به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

بهترین روانشناسان تهران

بهترین روانشناسان تهران

مشاهده همه مشاوران
خانم دکتر ونوس وطن خواه
خانم دکتر ونوس وطن خواه
حضوری, آنلاین, تلفنی, ویزیت در خانه
درمان دارویی اختلالات بالینی،بورد تخصصی اعصاب و روان،عضو هیئت تحریریه انجمن روانپزشکان ایران
آقای دکتر نبی الله دریجانی
آقای دکتر نبی الله دریجانی
حضوری, تلفنی
روانپزشک، دکترا پزشکی عمومی، دارای بورد تخصصی روانپزشکی، عضو کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی کل استان تهران
خانم رویا گواشیریانی
خانم رویا گواشیریانی
حضوری, آنلاین, تلفنی
کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
مشاهده همه مشاوران

بهترین روانشناسان تهران 

با پیچیده‌تر شدن زندگی های امروزی، افراد در بسیاری از مواقع در برخورد با مشکلات و پیچ و خم های زندگی مستاصل می شوند و نیاز دارند تا با روانشناس مشورت کنند. از این رو بسیاری از افراد به دنبال لیست بهترین روانشناسان تهران هستند. دقت کنید چه مشکل شما مشکلی موقتی باشد چه دائمی که مدت های طولانی است که همراه شماست بایستی به بهترین روانشناس مراجعه کنید.

حال موضوع اصلی آن است که بهترین روانشناسان تهران چه کسانی هستند. برای دریافتن این موضوع ابتدا باید با ویژگی ها و وظایفی که بهترین روانشناسان دارند آشنا شوید.

در ادامه مقاله سعی می کنیم تا شما را با یک روانشناس خوب آشنا کنیم:

ویژگی‌های بهترین روانشناسان:

شنونده بودن:

اولین ویژگی مهم بهترین روانشناسان تهران شنونده بودن آنان است. روانشناسان باید به خوبی بتوانند به صحبت های مراجعین خود گوش دهند و اجازه دهند آن ها در مورد تمام  زوایای مشکلات و شرایط خود به خوبی توضیح دهند.

مراجع باید احساس کند که روانشناس کاملا به صحبت های وی گوش فرا می دهد و خود را با دیگر چیزها مانند گوشی یا … درگیر نکند.

مهارت ارتباطی :

روانشناس شما باید بتواند با شما رابطه ای مناسب برقرار کند. مراجع باید در زمان مشاوره احساس راحتی و آسودگی کند و بتواند به راحتی تمام موضوعات و مشکلات خود را با وی در میان بگذارد که این عمل در نتیجه توانایی روانشناس در ایجاد ارتباط با مراجع رخ می دهد.

قابل اعتماد :

بهترین روانشناسان تهران معمولا قابل اعتماد ترین روانشناسان هم هستند. این افراد هرگز مسائل شخصی شما را در هیچ موردی بازگو نمی کنند. علاوه بر این یک روانشناس خوب در شما حس اعتماد را ایجاد می کند و بدین ترتیب شما می توانید به راحتی درباره خصوصی ترین مسائل با وی صحبت کنید تا به بهترین شما را راهنمایی کند و در حل مشکلات شما را یاری دهد.

امید دهنده و مثبت اندیش :

روانشناس خوب همواره به بهتر شدن شرایط شما امیدوار است و تلاش می کند تا از هر شیوه ای استفاده کند تا شما به بهبودی خود امیدوار باشید. آنها هیچ‌گاه شما را نا امید نمی کنند و در مسیر رسیدن به احساس رضایت شما را یاری می دهند. این روانشناسان به شما یاد می دهند چگونه امیدوار باشید و در جهت بهبودی شرایط خود گام بردارید.

توضیح مسیر درمان برای مراجع :

یک روانشناس خوب به شما توضیح می دهد که می خواهد چه روش درمانی را در پیش بگیرد و آن را با شما در میان می گذارد تا به همراه هم بتوانید فرآیند درمان را به خوبی طی کرده و اهداف خود را محقق کنید.

در واقع یک رونشناس خوب به مراجع خود اعتماد و اطمینان دارد و او را در جریان اهداف خود در طی درمان قرار می دهد.

 

بهترین روانشناسان تهران

عدم توصیه مستقیم :

یکی از ویژگی های واضح بهترین روانشناسان تهران آن است که هرگز به شما دیکته نمی کنند که چه کاری را باید انجام دهید مگر در شرایط بسیار ضروری. در واقع یک روانشناس تنها به شما یاد می دهد که چگونه بتوانید تصمیم درست و مناسب اتخاذ کنید.

در واقع او شرایط شما را می سنجد عوامل مهم را برای شما روشن می کند و در انتها به شما اجازه می دهد تا به تنهایی در مورد موضوع تصمیم نهایی خود را بگیرید.

حرفای شمارا با جان دل گوش میکند :

یکی از مهم ترین مباحث در زمینه روانشناسی این است که به حرفای شما خوب گوش دهد  تا اگاهی لازم جهت دادن بهترین مشاوره را داشته باشد پس بهترین مشاوره باید بهترین شنونده نیز باشد.

روان‌شناس یک راز دار تمام عیار :

یه روانشناس خوب دارای ویژگی های بسیاری هستند که از جمله میتوان به راز دار بودن انها اشاره کرد شما وقتی به عنوان مثال وقتی شما در مورد مشکل خود با یک روانشناس حرف میزنید مطمئن باشید که حرفای شما به بیرون از اتاق درز نمیکند و چیزی است بین شما و مشاورتان

شرایط شما را  روشن می کند :

روانشناس باید بتواند پس از شنیدن توضیحات کامل مراجع مشکل وی را برایش توضیح دهد. مراجع به هیچ وجه نباید در طول جلسه و یا حتی پس از آن احساس سردرگمی نسبت به شرایط خود داشته باشد. بدین ترتیب به شرایط فعلی خود واقف می شود و بهتر می تواند مراحل درمان و حل مشکلات را طی کند.

این مقاله هم بخوانید  اختلال خواب در سالمندان

بهترین روانشناسان تهران

احترام به عقاید :

مسلما افراد در خانواده و قومیت های متفاوتی رشد کرده اند و همین امر باعث می شود تا افراد فرهنگ ها و عقاید مختلفی داشته باشند که زندگی آنان را به صورت کاملا مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد. بهترین روانشناسان تهران به راحتی می توانند این تفاوت های فرهنگی را درک کرده و به هیچ وجه نسبت به این عقاید و باورها توهین نکنند یا آن را به سخره نگیرند. یک روانشناس خوب با در نظر گرفتن عقاید یک فرد تلاش می کند تا وی را در مسیر درمان راهنمایی کند.

توانایی در خودآگاهی و خود مدیریتی :

جلسه روانشناسی مختص مراجع است و مشکلات وی باید مرکز توجه جلسه باشد. یک روانشناس خوب باید بتواند احساسات خود را کنترل کند و همه تمرکز خود را معطوف به مراجع خود کند. در شرایطی که روانشناس بیشتر در رابطه با خود و مشکلاتش صحبت می کند مشخص است که وی نتوانسته به خوبی خود را مدیریت کند و مسیر جلسه را در جهتی قرار دهد که مشکل مراجع را حل کند.

به این موضوع دقت کنید چرا که این هزینه و وقت شماست و نباید نسبت به آن بی توجه باشید.

ار لحاظ علمی به روز است :

دانش روانشناسی مانند دیگر دانش ها هر روز در حال پیشرفت و گسترش است. بهترین روانشناسان تهران تلاش می کنند تا دانش خود را هر روز به روش های مختلف گسترش دهند. برخی از آن ها به صورت انتشار مقاله که در رزومه های آنان به چشم می خورد و برخی دیگر از طریق مطالعه. روانشناسانی که خود را از لحاظ علمی کامل می بینند، نمی توانند گزینه های مناسبی به عنوان درمانگر باشند.

چگونه بهترین روانشناس تهران را پیدا کنیم؟

یکی از دغدغه های افراد در برخورد با مشکلات پیداکردن بهترین روانشناس می باشد.برای پیداکردن بهترین روانشناس باید چند نکته را درنظربگیرید:

کلینیک معتبر

اول از همه باید راجع به کلینیکی که میخواهید به آن مراجعه کنید اطلاعات کافی بدست آورید و ببینند آیا مرکز مشاوره مربوطه راجع به مشکل شما فعالیت دارد یا خیر؟

تجربه دیگر مراجعه کنندگان

در قدم دوم می توانید راجع به شخص مشاوره دهنده و حوزه کاریشان با پرسش از بیماران قبلی اطلاع بدست اورید.

روانشناس خوب به طور معمول در یک یا دو حوزه به صورت اختصاصی اقدام به درمان می کنند. این از آن روست که هر یک از زمینه ها دنیایی گسترده از اطلاعات و نگرش هاست و از این رو تخصصی تر شدن روانشناسان به آنان کمک می کند تا بتوانند مراجعین خود را بهتر یاری کنند.

سوالات رایج :

  • من یک بچه سه ساله دارم و به شدت با همسرم دعوام میشه و درگیر هستیم. مدتی که می بینم وقتی دخترم عصبانی میشه موهاش و میکشه و خودشو رو زمین میکشه. از طرفی با همسالان خودش هم خیلی بد رفتار میکنه و واکنش منفی نشون میده. به نظرتون باید چیکار کنم؟

همونطور که خودتون اشاره کردید این رفتار ها از دعوای شما و همسرتان نشات میگیره. بهتره در ابتدا روابط خودتون با همسرتون رو بهبود بدید تا این تنش و استرس رو از فرزندتون دور کنید. در مرحله بعدی رفتارهای محبت امیز با فرزندتون رو آغاز کنید و از بازی هایی استفاده کنید که انرژی اش رو تخلیه کنه.

  • سلام من مادر دو پسر 26 و 31 ساله هستم. تازگیا متوجه شدم پسر بزرگم سیگار میکشه بسیار ناراحت شدم و نمیدونم چیکار کنم. تا حالا به پدرش چیزی نگفتم به خودشم نمیتونم بگم چون میترسم احترامی که هست از بین بره. نمیدونم باید چیکار کنم؟

در ابتدا بگم که پسر شما 31 ساله هست و کاملا بالغه و از این جهت احتمالا کمتر تحت تاثیر قرار بگیره. اما پیشنهاد من به شما اینه که پیش از هر کاری ارتباطی صمیمی و همدلانه با پسرتون ایجاد کنید. و سعی کنید مشکلاتش رو متوجه بشید.

  • سلام من دختری 17 ساله هستم. تا مدت ها قبل خونوادم ازم خیلی راضی بودن . خیلی اروم و حرف گوش کن بودم. اما تازگیا اگر چیزی بهم بگن عصبانی می شم و صدام و بالا می برم. مثلا همش بهم میگن کارهای خونه رو انجام بده منم تا حدی انجام میدم اما ازم گلایه دارن. دوست دارم دختر خوبی براشون باشم ولی نمیدونم چیکار کنم.

این توجه شما به رفتار با والدینتون کاملا قابل درک و خوب است. رفتار عصبی شما به دلیل سن شماست که بهتره راهکارهایی در جهت کنترل خشمتون به کار بگیرید. از طرفی بهتون پیشنهاد می کنیم که سعی کنید رابطه ای صمیمانه با والدینتون ایجاد کنید و با هم به یک نتیجه گیری مناسب برسید.

 

 

4.7/5 - (25 امتیاز)
24 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
زهرا
5 ماه قبل

سلام ابجی من 15سالشه و یک ماه شبها نمی تونه بخوابه میگه کلی افکار چرت میاد سراقش نمیزاره بخوابه و بی دلیل گریه می کنه میگه دلم میگیره هی باید چیکارکنیم مشکلش حل بشه

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سعی کنید ازشون بخواهید که از احساسات و نیازهای که دارند صحبت کنند

Fateme
9 ماه قبل

سلام خسته نباشيد،من يه دختر ٢٤ ساله هستم و به شدت درونگرا،حساس و زودرنج.. خيلي زود تحت تاثير قرار ميگيرم و كوچيكترين مسئله اي ميتونه حالم رو دگرگون كنه،از طرفي به شدت اضطراب دارم و چندساليه كه دچار اريترو فوبيا شدم!ميخواستم خواهش كنم يكي از بهترين روانشناساتونو بهم معرفي كنيد تا در اسرع وقت بيام و به اميد خدا درمانم رو شروع كنم

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  Fateme

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه متوجه احساس شما از این موضوع شدم وشما می توانید در صفحه مشاوران مشاورین ما را ببینید و رزومه شان را بخونید و بر اساس رزومه هر مشاور میتونید بهترین مشاور رو برای خودتون انتخاب کنید .

آنا
1 سال قبل

سلام من ۳۲سالمه شوهرم ۳۴ یه پسر ۳ساله داریم همدیگرو خیلی دوست دارم ولی چن هفته پیش گفت که یکی از همکارای سابق البته خانوم بهش پیام داده در حد احوالپرسی منم خیلی ناراحت شدم و گفتم که دیگه حوابشو نده ولی گفت چرا جواب ندم…الان شوهرم بهم میگه تو بد دلی ، ولی واقعا چ لزومی داره جواب پیام یه خانوم دیگه رو بده ..ممنون میشم راهنماییم کنید

Nasrin
1 سال قبل

سلام.من ۵ ساله ازدواج کردم با همسرم خوبیم ومشکل جدی که آزار دهنده باشه نداریمبه جز یکی که موقع سکس با هم داریم اینه که کاملا حس میکنم موقع سکس آدمایی که توی طول روز رو دیده تصور میکنه و گاهی هم کلماتی میگه که مطمین میشم درست فکر میکنم چند بار با هم صحبت کردیم میگه منظوری ندارم و اشتباه تلفظ کردم و غیره یه مدت تلاش می‌کرد بهتر بشه و تقریبا یکسال خوب شده بود که تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم اما الان دوباره به اون حالت برگشته من واقعا خیلی ناراحتم نمیدونم چکار کنم خیلی روحم رو ازار میده و خیلی نگران آینده هستم

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع