به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

روانشناس و مشاور ازدواج

مشاور ازدواج

بهترین روانشناس و مشاور ازدواج


یافتن بهترین روانشناس یا مشاور ازدواج دغدغه ی خاطر بسیاری از همشهریان عزیزی است که می خواهند اولین گام زندگی مشترک خود را که بسیاری آن را تولدی دوباره می نامند محکم بردارند. زیرا قطعا می توان گفت که مراجعه ی زوجین قبل از ازدواج به یک کلینیک و مشاوره با افرادی مجرب نقش بی بدیلی را در موفقیت زندگی زناشویی آنها در آینده ایفا خواهد کرد. بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

برای آشنایی بیشتر با روانشناس ازدواج حضوری لازم است کمی در مورد آثار و فواید این نوع مشاوره به بررسی آن می پردازیم . بدین منظور سوال زیر را مطرح کرده و به بررسی پاسخ آن می پردازیم .

روانشناس یا مشاور ازدواج کیست ؟ مشاوره ازدواج چه فوایدی دارد؟

عقل سلیم حکم می کند در هر زمینه ای با متخصص آن مشورت کرد و از توصیه هایش بهره کافی و وافی برد . ازدواج یک مسئله بسیار مهم در زندگی هر شخص تلقی می شود ، از این رو مشاوره و راهنمایی گرفتن از روانشناس ازدواج با هر دلیل و منطقی قبول واقع می شود .

بنابراین می توان مشاوره ازدواج حضوری رو به صورت زیر تعریف کرد :

به مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک فرد باتجربه و کاربلد و آگاه به مسائل ازدواج که مشاور ازدواج نامیده می شود ، مشاوره ازدواج می گویند .

حال که با تعریف مشاوره ازدواج حضوری آشنا شدیم به بررسی آثار و فواید این نوع مشاوره می پردازیم که توجه شما را بدان جلب می کنم .

بهترین روانشناس ازدواج در تهران

تجربه کردن یک ازدواج موفق به کمک مشاور ازدواج در تهران :

هر ازدواج موفقی یک سری مقدماتی لازم دارد که یکی از آن ها می تواند بهره گیری از تجربه و دانش یک مشاور خوب ازدواج باشد . دانش و تجربه یک مشاور کاربلد ازدواج می تواند باعث شکل گیری یک ازدواج موفق شود .

برای درک بهتر این فایده به مطلب زیر توجه کنید .

یک مشاور کاربلد و متخصص به بررسی ویژگی های رفتاری هریک از زوجین می پردازد و با توجه به دانش و آگاهی و تجربه خود توصیه های لازم را به هر یک از زوجین می دهد و آینده ای که ممکن است برای آنها رقم بخورد را با توجه به صفات و رفتار و ویژگی آن ها به تصویر می کشد .از این رو هر یک از زوجین با دید بازتر و آگاهانه تر برای زندگی مشترک خود در آینده تصمیم گیری می کنند .

چه زمانی به مشاور ازدواج نیاز است ؟

اگر ازدواج شما با مشکل روبروست ، مشاوره زناشویی می تواند بسیار مؤثر باشد . با پیدا کردن یک مشاور که در زمینه ازدواج یا زوج درمانی تخصص دارد ، شروع کنید . یکی از مسائل مهم در انتخاب مشاور ازدواج ، این است که هر دو همسر ، با مشاور ازدواج یا درمانگر احساس راحتی کنند .

هرگاه در ازدواج خود ، به گره ای خوردید ، از خودتان چند سوال بپرسید . پاسخ به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا نیاز به مشاور ازدواج را در رابطه تان پیدا کنید :

 • آیا در سنین پایین ازدواج کرده اید ؟
 • آیا تحصیلاتتان را هنوز تمام نکرده اید ؟
 • آیا در مسائل مالی ، به مشکل خورده اید ؟
 • آیا شما در یک ازدواج بین دو دین قرار دارید ؟
 • والدین شما یا همسرتان طلاق گرفته اند ؟
 • آیا اغلب از یکدیگر انتقاد می کنید ؟
 • آیا تمایل دارید از یکدیگر جدا شوید ؟
 • آیا احساس تحقیر یا عصبانیت می کنید؟
 • آیا اعتقاد دارید ارتباط شما ضعیف است ؟
 • آیا در ازدواجتان ، احساس خیانت ، اعتیاد یا سوءاستفاده وجود دارد ؟

اگر حداقل به یکی از این سؤالات پاسخ “بله” داده اید ، از نظر آماری ریسک طلاق بالاتری دارید و در این مرحله باید از یک مشاور ازدواج ، کمک بگیرید . هر چند بهتر است شما پیش از ازدواج و در تمام مراحل بعد از ازدواج خود نیز ، از مهارت های یک مشاور برای بهبود رابطه و مدیریت زندگی مشترک خود ، کمک بگیرید . زیرا کمک های شخصی متخصص ، کمک می کند که ازدواج شما هیچگاه به سوالات بالا ختم نشود و همواره رو به پیشرفت باشد .

همسرانی که انتظارات واقع بینانه از یکدیگر و ازدواج  دارند ، به خوبی ارتباط برقرار می کنند . از مهارت های حل اختلاف استفاده می کنند و با یکدیگر سازگار می شوند .  آن ها تلاش می کنند که مهارت های حل اختلاف و مهارت های ارتباطی را به کمک یک مشاور ازدواج مناسب ، بیاموزند .

هدف از مشاوره ازدواج :

محققان ازدواج و روابط می گویند که هدف از زوج درمانی باید تغییر الگوهای تعامل ، ارتباط عاطفی و ارتباط بین شرکا باشد . اگر فکر می کنید ازدواج شما دچار مشکل شده است ، منتظر نمانید و در اسرع وقت کمک بخواهید . برای بودجه و زمان برنامه ریزی کنید . هر چه بیشتر منتظر بمانید ، بازگرداندن روابط تان سخت تر خواهد بود .

چه زمانی و برای چه دلایلی باید به مشاور ازدواج مراجعه کرد ؟ 

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه

این جلسات که غالباً مشاوره قبل از ازدواج یا در حین ازدواج و پیش از بروز مشکلات ، تشکیل می شوند ، به زوجین کمک می کند تا چگونگی رابطه موثر در کنار هم را یاد بگیرند . برخی موارد  که افراد درکنار مشاور ازدواج ، می آموزند :

 • ارتباط موثر
 • یادگیری چگونگی بحث در مورد امور مالی
 • تأکید بر اهمیت زمان
 • در مورد اهداف آینده مانند تمایل به داشتن فرزند و تربیت او
 • درباره ارزش ها و باورهای یکدیگر
 • مهارت حل مسئله
 • در ارتباط با توقعات در زندگی زناشویی

مسائل مربوط به تکنولوژی و دنیای مجازی

فناوری ، عامل بزرگی در مشکلات روابط مدرن است . صحبت با اشخاص در دنیای مجازی ، ارسال پیامک به صورت وسواسی ، اعتیاد به رسانه های اجتماعی و عدم وجود کیفیت زمانی مناسب در کنار هم ، معضلات جدی ازدواج های امروز است .

وجود مشکل خاص

یکی دیگر از دلایل عمده ای که زوجین  به دنبال مشاور ازدواج هستند ، رسیدگی به یک مشکل خاص در روابط شان است . یک نمونه از آن ، اعتیاد به مواد مخدر یا الکل است .

مشکلات خاص ، می تواند باعث آشفتگی روابط ، مشاجره های سنگین و زخم های عاطفی در کودکان شود ، ازدواج را خراب کند و امور مالی را از بین ببرد . اعتیاد می تواند شریکی را که روزگاری دوستش داشتید به یک غریبه کامل تبدیل کند .

ارتباطات ضعیف

در یک مطالعه 886 زوج مطلقه مورد بررسی قرار گرفتند تا شایع ترین دلایل طلاق آن ها را بدانند . نتایج نشان داد که 53٪ از شرکت کنندگان ، ارتباطات ضعیف را عامل اصلی طلاق خود عنوان کردند !

ارتباط ، برای روابط شاد و پایدار ضروری است . بدون آن ، هرگز با افکار و احساسات شریک زندگی خود آشنا نمی شوید و حل اختلافات غیرممکن خواهد بود ! هرچه شریک های زندگی از یکدیگر دور شوند ، ارتباطات آن ها ضعیف تر می شود . در واقع آن ها در یک خانه با هم زندگی می کنند ، اما تبدیل به همخانه می شوند و احساسات و ارتباط موثر حذف می شود .  این می تواند ناشی از خیانت ، استرس ، عدم صمیمیت جسمی و … باشد .

دیدن یک مشاور ازدواج می تواند برای برقراری ارتباط و تقویت ضعف های ارتباط شما ، بسیار مفید باشد.

برای بهبودی از خیانت

خیانت یکی از دلایل متداولی است که افراد به دنبال مشاوره برای زوجین هستند . این خیانت است که عمیق می شود  و درد های آن ، ممکن است تا سال ها طول بکشید . مراجعه به یک مشاور ازدواج می تواند به زوجین کمک کند یاد بگیرند که چگونه احساسات خود را در مورد یکدیگر تعریف و کنترل کنند . یک مشاور همچنین می تواند به زوجین کمک کند ، یاد بگیرند که چگونه دوباره به یکدیگر اعتماد کنند و طرحی برای بهبودی ایجاد کند . همچنین داشتن یک شخص ثالث بی طرفانه برای گوش دادن به وضعیت شما می تواند بسیار مفید باشد .

بسیاری از افراد ، تصور می کنند که اگر شخصی خیانت کرد ، می تواند بارها آن کار را تکرار کند و یا خیانت ، آخرین مرحله ایست که راه بازگشتی از آن وجود ندارد . برخی نیز ، با ترس مداوم از خیانت ، مدام در حال شک کردن به شریک زندگی خود هستند . یک مشاور ازدواج متخصص ، با بررسی شرایط رابطه و ازدواج شما و شخصیت هر دو طرف ، می تواند بهترین تصمیم یا راه حل را در برابر خیانت به زوجین ارائه کند و یا برای ترس از مورد خیانت قرار گرفتن به شخص شکاک ، کمک کند .

مسائل جنسی

رابطه جنسی بخش عظیمی از یک ازدواج سالم است . این موضوع هم می تواند زوجین را به هم نزدیک کند ، اعتماد به نفس را تقویت کند و استرس را تسکین دهد ، یا مشکل در آن ، می تواند اضطراب ایجاد کند و اتاق خواب را به یک میدان نبرد تبدیل کند .

هنگامی که ازدواج ، فاقد رابطه جنسی با کیفیت مناسب است ، دنیایی از مشکلات را به وجود می آورد . از جمله :

 • فاصله عاطفی
 • ناامنی
 • نارضایتی
 • کاهش در محبت
 • کاهش رابطه جسمی یا عاطفی

مراجعه به یک مشاور ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک کنند که چرا از یکدیگر فاصله می گیرند و مجدداً در سطح جنسی ایده آل قرار بگیرند .

نباید فراموش کرد که ازدواج ، زندگی دو شخص با شخصیت ها و تربیت های متفاوتی است که سال ها پیش از ازدواج ، در محیط و خانواده متفاوتی بزرگ شده اند . وجود تفاوت ها و مشکلات در همه ازدواج ها ، طبیعی است و تا حدی نشان دهنده ی سالم بودن آن است . اما ازدواج یک تلاش دو طرفه و مداوم می خواهد . بهتر است پیش از اقدام به ازدواج و در تمام مراحل زندگی مشترک خود ، از کمک های یک مشاور ازدواج بهره مند شوید تا زندگی زناشویی شما در مسیر درستی حرکت کند .

مراحل مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره روان آرام

مشاور ازدواج یکی از مهم ترین اقداماتی است که خانم و آقا بایستی حتما پیش از ازدواج از آن استفاده کنند. متاسفانه بسیاری این موضوع را جدی نگرفته و صرفا با تکیه بر احساسات اولیه ای که نسبت به ازدواج دارند ، ازدواج خود را ازدواجی موفق می دانند.  مشاوره ازدواج در کلینیک روان آرام به طور معمول مراحل زیر را می گذراند.

1- در جلسه اول یا هفته اول هم خانم و هم آقا به مشاوره ازدواج مراجعه کرده و با مشاور صحبت هایی درباره روابط طرفین داده می شود.

2- در جلسه دوم یکی از طرفین و در جلسه سوم نیز یکی دیگر از افراد به مشاوره مراجعه می کنند و جنبه های شخصیتی هر کدام مورد بررسی قرار می گیرد. ممکن است در این جلسات تکالیفی برای بررسی علایق، تفکرات و نظرات افراد به آنان داده شود.

3- در جلسه چهارم تست های شخصیتی همچون MBTI,YSQT و … و تست های بالینی MCMI,MMPI,SCL90 و … انجام می شود.

4- در جلسه بعدی تفسیرهای مورد نظر و گزارش های کلی در رابطه با تست های انجام شده و خصوصیات شخصیتی افراد بررسی شده و در این مورد با طرفین گفتگو می شود.

در مشاور ازدواج ممکن است طرفین دارای سازگاری باشند و نگاه یکسانی به مقوله ازدواج داشته باشند که در این صورت مشکل زیادی نخواهند داشت. در برخی مواقع لازم است تا طرفین آموزش هایی را برای سازگاری بیشتر با یکدیگر و عدم ایجاد مشکلات در اینده ببینند.

البته مراحلی که اشاره شد ، مراحلی است که به صورت روتین انجام می شود در صورتی که خانواده های طرفین با ازدواج مخالفت داشته باشند ممکن است در طی جلسات از خانواده ها دعوت به عمل آید، یا حتی در برخی از موارد ممکن است یکی از طرفین دچار مشکلات رفتاری یا اختلالاتی باشد که همین امر منجر به درازا کشیده شدن مشاوره ازدواج داشته باشد.

کاهش آمار طلاق در جامعه :

طلاق یک واقعه تلخ است که معمولا از یک ازدواج ناموفق حاصل می شود . روانشناس ازدواج و مشاور ازدواج حضوری با دادن توصیه ها و راهنمایی های درست در شکل گیری یک ازدواج موفق اثر شایانی می گذارد . ازدواج های موفق معمولا به طلاق منجر نمی شوند .

کاهش آمار طلاق فقط به زوجین کمک نمی کند و برای جامعه نیز مفید می باشد . برای درک بهتر فایده کاهش طلاق برای جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

هنگامی که یک زوج از هم طلاق می گیرند ممکن است سناریوهای مختلفی شکل گیرد که برای جامعه مضر باشد .

یکی از این سناریوها می تواند به بدین صورت باشد : هر یک از زوجین به عنوان یک شهروند نسبت به جامعه خود وظایفی دارند به عنوان مثال یک کارمند وظیفه پاسخگویی به ارباب رجوع یا یک مادر خانه دار ، تربیت درست فرزندان . طلاق می تواند باعث خلل در انجام درست این وظایف شود زیرا طلاق خلایی در وجود زوجین به جا می گذارد که ممکن است باعث خلل در انجام درست وظایف آن ها شود .

سناریوی دیگری که می توان بررسی کرد ، امکان ایجاد کدورت بین خانواده های آن ها می باشد که به دنبال آن ممکن است با پدیده هایی نظیر ضرب و شتم ، خفت گیری و انتقام جویی به شیوه های مختلف نظیر قتل ، آزار و اذیت و ایجاد مزاحمت روبرو شویم که از هر یک از آن ها می توان به عنوان یک آسیب اجتماعی یاد کرد .

بنابراین کاهش آمار طلاق برای جامعه نیز می تواند مفید واقع شود .

 

رشد و تکامل زوجین و تربیت درست فرزندان و کمک به بهبود جامعه :

ذکر کردیم بهره گیری از مشاور ازدواج برای داشتن یک ازدواج موفق می تواند موثر باشد . در یک ازدواج موفق زوجین به رشد و تکامل می رسند و می توانند در کنار یکدیگر قله های موفقیت و پرورش روح و روان را طی کنند .

همچنین در یک ازدواج موفق امکان تربیت اصولی فرزندان فراهم می شود که آثار مثبت آن نه تنها خانواده بلکه جامعه را نیز در بر می گیرد .

برای درک بهتر نحوه اثر گذاری تربیت درست و اصولی فرزندان بر جامعه به مطلب زیر توجه کنید .

فرزندانی که به شیوه های درست تربیت شده اند می توانند در آینده نقش های مهم و مثبت ایفا می کنند و برای جامعه مفید باشند . به عنوان مثال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود هیچ کمبودی و نقصانی نداشته و به بهترین روش ها تربیت شده احتمالا در آینده به عنوان یک فرد متشخص و کارآمد برای جامعه ظاهر می شود و ممکن است مشکلات بسیاری را از دوش دیگران بردارد و در جهت آبادانی جامعه گام بردارد . حال فرزندی را در نظر بگیرید که در فرایند تربیتی خود از مشکلاتی نظیر کمبود محبت و تحقیر رنج ببرد . در نتیجه در آینده این خلاها ممکن است در شخصیت وی اثر منفی بگذارد و این اثر در نحوه ارتباطش با افراد جامعه ظاهر شود . در نهایت ممکن است باعث جنجال ها کشمکش ها و درگیری های بین او و سایر افراد جامعه شود که برای جامعه مضر است .

بنابراین تربیت درست فرزندان که ممکن است از داشتن یک ازدواج موفق حاصل شود می تواند در بهبود وضعیت جامعه تاثیر مثبت داشته باشد . اینجاست که اهمیت مشاور ازدواج مشخص می شود و بایستی به گونه ای جدی تر بدان نگریست.

بسیاری از مسائل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از روانشناس ازدواج بر آنها غلبه کرد.

قطعا باید گفت که برای شروع یک زندگی زناشویی موفق و انتخاب همسر نیاز به آگاهی و شناخت از خود و همسر خود داریم که این شناخت باید طی یک دوره ی 6 تا 9 ماهه زیر نظر مشاوره ازدواج حضوری باید صورت بگیرد. گاهی افراد ملاک های پیش از ازدواج و یا مراجعه به مشاور ازدواج را نادیده می گیرند و به شناخت سطحی بدست آمده ی خود بسنده می کنند اما ازدواج از مهم ترین تصمیمیات زندگی هر آدمی محسوب می شود که نیاز به سنجشی عمیق دارد شما از طریق کارگاه های زوج درمانی و خانواده درمانی در کلینیک روانشناسی می توانید به این سنجش عمیق دست پیدا کنید.

بهترین روانشناس ازدواج

یکی از بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

ارائه ی این خدمات از سوی مرکز روان آرام  شامل راهنمایی های لازم قبل و بعد از ازدواج می باشد ، که رعایت صحیح این موارد باعث ایجاد حس رضایت از زندگی نزد زوجین می گردد و زندگی گرمی را برای شما به ارمغان می آورد.

بی شک در دنیای امروزی هدف از ازدواج صرفا تشکیل خانواده نیست! بلکه ازدواج وسیله ایست که می تواند حس رضایت و لذت از زندگی را درون افراد بوجود آورد و این مساله ی مهم مستلزم برآورده کردن مقدماتی است که می تواند با بهره گیری از مشورت افرادی آگاه به سرعت به آن رسید. بهترین فرد را می توان مشاور ازدواج در تهران دانست. البته لازم به ذکر است که ازدواج و تشکیل خانواده به ارتقاع سطح سلامت روان جامعه بسیار کمک می کند.

تمامی قانون گذاران دنیا ازدواج را از ملاک های جامعه ای سالم می دانند زیرا ازدواج تداوم نسل نژاد را به همراه دارد و علاوه بر آن بی شک جامعه شناسان و مدیران به نسل جوان و کارآمد برای آینده ی مملکت خود نیاز دارند و تدبیرهایی را برای توازن سنی نسل قطعا دارند،طی پژوهش های اخیر ارتقاء سطح فرهنگی و اقتصادی جامعه همبستگی زیادی با ازدواج داشته است و حتی افزایش امید به زندگی را به همراه دارد که البته تمامی مباحث ذکر شده مستلزم وجود آگاهی و انتخاب صحیح و در نتیجه ازدواج هایی موفق است که از طریق روانشناس ازدواج حاصل می شود.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران 

یافتن بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج ،مخصوصا در کلان شهرهایی نظیر تهران ، دغدغه ی خاطر بسیاری از جوانانی است که به فکر شروع زندگی مشترکی توان با آرامش و بدون تنش هستند. زیرا نقش مشورت آن هم با با یک مشاور ازدواج زبده در زمینه ی مسایل زناشویی برای ایجاد روندی آرامش بخش در زندگی مشترک،انکار ناپذیدر است.بنای صحیح پایه های زندگی مخصوصا در ماه های ابتدایی تشکیل آن و استحکام روابط زناشویی تنها با آگاهی نسبت به وظایف طرفین و رعایت نکات علمی امکان پذیر است.

بسیاری از مسایل مهمی که با ازدواج به زندگی افراد افزوده می شوند و گاها بی توجهی و عدم برخورد مناسب با این مسایل موجبات آسیب رسیدن به روابط فی مابین و در نتیجه سردی احساسات در بین زوجین می گردد. مسایلی از قبیل شناخت درست همسر و یا نحوه ی برخورد با خانواده ی همسر، همچنین روش های مواجهه با مشکلات و معضلات زندگی زناشویی و انتخاب بهترین روش برای حل کردن آنها تماما مواردی است که می توان با بهره گیری از مشاور ازدواج صحیح بر آنها غلبه کرد.

قطعا باید گفت که برای شروع یک زندگی زناشویی موفق و انتخاب همسر نیاز به آگاهی و شناخت از خود و همسر خود داریم که این شناخت باید طی یک دوره ی 6 تا 9 ماهه زیر نظر دکتر روانشناس باید صورت بگیرد. گاهی افراد ملاک های پیش از ازدواج و یا مشاور ازدواج را نادیده می گیرند و به شناخت سطحی بدست آمده ی خود بسنده می کنند اما ازدواج از مهم ترین تصمیمات زندگی هر آدمی محسوب می شود که نیاز به سنجشی عمیق دارد شما از طریق کارگاه های زوج درمانی و خانواده درمانی در کلینیک روانشناسی می توانید به این سنجش عمیق دست پیدا کنید.

بی شک باید گفت یکی از مجهز ترین و بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران “مرکز مشاوره روان آرام” می باشد که با بهره گیری از مشاوران و متخصصین باتجربه می تواند ، برای زندگی بهتر شما راهنمایی جامعی را در زمینه ی ازدواج به شما ارایه دهد.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج

ارایه ی این خدمات از سوی مرکز روان آرام  شامل راهنمایی های لازم قبل و بعد از ازدواج می باشد ، که رعایت صحیح این موارد باعث ایجاد حس رضایت از زندگی نزد زوجین می گردد و زندگی گرمی را برای شما به ارمغان می آورد.

بی شک در دنیای امروزی هدف از ازدواج صرفا تشکیل خانواده نیست! بلکه ازدواج وسیله ایست که می تواند حس رضایت و لذت از زندگی را درون افراد بوجود آورد و این مساله ی مهم مستلزم برآورده کردن مقدماتی است که می تواند با بهره گیری از مشورت افرادی آگاه به سرعت به آن رسید. البته لازم بذکر است که ازدواج و تشکیل خانواده به ارتقاع سطح سلامت روان جامعه بسیار کمک می کند. تمامی قانون گذاران دنیا ازدواج را از ملاک های جامعه ای سالم می دانند زیرا ازدواج تداوم نسل نژاد را به همراه دارد و علاوه بر آن بی شک جامعه شناسان و مدیران به نسل جوان و کارآمد برای آینده ی مملکت خود نیاز دارند و تدبیرهایی را برای توازن سنی نسل قطعا دارند،طی پژوهش های اخیر ارتقاء سطح فرهنگی و اقتصادی جامعه همبستگی زیادی با ازدواج داشته است و حتی افزایش امید به زندگی را به همراه دارد که البته تمامی مباحث ذکر شده مستلزم وجود آگاهی و انتخاب صحیح و در نتیجه ازدواج هایی موفق است. به همین دلیل است که به همه ی زوجین پیشنهاد می شود پیش از ازدواج حتما به مشاور ازدواج مراجعه فرمایید.

معرفی مرکز 

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام با اخذ مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در محیطی آرام و دل نشین در محله ونک تهران و با مدیریت سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است و با بهره گیری از جمعی از اساتید دانشگاه ،مشاورین خبره و با تجربه در صدد کمک رسانی به شما سروران می باشد تا بتوانند جامعه ای سالم و روبه رشد را با همراهی شما به ارمغان بیاورد. این مرکز که در واقع یکی از مجهزترین مرکز مشاوره شمال تهران بشمار می رود کلیه خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام توسط متخصصان با دانش و با تجربه در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاور ازدواج عرضه می گردد.

سوالات رایج :

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کرد؟

اولین زمان مراجعه به مشاور ازدواج پیش از ازدواج است. این اقدام موجب می شود که پیش از وقوع مشکلات از آن آگاهی یابید و از آن پیشگیری کنید. همچنین پس از ازدواج اگر با مشکلی رو به رو شدید که حل آن از توان شما و همسرتان خارج بود بایستی برای حفظ رابطه به روانشناس ازدواج مراجعه کنید.

روانشناس ازدواج خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1- روانشناس ازدواج خوب جهت گیری ندارد، قضاوت نمی کند و تلاش می کند بی طرفانه به موضوع بپردازد.

2- یک مشاور ازدواج خوب در آغاز حرف های دو طرف را می شنود، پیشینه زندگی آن ها را بررسی می کند و در ادامه به ارائه راهکار می پردازد.

3- روانشناس خوب به شما نمی گوید که چه بکنید و چه نکنید. یک روانشناس خوب پیشنهاداتی را ارائه می دهد و شما می توانید آن ها را به کار گیرید.

چگونه روانشناس مناسب را انتخاب کنم؟

به طور معمول هر روانشناسی در برخی از حیطه ها فعالیت می کند. بهتر است برای انتخاب روانشناس ابتدا دقت کنید که مشاوره ازدواج یا زوج درمانی جز زمینه های تخصصی وی هست یا خیر. می توانید از تخصص مشاوران کلینیک روان آرام را در قسمت مشاوران ببینید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای انتخاب و نحوه کنترل روابط همچنین مشاوره در زمینه های مختلف پیش ار ازدواج با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

7663
7662
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
رویا

سلام بنده در دوران آشنایی قبل ازدواج هستم. مشاور چگونه می تواند به من کمک کند تا حساسیت های طرف مقابلم را بشناسم؟

زهرا لطیفی

من خیلی در زندگیم مشکلات دارم باشاهرم

فهیمه

سلام من دختری 20ساله هستم.میخواستم از شما کمک بگیرم که چجوری باید با احساس تنهایی ام کنار بیایم و وارد رابطه ی اشتباه نشوم؟

مسعود

سلام من و همسرم تقریبا حدود یک سال است که باهم ازدواج کردیم وعلاقه ی زیادی نسبت به همدیگر داریم ولی در برخی مسائل باهم مثل تفریح هامون باهم تفاهم نداریم.میخواستم بدونم چگونه ممکن است این تفاهم بوجود بیاید؟

مهناز

سلام. همسرم همش من و محدود میکنه که کجا برم کجا نرم .میشه به من کمک کنید بدونم باید چیکار کنم؟

عباس

ببخشید من با یه دختری آشنا شدم و یک جلسه هم و دیدیم و همه حرف ها و تفکراتمون شبیه هم بود ولی الان بهم پیام داده که نمی تونیم کنار هم باشیم و‌میگه روانشناس ها میگن باید در جلسه اول یه جرقه ای از علاقه تو آدم بزنه تا ادامه بده این حرف درسته؟

،نسرین

سلام ووقت بخیر خدمت مشاور محترم مادر دو فرزند پسر ۲۰ ودختر ۱۷ ساله هستم وهمسر بازنشسته است با هم خوبیم ولی مشکل اساسی من با پسرم است پسر از دبیرستان علاقه ی زیادی به دوست و رفیق دارد وبیشتر وقتش را با آنها میگذراند حالا هم که دانشجو شده وسر کار هم میرود باز هم بیشتر وقت آزادش با دوستانش است این چند ساله از هر در وارد شدم که بتونم عادت اونو ترک بدم موفق نشدم باهاش حرف زدم قهر کردم جرو بحث کردم دعوا کردم دلیل ومنطق آوردم ولی متاسفانه موفق نشدم که دست از دوست ورفیق… بیشتر بخوانید »

Mohammad

باسلام بنده وهمسرم یکسالوچندماه است که باهم عقد کرده ایم.باتوجه به شناخت وعلاقه کافی نسبت بهم اما شناخت نسبی نسبت به زندگی مشترک وتعهدات ومسئولیت ها. من بنا به وعده یکی از اقوام که خرج عروسی بنده را میدهد وسوسه شدم و زود اقدام کردم برای ازدواج بدون در نظر گرفتن شرایط خودم مثلا شغلی که هنوز درونس تثبیت نشده بودم و بعد از عقد با تعدیل نیرو شرکت مواجه شدم.الان تنها مشکل من مدام افکار وحالات روانی است که دوستدارم مجرد میموندم یا حداقل خیلی دیرتر ازدواج میکردم الان ۲۲سال سن دارم.مدام این تفکر که کاش مجرد میبودم من… بیشتر بخوانید »

رضوانه

با سلام من یک خواستگار دارم که همه شرایطش خوبه. اما قبلا یک ازدواج منجر به طلاق(۵ سال پیش) داشته. مادرم اصرار داره که شماره همسر سابقش رو پیدا کنم و علت طلاقشون رو بپرسم.
ایا این کار درسته؟
اگر زودتر پاسخ بدین ممنون میشم

وریا

سلام. یکی از آشناهامون دختر خانم۲۶ ساله ای ه که تحصیلات عالیه داره قراربود با یه آقایی ازدواج کنه. در مورد شیربها و مهریه به توافق رسیدند و فردای اونروز رفتند آزمایشهای اولیخ ازدواج رو انجام دادن قرار بود تا یه هفته نامزد بشن ویه ماه دیگه عقد کنن.. بعد جواب آزمایش خانواده پسر میان خونه دختر خانم و پدرو مادر دختر میگن که برای عقد باید خرید کنن که مهمترینش سرویس طلا برای عروس بوده. ولی خانواده پسر علیرغم استطاعت مالی خوبی که داشتند نمی پذیرند.و منزل دختر رو ترک میکنن. فردای اونروز پدر آقا داماد به پدر دخترخانم… بیشتر بخوانید »

مهربان

سلام خسته نباشید .بنده و یه اقاییوک مدتی هست هم رو میشناسیم میخوایم باهم ازدواج کنیم و خیلی هم رو دوست داریم .اما خب با دو‌ملیت متفاوتیم .من افغانستانی و اقا ایرانی هستن .
الان خانواده من راضی ب این وصلت نخواهند شد .خانواده طرف مقابل هم همینطور .الان ما واقعا در ماندیم‌ که چه کنیم ؟ چطور باهاشون حرف بزنیم چی بگیم بلکه نظرشون تغییر کنه …لطفا کمکمون کنین

مهسا آزادی

بهترین مشاور ازدواج تهران روان آرام است من از خانم های مشاور این کلینیک راضی هستم خودم از کارمندان این کلینیک بوده ام و الان در حال حاضر در مقطع کارشناسی,ارشد در حال دفاع از پایان نامه هستم

مهسا آزادی

این رو هم بگم که مدیریت کلینیک خانم دکتر امین الرعایا و آقای جزایری به شدت به رضایت مراجعان اهمیت مبدهند و در صورت نارضایتی مراجعان از یک مشاور واقعا بررسی میکنند و مشکل مراجع را حل میکنند

ماریا

سلام من در مرحله آشنایی هستم و طرف مقابلم منو خیلی دوست داره من از گذشته ی خودم میترسم قبلا دوست پسر داشتم ولی طرف مقابلم حساسه رو این قضیه و چندباری ازم پرسید که تا حالا کسی بهت دست زده یا نه که من کلا انکار کردم من واقعا از کارای گذشتم ناراحتم و توبه کردم و هیچ وقت به ایشون خیانت نمیکنم و از وقتی ایشون تو زندگی من هستن من هیچ کار اشتباهی نکردم ولی الان استرس دارم که یوقت متوجه نشه کسی بهش چیزی نگه آخه من نمیدونم گذشته یعنی انقد مهمه؟ ازش میپرسم مگه من… بیشتر بخوانید »

بانو جان

ببخشید اگر دو نفر همدیگر رو دوست داشته باشند و تصمیم به ازدواج بگیرند و از نظر علایق واخلاق به هم شبیه باشند ولی با وجود 16 سال اختلاف سنی به نظرتون کار عاقلانه ای هست که ازدواج کنند و وارد زندگی مشترک بشند؟

Eli

سلام وقت بخیر من و نامزدم سر حجاب من ب تفاهم نمیرسیم.. چطور باید متفاوت بودن همدیگرو بپذریم ؟و یا ب تفاهم برسیم

رزمجویی

البته من محصل هستم و رشتم انسانی هست و در زمینه روانشانسی تا حدودی اطلاعات دارم و نامزادم سیکل داره ، نامزادم در گذشته با یک دختر بود به مدت ۶ سال و دختره با خیانت ترکش کرده بعد از این دختر با کلی دختر دیگه هم بود فقط میخواسته تلافی کنه ، از موضوع خیلی وقته که میگذره و نامزادم اخلاقی که داره اینکه خیلی بدش میاد که وقتی باهم مشکل داریم از کسی کمک بگیرم و یه ادم کینه ای هست و حرف فقط حرف خودش باید باشه با این وجود من خیلی دوسش دارم نمیخوام که از… بیشتر بخوانید »

رزمجویی

توان مالیم هم زیاد خوب نیست که بتونم به یه مشاور خوب مراجعه کنم 🙁 ازتون خواهش میکنم راهنمایی های لازم رو بهم بگید تا زندگیمو نجات بدم

Sara

سلام ، خدمت شما عزیز بزرگوار من یه دختر ۱۷ ساله هستم که ۳ سال پیش معلم من یک پسری بودن که از خو ۵ سال بزرگ تر بود و من علاقه به شدت زیادی بهش داشتم و خیلی زیاد اون دوسال بهش فکر میکر البته الان نزدیک به ۳ ساله .بعد از دوسال به من پیام داد که من رو دوست داره امامن باید درس بخونم و رشته مورد علاقم رو قبول بشم و میگفت کاری میکنم از من متنفر بشی (تا بهش فکر نکنم و روی درسم متمرکز بشم) و تا ماه قبل ما با هم در ارتباط… بیشتر بخوانید »

رامک

عروس من به دلیل اینکه همه بخشهای عقد نامه را موافق باحقوق مردان می داند درخواست دارد که به جای مهریه حق طلاق را بگیرد آیا این منطقی است

مریم

سلام من دختری هستم ک قصدازدواج دارم. خواستگار من خواستار اینه بجای سکه
خونه بزنه ب نامم یعنی خدایی نکرده جداشدیم بجای مهریه خونه بده بهم کمک کنید ب نظرشما پیشنهاد اونو قبول کنم یا تعدادی سکه بگم

شکیبا

سلام… من 19 سالمه و 6 ماه هست که ازدواج کردم… همسرم از لحاظ وضع مالی وضعیت خوبی داره اما متاسفانه همین موضوع باعث شد که خیلی متوجه اختلاف فرهنگی بین خانواده ها نشیم… خانواده ایشون به شدت مذهبی هستن اما خب خانواده من نه خیلی باز هستن و نه خیلی مذهبی…. اما الان چند وقتی هست که به شدت دارم اذیت میشم… چون اجازه بیرون رفتن با هیچ کس رو به من نمیده غیر از خودش یا حتی سر کار که میرن در و قفل میکنن و من حتما باید جلوی دیگران که به عنوان مهمان میان یا مهمانی… بیشتر بخوانید »

الناز

سلام من 29 سالمه و با آقایی 3 ساله در رابطه هستم رابطه خیلی صمیمی و نزدیک همه نیازهای هم چه جنسی چه مالی باهم حل میکنیم تنها مشکلم اینه مدام مچ این آقا میگیرم و خیانت میکنه و تهش چنان به التماس میوفته که باز میبخشم الان که اومده خواستگاری ترس گرفته منو یکی میگه بعد ازدواج عوض میشه یکی میگه نه مطمئن باش یعد عقدم خیانت میکنه.نمیدونم باید چیکار کنم واقعا عاجز موندم ( با هر دختری یه تایم کوتاه صحبت میکنه و جالب اینه تا میفهمم دختره میکشه به فوش و تا حالا نشده کسی به من… بیشتر بخوانید »

زهرا

سلام من یک دختر 21 ساله هستم.پدرم شرایط مالیشون خوبه رو به بالاس.خودم هم ژنتیک میخونم و از نظر قیافه و اندام و طرز رفتار خوب هستم.و این که خونواده مذهبی دارم . اما خودم تا حدودی ازاد هستم.این مدت اقا پسری بهم پیشنهاد شده که از نظر مالی خیلی بالا هستند.و دنبال یک دختر مذهبی میگرده.حالا اون معرف شرایط و به من گفتن و من شرایط مالی خیلی برام مهمه . برای همین گفتم که با حجاب گرفتن کنار میام.اما… خونوادم میگن که ممکنه به مشکل بخورم یا در اینده خسته بشم. نظر شما چیه؟ و این که از… بیشتر بخوانید »

هادی

سلام وقت بخیر ۲۹ سالمه و چندین بار تاحالا خواستگاری رفتم اما هرکدوم بدلایلی بهم خورده و نتیجه ای نداشته و تا حالا هم هیچ نوع رابطه ای با کسی نداشتم . مسیله ای ک پیش اومده برام اینه که دختر عمه ای دارم ک ۲۵ سالشه و شرایطش تا حدود زیادی بهم میخوره و اطرافیان اون رو بهم پیشنهاد میکنن واسه ازدواج. من قبلا راضی به این کار نمیشدم و میگفتم ک ما بهم نمیایم از نظر ظاهری و حق من بیشتره راستشو بخواید زیاد جذب صورتش نمیشم نمیخام بگم زشته اما خوشگلم نیست اما از نظر اندام و… بیشتر بخوانید »

تقوی

سلام
من قصد مهاجرت دارم آیا از همان ابتدا باید به طرف مقابل بگم؟

نازنین

سلام و دو سال عقدم قرار بود عروسی کنیم بابا بزرگ شوهرم فوت شد چهلمش گرفتن خونه گرفتیم جهیزیم همه را بردم . ولی نمیگن کی بلاتکلیفم مادر شوهرم هی میگه میخوان بیان برا تعیین تاریخ ۱ مرداد باشه ولی حس میکنم شوهرم خودش نمیخواد .ولی زمانی بهش گفتیم ۱ مرداد استقبال کرد گفت اتلیه نوبت بزنیم حتی امروز به دوستش گفت نوبت برامون بزن ولی حس میکنم شوهرم نمیخواد؟؟

... a

سلام خسته مباشید من یه دختر ۱۷ ساله هستم که یک و نیم سالی هست که با یه پسری دوست هستم پدر و مادر هر دو طرف از ماجرا باخبر هستن و اوایل رابطمون مشکلاتی پیش اومد و مدتی پیش هم که خانواده پدری این پسر که روحیه ایشون روگرفته بودن نه در این زمینه کلا همه چی و ایشون هم کنکوری هستن بعد زود عصبانی میشدن پیش مشاور رفتن مدتی و یه سری اخلاقیاتشون تغییر کرد و بهتر شده اما راستیت قضیه من چند باری دروغ گفتم و لجبازی میکردم اما هر دفعه قرار به درست شدن بود و… بیشتر بخوانید »

آرش

سلام خسته نباشید
من حدودا یک ساله با دختر خانومی اشنا شدم. بنده بچه روستا و دختر خانوم بچه تهران هستند. بنده الان تهران مشغول به کارم و در زمینه رشته دانشگاهیم کار میکنم. ایشون هم مشغول کار هستند. الان با یه مشکلی روبرو شدیم. اینکه با توجه گرونی های اخیر هزینه های مراسم عروسی و خرید طلا ندارم. ازشون خواستم که از این مراسمت دست بکشن تا پولمون خرج اجاره خونه و بقیه موارد بکنیم. ولی ایشون قبول نمیکنن و میگن منم قبول کنم خانواده ام قبول نمیکنن. لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.

کیان

سلام من حدودا یک ساله با دختر خانومی اشنا شدم. مهندسی خوندم و مشغول به کارم. ایشون گرافیک خوندن و مشغول به کار هستند. تقریبا همه چی بین ما اکی هست. فقط یه مورد هست که منو همیشه عذاب میده. اینکه بردار بزرگ من معتاد هست و کلی قرض بالا اورده. و همیشه ما باید خانوادشو حمایت کنیم. از اینکه در اینده میخوام داداشو بهشون معرفی کنم در عذابم. و یه جوری باعث خجالت زدگی من هست. البته باید بگم که سه از عموهام نیز معتاد هستند و اوضاع زندگیشون خوب نیست. این مسائل منو ازار میده. اصلا اوضاع جوریه… بیشتر بخوانید »

t.m

سلام و خسته نباشید من دختری ۲۰ ساله هستم که حدود ۲ سال است با پسری که بهش علاقه دارم در ارتباطم در بعضی از موارد باهم فرق داریم و اینکه ایشون تا حالا صحبتی از ازدواج نکردن و من خیلی از یه سری چیز ها میترسم از ابرو از اینکه نخواد ازدواج کنه د از اینکه اگر هم ازدواج کنه بعد آن چی میشه و مدت یه هفتس یکی از اقوام دور به خواستگاری اومدن و این آقا از نظر فکر و اخلاق همه چیزو اوکیه و من فقط مشکلم عشق و ظاهر این آقاس من عاشق یه نفر… بیشتر بخوانید »

سارا

با سلام. من با پسری آشنا شدم که ۱۴ سال از من کوچکتر است و به هم خیلی علاقه داریم و اقا از نظر عقلی از سن خودشون بزرگترن آیا به نظر شما می شه ما با هم ازدواج کنیم و مشکلی نداریم

خوشبخت

با سلام و وقت بخیر . والا نمیدونم ، خسته شدم از زندگی که برام درست کردن . بچه آخر باشی دختر باشی . تا بچه بودم میگفتن برو درستو بخون ، بعد فوت باباجون تو بچگی افتادم دست مادر ساده و فرزندان پخمه تر از خودش که حرف حق سرشون نمیشه و فکر و ذکرشون پول و … خدا بسر شاهد امیدمو از دست ندادم گفتم جهنم هر غلطی میخواین بکنین به لطف خدا تا فوق خوندم و تازه کارمندم شدم تو اداره دولتی . اماااااااا در و از بیخ بستن متاسفانه . چون ماقبل من ازدواج نکردن منم… بیشتر بخوانید »

Rahim

این رسما مال قدیم هست هم پسر و هم دختر ای زیادی و میشناسم که شرایط ازدواج داشتند و قبل از خواهرای بزرگترشون ازدواج کردند. درستش هم همینه . اگه یه دختر بخاطر خواهر بزرگش ازدواج نکنه چند سال بعد خودش هم قاطی خواهرش میشه و نتنها مشکل خواهر بزرگش رو حل نکرده که مضاعفش هم کرده ….. خدا میگه گناه هر کس گردن خودش هست قرار نیست بار دیگری رو دوشمون باشه راه درست اینکه زندگی خودت رو بساز بعد اگه کمکی از دستت بر نیاد انجام بده

سهراب

سلام من پسری ۲۲ ساله هستم و عاشق یه دختر ۱۲ساله شدم دکتر عزیز اون الان میدونه عاشق بودن یعنی چی؟بهش نگفتم هنوز موندم چجور بگم ؟ از این طرف هم میترسم اگه زود نگم بره عاشق یکی دیگه بشه من خیلی دوسش دارم و اینم هست همدیگرو سالی ۱بار میبینیم اگه بدونم اونم بهم حداقل ۱درصد علاقه داره بیشر واسه دیدار شرایط جور میکنم و ممنون میشم راهنماییم کنید لطفا خیلی تو شرایط سخت گبر کردم موندم که چیکار کنم

شیرین

سلام خسته نباشین منونامزدم یه ساله عقدکردی وهفت ماهه باهم اختلاف داریم من رفتم مهریمو گزاشتم اجرا و…. الان دوهفته هست ک حرف میزنیم خانواده نانزدم خیلی اذیتم میکردن هی حرف درمیاوردن ودخالت میکردن نامزدمم توبعضی موارد گوش به فرمان خانوادش هست توبعضی موارد نه مهریه من 11هتاسکه عندالعستطاعه هست که وقتی برم ازدوشیزگی دربیام مهریم هیچی میشه الان نامزدم اومده ومیگه بریم سرخونه زندگیمون و…اگه راضی بشی خانوادمو بیارم پدرمنم میگه شرط دارم بهش اگه قبول کنه میرین اگه نکنه طلاق بگیرین مامان منم رفته چندتافال وقهوه ک گفتن طلاق میگیره و……تحت تاثیر قرارگرفته نامزدمم میگه بریم سرخونه زندگیمون… بیشتر بخوانید »

مهراب

سلام. من میخام با یک دختری ازدواج کنم. دختره قبلا یک خاستگار داشته اما بهش نرسیده، و بعضی وقتا یهو خاطراتش با اون میاد تو ذهنش ناراحت میشه و بامن در میون میزاره . خاستم ببینم ایا این مسعله مهمه و تو زندگیه منو همسر ایندم تاثیر میزاره یا ن؟ و این قضیه تاثیری بر رابطمون میزاره یا ن؟! ممنون میشم پاسخ بدید

Rahim

سلام .خسته نباشید من قبلا سوالاتی رو پرسیدم ولی الان تو شرایط جدیدی هستم لطفا به این سوال من هم پاسخ بدید من عاشق دختری شدم که همکاریم ازش درخواست اشنایی بیشتر کردم گفت قصد ازدواج ندارم من برا اینکه فراموشش کنم کارم رو ترک کردم ولی چند روز بعدش خواستنم من به دلایل مالی برگشتم الان تو کارم تمرکز ندارم و همش به فکر دختره هستم .دختره از یک پا مشکل حرکتی داره من خاطر خواهش هستم ولی نمی دونم این عشق یکطرفه است یا نه وقتی از کار خارج می شدم بهم گفت تو جای برادر من هستی… بیشتر بخوانید »

راحله

سلام من خواستگاری دارم که خوبه فقط ده سال ازمن بزرگترهس وپنج سال پیش پنج ماه عقدکرده بود. ازدواج من باایشون درسته؟

معصومه

سلام ببخشید هزینه مشاوره قبل از ازدواج چقدره در کل چقدر میشه

معصومه

سلام ببخشید هزینه مشاوره قبل از ازدواج جلسه ای چقدره ودر کل چقدر میشه
ویه سوال دیگه این مشاوره چه مدت بعد از اشنایی دو طرف باید انجام بشه

رومینا

سلام روزبخیرمن۱۸ سالمه ویکساله حدودا یه پسری رومیشناسم اومده خاستگاریم وبرااینکه سنم کمه پدرم مخالفت کرده همین مخالفت باعث افسرده شدن من شده ایاازدواج درسن کم بد؟چیکارمیتونم براافسرده شدنم بکنم؟

zahra

سلام و خسته نباشید خدمت شما
میخواستم بدونم بزرگ بودن دختر از پسر درچند ماه اشکالی داره؟ در صورتی که دونفر با هم در مورد همدیگه رو دوست داشنه باشن و تفاهم داشته باشن؟

سعید

سللام با دختر خانمی اشنا شدم و از نظر اخلاقی رفتاری و اعتقادی شبیه بهم هستیم اما ظاهر ایشون من رو مجذوب نمیکنه .( زشت نیست اما خوشگل هم نیست)
دوس دارم ادامه بدم بخاطر اینکه گزینه مناسبی هست اما میترسم در اینده ب مشکل بخورم .
دقیقا همین مشکل رو با یکی از دخترای فامیل هم دارم
لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

....M

سلام من بایک آقاپسری آشناشدم وقصدمون ازدواجه ک ازلحاظ خصوصیات اخلاقی خیلی بهم شبیه هستیم ولی ایشون دوسال ازمن کوچیکترهستن واین مسئله اصلا واسش مهم نیست ومن ازنظرحجاب کاملاپوشیده هستم ولی مادرایشون حجابشون کامل نیست اماخودش واسش مهمه ک من چادری باشم ب نظرشما آیادرآینده بامشکل مواجه میشیم؟

تماس با ما نوبت دهی سریع