به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج

چرا تست مشاوره قبل از ازدواج اهمیت دارد ؟

اگر مدتی است با شریک زندگیتان آشنا شدید و یا حتی مشغول برنامه ریزی عروسی خود هستید ، پیشنهاد میکنیم در میان شلوغی و هیجان «عاشق بودن» ، زمان کوتاهی مکث کنید و از خود بپرسید که چقدر شما و شریک آینده زندگی تان سازگار هستید. ممکن است اکنون اتفاقات عالی باشد ، اما آیا رابطه شما در ماه ها و سالهای آینده ادامه خواهد داشت؟ و چگونه می توانید طوفان هایی که دیر یا زود سر می رسند را مدیریت کنید ؟ این سوال ها با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج پاسخ داده می شود.

ممکن است پاسخ این سؤالات تا حد زیادی ناشناخته باشد ، اما مطمئناً انجام تست مشاوره قبل از ازدواج  برای زوجین می تواند تضمین بیشتری برای سلامت آینده روابط شما به ارمغان بیاورد. مراجعه به مشاوره ازدواج و پیش از آن و کمک گرفتن از شخصی متخصص را دست کم نگیرید . حتی اگر عاشقانه شریک خود را دوست دارید ، پیش از ازدواج حتما به مشاور مراجعه کنید . دوستی و عشق با ازدواج و زندگی مشترک مقوله هایی بسیار متفاوت هستند .

ما به شما در روان آرام به ساخت زندگی با دوام و پایدار کمک خواهیم کرد. کافیست با ما تماس بگیرید.

مزایا تست مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

شاید بعد از مواجهه با سوال “چه قدر با یکدیگر سازگار هستید؟” اولین جوابی که به ذهنتان خطور میکند این باشد که البته که ما با هم سازگار هستیم. و یا شاید این نوع سوالات هرگز برای شما پیش نیامده باشد. به نظر می رسد اکنون همه چیز در روابط شما بسیار عالی است و شما حتی نمی توانید تصور کنید چگونه می تواند غیر از این باشد. اما جواب و پاسخ دقیق به این مسئله در زمان انجام تست مشاوره قبل از ازدواج مشخص می شود.

“مطمئناً ما سازگار هستیم” ، ” مطمئناً ! در غیر این صورت ازدواج نمی کردیم ، ” خوب ، متأسفانه همیشه اینگونه نیست . بسیاری از ازدواج ها شروع خوبی داشته اند اما در طوفان ها با برخورد به صخره های زندگی و “ناسازگاری” خرد شده اند. چرا این اتفاق زیاد پیش می آید؟ چه چیزی باعث می شود همه چیز آنگونه که ما تصور میکردیم پیش نرود؟ قطعا عدم شناخت درست ما از شریک آینده زندگیمان مقدمه ایست بر یک ازدواج نا فرجام! با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج می توانید به این شناخت برسید و زندگی پایداری برای خود بسازید.

تست مشاوره قبل از ازدواج

هرچه بیشتر در مورد یکدیگر بدانید بهتر است . بنابراین اگر به فکر ازدواج هستید ، هرچه قبل از روز عروسی درمورد یکدیگر بیشتر بدانید ، بهتر است با انجام تست مشاوره پیش از ازدواج می توانید حقایق مهم را کشف کنید. همچنین این تست ها می توانند به شما کمک کند تا با شناخت ارزش ها و موضوعاتی که برایتان اهمیت بیشتری دارند به گونه ای متفاوت تر فکر و تصمیم گیری کنید. اگر هر دو شما جدی هستید که سخت تلاش کنید تا ازدواج خود را به بهترین شکل ممکن رقم بزنید ، پس تست مشاوره قبل از ازدواج برای شما مناسب است .

در زیر دسته هایی از سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج به عنوان  یک راهنمایی مفید برای هر زوج ،که قبل از شروع زندگی زناشویی ، باید درباره آن ها با هم فکر و بحث کنند ، آورده شده است . پیشنهاد می کنیم اگر قصد پاسخ دهی به این سوالات را دارید ، قبل از اینکه پاسخ های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید ، ابتدا به صورت جداگانه پاسخ دهید . بهتر است اجازه دهید که یک متخصص مشاوره ی ازدواج پاسخ هایتان را بررسی کند .

سوال هایی که در تست مشاوره قبل از ازدواج مطرح می شود.

1-پیشینه و تربیت

 1. من چقدر از نحوه رشد شریک زندگی ام اطلاع دارم؟
 2. آیا والدین او ازدواج موفقی داشته اند؟ اگر نه ، در ازدواج آنها چه اتفاقی افتاده است ؟
 3. آیا من و شریک زندگی ام از زمینه های اجتماعی یا فرهنگی مشابهی هستیم ؟
 4. اگر پیشینه ما بسیار متفاوت بود ، چگونه می خواهیم فرهنگ خودمان را با هم یکسان کنیم ؟ آیا این فرهنگ مشترک بیشتر راه او خواهد بود ، یا راه من ، یا ترکیبی منصفانه از هر دو؟
 5. شریک زندگی من به عنوان یک کودک چگونه تربیت شده؟

اگر با جواب این سوال ها و تست مشاوره قبل از ازدواج مشکل دارید و برای شما دغدغه ی ذهنی ایجاد می کند ، مطمن باشید که به خوبی آن هارا حل می کنید. خلا هایی که در دوران کودکی و رشد ایجاد می شود گاها عامل نابود کننده ای برای زندگی شما می باشد.

2-امور مالی

 1. مدریت مالی شریک زندگی من به چه صورت است ؟ آیا در مورد هزینه ها و خرج خود برنامه مشخصی دارد یا درآمد خود را آزادانه خرج می کند؟
 2. آیا وقتی ازدواج کردیم حساب جداگانه‌ای خواهیم داشت؟
 3. آیا در مورد چگونگی هزینه کردن ، سرمایه گذاری یا پس انداز پول موافقیم؟
 4. چه کسی هنگام ازدواج، متعهد به پرداخت صورتحساب ها خواهد شد؟

توقعاتی که از زندگی آینده خود دارید و انتظار مالی که دارید را با وضعیت کنونی مقایسه کنید. خیال پردازی نکنید و تست مشاوره قبل از ازدواج را با صداقت کامل جواب دهید چرا که عدم بر اورده شدن توقعات مالی شما یا همسر آینده تان می تواند زندگی را با چالش های بسیاری رو به رو می کند.

3-دوستان و زندگی اجتماعی در تست مشاوره قبل از ازدواج

 1. شریک زندگی من فردی درونگرا است یا برونگرا ؟
 2. آیا وقتی صحبت از زندگی اجتماعی می شود ، سطح انتظارات یکسانی داریم
 3. یا اینکه یکی از ما دوست دارد تمام وقت در کنار دوستان باشد و دیگری ترجیح می دهد بیشتر در خانه باشد؟
 4. آیا به همدیگر اجازه می دهیم جدا از هم با دوستان همجنس خودمان بیرون برویم؟

شریک شدن یک برون گرا و یک درون گرا شاید از مشکل ترین اتفاقاتی است که می افتد. فرد درون گرا نمی تواند انتظارات ارتباطی افراد برون گرا را فراهم کند و همین مورد باعث ایجاد سردی و مشکلات عاطفی می شود. بسیاری از مشکلاتی و طلاق های عاطفی که در خانواده ها پدید می آید ناشی از همین پیوند است. پس در تست مشاوره قبل از ازدواج و در پاسخ به سوال های فوق ، این تفاوت شخصیتی را نادیده نگیرید. شایان ذکر است برون گرا و درون گرایی در سطح روابط بین طرفین باید برسی شود و مورد توجه قرار بگیرد و نه رابطه افراد با اجتماع .

4-خانواده ها

 1. آیا هر دو خانواده رابطه ما و ازدواج ما را تأیید میکنند و می پذیرند؟
 2. بعد از اینکه ازدواج کردیم ،به طور میانگین چند بار انتظار داریم به دیدن والدین مان برویم یا با آنها تماس بگیریم؟
 3. تعطیلات و جشنهای خاص را در کجا خواهیم گذراند؟

فراموش نکنید ، ارتباط افراد و اهمیتی که برای خانواده خود قائلند می تواند موضع فرد را نسبت به خانواده آینده نیز نشان دهد. هرچند که این موارد به راحتی قابل تشخیص نیست و بهتر توسط فرد متخصص برسی شود.

تست مشاوره قبل از ازدواج

5-وظایف و کارهای خانه در تست مشاوره قبل از ازدواج

 1. چگونه وظایف و کارهای خانه را تقسیم خواهیم کرد؟
 2. آیا یک نفر تمام آشپزی ها را انجام می دهد یا نوبتی این کار را انجام میدهیم؟
 3. در مورد خرید مواد غذایی ، تمیز کردن ، شستشو و اتو کردن  و دیگر وظایف چطور؟
 4. اگر حیوانات خانگی داشته باشیم ، چه کسی وظیفه تمیز کردن و تغذیه آنها را بر عهده دارد؟

تفاوت عقایدی در مورد وظایف زن و شوهر در خانه بسیار اهمیت دارد. پس حتما پیش از ازدواج ، عقاید و موضع خود را نسبت به وظایف زن و مرد در خانه تعیین کنید.

این مقاله هم بخوانید  مشاور روانشناسی

6-بچه دار شدن و تشکیل خانواده

 1. آیا هر دوی ما فرزند می خواهیم یا نه؟
 2. اگر چنین است ، چه تعداد و چه زمانی قصد داریم خانواده را بزرگتر کنیم؟
 3. وقتی فرزند داریم ، با کدام ارزش ها ، اعتقادات یا ایمان مذهبی به آنها آموزش خواهیم داد؟
 4. آیا ما در مورد چگونگی نظم و انضباط فرزندانمان توافق داریم؟

همه افراد از ازدواج ، تشکیل خانواده را می خواهند ولی اینکه این خانواده به چه شکل و از چه اعضایی تشکیل شود از فرد تا فرد متفاوت می شود. شکلی از خانواده که میخواهید را با یکدیگر در میان بزارید. برای تشخیص تفاهم از تست مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

7-مهارت های ارتباطی 

 1. آیا من و شریک زندگی ام با هم زیاد صحبت می کنیم ، یا رابطه ما عمدتا جسمی است یا غیر کلامی؟
 2. آیا مباحث خاصی وجود دارد که برای مطرح کردنش احساس ناراحت می کنم؟ یا موارد خاصی وجود دارد که می دانم در حرف هایم باید از آنها دوری کنم؟
 3. وقتی سؤال می کنم ، آیا شریک زندگی من جواب را به خوبی توضیح می دهد ، یا آشفته و بی تاب می شود؟

ارتباط زناشویی مهم ترین راه برای ساخت یک زندگی پایدار اسنت. پس با تست مشاوره قبل از ازدواج کیفیت ارتباطات خود را تشخیص دهید . اگر این ارتباطات خوب نبود ، حتما به بهبود آن بپردازید.

8-چگونگی حل تعارض

 1. آیا ما تاکنون اختلافات جدی داشته ایم و چگونه آنها را حل کرده ایم؟ آیا یکی از ما “تسلیم” شد و یا به یک مصالحه سودمند رسیدیم؟
 2. آیا شریک زندگی من تا به حال مرا نادیده گرفته است یا من را مجبور کرده است تا اینکه به خواسته های او تن دهم؟ (این سوءاستفاده است و باید به عنوان یک پرچم قرمز جدی در نظر گرفته شود.)
 3. آیا همیشه شریک زندگی من از من انتقاد می کند و من را تضعیف می کند؟
 4. وقتی من ابراز نگرانی می کنم یا به شریک زندگی خود می گویم که او به نوعی به من آسیب رسانده است ، او چگونه پاسخ می دهد؟

اگر با انجام این قسمت از تست مشاوره قبل از ازدواج متوجه شدید که در پاسخ به نگرانی های شما بهانه تراشی می کند و شما را به دلیل “خیلی حساس بودن” سرزنش می کند ، ممکن است نشانه هایی از سوء استفاده عاطفی را ببینید.

9-سرگرمی ، تفریح ​​و تعطیلات در تست مشاوره قبل از ازدواج

 1. آیا هرکدام سرگرمی هایی داریم که از انجام آنها لذت می بریم ، آیا تفریحاتمان جداگانه است یا با هم؟
 2. آیا هر دو از یک نوع تفریح لذت می بریم ، یا یکی از ورزش لذت می برد و دیگری نه ، یا یکی از تماشای فیلم لذت می برد و دیگری لذت نمی برد؟
 3. چند بار انتظار دارید که به تعطیلات بروید ، و کجا؟
 4. ایدآل شما در هنگام تعطیلات ،استراحت در ساحل و کتاب خواندن است یا رفتن به گشت و گذار تا آنجا که ممکن است ؟

بعد از گذراندن تمام این سؤالات تست مشاوره قبل از ازدواج ، ممکن است از برخی از پاسخ های خود و شریک زندگیتان غافلگیر شوید. اینها می توانستند شگفتی های دلپذیر یا شگفتی های ناخوشایند باشند . به هر صورت ، بدون شک می توانید با این پاسخ ها وضعیت خود را بهتر ارزیابی کنید.

تست مشاوره زناشویی قبل از ازدواج

بسیاری از افراد تصور می کنند که صرف تفاهم اخلاقی برای ساخت یک زندگی ایده آل کافی می باشد. متاسفانه در پاسخ به این سوال باید گفت که شاید تفاهم اخلاقی لازم باشد اما کافی نیست. به همین علت است که تست مشاوره قبل از ازدواج از نظر جنسی نیز اهمیت دارد. بسیاری از افراد با عشق و تفاهم به سر زندگی رفتند اما از انجا که سازگاری جنسی نداشتند سر از خیانت و طلاق در آوردند. به همین علت سازگاری زناشویی و تشخیص آن پیش از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد.

تست مشاوره قبل از ازدواج

به شما پیشنهاد می کنیم مشاوره جنسی پیش از ازدوج را دست کم نگیرید و حتما از طریق مراکز و کلینیک های مطمن این آزمایش را انجام دهید. با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج می توانید میزان سازگاری با یکدیگر را متوجه شوید و در صورت وجود مغایراتی از آن آگاهی پیدا کنید. این مغایرات می تواند اصلاح شود ، اما اگر هیچ جوره نتوانستید بین خود تناسب و تفاهم ایجاد کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم برای ازدواج عجله نکنید.

تست مشاوره قبل از ازدواج و شناخت همسر

با پاسخ به این سوال ها می توانید مطمن شوید که چقدر به شناخت درستی از همسر آینده ی خود پیدا کرده اید :

 • من اسامی بهترین دوستان شریک زندگی خود را میدانم .
 • من می دانم شریک زندگی من در حال حاضر با چه فشارهایی روبرو است .
 • من می توانم برخی از رویاهای زندگی همسر خود را برای شما تعریف کنم.
 • اسم برخی از افرادی که اخیراً شریک زندگی من را رنجانده اند ،می دانم.
 • من می توانم اسم اقوامی که همسرم کمتر علاقه ای به آنها دارد را لیست کنم.
 • وقتی از هم جدا هستیم ، من اغلب با حس دلتنگی و علاقه به شریک زندگی خود فکر می کنم.
 • در این رابطه شور و هیجان وجود دارد.
 • قطعاً هنوز بخشی از رابطه ما عاشقانه است.
 • زندگی جنسی ما بیشتر مواقع رضایت بخش است.
 • ما دوست داریم با هم صحبت کنیم.
 • همسر ام به حرف های من با احترام گوش می کند ، حتی وقتی که باهم مخالفیم.
 • شریک زندگی من معمولاً در حل کردن مشکلات کمک بزرگی است.
 • بعد از یک روز کاری شریک زندگی من از دیدنم خوشحال می شود.
 • ما به طور کلی در مورد ارزش ها و اهداف اساسی زندگی تفاهم داریم.
 • شریک زندگی من از کارهایی که در این رابطه انجام می دهم قدردانی می کند.
 • شریک زندگی من به طور کلی شخصیت من را دوست دارد.
 • شریک زندگی من واقعاً به من احترام می گذارد.

در این مقاله به طور کامل در مورد اهمیت تست مشاوره قبل از ازدواج توضیح دادیم. علاوه بر پاسخ به سوال های این مطلب ، مراجعه به مشاوره نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با مراجعه به مشاور دقیق تر می توانید میزان سازگاری خود و همسر آینده ی خود را تعیین کنید. پس از این آزمایشات بی توجه عبور نکنید و با شناخت درست از همسر آینده خود ، زندگی پایداری و با ثباتی را برای خود بسازید.

روان آرام ، کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

سوالات تست مشاوره پیش از ازدواج در چه حوزه ای است؟

در زمینه پیشینه و تربیت، امور مالی، دوستان و روابط دوستانه، خانواده ها و ...

اغلب چه چیزی باعث می شود یک ازدواج آن طور که ما فک می کردیم پیش نرود؟

قطعا عدم شناخت درست ما از شریک آینده زندگیمان مهم ترین دلیل برای این اتفاق است.

مهم ترین مولفه برای داشتن یک ازدواج موفق چیست؟

محققان پس از انجام تحقیقات گسترده برای بیش از چهار دهه با هزاران زوج ، متوجه شدند که یکی از مهمترین مؤلفه های یک رابطه موفق ، کیفیت دوستی بین شرکا است. و این مستلزم رسیدن به شناخت درست از  دوست داشتن ، دوست نداشتن ، نیازها ، خواسته ها ، اعتقادات ، ترس و رویاهای زندگی شریک زندگی شما است.

4.6/5 - (444 امتیاز)

73 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
سارا
3 ماه قبل

سلام، من ٢٤ سالمه، شوهرخالم يكي از همكارانش رو براي ازدواج به من معرفي كردن و اومدن خواستگاري، از همه لحاظ خوبن ايشون. تقريبا تفاهم داريم اما من ميترسم هيچوقت عاشقش نشم، راستش به ازدواج سنتي خيلي اعتقاد ندارم. چيكار بايد بكنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ برای معاشرت و آشنایی بیشتر وقت بگذارید و بهم فرصت شناخت بیشتری بدین و برای ازدواج عجله نکنید.

Bita
4 ماه قبل

سلام من ۲۶سالمه یکسال ۳ماهه جدا شدم الان ی اقایی اومدن خواستگاری۳۵ساله ایشون۸ماهه جدا شدن علتشم بچ دار نشدنشون بود بعد الان من میترسم نکنه بعد ازدواج بگن زود بچ دار شو و در ایند نره سراغ همسر سابقش ۲تا شرط گذاشتم ک حق طلاق با من باشه قبول نکرد و اینکه جدا زندگی کنیم بازم گفت فعلا نمیتونم شاید ی سال دوساله دیگ چشم من میترسم گفتم باید بریم پیش مشاور قبول کرد نمیدونم چیکار کنم

Last edited 4 ماه قبل by Bita
سارا
4 ماه قبل

سلام من ۲۱ سالمه و الان خواستگاری دارم که ۲۹ سال سنشون هست .
به لحاظ خانوادگی و فرهنگی در یک سطح هستیم .
با صحبت های انجام شده ام حس میکنم به لحاظ شخصیتی و اهداف و ارزش ها در زندگی و آینده باهم همسو هستیم .
فقط خواستم بدونم به نظر شما این اختلاف سنی ۸ سال مشکل ساز هست یا نه ؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
4 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ در مشاوره پیش از ازدواج به ابعاد زیادی از شخصیت و خانواده و روابط هر دو پرداخته میشه. اگه همه موارد بررسی شده و مسئله قابل تاملی وجود نداره، فارغ از بررسی بلوغ فکری، جسمی، عاطفی و اقتصادی و اجتماعی فرد، به تنهایی پیامد جدی نخواهد داشت. اما توصیه میشه موارد دیگه رو (از جمله بلوغ های چندگانه که ذکر شد) به کمک مشاوره پیش از ازدواج بررسی کنید.

زهرا شتابنده
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه و نامزدم ۳۴ سالشه ایشون قبلا خواستگارم بودن ۳ سال من قبول نمیکردم بخاطر اختلاف سنی اصرار کردن ک باهم حرف بزنیم ۲ هفته حرف زدیم خانوادشون گفتن باید زود عقد کنیم خیلی استرس دارن اولش قرارمون این بود ک چن ماه حرف بزنیم ولی بخاطر مشکل فشار خون مادرش و استرسشون قبول کردیم من اصلا حس خاصی نداشتم اخلاقش عالی بود چن بار بیرون رفتیم خانوادشم خیلی خوبه از نظر مالی هم مشکلی نیست فقط ایشون ی طوری رفتار میکننن ک انگار هیچ علاقه ای ندارن ۴ ماهه عقد کردیم ی کلمه ک بگن دوست دارم یا شده ک دو روز همو ندیدیم منم امتحان کردم ولی اصلا نگفته دلم تنگ شده و این قضایا از این ورم میخوان تا ی ماه دیگه عروسی بگیرن من نمیخوام بدون ذوق و شوق تا وقتی ک مطمئن نشدم از طرفم ک دوسم داره یا ن برم خونم و عروسی کنیم من چیکار کنم واقعا خیلی دارم اذیت میشم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ سعی کنید زودتر شرایط رابطه تون رو به کمک مشاوره ی پیش از ازدواج بررسی کنید. طبیعیه که دو نفر که با هم آشنا میشن به دنبال یک رابطه مطلوب و با کیفیت از هر لحاظی (عاطفی، عاشقانه، متعهدانه و…) باشند و براش تلاش کنند. موارد مورد انتظار و یا نگران کننده ی خودتون رو حتما با مشاور درمیون بگذارید و نسبت به اونها آگاه و قاطع باشید. هیچ وقت با امیدهای واهی که ممکنه شخصیت افراد رو تغییر بدین وارد زندگی مشترک نشید. این زندگی شماست و هیچ کس به اندازه خودتون مسئول خوشبختی و شادکامی شما نیست پس آگاهانه و قاطعانه تلاش کنید تصمیم مناسب رو بگیرید.

زهرا
7 ماه قبل

سلام من دختر 17 ساله برای خواستگاری اومدن مرده 32 سالشه اختلاف سنی داریم نمی‌دونم باید چیکار کنم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ اختلاف سنی فاکتور قابل توجه و بررسی هست که این موضوع با توجه به سن و سال طرفین و ویژگی ها و توانمندی های شخصیتی و اجتماعی و خانوادگی و حتی فرهنگی هر دو طرف بررسی میشه. باتوجه به سن پایین خانم و وجود اختلاف سنی 15 سال توصیه میشه این موارد حتما در جلسه مشاوره پیش از ازدواج با دقت بررسی بشه.

شیخی
6 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

تفاوت سنی خیلی اثر رو رابطه زن ومرد دارد خانوم کم سن وسال واول کارای عشقولانه اقاسنش بالا و ی سری از مسائل عشقولانه را دیگه رد کرده فقط میخواد یکی رو داشته باشد

محمدرضااویسی
7 ماه قبل

ازدواج بنیادخانواده را مستحکم میکند

فرزانه
9 ماه قبل

سلام ببخشید تست قبل از ازدواج رو ممکنه که مشاوری برامون آنلاین بفرسته و بعد ما جواب رو براش بفرستیم؟ یا حتما باید حضوری انجام بشه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  فرزانه

سلام دوست عزیز؛ بله انجام تست و حتی جلسات بصورت غیر حضوری در مرکز روان آرام امکانپذیر هست.

سونیا
11 ماه قبل

سلام من ۲۷سالمه و خواستگاری دارم که این آقا یک سال از من کوچیک تر هستن خانواده ایشون کاملاً موافق این ازدواج هستند و مشکلی با بزرگتر بودن من ندارن اما من خودم ترجیحم اینه آقا چند سالی بزرگتر باشه و این آقا هم قد خودمه ،من قدم کوتاهه در نگاه اول که دیدمشون خورد تو ذوقم بطوری که هر وقت به این موضوع فکر میکنم گریم میگیره اول جواب منفی دادم اما اونا خیلی اصرار دارن گفتم بیان تا دوباره حرف بزنیم خیلی به این موضوع فکر میکنم و آخرش میرسم به این که جواب منفی بدم لطفاً راهنماییم کنین به خانواده این آقا گفتیم بریم مشاوره اما گفتن ما تو خانواده اینجور چیزا نداریم
بنظرتون چیکار کنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  سونیا

سلام دوست عزیز؛ پیشنهاد میکنم حتما از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید و همچنین تا وقتی که مطمئن نشدید و همه جوانب رو بررسی نکردین وارد زندگی مشترک نشوید.

شیخی
6 ماه قبل
پاسخ به  سونیا

سلام.الان که میخواد پسرشون ازدواج کند مخالف نیستند اما بعد سرهرمسئله ای بزرگتربودنتون رو به رختون میکشند.پیش از ازدواج خیلی ازهرلحاظی موافقند بعداز ازدواج چهره واقعی شون رو میشه
برای قد کوتاه اقا اگه خودتون راضی نیستید بعدها که ازدواج کردید پیش نظرتون براتون خیلی مهم میشه حتما مشاوره برید تا کلا ازهرلحاظی مشاوره بگیرید

زهرا
11 ماه قبل

پسر من کسی میخاد و علاقه مند هست که پدر دختر قبلا چندین سال پیش یه بار دزدی کرده و حل شده دختر خانوم و مادرش خیلی خوبن و پسرمو دوست دارن ایا پدرش با اون کارش توی اینده بچم تاثیر گذاره

شیخی
6 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

خیر پسرشماست که باید تعیین کند که چطور با خانواده همسر برخورد کند ومیخوادپیش همسرش چه شخصیتی داشته باشد.
حتما مشاوره هم برید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ ازشون بخواین قبل از ازدواج حتما از مشاوره پیش از ازدواج بهره بگیرند.

هستی
11 ماه قبل

سلام ممنون بابت اطلاعات مفید سایتتون
من ۱۷ سالمه و۳ماه پیش با پسری اشنا شدم از هفته اول هم به خونوادم گفتم و باهم روبه روشون کردم الان هم خونواده من هم خونواده نامزدم از رابطمون خبر دارن فقط نامزدم ۱۳سال از من بزرگتره میخواستم بدونم تفاوت سنی میتونه مشکلی تو ازدواج پیش بیاره
جفتمون همدیگه رو دوست داریم فقط خانواده من به دلیل گذشته نامزدم یخورده دو دل شدن ولی نامزدم ۲ ساله که کارایی که تو گذشته انجام میداده رو کنار گذاشته همه هم شاهدن که کاراشو تکرار نمیکنه به نظر شما چیکار کنم کارای گذشتشم رفیق بازی بوده
خانواده نامزدمم از سن کم من میترسن مادرش میگه چون سنم کمه شاید بعدا بزرگتر شدم توقعاتم بره بالا
لطفا راهنماییم کنید ممنون

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  هستی

سلام دوست عزیز؛ شرایط و مواردی که عنوان کردین نیاز به بررسی بیشتر داره. توصیه میشه حتما از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

مریم
1 سال قبل

سلام پسر من تقریبا ۲۰روزی هست که با دختر خانمی عقد کردن ودختر خانم از روز اول با بی میلی تن به ازدواج داده پسر من دختر خانم خیلی دوست داره ولی دختر خانم الان میگه من دوست ندارم من با کسی دیگه ای دوست بودم و شخصیت اونو با پسر من مقایسه میکنه وپسر منو قبول نمیکنه دختر خانم حاضر نیست با مشاوره صحبت کنه وفقط میگه نه حتی هفته اول دست به خودکشی زده .میگه اگر ادامه پیدا کنهدوباره دست به خودکشی میزنه ووژگه اگر الان راضی بشم ممکنه دوباره پشیمون بشم دختر خانم ۱۷سالش .پسرم۲۰.هیچ دلیل قانع کننده‌ای به ما .خانواده‌اش نمیگه فقط میگه نه.واقعا نمی‌دونم باید چکار کنیم پسرم راضی به طلاق نیست .ولی دختر حاضر نیست ادامه بده رفتیم برای مشاوره قبل طلاق اقدام کردیم .ولی پسرم میگه ۱۷ روز زمان بدید تا بره مشاوره .ولی دختر خانم میگه نه من کسی بهت ندارم پدر این ایام اصلا با پسرم رابطه‌ای نداشته پدر دختر خانم میگه تمومش کنید ولی مادرش اصرار دارن صبر کنید درست میشه حتی پدرش میگه اگر الان راضی بشه من از اینده میترسم لطفا راهنمایی کنید که چکار کنیم ممنوپ

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز؛ چیزی که مشخصه ازدواج باید خواسته دو طرف و از روی کمال تمایل دو طرف باشه. و رضایت یک طرف و یا والدین کفایت نمیکنه. اما اگر قرار برجدایی هم باشه زیر نظر مشاور باشه آسیب های احتمالی کمتر خواهد بود.

مریم
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

الان من پسرم چطور توجیح کنم میگه بهش زمان بدید سنش کمه اصلا گوش به حرف پدر و مادرش نمیده ظاهرا ایشون از قبل با کسی دوست بوده واین دوستی از جانب دختر عمیق بوده پدر مادر ش راضی کردن که ازدواج کنه فراموش می‌کنه والان زن عقدی پسر کنه آیا راهی هست که این دختر ۱۷ساله از روی احساس وعاشقی تصمیم نگیره

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز؛ با توجه به شرایطی که ذکر نمودین اصرار به ازدواج و عجله کردن، آسیب های احتمالی در پیش خواهد داشت.

فاطمه
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من ۲۱سالمه و دوسالو نیمه با ی اقایی اشنا شدم ۲۴ ساله هستن توی این دوسال و نیمه مشکلی نداشتیم باهم از همه چی هم دیگم خبر داریم خونواده ها در جریانن کامل ایشون اومده خواستگاری مادر بنده اصرار داره برید مشاوره ایا نیازه ب نظر شما؟؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ مشاوره پیش از ازدواج به همه جوانب دو طرف میپردازه و با همراهی خودتون بررسی میکنه. مثل بررسی نیازها و اولویت ها و سلامت شخصیت دو طرف، انتظارات و حساسیتها و خطوط قرمز و واقعیت های شرایط موجود.

زهرا
1 سال قبل

سلام
من ۲۳ سالم شاغلم و اینکه بعد یکسال و خورده ای به خواستگارم جواب مثبت دادم همچیش عالیه خانواده موقعیتش تلاشگر و خیلیم خوش اخلاق و مهربون و اینکه من قبلاخیلی ازش بدم میومد بطوری ک وقتی قبول کردم تعجب کردن همه ولی من خیلی برام مهمه ک به خودش برسه و خوشتیپ باشه اما اون همش کار میکنه و بشدت درگیر کار هستن که اونطور که من دوس دارم به ظاهرش توجه نمیکنه هر چند بهش حق میدم چون اصلا وقت نمیکنه ولی من برام خیلی مهمه ب خودش برسه چون واقعاا نمیتونم ب کسایی که ظاهر آراسته ای و مرتبی ندارن نگاه کنم. اما با این وجود هر وقت ازش بخوام برای من وقت میزاره با تمام خستگی
اما خستگیش رو پیش من نمیاره و وقتی من هم خسته باشم بشدت ناراحت میشه ولی الان حس میکنم که قبل از نامزدی بیشتر انگیزه داشتم الان حتی استوری هم دوس ندارم بزارم حس میکنم بی فایده است و حتی سفر هم برم حس میکنم بهم خوش نمیگذره احساس میکنم چون آدم بلند پروازی بودم و بشدت تحت تاثیر رمان بودم باعث شده دوس داشته باشم ی عشق هیجانی مثل رمان ها داشته باشم و نسبت به عشق بدون دغدغه الانم اونطور که باید اشتیاق داشته باشم نیستم .
شایدم بخاطر فصلی باشه که هستیم چون من بشدت در فصل بهار و تابستون روحیم خراب میشه و زود خسته میشم برعکس پاییز و زمستون که بشدت هیجان و شور وشوق دارم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

با سلام دوست عزیز؛ از مشاور یا روانشناس فردی کمک بگیرید.

ناشناس
2 سال قبل

نکنه بریمو بگن بدرد هم نمخورین🙄🥺

رویا
2 سال قبل

چ سوال هایی ممکنه روانشناس بپرسد برای ازدواج مذهب متفاوت همیشه که نحی نمیکنن مثلا راهکار میدن ک زندگی خوبی داشته باشیم مگه نه؟؟ خواهش میکنم جواب بدین مهمه بدونم چ سوالی میپرسن

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  رویا

تست های شخصیتی و ارزیابی کلی برای اینکه دو طرف بیشتر همدیگر رو بشناسن از هر نظر و بهتر تصمیم‌ بگیرن.

فاطمه صفری
2 سال قبل
پاسخ به  رویا

سلام من یک مشاور در کرمانشاه هستم در این بیست سال تجربه کاری واز نظر علمی تاکید می کنم نگرش نسبت به مذهب ودین مهم است البته مشکلات دو مذهب ودین متفاوته هم زیاد است مشاور خوبی راانتخاب کنید وصادقانه جواب دهید‌.

مارال
2 سال قبل

سلام .وقتتان بخیر.من شش ساله یه خواستگار دارم .۴سال از من بزرگتر ۲۴ سالشه.یک ماه نامزد کردیم همه راضی هستند فقط من دو دلم چون اصلا تا الان با پسری صحبت نکردم و نمیدونم چطوری طرف مقابل مو بشناسم.باهاش صحبت کردم و هرچی گفتم رو قبول کرده اما دلم هنوز آروم نشده.

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  مارال

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه متوجه احساس شما از این موضوع شدم بهتره که قبل از ازدواج با مشاوره پیش از ازدواج صحبت کنید مشاوره پیش از ازدواج با بررسی هایی که می کنه می تونه به شما کمک کنه که شما بهترین تصمیم را برای زندگیتون بگیرید با شناخت بیشتر

ناشناس
2 سال قبل

چیکار باید بکنم ؟

نرگس
1 سال قبل
پاسخ به  ناشناس

باید با همدیگر همکاری کنیم و دوست داشته باشیم

ناشناس
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر با اقایی ازدواج کردم که تند و عصبیه و اگر حرفی یا کاریم باب میلش نباشه شروع میکنه به تحقیر و توهین کردن بمن کلا شخصیت تهاجمی داره و حرف زدن باهاش خیلی سخته روی من خیلی تاثیر بدب داشته و منم عصبی کرده

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  ناشناس

بهتره به مشاور خانواده مراجعه کنیداگر مایل باشید میتونید از مشاورین کلینیک روان آرام کمک بگیرید

بابک
2 سال قبل

سلام پسری هستم ۲۷ساله بادختری آشنا شدم که دوماه ازخودم کوچیکتر هست من چهار ساله دختره رو میشناسم و همه چیز هم اطلاع داریم چه از گذشته وچه از حال وقبلا دختر باپسر به مدت کوتاهی در ارتباط بوده و منم هم در ارتباط بودم باچندین نفر والان فردموردنظرم دراطلاع هست.من الان قصد ازدواج کردم باهاش اما دچار دودلی هستم چون چندنفرمیدونن که مادرارتباطیم چمیدونن دختر در ارتباط بوده.ومن همش باخود میگویم اگر زن ایندم شد بقیه چه فکری درموردم میکنن ومن خودم درگیر فکری دارم سرهمین موضوع گذشته وحساسیت من ..مشاوره رفتم میگوید این رابطه به جدایی آخرش فصل میشه ‌.میخاستم شماهم یه راهنمایی کنین .آیا چکارکنم

رونا
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر، من ۲۸ سالم هستش و یک سال و نیمه که با یه آقا که ۳۴ سالش هست تو رابطه ام و ایشون از همون ابتدا به قصد ازدواج جلو اومدن رابطه خیلی خوبی باهم داشتیم و واقعا هم همو دوست داریم، الان هم اومدن خواستگاری ما هم برای آشنایی یکبار به منزلشون رفتیم، اما تازه الان متوجه یه مشکلی در ایشون شدم که ایشون از ازدواج میترسه و حسش هر چند وقت یکبار تغییر میکنه و نسبت بهم یهو سرد میشه بعد دوباره اوکی میشه و خودش باهام صادقانه صحبت کرده و میگه کمکم کن تو هیچ ایرادی نداری خیلیم از من سرتری اما نمیدونم چرا بعضی وقتا میخوام بهت پیام بدم یا زنگ بزنم ی چیزی درونم نمیذاره و بعد هم مشغول کارهای دیگم میشم و یادم میره خودش میگه دوستت دارم و دوس ندارم از دستت بدم اما میترسم همینجوری بمونم و تو اذیت شی چند باری هم پیش مشاور رفته اما واقعا نتونستن کاری براش انجام بدن، میشه راهنماییم کنین که چیکار باید بکنیم

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  رونا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد میشه قبل از ازدواج حتماً به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید تا دقیق تر این موارد بررسی بشه و راهکارهای درست بهتون پیشنهاد بشه

فاطمه
2 سال قبل

سلام من 17 سالمه سه ساله که یه خواستگار دارم 23 ساله چند باری پدرش با پدرم حرف زده و من قبول نکردم
پسر خیلی خوبی هست و از همه نظر کامل هس و مطین هستم که دوستم داره
تا اینکه یک سال پیش پسره بهم پیام داد من اولش قبول نکردم ولی بعد عاشقش شدم الان یک سال هست با هم در ارتباط هستیم
من بهش قول دادم که چند ماه دیگ بیاد خواستگاریم و قبول کنم ولی احساس میکنم هنوز به بلوغ فکری کامل نرسیدم و اگر الان قبول کنم بعد پشیمون بشم و فکر میکنم الان خیلی زوده برام میشع کمکم کنید ممنون

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  فاطمه

برای تصمیم گیری درست و مطمئن میتونید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید.

سامان
2 سال قبل

سلام من۲۷سالمه مجردم حدود یک سال بادختری۲۱ ساله آشنا شدم،صادقانه گذشته ش بهم گفته منم گفتم البته خودم ی بار رابطه نامشروع داشتم بهشم گفتم،اونم یه رابطه جنسی (سکس نه)درحد لمس وخوردن و عشق و حال داشتند،خیلی دوسش دارم واسه زندگی می‌خوامش اما هر کاری میکنم نمیتونم گذشته ش فراموش کنم بنطرتون چکار کنم؟؟تورو خدا کمکم کنین????

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  سامان

دوست عزیز برای این مسئله باید به مشاور قبل از ازدواج مراجعه کنید .

آرو
2 سال قبل

سلام دختری 24 ساله هستم وآقایی 30 ساله بمن معرفی شدند
تحصیلات بنده فوق لیسانس حسابداری و ایشان دکتری حقوق هستند
خانواده من مدرن و سطح متوسط به بالا و خانواده ایشان روستایی هستند
هردو شاغل هستیم ایا در صورت تفاهم هر دومون این اختلاف بین خانواده و تحصیلات مشکل ساز خواهد شد؟

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  آرو

حتما باید به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید ، چون مسئله ی بسیار مهمی هست. و میتونه تبعات داشته باشه‌.

مهسا
2 سال قبل

سلام من ۲۷سالمه ۴ساله طلاق گرفتم یه پسر ۴ساله دارم باخودمه من یه خاستگار دارم که ۱۳سال ازمن بزرگتره ومتاهل هستن متاسفانه بچه دار نمیشن…ایشون میگن که به ازدواج دوم فک نمیکردم ولی از وقتی تورا دیدم تصمیم قاطع گرفتم دوباره ازدواج کنم طوری که میگه اگه تو بخایی زنمو طلاق میدم …من تحقیق کردم مرد خوبیه ولی موندم چه تصمیمی بگیرم ایا بگم زنش و طلاق بده یا زن دوم بشم یا کلا بیخیال بشم به راهنمایی نیاز دارم

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  مهسا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه این کاملاً بر میگرده به چارچوبی که خودتون در زندگی دارید آیا واقعا میخوای زن دوم بشید آیا واقعا می خواهید زندگی یک نفر دیگه خراب بشه و همسرش رو طلاق بده باید به خودتان رجوع کنید به خودتان برگردید به نظر شما این رابطه می تونه رابطه خوبی برای شما باشه با اینکه ممکنه تبعاتی برای شما داشته باشه به همه اینها خوب فکر کنید و جوابش در خودتون هست و جوابش در چارچوب های شما هست که مشخص است.

مهسا
2 سال قبل

آخه من مجبورش نکردم واتفاقا گفتم که بخاطر من زنتو طلاق نده من نمیخام آه کسی تو زندگیم باشه ولی این آقا میگه بخاطر بچه میخام ازدواج کنم و زن اولمو طلاق میدم بعدش میام ازت خاستگاری میکنم نمیدونم به همچین آدمی میتونم اعتماد کنم یانه ..واینکه میگه باهمسرم فقط زیر یه سقفیم اخلاق و اعتقادات و افکارمون یکی نیست سالهاست که بایه جسم بی روح و بی احساس زندگی میکنم

دکتر
1 سال قبل
پاسخ به  مهسا

اگر زن اولش جسم بی روح بود تاحالا 167 بار طلاقش داده بود! حتما داف خوبیه یا تو سرکاری عزیزم.

نیلو
2 ماه قبل
پاسخ به  مهسا

ادم عوضی هستی که بخوای چه هو شی چه باعث طلاق مرد شی

یاسمن
13 روز قبل
پاسخ به  مهسا

من جدا شدم فقط به خاطر موضوعی مشابه به شما و دروغهایی ک همسر سابقم به خانومی که از خودش 12 سال کوچکتر بود و مثل شما یک بچه 6ساله داشت گفت. در مورد من خیلی دروغ گفت ب ایشون و ایشون هم با بیفکری دروغ ها رو پذیرفت و بهم خیانت کردن. من جدا شدم ولی اون دوتا باهم ازدواج نکردن و فقط ازون خانوم سو استفاده جنسی صورت گرفت… حالا خود دانی میتونی به اون همه ابراز عشق و چراغهای خوشرنگ و فرش قرمزی ک برات میخواد پهن کنه فک کنی. میتونی هم خودت رو جای همسر اولش بذاری و فک کنی چرا با وجود اونهمه بدی و سردی ک از زندگیش میگه تا الان کنار هم دووم آوردن؟! بهتره بدونی اغلب اینجور مردها ده برابر عشقی ک نثا تو و افراد بعد میکنن رو نثار همسران اولشون کردن ولی شخصیشون خائنه و متأسفانه….

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره