بهترین روانشناسان تهران

بهترین روانشناسان تهران

بهترین روانشناسان تهران 

با پیچیده تر شدن زندگی های امروزی، افراد در بسیاری از مواقع در برخورد با مشکلات و پیچ و خم های زندگی مستاصل می شوند و نیاز دارند تا با روانشناس مشورت کنند. از این رو بسیاری از افراد به دنبال لیست بهترین روانشناسان تهران هستند. دقت کنید چه مشکل شما مشکلی موقتی باشد چه دائمی که مدت های طولانی است که همراه شماست بایستی به بهترین روانشناس مراجعه کنید.

حال موضوع اصلی آن است که بهترین روانشناسان تهران چه کسانی هستند. برای دریافتن این موضوع ابتدا باید با ویژگی ها و وظایفی که بهترین روانشناسان دارند آشنا شوید.

در ادامه مقاله سعی می کنیم تا شما را با یک روانشناس خوب آشنا کنیم:

ویژگی بهترین روانشناسان تهران :

شنونده بودن:

اولین ویژگی مهم بهترین روانشناسان تهران شنونده بودن آنان است. روانشناسان باید به خوبی بتوانند به صحبت های مراجعین خود گوش دهند و اجازه دهند آن ها در مورد تمام  زوایای مشکلات و شرایط خود به خوبی توضیح دهند.

مراجع باید احساس کند که روانشناس کاملا به صحبت های وی گوش فرا می دهد و خود را با دیگر چیزها مانند گوشی یا … درگیر نکند.

مهارت ارتباطی :

روانشناس شما باید بتواند با شما رابطه ای مناسب برقرار کند . مراجع باید در زمان مشاوره احساس راحتی و آسودگی کند و بتواند به راحتی تمام موضوعات و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد که این عمل در نتیجه توانایی روانشناس در ایجاد ارتباط با مراجع رخ می دهد.

قابل اعتماد :

بهترین روانشناسان تهران معمولا قابل اعتماد ترین روانشناسان هم هستند. این افراد هرگز مسائل شخصی شما را در هیچ موردی بازگو نمی کنند. علاوه بر این یک روانشناس خوب در شما حس اعتماد را ایجاد می کند و بدین ترتیب شما می توانید به راحتی درباره خصوصی ترین مسائل با وی صحبت کنید تا به بهترین شما را راهنمایی کند و در حل مشکلات شما را یاری دهد.

امید دهنده و مثبت اندیش :

روانشناس خوب همواره به بهتر شدن شرایط شما امیدوار است و تلاش می کند تا از هر شیوه ای استفاده کند تا شما به بهبودی خود امیدوار باشید. آنها هیچ گاه شما را نا امید نمی کنند و در مسیر رسیدن به احساس رضایت شما را یاری می دهند. این روانشناسان به شما یاد می دهند چگونه امیدوار باشید و در جهت بهبودی شرایط خود گام بردارید.

توضیح مسیر درمان برای مراجع :

یک روانشناس خوب به شما توضیح می دهد که می خواهد چه روش درمانی را در پیش بگیرد و آن را با شما در میان می گذارد تا به همراه هم بتوانید فرآیند درمان را به خوبی طی کرده و اهداف خود را محقق کنید.

در واقع یک رونشناس خوب به مراجع خود اعتماد و اطمینان دارد و او را در جریان اهداف خود در طی درمان قرار می دهد.

 

عدم توصیه مستقیم :

یکی از ویژگی های واضح بهترین روانشناسان تهران آن است که هرگز به شما دیکته نمی کنند که چه کاری را باید انجام دهید مگر در شرایط بسیار ضروری . در واقع یک روانشناس تنها به شما یاد می دهد که چگونه بتوانید تصمیم درست و مناسب اتخاذ کنید.

در واقع او شرایط شما را می سنجد عوامل مهم را برای شما روشن می کند و در انتها به شما اجازه می دهد تا به تنهایی در مورد موضوع تصمیم نهایی خود را بگیرید.

شرایط شما را  روشن می کند :

روانشناس باید بتواند پس از شنیدن توضیحات کامل مراجع مشکل وی را برایش توضیح دهد. مراجع به هیچ وجه نباید در طول جلسه و یا حتی پس از آن احساس سردرگمی نسبت به شرایط خود داشته باشد. بدین ترتیب به شرایط فعلی خود واقف می شود و بهتر می تواند مراحل درمان و حل مشکلات را طی کند.

احترام به عقاید :

مسلما افراد در خانواده و قومیت های متفاوتی رشد کرده اند و همین امر باعث می شود تا افراد فرهنگ ها و عقاید مختلفی داشته باشند که زندگی آنان را به صورت کاملا مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد. بهترین روانشناسان تهران به راحتی می توانند این تفاوت های فرهنگی را درک کرده و به هیچ وجه نسبت به این عقاید و باورها توهین نکنند یا آن را به سخره نگیرند. یک روانشناس خوب با در نظر گرفتن عقاید یک فرد تلاش می کند تا وی را در مسیر درمان راهنمایی کند.

توانایی در خودآگاهی و خود مدیریتی :

جلسه روانشناسی مختص مراجع است و مشکلات وی باید مرکز توجه جلسه باشد. یک روانشناس خوب باید بتواند احساسات خود را کنترل کند و همه تمرکز خود را معطوف به مراجع خود کند. در شرایطی که روانشناس بیشتر در رابطه با خود و مشکلاتش صحبت می کند مشخص است که وی نتوانسته به خوبی خود را مدیریت کند و مسیر جلسه را در جهتی قرار دهد که مشکل مراجع را حل کند.

به این موضوع دقت کنید چرا که این هزینه و وقت شماست و نباید نسبت به آن بی توجه باشید.

ار لحاظ علمی به روز است :

دانش روانشناسی مانند دیگر دانش ها هر روز در حال پیشرفت و گسترش است. بهترین روانشناسان تهران تلاش می کنند تا دانش خود را هر روز به روش های مختلف گسترش دهند. برخی از آن ها به صورت انتشار مقاله که در رزومه های آنان به چشم می خورد و برخی دیگر از طریق مطالعه . روانشناسانی که خود را از لحاظ علمی کامل می بینند، نمی توانند گزینه های مناسبی به عنوان درمانگر باشند.

روانشناس خوب به طور معمول در یک یا دو حوزه به صورت اختصاصی اقدام به درمان می کنند . این از آن روست که هر یک از زمینه ها دنیایی گسترده از اطلاعات و نگرش هاست و از این رو تخصصی تر شدن روانشناسان به آنان کمک می کند تا بتوانند مراجعین خود را بهتر یاری کنند.

سوالات رایج :

  • من یک بچه سه ساله دارم و به شدت با همسرم دعوام میشه و درگیر هستیم. مدتی که می بینم وقتی دخترم عصبانی میشه موهاش و میکشه و خودشو رو زمین میکشه . از طرفی با همسالان خودش هم خیلی بد رفتار میکنه و واکنش منفی نشون میده . به نظرتون باید چیکار کنم؟

همونطور که خودتون اشاره کردید این رفتار ها از دعوای شما و همسرتان نشات میگیره. بهتره در ابتدا روابط خودتون با همسرتون رو بهبود بدید تا این تنش و استرس رو از فرزندتون دور کنید. در مرحله بعدی رفتارهای محبت امیز با فرزندتون رو آغاز کنید و از بازی هایی استفاده کنید که انرژی اش رو تخلیه کنه.

  • سلام من مادر دو پسر 26 و 31 ساله هستم. تازگیا متوجه شدم پسر بزرگم سیگار میکشه بسیار ناراحت شدم و نمیدونم چیکار کنم . تا حالا به پدرش چیزی نگفتم به خودشم نمیتونم بگم چون میترسم احترامی که هست از بین بره . نمیدونم باید چیکار کنم؟

در ابتدا بگم که پسر شما 31 ساله هست و کاملا بالغه و از این جهت احتمالا کمتر تحت تاثیر قرار بگیره. اما پیشنهاد من به شما اینه که پیش از هر کاری ارتباطی صمیمی و همدلانه با پسرتون ایجاد کنید. و سعی کنید مشکلاتش رو متوجه بشید.

  • سلام من دختری 17 ساله هستم. تا مدت ها قبل خونوادم ازم خیلی راضی بودن . خیلی اروم و حرف گوش کن بودم. اما تازگیا اگر چیزی بهم بگن عصبانی می شم و صدام و بالا می برم. مثلا همش بهم میگن کارهای خونه رو انجام بده منم تا حدی انجام میدم اما ازم گلایه دارن. دوست دارم دختر خوبی براشون باشم ولی نمیدونم چیکار کنم.

این توجه شما به رفتار با والدینتون کاملا قابل درک و خوب است. رفتار عصبی شما به دلیل سن شماست که بهتره راهکارهایی در جهت کنترل خشمتون به کار بگیرید. از طرفی بهتون پیشنهاد می کنیم که سعی کنید رابطه ای صمیمانه با والدینتون ایجاد کنید و با هم به یک نتیجه گیری مناسب برسید.

معمولا بهترین روانشناسان تهران در زمینه های زیر اقدام به مشاوره می کنند:

مشاوره خانوادگی

مشاوره فردی 

مشاوره کودک و نوجوان 

مشاوره روابط میان فردی

زوج درمانی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

مشاوره انگیزشی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *