به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج

چرا تست مشاوره قبل از ازدواج اهمیت دارد ؟

اگر مدتی است با شریک زندگیتان آشنا شدید و یا حتی مشغول برنامه ریزی عروسی خود هستید ، پیشنهاد میکنیم در میان شلوغی و هیجان «عاشق بودن» ، زمان کوتاهی مکث کنید و از خود بپرسید که چقدر شما و شریک آینده زندگی تان سازگار هستید. ممکن است اکنون اتفاقات عالی باشد ، اما آیا رابطه شما در ماه ها و سالهای آینده ادامه خواهد داشت؟ و چگونه می توانید طوفان هایی که دیر یا زود سر می رسند را مدیریت کنید ؟ این سوال ها با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج پاسخ داده می شود.

ممکن است پاسخ این سؤالات تا حد زیادی ناشناخته باشد ، اما مطمئناً انجام تست مشاوره قبل از ازدواج  برای زوجین می تواند تضمین بیشتری برای سلامت آینده روابط شما به ارمغان بیاورد. مراجعه به مشاوره ازدواج و پیش از آن و کمک گرفتن از شخصی متخصص را دست کم نگیرید . حتی اگر عاشقانه شریک خود را دوست دارید ، پیش از ازدواج حتما به مشاور مراجعه کنید . دوستی و عشق با ازدواج و زندگی مشترک مقوله هایی بسیار متفاوت هستند .

ما به شما در روان آرام به ساخت زندگی با دوام و پایدار کمک خواهیم کرد. کافیست با ما تماس بگیرید.

مزایا تست مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

شاید بعد از مواجهه با سوال “چه قدر با یکدیگر سازگار هستید؟” اولین جوابی که به ذهنتان خطور میکند این باشد که البته که ما با هم سازگار هستیم. و یا شاید این نوع سوالات هرگز برای شما پیش نیامده باشد. به نظر می رسد اکنون همه چیز در روابط شما بسیار عالی است و شما حتی نمی توانید تصور کنید چگونه می تواند غیر از این باشد. اما جواب و پاسخ دقیق به این مسئله در زمان انجام تست مشاوره قبل از ازدواج مشخص می شود.

“مطمئناً ما سازگار هستیم” ، ” مطمئناً ! در غیر این صورت ازدواج نمی کردیم ، ” خوب ، متأسفانه همیشه اینگونه نیست . بسیاری از ازدواج ها شروع خوبی داشته اند اما در طوفان ها با برخورد به صخره های زندگی و “ناسازگاری” خرد شده اند. چرا این اتفاق زیاد پیش می آید؟ چه چیزی باعث می شود همه چیز آنگونه که ما تصور میکردیم پیش نرود؟ قطعا عدم شناخت درست ما از شریک آینده زندگیمان مقدمه ایست بر یک ازدواج نا فرجام! با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج می توانید به این شناخت برسید و زندگی پایداری برای خود بسازید.

تست مشاوره قبل از ازدواج

هرچه بیشتر در مورد یکدیگر بدانید بهتر است . بنابراین اگر به فکر ازدواج هستید ، هرچه قبل از روز عروسی درمورد یکدیگر بیشتر بدانید ، بهتر است با انجام تست مشاوره پیش از ازدواج می توانید حقایق مهم را کشف کنید. همچنین این تست ها می توانند به شما کمک کند تا با شناخت ارزش ها و موضوعاتی که برایتان اهمیت بیشتری دارند به گونه ای متفاوت تر فکر و تصمیم گیری کنید. اگر هر دو شما جدی هستید که سخت تلاش کنید تا ازدواج خود را به بهترین شکل ممکن رقم بزنید ، پس تست مشاوره قبل از ازدواج برای شما مناسب است .

در زیر دسته هایی از سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج به عنوان  یک راهنمایی مفید برای هر زوج ،که قبل از شروع زندگی زناشویی ، باید درباره آن ها با هم فکر و بحث کنند ، آورده شده است . پیشنهاد می کنیم اگر قصد پاسخ دهی به این سوالات را دارید ، قبل از اینکه پاسخ های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید ، ابتدا به صورت جداگانه پاسخ دهید . بهتر است اجازه دهید که یک متخصص مشاوره ی ازدواج پاسخ هایتان را بررسی کند .

سوال هایی که در تست مشاوره قبل از ازدواج مطرح می شود.

1-پیشینه و تربیت

 1. من چقدر از نحوه رشد شریک زندگی ام اطلاع دارم؟
 2. آیا والدین او ازدواج موفقی داشته اند؟ اگر نه ، در ازدواج آنها چه اتفاقی افتاده است ؟
 3. آیا من و شریک زندگی ام از زمینه های اجتماعی یا فرهنگی مشابهی هستیم ؟
 4. اگر پیشینه ما بسیار متفاوت بود ، چگونه می خواهیم فرهنگ خودمان را با هم یکسان کنیم ؟ آیا این فرهنگ مشترک بیشتر راه او خواهد بود ، یا راه من ، یا ترکیبی منصفانه از هر دو؟
 5. شریک زندگی من به عنوان یک کودک چگونه تربیت شده؟

اگر با جواب این سوال ها و تست مشاوره قبل از ازدواج مشکل دارید و برای شما دغدغه ی ذهنی ایجاد می کند ، مطمن باشید که به خوبی آن هارا حل می کنید. خلا هایی که در دوران کودکی و رشد ایجاد می شود گاها عامل نابود کننده ای برای زندگی شما می باشد.

2-امور مالی

 1. مدریت مالی شریک زندگی من به چه صورت است ؟ آیا در مورد هزینه ها و خرج خود برنامه مشخصی دارد یا درآمد خود را آزادانه خرج می کند؟
 2. آیا وقتی ازدواج کردیم حساب جداگانه‌ای خواهیم داشت؟
 3. آیا در مورد چگونگی هزینه کردن ، سرمایه گذاری یا پس انداز پول موافقیم؟
 4. چه کسی هنگام ازدواج، متعهد به پرداخت صورتحساب ها خواهد شد؟

توقعاتی که از زندگی آینده خود دارید و انتظار مالی که دارید را با وضعیت کنونی مقایسه کنید. خیال پردازی نکنید و تست مشاوره قبل از ازدواج را با صداقت کامل جواب دهید چرا که عدم بر اورده شدن توقعات مالی شما یا همسر آینده تان می تواند زندگی را با چالش های بسیاری رو به رو می کند.

3-دوستان و زندگی اجتماعی در تست مشاوره قبل از ازدواج

 1. شریک زندگی من فردی درونگرا است یا برونگرا ؟
 2. آیا وقتی صحبت از زندگی اجتماعی می شود ، سطح انتظارات یکسانی داریم
 3. یا اینکه یکی از ما دوست دارد تمام وقت در کنار دوستان باشد و دیگری ترجیح می دهد بیشتر در خانه باشد؟
 4. آیا به همدیگر اجازه می دهیم جدا از هم با دوستان همجنس خودمان بیرون برویم؟

شریک شدن یک برون گرا و یک درون گرا شاید از مشکل ترین اتفاقاتی است که می افتد. فرد درون گرا نمی تواند انتظارات ارتباطی افراد برون گرا را فراهم کند و همین مورد باعث ایجاد سردی و مشکلات عاطفی می شود. بسیاری از مشکلاتی و طلاق های عاطفی که در خانواده ها پدید می آید ناشی از همین پیوند است. پس در تست مشاوره قبل از ازدواج و در پاسخ به سوال های فوق ، این تفاوت شخصیتی را نادیده نگیرید. شایان ذکر است برون گرا و درون گرایی در سطح روابط بین طرفین باید برسی شود و مورد توجه قرار بگیرد و نه رابطه افراد با اجتماع .

4-خانواده ها

 1. آیا هر دو خانواده رابطه ما و ازدواج ما را تأیید میکنند و می پذیرند؟
 2. بعد از اینکه ازدواج کردیم ،به طور میانگین چند بار انتظار داریم به دیدن والدین مان برویم یا با آنها تماس بگیریم؟
 3. تعطیلات و جشنهای خاص را در کجا خواهیم گذراند؟

فراموش نکنید ، ارتباط افراد و اهمیتی که برای خانواده خود قائلند می تواند موضع فرد را نسبت به خانواده آینده نیز نشان دهد. هرچند که این موارد به راحتی قابل تشخیص نیست و بهتر توسط فرد متخصص برسی شود.

تست مشاوره قبل از ازدواج

5-وظایف و کارهای خانه در تست مشاوره قبل از ازدواج

 1. چگونه وظایف و کارهای خانه را تقسیم خواهیم کرد؟
 2. آیا یک نفر تمام آشپزی ها را انجام می دهد یا نوبتی این کار را انجام میدهیم؟
 3. در مورد خرید مواد غذایی ، تمیز کردن ، شستشو و اتو کردن  و دیگر وظایف چطور؟
 4. اگر حیوانات خانگی داشته باشیم ، چه کسی وظیفه تمیز کردن و تغذیه آنها را بر عهده دارد؟

تفاوت عقایدی در مورد وظایف زن و شوهر در خانه بسیار اهمیت دارد. پس حتما پیش از ازدواج ، عقاید و موضع خود را نسبت به وظایف زن و مرد در خانه تعیین کنید.

6-بچه دار شدن و تشکیل خانواده

 1. آیا هر دوی ما فرزند می خواهیم یا نه؟
 2. اگر چنین است ، چه تعداد و چه زمانی قصد داریم خانواده را بزرگتر کنیم؟
 3. وقتی فرزند داریم ، با کدام ارزش ها ، اعتقادات یا ایمان مذهبی به آنها آموزش خواهیم داد؟
 4. آیا ما در مورد چگونگی نظم و انضباط فرزندانمان توافق داریم؟

همه افراد از ازدواج ، تشکیل خانواده را می خواهند ولی اینکه این خانواده به چه شکل و از چه اعضایی تشکیل شود از فرد تا فرد متفاوت می شود. شکلی از خانواده که میخواهید را با یکدیگر در میان بزارید. برای تشخیص تفاهم از تست مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

7-مهارت های ارتباطی 

 1. آیا من و شریک زندگی ام با هم زیاد صحبت می کنیم ، یا رابطه ما عمدتا جسمی است یا غیر کلامی؟
 2. آیا مباحث خاصی وجود دارد که برای مطرح کردنش احساس ناراحت می کنم؟ یا موارد خاصی وجود دارد که می دانم در حرف هایم باید از آنها دوری کنم؟
 3. وقتی سؤال می کنم ، آیا شریک زندگی من جواب را به خوبی توضیح می دهد ، یا آشفته و بی تاب می شود؟

ارتباط زناشویی مهم ترین راه برای ساخت یک زندگی پایدار اسنت. پس با تست مشاوره قبل از ازدواج کیفیت ارتباطات خود را تشخیص دهید . اگر این ارتباطات خوب نبود ، حتما به بهبود آن بپردازید.

8-چگونگی حل تعارض

 1. آیا ما تاکنون اختلافات جدی داشته ایم و چگونه آنها را حل کرده ایم؟ آیا یکی از ما “تسلیم” شد و یا به یک مصالحه سودمند رسیدیم؟
 2. آیا شریک زندگی من تا به حال مرا نادیده گرفته است یا من را مجبور کرده است تا اینکه به خواسته های او تن دهم؟ (این سوءاستفاده است و باید به عنوان یک پرچم قرمز جدی در نظر گرفته شود.)
 3. آیا همیشه شریک زندگی من از من انتقاد می کند و من را تضعیف می کند؟
 4. وقتی من ابراز نگرانی می کنم یا به شریک زندگی خود می گویم که او به نوعی به من آسیب رسانده است ، او چگونه پاسخ می دهد؟

اگر با انجام این قسمت از تست مشاوره قبل از ازدواج متوجه شدید که در پاسخ به نگرانی های شما بهانه تراشی می کند و شما را به دلیل “خیلی حساس بودن” سرزنش می کند ، ممکن است نشانه هایی از سوء استفاده عاطفی را ببینید.

9-سرگرمی ، تفریح ​​و تعطیلات در تست مشاوره قبل از ازدواج

 1. آیا هرکدام سرگرمی هایی داریم که از انجام آنها لذت می بریم ، آیا تفریحاتمان جداگانه است یا با هم؟
 2. آیا هر دو از یک نوع تفریح لذت می بریم ، یا یکی از ورزش لذت می برد و دیگری نه ، یا یکی از تماشای فیلم لذت می برد و دیگری لذت نمی برد؟
 3. چند بار انتظار دارید که به تعطیلات بروید ، و کجا؟
 4. ایدآل شما در هنگام تعطیلات ،استراحت در ساحل و کتاب خواندن است یا رفتن به گشت و گذار تا آنجا که ممکن است ؟

بعد از گذراندن تمام این سؤالات تست مشاوره قبل از ازدواج ، ممکن است از برخی از پاسخ های خود و شریک زندگیتان غافلگیر شوید. اینها می توانستند شگفتی های دلپذیر یا شگفتی های ناخوشایند باشند . به هر صورت ، بدون شک می توانید با این پاسخ ها وضعیت خود را بهتر ارزیابی کنید.

تست مشاوره زناشویی قبل از ازدواج

بسیاری از افراد تصور می کنند که صرف تفاهم اخلاقی برای ساخت یک زندگی ایده آل کافی می باشد. متاسفانه در پاسخ به این سوال باید گفت که شاید تفاهم اخلاقی لازم باشد اما کافی نیست. به همین علت است که تست مشاوره قبل از ازدواج از نظر جنسی نیز اهمیت دارد. بسیاری از افراد با عشق و تفاهم به سر زندگی رفتند اما از انجا که سازگاری جنسی نداشتند سر از خیانت و طلاق در آوردند. به همین علت سازگاری زناشویی و تشخیص آن پیش از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد.

تست مشاوره قبل از ازدواج

به شما پیشنهاد می کنیم مشاوره جنسی پیش از ازدوج را دست کم نگیرید و حتما از طریق مراکز و کلینیک های مطمن این آزمایش را انجام دهید. با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج می توانید میزان سازگاری با یکدیگر را متوجه شوید و در صورت وجود مغایراتی از آن آگاهی پیدا کنید. این مغایرات می تواند اصلاح شود ، اما اگر هیچ جوره نتوانستید بین خود تناسب و تفاهم ایجاد کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم برای ازدواج عجله نکنید.

تست مشاوره قبل از ازدواج و شناخت همسر

با پاسخ به این سوال ها می توانید مطمن شوید که چقدر به شناخت درستی از همسر آینده ی خود پیدا کرده اید :

 • من اسامی بهترین دوستان شریک زندگی خود را میدانم .
 • من می دانم شریک زندگی من در حال حاضر با چه فشارهایی روبرو است .
 • من می توانم برخی از رویاهای زندگی همسر خود را برای شما تعریف کنم.
 • اسم برخی از افرادی که اخیراً شریک زندگی من را رنجانده اند ،می دانم.
 • من می توانم اسم اقوامی که همسرم کمتر علاقه ای به آنها دارد را لیست کنم.
 • وقتی از هم جدا هستیم ، من اغلب با حس دلتنگی و علاقه به شریک زندگی خود فکر می کنم.
 • در این رابطه شور و هیجان وجود دارد.
 • قطعاً هنوز بخشی از رابطه ما عاشقانه است.
 • زندگی جنسی ما بیشتر مواقع رضایت بخش است.
 • ما دوست داریم با هم صحبت کنیم.
 • همسر ام به حرف های من با احترام گوش می کند ، حتی وقتی که باهم مخالفیم.
 • شریک زندگی من معمولاً در حل کردن مشکلات کمک بزرگی است.
 • بعد از یک روز کاری شریک زندگی من از دیدنم خوشحال می شود.
 • ما به طور کلی در مورد ارزش ها و اهداف اساسی زندگی تفاهم داریم.
 • شریک زندگی من از کارهایی که در این رابطه انجام می دهم قدردانی می کند.
 • شریک زندگی من به طور کلی شخصیت من را دوست دارد.
 • شریک زندگی من واقعاً به من احترام می گذارد.

در این مقاله به طور کامل در مورد اهمیت تست مشاوره قبل از ازدواج توضیح دادیم. علاوه بر پاسخ به سوال های این مطلب ، مراجعه به مشاوره نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با مراجعه به مشاور دقیق تر می توانید میزان سازگاری خود و همسر آینده ی خود را تعیین کنید. پس از این آزمایشات بی توجه عبور نکنید و با شناخت درست از همسر آینده خود ، زندگی پایداری و با ثباتی را برای خود بسازید.

روان آرام ، کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

سوالات تست مشاوره پیش از ازدواج در چه حوزه ای است؟

در زمینه پیشینه و تربیت، امور مالی، دوستان و روابط دوستانه، خانواده ها و ...

اغلب چه چیزی باعث می شود یک ازدواج آن طور که ما فک می کردیم پیش نرود؟

قطعا عدم شناخت درست ما از شریک آینده زندگیمان مهم ترین دلیل برای این اتفاق است.

مهم ترین مولفه برای داشتن یک ازدواج موفق چیست؟

محققان پس از انجام تحقیقات گسترده برای بیش از چهار دهه با هزاران زوج ، متوجه شدند که یکی از مهمترین مؤلفه های یک رابطه موفق ، کیفیت دوستی بین شرکا است. و این مستلزم رسیدن به شناخت درست از  دوست داشتن ، دوست نداشتن ، نیازها ، خواسته ها ، اعتقادات ، ترس و رویاهای زندگی شریک زندگی شما است.

4.6/5 - (444 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

75 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
سحر
3 ماه قبل

سلام من ۳۲ سال سن دارم و از ۱۵ سالگی مبتلا به بیماری صرع شدم نظرتون برای ازدواج چیه؟

محبوبه
2 ماه قبل
پاسخ به  سحر

سلام ، داشتن بیماری منافاتی با ازدواج نداره، فقط بعد از مرحله اول آشنایی حتما باید به طرف مقابل بگید که همچین بیماریی دارید.مطمئنا کسانی پیدا میشن که شخصیت شما براشون مهم و خواستنی باشه

سارا
9 ماه قبل

سلام، من ٢٤ سالمه، شوهرخالم يكي از همكارانش رو براي ازدواج به من معرفي كردن و اومدن خواستگاري، از همه لحاظ خوبن ايشون. تقريبا تفاهم داريم اما من ميترسم هيچوقت عاشقش نشم، راستش به ازدواج سنتي خيلي اعتقاد ندارم. چيكار بايد بكنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ برای معاشرت و آشنایی بیشتر وقت بگذارید و بهم فرصت شناخت بیشتری بدین و برای ازدواج عجله نکنید.

Bita
10 ماه قبل

سلام من ۲۶سالمه یکسال ۳ماهه جدا شدم الان ی اقایی اومدن خواستگاری۳۵ساله ایشون۸ماهه جدا شدن علتشم بچ دار نشدنشون بود بعد الان من میترسم نکنه بعد ازدواج بگن زود بچ دار شو و در ایند نره سراغ همسر سابقش ۲تا شرط گذاشتم ک حق طلاق با من باشه قبول نکرد و اینکه جدا زندگی کنیم بازم گفت فعلا نمیتونم شاید ی سال دوساله دیگ چشم من میترسم گفتم باید بریم پیش مشاور قبول کرد نمیدونم چیکار کنم

Last edited 10 ماه قبل by Bita
سارا
10 ماه قبل

سلام من ۲۱ سالمه و الان خواستگاری دارم که ۲۹ سال سنشون هست .
به لحاظ خانوادگی و فرهنگی در یک سطح هستیم .
با صحبت های انجام شده ام حس میکنم به لحاظ شخصیتی و اهداف و ارزش ها در زندگی و آینده باهم همسو هستیم .
فقط خواستم بدونم به نظر شما این اختلاف سنی ۸ سال مشکل ساز هست یا نه ؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ در مشاوره پیش از ازدواج به ابعاد زیادی از شخصیت و خانواده و روابط هر دو پرداخته میشه. اگه همه موارد بررسی شده و مسئله قابل تاملی وجود نداره، فارغ از بررسی بلوغ فکری، جسمی، عاطفی و اقتصادی و اجتماعی فرد، به تنهایی پیامد جدی نخواهد داشت. اما توصیه میشه موارد دیگه رو (از جمله بلوغ های چندگانه که ذکر شد) به کمک مشاوره پیش از ازدواج بررسی کنید.

زهرا شتابنده
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه و نامزدم ۳۴ سالشه ایشون قبلا خواستگارم بودن ۳ سال من قبول نمیکردم بخاطر اختلاف سنی اصرار کردن ک باهم حرف بزنیم ۲ هفته حرف زدیم خانوادشون گفتن باید زود عقد کنیم خیلی استرس دارن اولش قرارمون این بود ک چن ماه حرف بزنیم ولی بخاطر مشکل فشار خون مادرش و استرسشون قبول کردیم من اصلا حس خاصی نداشتم اخلاقش عالی بود چن بار بیرون رفتیم خانوادشم خیلی خوبه از نظر مالی هم مشکلی نیست فقط ایشون ی طوری رفتار میکننن ک انگار هیچ علاقه ای ندارن ۴ ماهه عقد کردیم ی کلمه ک بگن دوست دارم یا شده ک دو روز همو ندیدیم منم امتحان کردم ولی اصلا نگفته دلم تنگ شده و این قضایا از این ورم میخوان تا ی ماه دیگه عروسی بگیرن من نمیخوام بدون ذوق و شوق تا وقتی ک مطمئن نشدم از طرفم ک دوسم داره یا ن برم خونم و عروسی کنیم من چیکار کنم واقعا خیلی دارم اذیت میشم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ سعی کنید زودتر شرایط رابطه تون رو به کمک مشاوره ی پیش از ازدواج بررسی کنید. طبیعیه که دو نفر که با هم آشنا میشن به دنبال یک رابطه مطلوب و با کیفیت از هر لحاظی (عاطفی، عاشقانه، متعهدانه و…) باشند و براش تلاش کنند. موارد مورد انتظار و یا نگران کننده ی خودتون رو حتما با مشاور درمیون بگذارید و نسبت به اونها آگاه و قاطع باشید. هیچ وقت با امیدهای واهی که ممکنه شخصیت افراد رو تغییر بدین وارد زندگی مشترک نشید. این زندگی شماست و هیچ کس به اندازه خودتون مسئول خوشبختی و شادکامی شما نیست پس آگاهانه و قاطعانه تلاش کنید تصمیم مناسب رو بگیرید.

زهرا
1 سال قبل

سلام من دختر 17 ساله برای خواستگاری اومدن مرده 32 سالشه اختلاف سنی داریم نمی‌دونم باید چیکار کنم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ اختلاف سنی فاکتور قابل توجه و بررسی هست که این موضوع با توجه به سن و سال طرفین و ویژگی ها و توانمندی های شخصیتی و اجتماعی و خانوادگی و حتی فرهنگی هر دو طرف بررسی میشه. باتوجه به سن پایین خانم و وجود اختلاف سنی 15 سال توصیه میشه این موارد حتما در جلسه مشاوره پیش از ازدواج با دقت بررسی بشه.

شیخی
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

تفاوت سنی خیلی اثر رو رابطه زن ومرد دارد خانوم کم سن وسال واول کارای عشقولانه اقاسنش بالا و ی سری از مسائل عشقولانه را دیگه رد کرده فقط میخواد یکی رو داشته باشد

محمدرضااویسی
1 سال قبل

ازدواج بنیادخانواده را مستحکم میکند

فرزانه
1 سال قبل

سلام ببخشید تست قبل از ازدواج رو ممکنه که مشاوری برامون آنلاین بفرسته و بعد ما جواب رو براش بفرستیم؟ یا حتما باید حضوری انجام بشه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  فرزانه

سلام دوست عزیز؛ بله انجام تست و حتی جلسات بصورت غیر حضوری در مرکز روان آرام امکانپذیر هست.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره