به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره خانواده

مشاور آیا نیاز به مشاور خانواده داریم؟ مشاور ازدواج مشاور خانواده چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره خانواده

مشاور خانواده

یکی از مهم ترین نهاد هایی که در تمامی جوامع وجود دارد خانواده است. این نهاد به عنوان کانونی برای فرزندآوری و رشد فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است و سلامت آن مورد توجه است. اما خانواده نیز با مشکلاتی برخورد می کند که انسجام و سلامت این کانون را برهم می ریزد. به همین دلیل است که متخصصین تحت عنوان متخصصین مشاوره خانواده آموزش دیده اند تا در چنین شرایطی به حل مشکلات بپردازند.

یک خانواده نا سالم تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت تک تک افراد می گذارد به همین علت است پیگیری مشکلات و حل آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بهترین راه برای پیگیری و حل مشکلات خانواده مراجعه به مشاوره خانواده است.

🤔 آیا نیاز به مشاور خانواده داریم ⁉

مشاوره خانواده به داشتن زندگی سالم خانوادگی کمک می کند. برای کمک گرفتن از یک مشاور خوب، همیشه نیاز به مشکلات بزرگ و حل نشدنی نیست. بلکه یک خانواده معمولی نیز می تواند برای بهبود سلامت روان کلی خانواده به مشاوره مراجعه کند. اگر مردد هستید که خانواده شما نیاز به مشاوره خانوادگی دارد یا خیر، موارد زیر به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید. در ادامه شرایطی که ممکن است خانواده را دچار چالش هایی کند که به تنهایی قادر به رفع آن ها نباشد، آورده شده است:

قطع ارتباط خانواده: هنگامی که اعضای خانواده با یکدیگر ارتباط موثری ندارند.

احساس تنها بودن در یک خانواده: هنگامی که یکی از اعضای خانواده به ویژه فرزند نوجوان زمان خود را به تنهایی در اتاق سپری می کند یا احساس عدم درک شدن و تنهایی می کند، خانواده به کمک مشاوره خانواده نیاز دارد.

اعتیاد:  اعتیاد می تواند بنیان یک خانواده را متزلزل کند و به تمام اعضای خانواده آسیب برساند. زمانی که یکی از اعضای خانواده دچار اعتیاد شده است، نیاز به مشاوره خانواده برای حفظ سلامت روان دیگر اعضا و کمک به شخص درگیر اعتیاد، ضروری است. این اعتیاد مخرب میتواند از هر نوعی باشد حتی اعتیاد به گوشی و فضای مجازی.

پنهان کاری: هنگامی که رازهایی را به صورت مرتب از اعضای خانواده خود پنهان می کنید یا احساس می کنید یکی از اعضای خانواده اسراری دارد که از خانواده پنهان می کند. مشاوره خانواده میتواند کمک کند.

مشکلات جنسی:  هنگامی که صمیمیت جسمی و جنسی میان شما و همسرتان کم شده است، یا دیگر صمیمیتی وجود ندارد.

طلاق:  هنگامی که زوجین تصمیم به جدایی گرفته اند، به ویژه اگر دارای فرزند هستند، مشاوره خانواده در گرفتن تصمیم و پشت سر گذاشتن فرایند طلاق، بسیار موثر است. تحقیقات نشان داده است که علت بسیاری از طلاق ها ، مشکلات ساده و قابل حل بوده است که از طریق صحبت با روانشناس قابل حل است.

مشاوره خانواده خانم و آقا در کلینیک روان آرام

شما در کلینیک روان آرام میتوانید به دلخواه از بین 50 مشاور خانواده یک فرد متخصص را انتخاب کنید. کلینیک روان آرام شامل روانشناسان و مشاوران خانواده خانم و آقا می باشد. شما میتوانید با ما تماس بگیرید تا بهترین مشاور را برای شما پیشنهاد دهیم.

کلینیک روان آرام جزو بهترین مراکز مشاوره ایران می باشد که با مشاورانی مجرب به شما عزیزان خدمت رسانی میکند.

آیا مشاوره خانواده موثر است؟

بله! زوجین و خانواده هایی که دچار بحران شده اند و ایده های آن ها در مورد چگونگی حل مسائل مداوم خانواده به پایان رسیده است، می توانند از خدمات مشاوره خانواده بهره مند شوند. خدمات مشاوره خانواده مانند زوج درمانی، سیستم درمانی خانواده و سایر انواع مربوط به درمان به افراد در شرایط بحرانی کمک می کند تا راه حل های واقعی برای مسائل خانوادگی پیدا کنند.

فواید مشاوره خانواده چیست؟

خانواده درمانی می تواند به شما و خانواده تان کمک کند تا سیستم های داخلی خانواده را بهتر درک کنید و علائم محرک و درگیری را در خانواده تان شناسایی کنید. مشاوره خانواده مکانی عالی برای داشتن یک خط ارتباطی باز است. خانواده درمانی به زوجین و خانواده ها می آموزد که چگونه با استفاده از تکنیک های اصلاح رفتار مانند درمان رفتاری شناختی، تعارضات خانوادگی را حل کنند.

از مشاور خانواده چه انتظاری باید داشته باشیم؟

وقتی یک مشاور خانواده پیدا می کنید، انتظار می رود که بر اساس نیاز شما و خانواده در معرض انواع مختلف درمان قرار بگیرید. مشاور خانواده باید مشکلات و نیازهای شما را تشخیص دهد و با مشورت شما و طبق تشخیص خود، رویکرد درمانی مناسب را پیشنهاد کند.

جلسات مشاوره خانواده چقدر طول می کشد؟

هر جلسه به طور معمول 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. درمانگر شما بر اساس نیاز خاص شما یک برنامه منظم را تنظیم می کند. ممکن است خانواده ای دو یا سه بار به مشاوره مراجعه کند یا تا زمانی که اهداف خود را برای بهبود زندگی برآورده نکند، مشاوره را ادامه دهد.

آیا می توانم فرزند خود را به جلسات مشاوره خانواده بیاورم؟

بله! اگر شما برای مشکلات رفتاری در کودکان و نوجوانان نیاز به مشاوره خانواده دارید یا هدف شما بهبود رابطه میان اعضای خانواده است، کودک خود را به جلسات مشاوره بیاورید. کودکان مشکلات خود را اغلب با پدر و مادر در میان نمی گذارند و مشاوره محیط امنی است که آن ها، آن چه را که احساس می کنند با مشاور مطرح کنند.

رایج ترین مشکلات در یک خانواده چیست؟

برخی از رایج ترین مشکلات در یک خانواده مسائل مالی، مسائل مربوط به کار، شرایط روحی یا جسمی سلامت، مشکلات رابطه، مشکل در محبت و نگرانی های والدین است.

آیا می توان به صورت فردی به مشاوره خانواده مراجعه کرد؟

بله! اگر همسر یا فرزندان شما برای حضور در جلسات مشاوره مشارکت نمی کنند، شما می توانید به صورت فردی از مشاور کمک بگیرید.

4.6/5 - (145 امتیاز)

مشاور خانواده چه کسی است؟

روانشناس مشاوره خانواده (MFT) متخصصان بهداشت روان هستند که در روان درمانی و سیستم های خانوادگی آموزش دیده اند و مجوز تشخیص و درمان اختلالات روانی و عاطفی را در چارچوب ازدواج، زوجین و سیستم های خانوادگی دارند.

درمانگران ازدواج و خانواده، اختلالات رواني و عاطفي و همچنین ساير مشكلات بهداشتي و رفتاری را ارزيابي كرده و آن ها را درمان می كنند و طيف وسيعی از مشکلات را در متن نظام خانواده برطرف مي كنند. متخصص مشاوره خانواده دارای تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) در زمینه ازدواج و خانواده درمانی و حداقل دو سال تجربه بالینی است.

متخصص مشاوره خانواده برای چه کاری آموزش دیده است؟

مشاوران ممکن است روش های مختلف و تکنیک های درمانی ترجیحی داشته باشند، اما همه آن ها حداقل در یکی از زمینه های زیر تخصص دارند:

اگر در هر کدام از زمینه های فوق مشکل یا بحرانی دارید می توانید از طریق انجام یک مشاوره مناسب به حل آن بپردازید. علاوه بر آن در تمامی مشکلاتی که در زمینه های که مربوط به خانواده می باشد ، مشاوره می تواند گره گشا باشد. کافی است برای کسب اطلاعات لازم و انجام مشاوره به سایت روان آرام مراجعه کنید.

 

مشاوره خانواده

 

متخصص مشاوره خانواده باید :

مشاور خانواده برای حل مشکلات خانواده به بهترین نحو ، چندین سال مورد آموزش قرار گرفته اند و در این زمینه تجربه و مهارت کافی را کسب کرده اند. تحقیقات نشان داده است که مراجعه به مشاوره خانواده توانسته است بسیاری از مشکلات و بحران های خانوادگی را حل کند و این نهاد مهم را از فروپاشی حفظ کند. اگر خانواده شما نیز با مشکلاتی درگیر است تعلل نکنید و از طریق یک مشاور امور خانواده به حل مشکلات خود بپردازید. مرکز روانشناسی روان آرام به ارائه بهترین خدمات مشاوره و روانشناسی در سطح کشور اماده است تا در حل مشکلات به شما کمک کند.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره خانواده

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران


بدون شک می توان گفت یکی از مجهزترین و بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران کلینیک تخصصی روان آرام می باشد که با کادری از برترین و با تجربه‌ ترین روانشناسان خانواده تهران، ارائه دهنده خدمات مشاور خانواده خانم و آقا به صورت حضوری و تلفنی در سراسر کشور در تهران است. گروه روان شناسان مجموعه ی روان آرام افتخار دارد که تاکنون توانسته در حل مشکلات کوچک و بزرگ خانوادگی و ارائه راهکار های علمی و عملی مناسب با شرایط هر مشترک ،آنها را تا مرحله ی حل کامل مشکلات همراهی کند.

چرا مشاوره خانواده ؟

همانطور که برای کنترل یا تعمیر هر سیستم و مجموعه ای مثل سیستم یک تلویزیون یا یک اتومبیل اجزای آن را از هم جدا نمی‌کنیم لازم است که برای کمک و حل برخی مشکلات خانوادگی که همه اعضا را درگیر کرده است نیز یک بررسی یکپارچه از آن خانواده به عمل‌ آوریم. روانشناس اعضای خانواده را که با هم زندگی می‌کنند به‌ عنوان یک سیستم در نظر می‌گیرد که افکار، رفتار و گفتگو های آنها بر یکدیگر اثر می‌گذارد.

در مشاوره حضوری خانواده علاوه بر حل مشکلات فردی اعضا، الگو های روابط بین فردی آنها را نیز بررسی و اصلاح می‌ شود تا اعضا پس از درمان، کشمکش های ارتباطی سابق را ادامه ندهند.

 

روش های مشاوره خانواده

کسانی‌ که که با دیگر افراد خانواده خود مشکلاتی دارند و سردرگم می‌شوند و از مشاوره فردی رضایت کامل را به دست نمی‌آورند. در این صورت باید تک تک اعضا به صورت یک سیستم یکپارچه مورد برسی قرار بگیرند تا مشکل خانواده به بهترین راه حل شود.

مزایا مراجعه به مشاوره خانواده

مراجعه به مشاوره خانواده حضوری می تواند با اهداف زیر صورت پذیرد و به افراد کمک می کند تا از مزایای آن بهره مند شوند.

شکاف در ارتباطات، واحد خانواده را مختل می کند، ساختار آن را تغییر می دهد و منجر به فروپاشی تمام خانوار می شود. رفتار ناخوشایند زمانی رخ می دهد که اعضای خانواده یکدیگر را درک نمی کنند و اینجاست که لزوم مشاوره خانواده و پیگیری مشکلات و بحران های خانواده حس می شود.  در واقع یک مشاور خانواده ، مفید، مثبت و هدفمند زندگی کردن را به افراد می آموزد و راهکار هایی طلایی را در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند مشکلات خود را به سرعت حل و فصل نمایند.

مشاوره خانواده

 

 مشاوره خانواده چگونه به بهبود روابط خانواده می پردازد؟

1-مرکز مشاوره خانواده در تهران به تشخیص و درمان اختلالات روحی، روانی و عاطفی می پردازد: به عنوان مثال افسردگی، اختلال دوقطبی، اضطراب و افسردگی بالینی.انجام مشاور خانواده حضوری اعضای خانواده را تشویق می کند تا احساسات خود را شناسایی کرده و تجربه های خود را اذعان کنند.

2-آموزش به افراد خانواده که چگونه به دقت واکنش خود را در موقعیت های مختلف بهبود بخشند و از مهارت های مقابله ای مثبت بهره مند شوند نوعی دیگر حمایت های مشاوره خانواده محسوب می شود. همچنین درست همراه شدن با تغییرات زندگی برای مثال به دنیا آمدن نوزاد، طلاق، پیری، بروز بیماری و… نیز مورد تاکید قرار می گیرد.

3-همچنین آموزش اینکه چطور می توانند تصمیمات مالی، زندگی، شخصی، آموزشی، والدین و تصمیم گیری های عاقلانه و سودمند گرفته و آن ها را اجرایی نمایند نیز در جسلات مشاوره خانواده مورد حمایت و پیگیری قرار می گیرد.

 

مشاور خانواده حضوری و غیرحضوری

اگر چه کلینیک روانشناسی روان آرام ارائه دهنده خدمات مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی نیز هست، اما مشاوره خانواده حضوری نیز مزیت های بسیاری دارد. از جمله این مزیت ها می توان به تاثیر گذاری بیشتر صحبت های مشاور خانواده در جلسه حضوری اشاره کرد. زمانی که شما و یا خانواده تان با روانشناس رو در رو صحبت می کنید، مصاحبه نگ و شکل دیگری می گیرد که احتمالا تاثیر گذاری آن بیشتر است.

البته در برخی از موارد افراد به دلیل آنکه خجالت می کشند یا نمی توانند رو صحبت کنند به سایر روش های مشاوره رو می آورند که پیشنهاد مناسب تری برای آنان است. فاصله مکانی نیز از دیگر عواملی است که افراد را به سمت راه های دیگر سوق می دهد. امکان انجام انواع مشاوره حضوری و غیر حضوری در روان آرام برای شما میسر شده است. کافی است با ما تماس بگیرید.

با هر شرایطی به شما پیشنهاد می کنیم که برای حل مشکلاتتان از حضور روانشناسان و مشاوران با تجربه و علم در این حوزه که در بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران حضور دارند بهره بگیرید تا کیفیت زندگی خود را به بهترین نحو افزایش دهید.

 

به طور خاص ، مشاوره خانواده می تواند روابط خانوادگی را از طریق :

و… بازگرداندن اعضای خانواده ای که منزوی شده اند .

مشاوره خانواده  مهارت های مورد نیاز برای عملکرد سالم خانواده را از جمله ارتباطات ، حل و فصل تعارض و حل مسئله را افزایش می دهد . بهبود این مهارت ها همچنین باعث افزایش پتانسیل موفقیت در غلبه بر و رفع مشکلات خانوادگی می شود .

جهت بهره گیری از مشاوره خانواده ارتباط با متخصصین روانشناسی روان آرام می‌توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید.

اگر خانواده شما و روابط اعضا با یکدیگر مورد اسیب قرار گرفته است و با مشکلاتی رو به رو شده است ، این مقاله برای شماست. اگر مشکلات خانوادگی به خوبی و به روش درست مورد پیگیری قرار نگیرد ، می تواند خانواده را با جدایی عاطفی و حتی مواردی بدتر دچار کند. پس بحران های خانوادگی را نادیده نگیرید و در اسرع وقت به حل مشکلات از طریق مشاوره خانواده بپردازید. کیلینک روانشناسی روان آرام با ارائه مجرب ترین کادر مشاوره و روانشناسی آمادگی خدمت رسانی به شماست. کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره حضوری یا غیر حضوری ما بهره ببرید.

1.3K نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
sama
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من یه خاستگاری دارم که پسرعموی مادرم هست
چند جلسه ای هست باهم صحبت کردیم با اختلاف های ظاهری که بود تقریبا به تفاهم رسیدیم
ایشان در جلسه دوم صحبتمون صادقانه از رابطه گذشتشون برام تعریف کردند و می گفتند دوست ندارند با دروغ زندگی را شروع کنند ایشان در گذشتشون را با کسی آشنا میشند ورابطه داشتند و ناخواسته یک فرزندی به دنیا می یاد که البته به اصرار ایشان که این بچه را سقط کنند ان خانم قبول نمی کنند و بعد بدنیا امدن بچه ان خانم شکایت می کنند و با اختلافاتی که پیش میاد تن به ازدواج نمیدن و برای بچه شناسنامه میگیرند و بچه را خانم حاضر نمیشند به اقا بدند و خودشون حضانت بچه را قبول می کنند و بچه با مادرش زندگی می کنه و این آقا و خانوادش این موضوع را مخفی نگه داشتند و فاش نکردندالان این بچه دوازده سالش هست خود آقا 37 سالشه و هنوز ازدواج نکرده تازه قصد ازدواج داره…ایشان میگند بچه تمایلی به زندگی با ایشان نداره و شاید سالی یکبار هم بچه را نمی بینند
من خودمم 35 سالمه و تابحال ازدواج نکردم و پنج سال قبل برای اولین بار با پسری برای ازدواج آشنا میشم که توی ان رابطه ضربه بدی میخورم و متوجه دروغ ها و خیانت های آن اقا میشم و متاسفانه بخاطر سادگی و دلبستگی اشتباه ازم سواستفاده هم شده بودو بعد از اینکه متوجه شدم ان آقا بهم خیانت می کنه رابطه را کات کردم و دیگه حاضر نشدم هیچ مردی را وارد زندگیم کنم
و توی این چند سال حتی هیچ خاستگاری را راه ندادم بخاطر اینکه نمی تونستم با دروغ زندگی کنم و سخت بود و از گذشتم بگم ترجیح دادم با بهانه های بیخود خاستگارهام را رد کنم و هم از گذشتم رنج میبردم برام سخت بود سی سال خوب زندگی کردن بخاطر یه انتخاب اشتباه و عشق یکطرفه نابود شد (البته این نکته را هم بگم من این تصمیم اشتباه را بعد یه برهه مریضی های سخت خانواده و دچار افسردگی شدن گرفتم و الان این چهار پنج سال خودم تو شوکم بخاطر این اشتباهم که چرا خام آن آقا شدم و چرا سادگی کردم و حتی خودم را بیشتر مقصر میدونم)
شاید شما یا خیلی ها بگن چرا بفکر درمان و غیره نیوفتادی
واقعیتش برای من صداقت مهمترین چیزه و برام واقعا سخته بخوام با دروغ با دل و احساس کسی بازی کنم چون هر کسی میاد خاستگاری من به نیت حجب و حیا و خوب بودنم می یاد چیزی که خدا خودش شاهده توی 30 سال زندگیم واقعا بهش پایبند بودم حتی مغرور بودم
این آقا چون فامیل دور بودند بهانه ای برای رد کردنشون نداشتم
ما سر اکثر شرایط به تفاهم رسیدیدم
سوالم اینه از نظر شما من چیکار کنم حقیقت را به این آقا بگم درست هست؟؟؟ یا اینکه برای حفظ آبرو به ایشون هم جواب رد بدم
چون ایشان هم تاکید به صداقت داشتن دارند
چون من غیر مستقیم اشاره کردم اگر این سرنوشت را طرف مقابلتون داشته باشند چی
ایشون در جواب گفتند بهم صادقانه بگه چون صداقت برام مهمه
ممنون میشم راهنماییم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  sama

سلام دوست عزیز بهتره قبل از ازدواج به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید‌

ابی
11 ماه قبل

خیلی نامردی.این همه نوشته لااقل دو خط بهش انگیزه بده .اگر انگیزه اش رو داشت حضوری میرفت پیش مشاور .بگو که زندگی خیلی ساده است .سخت نگیر شرایط بدتری هم بوده که ختم به خیر شده.
به نظر من بهتر قضیه رو بگی ولی لزومی نداره همه قسمت ها رو بگی.

تیم محتوا روان آرام
11 ماه قبل
پاسخ به  ابی

دوست خوبم نظر شما رو تایید میکنم تا انگیزه ای برای دوستمون بشه.

آوینا
4 ماه قبل

به نظر من اگر از طرف اون رفیق قدیمی درآینده مشکلی برات پیش نمیاد نگو اما اگر احتمال مشکل هست حتما بگو .زنها با مردان فرق دارن انها هرکاری بکنند حق همیشه با انهاست اما زنها نه بایست پاک و شفاف باشند

شیما
10 ماه قبل
پاسخ به  sama

سلام از نظر من درمان کن و راجع بهش صحبت نکن ، صداقت یعنی در طول زندگی صداقت داسته باشی نه اینکه گذشته رو بخوای بازگو کنی .ایشون هم چون پای بچه در میون بوده به شما گفته .

کامبیز
8 ماه قبل
پاسخ به  شیما

دقیقا همینطوره

سحر
9 ماه قبل
پاسخ به  sama

بله بگوخودتوراحت کن دوست داشت میمونه نداشتم میره

رها نجار
9 ماه قبل
پاسخ به  سحر

سلام من رها هستم من چند سال پیش من من

کامبیز
8 ماه قبل
پاسخ به  سحر

بخدا با گفتنش نتنها چیزی درست نمیشه که خراب میشه صداقت رو با حماقت اشتباه نگیرید دوستان حتی اگر خیلی لازم بدونن که بگن واقعا دلیلی نداره خیلی با جزیات گفته بشه

قربانعلی مراد حساری
9 ماه قبل
پاسخ به  sama

سلام بنده۴۵ سال دارم ک دوبار زندگیم از هم پاچیده وپسرم هم تصادف کرده و زن دووم دیه پسرم مسادره کرده حال خوبی ندارم گفتم اگر بگیرد خودم خودشو میکشم چون من دیگر اواره شدم قسبندی کردم تاحالا هم بدهکار نیستم نمیدانم چی کنم شب روز ندارم ممنون اقای دکتر

کامبیز
8 ماه قبل
پاسخ به  sama

سلام ببین خواهر گل من اون آقا صداقت نداشته به هزاران دلیل نمیتونسته از شما پنهان کنه چون بلاخره شما متوجه میشدین بدون شک اگر میتونست پنهان کنه به هیچ عنوان به شما نمیگفت .این موضوع اول و به نظر من اینکه شما بخوایید از رابطه گذشتتون بگید اسمش صداقت نیست حماقته اینو تمام کارشناسا و روانشان با قاطعیت میگن چون واقعا خیلی کم پیش میاد که زن یا مردی انقدر انسان و شریف باشه که سالها بعد که به نظرم به سال هم نمیکشه که اون موضوه رو پتک میکنه و به سرتون میکوبه پس جای صداقت و حماقت رو قاطی نکنید

موسوی
12 روز قبل

سلام لطفا کمکم کنید من پدرشوهر ایندم ازم خاسته یه دوست اجتماعی براش پیدا کنم ۳۶ سالشه چیکار کنم واقعا موندم میگه قصد خیانت ندارم فقط در حد درد و دل هر چی‌گفتم نکن اینجوری قبول نمیکنه منم گفتم اوکی باش 🙁حالا نمیدونم دارم دیونه میشم لطفا راهنماییم کنید

فاطمه زهر
15 روز قبل

سلام من و خواهرم اوایل باهم کنار میومدیم ولی بعد از مدتی که به سن بلوغ رسیدم احلام بد شد و باهاش بد رفتار کردم حالا خواهر کوچکم بعد از مدتی اون اخلاقارو از من یاد گرفته و داره مثل خودم با من رفتار میکنند و یا حال بدتر اون هفت ساله سه و من سیزده سال امروز تو صورتم تف کرد و بهم گفت خفه شم دیگه نمیدونم برای برگرداندن رابطمون چیکار بایدکنم

امیرعلی
1 ماه قبل

سلام.من ۱ هفته پیش خواهرم رو در حال سکس با دوست پسرش دیدم ولی چیزی بهش نگفتم الان ی هفته است که فکرم بدجور داغونه ب نطرتون چکار باید کنم؟

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  امیرعلی

سلام دوست عزیز؛ با یک روانشناس صحبت کنید تا مساله رو از جهت بافت فرهنگی و ساختار خانوادگی و ارتباطی و شخصیتی و خلقی و… بررسی کرده و راهنمایی لازم رو دریافت کنید.

زیبا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیرچندماهی هست باعروسم قهرکردم ۶۰ به ۴۰ من دلش روشکستم اول ازدواج به نطرشما من پیش قدم بشم درست هست یانه به انوان مادرشوهرخودم روکوجیک نکنم چه کارکنم باتشکر

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  زیبا

سلام دوست عزیز؛ پذیرفتن سهم خودتون از اشتباه و جبرانش در مدیریت هر رابطه ای بزرگی میاره نه کوچیکی.

مهناز
1 ماه قبل

سلام..من متوجه شدم دامادمون معتاد شده الان نميدونم چكار كنم به كي بگم خواهرمم ميدونه.. برم به پدر و مادرش بگم يانه؟؟ به خودشونم بگم انكار ميكنن منم نميتونم بگم ازكجا فهميدم..چند وقتم حال روحيش خوب نبود افسرده بود ورشكست شده نميدونم چكار كنم چيزي نگم دوباره بدتر بشه حالش؟

❤️S. M
2 ماه قبل

سلام
من دوست دارم پدر و مادرم از لحاظ پوشش، افکار ،عقاید ،تعصبات ،روشنفکری، وضع مالی و…. مثل آرزوهام باشن و اون چیزی که میخوام و تو ذهنم هست باشن با نوشتن آرزو ها و تجسم در قانون جذب بهشون برسم
آخه شنیدم که میشه

Guvfhkn
2 ماه قبل

سلام
من دوست دارم که پدرومادر مثل آرزو هام باشن و از لحاظ وضع مالی ، پوشش، افکار، عقاید ،تعصبات، روشنفکر بودن و…. عوض بشن آیا با نوشتن آرزو ها در قانون جذب میشه به آرزوم برسم آخه داستان هایی شنیدم که میشه

سارا
2 ماه قبل

باسلام ووقت بخیر من مشکلی که دارم اینه که پسرم 17سالشه نزدیک یک ودو سالی میشه که همسرم خیلی به پسرم گیر میده مثل یک هوو می مونه براش من موندم اگر به پسرم کوچکترین توجهی می کنم از طرف همسرم قرولوند میشنوم از یک طرف پسرم جوون شده نیاز به توجه بیشتر داره تا بدام گرگهای بیرون نیفته . زمانی که شوهرم گیر میده به پسرم اعصابم خورد میشه من بدتر با پسرم دعوا میکنم که چرا اینکار رو کردی چرا این حرفو زدی برای آینده پسرم نگرانم می ترسم سرخورده بشه از خانواده همین الانش هم گوشه گیر شده وسرش همش توی گوشیه همش خودشو از پدرش قایم میکنه . نه جرات دارم به شوهرم بگم بیاد مشاوره نه پرم رو می تونم مشاوره درست بدم می خواستم ببینم میتونید راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ توصیه میشه خودتون مراجعه کنید به مشاوره. قطعا با بررسی بهتر وضعیت، راهکارهای مناسبی برای مدیریت روابط بینشون دریافت می کنید.

شهاب
3 ماه قبل

سلام. وقتی پدر خانمم ممانعت از معالجه همسرم می‌کنه که اختلال شخصیت مرزی داره و بعد ازبیست سال. میگه باید طلاق بگیرن با دوفرزند نخبه .که پر خانم یک شخص غیر موجه مربوط به انسانهای اولیه به طوری که آخرین دختر خودشو از بیمارستان به خاطر دختر بودن مرخص نمی کرد چه باید کرد.وجرم تعریف نشده هم نداریم

Last edited 3 ماه قبل by شهاب
عسل
4 ماه قبل

سلام دختر 19 ساله هستم که خانوادم نمیزارن برم بیرون با دوستام برم بیرون و این داره منو ازار میده منی ک 18 سال هیچ حرفی نداشتم الان ک دانشجو هستم منو اذیت میکنه

محمدرضا
4 ماه قبل

شما که هرکی ازتون سوال میپرسه فقط پاسش میدید و حداقل یه جوابی بهش نمیدید پس لطف کنید به جای این پرسش و پاسخ های الکی و تبلیغات برای خودتون فقط شماره تماستون رو اون بالا بزارید .
میدونم که الان این متن رو حذف میکنید .

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  محمدرضا

09905758590——–02188216100

الهه
4 ماه قبل

سلام من 6ماهه ازدواج دوم کردم شوهرم تمام قولهایی ک قبل ازدواج بهم داده بود ک یکیش هم بچه دار شدنمون بود الان زیر همه قولهاش زده و منو بلاتکلیف گزاشته با اینکه خودش از ازدواج اولش ی بچه داره و تو این مدت هیچ هزینه ای برام نکرده و ازم تقاصای پول داره برا سرمایه از این میترسم ک پولامو بگیره و منو اواره کنه الان نمیدونم باهاش بمونم زندگیمو ادامه بدم یا برگردم شهرم
درضمن من از ی شهر دیگه اومدم شهر همسرم و اینجا کسی رو ندارم

محسن عرب تیموری
5 ماه قبل

با عرض سلام آیا تنفر نامزد خجالتی و درونگرا که به سن ۱۷ هنوز نرسیده از همسرش و اینکه آیا دوست داشتن را قبول نداشتن و عشق را خرافات دانستن طبیعی است. توضیح دهید

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ نمیدونم منظورتون از طبیعی بودن چیه ولی چیزی که مشخصه وجود تفاوت شخصیت و بالطبع تفاوت نسبتا زیاد در انتظارات و نیازها مشهود هست که بنا به شدت این تفاوتها و میزان اولویت نیازها باید بررسی بشه.

پرویز
5 ماه قبل

سلام من دختری دارم که 14 سال است ازدواج کرده در حال حاضر با شوهرش اختلاف دارد وبما اجازه نمیدهد در مورد ان صحبت کنیم راهکار چیست که بتوانیم باین رفع اختلاف کمک کنیم وانها را از وضعیت نجات دهیم

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  پرویز

سلام دوست عزیز؛ بهترین راهکار اینه که هدایتشون کنید از روانشناس زوج درمانگر کمک بگیرند. چون یه مشاور میتونه اصولی و حرفه ای و کاملا بیطرفانه بهشون کمک کنه.

الهام
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
من و همسرم ۶ سالی هست ازدواج کردیم، تازگیا تصمیم به بارداری گرفتیم که در حال حاضر باردار هستم و ۱۲ هفته، حدود دو‌هفته پیش برای دیدن پدر و مادرمون به شهرمون سفر کردیم، که خانواده ی همسرم کرونا گرفتن و مجبور شدیم یک هفته رو در منزل پدر و مادر من سپری کنیم. روز آخر همسرم الکی بهانه گیری کرد و یه بحث و دعوایی راه انداخت، در حالیکه این یک هفته پدر و مادر من از هیچ کمکی دریغ نکردن. الان که دو هفته اس برگشتیم خونه ی خودمون، همسرم به پدر و مادرم زنگ زد و صحبت کرد ولی پدر و مادر من اصلا بهش زنگ نمیزنن، حالش رو از من میپرسن ولی مستقیم به خودش زنگ نمیزنن. هر چی هم میگم قبول نمیکنن میگن الان زنگ بزنیم بد عادت میشه فردا پس فردا یه دعوای بدتر از این راه میندازه. با این وجود همسرم هر روز به من میگه خانوادت چقدر بی فرهنگن و کلی فحش و‌ناسزا میده، اینارو به خانوادم نگفتم، به خدا خسته شدم، نمیدونم چی کار کنم لطفا یه راهی پیش روی من بزارید.

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  الهام

سلام دوست عزیز؛ نحوه مدیریت روابط همسرتون و خانواده های طرفین به مهارت و تدبیر و شناخت نیاز داره که میتونید به کمک یک زوج درمارنگر اونها رو فرابگیرید و به ترمیم روابط بپردازید و یا ارتباطاتتون رو غنی کنید. توصیه میکنم پیش از بدنیا اومدن فرزندتون در جهت بهبودی روابطتون اقدام بفرمایید.

الهام
6 ماه قبل

ممنون از پاسخگوییتون، من فک میکنم بعد از به دنیا اومدن فرزندم جدا شم، چون واقعا زندگی برای من دیگه هیچ معنایی نداره، باید دو طرف تلاش کنن برای بهبود رابطه که کارب انجام نمیدن، این وسط من میسوزم و حرص میخورم.

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  الهام

لطفا قبل از هر اقدامی از مشاور کمک بگیرید

امید
5 ماه قبل

سلام.خسته نباشید.بنده ۲۸ سالمه و خانومم ۲۲ ما ۵ سال ک ازدواج کردیم الانم ی بچه ۳ ساله داریم .از همون نامزدی خیلی باهم مشکل داشتیم همش حرف جدایی طلاق اینا بود همدیگرو دوست داریم اما زندگی خوبی نداریم همش بحث دعوا ….هر روز زندگی واس جفتمون زهر مار شده ی روز خوب ی روز بعد ثبات ندارع زندگیمون همین جوری بی هدف داریم پیش میرم قهر دعوا این جور چیزا دیگ ب جای رسیده ک جفتمون می‌دونیم ب خاطر بچه باهمیم بهم گفتیم اما دیگ بریدم خسته شدم دیگ نمیتونم ادامه بدم می‌خوایم جدا شدیم اما بچه رو …چی کمکم کنید خواهش میکنم دیگ هیچ حریم احترام بینمون نموده

Last edited 5 ماه قبل by امید
تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  امید

سلام دوست عزیز؛ کاش از همون زمانیکه به وجود مشکل پی بردین دنبال راه حل بودین تا حرمتها از بین نمیرفت.ولی بازهم جای امیدواری هست که میدونید مشکلاتی هست که باید باهم برطرفش کنید و اول بخاطر خودتون و بعد بخاطر فرزندتون روابطتون رو اصلاح و غنی کنید. توصیه میکنم هردو باهم به مشاور خانواده مراجعه کنید و به کمک ایشان و تلاش خودتون زندگیتون رو سرشار از عشق و صمیمیت کنید.

امیر
6 ماه قبل

سلام من باهمسرم زیادبحث میکنیم وکاربه کتک کاری میکشه ممنون میشم کمکم کنین

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  امیر

سلام دوست عزیز؛ مراقبت از رابطه و ارتقای کیفیت رابطه، و حل مشکلات رابطه، حیطه گسترده ای داره که نیاز به مهارت و شناخت بالایی داره. لطفا از یک زوج درمانگر کمک بگیرید.

اصغربابایی
7 ماه قبل

سلام وخسته نباشید
من 34 سالمه وهمسرم 25 یک سال از عروسیمون میگذره و زندگیمونم خوبه
یک هفته پیش از روی کنجکاوی واتس آپ همسرم رو خوندم
متاسفانه متوجه شدم دوست صمیمی چند ساله خانومم با داشتن همسر و یک پسر با سه مرد دیگه در ارتباطه
البته خیانت نکرده به شوهرش هنوز
میدونم اشتباه کردم
به همسرم گفتم و خیلی ناراحت شد
حالا به همسرم بدبین شدم نگرانم نکنه با کسی ارتباط داشته باشه نکنه اونم از دوستش تاثیر بگیره و براش عادی بشه
نمیدونم چیکار کنم
ازش مطمئن هستم هیچ چیز بدی ازش ندیدم تابحال حتی به دوستشم خیلی نصیحت کرده ولی آروم نمیشم
میترسم زندگیمو خودم خراب کنم
کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  اصغربابایی

سلام دوست عزیز؛اگر فکر میکنید نمیتونید از طریق گفتگوی سازنده(بدون اتهام و تنش،بدون سرزنش و جانبداری) احساس تون از این موضوع و نیاز روشنتون از همسرتون رو با ایشون مطرح کنید، حتما از طریق مشاوره زوج درمانگر این مساله رو حل کنید و زندگیتون رو از اعتماد و صمیمیت سرشار کنید.

هلیا
7 ماه قبل

سلام.من ۷سال ازدواج کردم ازهمون روز بعد عقد فهمیدم خانواده رندی قسمتم شده البته تا یک سال اول فکرمیکردم شوهرم از اونا بهتر.از روزی که عقد کردیم یادم نمیاد حتی یه شکلات هم برام خریده باشه حتی از عقد تا بچه دومم که سه سال از زندگیمون گذشته بود هم بدنیا اومد حتی یه بیرون تا پارک سرکوچه خوبه که حتی تا پارکینگ خونه هم حق نداشتم برم که بعدا فهمیدم بخاطر کارهایه اشتباه خواهراش منو محدود کرده وکتکهایی که به هر بهونه هایه الکی میزد همش بخاطر اونا بود لباس ووسیله هایه خودمو بچه هامو ازپولی که بابام وخانواده ام میداد میگرفتم این مرد حتی حامله هم بودم به غذا خوردنم هم رحم نمیکرد بچه هام پشت سرهم بودن کوچکترین کمک هم نمیکرد تو نگهداشتن و…. میدیدم به زن داداش خیلی میرسه بعدا فهمیدم اقاکه به بهانه ماشین خریدن میره خونه زن داداشش با اونا پارک وپاساژ گردی هم داره پول هم که قربونش برم جلو پشت سر به خانواده اش …. ولی برا بچه خودش حتی از شیاف گرفتن خسیسی میکرد طوری که دوبار به تشنجش رسید حتی برا شربت بعد تشنجش هم رحم نکرد اونم از بابام میگیرم جالبه پول لباس وشربت و… بااینکه خانواده ام میده از بزرگ وکوچیک خانواده امو هرچی که خواهراشو برادراش کردن به خانواده ام نسبت میده و…‌.تا اینکه میفهمه پول نباید پس بده ساکت میشه بعدن هم همه این خرجهارو هم به اسم خودش میزنه….چشم چرون ودست بزن هم که ….بخاطر اینکه پدرومادرم مریض بودن چیزی بهشون نگفتم تا اینکه سه سال پیش منو بچه هارو برد خونه پدرمو بدون هیچ وسیله وپول گذاشتو رفت بخاطر مای بی بی بچه ها وبرا اینکه برا عروسی خواهرم پول نده تا یکماه اصلا پیداش نبود بعد اومد تازه خانواده ام فهمید که شوهرم حتی به شکم نوزادش هم رحم نمیکنه چه برسه…. بعد ۴ماه وساطت بخاطر بچه ها اومد خونه اش خیلی خیلی خسیس دهن بین وچشم چرون ونامردو…. بخدا خسته شدم اگه این دوتا بچه نبودن واز عذاب اون دنیا نمیترسیم خودم میکشتم که راحتشم بخدا قشنگی دارم سرمایه دارم تمیزی خودم خانه و…. بچه هام هم قشنگی دارن هم از نظر تربیت هم هوش از هم سمت خودم هم خانواده خودش و دیگران زبان زدن ولی این مرد یه… نمیدونم چیکار کنم هرچی قران ودعا هم میخونم….طلاق هم نمیتونم بگیرم

روح الله فرهنگ
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من ۹ ماهیی میشه عقد کردم و الان فهمیدم خانومم هم زود رنجه و خیلی لجبازمن الان میترسم از بعدش لطفا راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ حتما از مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانگر کمک بگیرید. هردو باه مراجعه کنید موثر تر هست.

سارا
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من یه پدر دارم ک خیلی ازیتمون میکنه خیلی حالمونو بدم میکنه همیشه حرف حرف خودشه توخانواده بخدا انقدر دلم گرفته ها اصلا نم تونم چی بگم ک یکم از دلتنگیم کم شه در حدی ناراحت میکنه ادمو ادم یه لحظه نفسش میبره یه مرد هیز حرومزاده خدا به مامام توهین میکنه دارم سکته میکنم جونم به لبم رسیده یعنی به جاایی میرسم میگم بزنم خودمو بکشم راحت شم انقدر حالم بده

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ میتونید به کمک مادرتون و یا شخص مورد اعتمادی از یک مشاور کمک بگیرید؟ مثل مشاور مدرسه

باران
7 ماه قبل

سلام حدود یک سال وچهار ماە از اڕدواجمان میگذرد بهم علاقە داشتیم اوایل ازدواج فهمیدم کە زمانی کە با من نامزد بودە با کسی دیگر حرف میزد قسم خورد کە ان دوران بودە وتکرار نمیکنە .ولی بعد از چن ماە بازی نصب کردیم باهم فهمیدم که داره چت میکنه داخل بازیـ بهش گفتم اول انکار کرد ولی حذف کرد ولی گوشیش رو نگاه میکردم میدیدم بازی رو نصب میکنه دزدکی حذف میکنه بعد از دوسه بار قسم خورد دیگه نصب نمیکنه ولی چند بار تو گوشیش دیدم که دنبال شبکه های اجتماعی وچت میگرده اما تو خونه حذف میکرد هر بار که بهش گفتم کلی قسم خورده که دیگه دنبال این برنامه ها نمیره اما بعد از یه مدت داخل گوشیش دیدم حتی یه بار خواستم برم از خونه که انقدر قسم خورد موندم الان بعد ازیک ماه از اون ماجرا باز دیدم سرچ کرد شبکه اجتماعی ولی نصب نکرده بهش گفتم میگه سرچ کردم ولی به خدا نصب نکردم میگم پس چرا سرچ کردی میگه نمیدونم به نظرتون پیش مشاور برم یا نه ..البته هر بار گفتم که دلیل اینکه حس میکنی چه نیاز داری به این برنامه ها ..چه کبودی تو زندگیمون داری این کار رو میکنی میگه هیچی میگه بهترین زندگی رو دارم ولی نمیدونم چرا این کار رو میکنم میدونم که دوسم داره از هر نظری که بگی مرد خوبیه فقط دلیل این کاراش رو نمیدونم میدونه که من هم واقعا دوسش دارم

Last edited 7 ماه قبل by باران
تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  باران

سلام دوست عزیز؛ حتما از روانشناس زوج درمانگر کمک بگیرید تا به کمک هم تعارضات زندگیتون رو حل کنید و زندگیتون رو سرشار از اعتماد و صمیمیت و تعهد کنید.

Es💫
7 ماه قبل

سلام اقام توی گوسیش با کسی چت میکنه که من نمدونم کی هست و مخفی میکنه ازش میپریم میگه نترس کسی نیست ووقتی میخوام برای اطمینانم پیامهارو نشون بده پاک میکنه به نظر شما چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  Es💫

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی دقیق تر شرایط خانواده و روابطتون و اتخاذ تصمیم و راهکارهای مناسب، اگر میتوانید باهم، وگرنه خودتان به روانشناس زوج درمانگر مراجعه کنید و مشکل رو با کمک ایشان بررسی کنید.

Zahra
7 ماه قبل

سلام مشکلم با شوهرم هستش .شوهرم اصلا خونه نمیمونه وقتای ک ازسرکار میاد یا خوابه یا بیرونه یا سرش توگوشیه ی کلام باهام حرف نمیزنه یا ی حرفی رو ک بهش میزنم گوش نمیده مجبور میشم هی تکرار کنم بعد حرفم میزنه داد میزنه محبت نمیکنه خستم کرده نمیدونم چیکار کنم رومون توروی هم بازشده .خیلی فکر طلاق میاد توذهنم

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  Zahra

سلام دوست عزیز؛ شما نیاز به کمک زوج درمانگر دارید تا بتونید مشکلاتتون رو حل کنید.میتونید با شماره ۰۹۹۰۵۷۵۸۵۹۰ از ساعت ۹صبح تا ۹ شب همه روزه حتی در تعطیلات تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنند.

Kimiya
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من بیست و یک سال دارم و شخصی که قصد ازدواج دارم باهاش هم 23 سال از حدود دو سال پیش از طریق دانشگاه آشنا شدیم و بعد از یک سال و خورده ای دوستی حدود هشت ماه پیش برای خواستگاری اومدن قید کنم ک ایشون یک شهر دیگه ان و من یک شهر دیگه از اون زمان پدرم گفتن که جواب رو بهشون میدن بعد هشت ماه پدرم هنوز هیچ اقدامی نکردن البته میدونن که جواب من مثبته همچیز ام از نظر ملک و این ها اوکیه من نمیدونم چجوری دیگه بیان کنم ک پدرم زودتر جواب رو بدن به این ها هربار که بهشون گفتم میگن صبر کن دانشگاه باز شه بریم با توجه به این شرایط کرونا شاید اصلا سال دیگه ام باز نشه

تیم محتوا روان آرام
7 ماه قبل
پاسخ به  Kimiya

سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنیم قبل از ازدواج حتما با مشاور پیش ازازدواج صحبت کنید تا تصمیم مطمئن تری برای زندگیتون بگیرید. برای گرفتن وقت از طریق شماره زیر اقدام کنید 09905758590

mari3
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر.من یک سالو دوماهه عروسی کردم .طبقه ی بالا خونه مادرشوهرم زندگی میکنیم‌.روابطمون خیلی خوب بود تااینکه چندروز پیش مادرشوهرم وسط مهمونی اومد بالا و با تیکه و خنده به عموم اینا فهموند که مارو دعوت نکردن بعدم که خواستم ازشون پذیرایی کنم جلو همه گفتن ما این موقع از شب دیگه چیزی نمیخوریم بعدم رفتن دیگه.من قبلا بهشون گفته بودم زن عموم میخواد روابط مارو بهم بزنه مراقب باشید ولی مادرشوهرم دقیقا جلو همون زن عموم اینارو گفت.اخر شب که شوهرمو فرستادم پایین که بگه بهش چرا اینکارو کردی گفته من ناراحت بودم منو دعوت نکردید واسه همین جلو جمع اینارو گفتم.دیگه نه میخوام مادرشوهرمو ببینم نه میتونم مثل قبل باشم.خودشم اصلا به روش نیاورد.لطفا کمکم کنید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره