به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره خانواده

مشاور آیا نیاز به مشاور خانواده داریم؟ مشاور ازدواج مشاور خانواده چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره خانواده

مشاور خانواده

یکی از مهم ترین نهاد هایی که در تمامی جوامع وجود دارد خانواده است. این نهاد به عنوان کانونی برای فرزندآوری و رشد فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است و سلامت آن مورد توجه است. اما خانواده نیز با مشکلاتی برخورد می کند که انسجام و سلامت این کانون را برهم می ریزد. به همین دلیل است که متخصصین تحت عنوان متخصصین مشاوره خانواده آموزش دیده اند تا در چنین شرایطی به حل مشکلات بپردازند.

یک خانواده نا سالم تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت تک تک افراد می گذارد به همین علت است پیگیری مشکلات و حل آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بهترین راه برای پیگیری و حل مشکلات خانواده مراجعه به مشاوره خانواده است.

🤔 آیا نیاز به مشاور خانواده داریم ⁉

مشاوره خانواده به داشتن زندگی سالم خانوادگی کمک می کند. برای کمک گرفتن از یک مشاور خوب، همیشه نیاز به مشکلات بزرگ و حل نشدنی نیست. بلکه یک خانواده معمولی نیز می تواند برای بهبود سلامت روان کلی خانواده به مشاوره مراجعه کند. اگر مردد هستید که خانواده شما نیاز به مشاوره خانوادگی دارد یا خیر، موارد زیر به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید. در ادامه شرایطی که ممکن است خانواده را دچار چالش هایی کند که به تنهایی قادر به رفع آن ها نباشد، آورده شده است:

قطع ارتباط خانواده: هنگامی که اعضای خانواده با یکدیگر ارتباط موثری ندارند.

احساس تنها بودن در یک خانواده: هنگامی که یکی از اعضای خانواده به ویژه فرزند نوجوان زمان خود را به تنهایی در اتاق سپری می کند یا احساس عدم درک شدن و تنهایی می کند، خانواده به کمک مشاوره خانواده نیاز دارد.

اعتیاد:  اعتیاد می تواند بنیان یک خانواده را متزلزل کند و به تمام اعضای خانواده آسیب برساند. زمانی که یکی از اعضای خانواده دچار اعتیاد شده است، نیاز به مشاوره خانواده برای حفظ سلامت روان دیگر اعضا و کمک به شخص درگیر اعتیاد، ضروری است. این اعتیاد مخرب میتواند از هر نوعی باشد حتی اعتیاد به گوشی و فضای مجازی.

پنهان کاری: هنگامی که رازهایی را به صورت مرتب از اعضای خانواده خود پنهان می کنید یا احساس می کنید یکی از اعضای خانواده اسراری دارد که از خانواده پنهان می کند. مشاوره خانواده میتواند کمک کند.

مشکلات جنسی:  هنگامی که صمیمیت جسمی و جنسی میان شما و همسرتان کم شده است، یا دیگر صمیمیتی وجود ندارد.

طلاق:  هنگامی که زوجین تصمیم به جدایی گرفته اند، به ویژه اگر دارای فرزند هستند، مشاوره خانواده در گرفتن تصمیم و پشت سر گذاشتن فرایند طلاق، بسیار موثر است. تحقیقات نشان داده است که علت بسیاری از طلاق ها ، مشکلات ساده و قابل حل بوده است که از طریق صحبت با روانشناس قابل حل است.

مشاوره خانواده خانم و آقا در کلینیک روان آرام

شما در کلینیک روان آرام میتوانید به دلخواه از بین 50 مشاور خانواده یک فرد متخصص را انتخاب کنید. کلینیک روان آرام شامل روانشناسان و مشاوران خانواده خانم و آقا می باشد. شما میتوانید با ما تماس بگیرید تا بهترین مشاور را برای شما پیشنهاد دهیم.

کلینیک روان آرام جزو بهترین مراکز مشاوره ایران می باشد که با مشاورانی مجرب به شما عزیزان خدمت رسانی میکند.

آیا مشاوره خانواده موثر است؟

بله! زوجین و خانواده هایی که دچار بحران شده اند و ایده های آن ها در مورد چگونگی حل مسائل مداوم خانواده به پایان رسیده است، می توانند از خدمات مشاوره خانواده بهره مند شوند. خدمات مشاوره خانواده مانند زوج درمانی، سیستم درمانی خانواده و سایر انواع مربوط به درمان به افراد در شرایط بحرانی کمک می کند تا راه حل های واقعی برای مسائل خانوادگی پیدا کنند.

فواید مشاوره خانواده چیست؟

خانواده درمانی می تواند به شما و خانواده تان کمک کند تا سیستم های داخلی خانواده را بهتر درک کنید و علائم محرک و درگیری را در خانواده تان شناسایی کنید. مشاوره خانواده مکانی عالی برای داشتن یک خط ارتباطی باز است. خانواده درمانی به زوجین و خانواده ها می آموزد که چگونه با استفاده از تکنیک های اصلاح رفتار مانند درمان رفتاری شناختی، تعارضات خانوادگی را حل کنند.

از مشاور خانواده چه انتظاری باید داشته باشیم؟

وقتی یک مشاور خانواده پیدا می کنید، انتظار می رود که بر اساس نیاز شما و خانواده در معرض انواع مختلف درمان قرار بگیرید. مشاور خانواده باید مشکلات و نیازهای شما را تشخیص دهد و با مشورت شما و طبق تشخیص خود، رویکرد درمانی مناسب را پیشنهاد کند.

جلسات مشاوره خانواده چقدر طول می کشد؟

هر جلسه به طور معمول 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. درمانگر شما بر اساس نیاز خاص شما یک برنامه منظم را تنظیم می کند. ممکن است خانواده ای دو یا سه بار به مشاوره مراجعه کند یا تا زمانی که اهداف خود را برای بهبود زندگی برآورده نکند، مشاوره را ادامه دهد.

آیا می توانم فرزند خود را به جلسات مشاوره خانواده بیاورم؟

بله! اگر شما برای مشکلات رفتاری در کودکان و نوجوانان نیاز به مشاوره خانواده دارید یا هدف شما بهبود رابطه میان اعضای خانواده است، کودک خود را به جلسات مشاوره بیاورید. کودکان مشکلات خود را اغلب با پدر و مادر در میان نمی گذارند و مشاوره محیط امنی است که آن ها، آن چه را که احساس می کنند با مشاور مطرح کنند.

رایج ترین مشکلات در یک خانواده چیست؟

برخی از رایج ترین مشکلات در یک خانواده مسائل مالی، مسائل مربوط به کار، شرایط روحی یا جسمی سلامت، مشکلات رابطه، مشکل در محبت و نگرانی های والدین است.

آیا می توان به صورت فردی به مشاوره خانواده مراجعه کرد؟

بله! اگر همسر یا فرزندان شما برای حضور در جلسات مشاوره مشارکت نمی کنند، شما می توانید به صورت فردی از مشاور کمک بگیرید.

4.6/5 - (145 امتیاز)

مشاور خانواده چه کسی است؟

روانشناس مشاوره خانواده (MFT) متخصصان بهداشت روان هستند که در روان درمانی و سیستم های خانوادگی آموزش دیده اند و مجوز تشخیص و درمان اختلالات روانی و عاطفی را در چارچوب ازدواج، زوجین و سیستم های خانوادگی دارند.

درمانگران ازدواج و خانواده، اختلالات رواني و عاطفي و همچنین ساير مشكلات بهداشتي و رفتاری را ارزيابي كرده و آن ها را درمان می كنند و طيف وسيعی از مشکلات را در متن نظام خانواده برطرف مي كنند. متخصص مشاوره خانواده دارای تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) در زمینه ازدواج و خانواده درمانی و حداقل دو سال تجربه بالینی است.

متخصص مشاوره خانواده برای چه کاری آموزش دیده است؟

مشاوران ممکن است روش های مختلف و تکنیک های درمانی ترجیحی داشته باشند، اما همه آن ها حداقل در یکی از زمینه های زیر تخصص دارند:

اگر در هر کدام از زمینه های فوق مشکل یا بحرانی دارید می توانید از طریق انجام یک مشاوره مناسب به حل آن بپردازید. علاوه بر آن در تمامی مشکلاتی که در زمینه های که مربوط به خانواده می باشد ، مشاوره می تواند گره گشا باشد. کافی است برای کسب اطلاعات لازم و انجام مشاوره به سایت روان آرام مراجعه کنید.

 

مشاوره خانواده

 

متخصص مشاوره خانواده باید :

مشاور خانواده برای حل مشکلات خانواده به بهترین نحو ، چندین سال مورد آموزش قرار گرفته اند و در این زمینه تجربه و مهارت کافی را کسب کرده اند. تحقیقات نشان داده است که مراجعه به مشاوره خانواده توانسته است بسیاری از مشکلات و بحران های خانوادگی را حل کند و این نهاد مهم را از فروپاشی حفظ کند. اگر خانواده شما نیز با مشکلاتی درگیر است تعلل نکنید و از طریق یک مشاور امور خانواده به حل مشکلات خود بپردازید. مرکز روانشناسی روان آرام به ارائه بهترین خدمات مشاوره و روانشناسی در سطح کشور اماده است تا در حل مشکلات به شما کمک کند.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره خانواده

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران


بدون شک می توان گفت یکی از مجهزترین و بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران کلینیک تخصصی روان آرام می باشد که با کادری از برترین و با تجربه‌ ترین روانشناسان خانواده تهران، ارائه دهنده خدمات مشاور خانواده خانم و آقا به صورت حضوری و تلفنی در سراسر کشور در تهران است. گروه روان شناسان مجموعه ی روان آرام افتخار دارد که تاکنون توانسته در حل مشکلات کوچک و بزرگ خانوادگی و ارائه راهکار های علمی و عملی مناسب با شرایط هر مشترک ،آنها را تا مرحله ی حل کامل مشکلات همراهی کند.

چرا مشاوره خانواده ؟

همانطور که برای کنترل یا تعمیر هر سیستم و مجموعه ای مثل سیستم یک تلویزیون یا یک اتومبیل اجزای آن را از هم جدا نمی‌کنیم لازم است که برای کمک و حل برخی مشکلات خانوادگی که همه اعضا را درگیر کرده است نیز یک بررسی یکپارچه از آن خانواده به عمل‌ آوریم. روانشناس اعضای خانواده را که با هم زندگی می‌کنند به‌ عنوان یک سیستم در نظر می‌گیرد که افکار، رفتار و گفتگو های آنها بر یکدیگر اثر می‌گذارد.

در مشاوره حضوری خانواده علاوه بر حل مشکلات فردی اعضا، الگو های روابط بین فردی آنها را نیز بررسی و اصلاح می‌ شود تا اعضا پس از درمان، کشمکش های ارتباطی سابق را ادامه ندهند.

 

روش های مشاوره خانواده

کسانی‌ که که با دیگر افراد خانواده خود مشکلاتی دارند و سردرگم می‌شوند و از مشاوره فردی رضایت کامل را به دست نمی‌آورند. در این صورت باید تک تک اعضا به صورت یک سیستم یکپارچه مورد برسی قرار بگیرند تا مشکل خانواده به بهترین راه حل شود.

مزایا مراجعه به مشاوره خانواده

مراجعه به مشاوره خانواده حضوری می تواند با اهداف زیر صورت پذیرد و به افراد کمک می کند تا از مزایای آن بهره مند شوند.

شکاف در ارتباطات، واحد خانواده را مختل می کند، ساختار آن را تغییر می دهد و منجر به فروپاشی تمام خانوار می شود. رفتار ناخوشایند زمانی رخ می دهد که اعضای خانواده یکدیگر را درک نمی کنند و اینجاست که لزوم مشاوره خانواده و پیگیری مشکلات و بحران های خانواده حس می شود.  در واقع یک مشاور خانواده ، مفید، مثبت و هدفمند زندگی کردن را به افراد می آموزد و راهکار هایی طلایی را در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند مشکلات خود را به سرعت حل و فصل نمایند.

مشاوره خانواده

 

 مشاوره خانواده چگونه به بهبود روابط خانواده می پردازد؟

1-مرکز مشاوره خانواده در تهران به تشخیص و درمان اختلالات روحی، روانی و عاطفی می پردازد: به عنوان مثال افسردگی، اختلال دوقطبی، اضطراب و افسردگی بالینی.انجام مشاور خانواده حضوری اعضای خانواده را تشویق می کند تا احساسات خود را شناسایی کرده و تجربه های خود را اذعان کنند.

2-آموزش به افراد خانواده که چگونه به دقت واکنش خود را در موقعیت های مختلف بهبود بخشند و از مهارت های مقابله ای مثبت بهره مند شوند نوعی دیگر حمایت های مشاوره خانواده محسوب می شود. همچنین درست همراه شدن با تغییرات زندگی برای مثال به دنیا آمدن نوزاد، طلاق، پیری، بروز بیماری و… نیز مورد تاکید قرار می گیرد.

3-همچنین آموزش اینکه چطور می توانند تصمیمات مالی، زندگی، شخصی، آموزشی، والدین و تصمیم گیری های عاقلانه و سودمند گرفته و آن ها را اجرایی نمایند نیز در جسلات مشاوره خانواده مورد حمایت و پیگیری قرار می گیرد.

 

مشاور خانواده حضوری و غیرحضوری

اگر چه کلینیک روانشناسی روان آرام ارائه دهنده خدمات مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی نیز هست، اما مشاوره خانواده حضوری نیز مزیت های بسیاری دارد. از جمله این مزیت ها می توان به تاثیر گذاری بیشتر صحبت های مشاور خانواده در جلسه حضوری اشاره کرد. زمانی که شما و یا خانواده تان با روانشناس رو در رو صحبت می کنید، مصاحبه نگ و شکل دیگری می گیرد که احتمالا تاثیر گذاری آن بیشتر است.

البته در برخی از موارد افراد به دلیل آنکه خجالت می کشند یا نمی توانند رو صحبت کنند به سایر روش های مشاوره رو می آورند که پیشنهاد مناسب تری برای آنان است. فاصله مکانی نیز از دیگر عواملی است که افراد را به سمت راه های دیگر سوق می دهد. امکان انجام انواع مشاوره حضوری و غیر حضوری در روان آرام برای شما میسر شده است. کافی است با ما تماس بگیرید.

با هر شرایطی به شما پیشنهاد می کنیم که برای حل مشکلاتتان از حضور روانشناسان و مشاوران با تجربه و علم در این حوزه که در بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران حضور دارند بهره بگیرید تا کیفیت زندگی خود را به بهترین نحو افزایش دهید.

 

به طور خاص ، مشاوره خانواده می تواند روابط خانوادگی را از طریق :

و… بازگرداندن اعضای خانواده ای که منزوی شده اند .

مشاوره خانواده  مهارت های مورد نیاز برای عملکرد سالم خانواده را از جمله ارتباطات ، حل و فصل تعارض و حل مسئله را افزایش می دهد . بهبود این مهارت ها همچنین باعث افزایش پتانسیل موفقیت در غلبه بر و رفع مشکلات خانوادگی می شود .

جهت بهره گیری از مشاوره خانواده ارتباط با متخصصین روانشناسی روان آرام می‌توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید.

اگر خانواده شما و روابط اعضا با یکدیگر مورد اسیب قرار گرفته است و با مشکلاتی رو به رو شده است ، این مقاله برای شماست. اگر مشکلات خانوادگی به خوبی و به روش درست مورد پیگیری قرار نگیرد ، می تواند خانواده را با جدایی عاطفی و حتی مواردی بدتر دچار کند. پس بحران های خانوادگی را نادیده نگیرید و در اسرع وقت به حل مشکلات از طریق مشاوره خانواده بپردازید. کیلینک روانشناسی روان آرام با ارائه مجرب ترین کادر مشاوره و روانشناسی آمادگی خدمت رسانی به شماست. کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره حضوری یا غیر حضوری ما بهره ببرید.

1.4K نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
sama
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من یه خاستگاری دارم که پسرعموی مادرم هست
چند جلسه ای هست باهم صحبت کردیم با اختلاف های ظاهری که بود تقریبا به تفاهم رسیدیم
ایشان در جلسه دوم صحبتمون صادقانه از رابطه گذشتشون برام تعریف کردند و می گفتند دوست ندارند با دروغ زندگی را شروع کنند ایشان در گذشتشون را با کسی آشنا میشند ورابطه داشتند و ناخواسته یک فرزندی به دنیا می یاد که البته به اصرار ایشان که این بچه را سقط کنند ان خانم قبول نمی کنند و بعد بدنیا امدن بچه ان خانم شکایت می کنند و با اختلافاتی که پیش میاد تن به ازدواج نمیدن و برای بچه شناسنامه میگیرند و بچه را خانم حاضر نمیشند به اقا بدند و خودشون حضانت بچه را قبول می کنند و بچه با مادرش زندگی می کنه و این آقا و خانوادش این موضوع را مخفی نگه داشتند و فاش نکردندالان این بچه دوازده سالش هست خود آقا 37 سالشه و هنوز ازدواج نکرده تازه قصد ازدواج داره…ایشان میگند بچه تمایلی به زندگی با ایشان نداره و شاید سالی یکبار هم بچه را نمی بینند
من خودمم 35 سالمه و تابحال ازدواج نکردم و پنج سال قبل برای اولین بار با پسری برای ازدواج آشنا میشم که توی ان رابطه ضربه بدی میخورم و متوجه دروغ ها و خیانت های آن اقا میشم و متاسفانه بخاطر سادگی و دلبستگی اشتباه ازم سواستفاده هم شده بودو بعد از اینکه متوجه شدم ان آقا بهم خیانت می کنه رابطه را کات کردم و دیگه حاضر نشدم هیچ مردی را وارد زندگیم کنم
و توی این چند سال حتی هیچ خاستگاری را راه ندادم بخاطر اینکه نمی تونستم با دروغ زندگی کنم و سخت بود و از گذشتم بگم ترجیح دادم با بهانه های بیخود خاستگارهام را رد کنم و هم از گذشتم رنج میبردم برام سخت بود سی سال خوب زندگی کردن بخاطر یه انتخاب اشتباه و عشق یکطرفه نابود شد (البته این نکته را هم بگم من این تصمیم اشتباه را بعد یه برهه مریضی های سخت خانواده و دچار افسردگی شدن گرفتم و الان این چهار پنج سال خودم تو شوکم بخاطر این اشتباهم که چرا خام آن آقا شدم و چرا سادگی کردم و حتی خودم را بیشتر مقصر میدونم)
شاید شما یا خیلی ها بگن چرا بفکر درمان و غیره نیوفتادی
واقعیتش برای من صداقت مهمترین چیزه و برام واقعا سخته بخوام با دروغ با دل و احساس کسی بازی کنم چون هر کسی میاد خاستگاری من به نیت حجب و حیا و خوب بودنم می یاد چیزی که خدا خودش شاهده توی 30 سال زندگیم واقعا بهش پایبند بودم حتی مغرور بودم
این آقا چون فامیل دور بودند بهانه ای برای رد کردنشون نداشتم
ما سر اکثر شرایط به تفاهم رسیدیدم
سوالم اینه از نظر شما من چیکار کنم حقیقت را به این آقا بگم درست هست؟؟؟ یا اینکه برای حفظ آبرو به ایشون هم جواب رد بدم
چون ایشان هم تاکید به صداقت داشتن دارند
چون من غیر مستقیم اشاره کردم اگر این سرنوشت را طرف مقابلتون داشته باشند چی
ایشون در جواب گفتند بهم صادقانه بگه چون صداقت برام مهمه
ممنون میشم راهنماییم کنید

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام دوست عزیز بهتره قبل از ازدواج به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید‌

ابی
1 سال قبل

خیلی نامردی.این همه نوشته لااقل دو خط بهش انگیزه بده .اگر انگیزه اش رو داشت حضوری میرفت پیش مشاور .بگو که زندگی خیلی ساده است .سخت نگیر شرایط بدتری هم بوده که ختم به خیر شده.
به نظر من بهتر قضیه رو بگی ولی لزومی نداره همه قسمت ها رو بگی.

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  ابی

دوست خوبم نظر شما رو تایید میکنم تا انگیزه ای برای دوستمون بشه.

آوینا
8 ماه قبل

به نظر من اگر از طرف اون رفیق قدیمی درآینده مشکلی برات پیش نمیاد نگو اما اگر احتمال مشکل هست حتما بگو .زنها با مردان فرق دارن انها هرکاری بکنند حق همیشه با انهاست اما زنها نه بایست پاک و شفاف باشند

شیما
1 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام از نظر من درمان کن و راجع بهش صحبت نکن ، صداقت یعنی در طول زندگی صداقت داسته باشی نه اینکه گذشته رو بخوای بازگو کنی .ایشون هم چون پای بچه در میون بوده به شما گفته .

کامبیز
1 سال قبل
پاسخ به  شیما

دقیقا همینطوره

سحر
1 سال قبل
پاسخ به  sama

بله بگوخودتوراحت کن دوست داشت میمونه نداشتم میره

رها نجار
1 سال قبل
پاسخ به  سحر

سلام من رها هستم من چند سال پیش من من

کامبیز
1 سال قبل
پاسخ به  سحر

بخدا با گفتنش نتنها چیزی درست نمیشه که خراب میشه صداقت رو با حماقت اشتباه نگیرید دوستان حتی اگر خیلی لازم بدونن که بگن واقعا دلیلی نداره خیلی با جزیات گفته بشه

قربانعلی مراد حساری
1 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام بنده۴۵ سال دارم ک دوبار زندگیم از هم پاچیده وپسرم هم تصادف کرده و زن دووم دیه پسرم مسادره کرده حال خوبی ندارم گفتم اگر بگیرد خودم خودشو میکشم چون من دیگر اواره شدم قسبندی کردم تاحالا هم بدهکار نیستم نمیدانم چی کنم شب روز ندارم ممنون اقای دکتر

کامبیز
1 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام ببین خواهر گل من اون آقا صداقت نداشته به هزاران دلیل نمیتونسته از شما پنهان کنه چون بلاخره شما متوجه میشدین بدون شک اگر میتونست پنهان کنه به هیچ عنوان به شما نمیگفت .این موضوع اول و به نظر من اینکه شما بخوایید از رابطه گذشتتون بگید اسمش صداقت نیست حماقته اینو تمام کارشناسا و روانشان با قاطعیت میگن چون واقعا خیلی کم پیش میاد که زن یا مردی انقدر انسان و شریف باشه که سالها بعد که به نظرم به سال هم نمیکشه که اون موضوه رو پتک میکنه و به سرتون میکوبه پس جای صداقت و حماقت رو قاطی نکنید

اقاقی
2 ماه قبل
پاسخ به  sama

اصلااصلااصلاحقیقت بهش نگو من این کارکردم یک سال نیم فقط توهین شنیدم صداقت واس مرداس

الهه
8 روز قبل

سلام خسته نباشید من دو سال با نامزدم رفیق بودم با هم دست می‌دادیم و همه کار میکردیم ولی رابطه نداشتیم نامزدم ( پسر عمومه ) و همه خانواده ها می‌دونستن ما با همیم کاملا سنتی بوده
الان پنج ماهه عقد کردیم نامزدیم ازم رابطه جنسی میخواد ( واژن ) از ی طرف تو ی خانواده مذهبی و قدیمی هستیم و مادر شوهرم کاملا قدیمیه نمیدونم چیکار کنم به خاطر زندگیم نامزدم میگه اصلن غصه شب عروسی نخور من اصلن ولت نمیکنم و تا آخر پات هستم شب عروسی هم خودم خون میدم ک هیچ کس نفهمه
الان چیکار کنم باهاش رابطه برقرار کنم ؟

zahra
9 روز قبل

سلام وقت بخیر من و همسرم تازه ازدواج کردیم همسرم خیلی اصرار دارن زودتر بچه دار بشیم و من دلم بچه نمیخاد فعلا میگم زوده خیلی دعوا میکنیم سر این قضیه نمی‌دونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 روز قبل
پاسخ به  zahra

سلام دوست عزیز؛ کنار یک مشاور میتونید بدون قضاوت و سوگیری دلایل خواستن ایشون و نخواستن خودتون رو منطقی بررسی کنید. مطمئن باشید به توافق یا راه حل های مشترک خواهید رسید.

زهرا
15 روز قبل

سلام خسته نباشید مشکل منو همسرم سر درس خوندن من هست نمیزاره برم دانشگاه حتی اجازه نمیده پدرم کمک کنه دیگه بریدم والا من از اول بهش گفته بودم که من دری میخونم ولی الان زده زیر قولش چیکار کنم شما بگین

مهسا
1 ماه قبل

سلام.ی پسر ۱۸ساله دارم زندگی تقریباسختی داشتیم ولی برای اچن کم نزاشتیم چندسالی با پدرش مشکل داشتیم میخاستیم جدا بشیم.پدرش اعتیاد داشت.خدا رو شکر الان همه چی حل شد و داریم زندگی میکنیم ولی تو این چند سال پسرم شبا دیر میومد خونه و اصلا حرف گوش کن نبودولی پرخاشگر اصلا نیست.ولی رفتار اجتماعی اصلا نداره یعنی فراموش کرده.دوستای خوبی نداره هر جور باهاش صحبت میکنیم درست نمیشه و بیشتر شبها ک میاد خونه مشروب خورده و خیلی آروم هم باهاش صحبت میکنیم ولی هی میگه شما چکار ب من دارید.تمام زندگیش شدن دوستاش ترا خدا کمکم کنید میترسم از دستم بره.هر راهی پیشنهاد میدیم ک دوستاش رو عوض کنه ب هیچ وجه قبول نمیکنه.حتی دانشگام میگه نمیرم اگرم بخاید فقط بخاطر شما ناراحت نشید میرم.کارای دیگش میگیم نکن گوش نمیکنه

محیا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من تقریبا 5ساله با نامزدم دوست بودم..الان یه 9ماهی میشه عقد کردیم..پدر نامزدم بیماربودند و یک سال پیش فوت شدند..پدر و مادرشان از هم طلاق گرفته بودند..نامزدم با پدرش زندگی میکردند..یه خواهر و برادر دارند که خواهرشون ازدواج کرده..به خاطر بیماری بابا دوسال اومدن خونه پدرشون اونجا زندگی کردن و ازشون نگه داری کردن..خواهرشون با شوهرش مشکل داره…الان خواهرشون با دخترش دوتایی با نامزد من تو خونه پدریشون زندگی میکنند..و نامزد من داره اداره می‌کنه همه چیو انگار همسرشه…و من از این اتفاق اصلا راضی نیستم به نظرتون چیکارکنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 ماه قبل
پاسخ به  محیا

سلام دوست عزیز؛ احتمالا بعداز پنج سال قدمت آشنایی، به یک شناخت نسبتا بالایی از ساختار و کیفیت روابط خانوادگی ،مشکلات زندگی، شخصیت، توانایی چگونگی حل مساله، خواسته ها، اولویت ها و توانمندی ها و…و…در مورد همدیگه دست پیدا کرده بودید که تصمیم به عقد و ازدواج گرفتید. پس با توجه به همون اطلاعات این موضوع رو در شرایطی مناسب؛ کاملا روشن و بدون تنش و سوگیری، بطور کاملا محترمانه و منطقی با نامزدتون مطرح کنید و در غالب بیان احساس و نیاز خودتون، تلاش کنید گفتگویی سازنده و موثر داشته باشید.

حمیده سادات
1 ماه قبل

سلام و خسته نباشید حالم خیلی بده نمدونستم با چ کسی مشورت کنم یکدفعه ب ذهنم خطور کرد ک آنلاین شرکت کنم… من یک زندگی نافرجام داشتم و الان یکساله ازدواج مجدد داشتم.. و 6ماهه باردارم… همسر مهربان و خوبی دارم 19سال تفاوت سنی داریم و ایشون هم جدا شده بودند و سه فرزند دارن ک هرسه ازدواج کردند… با خانم سابقشون مشکلات زیادی داشتند و گاهی اثراتش دامن من رو هم میگیره تو این یکسال خیلی تلاش کردم ک خودم رو بهش ثابت کنم خودشونم متوجه شدند و بارها گفتند ک از من راضی هستند و واقعا عاشقانه همدیگر رو دوست داریم… ولی گاهی یکهو قاطی میکنه و ب هر بهانه ای از من دوری میکنه… ب طوری ک احساس میکنم دوست نداره حتی خونه باشم چ برسه ب این ک نگاهم کنه… فقط نمدونم اون همه شور و اشتیاق و عشق یکهو کجا میره… مثلا نمونه ش یکی همین شب فوتبال ایران و آمریکا من از صبح درد پا و زانو داشتم ب طوری ک طاقت نداشتم بهونه کرده ک تو یکسره ناله میکنی… من نمدونم ک یعنی وقتی درد دارم چ باید بکنم ب همسرم نگم ب کی بگم؟ الان دوروزه ک خونم تو شیشه ست اگه باردار نبودم مرگ رو ترجیه میدادم ولی ب خاطر فرزندی ک اولین فرزندم هم هست اونم بعد سالها بدبختی بخت اول… فکر میکردم ک دیگه از من خوشبخت تر نخواهد بود این واقعا وقتی ب حال خودش هست صدق میکنه… ولی گمونم همسرم دوشخصیتی هستن چون کاملا میشن یک آدم متفاوت از قبل… من همه جوره مهربان و با گذشت و بی توقع هستم.. نسبت ب خانواده خودم و الانم همسرم و تا حالا هراتفاقی افتاده من نه بحث کردم نه دعوا نمیخوام ک کار ب اونجا ها بکشه چون عاشقانه دوستش دارم گاهی کنارمه ولی اونقد دلم براش تنگ میشه ک نفسم تنگ میشه… لطفا راهنمایی کنین و بهم بگین چ راهی رو باید برم و چ رفتاری باید داشته باشم تا خودشون پی ب کارشون ببرن و سعی در اصلاح خودشون داشته باشن… چون مطلقا تو هرزندگی هم خوشی هست هم ناخوشی.. هم سلامتی هست هم بیماری (اما همسر من فقط دنبال سلامتی و چیزای خوب و خوش و پرفکته و هر گونه پارازیدی کافیه ک اون رو تبدیل ب یک آدم بی رحم و بی عاطفه کنه) ولی من هر لحظه و هر ثانیه عاشقشم و نمیخوام حسمون لطمه ببینه ایشون هم حسش همینه ولی میدونم تحت کنترل خودش نیست گاهی میره تو مسیر دیگه ای و میشه یک ادم متفاوت.. من مانده ام ک چ کنم با هرکسی هم مشورت کنم همه فقط رازمو فاش میکنن و راه غلط جلو گام میزارن… واقعا بی صلاح و بی دفاعم لطفا کمکم کنین

غلامپور
1 ماه قبل

سلام من یک پسر ۸ا ساله دارم خیلی اذیتم مکنه و خیلی با رفیقاش میگرده و اصلان حرف من و پدرش گوش نمیده چکار کنم لطفا ن راهنمایی کنید

الناز
1 ماه قبل

سلام من النازم کلاس هفتم ، مامانم هر روز میزنم ، اصلا به من اهمیتی نمیده ، سر هر دلیل منو میزنه ، هر روز کمرم صورتم درد میکنن ، من به دوستای خودم حسودی میکنم که مامانشون خیلی خوبن اجازه میدن موهوشانو رنگ کنن ، یا اصلا نمیزننش

اقاقی
2 ماه قبل

سلام۲۷سالم بااقایی۳۸ساله دوست شدم یک سال نیم زیریه سقف زندگی کردیم یه پسر۹ساله داره یک سال قول دادصیغه۹۹بخونیم امروزفرداکردهمه خاندانم شوهرعقدیم میدونن من باخواهرش دعوام شدمن ازخونشون انداختن بیرون یک ماه همش میگه من افسردگی دارم نه زنگ میزنه جوابمم سردمیده میگ میخوام ی مدت تنهاباشم من جواب فامیل درهمسایه چی بدم؟بهم میگ خانوادم تحت فشارم گذاشتن ولی فهمیدم باهمون خواهرش یکسره پابجی بازی میکنه اینقدراون بازی سنگین ک باروان خراب نمیتونی بازی کنی خواهرش من بدبخت کردازش۳میلیون پول گرفت رفتن دوتاخواهری کیش طرفمم یک هفته پیش من بود ولی ازوقتی برگشت سردشده تکلیفمم روشن نمیکنه سرزن قبلیشم خانوادش این بلااوردن طلاق گرفت خواهرش دوتاطلاق گرفته دست اززندگی داداشش برنمیداره من موندم طرفم دوستم داره یان که امروز فرددمیکنه

. فاطمه
2 ماه قبل

سلام پسرم ۲۲ سالشه خیلی لجبازه دانشجوهست ولی اهمیت نمیده توفروشگاه کارمیکنه بامدیرفروشگاه حرفش شدفرستادنش یه فروشگاه دیگه حالایکساله گیرداده به ماکه بایدیه کله گنده برام پیداکنید اون مدیرفروشگاه روازاونجابندازن بیرون هرچی نصیحت میکنیم ننیفهمه لطفا راهنمایی کتین

نرگس
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
18 سالمه من مشکلی دارم تو زندگی خونوادگیم اما از لحاظ مالی نیست از لحاظ عاطفیه چون من دختر هستم و خدادادی صدام بهم هست یه مقدار که صدام بالا میره پدرم یا مادرم میگن بسه دیگه هیچی نگو یا با مادرم وقتی صحبت میکنم چشم قره به من میره و حرف راست رو که میزنم شده منو کتک میزنه و حرف های رکیک بارم میکنه …. به گفته خودش تربیتیش درسته و داره منو تربیت میکنه وقتی ام از دستش ناراحت میشم و گریه میکنم بازم بهم فوش میده و میگه گریه نکن
نمیدونم این گریه کردن من باعث ناراحتیه اینا میشه یا باعث میشه بدشون بیاد ……
من وقتی 15 سالم بود با یه اقا پسری اشنا شدم 1 سال باهاش بودم اما به صورت مجازی باهم اشنا شده بودیم اون پسر از من خواستگاری کرد خونواده ام مخالفت کردن
ولی خب بحث این نیست که چرا مخالفت کردن بحث اینه که مادرم به سرم میکوبه میگه تو دختر خرابی بودی که با یه پسر دوست بودی و از این حرفا وقتی هم باهاش حرف میزنم میگم ما فقط حرف میزدیم رابطه مون در همین حد بود …ولی قبول نمیکنه بعضی اوقات هم به سرم میزنه این بحث و وقتی هم که گریه میکنم لذت میبره یه جورایی احساس میکنم از رنج و گریه های من لذت میبره
بهش میگم من ادم بزرگی شدم طرز فکرم بزرگ شده برا اینده ام برنامه ایی دارم میخوام اینده ام رو به بهترین شکل بسازم منو مسخره میکنه میگه ببینیم دیگه یا میگه هیچ گوهی نمیشی
تو رو خدا کمکم کنید راهنماییم کنید چند بار تا حالا فکر خودکشی زده سرم ولی خودمو و دلداری دادم و سرپا وایسادم ……..:)

فهیمه
2 ماه قبل

سلام من یه مشگلی زندگیم دارم من یه بار نامزد کردم از پسر عموم طلاق گرفتم آلام ازدواج کردم دوتا بچه دارم چهار سال ازدواج کردم رفتیم عروسی دختر امه پسر عموم هم اونجا بود از وقتی آمدیم خونه شوهرم هم تو سرم میزنه میگه دیدی پسر عموتو مهم توهمت میزنه میگه چشات وقتی دیدی گریه گرفت فعلان از اون وقت پیشم نمیاد آنفلوآنزا گرفتم حالم بد بود بهم نرسید گفت تو میدونی چرا مریض شدی میگه اونو دیدی بخاطر اون اینطوری شدی بهم گفت از خونم برو بیرون اگه تو خوب بودی اون نگهت می‌داشت من نمیخوام منم از خونم آمدم بیرون الان یک هفته هست سراغمو هم نمیگیره میگه جدا شیم چی‌ار کنم

Shima
3 ماه قبل

من همسرم دوستی داره بشدت باهاش صمیمی متوجه شدم دوستش به همسرش خیانت میکنه وقتی موضوع فهمیدم از اون موقع اصرارم براینه ک با این فرد قطع ارتباط کنه ولی هیچ جوره قبول نمیکنه هرموقع با این ادمه مشروب و سیگار به راهه من نمیدونم چیکار کنم ایا بودن با این ادم صلاحه حتی اگ همدیگرو خیلی کم ببینن ممنون میشم راهنماییم کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  Shima

سلام دوست عزیز؛ چگونگی انجام این کار بستگی به حدود و ضوابط مشخص شده بین زوجین داره. اگه از ارزش ها و علایق و خط قرمزهای همدیگه اطلاع داشته باشید،اصولا ارتباطات خانوادگی و دوستانه هم براساس همین موارد شکل میگیره. اما در مجموع از طریق گفتگوی سازنده و بدون جانبداری و قضاوت تلاش کنید از اصول و خط قرمزهاتون به عنوان نیازهایی که به شما احساس امنیت میده، با همسرتون در شرایط مناسب صحبت کنید. اگه فکر میکنید ممکنه نتونید این گفتگو رو مدیریت کنید از مشاور کمک بگیرید.

Shima
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من شوهرم بشدت ادم لجباز و مغروریه سرهرچیز بی اهمیتی لجبازی میکنه واقعا غیر قابل تحمل شده برام رفتارش ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم با همچین شرایطی

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل
پاسخ به  Shima

سلام دوست عزیز؛ به زوج درمانگر مراجعه کنید.

فاطمه
3 ماه قبل

سلام
من به شوهرم شک داشتم که اعتیاد داره واونم حسابی حواسش بود که من نفهمم تا اینکه بعداز 6 سال زندگی ویه بچه دیشب بهش ثابت کردم که شک های من بیجا نبود وخودشم اعتراف کرد وگفت تفریحی واسه همه هست..
من نمیدونم چی کار کنم

مهدی
2 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

شما جلسه معتادان گمنام را باهاش آشنا کن

اکبرسعیدی
3 ماه قبل

سلام و تشکر بنده زنی دارم که شاغل است و به امور خانه رسیدگی نمیکند و این موضوع خیلی باعث ناراحتی من میشود و هرگاه ابراز گله میکنم ایشان قهر را هم اضافه کرده و از تمکین دوری میکند بنده به خاطر دو فرزندم تاکنون با ایشان مدارا کرده ام ولی دیگر خیلی سخت شده و احساس میکنم نیاز به زن دوم دارم تا اموراتم را بهتر کنم ایشان بسیار لجباز هم هستند
من چکار کنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  اکبرسعیدی

سلام دوست عزیز؛ اگه نمیتونید طی گفتگویی سازنده، انتظارات و نیازهای خودتون رو بگین و البته گوش شنوا هم برای نیازها و انتظارات متقابل هم داشته باشید، به مشاور خانواده مراجعه کنید تا از طریق اتاق مشاوره بتونید برای رفع نیازهای زندگیتون گامهای موثری بردارید.

ایدا
3 ماه قبل

بین دو راهی موندم نمیدونم بهتره طلاق بگیرم یا بمونم
از طرفی هم دوسش دارم ولی احساس میکنم اون نسبت بهم سرد شده چند ماهه از همدیگه بیخبریم
خیلی پر روعه به خونوادم بی احترامی میکنه تا فهمید اقدام به طلاق کردم هرچی داشت رو زد به اسم دوستاش
بی کاره
خونوادش باهام خوب نیستن
الکی گیر میده و …
نمیدونم چیکار کنم یهو همچی عوض شد
اگه طلاق بگیرم نمیتونم فراموشش کنم و دیگه بتونم ازدواج مجدد کنم
افسرده شدم 😞
نزدیک یک ساله نامزدیم ولی بعد عقد نامزدم عوض شد

فاطمه احمدابادی
3 ماه قبل

سلام خوبین من شوهرم قرص ب۲ مصرف میکنه بعضی موقع ها توهم میزنه فکر میکنه کسی خونه یا اگه جایی بریم مهمونی میگه تو با فلانی رابطه داری خیلی برام سخته خانواده ام پشتم نیستن برا طلاق چطوری راحت بتونم طلاقم بگیرم یه بچه دوساله دارم شبا از ترس نمیخوابم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ بهتره که همراه ایشون و یا خودتون به مرکز معتبر روانشناسی ترک اعتیاد مراجعه کنید و شرایط و عوارض مصرف این دارو رو گزارش بدین و راهگار مناسب بگیرید.

غزال
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من دختر بزرگ خانواده هستم 2خواهر کوچکتر از خودم دارم 4ساله پدرم معتاد شده و یواشکی مواد مصرف میکنه مادرم خیلی داره اذیت میشه و همش دعوا دارن باهم من الان چه کاری میتونم انجام بدم که موضوع حل بشه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  غزال

سلام دوست عزیز؛ پدر رو کمک و هدایت کنید که بتونه ترک کنه. که البته با توجه به اینکه چه مخدری مصرف میکنه دشواری این کار ممکنه متغیر باشه. از روانشناس یا شخصی که پدر براشون احترام بیشاری قایل هست کمک بگیرید.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  غزال

سلام دوست عزیز؛ پدر رو کمک و هدایت کنید که بتونه ترک کنه. که البته با توجه به اینکه چه مخدری مصرف میکنه دشواری این کار ممکنه متغیر باشه. از روانشناس یا شخصی که پدر براشون احترام بیشتری قایل هست کمک بگیرید.

زیبا
3 ماه قبل

سلام. مادرم دچار افسردگی و ناراحتی اعصابه. و بشدت انرژی منفی بهم انتقال میده. حتی صداش پشت تلفن آزارم میده. خیلی کم خونه اش میرم و ازم دلخوره. هم عذاب وجدان دارم و هم نمیتونم آنرژی منفی اش رو تحمل کنم

نازنین
3 ماه قبل

سلام من خانومی26ساله چیه دختر8ساله دارم ازدواجم به اجبارپدرم بودوخیلی خسیس ولی احساسه وسالهاباهم رابطه زناشویی نداریم وب تازگی متوجه شدم ک نیمه شب شلواردخترمودرآورده وزیرهمه چی زدخیلی نیازی مشاوره دارم خیلی افسرده ونگرانم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  نازنین

سلام دوست عزیز؛ به نظر میرسه همسرتون بجای اینکه نیاز جنسی که میتونسته در کنار شما برآورده کنه، داره از طریقی کاملا اشتباه و آسیب زا و مخرب برطرف میکنه. لطفا برای پیشگیری از آسیبهای احتمالی برای زندگیتون و خصوصا دخترتون از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.

هستی
3 ماه قبل

سلام به تازگی فهمیدم همسرم دچار زگیل تناسلی شده و فکر میکنم بهم خیانت کرده باهاش حرف زدم و منکر شد نمیتونم فکرشم بکنم مشکل زیاد داشتیم ولی مطمئن بودم مردی نبست که خیلنت کنه الان واقعاگیجم و نمیدونم تصمیم درست چیه به طلاق فکر میکنم ولی از بعدش میترسم

اعظم توانا
4 ماه قبل

سلام موقع جر و بحث شوهرم از کوره زود در میره و وقتی من جوابش رو میدم حالت تعادل خودش رو از دست میده و من رو میزنه به حدی که اصلا حالیش نمیشه، بعد پشیمون میشه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  اعظم توانا

سلام دوست عزیز؛ هردوی شما نیاز دارید که مهارتهای لازم رو در رابطه با مدیریت و کنترل هیجاناتتون کسب کنید. این کار به کمک مشاور آسان تر و سریعتر پیش میره.

S.ebr
4 ماه قبل

سلام،وقتتون بخیر،من هشت ساله ازدواج کردم و با خانواده شوهر دریک ساختمان دو طبقه زدگی میکنیم،خانواده شوهر در کوچکترین چیزها دخالت میکنند و شوهرم هم اکثرا میره پیششون و همه چیز رو میگه چکار کنم تا بتونم درست زندگی کنم؟وهرم حاضر نمیشه از اینجا بلد به همش میگه پولش رو ندارم

موسوی
4 ماه قبل

سلام لطفا کمکم کنید من پدرشوهر ایندم ازم خاسته یه دوست اجتماعی براش پیدا کنم ۳۶ سالشه چیکار کنم واقعا موندم میگه قصد خیانت ندارم فقط در حد درد و دل هر چی‌گفتم نکن اینجوری قبول نمیکنه منم گفتم اوکی باش 🙁حالا نمیدونم دارم دیونه میشم لطفا راهنماییم کنید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره