به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره ازدواج

مشاور آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارم؟ مشاور ازدواج مشاور ازدواج چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره ازدواج

آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارم؟

مشاوره ازدواج ، که گاهی اوقات زوج درمانی نامیده می شود، نوعی روان درمانی است که به زوجین کمک می کند تا با هدف بهبود روابط و تعاملات، تعارضات را کشف کرده، آن­ها را تشخیص داده و حل کنند. مشاوره، نوعی گفتاردرمانی است که فضای امن و خصوصی را برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود صحبت کنید. همچنین بهترین مشاوره ازدواج، ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد روابط و ایجاد تغییراتی که زندگی روزمره شما را بسیار بهبود می بخشد، در اختیارتان قرار می­دهند. در هنگام کار با یک روانشناس ازدواج، شما و شریک زندگیتان فضایی برای کشف رابطه خود، با توجه به اهداف آینده و خواسته های ازدواج­تان در اختیار خواهید داشت.

پریشانی در یک رابطه می تواند استرس، تنش، اندوه، نگرانی، ترس و مشکلات دیگری ایجاد کند. برای بهره گرفتن از بهترین مشاوره ازدواج، نیاز به یک رابطه آشفته نیست. شما برای حفظ سلامت و پایداری ازدواج خود می توانید با یک مشاور ازدواج صحبت کنید. همچنین اگر مشکلات زیر را در رابطه خود تجربه می کنید، بهتر است به یک مشاور خوب ازدواج در تهران مراجعه کنید:

 

دلایل مراجعه به مشاوره ازدواج

 

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

یافتن بهترین روانشناس یا مشاور خوب ازدواج در تهران دغدغه ی خاطر بسیاری از همشهریان عزیزی است که می خواهند اولین گام زندگی مشترک خود را که بسیاری آن را تولدی دوباره می نامند محکم بردارند. زیرا قطعا می توان گفت که مراجعه ی زوجین قبل از ازدواج به یک کلینیک و مشاوره با افرادی مجرب نقش بی بدیلی را در موفقیت زندگی زناشویی آنها در آینده ایفا خواهد کرد. بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

 

مراحل مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره روان آرام

مشاوره ازدواج یکی از مهم ترین اقداماتی است که خانم و آقا بایستی حتما پیش از ازدواج از آن استفاده کنند. متاسفانه بسیاری این موضوع را جدی نگرفته و صرفا با تکیه بر احساسات اولیه ای که نسبت به ازدواج دارند ، ازدواج خود را ازدواجی موفق می دانند.  مشاوره ازدواج در کلینیک روان آرام به طور معمول مراحل زیر را می گذراند.

در مشاوره ازدواج ممکن است طرفین دارای سازگاری باشند و نگاه یکسانی به مقوله ازدواج داشته باشند که در این صورت مشکل زیادی نخواهند داشت. در برخی مواقع لازم است تا طرفین آموزش هایی را برای سازگاری بیشتر با یکدیگر و عدم ایجاد مشکلات در اینده ببینند.

البته مراحلی که اشاره شد ، مراحلی است که به صورت روتین انجام می شود در صورتی که خانواده های طرفین با ازدواج مخالفت داشته باشند ممکن است در طی جلسات از خانواده ها دعوت به عمل آید، یا حتی در برخی از موارد ممکن است یکی از طرفین دچار مشکلات رفتاری یا اختلالاتی باشد که همین امر منجر به درازا کشیده شدن مشاوره ازدواج داشته باشد.

مشاوره ازدواج

 

هدف از مشاوره ازدواج چیست؟

هدف از مشاوره ازدواج، بهبود روابط و تعاملات، تشخیص اختلاف ها و تعارضات و همچنین حل کردن آن هاست. مشاوره ازدواج، فضای امن و خصوصی برای شما و همسرتان فراهم می کند تا درباره چالش ها و احساسات خود صحبت کنید. همچنین به شما کمک می کند تا ابزارهایی برای تصمیم گیری بهتر در مورد رابطه خود و تعییرات مثبت در زندگی مشترکتان در اختیار داشته باشید.

چه انتظاراتی می توانیم از مشاوره ازدواج داشته باشیم؟

انتظار شما از مشاوره ازدواج، وابسته به مشکل یا هدفی است که برای آن از مشاور کمک می گیرید. به صورت کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که در روند جلسات، شاهد تقویت پیوند زناشویی، درک بهتر از یکدیگر و مشکلات و همچنین بینشی مشترک برای حل تعارضات باشید.

جلسات مشاوره ازدواج به چه صورت برگزار می شود؟

جلسات مشاوره ازدواج اغلب به صورت حضوری و با حضور هر دو همسر آغاز می شود و اگر مشاور شما نیاز به جلسات فردی برای زوجین را تشخیص داد، روند مشاوره به صورت فردی یا ترکیبی از جلسات فردی و جمعی خواهد بود.

چه مدت باید مشاوره ازدواج داشته باشیم؟

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است. ممکن است شما فقط به چند جلسه در زمان بحران نیاز داشته باشید. یا ممکن است چندین ماه به مشاوره ازدواج احتیاج داشته باشید، به خصوص اگر رابطه شما دچار تنش­ های بسیاری شده است. مانند روان درمانی فردی، شما معمولاً هفته ای یک بار به مشاور ازدواج مراجعه می کنید.

آیا می توانیم فرزند خود را وارد جلسات مشترک کنیم؟

بهتر است در اولین جلسه مشاوره ازدواج، فرزند خود را وارد جلسه نکنید. اگر مشاور شما، حضور فرزندتان را در جلسات مثمر ثمر تشخیص دهد، با هماهنگی ایشان مشاوره خانواده برگزار خواهد شد.

آیا در مشاوره ازدواج حضور خانواده دو طرف الزامی است؟

در صورتی که خانواده ها با ازدواج آن دو نفر مخالفت داشته باشند، در جلسات پایانی از آن ها دعوت می شود تا علت مخالفتشان را با مشاور در میان بگذارند و در صورت سازگاری دو فرد، مشاور دلایل سازگاری آن دو را برای خانواده ها بازگو کرده و به اطلاع می رساند که ازدواج این دو نفر از نظر روانشناسی بلامانع است.

مشاور ازدواج چقدر مورد اعتماد هست؟ آیا اسرار ما را به پارتنرمان می گوید؟

مشاوره ی ازدواج هیچ کدام از صحبت های شما را برای پارتنرتان بازگو نمیکند و کاملا حریم شخصی مراجعه کننده اش را رعایت میکند. در صورتی که موضوعی باشد که بر آینده شما و یا پارتنرتان تاثیر منفی داشته باشد و قابل حل نباشد، مشاور ازدواج بعد از بررسی آن موضوع، به شما اعلام میکند که با هم سازگار نیستید و آینده ی زندگی مشترکتان با مشکل مواجه خواهد بود.

در مشاوره ازدواج چه سوال هایی پرسیده می شود؟

در مشاوره ازدواج سوالاتی پرسیده می شود که ویژگی های شخصیت هر فرد، علایق و ترجیحات، نیاز های جنسی، درونگرا یا برونگرا بودن آن ها را مشخص کند. علاوه بر آن سوالات مشاوره ازدواج بیماری های پنهان دو طرف را مشخص می کند که به درک متقابل بسیار کمک میکند. برخی از سوالات مشاوره ازدواج را می توانید در مقاله "مشاوره قبل از ازدواج" کلینیک روان آرام مشاهده نمایید.

همسرم به من خیانت کرده است، مراجعه به مشاوره ازدواج چه کمکی به من میکند؟

هنگامی که با خیانت مواجه می ‌شوید، می‌ توانید با مراجعه به مشاوره ازدواج، مشکلاتتان را با مشاور در میان گذاشته و راهکارهای او را دنبال کنید تا بتدریج انرژی و روحیه تحلیل رفته خود را بازیابید، از هر گونه تصمیم عجولانه جلوگیری کنید و بعد از بازیابی احوالات خود، در باره ادامه و یا عدم ادامه زندگی مشترکتان تصمیم بگیرید.

آیا می توان از مشاوره ازدواج برای بهبود رابطه جنسی با همسرمان کمک گرفت؟

مشاور روانشناس می تواند کمک بسیار شایانی به بهبود رابطه جنسی شما با همسرتان بکند . روانشناس از شما و شریک زندگی تان یک شناخت کامل پیدا می کند و به ریشه یابی موضوع می پردازد . سپس به هر کدام از شما کمک می کند که رفتارتان را اصلاح کنید. شما اگر با سرد مزاج بودن همسرتان مشکل دارید باید بدانید که کمک گرفتن از یک مشاور باتجربه و با سواد بسیار سودمند خواهد بود.

4.6/5 - (184 امتیاز)

مشاور ازدواج چه کسی است؟

عقل سلیم حکم می کند در هر زمینه ای با متخصص آن مشورت کرد و از توصیه هایش بهره کافی و وافی برد . ازدواج یک مسئله بسیار مهم در زندگی هر شخص تلقی می شود ، از این رو مشاوره و راهنمایی گرفتن از روانشناس ازدواج با هر دلیل و منطقی قبول واقع می شود .

بنابراین می توان مشاوره ازدواج حضوری رو به صورت زیر تعریف کرد :
به مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک فرد باتجربه و کاربلد و آگاه به مسائل ازدواج که مشاور ازدواج نامیده می شود ، مشاوره ازدواج می گویند .

مشاور خوب ازدواج، فردی حرفه ای است که آموزش دیده است تا با همدلی و تخصص به صحبت های شما درباره رابطه یا چالش های فردی شما گوش دهد. مشاوران کلینیک روان آرام، می توانند به شما کمک کنند تا هرگونه افکار و احساسات منفی را شناسایی کنید و با آن ها برخورد کنید. هدف مشاوران ازدواج ما، تهیه منابع، ابزارها و تکنیک هایی برای کاهش چالش ها و ارائه راهنمایی عینی برای رشد شخصی و روابط شما است.

هیچ ازدواجی کامل و بدون مشکل نیست. هر فرد ایده ها، ارزش ها، نظرات و گذشته شخصی خود را وارد رابطه می کند. به همین دلیل تفاوت ها در همه روابط انسانی ایجاد می شوند. این اختلافات لزوماً به معنای اشتباه بودن رابطه شما نیست؛ بلکه اختلافات می توانند مکمل یکدیگر باشند. این تفاوت ها همچنین می تواند به ما در درک، احترام و پذیرش دیدگاه ها و فرهنگ های مخالف کمک کند. به یاد داشته باشید که مشکلات ارتباطی، رابطه جنسی، عصبانیت و حتی بیماری می توانند در بروز مشکلات در یک ازدواج یا رابطه موثر باشد. برای مدیریت تعارضات و استرس ها، زوجین به مشاوره ازدواج برای بهبود روابط نیاز دارند.

در کلینیک روان آرام امکان مراجعه شما به مشاور خوب ازدواج در تهران فراهم شده است. پس کافیست با ما تماس بگیرید.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره ازدواج

بهترین روانشناس و مشاور ازدواج

تجربه کردن یک ازدواج موفق به کمک مشاور خوب ازدواج در تهران

هر ازدواج موفقی یک سری مقدماتی لازم دارد که یکی از آن ها می تواند بهره گیری از تجربه و دانش یک مشاور خوب ازدواج باشد . دانش و تجربه یک مشاور کاربلد ازدواج می تواند باعث شکل گیری یک ازدواج موفق شود .

برای درک بهتر این فایده به مطلب زیر توجه کنید .

یک مشاور کاربلد و متخصص به بررسی ویژگی های رفتاری هریک از زوجین می پردازد و با توجه به دانش و آگاهی و تجربه خود توصیه های لازم را به هر یک از زوجین می دهد و آینده ای که ممکن است برای آنها رقم بخورد را با توجه به صفات و رفتار و ویژگی آن ها به تصویر می کشد .از این رو هر یک از زوجین با دید بازتر و آگاهانه تر برای زندگی مشترک خود در آینده تصمیم گیری می کنند .

چه زمانی به مشاوره ازدواج نیاز است ؟

اگر ازدواج شما با مشکل روبروست ، مشاوره ازدواج می تواند بسیار مؤثر باشد . با پیدا کردن یک مشاور که در زمینه ازدواج یا زوج درمانی تخصص دارد ، شروع کنید . یکی از مسائل مهم در انتخاب جلسات مشاوره ازدواج ، این است که هر دو همسر ، با مشاور ازدواج یا درمانگر احساس راحتی کنند .

هرگاه در ازدواج خود ، به گره ای خوردید ، از خودتان چند سوال بپرسید . پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا نیاز به مشاور ازدواج را در رابطه تان پیدا کنید :

اگر حداقل به یکی از این سؤالات پاسخ “بله” داده اید ، از نظر آماری ریسک طلاق بالاتری دارید و در این مرحله باید از مشاوره ازدواج ، کمک بگیرید . هر چند بهتر است شما پیش از ازدواج و در تمام مراحل بعد از ازدواج خود نیز ، از مهارت های یک مشاور برای بهبود رابطه و مدیریت زندگی مشترک خود ، کمک بگیرید . زیرا کمک های شخصی متخصص ، کمک می کند که ازدواج شما هیچگاه به سوالات بالا ختم نشود و همواره رو به پیشرفت باشد .

همسرانی که انتظارات واقع بینانه از یکدیگر و ازدواج  دارند ، به خوبی ارتباط برقرار می کنند . از مهارت های حل اختلاف استفاده می کنند و با یکدیگر سازگار می شوند .  آن ها تلاش می کنند که مهارت های حل اختلاف و مهارت های ارتباطی را به کمک یک مشاوره ازدواج مناسب ، بیاموزند .

هدف از مشاوره ازدواج 

محققان ازدواج و روابط می گویند که هدف از زوج درمانی باید تغییر الگوهای تعامل ، ارتباط عاطفی و ارتباط بین شرکا باشد . اگر فکر می کنید ازدواج شما دچار مشکل شده است ، منتظر نمانید و در اسرع وقت کمک بخواهید و به مشاوره ازدواج بپردازید. برای بودجه و زمان برنامه ریزی کنید . هر چه بیشتر منتظر بمانید ، بازگرداندن روابط تان سخت تر خواهد بود .

چرا باید به مشاوره ازدواج بپردازم ؟

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه

این جلسات که غالباً مشاوره قبل از ازدواج یا در حین ازدواج و پیش از بروز مشکلات ، تشکیل می شوند ، به زوجین کمک می کند تا چگونگی رابطه موثر در کنار هم را یاد بگیرند . برخی موارد  که افراد درکنار مشاور ازدواج ، می آموزند :

حل مشکلات با مشاوره ازدواج

یکی دیگر از دلایل عمده ای که زوجین  به دنبال مشاوره ازدواج هستند ، رسیدگی به یک مشکل خاص در روابط شان است . یک نمونه از آن ، اعتیاد به مواد مخدر یا الکل است .

مشکلات خاص ، می تواند باعث آشفتگی روابط ، مشاجره های سنگین و زخم های عاطفی در کودکان شود ، ازدواج را خراب کند و امور مالی را از بین ببرد . اعتیاد می تواند شریکی را که روزگاری دوستش داشتید به یک غریبه کامل تبدیل کند .

مشاوره ازدواج و بهبود ارتباطات زناشویی

در یک مطالعه 886 زوج مطلقه مورد بررسی قرار گرفتند تا شایع ترین دلایل طلاق آن ها را بدانند . نتایج نشان داد که 53٪ از شرکت کنندگان ، ارتباطات ضعیف را عامل اصلی طلاق خود عنوان کردند !

ارتباط ، برای روابط شاد و پایدار ضروری است . بدون آن ، هرگز با افکار و احساسات شریک زندگی خود آشنا نمی شوید و حل اختلافات غیرممکن خواهد بود ! هرچه شریک های زندگی از یکدیگر دور شوند ، ارتباطات آن ها ضعیف تر می شود . در واقع آن ها در یک خانه با هم زندگی می کنند ، اما تبدیل به همخانه می شوند و احساسات و ارتباط موثر حذف می شود .  این می تواند ناشی از خیانت ، استرس ، عدم صمیمیت جسمی و … باشد .

دیدن یک مشاور خوب ازدواج در تهران می تواند برای برقراری ارتباط و تقویت ضعف های ارتباط شما ، بسیار مفید باشد.

مشاوره ازدواج و جلوگیری از خیانت

خیانت یکی از دلایل متداولی است که افراد به دنبال مشاوره برای زوجین هستند . این خیانت است که عمیق می شود  و درد های آن ، ممکن است تا سال ها طول بکشید . انجام مشاوره ازدواج می تواند به زوجین کمک کند یاد بگیرند که چگونه احساسات خود را در مورد یکدیگر تعریف و کنترل کنند . یک مشاور همچنین می تواند به زوجین کمک کند ، یاد بگیرند که چگونه دوباره به یکدیگر اعتماد کنند و طرحی برای بهبودی ایجاد کند . همچنین داشتن یک شخص ثالث بی طرفانه برای گوش دادن به وضعیت شما می تواند بسیار مفید باشد .

بسیاری از افراد ، تصور می کنند که اگر شخصی خیانت کرد ، می تواند بارها آن کار را تکرار کند و یا خیانت ، آخرین مرحله ایست که راه بازگشتی از آن وجود ندارد . برخی نیز ، با ترس مداوم از خیانت ، مدام در حال شک کردن به شریک زندگی خود هستند . یک مشاور ازدواج متخصص ، با بررسی شرایط رابطه و ازدواج شما و شخصیت هر دو طرف ، می تواند بهترین تصمیم یا راه حل را در برابر خیانت به زوجین ارائه کند و یا برای ترس از مورد خیانت قرار گرفتن به شخص شکاک ، کمک کند .

تاثیر مشاوره ازدواج در بهبود روابط جنسی

رابطه جنسی بخش عظیمی از یک ازدواج سالم است . این موضوع هم می تواند زوجین را به هم نزدیک کند ، اعتماد به نفس را تقویت کند و استرس را تسکین دهد ، یا مشکل در آن ، می تواند اضطراب ایجاد کند و اتاق خواب را به یک میدان نبرد تبدیل کند .

هنگامی که ازدواج ، فاقد رابطه جنسی با کیفیت مناسب است ، دنیایی از مشکلات را به وجود می آورد . از جمله :

انجام مشاوره ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک کنند که چرا از یکدیگر فاصله می گیرند و مجدداً در سطح جنسی ایده آل قرار بگیرند .

نباید فراموش کرد که ازدواج ، زندگی دو شخص با شخصیت ها و تربیت های متفاوتی است که سال ها پیش از ازدواج ، در محیط و خانواده متفاوتی بزرگ شده اند . وجود تفاوت ها و مشکلات در همه ازدواج ها ، طبیعی است و تا حدی نشان دهنده ی سالم بودن آن است . اما ازدواج یک تلاش دو طرفه و مداوم می خواهد . بهتر است پیش از اقدام به ازدواج و در تمام مراحل زندگی مشترک خود ، از کمک های یک مشاور ازدواج بهره مند شوید تا زندگی زناشویی شما در مسیر درستی حرکت کند .

مشاوره ازدواج و تاثیر آن در جلوگیری از طلاق

طلاق یک واقعه تلخ است که معمولا از یک ازدواج ناموفق حاصل می شود . روانشناس ازدواج و مشاور ازدواج حضوری با دادن توصیه ها و راهنمایی های درست در شکل گیری یک ازدواج موفق اثر شایانی می گذارد . ازدواج های موفق معمولا به طلاق منجر نمی شوند .

کاهش آمار طلاق فقط به زوجین کمک نمی کند و برای جامعه نیز مفید می باشد. این کاهش آماری میتواند از طریق مشاوره ازدواج صورت بگیرد . برای درک بهتر فایده کاهش طلاق برای جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

یکی از علل طلاق در عصر امروزی ناسازگاری های بی دلیلی حتی پس از سال ها زندگی است. زوجین باید به طلاق به عنوان اخرین راه نگاه کنند و سعی کنند از طریق مشاوره به حل مشکلات بپردازند. تحقیقات اثبات کرده است بسیاری از مشکلات از طریق مشاوره ازدواج حل می شود.

تاثیر مشاوره ازدواج در بهبود تربیت فرزندان

ذکر کردیم بهره گیری از مشاوره ازدواج برای داشتن یک ازدواج موفق می تواند موثر باشد . در یک ازدواج موفق زوجین به رشد و تکامل می رسند و می توانند در کنار یکدیگر قله های موفقیت و پرورش روح و روان را طی کنند . همچنین در یک ازدواج موفق امکان تربیت اصولی فرزندان فراهم می شود که آثار مثبت آن نه تنها خانواده بلکه جامعه را نیز در بر می گیرد .

برای درک بهتر نحوه اثر گذاری تربیت درست و اصولی فرزندان بر جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

فرزندانی که به شیوه های درست تربیت شده اند می توانند در آینده نقش های مهم و مثبت ایفا می کنند و برای جامعه مفید باشند . به عنوان مثال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود هیچ کمبودی و نقصانی نداشته و به بهترین روش ها تربیت شده احتمالا در آینده به عنوان یک فرد متشخص و کارآمد برای جامعه ظاهر می شود و ممکن است مشکلات بسیاری را از دوش دیگران بردارد و در جهت آبادانی جامعه گام بردارد . حال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود از مشکلاتی نظیر کمبود محبت و تحقیر رنج ببرد . در نتیجه در آینده این خلاها ممکن است در شخصیت وی اثر منفی بگذارد و این اثر در نحوه ارتباطش با افراد جامعه ظاهر شود . در نهایت ممکن است باعث جنجال ها کشمکش ها و درگیری های بین او و سایر افراد جامعه شود که برای جامعه مضر است .بنابراین تربیت درست فرزندان که ممکن است از داشتن یک ازدواج موفق حاصل شود می تواند در بهبود وضعیت جامعه تاثیر مثبت داشته باشد . اینجاست که اهمیت مشاوره ازدواج مشخص می شود و بایستی به گونه ای جدی تر بدان نگریست.

مشاوره ازدواج

 

اهمیت مشاوره ازدواج

بسیاری از مسائل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از روانشناس ازدواج بر آنها غلبه کرد.

بی شک در دنیای امروزی هدف از ازدواج صرفا تشکیل خانواده نیست! بلکه ازدواج وسیله ایست که می تواند حس رضایت و لذت از زندگی را درون افراد بوجود آورد و این مساله ی مهم مستلزم برآورده کردن مقدماتی است که می تواند با بهره گیری از مشورت افرادی آگاه به سرعت به آن رسید. بهترین فرد را می توان مشاور خوب ازدواج در تهران دانست. البته لازم به ذکر است که ازدواج و تشکیل خانواده به ارتقاع سطح سلامت روان جامعه بسیار کمک می کند.

 

 

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

یافتن بهترین مرکز مشاوره ازدواج ،مخصوصا در کلان شهرهایی نظیر تهران ، دغدغه ی خاطر بسیاری از جوانانی است که به فکر شروع زندگی مشترکی توان با آرامش و بدون تنش هستند. زیرا نقش مشورت آن هم با با یک مشاور ازدواج زبده در زمینه ی مسایل زناشویی برای ایجاد روندی آرامش بخش در زندگی مشترک،انکار ناپذیدر است.بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.یکی از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

بسیاری از مسایل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از مشاوره ازدواج صحیح بر آنها غلبه کرد.

بی شک باید گفت یکی از مجهز ترین و بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

ارایه ی این خدمات از سوی مرکز روان آرام  شامل راهنمایی های لازم قبل و بعد از ازدواج می باشد، که رعایت صحیح این موارد باعث ایجاد حس رضایت از زندگی نزد زوجین می گردد و زندگی گرمی را برای شما به ارمغان می آورد. تمامی این موارد صرفا از طریق مراجعه به مشاور خوب ازدواج در تهران میسر می شود. توجه به سوالات مشاوره قبل از ازدواج نیز نیاز است

معرفی مرکز مشاوره روان آرام

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام با اخذ مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در محیطی آرام و دل نشین در محله ونک تهران و با مدیریت سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است و با بهره گیری از جمعی از اساتید دانشگاه ،مشاورین خبره و با تجربه در صدد کمک رسانی به شما سروران می باشد تا بتوانند جامعه ای سالم و روبه رشد را با همراهی شما به ارمغان بیاورد. این مرکز که در واقع یکی از مجهزترین مرکز مشاوره شمال تهران بشمار می رود کلیه خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام توسط متخصصان با دانش و با تجربه در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاور خوب ازدواج در تهران عرضه می گردد.

سوالات رایج در مشاوره ازدواج

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کرد؟

اولین زمان مراجعه به مشاور ازدواج پیش از ازدواج است. این اقدام موجب می شود که پیش از وقوع مشکلات از آن آگاهی یابید و از آن پیشگیری کنید. همچنین پس از ازدواج اگر با مشکلی رو به رو شدید که حل آن از توان شما و همسرتان خارج بود بایستی برای حفظ رابطه به روانشناس ازدواج مراجعه کنید.

روانشناس ازدواج خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1- روانشناس ازدواج خوب جهت گیری ندارد، قضاوت نمی کند و تلاش می کند بی طرفانه به موضوع بپردازد.

2- یک مشاور ازدواج خوب در آغاز حرف های دو طرف را می شنود، پیشینه زندگی آن ها را بررسی می کند و در ادامه به ارائه راهکار می پردازد.

3- روانشناس خوب به شما نمی گوید که چه بکنید و چه نکنید. یک روانشناس خوب پیشنهاداتی را ارائه می دهد و شما می توانید آن ها را به کار گیرید.

چگونه روانشناس مناسب را انتخاب کنم؟

به طور معمول هر روانشناسی در برخی از حیطه ها فعالیت می کند. بهتر است برای انتخاب روانشناس ابتدا دقت کنید که مشاوره ازدواج یا زوج درمانی جز زمینه های تخصصی وی هست یا خیر. می توانید از تخصص مشاوران کلینیک روان آرام را در قسمت مشاوران ببینید.

 

306 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
عاطفه اسکویی
21 روز قبل

من 5 ساله ازدواج کردم و زندگی کاملا شادی با همسرم دارم حتما به زوج هایی که میخوان ازدواج کنن پیشنهاد میکنم قبل از ازدواج حتما یه سر به مشاورین ازدواج بزنن یا اگر نمیتونن یه سایتی هست به اسم تست شو میتونید اونجا با پارتنرتون تست بزنید و همدیگه رو بشناسید منو همسرم قبل از ازدواج تست نئو این سایتو زدیم به شدت برای قبل ازدواج توصیه میشه

المیرا
1 ماه قبل

همسرم در آخر گفت که باهم عقد نکنیم و باز صیغه ادامه بدیم اما خانوادم قبول نکردن و خانوادم با صحبت کردن با خانوادش قرار گذاشتن بعد ۶ ماه عقد کنیم اما اون بهم گفت نمیخامت و عقدت نمیکنم و ازم سرده

المیرا
1 ماه قبل

سلام من با نامزدم یکسال دوست بودم و الان دو سال صیغه ایم برای شناخت دختر هستم وقتی حرف عقد زده شد بینمون همسرم یک هفته هست که خیلی باهام سرده چیکار کنم؟

ئارش
3 ماه قبل

سلام خستە نباشید من یە سال با یە دختر دوست بودم و از هر لحاظ با هم کنار میایم ولی بعد از عقدمون متاسفانە دچار شکاکی نسبت بە گذشته این خانم شدم و میدونم اشتباهە ولی باز درگیرم کردە بە شدت ممنون میشم جواب بدین

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  ئارش

سلام دوست عزیز؛ نمیدونم مشاوره پیش از ازدواج داشتید یا نه. چون در این مشاوره ها یکی از مواردی که بررسی میشه، شخصیت دو طرف هست که بعنوان مثال این شکاکی و سوء ظن بخشی از شخصیت زوجین هست یا خیر. اگه نیست و خیلی موردی و کم پیش میاد، بایستی دلایلش بررسی بشه. که این سوء ظن ریشه در تجارب شخصی شما دارد یا رفتار شخص مقابل. پیشنهاد میکنم از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

Ava
4 ماه قبل

سلام من 18سالمه یک سال و چهار ماهه با پسری دوست شدم و الان خیلی عاشق همدیگه هستیم خیلی بهش وابسته شدم میخوایم باهم ازدواج کنیم ولی پدرم قبول نمیکنه منم نمیتونم بدون اون زندگی کنم از شما میخوام یه راه حلی نشونم بدین که پدرم راضی بشه

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  Ava

سلام دوست عزیز؛ بدون سنجیدن جوانب و شرایط رابطه شما و ارزیابی شخصیت شما و بررسی دلایل مخالفت پدر شما، راه حل مناسبی وجود نداره. میتونید از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

محسن عرب تیموری
5 ماه قبل

با عرض سلام و خسته نباشید ممنون میشم بفرمایید دلیل دوست داشتن معشوق چه چیزی یا رفتاری میتونه باشه آیا اخلاق و رفتار و جذابیت یک شخص هم هست؟

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ دلایل دوست داشتن و جذب کسی شدن هر فرد کاملا به ویژگی های شخصیت هر فرد و علایق، سلایق، نیازها و اولویتهای اون فرد بستگی داره و از شخصی به شخص دیگه ای کاملا متفاوت میتونه باشه.

Abolfazl
5 ماه قبل

سلام پسری ۲۰ سالم دانشجوی ترم ۳ پرستاری
ده ماه پیش بطور اتفاقی تو مجازی با دختری آشنا شدم که مثل همه رابطه ها اوایلش هیجان بود و جدی بودن رابطه و آینده و ازدواج مطرح نبود
مسافت جغرافیایی زیادی داریم یکی اصفهان یکی شمال غرب کشور آذربایجان ، دوفرهنگ مختلف خودم فارس زبان و طرف مقابلم کورد
با دو مذهب مختلف خودم شیعه و طرفم اهل سنت
ولی با گذشت دوتاسه ماه از این رابطه بخاطر درک متقابلی که از هم داشتیم ، تایمی که برای هم میذاشتیم ، شناخت بیشترمون از هم ، روزا و شبایی که با هم بودیم و شاید زندگی کردیم حتی با وجود صدها کیلومتر فاصله و فقط با یک دوربین و گوشی
و خیلی چیزای دیگه که شاید کمتر رابطه ای همشو با هم داره
درکنار سختی ها و گاها بحث و قهر آشتی ها و روزای خوبی که کنار هم داشتیم به مرور یه حس معمولی تبدیل شد به حس قوی تر کامل تر مطمئن تر ، به حس دوست داشتن بیشتر به حس دگرگونی حالمون و ….
امروز بعد گذشت ده ماه بدون اینکه هم رو حتی یکبار دیده باشیم ( نه اینکه نخوایم ، شرایط جوری پیش رفته که علی رغم میل و خواسته درونیمون نتونستیم تا الان هم رو از نزدیک ببینیم )
حس میکنیم میتونیم سخت نگیریم و با آشنا کردن خانواده هامون از هم دیگه ( هرچند مادر من در جریان کامل هست) به زندگی مشترک برسیم

ولی مشکل خانواده طرف مقابلم هست
پدری که اصلا نمیتونه بپذیره ما توی فضایی به اسم مجازی آشنا شدیم ، و روی اختلاف قومیت و مذهب حساسیت داره. قضیه ما با مادرش مطرح شده نه کامل ولی نسبتا کامل درجریان هست و با پدرش در میون گذاشته ولی پدرش اختلاف قومیت رو دلیل گذاشته برای رد کردن
میخواستم دونفری بیشتر مشورت بگیریم از مشاورای با تجربتون تا برای راضی کردن یا دست کم دودل کردن پدرش بتوتیم بهتر عمل کنیم

شاید سن ما به قدری بالا نباشه و توی هیجان و احساسات باشیم و به قول معروف برای این چیز ها زودباشه ولی هردومون این حس رو داریم که میتونیم دست کم نامزدی رو کنار هم تا کمی سنمون بیشتر باشه تجربه کنیم اینکه از الان شروع کنیم برای بدست آوردن و تلاش برای خیلی چیزا ها
اون قدرها هم زود نیست!

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  Abolfazl

سلام دوست عزیز؛ بهترین کار اینه که از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید و مسایل رو دقیقتر بررسی کنید. به این منظور حتی میتونید از مشاوره های انلاین و یا تلفنی هم بهره بگیرید.

رضا
6 ماه قبل

سلام من پسری 40 ساله هستم چند ماهی میشه که با یه دختر 25ساله اشنا شدم خودش و خانوادش با اختلاف سنی ما مخالف نیستند ولی من میترسم بعدا به مشکا بخورم .لطفا بگید چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  رضا

سلام دوست عزیز؛ توصیه اکید میکنم از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید تا شرایط کامل بررسی بشه.

مریم
7 ماه قبل

سلام خواستگاری برای خواهرم اومده از هر نظر دینی مذهبی خانواده سن مالی خوبه اما فقط ادم شوخ و خنده رویی نیست و یکم مغروره البته دوبار فقط باهم صحبت کردن باتوجه به شرایط خوب اصلا چهره این اقا به دلش ننشسته و هیچ احساس بهش نداره فقط از نظر عقلی کاملا برای ازدواج مناسبه میخواد جواب بده و نمیدونه چیکار کنه ایا امکان داره بعد از ازدواج شیفته چهره اش بشود لطفا راهنمایی کنید برای تصمیم درست

Mahshid
8 ماه قبل

سلام شوهرم همیشه دنبال بحث و قهره. تنش عصبی و استرس پیدا کردم شدید

تیم محتوا روان آرام
7 ماه قبل
پاسخ به  Mahshid

پرخاش دلایل مختلفی داره، که باید دقیق بررسی بشه .

nila
8 ماه قبل

سلام خسته نباشید
من چند سال پیش ک خیلی بچهبودماز سر احساسات با پسری دوست شدم
بعد از اون خیلی بهم وابسته شد الان پنج ساله با خم دوست هستیم
ولی ب خاطر شرایطی نمیتونه فعلا ازدواج کنیم
من تا الان خیلی افراد بهتریم برای ازدواج ب خاستگاریم اومدن ولی ب خاطر اینکه این پسر بهم خیلی وابسته هست مجبورم رد کنم چون میگه اگه ازش جدا شم خود کشی میکنه
پسره دو سال از خودم بزرگ تره و تازه رفته سربازی
و در محلی زندگی میکنیم ک همدیگرو خانواده هامون میشناسند
من تویه دوراهیه سختی قرار گرفتم نمیدونم چکار کنم
اگه میشه کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
7 ماه قبل
پاسخ به  nila

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه به مشاوره فردی مراجعه کنید مسابقه فردی با بررسی تمامی موارد راهکارهای مناسب در این زمینه بهتون پیشنهاد بکنه اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

زهرا
9 ماه قبل

سلام وقتی خونشون هستم احساس تنهایی میکنم

سحر
8 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

طبیعیه همه همینطوری ان درست میشه

زهرا
9 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من با آقایی نامزدیم بهم میگه دمدمی مزاج هستی چکار کنم

سحر
8 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

دمدمی مزاج که خوبه دلشم بخواد حوصلتونم سر نمیره

مریم
9 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من پسری ۲۱ ساله دارم که با دختری ۳سال از خودش بزرگتر دوست شده وقصد ازدواج و خارج شدن از کشور رو دارند من وپدرش نه تنها به خاطر سن دختر و چون تو شهر خودمون نیستن و هیچ اطلاعاتی ازش نداریم و همین که متوجه شدم یه دورهمی ۳ روزه با‌پسرم وچند تا از دختر پسرای دیگه که اونا هم باهم دوست بودن داشتن بیشتر از دختر خانمه خوشم نیومد حالا به نظر شما من چکار باید بکنم البته قصد تحقیق از دختره رو داریم…

سحر
8 ماه قبل
پاسخ به  مریم

مخالفت سفت وسخت نکنید موقعیتیو فراهم کنید تا زیر نظر خودتون یه مدت باهم معاشرت کنن یکم که بگذره احتمال اینکه پسرتون سرش به سنگ بخوره هست از مشاوره هم کمک بگیرید موردتون یکم خاصه

رز قدیانی
9 ماه قبل

سلام من خانمی هستم ۳۰ ساله ک ب تازگی با یک اقا اشنا شدم. هیچ وقت تو زندگی ام با جنس مخالف رابطه دوستی نداشتم. این اقای محترم خواسته ک ی مدت جهت اشنایی باهم باشیم و بعد اگه مناسب هم بودیم تصمیم جدیتری بگیریم ولی من میترسم از شروع رابطه، از وابستگی، از اینکه چرا باید وارد رابطه شم. از طرفی هم خیلی احساس تنهایی دارم واقعا ب ی نفر همراه احتیاج دارم.

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  رز قدیانی

سلام دوست عزیز آیا برای رفع احساس تنهایی میخواید ازدواج کنید؟ هدفتون از ازدواج چیه؟

تمنا
9 ماه قبل

سلام ۲۲ ساله هستم و فرد مورد علاقم ۲۵ سال،دو سال با اطلاع خانوادها باهم بودیم اما الان پدرم نمیزاره بیاد خواستگاری میگه درامد شغل ازاد اعتباری بهش نیست…ایشون ارایشگره.چیکار کنم پدرم راضی شه

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  تمنا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مشاور پیش از ازدواج میتونه بهتون زمینه خیلی کمک کنه سعی کنید موارد را با یک مشاور پیش از ازدواج حل کنید

بهار
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر من یک دختری هستم که به مدت 4سال عاشق یه پسری بودم و شکست عشقی خوردم یعنی ایشون توجهی به من نشون ندادن و بخاطر شرایط زندگی و دور بودن شهرامون زیاد موقعیت دیدنش رو نداشتم از عشق ایشون بی تاب شده بودم یعنی خواب، زندگی، اعصاب، غذا و پیشرفت منو مختل کرده بودن تا اینکه با یه پسری آشنا شدم به‌شدت ایشون یعنی عشق اولم دوستش ندارم اما بهشون جذب شدم و احساس میکنم کم کم دارم بهشون علاقه مند میشم و از وقتی ایشون رو دیدم زندگیم تغییر کرده یعنی دیگه اونقدر برای عشق اولم بی تابی نمیکنم بهش دیگه مرتب فکر نمی‌کنم وآرامش بیشتری دارم احساس میکنم دارم فراموشش میکنم و به خودم فرصت پیدا کردن یه عشق جدید و زندگی جدید رو بعد از 4 سال دیدم و این آقا اولین نفری هستن که بعد از مدتها ازشون خوشم اومده و حتی باعث شدن عشق اولم رو بتونم فراموش کنم واحساس میکنم ایشون هم از من خوششون میاد ولی مشکلی که وجود داره در رابطه با اختلاف سنی زیادی هست که بین ما وجود داره من و ایشون 13،14 سال باهم اختلاف سنی داریم و ایشون هم فکر کنم به این خاطر نمیتونن احساساتشون رو راحت بیان کنن وخانوادم به خصوص مادرم راضی نمیشن که با کسی که اختلاف سنی زیادی دارم ازدواج کنم بنابراین نمیتونم چیزی بهشون بگم و باهاشون اصلا در میون بذارم و مشکل دیگه ای که وجود داره اینه که از همین الان مادرم سعی دارن که ما رو ازهم دور کنن با اینکه نسبت به احساسات ما چیزی نمیدونن و من خیلی میترسم که منو از ایشون جدا کنن و از دستشون بدم اینم بگم که خیلی ضربه خوردم از عشق یعنی عشق اولم که به احساساتم ضربه زد یکی بود تو فامیل که فکر میکردم عاشقم هست و همیشه حواسش به من بود اما نه اینکه عاشقش باشم ولی خب ایشون الان مدت زیادی هست تقریبا که نامزد کرده و با یکی دیگه دیدمشون هنوز هم برام سخته و نمیتونم هضمش کنم به هیچ وجه هر جا که میرم این دو تا رو باید ببینم هر جا که میشینم حرف این دو نوگل عروس و داماد آینده هست و به شدت برام عذاب آوره نمیدونم چرا مادر به شدت سرسختی دارم همیشه از کسی خوشم میاد که میدونم مادرم باهاش موافقت نمیکنه ولی دله دیگه نمیتونم کنترلش کنم از قصد نیست و با این وضعی که الان دارم نمیتونم یه شکست عشقی دیگه رو تحمل کنم به شدت از واکنش‌های مامانم واهمه دارم این بار دیگه ممکنه نابود بشم اگر بیخیال احساساتم بشم به نظرتون چیکار کنم؟ چطور حداقل به طور غیر مستقیم مادرم رو راضی کنم که بتونم ایشون رو بیشتر ببینم و مادرم منو ازشون جدا نکنن؟ و اینکه شما در رابطه با ازدواج با ایشون نظرتون چی هست؟ و چطور باید خانوادم رو قانع کنم برای ازدواج با ایشون اگر همه چیز درست پیش رفت با تشکر

سارا
9 ماه قبل

سلام من ۳۳ سالمه و شوهرم ۲۸ سال ۵ ساله ازدواج کردم اوایل ایشون فوق العاده احساسی و دوست داشتنش رو جار میزد ولی الان بعد ۵ سال میبینم با خانم های دیگه چت میکنن و میگه مجرد هست این واقعا دردناکه برام چون دوسش دارم و هنوز به روش نیوردم چون در ظاهر هنوز خیلی عاشق من هست و حرف از دوست داشتن و بچه دار شدن میزنه و از طرفی فوق العاده عصبی و پرخاشگره و سر هر موضوعی جنگ بزرگی راه میندازه و بلافاصله فراموش میکنه ولی من کینه ای هستم و یادم نمیره، دلم ازش شکسته بخاطر کارایی که میکنه میخوام ازش جدا بشم خواهش میکنم راهنماییم کنید چیکار کنم

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  سارا

دوست عزیز امیدوارم کارتون خوب باشه پیشنهاد میشه این مسئله توسط یک مشاوره خانواده بررسی کنید مشاوره خانواده خیلی میتونه در این زمینه به شما کمک کنه اگر مایل باشید می توانید با مشاورین خانواده کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

Ziba
9 ماه قبل

سلام من ۲۲ سالمه از یه پسر ۳۶ ساله خوشم میاد و هردو مجردیم ازدواج ما مشکل داره ؟

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  Ziba

سلام عزیز باید بررسی بشه، سن به طور کل مسئله نیست موارد دیگه ای باید بررسی بشه مثل بلوغ و اینها …

مریم
9 ماه قبل

سلام.بنده یساله ک عقد کردم خودم شیرازی و همسرم اصفهانی هستن ..بدلیل مشکلات مالی ک خانوادم دارن باید کار کنم و تو شهر خودم بدلیل نمیتونستم مرخصی بگیریم خودم و شوهرم ..چن ماهیه اومدم اصفهان اینجا تو خانه پدرشوهرم هستم البت خونشون دو طبقس البت بهم مرتبطه من پایین زندگی میکنم و برا نهار شام میریم بالا با مادرشوهرم اینا میخوریم..شرایط مالی برا عروسی و اجاره منزل جدارو ندارم.و خیلیا میگن نباید تو عقد خونه مادرشوهرم بود اینا باعث ترس من شده میخام راهنماییم کنید لطفا..البت خودمم متوجه شدم احترامم نسبت ب قبل کمتر شده

لاله
9 ماه قبل

سلام. من شوهرم خیلی با رفیقاش میره بیرون هرچی هم بهش میگم گوش نمیده
متشکرم راه حلی بدین

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  لاله

سلام دوست عزیز میتونید برای این موضوع با همسرتون یک چهارچوب ایجاد کنید . که خارج از چهارچوب و قولی که به هم دادید بیشتر نشه.

Keyvan
9 ماه قبل

با سلام و عرض خسته نباشید.سوالی داشتم اگه پاسخگو باشین ممنون میشم.
بنده پسری ۲۳ ساله در مقطع ارشد در حال تحصیل هستم از خانومی که از دوران کارشناسی اونو میشناسم از اون زمان تا همین الان در مورد درس و جزوات چت و گفتگو کردیم احساس دارم به ایشون علاقه مندم ولی نمیدونم چطوری اینو بهشون بگم که ناراحت نشن آیا واسطه بفرستم یا اینکه خودم شخصا ازشون نظرشون رو بپرسم لطف میکنین راهنمایی کنین.

راحیل
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر
برادر من یه دوست صمیمی داره که من تقریبا عقاید و طرز فکر ایشون رو میشناسم چون برادرم ازش حرف میزنه
من از طرز فکر ایشون خوشم میاد و قبول دارم
پسر سالم و پاکی هست و فک‌میکنم‌ همسر مناسبی هست
میخواستم ببینم چطور میشه بهش بفهمونم
اصلا درسته ک بگم بخاطر اینکه یه دختر هستم؟
لطفا راهنمایی‌کنید ممنونم

Last edited 9 ماه قبل by راحیل
راحیل
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر
برادر من یه دوست صمیمی داره و من تاحدودی این آقا رو میشناسم از عقایدش و …چون برادرم گاهی درموردش بامن صحبت میکنه و من از طرز فکر وعقاید ایشون خوشم میاد و قبول دارم واقعا،فک میکنم که همسر مناسبی هست.
ولی نمیدونم چیکار کنم بهش بگم یانه
اصلا درسته بگم
لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

Last edited 9 ماه قبل by راحیل
سمیرا
1 ماه قبل
پاسخ به  راحیل

سلام میخواستم بگم من دوساله ازدواج کروم بشدت از شب زفاف میترسم چکارکنم جوری که باکره هستم هنوز

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  سمیرا

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و گرفتن راهکار مناسب حتما به سکس تراپیست (درمانگر مسایل جنسی) مراجعه کنید.

ناشناس
9 ماه قبل

سلام من با یه اقا پسری یکسال و نیم دوست هستم( البته از قبل هم اشناییت بین ما بوده) قصد رابطه از اول ازدواج بوده، ایشون رفتن اموزشی شغلشون و قرار شد بعد پایان خدمت بیان خواستگاری وقتی از خدمت برگشتن گفتن چندماه توی محل کارم جا بیفتم بعد میام و الان با گذشت ۴ماه از شروع کارشون میگن عموم سرطان داره دوماه دیگه بیشتر زنده نیست نمیتونم فعلا بیام، توی بلاتکلیفی موندم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم. خانواده دو طرف از رابطه خبر دارن

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره