به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره ازدواج | حضوری، آنلاین و تلفنی

مشاور آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارم؟ مشاور ازدواج مشاور ازدواج چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارم؟

مشاوره ازدواج ، که گاهی اوقات زوج درمانی نامیده می شود، نوعی روان درمانی است که به زوجین کمک می کند تا با هدف بهبود روابط و تعاملات، تعارضات را کشف کرده، آن­ها را تشخیص داده و حل کنند.

مشاوره، نوعی گفتاردرمانی است که فضای امن و خصوصی را برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود به صورت حضوری، مشاوره ازدواج تلفنی و… صحبت کنید. همچنین بهترین مشاور ازدواج، ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد روابط و ایجاد تغییراتی که زندگی روزمره شما را بسیار بهبود می بخشد، در اختیارتان قرار می­دهند. در هنگام کار با یک روانشناس ازدواج، شما و شریک زندگیتان فضایی برای کشف رابطه خود، با توجه به اهداف آینده و خواسته های ازدواج­تان در اختیار خواهید داشت.

پریشانی در یک رابطه می تواند استرس، تنش، اندوه، نگرانی، ترس و مشکلات دیگری ایجاد کند. برای بهره گرفتن از بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج، نیاز به یک رابطه آشفته نیست. شما برای حفظ سلامت و پایداری ازدواج خود می توانید با یک مشاور ازدواج صحبت کنید. مشاوره ازدواج برای قبل از ازدواج نیز مفید است، سوالات مشاوره ازدواج قبل از ازدواج بسیار حیاتی است. همچنین اگر مشکلات زیر را در رابطه خود تجربه می کنید، بهتر است به یک مشاور خوب ازدواج در تهران مراجعه کنید:

علل مراجعه به مشاوره ازدواج چیست؟

علل مراجعه به مشاوره ازدواج چیست؟

فایده مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج فواید متعددی دارد. برای مثال مشاوره ازدواج به زوجین کمک می‌ کند تا ارتباط خود را بهبود داده، مسائل رابطه‌ای و خانوادگی را بهتر درک کنند و مشکلات مختلفی که ممکن است در زندگی مشترک ظاهر شوند، پیش بینی و با آن ها مقابله کنند. برخی از فواید مشاوره ازدواج عبارت اند از:

مشاوره ازدواج یک ابزار قدرتمند است که به زوجین کمک می‌ کند روابطشان را معطوف و سالم نگه دارند و به بهترین شکل ممکن با هم زندگی کنند. در واقع خیلی موارد برای این وجود دارد که افراد به مشاور جهت ازدواج مراجعه کنند و می توان ادعا کرد که فواید مشاوره ازدواج بسیار زیاد است. به طور کلی افراد می توانند برای مشاوره ازدواج برای دختر، مشاوره ازدواج با مرد مطلقه، مشاوره ازدواج مجدد، مشاوره ترس از ازدواج، تست مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره برای ازدواج موفق به بهترین مشاوره ازدواج روان آرام مراجعه نمایند و به تمامی مشکلات و دغدغه هایی که در زمینه ازدواج دارند، پایان دهند‌.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

یافتن بهترین روانشناس یا مشاور خوب ازدواج در تهران دغدغه ی خاطر بسیاری از همشهریان عزیزی است که می خواهند اولین گام زندگی مشترک خود را که بسیاری آن را تولدی دوباره می نامند محکم بردارند.

زیرا قطعا می توان گفت که مراجعه ی زوجین قبل از ازدواج به یک کلینیک و مشاوره با افرادی مجرب نقش بی بدیلی را در موفقیت زندگی زناشویی آنها در آینده ایفا خواهد کرد. بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج

مراحل مشاوره روانشناسی ازدواج در مرکز مشاوره روان آرام

مراجعه به مشاور ازدواج خوب در تهران یکی از مهم ترین اقداماتی است که خانم و آقا بایستی حتما پیش از ازدواج از آن استفاده کنند. متاسفانه بسیاری این موضوع را جدی نگرفته و صرفا با تکیه بر احساسات اولیه ای که نسبت به ازدواج دارند ، ازدواج خود را ازدواجی موفق می دانند.

مشاوره ازدواج در کلینیک روان آرام به طور معمول مراحل زیر را می گذراند.

در مشاوره ازدواج ممکن است طرفین دارای سازگاری باشند و نگاه یکسانی به مقوله ازدواج داشته باشند که در این صورت مشکل زیادی نخواهند داشت. در برخی مواقع لازم است تا طرفین آموزش هایی را برای سازگاری بیشتر با یکدیگر و عدم ایجاد مشکلات در آینده ببینند.

البته مراحلی که اشاره شد ، مراحلی است که به صورت روتین انجام می شود در صورتی که خانواده های طرفین با ازدواج مخالفت داشته باشند ممکن است در طی جلسات از خانواده ها دعوت به عمل آید، یا حتی در برخی از موارد ممکن است یکی از طرفین دچار مشکلات رفتاری یا اختلالات باشد که همین امر منجر به درازا کشیده شدن مشاوره ازدواج داشته باشد.

مشاوره ازدواج

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

هدف از مشاوره ازدواج، بهبود روابط و تعاملات، تشخیص اختلاف ها و تعارضات و همچنین حل کردن آن هاست. همچنین فضای امن و خصوصی برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود صحبت کنید. همچنین به شما کمک می کند تا ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد رابطه خود و تغییرات مثبت در زندگی مشترکتان در اختیار داشته باشید.

چه انتظاراتی می توانیم از مشاور ازدواج داشته باشیم؟

انتظار شما از مشاور ازدواج، وابسته به مشکل یا هدفی است که برای آن از مشاور کمک می گیرید. به صورت کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که در روند جلسات، شاهد تقویت پیوند زناشویی، درک بهتر از یکدیگر و مشکلات و همچنین بینشی مشترک برای حل تعارضات باشید.

جلسات مشاوره تخصصی ازدواج به چه صورت برگزار می شود؟

جلسات مشاوره ازدواج اغلب به صورت حضوری و با حضور هر دو همسر آغاز می شود و اگر مشاور شما نیاز به جلسات فردی برای زوجین را تشخیص داد، روند مشاوره به صورت فردی یا ترکیبی از جلسات فردی و جمعی خواهد بود.

چه مدت باید مشاوره روانشناسی ازدواج داشته باشیم؟

مشاوره تخصصی ازدواج اغلب کوتاه مدت است. ممکن است شما فقط به چند جلسه در زمان بحران نیاز داشته باشید. یا ممکن است چندین ماه به راهنمایی های تخصصی مشاور ازدواج احتیاج داشته باشید، به خصوص اگر رابطه شما دچار تنش­ های بسیاری شده است. مانند روان درمانی فردی، شما معمولاً هفته ای یک بار به مشاور ازدواج مراجعه می کنید.

آیا می توانیم فرزند خود را وارد جلسات مشترک کنیم؟

بهتر است در اولین جلسه مشاوره ازدواج، فرزند خود را وارد جلسه نکنید. اگر مشاور شما، حضور فرزندتان را در جلسات مثمر ثمر تشخیص دهد، با هماهنگی ایشان مشاوره خانواده برگزار خواهد شد.

آیا در جلسه مشاوره حضور خانواده دو طرف الزامی است؟

در صورتی که خانواده ها با ازدواج آن دو نفر مخالفت داشته باشند، در جلسات پایانی از آن ها دعوت می شود تا علت مخالفتشان را با مشاور در میان بگذارند و در صورت سازگاری دو فرد، مشاور دلایل سازگاری آن دو را برای خانواده ها بازگو کرده و به اطلاع می رساند که ازدواج این دو نفر از نظر روانشناسی بلامانع است.

مشاور ازدواج چقدر مورد اعتماد هست؟ آیا اسرار ما را به پارتنرمان می گوید؟

مشاوره ی ازدواج هیچ کدام از صحبت های شما را برای پارتنرتان بازگو نمیکند و کاملا حریم شخصی مراجعه کننده اش را رعایت میکند. در صورتی که موضوعی باشد که بر آینده شما و یا پارتنرتان تاثیر منفی داشته باشد و قابل حل نباشد، مشاور ازدواج بعد از بررسی آن موضوع، به شما اعلام میکند که با هم سازگار نیستید و آینده ی زندگی مشترکتان با مشکل مواجه خواهد بود.

در مشاوره قبل از ازدواج چه سوال هایی پرسیده می شود؟

در مشاوره قبل از ازدواج سوالاتی پرسیده می شود که ویژگی های شخصیت هر فرد، علایق و ترجیحات، نیاز های جنسی، درونگرا یا برونگرا بودن آن ها را مشخص کند. علاوه بر آن سوالات، بیماری های پنهان دو طرف را مشخص می کند که به درک متقابل بسیار کمک میکند. برخی از سوالات جلسه مشاوره را می توانید در محتوای "مشاوره قبل از ازدواج" کلینیک روان آرام مشاهده نمایید.

همسرم به من خیانت کرده است، مراجعه به مشاور ازدواج چه کمکی به من میکند؟

هنگامی که با خیانت مواجه می ‌شوید، می‌ توانید با مراجعه به مشاور ازدواج، مشکلاتتان را با مشاور در میان گذاشته و راهکارهای او را دنبال کنید تا بتدریج انرژی و روحیه تحلیل رفته خود را بازیابید، از هر گونه تصمیم عجولانه جلوگیری کنید و بعد از بازیابی احوالات خود، در باره ادامه و یا عدم ادامه زندگی مشترکتان تصمیم بگیرید.

آیا می توان از مشاوره ازدواج برای بهبود رابطه جنسی با همسرمان کمک گرفت؟

مشاور روانشناس می تواند کمک بسیار شایانی به بهبود رابطه جنسی شما با همسرتان بکند . روانشناس از شما و شریک زندگی تان یک شناخت کامل پیدا می کند و به ریشه یابی موضوع می پردازد . سپس به هر کدام از شما کمک می کند که رفتارتان را اصلاح کنید. شما اگر با سرد مزاج بودن همسرتان مشکل دارید باید بدانید که کمک گرفتن از یک مشاور باتجربه و با سواد بسیار سودمند خواهد بود.

4.6/5 - (184 امتیاز)

بهترین مشاور ازدواج چه کسی است؟

عقل سلیم حکم می کند در هر زمینه ای با متخصص آن مشورت کرد و از توصیه هایش بهره کافی و وافی برد. ازدواج یک مسئله بسیار مهم در زندگی هر شخص تلقی می شود، از این رو مشاوره و راهنمایی گرفتن از روانشناس ازدواج با هر دلیل و منطقی قبول واقع می شود.

بنابراین می توان مشاوره ازدواج حضوری رو به صورت زیر تعریف کرد :
مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک فرد باتجربه و کاربلد و آگاه به مسائل ازدواج که مشاور ازدواج نامیده می شود.

بهترین مشاوره ازدواج

یکی از خصوصیات بهترین مشاوره ازدواج، حرفه ای بودن است که آموزش دیده باشد تا با همدلی و تخصص به صحبت های شما درباره رابطه یا چالش های فردی شما گوش دهد. مشاوران کلینیک روان آرام، می توانند به شما کمک کنند تا هرگونه افکار و احساسات منفی را شناسایی کنید و با آن ها برخورد کنید.

هدف مشاوران ازدواج ما، تهیه منابع، ابزارها و تکنیک هایی برای کاهش چالش ها و ارائه راهنمایی عینی برای رشد شخصی و روابط شما است.

هیچ ازدواجی کامل و بدون مشکل نیست. هر فرد ایده ها، ارزش ها، نظرات و گذشته شخصی خود را وارد رابطه می کند. به همین دلیل تفاوت ها در همه روابط انسانی ایجاد می شوند. این اختلافات لزوماً به معنای اشتباه بودن رابطه شما نیست؛ بلکه اختلافات می توانند مکمل یکدیگر باشند.

این تفاوت ها همچنین می تواند به ما در درک، احترام و پذیرش دیدگاه ها و فرهنگ های مخالف کمک کند. به یاد داشته باشید که مشکلات ارتباطی، رابطه جنسی، عصبانیت و حتی بیماری می توانند در بروز مشکلات در یک ازدواج یا رابطه موثر باشد. برای مدیریت تعارضات و استرس ها، زوجین به مشاوره تخصصی ازدواج برای بهبود روابط نیاز دارند.

در کلینیک روان آرام امکان مراجعه شما به مشاور خوب ازدواج در تهران فراهم شده است. پس کافیست با ما تماس بگیرید.

مشاوره ازدواج

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره ازدواج

بهترین روانشناس و مشاور ازدواج کیست؟

تجربه کردن یک ازدواج موفق به کمک مشاور خوب ازدواج در تهران

هر ازدواج موفقی یک سری مقدماتی لازم دارد که یکی از آن ها می تواند بهره گیری از تجربه و دانش یک مشاور خوب ازدواج باشد . دانش و تجربه یک مشاور کاربلد ازدواج می تواند باعث شکل گیری یک ازدواج موفق شود .

برای درک بهتر این فایده به مطلب زیر توجه کنید .

یک مشاور کاربلد و متخصص به بررسی ویژگی های رفتاری هریک از زوجین می پردازد و با توجه به دانش و آگاهی و تجربه خود توصیه های لازم را به هر یک از زوجین می دهد و آینده ای که ممکن است برای آنها رقم بخورد را با توجه به صفات و رفتار و ویژگی آن ها به تصویر می کشد .از این رو هر یک از زوجین با دید بازتر و آگاهانه تر برای زندگی مشترک خود در آینده تصمیم گیری می کنند .

چه زمانی باید به مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کرد؟

اگر ازدواج شما با مشکل روبروست ، تعیین وقت مشاوره ازدواج می تواند بسیار مؤثر باشد . با پیدا کردن یک مشاور که در زمینه ازدواج یا زوج درمانی تخصص دارد ، شروع کنید . یکی از مسائل مهم در انتخاب جلسات مشاوره تخصصی ازدواج ، این است که هر دو فرد، با مشاور ازدواج یا درمانگر احساس راحتی کنند .

هرگاه در ازدواج خود ، به گره ای خوردید ، از خودتان چند سوال بپرسید . پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا نیاز به مشاور ازدواج را در رابطه تان پیدا کنید :

اگر حداقل به یکی از این سؤالات پاسخ “بله” داده اید ، از نظر آماری ریسک طلاق بالاتری دارید و در این مرحله باید از مشاور ازدواج ، کمک بگیرید . هر چند بهتر است شما پیش از ازدواج و در تمام مراحل بعد از ازدواج خود نیز ، از مهارت های یک مشاور برای بهبود رابطه و مدیریت زندگی مشترک خود ، کمک بگیرید . زیرا کمک های شخصی متخصص ، کمک می کند که ازدواج شما هیچگاه به سوالات بالا ختم نشود و همواره رو به پیشرفت باشد .

همسرانی که انتظارات واقع بینانه از یکدیگر و ازدواج  دارند ، به خوبی ارتباط برقرار می کنند . از مهارت های حل اختلاف استفاده می کنند و با یکدیگر سازگار می شوند .  آن ها تلاش می کنند که مهارت های حل اختلاف و مهارت های ارتباطی را به کمک بهترین مشاور ازدواج در تهران، بیاموزند .

هدف از مشاوره روانشناسی ازدواج چیست؟

محققان ازدواج و روابط می گویند که هدف از زوج درمانی باید تغییر الگوهای تعامل ، ارتباط عاطفی و ارتباط بین شرکا باشد . اگر فکر می کنید ازدواج شما دچار مشکل شده است ، منتظر نمانید و در اسرع وقت کمک بخواهید و به بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران مراجعه کنید. برای بودجه و زمان برنامه ریزی کنید . هر چه بیشتر منتظر بمانید ، بازگرداندن روابط تان سخت تر خواهد بود .

چرا باید به مشاور ازدواج مراجعه کرد؟

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه

این جلسات که غالباً مشاوره قبل از ازدواج یا در حین ازدواج و پیش از بروز مشکلات ، تشکیل می شوند ، به زوجین کمک می کند تا چگونگی رابطه موثر در کنار هم را یاد بگیرند . برخی موارد  که افراد در کنار مشاور ازدواج ، می آموزند :

حل مشکلات با مشاوره تخصصی ازدواج

یکی دیگر از دلایل عمده ای که زوجین  به دنبال مشاور ازدواج هستند ، رسیدگی به یک مشکل خاص در روابط شان است. یک نمونه از آن، اعتیاد به مواد مخدر یا الکل است.

حل مشکلات با مشاوره ازدواج به صورت تخصصی

مشکلات خاص، می تواند باعث آشفتگی روابط ، مشاجره های سنگین و زخم های عاطفی در کودکان شود، ازدواج را خراب کند و امور مالی را از بین ببرد. اعتیاد می تواند شریکی را که روزگاری دوستش داشتید به یک غریبه کامل تبدیل کند .

مشاوره قبل از ازدواج و بهبود ارتباطات زناشویی

در یک مطالعه 886 زوج مطلقه مورد بررسی قرار گرفتند تا شایع ترین دلایل طلاق آن ها را بدانند . نتایج نشان داد که 53٪ از شرکت کنندگان ، ارتباطات ضعیف را عامل اصلی طلاق خود عنوان کردند !

ارتباط ، برای روابط شاد و پایدار ضروری است . بدون آن ، هرگز با افکار و احساسات شریک زندگی خود آشنا نمی شوید و حل اختلافات غیر ممکن خواهد بود ! هرچه شریک های زندگی از یکدیگر دور شوند ، ارتباطات آن ها ضعیف تر می شود . در واقع آن ها در یک خانه با هم زندگی می کنند ، اما تبدیل به همخانه می شوند و احساسات و ارتباط موثر حذف می شود .  این می تواند ناشی از خیانت ، استرس ، عدم صمیمیت جسمی و … باشد .

دیدن یک مشاور خوب ازدواج در تهران می تواند برای برقراری ارتباط و تقویت ضعف های ارتباط شما ، بسیار مفید باشد.

جلوگیری از خیانت

خیانت یکی از دلایل متداولی است که افراد به دنبال مشاوره برای زوجین هستند . این خیانت است که عمیق می شود  و درد های آن ، ممکن است تا سال ها طول بکشید . مشاور ازدواج می تواند به زوجین کمک کند یاد بگیرند که چگونه احساسات خود را در مورد یکدیگر تعریف و کنترل کنند .

یک مشاور همچنین می تواند به زوجین کمک کند ، یاد بگیرند که چگونه دوباره به یکدیگر اعتماد کنند و طرحی برای بهبودی ایجاد کند . همچنین داشتن یک شخص ثالث بی طرفانه برای گوش دادن به وضعیت شما می تواند بسیار مفید باشد .

بسیاری از افراد ، تصور می کنند که اگر شخصی خیانت کرد ، می تواند بارها آن کار را تکرار کند و یا خیانت ، آخرین مرحله ایست که راه بازگشتی از آن وجود ندارد . برخی نیز ، با ترس مداوم از خیانت ، مدام در حال شک کردن به شریک زندگی خود هستند . یک مشاور ازدواج متخصص ، با بررسی شرایط رابطه و ازدواج شما و شخصیت هر دو طرف ، می تواند بهترین تصمیم یا راه حل را در برابر خیانت به زوجین ارائه کند و یا برای ترس از مورد خیانت قرار گرفتن به شخص شکاک ، کمک کند .

تاثیر جلسات فوق تخصص مشاوره ازدواج در بهبود روابط جنسی

رابطه جنسی بخش عظیمی از یک ازدواج سالم است . این موضوع هم می تواند زوجین را به هم نزدیک کند ، اعتماد به نفس را تقویت کند و استرس را تسکین دهد ، یا مشکل در آن ، می تواند اضطراب ایجاد کند و اتاق خواب را به یک میدان نبرد تبدیل کند .

هنگامی که ازدواج ، فاقد رابطه جنسی با کیفیت مناسب است ، دنیایی از مشکلات را به وجود می آورد . از جمله :

مشاور ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک کنند که چرا از یکدیگر فاصله می گیرند و مجدداً در سطح جنسی ایده آل قرار بگیرند .

نباید فراموش کرد که ازدواج ، زندگی دو شخص با شخصیت ها و تربیت های متفاوتی است که سال ها پیش از ازدواج ، در محیط و خانواده متفاوتی بزرگ شده اند . وجود تفاوت ها و مشکلات در همه ازدواج ها ، طبیعی است و تا حدی نشان دهنده ی سالم بودن آن است.

اما ازدواج یک تلاش دو طرفه و مداوم می خواهد . بهتر است پیش از اقدام به ازدواج و در تمام مراحل زندگی مشترک خود ، از کمک های یک مشاور ازدواج بهره مند شوید تا زندگی زناشویی شما در مسیر درستی حرکت کند .

مشاوره تخصصی ازدواج چگونه در جلوگیری از طلاق موثر است؟

طلاق یک واقعه تلخ است که معمولا از یک ازدواج ناموفق حاصل می شود . روانشناس ازدواج و مشاور ازدواج حضوری با دادن توصیه ها و راهنمایی های درست در شکل گیری یک ازدواج موفق اثر شایانی می گذارد . ازدواج های موفق معمولا به طلاق منجر نمی شوند .

کاهش آمار طلاق فقط به زوجین کمک نمی کند و برای جامعه نیز مفید می باشد. این کاهش آماری میتواند از طریق مشاوره روانشناسی ازدواج صورت بگیرد . برای درک بهتر فایده کاهش طلاق برای جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

یکی از علل طلاق در عصر امروزی ناسازگاری های بی دلیلی حتی پس از سال ها زندگی است. زوجین باید به طلاق به عنوان اخرین راه نگاه کنند و سعی کنند از طریق مشاوره به حل مشکلات بپردازند.

بهبود تربیت فرزندان

ذکر کردیم بهره گیری از مشاوره تخصصی ازدواج برای داشتن یک ازدواج موفق می تواند موثر باشد . در یک ازدواج موفق زوجین به رشد و تکامل می رسند و می توانند در کنار یکدیگر قله های موفقیت و پرورش روح و روان را طی کنند . همچنین در یک ازدواج موفق امکان تربیت اصولی فرزندان فراهم می شود که آثار مثبت آن نه تنها خانواده بلکه جامعه را نیز در بر می گیرد.

برای درک بهتر نحوه اثر گذاری تربیت درست و اصولی فرزندان بر جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

فرزندانی که به شیوه های درست تربیت شده اند می توانند در آینده نقش های مهم و مثبت ایفا می کنند و برای جامعه مفید باشند . به عنوان مثال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود هیچ کمبودی و نقصانی نداشته و به بهترین روش ها تربیت شده احتمالا در آینده به عنوان یک فرد متشخص و کارآمد برای جامعه ظاهر می شود و ممکن است مشکلات بسیاری را از دوش دیگران بردارد و در جهت آبادانی جامعه گام بردارد..

حال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود از مشکلاتی نظیر کمبود محبت و تحقیر رنج ببرد . در نتیجه در آینده این خلاها ممکن است در شخصیت وی اثر منفی بگذارد و این اثر در نحوه ارتباطش با افراد جامعه ظاهر شود . در نهایت ممکن است باعث جنجال ها کشمکش ها و درگیری های بین او و سایر افراد جامعه شود که برای جامعه مضر است..

بنابراین تربیت درست فرزندان که ممکن است از داشتن یک ازدواج موفق حاصل شود می تواند در بهبود وضعیت جامعه تاثیر مثبت داشته باشد . اینجاست که اهمیت مشاوره روانشناسی ازدواج مشخص می شود و بایستی به گونه ای جدی تر بدان نگریست.

مشاوره ازدواج

اهمیت جلسات روانشناسی ازدواج چیست؟

بسیاری از مسائل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از روانشناس ازدواج بر آنها غلبه کرد.

بی شک در دنیای امروزی هدف از ازدواج صرفا تشکیل خانواده نیست! بلکه ازدواج وسیله ایست که می تواند حس رضایت و لذت از زندگی را درون افراد بوجود آورد و این مساله ی مهم مستلزم برآورده کردن مقدماتی است که می تواند با بهره گیری از مشورت افرادی آگاه به سرعت به آن رسید. بهترین فرد را می توان مشاور خوب ازدواج در تهران دانست. البته لازم به ذکر است که ازدواج و تشکیل خانواده به ارتقاع سطح سلامت روان جامعه بسیار کمک می کند.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

یافتن بهترین مرکز مشاوره ازدواج ،مخصوصا در کلان شهرهایی نظیر تهران ، دغدغه ی خاطر بسیاری از جوانانی است که به فکر شروع زندگی مشترکی توان با آرامش و بدون تنش هستند. زیرا نقش مشورت آن هم با با یک مشاور ازدواج زبده در زمینه ی مسایل زناشویی برای ایجاد روندی آرامش بخش در زندگی مشترک،انکار ناپذیر است.

بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.یکی از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

بسیاری از مسایل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد.

مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از راهنمایی های تخصصی مشاور ازدواج صحیح بر آنها غلبه کرد.

بی شک باید گفت یکی از مجهز ترین و بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

ارایه ی این خدمات از سوی مرکز روان آرام  شامل راهنمایی های لازم قبل و بعد از ازدواج می باشد، که رعایت صحیح این موارد باعث ایجاد حس رضایت از زندگی نزد زوجین می گردد و زندگی گرمی را برای شما به ارمغان می آورد. تمامی این موارد صرفا از طریق مراجعه به مشاور خوب ازدواج در تهران میسر می شود. توجه به سوالات مشاوره قبل از ازدواج نیز نیاز است

معرفی مرکز مشاوره روان آرام

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام با اخذ مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در محیطی آرام و دل نشین در محله ونک تهران و با مدیریت سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است و با بهره گیری از جمعی از اساتید دانشگاه ،مشاورین خبره و با تجربه در صدد کمک رسانی به شما سروران می باشد تا بتوانند جامعه ای سالم و روبه رشد را با همراهی شما به ارمغان بیاورد.

این مرکز که در واقع یکی از مجهزترین مرکز مشاوره شمال تهران بشمار می رود کلیه خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام توسط متخصصان با دانش و با تجربه در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاور خوب ازدواج در تهران عرضه می گردد.

سوالات رایج 

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کرد؟

اولین زمان مراجعه به مشاور ازدواج پیش از ازدواج است. این اقدام موجب می شود که پیش از وقوع مشکلات از آن آگاهی یابید و از آن پیشگیری کنید. همچنین پس از ازدواج اگر با مشکلی رو به رو شدید که حل آن از توان شما و همسرتان خارج بود بایستی برای حفظ رابطه به روانشناس ازدواج مراجعه کنید.

روانشناس ازدواج خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1- روانشناس ازدواج خوب جهت گیری ندارد، قضاوت نمی کند و تلاش می کند بی طرفانه به موضوع بپردازد.

2- یک مشاور ازدواج خوب در آغاز حرف های دو طرف را می شنود، پیشینه زندگی آن ها را بررسی می کند و در ادامه به ارائه راهکار می پردازد.

3- روانشناس خوب به شما نمی گوید که چه بکنید و چه نکنید. یک روانشناس خوب پیشنهاداتی را ارائه می دهد و شما می توانید آن ها را به کار گیرید.

چگونه روانشناس مناسب را انتخاب کنم؟

به طور معمول هر روانشناسی در برخی از حیطه ها فعالیت می کند. بهتر است برای انتخاب روانشناس ابتدا دقت کنید که مشاوره ازدواج یا زوج درمانی جز زمینه های تخصصی وی هست یا خیر. می توانید از تخصص مشاوران کلینیک روان آرام را در قسمت مشاوران ببینید.

مشاوره ازدواج

بپیوندید
اطلاع از

337 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
متین
3 ماه قبل

سلام میخوام ازدواج کنم پسر 33 ساله ام دارای مدرک عالیه تحصیلی,شغل و درآمد خوب ,منزل و خودرو و خانواده ای تحصیل کرده و اصیل.اهل دوستی نیستم و برای همین ازدواج سنتی رو پیشه کردم اما محل کارم شهری غیر از خانواده است و آنجا سکونت دارم,شخصی رو برای ازدواج نمیتونام پیدا کنم فرهنگشون باما سازگارنیست از شهر خودمم کسی اینجا نمیاد برای ازدواج.نمیدونم چکار کنم با اینکه تمام اشخاصی که معرفی میشه سطحشونازهمه لحاظ پایینتره اما قبول نمیکنن بیان شهر دیگهازدواج کنن

مممم
5 ماه قبل

با سلام بنده دختر عمویی دارم که ۲ سال از بنده کوچکتر هستند ایشان تقریبا ۱۰ سال قبل با پسرعمویمان نامزد کرده بودند ولی به هردلیلی این نامزدی بهم خورد . حالا بنده میخاهم به ایشان پیشنهاد ازدواج بدهم مخاستم ببینم در این مسیر چه مشکلاتی میتواند سر راهم باشد یا چه مشکلانی میتواند برام ایجاد کند در ضمن بنده هم یک ازدواج ناموفق داشتم که ۳ ماه بیشتر دوام نیاورد خانواده دختر عمو از کل ماجرا خبر دارن .لطفا مرا راهنمایی بفرمایید نمیتوانم تصمیم بگیرم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
5 ماه قبل
پاسخ به  مممم

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی عدم وجود مشکل یا مشکلات احتمالی، لازمه شرایط شما با جزییات بیشتری مورد ارزیابی قرار بگیره. این مواردی هم که ذکر نمودین، خیلی بستگی به شرایط هر دوی شما و از همه لحاظ؛ شخصیتی، خانوادگی و فرهنگی و عمق روابط پیشین هر دوی شما و… داره که توصیه میکنم پیش از هر اقدامی از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

ابوالفضل
5 ماه قبل

سلام من با یکی دوست بودم سر لجبازی با یکی ازدواج کرد الان که ازدواج کرده هم دیگرم دوست داریم باهم چت میکنیم از این که ندارمش با یکی دیگه هست خیلی دارم اذیت میشم دیگه حوصله هیچ کسی و هیچ کاری ندارم فقط فکرم این که چیکار کنم مال من باشه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
5 ماه قبل
پاسخ به  ابوالفضل

سلام دوست عزیز؛ ارتباط الانِ شما، کاری کاملا غیر اخلاقی و غیر مسئولانه و نابالغانه است. هر کسی به هر دلیلی اشتباهی میکنه، ضمن پذیرش عواقب موضوع، بایستی به فکر راه حلی موثر و اصولی و جبران خطای گذشته باشه. اگه شما در ادعاتون صادق هستید و ایشون هم سعادت و خوشبختیشون رو کنار شما می بینند، قاطعانه جدا بشند و با شما زندگی کنند. ولی در این شرایط که هستین از لحاظ قانونی و شرعی و عرفی و اخلاقی، براتون مشکل ساز خواهد بود.

سارا
5 ماه قبل

سلام من ۴۰ سالمه و خاستگاری دارم که ۴ سال ازم کوچکتره قبلا ازدواج کرده و الان جدا شده به نظرم حرف حرف خودشه وهر وقت هر تصمیمی میگیره باید انجام شه.تا مخالف میلش باشه میگه دیگه هیچی مهم نیست خداحافظ چطور باید رفتار کنم

سيما
6 ماه قبل

سلام من ٢٤ سالمه با اقايي ٣٤ ساله خيلي سنتي اشتا شدم، ١ ماهه در ارتباطيم، ايشون ١ بار ازدواج ناموفق به دليل خيانت همسر داشتن، تو اين ١ ماه ايشون يه روز پيام ميده و خيلي خوش اخلاق هستن و روز بعد غيبش ميزنه. هميشه هم اخرين پيام رو من ميدم وايشون جوابي نميدن ، تماس تلفني هم نميگيره با من. يك روز با من صميمي هستن و روز ديگه مثل يك غريبه، و اينكه ايشون تا به الان با هيچ دختري رابطه عاشقانه نداشته و يكسال و نيم با ده ها دختر مختلف براي ازدواج اشنا ميشده سريع تموم ميكرده.
خانواده من خيلي اين اقا رو قبول دارن، ميگن بهتر از اين براي من نيست، اما من واقعا اذيتم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
6 ماه قبل
پاسخ به  سيما

سلام دوست عزیز؛ سعی کنید زودتر شرایط رابطه تون رو به کمک مشاوره ی پیش از ازدواج بررسی کنید. طبیعیه که دو نفر که با هم آشنا میشن به دنبال یک رابطه مطلوب و با کیفیت از هر لحاظی (عاطفی، عاشقانه، متعهدانه و…) باشند و براش تلاش کنند. موارد مورد انتظار و یا نگران کننده ی خودتون رو حتما با مشاور درمیون بگذارید و نسبت به اونها آگاه و قاطع باشید. هیچ وقت با امیدهای واهی که ممکنه شخصیت افراد رو تغییر بدین وارد زندگی مشترک نشید. این زندگی شماست و هیچ کس به اندازه خودتون مسئول خوشبختی و شادکامی شما نیست پس آگاهانه و قاطعانه تلاش کنید تصمیم مناسب رو بگیرید.

الهام
6 ماه قبل

سلام خسته نباشید. من دختری ۲۳ ساله از مشهد هستم. حدود شیش سالی میشه که با یه آقا پسری در شهر تهران در ارتباطم و هم رو دوست داریم و قرار ازدواج گذاشتیم. دو سال پیش آقا پسر به همراه خانوادشون اومدن مشهد و یه جلسه اومدن منزل با خانواده من آشنا شدن و به پدر و مادرم گفتن که پسرمون سربازیش رو که تموم کنه و بره سرکار دوباره مزاحم میشین برای عقد و ازدواج. حدود دو سالی میگذره و سربازی این آقا یکی دو بار به مشکل خورد. یعنی اول قرار بود۱۷ ماه خدمت کنن که تموم شد بعد از ۱۷ ماه که برای کار رفته بودن قزوین دوباره از پادگان باهاشون تماس گرفته شد که بخشنامه اومده سربازان بومی باید ۲۴ ماه خدمت کنن ایشون هم محبور شدن دوباره برگردن و ادامه خدمتشون برن. ولی از این طرف خانواده من بسیار بدبین شدن به این خانواده. چون مادرم حرفشون این بود که اول بیان و یه انگشتر نشون برای تو بیارن و عقد کنن بعد بره باقی خدمتش. ولی پدر آقا پسر قبول نکردن گفتن تا سرکار نره و از شغلش مطمئن نشم نمیتونم پاپیش بزارم. الانم واقعا من نمیدونم باید چیکار کنم😔 من به شدت به این آقا وابسته شدم و اصلا نمیتونم خودم رو کنار مرد دیگه ای تصور کنم از یه طرفم خانواد‌ه‌ام منو هرروز تحت فشار میزارن که چیشد چرا نیومدن تورو سرکار گذاشتن اینا از اولم قرار‌نبود بیان خواستگاری فقط میخواستن پسرشون بره سربازی به هوای تو. بماند که چندین بار هم مادرم با مادر این آقا پسر بحث کردن و روابط بین خانواده ها شکر آبه😔 من از نظر شرایط روحی واقعا داغونم استرس همه سیستم بدنم رو بهم ریخته😔 به محض اینکه بگم تموم شده رابطمون خانواده ام به فکر خواستگار جدید میفتن چون میگن سنت داره میره بالا و میمونی تو خونه. توروخدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم من باید چیکار کنم😔 خانواده آقا پسرم اصلا حاضر نیستن یکم کوتاه بیان وحداقل یه انگشتر برای نشون بیارن بعد بره دنبال کار و بارش 😔 این وسط ما دوتا جوون داریم از بین میریم خودشم وضع مالی چندان خوبی نداره چون تازه سربازیش تموم شده. من اصلا نمیتونم به ازدواج با کس دیگه‌ای حتی فکر کنم😔 دارم داغون میشم. اون اقا پسرم عشقش به من واقعیه و بهم ثابت کرده چقد دوسم داره برا همین نمیتونم ازش بگذرم چون میدونم هیچوقت دیگه تا اخر عمر همچین کسی که بتونه انقد دوسم داشته باشه گیرم نمیاد کمکم کنین بگین باید چیکار کنم😔

باران
8 ماه قبل

سلام، من ۲۷ سالمه و ۵ سال هست که با پسری در رابطه هستم و تصمیم به ازدواج داریم و هفته آینده با خانواده میان برای خواستگاری، همدیگرو خیلی دوست داریم منتها ایشون مذهبی‌هستن و روی دست دادن و حجاب حساسن، من و خانواده ام مذهبی نیستیم ولی اونقدری اپن مایند هم نیستیم که لباس باز بپوشیم، فقط برای مثال من و مادرم و خواهرم با پسر های و مرد های فامیل دست میدیم و جلوشون روسری سر نمیکنیم ولی ایشون به شدت با این مسئله مشکل داره، من هم به شدت با اینکه از سر زور روسری سرم کنم مشکل دارم و میدونم که هیچوقت تن به این کار نمیدم، خواهش میکنم راهنماییم کنین

سحر
8 ماه قبل

سلام من چجوری باید کسی که میخام رو کاری کنم بیاد بگیرم

نیکا
8 ماه قبل

سلام ۱۷سالمه ی خاستگار ۲۲سالع سرباز دارم ک فقط ی شغل دارع خونه و ماشین هیچ قبلا عرق می‌خورده متعسفانع ی دوست پسرم دارم ک ی ساله باهاشم و خیلی بهش وابسته خیلی دوست دارم ی کاری برای خودم دست و پا کنم ومامانمم خیلی تاکید دارع رو اینکه باید اذدواج کنی بعضی وقتا راضی میشم ولی حس خوبی ندارم میگن ممکنه تا ی سنی برات خاستگار بیاد سطح فرهنگی خونوادنون ام خیلی پایینه لطفا بهم بگید چیکار کنم آیا درسته ک اذدواج کنم یا نه ؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل
پاسخ به  نیکا

سلام دوست عزیز؛ به نظر خودتون با توجه به شرایطی که توضیح دادین؛ -مشخص نبودن تکلیفتون با خودتون و رابطه تون، -عدم تجربه و سن پایین، -فقط به خاطر توصیه مادر، و نداشتن نظر مثبت نسبت به اون شخص، آیا ازدواج کار درستیه؟

سارا
10 ماه قبل

سلام خدمت شما وموفق باشید وسلامت
من یکی دوستم داره اما رفتار های کرد از روی اعصابنیت واینکه حرف های زد والان زنگ میزنم میگه که از تماس هدایت شده خارج شده یعنی چی این راهنمایم کنید تشکر وممنونم

مسلم منصوری
10 ماه قبل

به نام خدا
اگه یک سیستم طراحی بشه به این صورت مثلا من یک پسر هستم و می خاهم ازدواج کن برم تو دفتر خونه ازدواج بگم من می خاهم ازدواج کنم خوب دفتر خونه یک سیستم کامپیوتری داشته باشه از توی سیستم بگه من برات ۱۰ تا دختر با شرایط اخلاقی که می خوای سراغ دارم تو شهر های مختلف البته دختر ها هم از قبل شرایطی یکسان با من داشته باشند بعد اون دفتر خونه یکی با اون ده نفر تماس بگیره و با من آشناشون کنه اگه هر دو طرف هم دیگه رو خواستند با هم ازدواج کنند اگه نه بره سراغ بعدی البته با تست های شخصیت شناسی این کار رو بکنند با این کار اصلا طلاق نمیشه و هزاران هزان مشکلات دیگه از بین میره البته این کار بیشتر اخلاق و شخصیت های دو طرف یکسان میشه برا سایر شرایط مثلا خوشکلی کارمند بودن و سایر شرایط باید یکی یکی سنجیده شود به نظر خودم ایده خوبی هست و حتما جواب میده اگه می تونید این سیسم رو راه اندازی کنید تا مشکلات ازدواج از بین بره
تشکر می کنم پیشگیری بهتر از درمان است

مریم
10 ماه قبل

سلام دختری ۲۳ ساله هستم به تازگی برام خاستگاری اومده که از لحاظ خانودگی و اخلاقیات و شغل و…مناسب هستن ولی مشکلی که وجود داره از نظرمن قد طرف مقابلم خیلی کوتاهه(۱۵۸) ینی هم قد خودم هستن دقیقا من برای جواب دادن بهشون تردید دارم به خاطر قد از طرفی هم به لحاظ شرایط سنی که دارم فک میکنم شاید موقعیت اینجوری برام پیش نیاد دیگه مثلا از لحاظ ظاهر طرف مقابلم اوکی باشه ولی موارد دیگه نه برای همین تصمیم گیری برام سخته ممنون میشم راهنمایی کنید

b.n
10 ماه قبل

سلام خواستگاری دارم که شرایطش خیلی خوبه و منم ازش خوشم اومده فقط تحقیقات ک رفتیم راجبش چیزا خوبی نگفتن ..گفتن جاهل اهل دعواس …فقط بیشتر راجب خانوادش بد میگفتن تا خود شخص از طرفی هم وضعیت مالی خوبی داره هم ظاهری من موندم چیکار کنم میترسم ….

Last edited 10 ماه قبل by b.n
نگین
10 ماه قبل

سلام.من یکسال نامزدبودم والان هم پنج ماه عقدم ولی من ایشون رو اصلا دوست نداروم وازهمه نظرباهم فرق داریم هم از نظرظاهرواخلاق وخانواده هامونم خیلی باهم مشکل ودرگیری دارن.قبل از ایشون کسی تو زندگیم بوده که ازبچگی همو دوس داشتیم پنج سال ولی باهم ارتباط نداشتیم بعدازپنج سال که بزرگ شدیم هردومون سه سال باهم ارتباط داشتیم وخیلی همو دوس داشتیم والان هم داریم وباهم درارتباطیم الانم ونمیتونیم ازهم جدابشیم من ایشون رو رها کردم بخاطرحرفای پشت سرش ولی بعدازمدتی فهمیدم تهمت زدن بهش ورفتم نامزد کردم فک کردم میتونم فراموشش کنم ولی نتونستم وهرروز کارم گریس وخیلی ازبین رفتم حتی به خودکشی هم فک میکنم خیلی دوسش دارم دیگه تحمل ندارم وقتی هم حرف از طلاق میزنم خانوادم اجازه نمیدن اوایل نامزدی هم خواستم بهم بزنم خانوادم نزاشتن لطفا بگید چیکارکنم زندگیم بهم ریخته اصلا دوس دارم باهمسرم همه چیو تموم کنم من باایشون حتی نتونستم نزدیکی داشته باشم ودخترم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  نگین

سلام دوست عزیز؛ به همراه خانواده تون مشکلات پیش اومده رو به کمک مشاوره پیش از ازدواج بررسی کنید.

نوید روان
11 ماه قبل

سلام منو همسرم ۱۳ ساله ازدواج کردیم خیلی سختی کشیدیم تا پیشرفت کردیم هیچ در زندگی کم نداریم با همه خواسته هاش و آزارهای ایشون ساختم یک دختر ۱۲ ساله داریم مشکلی نداره،ایشون دکتره داروخانه داره منم دکترم داروخانه دارم پول خوبی درمیاریم کلی مشتری داریم منم مرد سالمی هستم و هیچ براش کم نذاشتم اما ایشون بهانه جدیدش اینه همش میگه بریم کانادا در صورتیکه هیچ چیز از مهاجرت و زبان و قوانین نمیدونه و چون شخصیت بوردر لاین داره دائم سر این موضوع اصرار بیجا میکنه یکی از فامیلامون اینکارو کرده ایشون تو سرش افتاده ما هم بریم درصورتیکه همه چیزو باید بفروشم برم اونجا ظرف بشوریم! خانومم میگه عیبی نداره میشورم! فقط از ایران بریم میرم حمالی بیگانه رو میکنم اونجا و حرفهای بسیار بی منطق و دائم سر این موضوع پرت و پلا میگه زندگیمونو جهنم کرده درصورتیکه خودش یکروز نمیتونه بدون من زندگی کنه چه ایران چه خارج،قدر زندگیشو نمیدونه،نگه داشتنش برام سخت شده هر دفعه یک هوس و خواسته جدید مطرح میکنه،خیلی خواسته هاشو برآورده کردم اما دائم منو با مردهای میلیاردر مقایسه میکنه که اونها رفتند ما هم بریم بچه مون اونجا آینده داره! هر چی میگم موقعیت کاریمون اونجا مثل اینجا نیست هر چی منطق میارم قبول نمیکنه عربده میکشه خونه رو جهنم میکنه،بخاطر بچه م نمیتونم طلاقش بدم و تحمل میکنم واقعا نمیدونم چطور این فکر مسخره رو از سرش بیرون کنم دیگه بریده ام خواهشم اینه راهکار و پروتکلی بدید چون دائم باعث فشار و استرس من میشه و قلبم مادرزادی مشکل چون داره دائم درد میگیره تا میرم توجیهش کنم که فکرش اشتباهه اینجا اینهمه تلاش کردیم تا پیشرفت کردیم چطور همه چیزو ول کنیم بریم،دعوا راه میندازه یک راه حل میخوام بهتر از طلاق باشه اما به هر کس گفتم طلاق رو توصیه میکنه چون همسرم حرکات نرمالی نداره و از قبل هم نداشته و یکدفعه همه چیزو سر این موضوع به هم میریزه! من به جهنم دختر بیچاره ام داره اذیت میشه….

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  نوید روان

سلام دوست عزیز؛ تصمیم گرفتن درباره زندگی 13 ساله ای که مربوط به سرنوشت دست کم 3 انسان هست مساله مهمی هست که با این اطلاعات جزیی و طرح یک پروتکل عمومی و ساده امکان راهکار کلی و قطعی وجود نداره. وضعیت هر سه نفر شما بعنوان یک خانواده و روابط شما باهم قابل بررسی هست.چگونگی تشخیص گذاری اختلال شخصیت Borderline که اظهار نمودین، نیاز به بررسی داره و درصورت امکان نیاز به درمان هست. توجه به نیازها و وضعیت فرزندتون بسیار حائز اهمیت هست که نمیشه به سادگی ازش چشم پوشید. احتمالا مشکلات روابط شما بحدی هست که امکان مذاکره بالغانه و گفتگوی سازنده ندارید، پس نمیشه انتظار داشت یک پروتکل یا نسخه جنرال و از پیش تعیین شده ای وجود داشته باشه که بتونه به شما راهکاری روشن و قطعی بده. اما توصیه جدی میکنم حتما به روانشناس خانواده مراجعه کنید هم به جهت کمک به فرزندتون و کاهش اسیب های احتمالی ایشون از تعارض های موجود درخانه و هم حل و فصل مشکلات شما و همسرتون به کمک یک شخص سوم بیطرف که تخصص لازم رو داره.

دریا
11 ماه قبل

چرا به سوال من جواب نمیدین؟

دریا
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید من از فامیلمون یکی رو دوست دارم ولی خودش نمیدونه هیچکس نمیدونه . چند روز پیش همونا برای خواستگاری خواهرم اومدن منم خیلی ناراحت شدم ولی جواب نه دادیم تا ۱ سال دیگه بیان من چکار کنم ؟که خودش بدونه

فاطمه
11 ماه قبل

سلام دختری هستم که با پسری ۱۲ سال کوچکتر از خودم دوست شدم و ایشان ۱۸ سال داره ، و من ۳۰ سال. و بتازگی فهمیدم آقا پسر عاشقم شده ، میخواستم ببینم میتونم با ایشون ازدواج موفقی داشته باشم ؟ و یه شخص بعد ازدواج میتونه خودشو بخاطر همسرش تغییر بده ؟ مثلا یه سری احکام دینی که بهش عمل نمیکرده ، میتونه بخاطر همسرش تغییر کنه و به اون ها عمل کنه ؟ در کل باید چیکار کنم ؟ در ضمن هر موقع بهش حرف از جدایی و قطع ارتباط میزنم میگه نمیتونم بی تو ، و منم بخاطر اینکه قلبش نشکنم قطع ارتباط نکردم ، و البته منم بخاطر علاقه ای که بهم داره و محبتاش دوسش دارم یا شایدم صرفاً وابستگیه .

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ با توجه به توضیحات شما و سن بسیار پایین آقا، این رابطه به یک رابطه پایدار و سالم ختم نخواهد شد و احتمال آسیب و مشکلات جدی بالاست. برای کاهش آسیب های احتمالی برای قطع کردن رابطه، از روانشناس کمک بگیرند.

Sima
1 سال قبل

سلام وقت بخیر.با پسرعموم که ۳۲ سالش هم هست نامزدیم ولی عقد نکردیم.چن ساله که ازم خاستگاری میکرد ولی خانوادم رد میکردن.الان بخاطر من قبول کردن.چیزی که آزارم میده ایشون از رابطه های قبلی اش خیلی حرف میزنه و این منو اذیت میکنه هر چی هم بهش میگم دلم نمیخواد از گذشتت چیزی بگی باز کار خودشو میکنه!ب نظرتون نتونسته دست از کارهاش برداره؟سنش هم کم نیست که بگم از روی بچگیش این حرفها رو میزنه!یه وقتی هام من میگم من نرفتم،دوستام مختلط رفتن بیرون میگه نگو دلم خواست!!

عاطفه اسکویی
1 سال قبل

من 5 ساله ازدواج کردم و زندگی کاملا شادی با همسرم دارم حتما به زوج هایی که میخوان ازدواج کنن پیشنهاد میکنم قبل از ازدواج حتما یه سر به مشاورین ازدواج بزنن یا اگر نمیتونن یه سایتی هست به اسم تست شو میتونید اونجا با پارتنرتون تست بزنید و همدیگه رو بشناسید منو همسرم قبل از ازدواج تست نئو این سایتو زدیم به شدت برای قبل ازدواج توصیه میشه

المیرا
1 سال قبل

همسرم در آخر گفت که باهم عقد نکنیم و باز صیغه ادامه بدیم اما خانوادم قبول نکردن و خانوادم با صحبت کردن با خانوادش قرار گذاشتن بعد ۶ ماه عقد کنیم اما اون بهم گفت نمیخامت و عقدت نمیکنم و ازم سرده

المیرا
1 سال قبل

سلام من با نامزدم یکسال دوست بودم و الان دو سال صیغه ایم برای شناخت دختر هستم وقتی حرف عقد زده شد بینمون همسرم یک هفته هست که خیلی باهام سرده چیکار کنم؟

رها
1 سال قبل

سلام با پسری یکسال هست در ارتباطم و قرار هست باهم ازدواج کنیم زنگ هم زدن خانواده ش برای خواستگاری ولی به دلیلی کنسل شد جلسه.شک کردم بهش تازگی ها و با صفحه فیک و ناشناس بهش پیام دادم جواب داد و حتی خواست حضوری ببینه.با این خیانت چکار کنم.بهش بگم و یا هیچی نگم و برای همیشه بزارم برم از زندگیش بدون هیچ حرفی؟مستاصل شدم لطفا کمکم کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  رها

سلام دوست عزیز؛ اگه قصدتون ازدواج هست لطفا بدون مشاوره پیش از ازدواج اینکار رو انجام ندید. شما در این مشاوره یاد میگیرید که چگونه و به چه ابعادی توجه کنید که روی رابطه و کیفیت زندگی مشترکتون تاثیر زیادی داره و اعتماد یکی از اون شاخصه های مهم هست.

ئارش
1 سال قبل

سلام خستە نباشید من یە سال با یە دختر دوست بودم و از هر لحاظ با هم کنار میایم ولی بعد از عقدمون متاسفانە دچار شکاکی نسبت بە گذشته این خانم شدم و میدونم اشتباهە ولی باز درگیرم کردە بە شدت ممنون میشم جواب بدین

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  ئارش

سلام دوست عزیز؛ نمیدونم مشاوره پیش از ازدواج داشتید یا نه. چون در این مشاوره ها یکی از مواردی که بررسی میشه، شخصیت دو طرف هست که بعنوان مثال این شکاکی و سوء ظن بخشی از شخصیت زوجین هست یا خیر. اگه نیست و خیلی موردی و کم پیش میاد، بایستی دلایلش بررسی بشه. که این سوء ظن ریشه در تجارب شخصی شما دارد یا رفتار شخص مقابل. پیشنهاد میکنم از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

Ava
1 سال قبل

سلام من 18سالمه یک سال و چهار ماهه با پسری دوست شدم و الان خیلی عاشق همدیگه هستیم خیلی بهش وابسته شدم میخوایم باهم ازدواج کنیم ولی پدرم قبول نمیکنه منم نمیتونم بدون اون زندگی کنم از شما میخوام یه راه حلی نشونم بدین که پدرم راضی بشه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  Ava

سلام دوست عزیز؛ بدون سنجیدن جوانب و شرایط رابطه شما و ارزیابی شخصیت شما و بررسی دلایل مخالفت پدر شما، راه حل مناسبی وجود نداره. میتونید از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره