به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

روانکاو

مشاور روانکاو کیست؟ مشاور ازدواج وظایف روانکاو چیست؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

روانکاو کیست؟

روانکاو فردی متخصص است که به افراد کمک می کند تا به مشکلات و دغدغه هایش به خوبی پرداخته و آن ها را حل نماید لذا رویکرد درمانی روانکاو بدین شکل است که کمک می کند فرد مراجع بتواند با رجوع به تجربیات گذشته خویش مشکل موجود را حل نماید.

لذا روانکاو خوب در تهران با مهارت بالا به بررسی گذشته فرد می پردازد و به صورت کاملا تخصصی پس از ارزیابی های اصولی به درمان مراجع می پردازد.

مشاوره روانکاوی با تعبیر خواب های مراجع به وی کمک می کند تا علت بروز مشکلات تشخیص داده شود زیرا در روانکاوی با تعبیر خواب نقش بسزایی دارد به نوعی که فرضا تعبیر خواب های مراجع می تواند از احوالات درونی فرد خبر دهد خصوصا اگر مراجع خواب های تکراری را به صورت مداوم ببیند.

روانکاو خانم و آقا چگونه مراجعین را درمان می کنند؟

روانکاو آقا و روانکاو خانم در تهران با بخش ناهشیار مراجعین خود کار کنند تا بتوانند با ارزیابی و بررسی آن به ریشه بروز اختلال و مشکل در فرد بپردازند به قولی به صورت ریشه ای آن را درمان کنند.

روانکاو با بهره گیری از بخش ناهشیار ذهن مراجع، سعی می کند به ریشه افکار، احساسات و خصوصا تجربیات تلخ و نامطلوب فرد دست یابد و پس از اینکه بخش ناهشیار ذهن فرد درمان گشت به درمان ذهن هشیار مراجع بپردازد.

روانکاو آنلاین و حتی حضوری به بررسی و سنجش بخش ناهشیار فرد می پردازد که اصولا این کار با تحلیل و تعبیر خواب های مراجع پیش می رود لذا در طی این جلسات مراجع نیز به هنگام بیان خواب های خود و مشاوره روانکاو ممکن است با ریشه بروز اختلال یا دغدغه موجود رو به رو گردد..

بنابراین..

نیاز است که بهترین روانکاو خانم در تهران و یا حتی روانکاو آقا در مشاوره روانکاوی تخصص بالایی داشته باشند زیرا نیاز است فرد گام به گام و در زمان مناسب با ریشه هایی که سبب بروز احساسات نامطلوب در وی گردیده رو به رو شود زیرا روانکاو خانم و آقا به عمق تمامی احساسات و هیجانات مراجع توجه می کنند فرضا عمیق تر به مسائل و دغدغه های مراجع می پردازد.

روانکاو چه مشکلاتی را درمان می کند؟

روانکاو خوب می تواند اختلالات متعددی را در طی جلسات درمانی نیز حل کند تنها نیاز است که مراجع به وی اعتماد نموده و جهت کسب نتایج مطلوب صبور باشد..در ادامه نیز برخی از مسائلی که می توان با مشاوره روانکاوی حل نمود بیان می گردد..

روانکاوی برای چه کسانی مناسب است؟ روانکاوی چه اختلالاتی را پس از بررسی های تخصصی درمان می نماید؟

لذا نیاز است بیان داریم افرادی هم که دچار اختلال نباشند می توانند حتی برای خودشناسی بیشتر و یا حتی بررسی دغدغه هایی که در ذهنشان وجود دارد در جلسات روانکاوی شرکت کنند لذا روانکاو با همدلی به مراجع کمک می کند پس از علت یابی دغدغه و تشخیص ریشه ای آن، مراجع بتواند با کمک روانکاو خوب در تهران به حل مشکلات خود بپردازد.

بنابراین روانکاوی آنلاین و یا حتی حضوری در صورتی که روانکاو از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد می تواند به افراد کمک کند تا از ریشه مشکلات و دغدغه هایشان به خوبی حل گردد.

روانکاو

آیا می توان از جلسات روانکاوی آنلاین بهره مند شد؟

بله تنها کافیست با روان آرام تماس حاصل نمود.

روانکاوی چند جلسه است؟

اصولا تعداد جلسات درمانی روانکاوی به سبب عمیق تر بودن روند درمانی بر ناهشیار مراجعین بیش از جلسات مشاوره روانشناسی می باشد.

تفاوت روانکاو و روانشناس چیست؟

روانکاو نیز همان روانشناس است ولیکن جلسات مشاوره روانکاوی دارای تفاوت هایی با مشاوره روانشناسی است که در محتوا به آن ها اشاره گردیده است.

4.5/5 - (441 امتیاز)

وظایف روانکاو خوب در تهران چیست؟

می دانیم که هر یک از روانکاوان و روانشناسان و حتی روانپزشکان و..وظایفی دارند که نیاز است در اتاق درمان به خوبی به آن ها پایبند باشند تا بتوانند به مراجعین به خوبی کمک کنند تا مشکلات و دغدغه هایشان تا حد ممکن حل گردد.

روانکاو در تهران نیاز است برخی از اصول و قواعد را رعایت کند تا بتواند به صورت کاملا تخصصی ناخودآگاه مراجعین را ارزیابی کرده و مشکل و اختلال را حل نماید.

از آنجایی که روانکاو با بخش ناخودآگاه ذهن مراجعین سر و کار دارد و به ارزیابی تجربیات و خاطرات دوران کودکی مراجعین می پردازد نیاز است که به خوبی به حرف های مراجعین گوش فرا دهد زیرا ممکن است فرد گاهی برای فرار از بیان کردن برخی مسائل حرف های متناقضی بزند بنابراین نیاز است مراجع به دقت به حرف ها گوش داده و به تحلیل صحبت های وی بپردازد.

روانکاو پس از اینکه با دقت به صحبت های مراجع گوش داد نیاز است به تشخیص اختلال بپردازد..روش روانکاو جهت تشخیص اختلال بررسی و ریشه یابی ناراحتی های مراجع می باشد..

فرضا چرا فرد در دوران کودکی اغلب روزها تنها بوده است؟ رابطه بین کودک با والدین و اعضای خانواده اش چگونه بوده است؟ و..

این ارزیابی به تحلیل ذهن ناهشیار مراجع وابسته می باشد و نیاز است پس از به آگاهی رساندن ناراحتی یعنی پس از اینکه مراجع علت بروز ناراحتی و اختلال را به کمک روانکاو دانست با پذیرش خود به درمان و حل ناراحتی اش بپردازد.

همانطور که بیان نمودیم دکتر روانکاو خوب در تهران نیاز است که به مراجع کمک کند ناراحتی ها و تجربیات تلخ گذشته خود را که در ذهن ناهشیار فرد بوده و شخص تا به آن روز خاطره مشخصی از آن ها نداشته شناخته و پس از به هشیاری رساندن آن ها به پذیرش و درک تجربیات و ناراحتی ها بپردازد.

بنابراین..

اگر بخواهیم وظیفه اصلی دکتر روانکاو خوب در تهران را به طور کاملا خلاصه بیان کنیم نیاز است بیان داریم دکتر روانکاو نیاز است که خاطرات تلخ مراجع که در ناهشیار وی قرار دارند را به هشیاری رسانده و مراجع با شناخت و اطلاع از آن ها با کمک روانکاو به صورت ریشه ای مشکل موجود را که ناشی از تجربه تلخ در ناهشیار بوده است را درمان نمایند.

روش های درمانی روانکاو چیست؟

روانکاو خانم و آقا چطور می توانند به مراجعین کمک کنند تا ناراحتی هایی که در پس ذهن ناهشیارشان وجود دارد به هشیاری رسانده و به مرور به حال بهتری دست یابند؟

روش های متعددی وجود دارد که دکتر روانکاو آنلاین و حضوری با بهره گیری از آن ها می توانند به مراجعین کمک کنند به نتایج مطلوبی دست یابند..

در ادامه نیز برخی از این روش ها و رویکردهای درمانی را بیان می داریم.

لذا باید توجه داشت روانکاو از این رویکردها برای تمامی مراجعین خود بهره نمی گیرند بلکه جالب توجه است که از آنجا که هر یک از مراجعین دارای تجربیات متفاوتی هستند و مشکلات و ناراحتی هایشان با یکدیگر یکسان نیست، روانکاو با توجه به دغدغه و علت مراجعه هر یک از مراجعین به آن ها با بهره گیری از مناسب ترین رویکرد درمانی کمک می کند.

نیاز است برای نتیجه بهتر روانکاو از تخصص و مهارت بالایی در بهره گیری از این رویکردهای درمانی بهره مند باشند تا بتوانند با همکاری های مراجع به ایشان در راستای بهبود شرایط روحی و روانی وی کمک کنند..

زیرا باید توجه داشت افراد به سبب ناراحتی ها خصوصا ناراحتی هایی که در ناخودآگاهشان وجود دارد ممکن است دچار ناراحتی های روانی و جسمی متعددی شوند و زندگی شان مختل گردد.

روانکاو

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

روانکاو

روانشناس و روانکاو چه تفاوت هایی با هم دارند؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که تا به امروز وجود داشته این است که روانکاو و روانشناس چه تفاوتی با هم دارند؟ باید توجه داشت که روانکاو همان دکتر روانشناس می باشد..

ولیکن از آنجایی که دکتر روانکاو در تهران به صورت عمیق تر به بررسی دوران کودکی مراجعین می پردازند زیرا معتقد هستند تجربیات تلخ دوران کودکی که در ناخودآگاه افراد رفته است ممکن است بر رفتارها و احساسات و هیجانات مراجعین در عصر امروز موثر بوده باشند.

از دیگر تفاوت هایی که می توان برای روانشناس و روانکاو مد نظر قرار داد، تعداد جلسات درمانی است..

باید بیان داشت تعداد جلساتی که دکتر روانکاو برای درمان مراجعین مد نظر می دهند زیاد و طولانی مدت می باشد و نیاز است که مراجع صبور بوده و همراهی لازم را با روانکاو داشته باشد زیرا اگر به دنبال رسیدن به نتایج زودهنگام باشد ممکن است در اواسط جلسات، از حضور در مشاوره روانکاوی امتناع ورزد.

در حالی که تعداد جلسات مشاوره روانشناسی کمتر از روانکاوی می باشد فرضا 15 الی 20 جلسه درمانی که با توجه به میزان شدت علائم و ناراحتی های مراجعین با یکدیگر متفاوت می باشد.

در مشاوره روانشناسی، روانشناس می تواند علاوه بر بررسی دوران گذشته مراجع، به بررسی احوالات مراجع در زمان حال بپردازد و به وی کمک کند تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری نماید و حتی ممکن است مشکلات فرد به حدی نباشد که نیاز به بررسی تجربیات کودکی وی باشد فرضا مراجع تنها قصد مشورت گرفتن از روانشناس را دارد..

ولیکن در روانکاوی ریشه تمامی مشکلات موجود در گذشته فرد می باشد که فرد آن ها را فراموش کرده یا سرکوب نموده است و نیاز است حتما به ناخودآگاه فرد رجوع کرده و آن را ارزیابی نمود.

بنابراین در جلسه مشاوره روانکاوی، روانکاو در تهران به درمان مشکلاتی در افراد می پردازد که ریشه بروز این مشکلات در ناخودآگاه و گذشته وی می باشد..ولیکن مشکلاتی که در جلسات مشاوره روانشناسی درمان می گردد لزوما ریشه در گذشته فرد ندارد فرضا حل اختلافات زناشویی ناشی از عدم تمایل مرد به فرزندآوری، ابتلای کودک به اختلال بیش فعالی و..

چند جلسه روانکاوی نیاز است؟

به طور کل دکتر روانکاو خوب با توجه به شدت مشکل و نیاز مراجع بررسی می کند که چه تعداد جلسات در طی درمان برای وی بهتر می باشد فرضا ممکن است نیاز باشد مراجع هر ماه در جلسات حضور یابد یا در طی ماه چندین بار از جلسات بهره مند گردد.

گاهی ممکن است وضعیت مراجع به حدی باشد که نیاز به پیگیری ها و جلسات مستمر بوده و روانکاو تشخیص دهد که بهتر است مراجع در طی هفته چندین بار برای بهره مندی از مشاوره روانکاوی حضور یابد.

لذا در طی این جلسات درمانی روانکاو با تمرکز و دقت بالا تلاش می کند رفتار و طرز فکر مراجع را بررسی کرده و تاثیر هر یک از افکار و سبک های رفتاری وی را بر وضعیت روانی، جسمانی، عاطفی و خانوادگی و..وی بسنجد زیرا ممکن است این افکار و سبک های رفتاری فرد ناشی از تجربیات تلخ پیشین در وی باشد که به صورت ناخودآگاه بر وی تاثیر گذاشته باشند.

آیا روانکاوی موثر است؟

لازم به ذکر است همانطور که بیان گردید نیاز است مراجع از صبر بالایی برای طی کردن جلسات درمانی روانکاوی برخوردار باشد زیرا طبیعتا مشکلات و اختلالاتی که ریشه در دوران کودکی افراد باشند نیاز به بررسی و تحلیل بالایی دارند و در طی زمان کوتاه مدتی نمی توان به نتیجه ای مشخص دست یافت.

لذا جالب توجه است با وجود تعداد جلسات بالای روانکاوی، روانکاوی آنلاین و حضوری هر دو می توانند موثر باشد و سبب گردند فرد با اطلاع از ریشه مشکلات خود با کمک دکتر روانکاو به حل و کنترل ناراحتی های موجود بپردازد.

از آنجایی که افراد قصد دارند به درمان ناراحتی های طولانی مدت خود که بر زندگی ایشان تاثیر گذاشته اند بپردازند و به صورت ریشه ای آن ها را حل کنند می توانند با روان آرام تماس حاصل نمایند.

روانکاو

بپیوندید
اطلاع از

4 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
محمد علی بهرامی
1 سال قبل

سلام یه روانکاو خانم فوق حرفه ای میخواستم بصورت تلفنی لطفا روانکاو باتجربه باشه چون پیش خیلی روانکاو رفتیم و جواب نداده اگر هست لطفا شماره بدین تماس بگیرم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل

سلام دوست عزیز؛در مجموعه روان آرام آقای جلالی بعنوان روانکاو مشغول به فعالیت هستند که میتونید رزومه شون رو در قسمت مشاوران سایت مشاهده کنید. و خانم افسانه نوری هم که به تازگی به مجموعه ما پیوستند روان تحلیلگری هستند که با رویکرد روانپویشی (ISTDP) فعالیت میکنند. برای اطلاعات بیشتر میتونید با شماره های پذیرش تماس بگیرید.

اکرم
2 سال قبل

سلام پسری دارم 30ساله که استرس شدیدداردشبها تا نزدیک صبح بیدار میماند وبا هر صدای کوچکی مثلارد شدن موتور ازخیابان با صدای بالا یا بعضی صداها بلند در آپارتمان دچار ترس میشود واحساس میکند جانش در خطر است قدرت تصمیم گیری پایینی هم دارد با اینکه پسر توانایی است لطفا راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  اکرم

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه این مسئله باید توسط روانشناس بررسی بشه اگر مایل باشید می توانید از مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری تلفنی و آنلاین وقت بگیرید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره