به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره ازدواج | حضوری، آنلاین و تلفنی

مشاور آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارم؟ مشاور ازدواج مشاور ازدواج چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارم؟

مشاوره ازدواج ، که گاهی اوقات زوج درمانی نامیده می شود، نوعی روان درمانی است که به زوجین کمک می کند تا با هدف بهبود روابط و تعاملات، تعارضات را کشف کرده، آن­ها را تشخیص داده و حل کنند.

مشاوره، نوعی گفتاردرمانی است که فضای امن و خصوصی را برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود به صورت حضوری، مشاوره ازدواج تلفنی و… صحبت کنید. همچنین بهترین مشاور ازدواج، ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد روابط و ایجاد تغییراتی که زندگی روزمره شما را بسیار بهبود می بخشد، در اختیارتان قرار می­دهند. در هنگام کار با یک روانشناس ازدواج، شما و شریک زندگیتان فضایی برای کشف رابطه خود، با توجه به اهداف آینده و خواسته های ازدواج­تان در اختیار خواهید داشت.

مزایای مشاوره ازدواج

پریشانی در یک رابطه می تواند استرس، تنش، اندوه، نگرانی، ترس و مشکلات دیگری ایجاد کند. برای بهره گرفتن از بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج، نیاز به یک رابطه آشفته نیست. شما برای حفظ سلامت و پایداری ازدواج خود می توانید با یک مشاور ازدواج صحبت کنید. مشاوره ازدواج برای قبل از ازدواج نیز مفید است، سوالات مشاوره ازدواج قبل از ازدواج بسیار حیاتی است. همچنین اگر مشکلات زیر را در رابطه خود تجربه می کنید، بهتر است به یک مشاور خوب ازدواج در تهران مراجعه کنید:

علل مراجعه به مشاوره ازدواج چیست؟

علل مراجعه به مشاوره ازدواج چیست؟

فایده مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج فواید متعددی دارد. برای مثال مشاوره ازدواج به زوجین کمک می‌ کند تا ارتباط خود را بهبود داده، مسائل رابطه‌ای و خانوادگی را بهتر درک کنند و مشکلات مختلفی که ممکن است در زندگی مشترک ظاهر شوند، پیش بینی و با آن ها مقابله کنند. برخی از فواید مشاوره ازدواج عبارت اند از:

مشاوره ازدواج یک ابزار قدرتمند است که به زوجین کمک می‌ کند روابطشان را معطوف و سالم نگه دارند و به بهترین شکل ممکن با هم زندگی کنند. در واقع خیلی موارد برای این وجود دارد که افراد به مشاور جهت ازدواج مراجعه کنند و می توان ادعا کرد که فواید مشاوره ازدواج بسیار زیاد است. به طور کلی افراد می توانند برای مشاوره ازدواج برای دختر، مشاوره ازدواج با مرد مطلقه، مشاوره ازدواج مجدد، مشاوره ترس از ازدواج، تست مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره برای ازدواج موفق به بهترین مشاوره ازدواج روان آرام مراجعه نمایند و به تمامی مشکلات و دغدغه هایی که در زمینه ازدواج دارند، پایان دهند‌.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

یافتن بهترین روانشناس یا مشاور خوب ازدواج در تهران دغدغه ی خاطر بسیاری از همشهریان عزیزی است که می خواهند اولین گام زندگی مشترک خود را که بسیاری آن را تولدی دوباره می نامند محکم بردارند.

زیرا قطعا می توان گفت که مراجعه ی زوجین قبل از ازدواج به یک کلینیک و مشاوره با افرادی مجرب نقش بی بدیلی را در موفقیت زندگی زناشویی آنها در آینده ایفا خواهد کرد. بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج

مراحل مشاوره روانشناسی ازدواج در مرکز مشاوره روان آرام

مراجعه به مشاور ازدواج خوب در تهران یکی از مهم ترین اقداماتی است که خانم و آقا بایستی حتما پیش از ازدواج از آن استفاده کنند. متاسفانه بسیاری این موضوع را جدی نگرفته و صرفا با تکیه بر احساسات اولیه ای که نسبت به ازدواج دارند ، ازدواج خود را ازدواجی موفق می دانند.

مشاوره ازدواج در کلینیک روان آرام به طور معمول مراحل زیر را می گذراند.

در مشاوره ازدواج ممکن است طرفین دارای سازگاری باشند و نگاه یکسانی به مقوله ازدواج داشته باشند که در این صورت مشکل زیادی نخواهند داشت. در برخی مواقع لازم است تا طرفین آموزش هایی را برای سازگاری بیشتر با یکدیگر و عدم ایجاد مشکلات در آینده ببینند.

البته مراحلی که اشاره شد ، مراحلی است که به صورت روتین انجام می شود در صورتی که خانواده های طرفین با ازدواج مخالفت داشته باشند ممکن است در طی جلسات از خانواده ها دعوت به عمل آید، یا حتی در برخی از موارد ممکن است یکی از طرفین دچار مشکلات رفتاری یا اختلالات باشد که همین امر منجر به درازا کشیده شدن مشاوره ازدواج داشته باشد.

مشاوره ازدواج

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

هدف از مشاوره ازدواج، بهبود روابط و تعاملات، تشخیص اختلاف ها و تعارضات و همچنین حل کردن آن هاست. همچنین فضای امن و خصوصی برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود صحبت کنید. همچنین به شما کمک می کند تا ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد رابطه خود و تغییرات مثبت در زندگی مشترکتان در اختیار داشته باشید.

چه انتظاراتی می توانیم از مشاور ازدواج داشته باشیم؟

انتظار شما از مشاور ازدواج، وابسته به مشکل یا هدفی است که برای آن از مشاور کمک می گیرید. به صورت کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که در روند جلسات، شاهد تقویت پیوند زناشویی، درک بهتر از یکدیگر و مشکلات و همچنین بینشی مشترک برای حل تعارضات باشید.

جلسات مشاوره تخصصی ازدواج به چه صورت برگزار می شود؟

جلسات مشاوره ازدواج اغلب به صورت حضوری و با حضور هر دو همسر آغاز می شود و اگر مشاور شما نیاز به جلسات فردی برای زوجین را تشخیص داد، روند مشاوره به صورت فردی یا ترکیبی از جلسات فردی و جمعی خواهد بود.

چه مدت باید مشاوره روانشناسی ازدواج داشته باشیم؟

مشاوره تخصصی ازدواج اغلب کوتاه مدت است. ممکن است شما فقط به چند جلسه در زمان بحران نیاز داشته باشید. یا ممکن است چندین ماه به راهنمایی های تخصصی مشاور ازدواج احتیاج داشته باشید، به خصوص اگر رابطه شما دچار تنش­ های بسیاری شده است. مانند روان درمانی فردی، شما معمولاً هفته ای یک بار به مشاور ازدواج مراجعه می کنید.

آیا می توانیم فرزند خود را وارد جلسات مشترک کنیم؟

بهتر است در اولین جلسه مشاوره ازدواج، فرزند خود را وارد جلسه نکنید. اگر مشاور شما، حضور فرزندتان را در جلسات مثمر ثمر تشخیص دهد، با هماهنگی ایشان مشاوره خانواده برگزار خواهد شد.

آیا در جلسه مشاوره حضور خانواده دو طرف الزامی است؟

در صورتی که خانواده ها با ازدواج آن دو نفر مخالفت داشته باشند، در جلسات پایانی از آن ها دعوت می شود تا علت مخالفتشان را با مشاور در میان بگذارند و در صورت سازگاری دو فرد، مشاور دلایل سازگاری آن دو را برای خانواده ها بازگو کرده و به اطلاع می رساند که ازدواج این دو نفر از نظر روانشناسی بلامانع است.

مشاور ازدواج چقدر مورد اعتماد هست؟ آیا اسرار ما را به پارتنرمان می گوید؟

مشاوره ی ازدواج هیچ کدام از صحبت های شما را برای پارتنرتان بازگو نمیکند و کاملا حریم شخصی مراجعه کننده اش را رعایت میکند. در صورتی که موضوعی باشد که بر آینده شما و یا پارتنرتان تاثیر منفی داشته باشد و قابل حل نباشد، مشاور ازدواج بعد از بررسی آن موضوع، به شما اعلام میکند که با هم سازگار نیستید و آینده ی زندگی مشترکتان با مشکل مواجه خواهد بود.

در مشاوره قبل از ازدواج چه سوال هایی پرسیده می شود؟

در مشاوره قبل از ازدواج سوالاتی پرسیده می شود که ویژگی های شخصیت هر فرد، علایق و ترجیحات، نیاز های جنسی، درونگرا یا برونگرا بودن آن ها را مشخص کند. علاوه بر آن سوالات، بیماری های پنهان دو طرف را مشخص می کند که به درک متقابل بسیار کمک میکند. برخی از سوالات جلسه مشاوره را می توانید در محتوای "مشاوره قبل از ازدواج" کلینیک روان آرام مشاهده نمایید.

همسرم به من خیانت کرده است، مراجعه به مشاور ازدواج چه کمکی به من میکند؟

هنگامی که با خیانت مواجه می ‌شوید، می‌ توانید با مراجعه به مشاور ازدواج، مشکلاتتان را با مشاور در میان گذاشته و راهکارهای او را دنبال کنید تا بتدریج انرژی و روحیه تحلیل رفته خود را بازیابید، از هر گونه تصمیم عجولانه جلوگیری کنید و بعد از بازیابی احوالات خود، در باره ادامه و یا عدم ادامه زندگی مشترکتان تصمیم بگیرید.

آیا می توان از مشاوره ازدواج برای بهبود رابطه جنسی با همسرمان کمک گرفت؟

مشاور روانشناس می تواند کمک بسیار شایانی به بهبود رابطه جنسی شما با همسرتان بکند . روانشناس از شما و شریک زندگی تان یک شناخت کامل پیدا می کند و به ریشه یابی موضوع می پردازد . سپس به هر کدام از شما کمک می کند که رفتارتان را اصلاح کنید. شما اگر با سرد مزاج بودن همسرتان مشکل دارید باید بدانید که کمک گرفتن از یک مشاور باتجربه و با سواد بسیار سودمند خواهد بود.

4.6/5 - (184 امتیاز)

بهترین مشاور ازدواج چه کسی است؟

عقل سلیم حکم می کند در هر زمینه ای با متخصص آن مشورت کرد و از توصیه هایش بهره کافی و وافی برد. ازدواج یک مسئله بسیار مهم در زندگی هر شخص تلقی می شود، از این رو مشاوره و راهنمایی گرفتن از روانشناس ازدواج با هر دلیل و منطقی قبول واقع می شود.

بنابراین می توان مشاوره ازدواج حضوری رو به صورت زیر تعریف کرد :
مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک فرد باتجربه و کاربلد و آگاه به مسائل ازدواج که مشاور ازدواج نامیده می شود.

بهترین مشاوره ازدواج

یکی از خصوصیات بهترین مشاوره ازدواج، حرفه ای بودن است که آموزش دیده باشد تا با همدلی و تخصص به صحبت های شما درباره رابطه یا چالش های فردی شما گوش دهد. مشاوران کلینیک روان آرام، می توانند به شما کمک کنند تا هرگونه افکار و احساسات منفی را شناسایی کنید و با آن ها برخورد کنید.

هدف مشاوران ازدواج ما، تهیه منابع، ابزارها و تکنیک هایی برای کاهش چالش ها و ارائه راهنمایی عینی برای رشد شخصی و روابط شما است.

هیچ ازدواجی کامل و بدون مشکل نیست. هر فرد ایده ها، ارزش ها، نظرات و گذشته شخصی خود را وارد رابطه می کند. به همین دلیل تفاوت ها در همه روابط انسانی ایجاد می شوند. این اختلافات لزوماً به معنای اشتباه بودن رابطه شما نیست؛ بلکه اختلافات می توانند مکمل یکدیگر باشند.

این تفاوت ها همچنین می تواند به ما در درک، احترام و پذیرش دیدگاه ها و فرهنگ های مخالف کمک کند. به یاد داشته باشید که مشکلات ارتباطی، رابطه جنسی، عصبانیت و حتی بیماری می توانند در بروز مشکلات در یک ازدواج یا رابطه موثر باشد. برای مدیریت تعارضات و استرس ها، زوجین به مشاوره تخصصی ازدواج برای بهبود روابط نیاز دارند.

در کلینیک روان آرام امکان مراجعه شما به مشاور خوب ازدواج در تهران فراهم شده است. پس کافیست با ما تماس بگیرید.

مشاوره ازدواج

مراجعه به مشاور ازدواج قبل از بروز مشکل

شاید شما هم عباراتی مانند پیشگیری بهتر از درمان است را شنیده باشید. در نگاه اول شاید منظر فقط مشکلات جسمانی باید اما با نگاهی عمیق تر متوجه خواهید شد که میتوانید در مورد مراجعه به مشاور ازدواج نیز این تصمیم را بگیرید. در واقع اگر قبل از بروز مشکلات و تعارضات بین خود و همسرتان به مشاوره ازدواج مراجعه نمایید میتوانید روی تقویت نقاط مثبت رابطه تان به همسرتان تمرکز کنید و یا برخی از مشکلات و تعارضات کوچک را که در آینده ممکن است جدی‌تر و مشکل ساز شوند را شناسایی نموده و به حل و درمان آنها بپردازید.

نکته ای دیگر در مورد مراجعه به مشاوره ازدواج قبل از بروز مشکل وجود دارد. معمولا هنگامی که زوجین دچار چالش می‌شوند گاردی در مقابل مراجعه به مشاور ازدواج دارند هر کدام معتقدند که مشکل از جانب آنها نیست و به مشاور احتیاجی ندارند. اما اگر قبل زا بروز مشکل به مشاوره ازدواج مراجعه نمایید با محیط، پروسه درمان و روال کار مشاور ازدواج آشنا خواهید شد و متوجه میشوید قرار نیست کسی در جلسات مشاوره ازدواج محاکمه شود به خاطر تقصیراتش بلکه قرار است به بهبود در مان روابط پرداخته شود.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره ازدواج

بهترین روانشناس و مشاور ازدواج کیست؟

تجربه کردن یک ازدواج موفق به کمک مشاور خوب ازدواج در تهران

هر ازدواج موفقی یک سری مقدماتی لازم دارد که یکی از آن ها می تواند بهره گیری از تجربه و دانش یک مشاور خوب ازدواج باشد . دانش و تجربه یک مشاور کاربلد ازدواج می تواند باعث شکل گیری یک ازدواج موفق شود .

برای درک بهتر این فایده به مطلب زیر توجه کنید .

یک مشاور کاربلد و متخصص به بررسی ویژگی های رفتاری هریک از زوجین می پردازد و با توجه به دانش و آگاهی و تجربه خود توصیه های لازم را به هر یک از زوجین می دهد و آینده ای که ممکن است برای آنها رقم بخورد را با توجه به صفات و رفتار و ویژگی آن ها به تصویر می کشد .از این رو هر یک از زوجین با دید بازتر و آگاهانه تر برای زندگی مشترک خود در آینده تصمیم گیری می کنند .

مشاوره ازدواج

چه زمانی باید به مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کرد؟

اگر ازدواج شما با مشکل روبروست ، تعیین وقت مشاوره ازدواج می تواند بسیار مؤثر باشد . با پیدا کردن یک مشاور که در زمینه ازدواج یا زوج درمانی تخصص دارد ، شروع کنید . یکی از مسائل مهم در انتخاب جلسات مشاوره تخصصی ازدواج ، این است که هر دو فرد، با مشاور ازدواج یا درمانگر احساس راحتی کنند .

هرگاه در ازدواج خود ، به گره ای خوردید ، از خودتان چند سوال بپرسید . پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا نیاز به مشاور ازدواج را در رابطه تان پیدا کنید :

اگر حداقل به یکی از این سؤالات پاسخ “بله” داده اید ، از نظر آماری ریسک طلاق بالاتری دارید و در این مرحله باید از مشاور ازدواج ، کمک بگیرید . هر چند بهتر است شما پیش از ازدواج و در تمام مراحل بعد از ازدواج خود نیز ، از مهارت های یک مشاور برای بهبود رابطه و مدیریت زندگی مشترک خود ، کمک بگیرید . زیرا کمک های شخصی متخصص ، کمک می کند که ازدواج شما هیچگاه به سوالات بالا ختم نشود و همواره رو به پیشرفت باشد .

همسرانی که انتظارات واقع بینانه از یکدیگر و ازدواج  دارند ، به خوبی ارتباط برقرار می کنند . از مهارت های حل اختلاف استفاده می کنند و با یکدیگر سازگار می شوند .  آن ها تلاش می کنند که مهارت های حل اختلاف و مهارت های ارتباطی را به کمک بهترین مشاور ازدواج در تهران، بیاموزند .

هدف از مشاوره روانشناسی ازدواج چیست؟

محققان ازدواج و روابط می گویند که هدف از زوج درمانی باید تغییر الگوهای تعامل ، ارتباط عاطفی و ارتباط بین شرکا باشد . اگر فکر می کنید ازدواج شما دچار مشکل شده است ، منتظر نمانید و در اسرع وقت کمک بخواهید و به بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران مراجعه کنید. برای بودجه و زمان برنامه ریزی کنید . هر چه بیشتر منتظر بمانید ، بازگرداندن روابط تان سخت تر خواهد بود .

مشاوره ازدواج

چرا باید به مشاور ازدواج مراجعه کرد؟

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه

این جلسات که غالباً مشاوره قبل از ازدواج یا در حین ازدواج و پیش از بروز مشکلات ، تشکیل می شوند ، به زوجین کمک می کند تا چگونگی رابطه موثر در کنار هم را یاد بگیرند . برخی موارد  که افراد در کنار مشاور ازدواج ، می آموزند :

حل مشکلات با مشاوره تخصصی ازدواج

یکی دیگر از دلایل عمده ای که زوجین  به دنبال مشاور ازدواج هستند ، رسیدگی به یک مشکل خاص در روابط شان است. یک نمونه از آن، اعتیاد به مواد مخدر یا الکل است.

حل مشکلات با مشاوره ازدواج به صورت تخصصی

مشکلات خاص، می تواند باعث آشفتگی روابط ، مشاجره های سنگین و زخم های عاطفی در کودکان شود، ازدواج را خراب کند و امور مالی را از بین ببرد. اعتیاد می تواند شریکی را که روزگاری دوستش داشتید به یک غریبه کامل تبدیل کند .

مشاوره قبل از ازدواج و بهبود ارتباطات زناشویی

در یک مطالعه 886 زوج مطلقه مورد بررسی قرار گرفتند تا شایع ترین دلایل طلاق آن ها را بدانند . نتایج نشان داد که 53٪ از شرکت کنندگان ، ارتباطات ضعیف را عامل اصلی طلاق خود عنوان کردند !

ارتباط ، برای روابط شاد و پایدار ضروری است . بدون آن ، هرگز با افکار و احساسات شریک زندگی خود آشنا نمی شوید و حل اختلافات غیر ممکن خواهد بود ! هرچه شریک های زندگی از یکدیگر دور شوند ، ارتباطات آن ها ضعیف تر می شود . در واقع آن ها در یک خانه با هم زندگی می کنند ، اما تبدیل به همخانه می شوند و احساسات و ارتباط موثر حذف می شود .  این می تواند ناشی از خیانت ، استرس ، عدم صمیمیت جسمی و … باشد .

دیدن یک مشاور خوب ازدواج در تهران می تواند برای برقراری ارتباط و تقویت ضعف های ارتباط شما ، بسیار مفید باشد.

جلوگیری از خیانت

خیانت یکی از دلایل متداولی است که افراد به دنبال مشاوره برای زوجین هستند . این خیانت است که عمیق می شود  و درد های آن ، ممکن است تا سال ها طول بکشید . مشاور ازدواج می تواند به زوجین کمک کند یاد بگیرند که چگونه احساسات خود را در مورد یکدیگر تعریف و کنترل کنند .

یک مشاور همچنین می تواند به زوجین کمک کند ، یاد بگیرند که چگونه دوباره به یکدیگر اعتماد کنند و طرحی برای بهبودی ایجاد کند . همچنین داشتن یک شخص ثالث بی طرفانه برای گوش دادن به وضعیت شما می تواند بسیار مفید باشد .

بسیاری از افراد ، تصور می کنند که اگر شخصی خیانت کرد ، می تواند بارها آن کار را تکرار کند و یا خیانت ، آخرین مرحله ایست که راه بازگشتی از آن وجود ندارد . برخی نیز ، با ترس مداوم از خیانت ، مدام در حال شک کردن به شریک زندگی خود هستند . یک مشاور ازدواج متخصص ، با بررسی شرایط رابطه و ازدواج شما و شخصیت هر دو طرف ، می تواند بهترین تصمیم یا راه حل را در برابر خیانت به زوجین ارائه کند و یا برای ترس از مورد خیانت قرار گرفتن به شخص شکاک ، کمک کند .

تاثیر جلسات فوق تخصص مشاوره ازدواج در بهبود روابط جنسی

رابطه جنسی بخش عظیمی از یک ازدواج سالم است . این موضوع هم می تواند زوجین را به هم نزدیک کند ، اعتماد به نفس را تقویت کند و استرس را تسکین دهد ، یا مشکل در آن ، می تواند اضطراب ایجاد کند و اتاق خواب را به یک میدان نبرد تبدیل کند .

هنگامی که ازدواج ، فاقد رابطه جنسی با کیفیت مناسب است ، دنیایی از مشکلات را به وجود می آورد . از جمله :

مشاور ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک کنند که چرا از یکدیگر فاصله می گیرند و مجدداً در سطح جنسی ایده آل قرار بگیرند .

نباید فراموش کرد که ازدواج ، زندگی دو شخص با شخصیت ها و تربیت های متفاوتی است که سال ها پیش از ازدواج ، در محیط و خانواده متفاوتی بزرگ شده اند . وجود تفاوت ها و مشکلات در همه ازدواج ها ، طبیعی است و تا حدی نشان دهنده ی سالم بودن آن است.

اما ازدواج یک تلاش دو طرفه و مداوم می خواهد . بهتر است پیش از اقدام به ازدواج و در تمام مراحل زندگی مشترک خود ، از کمک های یک مشاور ازدواج بهره مند شوید تا زندگی زناشویی شما در مسیر درستی حرکت کند .

مشاوره ازدواج

مشاوره تخصصی ازدواج چگونه در جلوگیری از طلاق موثر است؟

طلاق یک واقعه تلخ است که معمولا از یک ازدواج ناموفق حاصل می شود . روانشناس ازدواج و مشاور ازدواج حضوری با دادن توصیه ها و راهنمایی های درست در شکل گیری یک ازدواج موفق اثر شایانی می گذارد . ازدواج های موفق معمولا به طلاق منجر نمی شوند .

کاهش آمار طلاق فقط به زوجین کمک نمی کند و برای جامعه نیز مفید می باشد. این کاهش آماری میتواند از طریق مشاوره روانشناسی ازدواج صورت بگیرد . برای درک بهتر فایده کاهش طلاق برای جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

یکی از علل طلاق در عصر امروزی ناسازگاری های بی دلیلی حتی پس از سال ها زندگی است. زوجین باید به طلاق به عنوان اخرین راه نگاه کنند و سعی کنند از طریق مشاوره به حل مشکلات بپردازند.

بهبود تربیت فرزندان

ذکر کردیم بهره گیری از مشاوره تخصصی ازدواج برای داشتن یک ازدواج موفق می تواند موثر باشد . در یک ازدواج موفق زوجین به رشد و تکامل می رسند و می توانند در کنار یکدیگر قله های موفقیت و پرورش روح و روان را طی کنند . همچنین در یک ازدواج موفق امکان تربیت اصولی فرزندان فراهم می شود که آثار مثبت آن نه تنها خانواده بلکه جامعه را نیز در بر می گیرد.

برای درک بهتر نحوه اثر گذاری تربیت درست و اصولی فرزندان بر جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

فرزندانی که به شیوه های درست تربیت شده اند می توانند در آینده نقش های مهم و مثبت ایفا می کنند و برای جامعه مفید باشند . به عنوان مثال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود هیچ کمبودی و نقصانی نداشته و به بهترین روش ها تربیت شده احتمالا در آینده به عنوان یک فرد متشخص و کارآمد برای جامعه ظاهر می شود و ممکن است مشکلات بسیاری را از دوش دیگران بردارد و در جهت آبادانی جامعه گام بردارد..

حال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود از مشکلاتی نظیر کمبود محبت و تحقیر رنج ببرد . در نتیجه در آینده این خلاها ممکن است در شخصیت وی اثر منفی بگذارد و این اثر در نحوه ارتباطش با افراد جامعه ظاهر شود . در نهایت ممکن است باعث جنجال ها کشمکش ها و درگیری های بین او و سایر افراد جامعه شود که برای جامعه مضر است..

بنابراین تربیت درست فرزندان که ممکن است از داشتن یک ازدواج موفق حاصل شود می تواند در بهبود وضعیت جامعه تاثیر مثبت داشته باشد . اینجاست که اهمیت مشاوره روانشناسی ازدواج مشخص می شود و بایستی به گونه ای جدی تر بدان نگریست.

مشاوره ازدواج

اهمیت جلسات روانشناسی ازدواج چیست؟

بسیاری از مسائل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از روانشناس ازدواج بر آنها غلبه کرد.

بی شک در دنیای امروزی هدف از ازدواج صرفا تشکیل خانواده نیست! بلکه ازدواج وسیله ایست که می تواند حس رضایت و لذت از زندگی را درون افراد بوجود آورد و این مساله ی مهم مستلزم برآورده کردن مقدماتی است که می تواند با بهره گیری از مشورت افرادی آگاه به سرعت به آن رسید. بهترین فرد را می توان مشاور خوب ازدواج در تهران دانست. البته لازم به ذکر است که ازدواج و تشکیل خانواده به ارتقاع سطح سلامت روان جامعه بسیار کمک می کند.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

یافتن بهترین مرکز مشاوره ازدواج ،مخصوصا در کلان شهرهایی نظیر تهران ، دغدغه ی خاطر بسیاری از جوانانی است که به فکر شروع زندگی مشترکی توان با آرامش و بدون تنش هستند. زیرا نقش مشورت آن هم با با یک مشاور ازدواج زبده در زمینه ی مسایل زناشویی برای ایجاد روندی آرامش بخش در زندگی مشترک،انکار ناپذیر است.

بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.یکی از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

بسیاری از مسایل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد.

مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از راهنمایی های تخصصی مشاور ازدواج صحیح بر آنها غلبه کرد.

بی شک باید گفت یکی از مجهز ترین و بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

ارایه ی این خدمات از سوی مرکز روان آرام  شامل راهنمایی های لازم قبل و بعد از ازدواج می باشد، که رعایت صحیح این موارد باعث ایجاد حس رضایت از زندگی نزد زوجین می گردد و زندگی گرمی را برای شما به ارمغان می آورد. تمامی این موارد صرفا از طریق مراجعه به مشاور خوب ازدواج در تهران میسر می شود. توجه به سوالات مشاوره قبل از ازدواج نیز نیاز است

معرفی مرکز مشاوره روان آرام

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام با اخذ مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در محیطی آرام و دل نشین در محله ونک تهران و با مدیریت سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است و با بهره گیری از جمعی از اساتید دانشگاه ،مشاورین خبره و با تجربه در صدد کمک رسانی به شما سروران می باشد تا بتوانند جامعه ای سالم و روبه رشد را با همراهی شما به ارمغان بیاورد.

این مرکز که در واقع یکی از مجهزترین مرکز مشاوره شمال تهران بشمار می رود کلیه خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام توسط متخصصان با دانش و با تجربه در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاور خوب ازدواج در تهران عرضه می گردد.

سوالات رایج 

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کرد؟

اولین زمان مراجعه به مشاور ازدواج پیش از ازدواج است. این اقدام موجب می شود که پیش از وقوع مشکلات از آن آگاهی یابید و از آن پیشگیری کنید. همچنین پس از ازدواج اگر با مشکلی رو به رو شدید که حل آن از توان شما و همسرتان خارج بود بایستی برای حفظ رابطه به روانشناس ازدواج مراجعه کنید.

روانشناس ازدواج خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1- روانشناس ازدواج خوب جهت گیری ندارد، قضاوت نمی کند و تلاش می کند بی طرفانه به موضوع بپردازد.

2- یک مشاور ازدواج خوب در آغاز حرف های دو طرف را می شنود، پیشینه زندگی آن ها را بررسی می کند و در ادامه به ارائه راهکار می پردازد.

3- روانشناس خوب به شما نمی گوید که چه بکنید و چه نکنید. یک روانشناس خوب پیشنهاداتی را ارائه می دهد و شما می توانید آن ها را به کار گیرید.

چگونه روانشناس مناسب را انتخاب کنم؟

به طور معمول هر روانشناسی در برخی از حیطه ها فعالیت می کند. بهتر است برای انتخاب روانشناس ابتدا دقت کنید که مشاوره ازدواج یا زوج درمانی جز زمینه های تخصصی وی هست یا خیر. می توانید از تخصص مشاوران کلینیک روان آرام را در قسمت مشاوران ببینید.

مشاوره ازدواج

بپیوندید
اطلاع از

345 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
یلدا
19 روز قبل

سلام ، دختری ۲۸ساله هستم، که در سن ۱۸ سالگی از روی احساساتم تصمیم به نامزدی با پسرخاله ام گرفتم ، از اونجایی که تا به حال با پسری معاشرت نداشتم ، ارتباط در دوره نامزدی با نامزدم خیلی سخت بودم به طوریکه نمی تونستم به راحتی با ایشون حرف بزنم و ایشونم خیلی اخلاقیاتشون مثل من بود .همیشه به ازدواج و عاشق شدن بدبین بودم اما احساس نیاز به یک شریک زندگی رو داشتم و هیچ وقت نتونستم عاشق کسی بشم ، ترس از ازدواج و عدم عشق باعث شد که نامزدیم رو بهم بزنم ولی با وجود اینکه ۸ سال از این اتفاق میگذره در طول این سال‌ها خیلی به ایشون فکر میکنم و شخصیتی دارم که در مقابل جنس مخالف گارد میگیرم و اجازه آشنایی رو به کسی نمیدم. شخصیتم ضد مرد هست ،به دلیل اختلافات پدرو مادرم ، ازدواج رو کاری بیهوده می دونم .هر کسی هم بهم ابراز علاقه کنه حس خوبی ندارن نسبت به این اتفاق.

در این ۸ سال همش تو ذهن مرور میکنم که کار درستی بود که رابطه رو بهم زدم یا نه؟

یه موقع هایی پشیمون میشم ولی یه موقع هایی نه.

با وجود اینکه نامزد سابقم از هر لحاظ مورد خوبی برای ازدواج هست.

بیشتر اوقات دو دل هستم که به خاطر احساس گناه هست که بهش فکر میکنم یا از سر علاقه ست؟

یه چند بار هم که از اطرافیانم در مورد احتمال ازدواجش شنیدم ، خیلی ناراحت شدم.

از احساسم نسبت به ایشون مطمئن نیستم؟

آیا واقعا به ایشون علاقه دارم یا نه؟

یا به خاطر منافع خودم و پیدا نکردن فرد بهتر به ایشون فکر میکنم؟

گاهی اوقات فکر میکنم از لحاظ ظاهری از ایشون خوشم نمیاد.

الان ۸ ساله که فکر و خیال داغونم کرده، افسردگی گرفتم و ۸ ساله که دارم عمرم رو به بطالت میگذرونم.تا این سن شغل درست و حسابی ندارم ، اغلب به موقع نمیخوابم و اغلب روزها کلا خوابم، هیچ هدفی ندارم ، در صورتیکه قبل از این اتفاق به تحصیلاتم امیدوار بودم با وجود اینکه لیسانس دارن شغلی پیدا نکردم و برای خیلی از کارهای زندگیم کاملا بی انگیزه شدم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
17 روز قبل
پاسخ به  یلدا

سلام دوست عزیز؛ مساله ای که 8 سال شما رو درگیر کرده و هنوز نتونستین برای خودتون حل کنید نیاز به بررسی دقیق تر داره تا بتونید بطور ریشه ای حلش کنید. توصیه می کنم به روانشناس مراجعه کنید و مشکل رو بطور اساسی بررسی کنید و طراوت جوانی و انگیزه مندی رو به زندگیتون برگردونید.

منا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر

منا هستم ۲۳ سالمه به تازگی پسر عموم لهم پیشنهاد ازدواج داده ولی هنوز به خانواده ها چیزی نگفتیم . و حدس میزنم پدر و مادرم بخصوص مادرم مخالف این ازدواج باشن . حالا میخایم مطرح کنیم این که من اول به مادرم بگم و باهاشون صحبت کنم و موضوع رو بگم بهتره یا این ک پسر عموم ب طور رسمی بیاد خاستگاری بهتره؟

و اینک من در مورد موضوعات پسر و جنس مخالف با مادرم اصلا ارتباط نداشتم و صحبت نکردم ولی در کل ارتباط خوبی با هم داریم

لطفا راهنماییم کنید🙏

سارا
1 ماه قبل

سلام من شوهرم تازه اومدیم ازدواج کردیم و اومدیم
خونه خودمون من هیچ مشکلی تو زندگیم ندارم ولی شوهرم دوست نداره من برم بیرون تنها با برم باشگاه با باکسی برم جایی

سارا
2 ماه قبل

سلام من نزدیک ۲ ماهه عقد کردم به شدت پشیمونم از اینکه کنارم باشه حالم بد میشه موقعی که صیغه بودیم خواستم بهم بزنم ولی خانواده نذاشتن الان دلمه طلاق بگیرم

امیر
4 ماه قبل

سلام. 16 سال از ازدواج م و همسرم می گذره. یه پسر ده ساله داریم. متاسفانه همسرم افسردگی دو قطبی نوع دوم داره و الان 12 سال درگیر دکتر هستیم. در چند سال اخیر ایشون چند مرتبه بیمارستان بستری شدن و هر باز بعد از ترخیص مجددا سر خود دارو مصرف کردن. (لورازپام) و کلا از هوشیاری خوبی برخوردار نیستند به عللت مصرف بیش از حد دارو و همچنین نوع دارو هایی که براشون تجویز می شه.
به خاطر همه این مسائل من علاقه ای به همسرم ندارم و جو خانواده اصلا مناسب نیست. چون وقتی می رم خونه و ایشون و رفتارهاش می بینم ناخودآگاه عصبانی می شم.
الان خیلی خیلی نگران پسرم هستم. و به خاطر پسرم دارم به طلاق فکر می کنم.
لطفا راهنمایی کنید.

سارا اسکندری
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر، بنده ۲۶ سال دارم و پس از ۱۰ ماه اشنایی با اقایی ۲۲ ساله تصمیم به ازدواج گرفتیم. ایشون با شخصیت، بافکر، تحصیل ‌‌کرده و حمایت گرن و اختلاف سنی مشخص نیست، اما مشکل مالی به صورتی هست که بنده هم باید برای زندگی مشترک پس انداز کنم و حداقل تا چندسال اینده امنیت مالی نداریم و این منو میترسونه.
همینطور سطح مالی خانواده ها متفاوته و خانواده من رفاه مالی بیشتری دارن. ممنون میشم باتوجه به شرایط نظرتون رو بفرمایید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ اختلاف سنی و اختلاف سطوح اقتصادی خانواده، طبعا در ابعاد دیگه ای هم اثرگذار خواهد بود و با گذشت زمان و یا بروز اولین بحران زندگی متوجه خواهید شد که همین دو مورد میتونه روی اشتراکات دیگه شما تاثیرات بیشتری بگذاره. ادامه رابطه شما و کیفیتش کاملا به آمادگی های هر دوی شما و میزان بلوغ چند بعدی و چندگانه شما در نوسان های رابطه و میزان پذیرش، وابستگی/استقلال و یا همراهی خانواده هاتون داره. توصیه میکنم برای بررسی دقیق تر موارد ذکر شده به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید.

متین
8 ماه قبل

سلام میخوام ازدواج کنم پسر 33 ساله ام دارای مدرک عالیه تحصیلی,شغل و درآمد خوب ,منزل و خودرو و خانواده ای تحصیل کرده و اصیل.اهل دوستی نیستم و برای همین ازدواج سنتی رو پیشه کردم اما محل کارم شهری غیر از خانواده است و آنجا سکونت دارم,شخصی رو برای ازدواج نمیتونام پیدا کنم فرهنگشون باما سازگارنیست از شهر خودمم کسی اینجا نمیاد برای ازدواج.نمیدونم چکار کنم با اینکه تمام اشخاصی که معرفی میشه سطحشونازهمه لحاظ پایینتره اما قبول نمیکنن بیان شهر دیگهازدواج کنن

مممم
10 ماه قبل

با سلام بنده دختر عمویی دارم که ۲ سال از بنده کوچکتر هستند ایشان تقریبا ۱۰ سال قبل با پسرعمویمان نامزد کرده بودند ولی به هردلیلی این نامزدی بهم خورد . حالا بنده میخاهم به ایشان پیشنهاد ازدواج بدهم مخاستم ببینم در این مسیر چه مشکلاتی میتواند سر راهم باشد یا چه مشکلانی میتواند برام ایجاد کند در ضمن بنده هم یک ازدواج ناموفق داشتم که ۳ ماه بیشتر دوام نیاورد خانواده دختر عمو از کل ماجرا خبر دارن .لطفا مرا راهنمایی بفرمایید نمیتوانم تصمیم بگیرم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  مممم

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی عدم وجود مشکل یا مشکلات احتمالی، لازمه شرایط شما با جزییات بیشتری مورد ارزیابی قرار بگیره. این مواردی هم که ذکر نمودین، خیلی بستگی به شرایط هر دوی شما و از همه لحاظ؛ شخصیتی، خانوادگی و فرهنگی و عمق روابط پیشین هر دوی شما و… داره که توصیه میکنم پیش از هر اقدامی از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره