نوبت دهی در روان آرام

دریافت مشاوره از مجرب ترین مشاوران به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری

مشاوره زندگی مشترک

مشاور

درباره مشاوره زندگی مشترک

مشاور ازدواج

فواید مراجعه به مشاوره

مرکز مشاوره

درباره مرکز مشاوره ما

سرویس ها

سوالات متداول

مشاوره زندگی مشترک

در طول زندگی شاید در برخی مواقع اتفاق بیافتد که احساس کنید همسر شما به خواسته های شما عمل نمی کند و به عقاید و نظرهای شما درباره ی مسایل مختلف احترام نمی گذارد. این مساله شاید باعث شود شما فکر کنید اصلا برای او مهم نیستید و شاید گاهی اوقات دقیقا بر عکس چیزی که شما می خواهید را انجام می دهد. اینجاست که کمک یک فرد متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا این اختلاف هارا برطرف کنید و با کمک یک مشاوره زندگی مشترک مشکلات خودتان را حل کنید.

وقتی زن و شوهر در این چرخه قرار می گیرند زندگی مشترک دیگر زندگی مشترک نیست و تبدیل به یک میدان مسابقه می شود که هر کدام از طرفین می خواهند خواسته ی خود را به دیگری تحمیل کنند و در واقع در نهایت آنها برنده ی این مسابقه باشند. در صورتی که تنها جایی که نباید این اتفاق رخ دهد زندگی مشترک زناشویی است. اگر زوجین بخواهند به این روش ادامه دهند رابطه ی آن ها دچار مشکل می شود. کمک گرفتن از مشاوره زندگی  مشترک در این مشکلات می‌تواند کمک بسزایی به شما و همسرتان بکند.

تعریف دقیق تری که بخواهیم برای این قبیل رفتارها داشته باشیم که اغلب از آن ها به عنوان لجبازی یاد می کنند، این است که فرد یک رفتار مقابله ای از خود نشان می دهد که از آن طریق از خودش دفاع کند و در عین حال به طرف مقابلش بهماند که قدرت این زندگی مشترک متعلق به کیست. و طرف مقابل این نکته را بداند که نمی تواند او را کنترل کند و برنده این بازی اوست. به خاطر همین، همسر شما دست به کارهایی می زند که دقیقا خلاف گفته ی شماست. و در واقع او از این رفتارها استفاده می کند که مخالفت خود را با شما نشان دهد.

این مقاله هم بخوانید  بهترین روانپزشک در تهران

اینجاست که مشاوره زندگی مشترک می‌تواند به شما کمک کند. با استفاه از خدمات مشاوره شما می‌توانید از یک شخص بی طرف کمک گرفته و مشکلات خود و همسرتان را به طور تخصصی حل کنید.

ارتباط با مشاور روانشناس

اگر قصد دارید بصورت حضوری و حتی غیرحضوری با مشاور روانشاس مجرب در رابطه با عشق در زندگی در ارتباط باشید تنها کافیست به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و اقدام به تماس برای برخورداری از خدمات مشاوره ای نمایید.

مشاوره زندگی مشترک چه کمکی در زندگی می کند؟

با توجه به اختلافات و دغدغه های طرفین به شما درحل مشکلاتتان کمک می کند.

چگونه زندگی مشترک خوبی را تجربه کنید؟

برای داشتن زندگی مشترک خوب لازم است هر شخص وظایف خود در زندگی مشترک را به درستی انجام دهد.

چگونه عشق را در زندگی مشترک بشناسیم؟

با احساس خوبی که نسبت به طرف مقابل دارید.

4.6/5 - (20 امتیاز)

فواید مراجعه به مشاوره زندگی مشترک

در اینجا برخی مواردی را ذکر می کنیم که مراجعه به روانشناس به در راستا آن ها شما کمک می کند و باعث می شود زندگی مشترک شما و شریک زندگیتان بهبود یابد.

توافق مشترک در زندگی زناشویی منجر به حل مسائل شما می شود 
البته باید گفت که لجبازی در رابطه در میان رفتارهای دیگر رخ می دهد. یعنی وقتی یکی از زوجین لجبازی می کند، طرف دیگر رابطه هم در لجبازی او تاثیر دارد. اگر اینگونه لجبازی هایی بعدا در رابطه بوجود آید و هیچ کدام از زوجین مشکل شخصیتی نداشته باشند، باید به دنبال آسیب هایی در این رابطه بود. که این آسیب ها باعث ایجاد رابطه لج و لجبازی در رابطه می شود. شخصیت هایی که مشکل دار هستند همیشه تلاش می کنند که حرف خود را هر چند نادرست به کرسی بنشانند. و اصلا نمی خواهند حرف های طرف مقابلشان را بشنوند.

وقتی در زندگی مشترک یکی از طرفین مدام خواسته های خود را مطرح می کند اما این خواسته ها از جانب طرف مقابل دیده نمی شود، لجبازی اتفاق می افتد که باعث سست شدن پایه های زندگی مشترک می شود. و نباید این اتفاق را ساده انگاشت. وقتی دو طرف وارد این رابطه لجبازانه می شوند یعنی دو نفر نتوانسته اند ارتباط خوب و موثری باهم داشته باشند. و در مواجهه با مسائل مختلف مانند یک کودک ناپخته عمل می کنند.

حتی با این که بعضی وقت ها می‌دانند کاری که از سر لجبازی انجام می دهند نادرست است اما بازنده شدن طرف مقابل به قدری مهم است که ترجیح می دهند آن کار اشتباه را انجام دهند. لجبازی خصوصیتی نیست که بگوییم به ارث می رسد. در واقع اکتسابی است. که افراد از محیط اطراف خود آن را یاد می گیرند. در واقع تعاملات نادرستی که در رابطه رخ می دهد باعث ایجاد چنین خصوصیتی در فرد می شود که برای هر دو نفر آزار دهند خواهد بود.

اگر شما و همسرتان هر دو شاغلید، چگونه در مسائل مالی به تفاهم می رسید؟

در صورتی که دو نفر به حریم های هم احترام بگذارند و برای نظر، عقیده و خواسته معقول طرف مقابل ارزش قائل باشند. و با خود بیندیشند که وقتی همسرم از من خواسته ای دارد، نیازش واقعا چیست و این به خاطر این است که می‌داند من می توانم از پس آن برآیم و او مرا اولین نفری دانسته که خواسته اش را مطرح کند. در این صورت هیچ کدام از طرفین به دنبال قدرت طلبی نبوده و در عوض به دنبال این هستند که رضایت مندی را در زندگی زناشویی بالا ببرند.

لجبازی های افراطی در رابطه یکی از عواملی است که زوجین را به سمت طلاق می کشاند. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد و با خود بگوییم که مگر بچه ایم که لجبازی کنیم؟! و یا این که با این رفتارهای بچگانه در هر رابطه ای هست و حل می شود. در صورتی که هیچ مشکلی در رابطه به خودی خود حل نخواهد شد. تا شما خودتان پی به اشتباهتان نبرید و در صدد رفع مساله بر نیایید ، مشکلات روز به روز بیشتر شده و مشکلات جدیدی بوجود می آید و مانند کبریتی می شود که به هیزم زندگی مشترکتان می زنید. اگر هم به دنبال طلاق نروند زندگی همراه با رضایت و شادکامی هم نخواهند داشت. اگر قبل از ازدواج دو نفر نسبت به خود و نسبت به دیگری شناخت کافی نداشته باشد و از لحاظ سطح فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی متفاوت باشند به خاطر اختلاف نظرهایی که بوجود می آید، لجبازی هم بیشتر می شود. در خانواده ای که مرد به خاطر مرد بودنش احساس می کند که حرف باید حرف او باشد و به هیچ وجه از گفته خود عقب نشینی نمی کند هم، رابطه به سمت لجبازی می رود.

مسئولیت پذیری در زندگی زناشویی

بالاخره یک از زوجین باید به دنبال رفع این گونه رابطه ی پر از لجبازی باشد. بهترین کاری که می توان در مواجهه با همسر لجباز کرد این است که سکوت کنید. زیرا اگر مقابله به مثل کنید و شما هم خشمگین و ناراحت شوید، از لجبازی همسرتان کم نمی شود. ممکن است همسر شما اعتماد به نفس کافی نداشته باشد و برای این که مقتدر بودن خودش را نشان دهد از راه فرعی که اسمش لجبازی است را انتخاب کند. لحن و حالت صحبت کردن هم مهم است. وقتی لحن و کلماتی که استفاده می کنید دارای بار منفی است و کنایه آمیز است ، باعث ناراحتی و شکستن شخصیت همسرتان می شود. سعی نکنید او را تحقیر کنید و با نهایت آرامش و در زمان مناسب ویژگی های منفی او را بگویید. تا زمانی که همسرتان در فضای لجبازی است سعی کنید راجع به موضوعی که باعث خشمگین شدن و لجبازی همسرتان شده حرف نزنید.

عشق در زندگی مشترک

برای ایجاد و یا وجود عشق در زندگی مشترک یکسری قواعد وجود دارد. معمولا عشق در زندگی مشترک زمانی بوجود می آید که هر دو طرف حس خوبی نسبت به یکدیگر داشته باشند. این حس خوب نیز حاصل مجموعه بازخوردهایی از رفتار طرف مقابل است. به اینصورت که هر قدر طرفین، رفتار و بازخوردهای خوبی به یکدیگر داشته باشند به یکدیگر کمک می کنند تا عشق در زندگی زن و مرد شکل بگیرد. باید توجه داشت که تنها و صرفا اخلاق و رفتار تعیین کننده نیستند و می بایست به مجموعه عوامل توجه داشت. کلیات موضوع بشرح زیر است:

  • توجه به بهداشت، زیبایی، پوشش و حفظ تناسب اندام
  • الگوی اخلاقی و رفتاری صحیح و مناسب با شرایط

عشق در زندگی با زیبایی ظاهری

باید با خودمان روراست باشیم و با دید منطقی تری به زندگی نگاه کنیم. یکی از مهمترین بخشهای یک زندگی مشترک، روابط زناشویی است. این موضوع نباید ساده گرفته شده و به راحتی از روی آن عبور کرد. توجه به بهداشت، زیبایی، پوشش، بهبود و یا حفظ تناسب اندام از جمله مواردی است که باید توجه ویژه ای به آنها شود. نمی توان انتظار زیادی داشت بدون توجه به این موارد عشق در زندگی را تجربه کرد و یا بوجود آورد. در واقع زیبایی ظاهری و باطنی هر دو مکمل هم هستند و باید به هر دوی آنها توجه داشت.

تاثیر عشق در زندگی انسان

عشق تاثیر بسیار خوبی بر روی سلامتی جسمی و سلامت روحی دارد. وجود آرامش، انرژی، امید، هدف و … از تاثیرات عشق در زندگی ما انسانهاست. مواردی نظیر سوخت و ساز مناسب بدن، فشار خون مناسب، کاهش بیماری های قلبی عروقی و ده ها مورد دیگر از تاثیرات شگفت انگیز عشق در زندگی است! زیرا عدم وجود آرامش حاصل از عشق می تواند زمینه ساز مشکلات جسمی باشد.

عشق در زندگی با زیبایی باطنی

کاملا منطقی است که زیباترین افراد نیز با اخلاق و رفتار نامناسب نخواهند توانست محبوبیت بالایی را کسب کند. اگر هم به اینصورت باشد موقتی بوده و دوام طولانی مدتی نخواهد داشت. اخلاق و رفتار خوب و مناسب می تواند بستر مناسبی را فراهم کند تا بتوان آرامش واقعی را در زندگی تجربه کرد. این آرامش حقیقی نیز یکی از ده ها بازخورد عشق در انسان است.

چگونه می توان عشق در زندگی را ایجاد و آنرا پایدار کرد؟

موارد ذکر شده فوق عواملی هستند که می بایست بصورت صحیحی انجام شوند. یکی از بهترین راهکارها در این زمینه مراجعه به مشاور روانشناس است. اینکار سبب خواهد شد تا راهکارهای اصولی را یاد گرفته و آنها را در زندگی خود بکار ببرید. همچنین توجه به اینکه ضروری است که زوجین، عادات و فرهنگ های مختلفی دارند و فراهم نمودن تناسب میان نیازها و خواسته های مورد قبول و سازگار آنها، تنها با مشاور روانشاس قابل بررسی و تحیل است که در انتها نیز به ارائه بهترین راهکار منجر می شود.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام با دارا بودن مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با مدیریت سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد. به استحضار می رساند در مرکز مشاوره روان آرام به طیف گسترده ای از مشکلات روانشناسی، روانپزشکی، کودک و نوجوان و بزرگسال به صورت فردی، زوج، خانواده و گروهی رسیدگی میگردد.

علیرضا نوروزی
دکتر روانشناس

آقای دکتر علیرضا نوروزی

رزومه رزرو وقت
Team Member Picture
روانپزشک

آقای دکتر نبی الله دریجانی

رزومه رزرو وقت
Team Member Picture
روانشناس

خانم خواجه رسولی

رزومه رزرو وقت
عذرا عظیمی
روانشناس

سرکار خانم عذرا عظیمی

رزومه رزرو وقت

مشاوره زندگی مشترک چه کمکی در زندگی می کند؟

با توجه به اختلافات و دغدغه های طرفین به شما درحل مشکلاتتان کمک می کند.

چگونه زندگی مشترک خوبی را تجربه کنید؟

برای داشتن زندگی مشترک خوب لازم است هر شخص وظایف خود در زندگی مشترک را به درستی انجام دهد.

چگونه عشق را در زندگی مشترک بشناسیم؟

با احساس خوبی که نسبت به طرف مقابل دارید.

32 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
نرگس ممحمددی
28 روز قبل

با سلام من ۴ سال ازدوج کردم و ۱۴ بود ازدوج کردم حالا ۲۰ سالم و شوهرم هیچ اخلاقی نداره همش دعوا میکن سر پول ک ب من نمیده من هرچی باش مهربانم او ن همش براش مهم نیستم شما بگید چیکار کنمم

تیم محتوا روان آرام
19 روز قبل

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مسئله ای که فرمودید دلایل و عوامل مختلفی میتونه داشته باشه پیشنهاد می‌شود در این زمینه با یک مشاوره خانواده صحبت کنید مشاوره خانواده با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکارها را در این زمینه به شما ارائه می کنه.

لاله
2 ماه قبل

سلام دختر 16 ساله ایی هستم که 2 روزه از ازدواجم می گذره اما هنوزم نتونستم با همسرم رابطه برقرار کنم لطفا کمکم کنید😯😯😯😯😯

مهسا
3 ماه قبل

چرا جواب منو ندادی خانم مشاور

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  مهسا

دوست عزیز یک‌بار دیگه سوالتون رو مطرح کنید.

مهسا
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر من یه دختره ۱۵ ساله ایی هستم احساس میکنم شوهرم نمیخوام اما رفتم دعا کردم براش گفت ستارهتون جوفته دوست داره گفتمش اگه دوسم داره چرا محبت لهم نمیکنه گفت غرور داره خانم مشاور من چیکار کنم براش

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  مهسا

سلام دوست عزیز بهتره به مشاور خانواده مراجعه کنید تا دقیق تر بررسی بشه و بهترین راهکار به شما داده بشه.

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت