به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره حضوری ازدواج

مشاوره حضوری ازدواج

مشاوره حضوری ازدواج

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیماتی است که هر شخصی برای زندگی خود می گیرد تا ادامه ی عمر خود را با شخص دیگری ، تقسیم کند . پدر و مادرها برای فرزندانشان ، آرزوی ازدواجی پر از خوشبختی و همدلی دارند . هیچ کس با احتمال طلاق و جدایی ازدواج نمی کند . بسیاری از طلاق ها ، نتیجه ازدواج هایی پر از عشق بوده اند . هنگامی که دلبسته شخصی می شویم و احساس می کنیم ، او کسی است که می توانیم تمام عمرمان را در کنارش سپری کنیم ، احتمال نمی دهیم که ممکن است فرجام این عشق ، ناکامی بوده و آن شخص ، همسر مناسبی برای ما نباشد . چرا که دوست داشتن ، چشم های ما را روی مسائلی می بندد و ما قادر به تصمیم گیری درست نیستیم . برای ازدواج تنها بلوغ جسمی کافی نیست . بلکه بلوغ فکری و عاطفی بسیار مهم تر است . یکی از راه هایی که منجر به ازدواج مناسب می شود بهره بردن از مشاوره حضوری ازدواج است.

بسیاری از افراد ، نمی دانند که آیا آمادگی ازدواج را دارند یا خیر . آن ها خود را ، نیاز ها و توقعاتشان را نمی شناسند و آگاه نیستند که در شرایط بحرانی زندگی ، چه نقطه ضعف هایی دارند . برای داشتن ازدواجی موفق ، کمک گرفتن از مشاوری با تجربه ، موثر ترین اقدامی است که شما باید انجام دهید . مشاوره حضوری ازدواج ، یا مشاوره زوجین ، نوعی از مشاوره است که افراد را در مسیر بهتر تصمیم گرفتن برای ازدواج کمک می کند . مشاوره حضوری ازدواج بهتر است در مرحله ای انجام شود که دو نفر در ابتدای تصمیم گیری بوده و وابستگی عاطفی چندانی نسبت به هم ندارند . مشاوره ازدواج ممکن است در جلساتی به صورت انفرادی و یا دو نفره اتفاق بیفتند .

 

مشاوره حضوری ازدواج

یک مشاوره ازدواج مناسب انتخاب کنید

انتخاب مشاور ازدواج مناسب یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین قدم هایی است که شما باید انجام دهید . یک مشاور ازدواج خوب چه کسی است ؟
-در برخورد با مسائل خاص ازدواج با تجربه است .
-برای تهیه یک برنامه مشاوره درست با زمان بندی مناسب ، با دو نفر همکاری می کند .
-نسبت به هر دو طرف عدالت را برقرار می کند و جانب داری نمی کند .
-اجازه نمی دهد که جلسه مشاوره را تنها یکی از زوجین در دست بگیرد و تنها او صحبت کند .
-جلسات را کنترل می کند .
– در دسترس است .

رویکردهای مشاوره حضوری ازداوج

رویکردها و تکنیکهای مورد استفاده در مشاوره حضوری ازدواج ، ممکن است بسته به آموزش مشاور ازدواج و موضوعاتی که زوج در مورد ازدواج خود مطرح می کنند ، متفاوت باشد . مراحلی در مشاوره حضوری ازدواج ثابت است . مشاور باید زوج را نسبت به معیارهای انتخاب همسر و یک ازدواج موفق آگاه کند . تست های شخصیت شناسی برای اطمینان از سلامت روان زوجین را انجام دهد و معیارهای ازدواج را در هر طرف بررسی کند . سپس در صورت نیاز به حضور خانواده در مشاوره ، از خانواده ها دعوت به عمل بیاورد تا در ارتباط با ازدواج فرزندانشان ، با آن ها نیز صحبت کند .

هدف از مشاوره حضوی ازدواج کمک به افرادی است که در آستانه از ازدواج بوده و تمایل دارند تا از درستی انتخاب خود ، اطمینان حاصل نمایند . مشاوره حضوری ازدواج به زوجین کمک می کند تا مورد یکدیگر اطلاعات بیشتری کسب کنند و مهارت های حل مسئله و گذشتن از چالش ها را بدست آورند . به دو طرف کمک می کند تا شخصیت خود و واکنش های خود را در مورد زندگی و مشکلات آن بهتر متوجه شوند و به درک بهتری از ضعف های خود برسند .
با پیشرفت مشاوره ازدواج ، هر فرد می تواند یک شنونده و ارتباط گیرنده بهتر باشد . و برای یک ازدواج موفق ، آموزش دیده و ماهر تر باشد .

این مقاله هم بخوانید  عشق در زندگی مشترک

مشاوره ازدواج در مورد برخی مسائل زوجین را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که موارد منفی وجود ندارند یا میزان آن ها می تواند برای ازدواج تهدید آمیز باشد یا خیر .

مسائلی همچون :

-قدرت طلبی و میل به زورگویی بدون منطق
-مسائل ارتباطی
-سوء مصرف مواد
-مشکلات جنسی
-مسائل مالی
-مسائل مربوط به عصبانیت
-تفکر فرد نسبت به خیانت
– سطح استرس
-ایده های متناقض در مورد فرزندآوری

مزایای مشاوره حضوری ازدواج

-شما یاد می گیرید که چگونه یک درگیری را به صورت سالم حل کنید . در مشاوره ازدواج ، مهارت های ارتباطی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کند نه تنها برای ازدواج تصمیم درست تری بگیرید ، بلکه پس از شروع زندگی ، مهارت های اداره زندگی و ارتباط با همسرتان را تقویت کنید .

-شما یاد خواهید گرفت که آیا ارتباط شما برای یک ازدواج سالم ، موثر هست و چگونه ارتباط موثرتری پس از ازدواج برقرار کنید . در جلسات مشاوره حضوری ازدواج می توانید نیازهای خود را به وضوح و آشکارا و بدون خشم و عصبانیت ابراز کنید .

 

-شما درک عمیق تری از اینکه همسر آینده تان چه کسی است و نیازهای او چیست ، به دست می آورید . اما پیش از آن در مشاوره حضوری ازدواج خواهید فهمید که شما چه کسی هستید و نیازهای شما چیست . ممکن است در نهایت متوجه شوید که این نیازها با ازدواج با شخص مورد نظرتان ، برآورده نخواهند شد .

-می توان مهارت های مورد نیاز برای شروع و حفظ یک ازدواج موفق را یاد گرفت .

– شما می توانید نگرانی های خود را بدون نیاز به سانسور با مشاوره ازدواج خود ، در میان بگذارید .

 

 

افرادی که در آستانه ازدواج هستند ، باید به دنبال مشاوره قبل از ازدواج باشند . مشاوره حضوری ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درگیری یا نگرانی هایی را که ممکن است باعث مشکل یا نارضایتی در ازدواج شان شود ، کشف کنند . مشاوره به زوجین اجازه می دهد تا درباره اختلاف نظر ، ارزشهای شخصی و انتظاراتشان بحث کنند و ارزیابی کنند که آیا آن ها واقعاً برای یک زندگی مشترک سازگار هستند یا خیر .

مشاوره حضوری ازدواج زمانی می تواند موثرتر باشد که هر دو شریک متعهد به آن بوده و مشاوره را برای ازدواج بهتر خود ، واجب و مفید بدانند و در جلسات مشاوره با نظم و تعهد شرکت کرده و مشاور را همراهی کنند .

4.7/5 - (14 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع