به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
روانشناسی مشکلات زناشویی

روانشناسی مشکلات زناشویی

روانشناسی مشکلات زناشویی

امروز قصد داریم تا شما را بحث روانشناسی مشکلات زناشویی آشنا کنیم. همانطور که مستحضر هستید یکی از دغدغه های خانواده ها مسائل و مشکلات زناشویی می باشد که ممکن است موجب به وجود آمدن اختلافات بزرگ و کوچک شود. بنابراین در این مطلب با بررسی روانشناسی مشکلات زناشویی به دنبال راهکارهایی برای کاهش این مشکلات و برطرف کردن آن ها هستیم.

خب به منظور بررسی روانشناسی مشکلات زناشویی ابتدا می بایست با رابطه زناشویی آشنایی نسبی پیدا کرد و سپس پیرامون مشکلات زناشویی صحبت کرد.

رابطه زناشویی چیست ؟

پیش از تعریف رابطه زناشویی ابتدا یک رابطه را تعریف می کنیم.به تعاملات میان افراد مختلف رابطه می گویند.نابراین به تعاملات میان یک زن و شوهر رابطه زناشویی می گویند. .بطه زناشویی به بخش های مختلفی تقسیم می شود که می توان به رابطه جنسی ، رابطه عاطفی و دعواها و مشاجرات اشاره کرد. در زیر به هریک از آن ها اشاره می کنیم.

روانشناسی مشکلات زناشویی

رابطه جنسی :

یکی از روابط مهم میان زن و شوهر ، رابطه جنسی می باشد. رابطه جنسی میان زن و شوهر از نیاز جنسی که به صورت طبیعی در انسان ها وجود دارد نشات می گیرد. پاسخ درست به این نیاز می تواند شادابی و نشاط را برای هریک از زن و شوهر به ارمغان آورد. آشنایی با روان شناسی این موضوع که به نوعی می تواند زیرمجموعه روانشناسی مشکلات زناشویی باشد می تواند ما را با ماهیت رابطه جنسی و اثرات آن آشنا کند.

بنابراین آشنایی با روانشناسی رابطه جنسی که می تواند زیرمجموعه ای از روانشناسی مشکلات زناشویی محسوب شود ، می تواند به نشاط و شادابی زوجین کمک شایانی کند و پایه های خانواده آن ها را مستحکم تر کند.

 

رابطه عاطفی :

رابطه عاطفی به احساسات و عواطفی گفته می شود که میان زن و شوهر وجود دارد. رابطه عاطفی از دیدگاه زن و مرد متفاوت است. برای درک بهتر این موضوع به مطلب زیر به همراه مثال ها توجه کنید.

مردها اصولا افراد مغروری هستند و حفظ غرور و بزرگی و احترام آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. در مقابل زن ها محبت و ابراز عشق و علاقه مسئله مهمی قلمداد می شود. برای روشن‌تر شدن موضوع به مثال های زیر توجه کنید.

زن و شوهری را تصور کنید. می خواهیم نحوه درست ایجاد رابطه عاطفی و تاثیر آن را بررسی کنیم. مرد و زن به یک مهمانی دعوت شده اند. فرض کنید زن زودتر از زن به مهمانی رفته و مرد کمی دیر به مهمانی رسیده است زن به منظور احترام گذاشتن به شوهر خود به استقبال وی رفته و او را تا داخل بدرقه می کند. در طول مهمانی هم او را به اسم عادی صدا نمی زند و با پسوندها یا پیشوندهایی نظیر آقا و جان همسر خود را مورد خطاب قرار می دهد. با انجام این کارهای ساده به غرور مرد خود احترام گذاشت. نتیجه این احترام تحکیم پیوند خانواده می شود.

مثال دوم :

زن و شوهری را تصور کنید که مرد وضع مالی خوبی ندارد. حال آن ها در حال پیاده‌روی در مکانی هستند ، فرض کنید شی نسبتا گران قیمتی نظر زن را جلب می کند ، در حالی که می‌داند همسر او توانایی خرید همچون وسیله ای در آن زمان ندارد. آنوقت از حس خود نسبت به اون شی چشم پوشی می کند و غرور شوهر خود را نمی شکند تا شرمنده زنش نشود. با این کار یک استفاده خیلی ساده به نفع زن صورت می گیرد. چگونه ؟

به هرحال آن وسیله توسط مرد خریداری نخواهد شد زیرا توان مالی خرید آن را ندارد. پس چه با درخواست چه بدون درخواست خرید آن شی محقق نخواهد شد. اما اگر درخواست صورت نگیرد به غرور مرد احترام گذاشته شده است که این امر موجب ایجاد حس قدرت به خصوصی در وی می شود که آرامش روان را برای وی محقق می کند و از مراجعه به روانشناسی مشکلات زناشویی جلوگیری می کند.

لازم به ذکر است با توجه به سخن حضرت علی (ع) که فرموده است در هر کار میانه رو باشید ، میانه روی در هر کار تعادل را برقرار می کند. پس در حفظ غرور و احترام شوهر خود میانه را رعایت کنید تا زندگی شما شیرین و لذت بخش باشد. در مطلب و مثال های بالا نیاز عاطفی مرد مورد بررسی قرار گرفت ، اکنون به بررسی نیاز عاطفی زن به همراه مثال می پردازیم. همان طور که گفته شد زن ها تمایل شدید به دوست داشته شدن و محبت دیدن دارند. اینگونه می توان به آن ها اطمینان خاطر داد و آرامش روان را برای آن ها به ارمغان آورد.

این مقاله هم بخوانید  برخورد و رفتار صحیح والدین با نوجوانان

مثال :

زن و شوهری را تصور کنید. مرد طبق روزهای معمول از سرکار به سمت منزل برای صرف ناهار و یا شام می آید. منتها به همراه خود یک شاخه گل می آورد و پس از رسیدن به منزل آن را به همسرش هدیه می دهد و او را می بوسد. این کار ساده سبب ایجاد اطمینان خاطر برای زن می شود و روانش آرام می شود.

روانشناسی مشکلات زناشویی

مثال :

زن و شوهری را تصور کنید که برای صرف غذا به دور سفره گرد جمع شدند. غذای تهیه شده توسط زن طعم مطبوعی ندارد ، مثلا شور است یا سوخته است. مرد پس از خوردن غذا از همسرش تشکر می کند و به او می گوید غذای لذیذی را تهیه و تدارک دیده است. گفتن این مطلب یا شکایت کردن به خاطر طعم نامطبوع غذا تغییری در طعم غذا نخواهد داد اما گفتن آن یک فایده برای مرد به همراه خواهد داشت.

وقتی مرد از غذا شکایت کند غذا خوشمزه نمی شود اما ممکن است موجب سلب آسایش زن شود و به خاطر تهیه غذای نامطبوع احساس شرمندگی کند. اما اگر از وی تشکر شود و به او تلقین شود که غذای لذیذی تدارک دیده است به حس دوست داشته شدن و محبت دیدنش پاسخ مثبت صورت گرفته است و می تواند آرامش خاطر را برایش به ارمغان آورد. پس با تشکر و اذعان به لذیذ بودن غذا مرد توانسته است به سادگی به این نیاز مهم در زن پاسخ مثبت دهد و سبب شود تا پایه های زندگی آن ها مستحکم تر شود و این یک فایده برای مرد تلقی می شود.

تذکر :

همانطور که گفته شد میانه روی فراموش نشود.

مشاجرات و دعواها در مشکلات زناشویی :

یکی دیگر از اقسام رابطه زناشویی مشاجرات و دعواهای میان زن و شوهر می باشد. دعوای میان زن و شوهر یک امر بدیهی است و ممکن است در طول زندگی مشترک به وفور اتفاق بیفتد. این دعواها می تواند از تفاوت در سلیقه و یا فرهنگ زن و شوهر نشات بگیرد.

روانشناسی مشکلات زناشویی میان زوجین که زیرمحموعه ای از روانشناسی مشکلات زناشویی محسوب می شود با بررسی جوانب مختلف علل این مشاجرات و انواع آن ها در برطرف کردن این کشمکش هایی که میان زن و شوهر وجود دارد تاثیر به سزایی از خود برجای می گذارد.

اصولا دعوای میان زن و شوهر و قهر بین آن ها نباید برای مدت طولانی به طول بینجامد ، لذا توصیه می شود یکی از زن و شوهر پا پیش بگذارد و با یه عذرخواهی ساده به این ماجرا فیصله دهد تا نطفه اش وقتی تازه است از بین برود و در آینده به بحث و مشاجره های جدی تبدیل نشود. در اینصورت پایه های خانواده مستحکم تر می شود. اما اگر این قهر و دعوا به طول بینجامد و هریک از آن ها هیزم به آتش آن اضافه کند ممکن است این مشاجرات جدی شده و در نهایت به طلاق بینجامد.

همانطور که در توضیحات دیدید رابطه زناشویی مورد بررسی واقع شد. در روانشناسی مشکلات زناشویی جنبه های مختلف این نوع رابطه بررسی می شود و راهکارهای مناسبی که به بهبود روابط زناشویی کمک می کند ارائه می شود. کلینیک روانشناسی روان آرام با بهره‌گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع مشاوره در زمینه های مختلف به شما عزیزان می باشد. شما می توانید برای داشتن یک مشاوره خوب مشکلات و مسائل خود را با متخصصان ما در میان بگذارید.

علت اصلی بیشتر دعوا های خانوادگی چیست؟

علت اصلی عدم توجه کافی به شخص ونیاز های طرف مقابل است.

اسیب های دعوا ومشاجره کردن در خانواده چیست؟

از جمله اسیب های جدی که مشاجره به روابط طرفین وارد می کند دلسردی است.

مرد و زن چه تفاوتی در برقراری رابطه عاطفی دارند؟

مردها اصولا افراد مغروری هستند و حفظ غرور و بزرگی و احترام آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. در مقابل زن ها محبت و ابراز عشق و علاقه مسئله مهمی قلمداد می شود. برای روشن‌تر شدن موضوع به مثال های زیر توجه کنید.

4.7/5 - (328 امتیاز)

84 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
بربادرفته
25 روز قبل

سلام چگونه همسرم رافراموش کنم مدت ۳۰ ساله ازدواج کردیم من یک همسر صبورانتقادپذیرباوفا ویک مادر خوب هم سعی کردم باشم عاشق همسرم هستم مدت ۳ساله ازم متنفره اصلا سازش مخالفه معتاده پدرخوبی هم نبوده ونیست خلاصه عمرم تلف شد کمکم کنید چگونه فراموشش کنم

مهدی
3 ماه قبل

سلام من خانمم راکتک زدم وبهش توهین کردم الان خیلی ازم ناراحت ونسبت به من سرد شده لطفا راهنماییم کنید چه کار باید بکنم که مثل قبل بشه

شهرام
5 ماه قبل

سلام. همسرم ، منو داره نابود میکنه . دامادم بیشتر شبها خونه نیست بهانه ای شده برایش که دخترم وبچه هایش تنها هستند میره پیش اونا ، نه ناهار معلومه نه شام ،۲۴ ساعت تنهام

سیری کنعانی
5 ماه قبل

من تو یه خانواده ی ظالم بزرگ شدم بخاطر پول دادم منو به یکی هم سن بابام من ۲۵سالمه شوهرم ۵۵سالشه از رابطه جنسی با ایشون بدم میادچون چاق و‌پیره میل جنسی بالا داره با اینکه سنش بالاس میشه یه چیزی معرفی کنی حداقل تایم رابطه بیاد پایین

امیر میرافسری
6 ماه قبل

میخام ازدواج کنم ولی ترس دارم راهنمایی بفرمایید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
6 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ به کمک مشاوره پیش از ازدواج ترس هاتون رو بررسی کنید.

محمد رضا یونسی
5 ماه قبل

ترس چی اخه

لیلی
7 ماه قبل

سلام من ۲۲ سالمه یه دختر سه ساله دارم .
شوهرم به من بد دهنی میکنه هر چی از دهنش در میاد بار خانوادم میکنه من به خانوادش احترام میزارم ولی اون نه . فکر میکنه همه چی خوردن و پوشیدنه. بهم اهمیت نمیده.
وقتی ناراحتم‌ هیچ وقت دلمو بدست نمیاره.یه روز خوب باشه ده روز بده.دلم ازش شکسته.

ملیکا
8 ماه قبل

سلام ی سال نامزد کردم اصلا بامن خوب نیست همش دعوا حوصلم سررفته ب من توجه نمیکنه به حرفام گوش نمیکنه میگه تو برام مهم نیستی

علی اصغر
9 ماه قبل

همسر من به مسائل جنسی بی توجهی میکنه و فقط منو از راه دیگه ارضا میکنه و میره کنار .منهم رو آوردم به فیلم و گپ اما از درون از عذاب وجدان دارم لطفا راهنمایی کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  علی اصغر

سلام دوست عزیز؛ بهتره که در شرایطی مناسب و بدون سرزنش و تنش درمورد نیازتون با همسرتون صحبت کنید. و اگه لازمه مهارتها و اموزشهای لازم رو در این زمینه فرابگیرید. میتونید از یک مشاور و یا سکس درمانگر هم کمک بگیرید.

مریم رضایی
9 ماه قبل

سلام من از زندگیم راضی نیستم سه بچه دارم بزرگه اش ۳ونیم ساله اش است شوهرم همیشه دعوا میکنه فوحش میده کوتک میزنه خیلی اذیتم میکنه بخاطر بچهام نبود طلاق میگرم فقط بچهام دلیل صبرم هستن. اگر بفهمه من به شما پیام دادم باز قیامت میشه .

ناشناس
6 ماه قبل
پاسخ به  مریم رضایی

خدا به شما صبر دهد

حسین
10 ماه قبل

حدودا ۲ ساله آلتم هیچ احساسی نداره و حین سکس هیچ لذتی تجربه نمیکنم دیگه کلافه شدم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  حسین

سلام دوست عزیز؛ به متخصص سلامت جنسی مراجعه کنید.

Mahdiyeh
11 ماه قبل

سلام … وقت بخیر ۲۰ سالمه ۱ ساله نامزدم ‌‌‌ … شوهرم ب شدت دهن بین و مامانیه ..‌خیلی نسبت بهم بی اهمینه ….خواهش میکنم زه راهکار نشونم بدید

سعیده کاراگاه
11 ماه قبل

سلام ببخشید من مشکل دارم با شوهرم اصلا بهم توجه نمیکنه بهم محبت نمیکنه بهم اهمنیت نمیده اصلا مثل غریبه هاس باهام حتی باهام صبحت و‌مشورت نمیکنه اصلا انگار هیچ حسی نداره ب من. حتی وقنی خودم باهاش مشورت میکنم اینکارو کنیم نکنیم براش مهم نیست بهم محل نمیده بهم احترام نمیزاره انگار من زنش نیستم میشه لطفا کمکم کنید فقط داره خرجمو میده از لحاظ عاطفی عشقی هیچی ..کم اوردم کمکم کنید لطفافقط یرا نیاز جنیسش خوبه ولی بیشتر موقعا هم تو این موارد سرده کلن باهام سرد است ممنون میشم کمکم کنید منتظر جوابتون هستم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ اطلاعات درمورد دلایل رفتار و اجتناب همسرتون کافی نیست. بهتره برای بررسی بیشتر و حل مشکلاتتون نزد زوج درمانگر مراجعه کنید.

ملیکا
8 ماه قبل

سلام من ی سال نامزدم اصلا به من اهمیت نمید توجه نمیکنه خیلی خسته شدم ی راحلی بکید لطفا

حسن
11 ماه قبل

سلام زنم 5ساله ازدواج کردم بامن اصلان سکس نداشته چکارکنم

محمدخلخالی
9 ماه قبل
پاسخ به  حسن

یا خدا پس چیکار کردی تو این پنج سال

سفری
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من خانم ۳۳ ساله هستم که ۱۵ ساله ازدواج کردم واقعا از نظر روحی خیلی بهم ریختم یه پسر ۱۳ ساله ویک دختر ۸ ساله دارم با همسرم خیلی مشکل دارم مرتب سر هر چیز که فکرشو بکنید بحث میکنیم همسرم مشکلاتشون قبول نمیکنه وپیش روانشناس هم نمیره منم دیگه کم آوردم لطفن راهنمایی کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  سفری

سلام دوست عزیز؛ چیزی که واضحه بایستی ریشه مشکلاتتون بررسی و شناسایی بشه. مراجعه خودتون هم به یک روانشناس خوب میتونه به شما بینش و راهکار بده.

Nastran
1 سال قبل

سلام خوبین ببخشید این مشکل واسه دوستمه من میزارم دوستم یه چند وقتیه که متوجه شده همسرش با یه خانومی در ارتباطه و خیلی ناراحته نمیدونه چه جوری مشکلشو بگه که روی همسشرش تو روش باز بشه راهنمای میخواد ممنون

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  Nastran

سلام دوست عزیز؛ بهترین راهنمایی شما اینه که توصیه کنید به مشاور خانواده مراجعه کنه تا شرایطش به دقت بررسی بشه و بهترین راهکار رو انتخاب کنه.

پرویز٥٠
1 سال قبل

باسلام مدت١٤ساله که ازدواج کردم ودختری١٣ ساله دارم اوایل زندگی باوجود مشکلات فراوان مالی واختلافات خانوادگی رابطه بسیارخوبی داشتیم اماالان فکرمیکنم به بن بست رسیدم همسرم مشاوره را فبول ندارد ومنکر هرکونه ناراحتی بین ماست ماههاست که هیچ گونه تماس فیزیکی نداشتیم حتی دست دادن بهم وطوری رفتارمیکند که گویی هیچ مشکلی نیست تلاشی هم برای بهبود رابطه مان نمیکند دیگربه این نتیجه رسیدم که تمایلی به نزدیکمان چون قبل ندارد واحساس کردم با ابرازعلاقه وپیگیری مشکلاتمان بیشترمعذبش میکنم وبیخیال شدم دوستش دارم وازطرفی هم حس بد نادیده گرفته شدن را دارم مانده ام چه کنم ٥٠سال سن دارم وهمسرم ٤٨ ساله است

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  پرویز٥٠

سلام دوست عزیز؛مسائل عاطفی و جنسی از ارکان مهم رابطه زنانشویی هست اگر میتونید باهم، وگرنه خودتان به روانشناس زوج درمانگر مراجعه کنید و مسائل رو ریشه یابی و رفع کنید و با راهکارهای موجود صمیمیت و محبت و دلگرمی رو به زندگی و روابطتون تزریق کنید.

گمنام
1 سال قبل

سلام من ۳۵ سالمه ۱۷ ساله ازدواج کردم ۳تا بچه دارم همسرم جدیدا تو سکس حرفای میزنه که عذاب میکشم و به فکر جدایی یا خودکشی افتادم مثلا از من میخواد که سکس سه نفره داشته باشم یا تو سکس بگم که دوس دارم بغیر از خودش با کسی باشم و واقعا من اذیت میشم حالم بد میشه لطفا راهنماییم کنید اصلا این وضع دوست ندارم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  گمنام

سلام دوست عزیز در خصوص این موضوع میتونید با مشاورین سکستراپ ما صحبت کنید. برای گرفتن وقت حضوری وغیر حضوری از طریق شماره زیر اقدام کنید.
09905758590

ناشناس
1 سال قبل
پاسخ به  گمنام

حتما به یک متخصص سکس تراپی مراجعه کنید . سعی کنید به یک نگاه بیماری به حرف های همسر توجه کنید دلیلی نداره فکر خودکشی یا جدایی داشته باشید در این مورد مشاور متخصص شما راهکار لازم رو جهت درمان ارائه می کنه و قابل درمان هست نگران نباشید

مریم
1 سال قبل

سلام من شوهرم مشکل زود انزالی داره بعدش برامشکلش قرص ترامادول استفاده میکنه این باعث شده عصبی بشه بمانم دعوامیکنه کتکم میزنه خیلی به زندگیم سرد شدم افسردگی گرفتم خلاصه وضعمون خوب نیست نمیدونم چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز در این زمینه باید به مشاور سکستراب مراجعه کنید تا دقیق ترین موارد بررسی بشه و بهترین راهکارها بهتون داده بشه شما میتونید برای گرفتن وقت به صورت حضوری و غیرحضوری با مشاورین کلینیک روان آرام در ارتباط باشید

ناشناس
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

ترامادول از داروهای دسته مخدر هست و عموما داروی درمانی نیست و مسکن قوی برای دردهای بعد از عمل به تشخیص پزشک است متاسفانه استفاده به عنوان داروی جایگزین زود انزالی تجویز عامه بی سواد پزشکی هست و اگر اثری دارد صرفا به خاطر قابلیت مخدر بودن آن است و بدتر اختلالات خلقی شدید را هم دارد و مهمتر در دسته داروهای اعتیاد آور هست که هم سو مصرف دارد و هم مشکلات اعتیاد را دارد ، برای حل مشکل زود انزالی به عنوان یک عارضه جسمی بهترین راه حل مراجعه به یک متخصص ارولوژی است .

امیر
1 سال قبل
پاسخ به  مریم

سلام از اسپری تاخیری استفاده کنه چرا متادون

سودا میلانی
1 سال قبل

سلام وقت تون بخیر من با همسرم مشکل زناشویی دارم ایشون ادعا میکنن دچار اختلال جنسی شده وبه من میگه هیچ تمایلی به من نداره وهمجنس بازه والان میخواد بادوستش سکس داشته باشیم سه نفره ومن نمیتونم چکار کنم ممنون

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  سودا میلانی

سلام دوست عزیز حتما با سکستراپیست در این زمینه صحبت بفرمایید. اگر مایل باشید می تونید با سکستراپیست های کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

پریسا
1 سال قبل

پریسا.
سلام خسته نباشید
من پنج سال ازدواج کردم دو سال ایران بودم تا کارام درست شد اومدم پیش شوهرم الان سه سال ‌باهم زندگی می‌کنیم همسرم همون اولا که عبد کردیم کم و بیشی محبت داشت بهم همخوابی که هر شب داشت اما از اون به بعد دیگه مثل قبل نیست مخصوصا که الان سه سال پیششم اصلا انگار نه انگار نه محبت داره نه همخوابی داره نه توجهی حس می‌کنم که خجالت میکشه با من بیرون بره فقط منو با خودش خونه مادرش میبره هیجا نمیبره منو با خودش اعتراض میکنم برای همخوابی میگه خب دلم نمیخواد چکار کنم میگم مگه میشه جوونی پیراش دلشون می‌خواد تو اونوقت میگی هر وقت دلم خواست میام میگه نمیخواد دلم چکار کنم
با هر زن و دختری که ببینه دوست فامیل و همسایه آنقدر باهاشون مهربونه کارایی که باید برای زنش انجام بده رو برای بقیه انجام میده تا چیزی هم میگم بهم میگه تو تواهم میزنی بابا با دختر دوست مادرش بیرون میره انگار زنشه اما منم باهاشون بودم هیچ انگار نبودم با اون راحت‌تر انگار من نه خوشگلم نت زشتم به نظرم از لحاظ چهره بهم میایم اما بس باهام سرده همش میگم خب من زشتم پوستم سبزه هست برا همین دوستم نداره بهش میگم دلتو زدم خب بگو چیزی نمیگه خیلی حرفا دارم بگم اگه بخوام بگم کلی باید تایپ کنم خواهش میکنم کمکم کنید من باید چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  پریسا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه در مورد مسئله ای که فرمودید پیشنهاد می کنیم حتماً به مشاور خانواده مراجعه کنید مشاوره خانواده با بررسی شما و طرف مقابلتون بهترین راهکارها را به شما ارائه می کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیرحضوری وقت بگیرید

نازی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید مشکل زندگیم اینه که شوهرم خیلی بهم دروغ میگه مثل آب خوردن یا دوبار بهم خیانت کرده الانم حس میکنم داره اینکارو میکنه میخوام ازش جداشم ولی چون بچه دارم نمیدونم چیکار کنم بعدازطلاقم نمیدونم بچه رو بهم میده یانه ؟لطفا کمکم کنید چون خیلی بهش فرصت دادم که خودشو درست کنه ولی نتونست تازه تریاکم میکشه من چیکار میتونم بکنم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  نازی

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد میشه در این زمینه به مشاور خانواده مراجعه کنید مشاور خانواده و بررسی تمامی موضوع بهترین راهکارها را در این زمینه به شما ارائه می کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین خانواده کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

سمیه
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من 32 سالمه جدیدا شوهرم خیلی به کاراورفتارم حساس شده زود ازدستم ناراحت میشه خیلی برام پیش اومده نمیدونم باید چکار کنم کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  سمیه

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه مسئله که فرمودیدباید دقیق تر بررسی بشه پیشنهاد می کنیم حتما به مشاوره خانواده مراجعه کنید مشاوره خانواده با بررسی موضوعات میتونه بهترین راهکار در این زمینه به شما ارائه کنه اگر مایل باشید می توانید با مشاورین خانواده کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیرحضوری وقت بگیرید

مائده
1 سال قبل

سلام من يه سوال دارم من امروز وسط سكس با همسرم اسم دوس پسر قبليمو اوردم واقعا نميدونم چكار كنم خيلي ناراحتم ب نظرتون بايد چكار كنم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مائده

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه این مسئله عوامل و دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که بهتره توسط روانشناس و روانکاو بررسی بشه با بررسی موضوعات بهترین راهکار ها به شما ارائه خواهد شد اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

میلاد
7 ماه قبل
پاسخ به  مائده

اشکال نداره عادت میکنه

امیر
4 ماه قبل
پاسخ به  مائده

اخه اون دوست پسر قبلیتو میشناسه

مبینا
2 سال قبل

سلام خسته نباشید من 17 سالمه ویک ساله ک متاهلم هنوز نامزدیم اوایل عقدمون خیلی شوهرم خوب بود و بهم توجه داشت الانم خوبه ولی یک بار خوبه و یک بار بد یک بار انقد بهم اهمیت میده یک بار انگار ک وجود ندارم خیلی طرف خانوادشه و تو خونشون ب تازگیا باهام بدرفتاری میکنه تازگیا فحش هم میده انقدر باهاش صحبت میکنم ولی خب فایده نداره دو روز خوبه باز روز سوم مثل اول میشه با بد رفتاری با خوش اخلاقیهرجوری ک بگین باهاش صحبت کردم ترو خدا کمکم کنید اینکاراش باعث شده ب طلاق فکر کنم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  مبینا

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه مشاوره خانواده در این زمینه میتونه به شما خیلی کمک کنه اگر مایل باشید می توانید با مشاورین خانواده کلینیک روان آرام به صورت حضوری تلفنی و آنلاین وقت بگیرید

ملیکا
1 سال قبل
پاسخ به  مبینا

چقدربددقیقامثل نامزدمن رفتارمیکنه

سروگل
1 سال قبل
پاسخ به  ملیکا

دختر نازنینم شما هم بهتره خودت رو گول نزنی !ذات وقتی مشکل داشته باشه امیدی به اصلاح نداشته باش به جای اینکه وارد این جهنم بشوی و بعد با یک بچه بیگناه تردید کنی که بمانی یا جانت را برداری و از این زندگی خارج شوی … همین الان اول راهی وارد این جهنم نشوی و صبر کنید تا جفت مناسب و با شخصیت از راه برسد .من به عنوان یک مادر با تجربه پیشنهاد دادم . نازنینم حالا خود دانی .اما دختران سرزمینم متاسفانه عجله میکنند و فکر میکنند دیگه هرگز شوهر پیدا نمیکنند .

بهروز
8 ماه قبل
پاسخ به  ملیکا

سلام خواهر من رفتار خودت رو بررسی کدوم رفتارت باعث شده شوهرت رفتارش رو عوض کنه خودت ریشه یابی کن

سروگل
1 سال قبل
پاسخ به  مبینا

دختر نازنینم من ۴۰ ساله با یک چنین مردی زندگی که نه مُردگی میکنم فکر میکردم ازدواج کنیم خوب میشود فکر میکردم بچه دار شویم خوب میشود فکر میکردم کار خوبی پیدا کند و پولدار شود خوب میشود فکر میکردم خانه و ماشین بخرد خوب میشود !!!اما نشد که نشد و بدتر هم شد و فحش و کتک هم چاشنی زندگیمان شد!!! پس پسری که تربیت ندیده و آموزش رفتار با زن را ندیده هرگز امید بهش نداشته باش نازنین دخترم وسلام نامه تمام ./

هيوا
2 سال قبل

باسلام،تنها مشكلى كه من دارم اينه كه از مشروبات الكلى و دخانيات متنفرم همسرم اينو قبل از ازدواج هم ميدونست ولى هر موقع توى دورهمى خانوادگى جمع ميشيم ( مثلا ماهي يكى دوبار) با بعضي از اعضاي خونواده ام ميشينه ميخوره كه من خيلي ناراحت ميشم قهر ميكنم گاهى باهاش
بامهربونى هم زياد بهش گفتم كه دوست ندارم
اين بار اخر توى جمع خونواده دعوامون شد خيلي شديد البته يه مقدار هم تو حالت مستى بود ولى خيلي حرف از دهنش بيرون اومد
نميدونم بايد چكاركنم

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  هيوا

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه در این زمینه باید به مشاور خانواده مراجعه کنید مشاوره خانواده و بررسی همه موارد میتونه به شما بهترین راه کارها را ارائه بده اگر مایل باشید می تونید با روانشناسان کلینیک روان آرام به صورت حضوری تلفنی و آنلاین وقت بگیرید

feryjenpapi
1 سال قبل

شماکه بجای جواب همه رو دعوت به وقت گرفتن درکلینیک وروانشناس میکنیددراول صفحه بگیدتمام افرادبدون استثنابراجواب سوال خودبه کلینیک برانوبت گرفتن مراجعه کنن.که این بیچارهاالاف سوال پرسیدن ازشمانشن.بدمیگم شماخودتون باپزشکتون هم حتماصدرصدیه وقت مشاوره روانشناسی بگیریدحالتون ناخوشه الزامیه.باتشکر

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  feryjenpapi

دوست عزیز ممنون از کامنتتون، این مسئله برای خیلی ها سوال شده، اگر کار حرفه ای و درست بخواید خب متاسفانه در کامنت امکان بررسی تمامی جوانب نیست، هر سوالی که دوستان مطرح میکنن، تجربه چند سال زندگی هست که قطعا در یک کامنت بررسی و جواب داده نمیشه، که اگر بشه بسیار غیرحرفه ای و نادرست خواهد بود و ممکنه تشخیص اشتباه نسبت به فرد داده بشه و خدای نکرده مشکلی به مشکلاش اضافه بشه، امیدوارم پذیرای این موضوع باشید و برای سلامت روان به اندازه سلامت جسم ارزش قائل بشید، مانا باشید.

میلاد
7 ماه قبل
پاسخ به  هيوا

پیش تو نخوره بره بیرون بخوره بعد بهت دروغ بگه خوبه

سمانه
2 سال قبل

سلام من۲۷ ساله هستم و دو تا پسر دارم همسر من هیچ نوع توجه و محبتی به من نداره و همیشه هم باهاش در این مورد صحبت می کنم ولی بهتر که نمی شه هیچ بدتر هم میشه گاهی وقتا فکر می کنم اصلا براش مهم نیستم و این خیلی اذیتم می کنه اگر می شه کمکم کنید

Last edited 2 سال قبل by سمانه
تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  سمانه

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه سعی کنید از احساسات و نیازهای که دارید صحبت کنید و احساسات درونی خودتان را ابراز کنید اگر باز هم به مشکل خوردید میتونید از مشاورین کلینیک روان آرام در زمینه خانواده و رابطه در زمینه بهبود و غنی سازی روابط زوجین از مشاورین کمک بگیرید اگر مایل باشید می توانید به صورت حضوری تلفنی و آنلاین روانشناسان کلینیک روان آرام وقت بگیرید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره