مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی و تاثیر آن بر زندگی آینده

مشاوره ازدواج تلفنی چیست و چه مزیتی دارد ؟

معمولا جوانان قبل از ازدواج به دلیل عدم برخورداری از تجربه کافی در زمینه ازدواج و مسائل زناشویی نیازمند راهنمایی و مشاوره ازدواج تلفنی توسط مشاوران برجسته و خبره می باشند . مشاوره ازدواج تلفنی عبارت است از بهره مندی از راهنمایی ها و توصیه های لازم در زمینه ازدواج زوجین به صورت غیر حضوری . در مشاوره ازدواج غیرحضوری می توان در وقت و هزینه صرفه جویی کرد لذا این مسئله به جوانان مجرد که قصد ازدواج دارند توصیه می شود .

بیشتر بخوانید

مشاوره ازدواج تلفنی

چرا باید از مشاوره ازدواج تلفنی استفاده کنیم ؟

برای درک بهتر این مسئله توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنم .

ازدواج میان دختر و پسر صرفا با توجه به یک سری نیاز که در وجود انسان قرار دارد صورت می گیرد که به شرح مختصر آنها می پردازیم :

  • نیاز جنسی : نیاز جنسی یکی از انگیزه های اصلی جوانان برای ازدواج می باشد که پس از رسیدن زوجین به بلوغ جنسی خود را نشان می دهد . این نیاز یکی از نیازهای طبیعی انسان می باشد که باید به درستی به آن پاسخ داد .
  • میل انسان به رشد و تکامل : یکی از انگیزه ها و نیازهای طبیعی انسان نیاز به رشد و تکامل می باشد که با ازدواج می توان در رسیدن به این هدف گام برداشت .
  • میل به داشتن فرزند و تشکیل خانواده : یکی دیگر از انگیزه های ازدواج داشتن فرزند و تشکیل خانواده می باشد که با ازدواجی سالم می توان به این مهم دست پیدا کرد .
  • ……

اکنون که اندکی با انگیزه های ازدواج آشنا شدیم و فهمیدیم که هر جوانی اعم از دختر و پسر برای پاسخگویی به نیازهای طبیعی خود با پدیده ای به اسم ازدواج مواجه می شود .

برای تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۲۱۶۱۰۰ تماس حاصل فرمایید و یا برای نوبت دهی آنلاین کلیک کنید

اما ازدواج یک مقوله پیچیده و پر از فراز و نشیب است که بد نیست گوشه چشمی به بررسی آن داشته باشیم :

وجود فرهنگ های گوناگون میان اقشار مختلف جامعه :

برای درک بهتر این مسئله توجه شما را به این مثال جلب می کنم :

خانواده ای را در نظر بگیرید که در قید و بند دین و مذهب نبوده و افکار آزادی مطلق را دنباله رو هستند . پسر یا دختری که در چنین خانواده ای بزرگ شده در قید و بند هیچی نخواهد بود و انتظار دارد هیچ محدودیتی چه شرعی چه عرفی برای او منظور نشود . در مقابل خانواده ای را در نظر بگیرید که مقید به افکار مذهبی بوده و عمل به دستورات دینی را سرلوحه خود قرار داده اند . حال پسر یا دختری که در چنین خانواده ای بزرگ شده به مقید بودن به دستورات دینی اهمیت داده و تمایل دارد از خط قرمزهای دینی عبور نکند .

معمولا ازدواج چنین زوج هایی به دلیل تفاوت فاحش در فرهنگ خانواده های آن ها توصیه نمی شود یا لازمه یک سری توافقات دوجانبه از سوی طرفین خانواده ها برای برقراری این ازدواج می باشد که لازم است حتما توسط یک مشاور خبره و یا از طریق مشاوره ازدواج تلفنی بررسی شود .

تفاوت در سلیقه های اشخاص ( زوجین ):

باز با یک مثال به بررسی این مورد می پردازیم :

دختری را در نظر بگیرید که نازپرورده بار آمده و هیچ درکی از مشکلات زندگی ندارد و ممکن است کوچکترین موارد سبب رنجش خاطرش شود . در طرف دیگر ازدواج پسری را در نظر بگیرید که هیچ درکی از نیازهای جنس مونث ندارد و فردی نسبتا سرد و بی روح است .

خب در چنین مواردی معمولا مشاجره های بعد از ازدواج به وجود آمده که سبب می شود این ازدواج به یک تجربه تلخ بدل شود که می توان قبل از وقوع چنین حادثه ای با بهره مندی از توصیه های یک مشاوره حرفه ای و مشاوره ازدواج تلفنی جلوی این واقعه تلخ را گرفت یا مدریت کرد .

اختلاف طبقاتی خانواده های زوجین :

توجه شما رو به مثال زیر جلب می کنم :

خانواده ای را در نظر بگیرید که از نظر مالی در طبقه ثروتمندان قرار دارد و در مقابل خانواده ای که از نظر مالی در طبقه فقیر جامعه محسوب می شود .

پیوند ازدواج میان چینن زوجینی بدون آگاهی از شرایط و توصیه های یک مشاور خوب می تواند تجربه بدی را برای زوجین به ارمغان بیاورد . به عنوان مثال می توان به مسائلی نظیر جهیزیه ، شیربها و هزینه های عقد و عروسی که معمولا باعث اختلاف میان زوجین می شود اشاره کرد .

در چنین مواقعی یک مشاور خوب می تواند با توصیه های خود وسعت دیدی به زوجین بدهد تا با چشمی باز انتخاب کنند .

با توجه به مسائلی که مطرح شد دریافتیم که مقوله ازدواج یک مسئله کاملا تخصصی و پیچیده است که نیاز به توصیه ها و راهنمایی های یک مشاور خوب دارد . کلینیک روانشناسی روان آرام با بهره مندی از بهترین مشاوران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در حوزه مشاوره ازدواج تلفنی می باشد .

عواقب عدم استفاده از مشاوره ازدواج تلفنی چیست ؟

با توجه به مطالبی که عنوان شد در می بابیم که ازدواج مسئله ساده ای نیست که به راحتی از آن گذر کرد و نیاز به بهره مندی از تجربه مشاوران کاردرست و خبره دارد تا به نحو احسن با این مقوله روبرو شد .

عدم استفاده از مشاوره در ازدواج می تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد که توجه شما را به آن جلب می کنم :

  1. مشاجره و بحث و جدل میان زوجین : کشمکش و دعوا میان زوجین امر طبیعی است که به خصوص در ابتدای امر ازدواج مشاهده می شود که دلیل آن می تواند تفاوت در سلیقه های زوجین باشد . با توجه به اینکه روابط عاطفی میان زوجین در ابتدای امر ممکن است پررنگ نباشد چه بسا این مشاجره ها جدی شده و عواقب بدی را به دنبال داشته باشد .
  2. شکسته شدن حرمت خانواده ها : با توجه به عدم آگاهی و یا کمبود آن ممکن است زوجین با طرز رفتار خود باعث شکسته شدن حرمت ها میان خانواده های خود شوند که می توان با مشورت با یک مشاور خوب از وقوع چنین مسئله ای حتی الامکان جلوگیری کرد .
  3. سردی روابط بین زن و شوهر با گذشت زمان : اگر زوجین نسبت به سلیقه ها و طرز رفتار یکدیگر آگاهی کافی نداشته باشند ممکن است با گذر زمان نسبت به یکدیگر سرد شده و در دراز مدت عواقب بدی را به دنبال داشته باشد .
  4. عدم هماهنگی در رشد و تربیت صحیح فرزندان : با توجه به مسائل ذکر شده عدم هماهنگی میان زوجین می تواند باعث اتخاذ سیاست های غلطی برای رشد و تربیت فرزندان شود که می توان با مشاوره با یک مشاور خوب به یک سیاست واحد و درست برای تربیت فرزندان دست یابند .

فکر می کنم تا اینجا با فواید مشاوره ازدواج تلفنی و تاثیر آن بر زندگی زوجین آشنا شدید . حال کلینیک روانشناسی روان آرام با بهره مندی از بهترین مشاوران آماده پاسخگویی به شما زوجین گرامی می باشد . شما می توانید از طریق زیر از خدمات ما بهره مند شوید :

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

انتخاب همسر

مشاوره تلفنی

مشاوره زندگی مشترک

بهترین مشاوره ازدواج در تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *