به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره خانواده

مشاور آیا نیاز به مشاوره خانواده داریم؟ مشاور ازدواج مشاوره خانواده چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

منظور از مشاوره خانواده چیست؟

یکی از مهم ترین نهادهایی که در تمامی جوامع وجود دارد، خانواده است. این نهاد به عنوان کانونی برای فرزندآوری و رشد فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است و سلامت آن مورد توجه است. اما خانواده نیز با مشکلاتی برخورد می کند که انسجام و سلامت این کانون را برهم می ریزد. به همین دلیل است که متخصصین تحت عنوان متخصصین مشاوره خانواده آموزش دیده اند تا در چنین شرایطی به حل مشکلات بپردازند.

مشاوره خانواده اهمیت بسیاری دارد، زیرا به عنوان یک فرآیند حیاتی می‌ تواند به بهبود ارتباطات خانوادگی، حل مشکلات و تقویت همبستگی و همدلی در خانواده کمک کند. مشاوره خانواده می‌ تواند به افراد کمک کند تا بهتر با چالش‌ ها و تغییرات زندگی رو به رو شوند و روابط سالم و مثبت‌ تری را با دیگر اعضای خانواده خود ایجاد کنند. همچنین مشاوره خانواده می‌ تواند در پیشگیری از بروز مشکلات روانی و اجتماعی در اعضای خانواده نقش مؤثری داشته باشد.

مشاوره خانواده چیست؟

یک خانواده نا سالم تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت تک تک افراد می گذارد به همین علت است پیگیری مشکلات و حل آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بهترین راه برای پیگیری و حل مشکلات خانواده مراجعه به مشاور خانواده است.

مشاوره خانواده

? آیا به مشاوره خانواده نیاز داریم⁉

مشاور خانواده خانم و آقا به داشتن زندگی سالم خانوادگی کمک می کند. برای کمک گرفتن از یک مشاور خوب، همیشه نیاز به مشکلات بزرگ و حل نشدنی نیست. بلکه یک خانواده معمولی نیز می تواند برای بهبود سلامت روان کلی خانواده به بهترین مشاوره خانواده مراجعه کند. اگر مردد هستید که خانواده شما نیاز به مشاوره خانوادگی دارد یا خیر، موارد زیر به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید. در ادامه شرایطی که ممکن است خانواده را دچار چالش هایی کند که به تنهایی قادر به رفع آن ها نباشد، آورده شده است:

قطع ارتباط خانواده: هنگامی که اعضای خانواده با یکدیگر ارتباط موثری ندارند.

احساس تنها بودن در یک خانواده: هنگامی که یکی از اعضای خانواده به ویژه فرزند نوجوان زمان خود را به تنهایی در اتاق سپری می کند یا احساس عدم درک شدن و تنهایی می کند، خانواده به کمک مشاور خانواده نیاز دارد.

مشکلات خانوادگی: یکی از مهم ترین مواردی که مشاور می تواند، کمک کننده باشد، مشکلات خانوادگی است. مشاوره مشکلات خانوادگی می تواند به افراد کمک کند تا راه حل درست مشکلات خود را بیابند.

اعتیاد:  اعتیاد می تواند بنیان یک خانواده را متزلزل کند و به تمام اعضای خانواده آسیب برساند. زمانی که یکی از اعضای خانواده دچار اعتیاد شده است، نیاز به مشاوره خانواده برای حفظ سلامت روان دیگر اعضا و کمک به شخص درگیر اعتیاد، ضروری است. این اعتیاد مخرب میتواند از هر نوعی باشد حتی اعتیاد به گوشی و فضای مجازی.

پنهان کاری: هنگامی که رازهایی را به صورت مرتب از اعضای خانواده خود پنهان می کنید یا احساس می کنید یکی از اعضای خانواده اسراری دارد که از خانواده پنهان می کند، حتما به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

مشکلات جنسی:  هنگامی که صمیمیت جسمی و جنسی میان شما و همسرتان کم شده است، یا دیگر صمیمیتی وجود ندارد.

طلاق:  هنگامی که زوجین تصمیم به جدایی گرفته اند، به ویژه اگر دارای فرزند هستند، مشاوره خانواده در گرفتن تصمیم و پشت سر گذاشتن فرایند طلاق، بسیار موثر است. تحقیقات نشان داده است که علت بسیاری از طلاق ها، مشکلات ساده و قابل حل مانند وابستگی به خانواده بعد ازدواج بوده است که از طریق صحبت با روانشناس قابل حل است.

مشاوره خانواده خوب

مشاور خانواده خانم و آقا در کلینیک روان آرام

شما در کلینیک روان آرام میتوانید به دلخواه از بین 50 مشاور خانواده یک فرد متخصص را انتخاب کنید و این امر مراجعه به روانشناس را بسیار آسان نموده است. کلینیک روان آرام شامل روانشناسان و مشاوران خانواده خانم و آقا می باشد. شما میتوانید با ما تماس بگیرید تا بهترین مشاور را برای شما پیشنهاد دهیم. کلینیک روان آرام جزو بهترین مراکز مشاوره خانواده ایران می باشد که با مشاورانی مجرب به شما عزیزان خدمت رسانی میکند.

مشاوره خانواده

انواع و اشکال مشاوره خانواده

مشاوره خانواده می‌ تواند به چندین شکل و روش ارائه شود. این اشکال شامل موارد زیر می‌ شوند:

آیا مشاوره خانواده موثر است؟

بله! زوجین و خانواده هایی که دچار بحران شده اند و ایده های آن ها در مورد چگونگی حل مسائل مداوم خانواده به پایان رسیده است، می توانند از خدمات مشاوره تخصصی خانواده بهره مند شوند. خدمات مشاوره ای خانواده مانند زوج درمانی، سیستم درمانی خانواده و سایر انواع مربوط به درمان به افراد در شرایط بحرانی کمک می کند تا راه حل های واقعی برای مسائل خانوادگی پیدا کنند.

فواید مشاوره روانشناسی خانواده چیست؟

خانواده درمانی می تواند به شما و خانواده تان کمک کند تا سیستم های داخلی خانواده را بهتر درک کنید و علائم محرک و درگیری را در خانواده تان شناسایی کنید. جلسات مشاوره تخصصی خانواده مکانی عالی برای داشتن یک خط ارتباطی باز است. خانواده درمانی به زوجین و خانواده ها می آموزد که چگونه با استفاده از تکنیک های اصلاح رفتار مانند درمان رفتاری شناختی، تعارضات خانوادگی را حل کنند.

از مشاور خانواده چه انتظاری باید داشته باشیم؟

وقتی یک مشاور خانواده پیدا می کنید، انتظار می رود که بر اساس نیاز شما و خانواده در معرض انواع مختلف درمان قرار بگیرید. مشاور خانواده باید مشکلات و نیازهای شما را تشخیص دهد و با مشورت شما و طبق تشخیص خود، رویکرد درمانی مناسب را پیشنهاد کند.

جلسات مشاوره روانشناسی خانواده چقدر طول می کشد؟

هر جلسه به طور معمول 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. درمانگر شما بر اساس نیاز خاص شما یک برنامه منظم را تنظیم می کند. ممکن است خانواده ای دو یا سه بار به مشاوره مراجعه کند یا تا زمانی که اهداف خود را برای بهبود زندگی برآورده نکند، مشاوره را ادامه دهد.

آیا می توانم فرزند خود را به جلسات مشاوره خانواده بیاورم؟

بله! اگر شما برای مشکلات رفتاری در کودکان و نوجوانان نیاز به مشاوره تخصصی خانواده دارید یا هدف شما بهبود رابطه میان اعضای خانواده است، کودک خود را به جلسات مشاوره بیاورید. کودکان مشکلات خود را اغلب با پدر و مادر در میان نمی گذارند و مشاوره محیط امنی است که آن ها، آن چه را که احساس می کنند با مشاور مطرح کنند.

رایج ترین مشکلات در یک خانواده چیست؟

برخی از رایج ترین مشکلات در یک خانواده مسائل مالی، مسائل مربوط به کار، شرایط روحی یا جسمی سلامت، مشکلات رابطه، مشکل در محبت و نگرانی های والدین است.

آیا می توان به صورت فردی به مشاوره خانواده مراجعه کرد؟

بله! اگر همسر یا فرزندان شما برای حضور در جلسات مشاوره مشارکت نمی کنند، شما می توانید به صورت فردی از مشاور کمک بگیرید.

4.6/5 - (145 امتیاز)

مشاوره خانواده چه کسی است؟

روانشناس مشاوره خانواده (MFT) متخصصان بهداشت روان هستند که در روان درمانی و سیستم های خانوادگی آموزش دیده اند و مجوز تشخیص و درمان اختلالات روانی و عاطفی را در چارچوب ازدواج، زوجین و سیستم های خانوادگی دارند.

درمانگران ازدواج و خانواده، اختلالات رواني و عاطفي و همچنین ساير مشكلات بهداشتي و رفتاری را ارزيابي كرده و آن ها را درمان می كنند و طيف وسيعی از مشکلات را در متن نظام خانواده برطرف مي كنند. متخصص مشاور خانواده دارای تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) در زمینه ازدواج و خانواده درمانی و حداقل دو سال تجربه بالینی است.

متخصص مشاوره خانواده برای چه کاری آموزش دیده است؟

مشاوران ممکن است، روش های مختلف و تکنیک های درمانی ترجیحی داشته باشند، اما همه آن ها حداقل در یکی از زمینه های زیر تخصص دارند:

روانشناس خانواده خوب

اگر در هر کدام از زمینه های فوق مشکل یا بحرانی دارید می توانید از طریق انجام بهترین مشاوره خانواده که مناسب است، به حل آن بپردازید. علاوه بر آن در تمامی مشکلاتی که در زمینه های که مربوط به خانواده می باشد ، مشاوره خانواده می تواند گره گشا باشد. کافی است برای کسب اطلاعات لازم و انجام مشاوره به سایت روان آرام مراجعه کنید.

وظایف مشاور خانواده چیست؟

مشاور خانواده برای حل مشکلات خانواده به بهترین نحو، چندین سال مورد آموزش قرار گرفته اند و در زمینه بهترین مشاوره خانواده تجربه و مهارت کافی را کسب کرده اند.

تحقیقات نشان داده است که مراجعه به مشاوره خانواده توانسته است بسیاری از مشکلات و بحران های خانوادگی را حل کند و این نهاد مهم را از فروپاشی حفظ کند. اگر خانواده شما نیز با مشکلاتی درگیر است تعلل نکنید و از طریق یک مشاور امور خانواده به حل مشکلات خود بپردازید. مرکز روانشناسی روان آرام به ارائه بهترین خدمات مشاوره و روانشناسی در سطح کشور آماده است تا در حل مشکلات به شما کمک کند.

مشاوره خانواده

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره خانواده

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران


بدون شک می توان گفت یکی از مجهزترین و بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران کلینیک تخصصی روان آرام می باشد که با کادری از برترین و با تجربه‌ ترین روانشناسان خانواده تهران، ارائه دهنده خدمات مشاور خانواده خانم و آقا به صورت حضوری و تلفنی در سراسر کشور در تهران است. گروه روان شناسان مجموعه ی روان آرام افتخار دارد که تاکنون توانسته در حل مشکلات کوچک و بزرگ خانوادگی و ارائه راهکار های علمی و عملی مناسب با شرایط هر مشترک ،آنها را تا مرحله ی حل کامل مشکلات همراهی کند.

معرفی بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

چرا به رواشناس و مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

همانطور که برای کنترل یا تعمیر هر سیستم و مجموعه ای مثل سیستم یک تلویزیون یا یک اتومبیل اجزای آن را از هم جدا نمی‌کنیم لازم است که برای کمک و حل برخی مشکلات خانوادگی که همه اعضا را درگیر کرده است نیز یک بررسی یکپارچه از آن خانواده به عمل‌ آوریم. روانشناس اعضای خانواده را که با هم زندگی می‌کنند به‌ عنوان یک سیستم در نظر می‌گیرد که افکار، رفتار و گفتگو های آنها بر یکدیگر اثر می‌گذارد.

در مشاوره حضوری خانواده علاوه بر حل مشکلات فردی اعضا، الگو های روابط بین فردی آنها را نیز بررسی و اصلاح می‌ شود تا اعضا پس از درمان، کشمکش های ارتباطی سابق را ادامه ندهند.

روانشناس خانواده خوب

روش های مشاوره تخصصی خانواده چیست؟

کسانی‌ که که با دیگر افراد خانواده خود مشکلاتی دارند و سردرگم می‌ شوند و از مشاوره فردی رضایت کامل را به دست نمی‌آورند. در این صورت باید تک تک اعضا به صورت یک سیستم یکپارچه مورد برسی قرار بگیرند تا مشکل خانواده به بهترین راه حل در راستای مشاوره خانواده شود.

مزایای مراجعه به مشاوره خانواده چیست؟

مراجعه به مشاور خانواده حضوری می تواند با اهداف زیر صورت پذیرد و به افراد کمک می کند تا از مزایای آن بهره مند شوند.

مزایای مشاوره خانواده

شکاف در ارتباطات، واحد خانواده را مختل می کند، ساختار آن را تغییر می دهد و منجر به فروپاشی تمام خانوار می شود.

رفتار ناخوشایند زمانی رخ می دهد که اعضای خانواده یکدیگر را درک نمی کنند و اینجاست که لزوم مشاوره خانواده و پیگیری مشکلات و بحران های خانواده حس می شود.  در واقع یک مشاور خانواده ، مفید، مثبت و هدفمند زندگی کردن را به افراد می آموزد و راهکار هایی طلایی را در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند مشکلات خود را به سرعت حل و فصل نمایند.

 مشاور خانواده چگونه به بهبود روابط خانواده می پردازد؟

1-مرکز مشاوره تخصصی خانواده در تهران به تشخیص و درمان اختلالات روحی، روانی و عاطفی می پردازد: به عنوان مثال افسردگی، اختلال دوقطبی، اضطراب و افسردگی بالینی.انجام مشاور خانواده حضوری اعضای خانواده را تشویق می کند تا احساسات خود را شناسایی کرده و تجربه های خود را اذعان کنند.

2-آموزش به افراد خانواده که چگونه به دقت واکنش خود را در موقعیت های مختلف بهبود بخشند و از مهارت های مقابله ای مثبت بهره مند شوند. همچنین درست همراه شدن با تغییرات زندگی برای مثال به دنیا آمدن نوزاد، طلاق، پیری، بروز بیماری و… نیز مورد تاکید در مشاوره خانواده قرار می گیرد.

3-همچنین آموزش اینکه چطور می توانند تصمیمات مالی، زندگی، شخصی، آموزشی، والدین و تصمیم گیری های عاقلانه و سودمند گرفته و آن ها را اجرایی نمایند نیز در جلسات مشاوره تخصصی خانواده مورد حمایت و پیگیری قرار می گیرد.

مشاور خانواده حضوری و غیرحضوری

اگر چه کلینیک روانشناسی روان آرام ارائه دهنده خدمات مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی نیز هست، اما مشاوره خانواده حضوری نیز مزیت های بسیاری دارد.

مشاوره خانواده حضوری و غیر حضوری

از جمله این مزیت ها می توان به تاثیر گذاری بیشتر صحبت های مشاور خانواده در جلسه حضوری اشاره کرد. زمانی که شما و یا خانواده تان با روانشناس رو در رو صحبت می کنید، مصاحبه نگ و شکل دیگری می گیرد که احتمالا تاثیر گذاری آن بیشتر است.

البته در برخی از موارد افراد به دلیل آن که خجالت می کشند یا نمی توانند رو صحبت کنند به سایر روش های مشاوره خانواده رو می آورند که پیشنهاد مناسب تری برای آنان است. فاصله مکانی نیز از دیگر عواملی است که افراد را به سمت راه های دیگر سوق می دهد. امکان انجام انواع مشاوره حضوری و غیر حضوری در روان آرام برای شما میسر شده است. کافی است با ما تماس بگیرید.

با هر شرایطی به شما پیشنهاد می کنیم که برای حل مشکلاتتان از حضور روانشناسان و مشاوران با تجربه و علم در این حوزه که در بهترین مرکز روانشناسی و مشاور خانواده خانم و آقا در تهران حضور دارند بهره بگیرید تا کیفیت زندگی خود را به بهترین نحو افزایش دهید.

مشاوره خانواده

بهترین مشاوره خانواده می تواند روابط خانوادگی را بهبود بخشد:

چگونه می توان دریافت که روانشناس و مشاور خانواده می تواند نتیجه بخش باشد؟ در ادامه به برخی از تاثیرات جلسات مرکز مشاوره خانواده اشاره می گردد.

و… بازگرداندن اعضای خانواده ای که منزوی شده اند .

مشاوره خانواده حضوری مهارت های مورد نیاز برای عملکرد سالم خانواده را از جمله ارتباطات ، حل و فصل تعارض و حل مسئله را افزایش می دهد . بهبود این مهارت ها همچنین باعث افزایش پتانسیل موفقیت در غلبه بر و رفع مشکلات خانوادگی می شود .

جهت بهره گیری از جلسات دکترین و بهترین مشاوره خانواده ارتباط با متخصصین روانشناسی روان آرام می‌توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید.

اگر خانواده شما و روابط اعضا با یکدیگر مورد اسیب قرار گرفته است و با مشکلاتی رو به رو شده است ، این مقاله برای شماست. اگر مشکلات خانوادگی به خوبی و به روش درست مورد پیگیری قرار نگیرد ، می تواند خانواده را با جدایی عاطفی و حتی مواردی بدتر دچار کند..

پس بحران های خانوادگی را نادیده نگیرید و در اسرع وقت به حل مشکلات از طریق مشاور خانواده بپردازید. کلینیک روانشناسی روان آرام با ارائه مجرب ترین کادر مشاوره خانواده و روانشناسی آمادگی خدمت رسانی به شماست. کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره خانواده حضوری یا غیر حضوری ما بهره ببرید.

بپیوندید
اطلاع از

1.4K نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
sama
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من یه خاستگاری دارم که پسرعموی مادرم هست
چند جلسه ای هست باهم صحبت کردیم با اختلاف های ظاهری که بود تقریبا به تفاهم رسیدیم
ایشان در جلسه دوم صحبتمون صادقانه از رابطه گذشتشون برام تعریف کردند و می گفتند دوست ندارند با دروغ زندگی را شروع کنند ایشان در گذشتشون را با کسی آشنا میشند ورابطه داشتند و ناخواسته یک فرزندی به دنیا می یاد که البته به اصرار ایشان که این بچه را سقط کنند ان خانم قبول نمی کنند و بعد بدنیا امدن بچه ان خانم شکایت می کنند و با اختلافاتی که پیش میاد تن به ازدواج نمیدن و برای بچه شناسنامه میگیرند و بچه را خانم حاضر نمیشند به اقا بدند و خودشون حضانت بچه را قبول می کنند و بچه با مادرش زندگی می کنه و این آقا و خانوادش این موضوع را مخفی نگه داشتند و فاش نکردندالان این بچه دوازده سالش هست خود آقا 37 سالشه و هنوز ازدواج نکرده تازه قصد ازدواج داره…ایشان میگند بچه تمایلی به زندگی با ایشان نداره و شاید سالی یکبار هم بچه را نمی بینند
من خودمم 35 سالمه و تابحال ازدواج نکردم و پنج سال قبل برای اولین بار با پسری برای ازدواج آشنا میشم که توی ان رابطه ضربه بدی میخورم و متوجه دروغ ها و خیانت های آن اقا میشم و متاسفانه بخاطر سادگی و دلبستگی اشتباه ازم سواستفاده هم شده بودو بعد از اینکه متوجه شدم ان آقا بهم خیانت می کنه رابطه را کات کردم و دیگه حاضر نشدم هیچ مردی را وارد زندگیم کنم
و توی این چند سال حتی هیچ خاستگاری را راه ندادم بخاطر اینکه نمی تونستم با دروغ زندگی کنم و سخت بود و از گذشتم بگم ترجیح دادم با بهانه های بیخود خاستگارهام را رد کنم و هم از گذشتم رنج میبردم برام سخت بود سی سال خوب زندگی کردن بخاطر یه انتخاب اشتباه و عشق یکطرفه نابود شد (البته این نکته را هم بگم من این تصمیم اشتباه را بعد یه برهه مریضی های سخت خانواده و دچار افسردگی شدن گرفتم و الان این چهار پنج سال خودم تو شوکم بخاطر این اشتباهم که چرا خام آن آقا شدم و چرا سادگی کردم و حتی خودم را بیشتر مقصر میدونم)
شاید شما یا خیلی ها بگن چرا بفکر درمان و غیره نیوفتادی
واقعیتش برای من صداقت مهمترین چیزه و برام واقعا سخته بخوام با دروغ با دل و احساس کسی بازی کنم چون هر کسی میاد خاستگاری من به نیت حجب و حیا و خوب بودنم می یاد چیزی که خدا خودش شاهده توی 30 سال زندگیم واقعا بهش پایبند بودم حتی مغرور بودم
این آقا چون فامیل دور بودند بهانه ای برای رد کردنشون نداشتم
ما سر اکثر شرایط به تفاهم رسیدیدم
سوالم اینه از نظر شما من چیکار کنم حقیقت را به این آقا بگم درست هست؟؟؟ یا اینکه برای حفظ آبرو به ایشون هم جواب رد بدم
چون ایشان هم تاکید به صداقت داشتن دارند
چون من غیر مستقیم اشاره کردم اگر این سرنوشت را طرف مقابلتون داشته باشند چی
ایشون در جواب گفتند بهم صادقانه بگه چون صداقت برام مهمه
ممنون میشم راهنماییم کنید

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام دوست عزیز بهتره قبل از ازدواج به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید‌

ابی
2 سال قبل

خیلی نامردی.این همه نوشته لااقل دو خط بهش انگیزه بده .اگر انگیزه اش رو داشت حضوری میرفت پیش مشاور .بگو که زندگی خیلی ساده است .سخت نگیر شرایط بدتری هم بوده که ختم به خیر شده.
به نظر من بهتر قضیه رو بگی ولی لزومی نداره همه قسمت ها رو بگی.

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  ابی

دوست خوبم نظر شما رو تایید میکنم تا انگیزه ای برای دوستمون بشه.

آوینا
1 سال قبل

به نظر من اگر از طرف اون رفیق قدیمی درآینده مشکلی برات پیش نمیاد نگو اما اگر احتمال مشکل هست حتما بگو .زنها با مردان فرق دارن انها هرکاری بکنند حق همیشه با انهاست اما زنها نه بایست پاک و شفاف باشند

شیما
2 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام از نظر من درمان کن و راجع بهش صحبت نکن ، صداقت یعنی در طول زندگی صداقت داسته باشی نه اینکه گذشته رو بخوای بازگو کنی .ایشون هم چون پای بچه در میون بوده به شما گفته .

کامبیز
1 سال قبل
پاسخ به  شیما

دقیقا همینطوره

سحر
1 سال قبل
پاسخ به  sama

بله بگوخودتوراحت کن دوست داشت میمونه نداشتم میره

رها نجار
1 سال قبل
پاسخ به  سحر

سلام من رها هستم من چند سال پیش من من

کامبیز
1 سال قبل
پاسخ به  سحر

بخدا با گفتنش نتنها چیزی درست نمیشه که خراب میشه صداقت رو با حماقت اشتباه نگیرید دوستان حتی اگر خیلی لازم بدونن که بگن واقعا دلیلی نداره خیلی با جزیات گفته بشه

قربانعلی مراد حساری
1 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام بنده۴۵ سال دارم ک دوبار زندگیم از هم پاچیده وپسرم هم تصادف کرده و زن دووم دیه پسرم مسادره کرده حال خوبی ندارم گفتم اگر بگیرد خودم خودشو میکشم چون من دیگر اواره شدم قسبندی کردم تاحالا هم بدهکار نیستم نمیدانم چی کنم شب روز ندارم ممنون اقای دکتر

کامبیز
1 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام ببین خواهر گل من اون آقا صداقت نداشته به هزاران دلیل نمیتونسته از شما پنهان کنه چون بلاخره شما متوجه میشدین بدون شک اگر میتونست پنهان کنه به هیچ عنوان به شما نمیگفت .این موضوع اول و به نظر من اینکه شما بخوایید از رابطه گذشتتون بگید اسمش صداقت نیست حماقته اینو تمام کارشناسا و روانشان با قاطعیت میگن چون واقعا خیلی کم پیش میاد که زن یا مردی انقدر انسان و شریف باشه که سالها بعد که به نظرم به سال هم نمیکشه که اون موضوه رو پتک میکنه و به سرتون میکوبه پس جای صداقت و حماقت رو قاطی نکنید

اقاقی
1 سال قبل
پاسخ به  sama

اصلااصلااصلاحقیقت بهش نگو من این کارکردم یک سال نیم فقط توهین شنیدم صداقت واس مرداس

محمدی
20 روز قبل

سلام وقتتون بخیر من مشاور خانواده میخواهم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
20 روز قبل
پاسخ به  محمدی

سلام دوست عزیز؛ با شماره های 02188216100 و 9905758590 تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند.

فاطمه
1 ماه قبل

سلام من فاطمه هستم ۴۴ ساله دوسال پیش با آقایی آشنا شدم ۵۳ ساله متارکه کرده و ۲ پسر۲۹و۲۶ساله که همراه مادرشون زندگی میکنن من هم صداقت برام مهم بوده و هست اما بعد ازدواج متوجه شدم همسرم بیشتر درآمدش رو ب فرزندانش میده و برای من هزینه نمیکنه و من باسختی و رنج زندگی میکنم حالا با همسرم اختلاف دارم و عصبی شدم و اومدم خونه خودم .نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید.

سارا
2 ماه قبل

سلام من ۸ سال با همسرم دوست بودم خیلی دوران خوبی داشتیم همه جا میرفتیم بدون دخالت ولی الان ۶ ماه عقد‌کردم هرجا میخوام با همسرم برم برادر کوچیک ترم میگ‌منم باهاتون میام‌ ولی همسرم خوشش نمیاد مادرم میگ با خودتون ببرین بچه است جایی نداره بره

یوسفی
1 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام با همسرتون صحبت کنین.ببینین چرا خوشش نمیاد.بد مشکلو هل کنید

Sasha
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
من بچه اول یه خانواده چهارنفره ام و یه داداش کوچیکتر دارم. حس میکنم بزرگترین مشکل خانوادم اینکه نمیتونیم با هم حرف بزنیم و مدام از هر حرفی برداشت بد میکنیم و با هم دعوا داریم. سر این موضوع برادر کوچکترم داره پرخاشگر میشه و من می‌خوام یه جوری جلوش رو بگیرم ولی نمیتونم خانوادم رو برای رفتن پیش مشاور متقاعد کنم. نمیدونم باید چیکار کنم، لطفا کمکم کنید

الهام
4 ماه قبل

سلام بنده شوهرم چندماهه ازم سردشده اشتیاقی به زندگی بامن نداردحتی نیازجنسی نه تماسی نه محبتی هیچی دکترمیرفتیم برابچه دارشدن نمیدونم چراتافهمیدمیتونم بچه دارشم کلاعوض شدمشکل مافقط سرنیازجنسی بودکه بنده گرم بودم وزیادمیخاستم ولی شوهرم سردولی بیشتربه فکرپول بودوکارحالانمیدونم چکارکنم طلاق بگیرم یانه توروخداراهنماییم کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  الهام

سلام دوست عزیز؛ توصیه اکید میکنم قبل از تصمیم به فرزندآوری حتما به مشاور خانواده یا زوج درمانگر مراجعه کنید و مشکلات روابط خودتون رو بررسی و در صورت لزوم ترمیم کنید. هرگز با وجود مشکلات موجود در رابطه، وارد پروسه بچه دار شدن نشوید لطفا.

یوسفی
1 ماه قبل
پاسخ به  الهام

سلام به یه مشاوره مراجعه کنید.کا قشنگ راهنمایتون میکنه

شبنم
4 ماه قبل

سلام من یک آدم به شدت بدبینی هستم البته چندین بار از مادرم یه چیزایی دیدم و الا همین احساس را نسبت به همسرم دارم خیلییی اذیت میشم لطفا راهنمایی کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
4 ماه قبل
پاسخ به  شبنم

سلام دوست عزیز؛ توصیه میشه به یک روانکاو یا روان تحلیلگر مراجعه کنید و به ریشه یابی و حل مشکل بپردازید.

فاطمه
4 ماه قبل

سلام خانم 46 ساله هستم دو فرزند دختر 21و5 ساله دارم در زندگیم به خاطر بی پولی همسرم خیلی سختی کشیدم و هنوز هم امید به اینده داشتم که شاید وضعیتمان بهتر بشه اما چند روزه فهمیدم شوهرم به من خیانت کرده و پیامهاش را خوندم خودش انکار میکنه وقسم می خوره کاری نکرده نمی دونم چه گار کنم و چه جوری بهش فرصت بدم و چه شرایطی بگذارم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
4 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ حتما به مشاور خانواده مراجعه کنید.

Heln
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من خانوادم دارن از هم طلاق میگیرن خیلی ناراحتم بابت این موضوع وبابام خیلی مامانمو دوست داره و الان مجبوریم چند ماه خونه مامانحونم زندگی کنیم تاهمچی درست شه و مامانم داره بایکی چت میکنه ودوستامم ولم کردن وهیچ دوستی ندارم وتوتنهایی دارم میمیرم لطفا کمکم کنید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره