به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
بهترین روانشناسان تهران

بهترین روانشناسان تهران

بهترین روانشناسان تهران 

با پیچیده تر شدن زندگی های امروزی، افراد در بسیاری از مواقع در برخورد با مشکلات و پیچ و خم های زندگی مستاصل می شوند و نیاز دارند تا با روانشناس مشورت کنند. از این رو بسیاری از افراد به دنبال لیست بهترین روانشناسان تهران هستند. دقت کنید چه مشکل شما مشکلی موقتی باشد چه دائمی که مدت های طولانی است که همراه شماست بایستی به بهترین روانشناس مراجعه کنید.

حال موضوع اصلی آن است که بهترین روانشناسان تهران چه کسانی هستند. برای دریافتن این موضوع ابتدا باید با ویژگی ها و وظایفی که بهترین روانشناسان دارند آشنا شوید.

در ادامه مقاله سعی می کنیم تا شما را با یک روانشناس خوب آشنا کنیم:

ویژگی بهترین روانشناسان تهران :

شنونده بودن:

اولین ویژگی مهم بهترین روانشناسان تهران شنونده بودن آنان است. روانشناسان باید به خوبی بتوانند به صحبت های مراجعین خود گوش دهند و اجازه دهند آن ها در مورد تمام  زوایای مشکلات و شرایط خود به خوبی توضیح دهند.

مراجع باید احساس کند که روانشناس کاملا به صحبت های وی گوش فرا می دهد و خود را با دیگر چیزها مانند گوشی یا … درگیر نکند.

مهارت ارتباطی :

روانشناس شما باید بتواند با شما رابطه ای مناسب برقرار کند . مراجع باید در زمان مشاوره احساس راحتی و آسودگی کند و بتواند به راحتی تمام موضوعات و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد که این عمل در نتیجه توانایی روانشناس در ایجاد ارتباط با مراجع رخ می دهد.

قابل اعتماد :

بهترین روانشناسان تهران معمولا قابل اعتماد ترین روانشناسان هم هستند. این افراد هرگز مسائل شخصی شما را در هیچ موردی بازگو نمی کنند. علاوه بر این یک روانشناس خوب در شما حس اعتماد را ایجاد می کند و بدین ترتیب شما می توانید به راحتی درباره خصوصی ترین مسائل با وی صحبت کنید تا به بهترین شما را راهنمایی کند و در حل مشکلات شما را یاری دهد.

امید دهنده و مثبت اندیش :

روانشناس خوب همواره به بهتر شدن شرایط شما امیدوار است و تلاش می کند تا از هر شیوه ای استفاده کند تا شما به بهبودی خود امیدوار باشید. آنها هیچ گاه شما را نا امید نمی کنند و در مسیر رسیدن به احساس رضایت شما را یاری می دهند. این روانشناسان به شما یاد می دهند چگونه امیدوار باشید و در جهت بهبودی شرایط خود گام بردارید.

توضیح مسیر درمان برای مراجع :

یک روانشناس خوب به شما توضیح می دهد که می خواهد چه روش درمانی را در پیش بگیرد و آن را با شما در میان می گذارد تا به همراه هم بتوانید فرآیند درمان را به خوبی طی کرده و اهداف خود را محقق کنید.

در واقع یک رونشناس خوب به مراجع خود اعتماد و اطمینان دارد و او را در جریان اهداف خود در طی درمان قرار می دهد.

 

عدم توصیه مستقیم :

یکی از ویژگی های واضح بهترین روانشناسان تهران آن است که هرگز به شما دیکته نمی کنند که چه کاری را باید انجام دهید مگر در شرایط بسیار ضروری . در واقع یک روانشناس تنها به شما یاد می دهد که چگونه بتوانید تصمیم درست و مناسب اتخاذ کنید.

در واقع او شرایط شما را می سنجد عوامل مهم را برای شما روشن می کند و در انتها به شما اجازه می دهد تا به تنهایی در مورد موضوع تصمیم نهایی خود را بگیرید.

حرفای شمارا با جان دل گوش میکند :

یکی از مهم ترین مباحث در زمینه روانشناسی این است که به حرفای شما خوب گوش دهد  تا اگاهی لازم جهت دادن بهترین مشاوره را داشته باشد پس بهترین مشاوره باید بهترین شنونده نیز باشد.

روان شناس یک راز دار تمام عیار :

یه روانشناس خوب دارای ویژگی های بسیاری هستند که از جمله میتوان به راز دار بودن انها اشاره کرد شما وقتی به عنوان مثال وقتی شما در مورد مشکل خود با یک روانشناس حرف میزنید مطمئن باشید که حرفای شما به بیرون از اتاق درز نمیکند و چیزی است بین شما و مشاورتان

شرایط شما را  روشن می کند :

روانشناس باید بتواند پس از شنیدن توضیحات کامل مراجع مشکل وی را برایش توضیح دهد. مراجع به هیچ وجه نباید در طول جلسه و یا حتی پس از آن احساس سردرگمی نسبت به شرایط خود داشته باشد. بدین ترتیب به شرایط فعلی خود واقف می شود و بهتر می تواند مراحل درمان و حل مشکلات را طی کند.

بهترین روانشناسان تهران

احترام به عقاید :

مسلما افراد در خانواده و قومیت های متفاوتی رشد کرده اند و همین امر باعث می شود تا افراد فرهنگ ها و عقاید مختلفی داشته باشند که زندگی آنان را به صورت کاملا مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد. بهترین روانشناسان تهران به راحتی می توانند این تفاوت های فرهنگی را درک کرده و به هیچ وجه نسبت به این عقاید و باورها توهین نکنند یا آن را به سخره نگیرند. یک روانشناس خوب با در نظر گرفتن عقاید یک فرد تلاش می کند تا وی را در مسیر درمان راهنمایی کند.

 درمان بیماری وسواس با نوروفیدبک
بخوانید

توانایی در خودآگاهی و خود مدیریتی :

جلسه روانشناسی مختص مراجع است و مشکلات وی باید مرکز توجه جلسه باشد. یک روانشناس خوب باید بتواند احساسات خود را کنترل کند و همه تمرکز خود را معطوف به مراجع خود کند. در شرایطی که روانشناس بیشتر در رابطه با خود و مشکلاتش صحبت می کند مشخص است که وی نتوانسته به خوبی خود را مدیریت کند و مسیر جلسه را در جهتی قرار دهد که مشکل مراجع را حل کند.

به این موضوع دقت کنید چرا که این هزینه و وقت شماست و نباید نسبت به آن بی توجه باشید.

ار لحاظ علمی به روز است :

دانش روانشناسی مانند دیگر دانش ها هر روز در حال پیشرفت و گسترش است. بهترین روانشناسان تهران تلاش می کنند تا دانش خود را هر روز به روش های مختلف گسترش دهند. برخی از آن ها به صورت انتشار مقاله که در رزومه های آنان به چشم می خورد و برخی دیگر از طریق مطالعه . روانشناسانی که خود را از لحاظ علمی کامل می بینند، نمی توانند گزینه های مناسبی به عنوان درمانگر باشند.

چگونه بهترین روانشناس تهران را پیدا کنیم؟

یکی از دغدغه های افراد در برخورد با مشکلات پیداکردن بهترین روانشناس می باشد.برای پیداکردن بهترین روانشناس باید چند نکته را درنظربگیرید:

کلینیک معتبر

اول از همه باید راجع به کلینیکی که میخواهید به آن مراجعه کنید اطلاعات کافی بدست آورید و ببینند آیا مرکز مشاوره مربوطه راجع به مشکل شما فعالیت دارد یا خیر؟

تحریبه ی دیگر مراجعه کنندگان

در قدم دوم می توانید راجع به شخص مشاوره دهنده و حوزه کاریشان با پرسش از بیماران قبلی اطلاع بدست اورید.

روانشناس خوب درتهران

روانشناس خوب به طور معمول در یک یا دو حوزه به صورت اختصاصی اقدام به درمان می کنند . این از آن روست که هر یک از زمینه ها دنیایی گسترده از اطلاعات و نگرش هاست و از این رو تخصصی تر شدن روانشناسان به آنان کمک می کند تا بتوانند مراجعین خود را بهتر یاری کنند.

سوالات رایج :

  • من یک بچه سه ساله دارم و به شدت با همسرم دعوام میشه و درگیر هستیم. مدتی که می بینم وقتی دخترم عصبانی میشه موهاش و میکشه و خودشو رو زمین میکشه . از طرفی با همسالان خودش هم خیلی بد رفتار میکنه و واکنش منفی نشون میده . به نظرتون باید چیکار کنم؟

همونطور که خودتون اشاره کردید این رفتار ها از دعوای شما و همسرتان نشات میگیره. بهتره در ابتدا روابط خودتون با همسرتون رو بهبود بدید تا این تنش و استرس رو از فرزندتون دور کنید. در مرحله بعدی رفتارهای محبت امیز با فرزندتون رو آغاز کنید و از بازی هایی استفاده کنید که انرژی اش رو تخلیه کنه.

  • سلام من مادر دو پسر 26 و 31 ساله هستم. تازگیا متوجه شدم پسر بزرگم سیگار میکشه بسیار ناراحت شدم و نمیدونم چیکار کنم . تا حالا به پدرش چیزی نگفتم به خودشم نمیتونم بگم چون میترسم احترامی که هست از بین بره . نمیدونم باید چیکار کنم؟

در ابتدا بگم که پسر شما 31 ساله هست و کاملا بالغه و از این جهت احتمالا کمتر تحت تاثیر قرار بگیره. اما پیشنهاد من به شما اینه که پیش از هر کاری ارتباطی صمیمی و همدلانه با پسرتون ایجاد کنید. و سعی کنید مشکلاتش رو متوجه بشید.

  • سلام من دختری 17 ساله هستم. تا مدت ها قبل خونوادم ازم خیلی راضی بودن . خیلی اروم و حرف گوش کن بودم. اما تازگیا اگر چیزی بهم بگن عصبانی می شم و صدام و بالا می برم. مثلا همش بهم میگن کارهای خونه رو انجام بده منم تا حدی انجام میدم اما ازم گلایه دارن. دوست دارم دختر خوبی براشون باشم ولی نمیدونم چیکار کنم.

این توجه شما به رفتار با والدینتون کاملا قابل درک و خوب است. رفتار عصبی شما به دلیل سن شماست که بهتره راهکارهایی در جهت کنترل خشمتون به کار بگیرید. از طرفی بهتون پیشنهاد می کنیم که سعی کنید رابطه ای صمیمانه با والدینتون ایجاد کنید و با هم به یک نتیجه گیری مناسب برسید.

معمولا بهترین روانشناسان تهران در زمینه های زیر اقدام به مشاوره می کنند:

مشاوره خانوادگی

مشاوره فردی 

مشاوره کودک و نوجوان 

مشاوره روابط میان فردی

زوج درمانی

مشاوره ازدواج

مشاوره جنسی

مشاوره انگیزشی

 

پیوند بیرونی:

روان‌شناس

 

avatar
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
sanaz
مهمان
sanaz

سلام من وهمسرم 4ساله که ازدواج کردیم یه سال پیش شب که از سرکار به خونه می امد یک نفر را با ماشین زیر میگیرد
الانم شوهرم زندانه خانواده متوفی هم رضایت نمیدن و شوهرم و زندگیم بلاتکلیفه چیکارکنم کنم با این شرایط خیلی وتا هم ب طلاق فک میکنم لطفا راهنماییم کنین

مدیر سایت
مدیر
مدیر سایت

سلام برای اتفاقی که افتاده خیلی متاسفم . مطمئنا شرایط شما ایده ال نیست و این بخشی از زندگی هست. این که تصمیم بگیرید طلاق بگیرید یا نه باید توسط خود شما گرفته بشه . اما در اولین مرحله برای خودتون مشخص کنید چه کارهایی می تونید برای برون رفت از این شرایط کنید و حالتون رو مساعد تر کنید؟ پیدا کردن شغل مناسب، تلاش بیشتر برای کمک به همسرتون ، طلاق گرفتن و … . سعی کنید منطقی و با ارامش انتخاب هاتون رو بررسی کنید و به هر کدوم امتیاز بدید. در صورتی که از این طریق باز… بیشتر بخوانید »

نیکی
مهمان
نیکی

سلام وقت بخیر
پسرم اصلا درس نمیخونه الان پیش دانشگاهیه بهش وقتی میگم درس بخون میگه من الان درس بخونم شما شغل منو اینده تضمین میکنین
با این حرفا خودشو قانع کرده بنظرتون چیکا کنم برم با معلمش حرف بزنم یا نزاریم بره مدرسه دیگ

مدیر سایت
مدیر
مدیر سایت

دقیقا مشخص نیست که پسر شما چرا این حرف رو میزنه و به جای درس خواندن چه برنامه ای داره که در آینده موفق باشه. پیشنهاد می کنم در این رابطه به مشاوره تحصیلی مراجعه کنید تا اهداف پسرتان مشخص تر و دقیق تر باشد و در جهت مناسب تلاش کند.

nafise
مهمان
nafise

سلام وقت بخیر میتونم بابت انتخاب رشته هم از کلینیک شما مشاور بگیرم

مدیر سایت
مدیر
مدیر سایت

سلام، نظر لطف شماست. بله میتونین تماس بگیرید با شماره های کلینیک راهنماییتون میکنیم

سهیلا
مهمان
سهیلا

سلام
من و شوهرم با هم اختلاف داریم اخلاق شوهرم خیلی تنده هر دفعه هم بهش میگم به یه روانشناس برو میگه مگه من روانی ام.
چجوری راضی کنم ه ی مشاوره مراجه کنه

نام *علی طاهری
مهمان
نام *علی طاهری

سلام بهترین روانشناس شما کیه ؟

آلاله حاجیها
مهمان
آلاله حاجیها

به نظر من مهمترین ویژگی در دسترس بودن و با سواد بودن دکتره که زود وقت بدن و کاربردی راهنمایی کنه. تو کرونا هم که اکثرا مجازی کار می کنن. من بخاطر حمله پنیک رفتم پی دکتر عاشوری و خوبم بود

yalda
مهمان
yalda

من دلم نمیخواد بمیرم.ولی دلیلی واسه زندگی نمیبینم.خیلی سعی میکنم جلو افکاری که راه حلش خودکشیه رو بگیرم ولی احساس میکنم اونا قوی تر منن‌.۱۷ سالم بود یبار اینکارو کردم واسه همین ترسم از خودکشی ریخته ولی از بعدش میترسم. من چیکار کنم؟ نه دوست دارم زنده باشم نه بمیرم.من میترسم به اطرافیانم چیزی بگم.از کی کمک بگیرم؟

Nasrin
مهمان
Nasrin

سلام.من ۵ ساله ازدواج کردم با همسرم خوبیم ومشکل جدی که آزار دهنده باشه نداریمبه جز یکی که موقع سکس با هم داریم اینه که کاملا حس میکنم موقع سکس آدمایی که توی طول روز رو دیده تصور میکنه و گاهی هم کلماتی میگه که مطمین میشم درست فکر میکنم چند بار با هم صحبت کردیم میگه منظوری ندارم و اشتباه تلفظ کردم و غیره یه مدت تلاش می‌کرد بهتر بشه و تقریبا یکسال خوب شده بود که تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم اما الان دوباره به اون حالت برگشته من واقعا خیلی ناراحتم نمیدونم چکار کنم خیلی روحم… بیشتر بخوانید »

آنا
مهمان
آنا

سلام من ۳۲سالمه شوهرم ۳۴ یه پسر ۳ساله داریم همدیگرو خیلی دوست دارم ولی چن هفته پیش گفت که یکی از همکارای سابق البته خانوم بهش پیام داده در حد احوالپرسی منم خیلی ناراحت شدم و گفتم که دیگه حوابشو نده ولی گفت چرا جواب ندم…الان شوهرم بهم میگه تو بد دلی ، ولی واقعا چ لزومی داره جواب پیام یه خانوم دیگه رو بده ..ممنون میشم راهنماییم کنید

تماس با ما نوبت دهی سریع