به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوره خانواده تصویری

مشاوره خانواده تصویری

مشاوره خانواده تصویری

مشاوره خانواده تصویری ، که قبلاً تحت عنوان درمان جایگزین خوانده می شد ، اکنون به روشی رایج تبدیل شده است که توسط مشتریان و درمانگران ترجیح داده می شود .

از اولین مزایای داشتن مشاوره خانواده تصویری در برنامه هایی مانند واتساپ ، اسکایپ و … نسبت به مشاوره به روش های سنتی ، دسترسی ، راحتی و هزینه های به صرفه تر است .

 • دسترسی

مشاوره خانواده تصویری ، برای همه کسانی که مایل به استفاده از آن هستند ، به راحتی قابل دسترسی است  افراد ساکن در مناطق روستایی یا دورافتاده ، که خدمات مشاوره ای ندارند ، می توانند از دسترسی به مشاوره آنلاین بهره مند شوند . افرادی که معلول جسمی هستند و یا قادر به ترک خانه خود نیستند ، نیز می توانند به راحتی به چنین خدماتی دسترسی پیدا کنند .

کسانی که دچار مشکلات بینایی و شنوایی هستند ، نیز می توانند از چنین خدماتی بهره مند شوند . خانواده هایی که نیاز به مشاوره دارند ، به کمک مشاوره خانواده تصویری ، می توانند در خانه خود و دور هم ، از آن استفاده کنند و مشکلات هماهنگی های حضوری و هزینه را نداشته باشند .

مشاوره تصویری ، همچنین نشان داده است كه در ترغیب كودكان و نوجوانان به درمان ، مؤثرتر است ، زیرا به نظر می رسد آن ها با استفاده از اینترنت راحت تر هستند . هرکسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد ، می تواند از این گونه خدمات در صورت راحتی خود استفاده کند .

مشاوره خانواده آنلاین

 • راحتی

درمان آنلاین راحت است و به همین علت مشاوره خانواده تصویری مزایا زیادی دارد . هم درمانگر و هم مشتری ، خیلی راحت تر می توانند از نظر زمانی با یکدیگر ، به توافق برسند . این روش درمانی ، می تواند دردسرهای برنامه ریزی و تعیین قرارهای متداول در تنظیمات سنتی را از بین ببرد . این همچنین فرصتی را برای درمانگر ایجاد می کند تا خدمات خود را به مشتریان بیشتری گسترش دهد ، زیرا قرار ملاقات ها به صورت بالقوه می توانند بیش از ساعات اداری یک مرکز مشاوره ، برنامه ریزی شده و به یک منطقه جغرافیایی بزرگتر برسند .

برای آن دسته از افرادی که در مورد روش درمانی ، مبهم هستند یا ممکن است از الگوی سنتی درمان ناراحت نباشند ، ممکن است مشاوره آنلاین را مناسب تر بدانند ، زیرا مشخص شده است که مشاوره خانواده تصویری ، برای افرادی که از صحبت کردن رو در رو با کسی درمورد مشکلات خود ناراحت هستند ،  بسیار راحت تر و خوشایند تر است . یا کسانی که از فوبیای اجتماعی ، آگورافوبیا یا اختلالات اضطرابی رنج می برند .

 • هزینه

نشان داده شده است كه مشاوره خانواده تصویری ، هم برای درمانگر و هم برای مشتری اقتصادی تر است . به خصوص ، برای آن دسته از درمان گرانی که تمایلی ندارند و یا قادر به اجاره فضای تجاری نیستند . و در نتیجه هزینه های سربار ، دارایی ، رفت و آمد و روش های مدیریتی را در مقایسه با خدمات مشاوره سنتی کاهش می دهند .

اهمیت مشاوره خانواده به صورت تصویری

خانواده ، مهم ترین ارتباطی است که انسان ها با یکدیگر دارند . با این حال ، همه خانواده ها بدون مشکل ، استرس یا درگیری نیستند .

نکته مهم در پیش برد و نگه داشتن یک واحد خانوادگی موفق ، این است که بتوانیم نیازهای اعضای فردی را درک کرده و آن ها را بشناسیم و با بهزیستی آن ها ، در خانواده تعادل برقرار کنیم . مشاوره خانواده تصویری ، یک روش درمانی بی نظیر است که می تواند در ترکیب آن نیاز ها و درک متقابل اعضای خانواده نسبت به نیازهای دیگر اعضای خانواده ،  کمک کند .

اگر به مشاوره خانواده تصویری ، با اسکایپ ، واتساپ یا دیگر نرم افزارهایی که این قابلیت را دارند ، فکر می کنید ، این به خودی خود نشانگر خوبی است که به آن احتیاج دارید . اما اگر مشکلاتی را احساس می کنید و مطمئن نیستید که آیا به مشاوره خانواده تصویری نیاز دارید یا خیر ، نکات زیر را  مطالعه کنید ، تا با مواردی که حتما نیاز به مشاوره دارند ،‌ آشنا شوید .

 • خانواده مختلط

خانواده مختلط ، زمانی شکل می گیرد که دو واحد خانوادگی با فرهنگ ها و تفکرات متفاوت ، تصمیم می گیرند که وصلت کنند و با هم یکی شوند .  این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک نفر با دو فرزند با شخص دیگری که یک فرزند دارد ازدواج کند .

یک خانواده مخلوط همچنین می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شخصی که بدون فرزند است با کسی که قبلا ازدواج کرده است ، ازدواج کند .  یکی شدن این خانواده ها بدون مشکلات و کمک مشاوره خانواده تصویری ، دشوار است ، به خصوص وقتی والدین دیگری نیز از روابط قبلی وجود داشته باشند که هنوز در زندگی فرزندان دخیل هستند . مشاوره خانواده می تواند شما را در ایجاد این تغییرات در واحدهای خانواده یاری کند .

مشاوره خانواده تلفنی

 • خانواده جدا شده

آیا فکر می کنید که خانواده شما دیگر با یکدیگر صحبت نمی کنند ؟ آیا نوجوانان شما به جای اینکه در مورد روزشان به شما بگویند ، بیشتر در صفحه فیس بوک یا اینستاگرامشان مشغول فعالیت هستند یا با دنیای مجازی زمان می گذرانند ؟‌ شاید فرزند شما یا این خانواده به یک مشاوره خانواده تصویری نیاز داشته باشد!

هر چه بیش تر با تلفن و دنیای مجازی خود ارتباط برقرار کنیم ، با افرادی ارتباط برقرار می کنیم که بیشترین ارتباط را با ما دارند .

ارتباط هر چه بیشتر با دنیای مجازی ، ارتباط ما را با دنیای واقعی کم تر می کند . اگر بدون آن که با نوجوانتان صحبت کنید ، از صفحه اینستاگرامش متوجه می شوید که او برای ناهار به کجا رفته است ، این به این معناست که خانواده شما به یک جدایی معنوی رسیده است که مشاوره خانواده تصویری ، که از طریق گوشی همراه و به کمک اسکایپ و برنامه های مشابه ، انجام می شود ، همچنین زمان هماهنگی حضوری در دفتر مشاوره و هزینه گزافی نمی خواهد ،  می تواند به خانواده هایی که به طور موثر ارتباط برقرار نمی کنند ، کمک کند  تا از وسایل الکترونیکی و دنیای مجازی ، درست استفاده کنند و بتوانند ارتباط واقعی و با کیفیتی داشته باشند .

 • تنهایی

نوجوانان می توانند در دوران نوجوانی حال و هوای متفاوت تری داشته باشند . آن ها ، شروع به میل به سمت حفظ حریم خصوصی خود می کنند . بعضی اوقات،  همچنین ممکن است شما بخواهید که یک روز را به تنهایی برای خودتان در شهر و کتاب فروشی ها ، زمان بگذارید .

یا همسرتان نیاز داشته باشد که ساعاتی را تنهایی و بدون حضور شما بگذراند . این یک نیاز و امر طبیعی است که شما باید به آن ، احترام بگذارید . اما هر چیزی که در آن افراط یا تفریط ، رخ دهد ، یک مشکی است .  اگر احساس کردید کودک نوجوان شما ، ترجیح می دهد زمان حضور خود در خانه را ، در اتاق بماند و بیرون نیاید ، یا همسر شما ، تصمیم می گیرد شب هایی را در بیرون از خانه سپری کند ، شما باید با یک مشاوره خانواده تصویری صحبت کنید تا او بتواند حد تعادل را در میزان تنهایی که هر فرد در خانواده به آن نیاز مند است ، برای همه روشن کند .

غالباً ، افرادی که با گذشت زمان ، به آرامی از خود دور می شوند ، ممکن است دچار افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روانی شوند که باید مورد توجه قرار گیرند . مشاوره خانواده به شما در تشخیص این مسائل مرتبط با سلامت روان ، کمک می کند .

 • مشکلات عاطفی در کودکان

اگر والدین هستید ، زمانی وجود داشته است که شما ، خودتان نیز یک نوجوان بوده اید ، بنابراین می دانید که نوجوانان تمایل دارند و باید با یک سری اشتباهات و مسائل رو در رو شوند که شاید شما با آن ها موافق نیستید . سال های نوجوانی ، مملو از احساسات ، اضطراب و سؤالات است . با این حال ، اگر نوجوان شما دچار مشكلات ذهنی مكرر می شود و بیش از حد عاطفی است و کنترل این تنش ها و تغییر ها ، برای او سخت است ، این ممکن است نشانه مسئله ای اساسی باشد .

اکثر مردم در تنظیم عواطف خود ، تا زمانی که مغزهایشان به طور کامل در حدود 22-25 سالگی شکل نگیرد ، دچار مشکل می شوند و دیگران هرگز به آن توجه نمی کنند . مشاوره خانواده تصویری ، می تواند به شناسایی موارد اساسی در خانواده شما که باعث عذاب عاطفی برای فرزندان و خانواده شما می شود ، کمک کند .

مشاوره آنلاین

 • اعتیاد

اعتیاد ، می تواند هر کسی را در خانواده ، از همسرتان گرفته تا نوجوان یا اعضای دیگر خانواده را تحت تأثیر قرار دهد . حتی اگر شخص معتاد در خانواده ، نزدیک شما نباشد ، ممکن است عواقب اعمال آن ها ، احساس شود .اعتیاد اثرات روحی زیادی دارد که در بسیاری از مواقع با مراجعه به مشاور قابل حل است. در این زمان مشاوره خانواده تصویری می تواند مزایای زیادی داشته چرا که هم  اقتصادی است و هم به صورت غیر حضوری انجام می شود.

داشتن اسرار یا چیزهای خاصی که برای خودتان نگه دارید ، طبیعی و سالم است. اگر چه روراست بودن و صداقت ، در خانواده ، مهم است و ارتباط شفاف ، در ازدواج بسیار مهم است ، داشتن چند مورد که خودتان برای خود ، حفظ می کنید ، نباید به کسی آسیب برساند .

با این وجود ، اگر رازها یا حرف هایی را در خود ، مرتباً از همسرتان مخفی نگه می دارید ، یا احساس می کنید که او مدام در تلاش برای مخفی کردن مسائلی از شماست ، این می تواند به ازدواج شما ضربات بزرگی وارد کند .

مشاوره خانواده  تصویری ، می تواند به شما کمک کند ، و همسرتان علت اصلی فاصله ایجاد شده بین شما و اینکه چرا اسرارتان را مخفی می کنید ، شود . همچنین برعکس . در مورد کودکان و نوجوانان نیز ، این موضوع صدق می کند . کودکان شما نیز ممکن است در حال مخفی کردن مسئله ای از شما باشند که ممکن است ندانستن آن ، توسط شما ، به آن ها ، آسیب وارد کند .  یک مشاوره خانواده تصویری ، از طریق واتساپ ،‌ اسکایپ و … همچنین می تواند کمک کند تا شکاف ارتباطی را که با شریک زندگی خود تجربه می کنید ،  از بین ببرید .

 • مشکلات جنسی
این مقاله هم بخوانید  جلب اعتماد دختر

طبق مطالعات متعدد ، شرکاء برای حفظ صمیمیت و نزدیکی ، باید حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند . انتظار بیشتر از یک هفته برای صمیمیت با شریک زندگی شما ثابت شده است که منجر به فاصله و عدم تلاش برای برقراری ارتباط می شود . دلایل زیادی وجود دارد که زوجین دچار مشکلات جنسی می شوند ولی بیشتر این مشکلات از طریق مشاوره خانواده تصویری یا حضوری قابل حل است.

بعضی اوقات ، به دلیل داروها یا عدم تعادل هورمونها باعث کاهش میل جنسی می شود ، در موارد دیگر می تواند ناشی از چیزی درونی در رابطه باشد . عدم صمیمیت در یک رابطه ، می تواند نشانه ای از مبارزات ارتباطی ، افسردگی ، قطع ارتباط یا صرفاً وقت کافی برای یکدیگر نباشد .

غالباً وقتی زوجین در رابطه جنسی ، مشکل دارند ، در سایر زمینه های رابطه خود نیز مشکل دارند . و همین امر ، می تواند منجر به مشاجره و نزاع شود . مشاوره خانواده تصویری ، می تواند به کمک شما علت مشکلات جنسی را کشف کند و برای حل آن ، به شما کمک کند و در صورت نیاز از متخصصین دیگر نیز ، کمک بگیرد .

مزایای مشاوره خانواده تصویری برای همه خانواده ها

 • بهبود ارتباط بین اعضای خانواده با هم :

این موضوع ، معمول است که اکثر اعضای خانواده در ارتباط صحیح برقرار کردن در کنار یکدیگر  با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد .  زیرا ، انسان ها با شخصیت های متفاوتی هستند که در مورد تمام مسائل تفاهم ندارند . از طرفی دیگر ، میان والدین و فرزندان نیز به دلیل اختلاف سنی ، تفاوت نظر های زیادی وجود دارد که امری طبیعی است .

اما این امر باعث ایجاد فاصله و قطع ارتباط بین اعضای خانواده می شود ، بنابراین راه را برای مشکلات بسیار بزرگتر در آینده هموار می کند . با این وجود ، یک مشاور خانواده تصویری از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ و … ، می تواند به همه اعضای خانواده کمک کند تا نقش خود را در خانواده ، بهتر درک کنند و همچنین فواید ارتباطات باز و صادقانه را به آن ها نشان می دهد . ضمن این که دست یابی به مشاوره خانواده تصویری ، بسیار آسان و اقتصادی است .

گاهی ممکن است ، یکی از اعضای خانواده بیماری یا مشکلی داشته باشد که خانواده نتواند آن را حل و هضم کند . همین موضوع می تواند به جای ایجاد حمایت و محبت بیشتر ، موجب انزوا و گوشه گیری افراد خانواده نسبت به یکدیگر شود . مشاوره خانواده تصویری یا آنلاین هم مزیت های زمانی و اقتصادی دارد و هم کمک می کند تا خانواده به عنوان یک پیکر کلی ، بتواند مشکلات اعضا را درک کرده و آن را با همدلی پشت سر گذاشته و حل کنند .

 • تقویت روابط فرزندان با یکدیگر :‌

بیشتر خواهران و برادران ، گاه به گاه ، درگیری هایی با یکدیگر دارند که بخشی از آن طبیعی و اقتضای رابطه خواهر و برادری است . اما برخی از مشکلات بین فرزندان ، بسته به ماهیت آن ها ، در صورت حل نشدن ، می تواند به طور جدی به ارتباط خانواده آسیب برساند و در چنین مواقعی مراجعه به مشاوره خانواده تصویری یا حتی حضوری لازم می باشد.. بعضی اوقات خواهران و برادران به یکدیگر حسادت می کنند و در میان بسیاری موارد دیگر ، می توانند برای جلب توجه تلاش کنند .

برای والدین آسان نیست که این احساسات را در کودکان بفهمند ، یا بتوانند همیشه عادلانه و مساوی با فرزندان خود ، رفتار کنند ، از این رو فرزندان را با احساسات حل نشده پرورش می دهند . با این وجود ، دیدن یک مشاوره خانواده تصویری ، به شما در درک بهتر فرزندان کمک کند تا بدانید چگونه احساسات را ابراز کنید و آن ها را به هم نزدیک کنید .

علاوه بر این ، همراهی خواهران و برادران در طول جلسه نیز به آن ها کمک می کند تا یکدیگر را درک کنند و اختلافات خود را برطرف کنند . این یکی از مهمترین مزایای مشاوره خانواده تصویری است که دسترسی به آن بسیار ساده و از طریق یک گوشی همراه است .

مشاوره خانواده تصویری

 • ایجاد عزت نفس :

همه ما به عزت نفس سالم نیاز داریم تا بتوانیم با چالش های اساسی زندگی کنار بیاییم ، و بتوانیم در جامعه به خوبی تلاش و مقابله کنیم . بیشتر افرادی که بدون عزت نفس ، رشد می کنند ، یا زندگی می کنند ، در معرض فشار همسالان ، مشکلات بین فردی و مشکلات بهداشتی قرار دارند .

اگر والدین فاقد انگیزه و عزت نفس باشند ، احتمال بیشتری وجود دارد که فرزندانشان از همین رنج بکشند . یک خانواده درمانی ، باید بتواند این امر را احیا کند و هم والدین و هم فرزندان را قادر سازد که یکدیگر را بشناسند و درک کنند ، بنابراین احساس بهتری نسبت به خود و ارزش خود در جامعه نشان می دهند . در این روش ، خانواده ، زندگی مثبت تری خواهد داشت ، از این رو شانس موفقیت آن ها در زندگی نیز ، افزایش می یابد . اگر به تنهایی قادر به حل این موضوع نیستید یک مشاوره خانواده تصویری می تواند کمک زیادی به شما کند.

 • خانواده را شادتر می کند :

با وجود دستگاه های هوشمند و سیستم های سرگرمی ، بیشتر افراد در صورت استرس یا مواجه شدن با مشکلی ، به وسایل ، تلویزیون و تلفن های هوشمند خود روی می آورند . این بیشتر شبیه فرار یا مخفی کردن از مشکلات شما است ، که باعث می شود سایر اعضای خانواده نگران شوند و شاید استرس داشته باشند .

با این وجود ، درک چگونگی کنار آمدن با برخی مشکلات و مواجهه با آن ها ، بدون اینکه چشم به چشم سایر اعضای خانواده ببندد ، باعث ایجاد یک خانواده شادتر می شود . یک مشاوره خانواده تصویری ، مهارت رویا رویی با مشکلات و حل کردن آن ها در چارچوب خانواده ، را می تواند به اعضا ،‌ آموزش دهد .

 • مواجهه با طلاق :

طلاق یکی از بزرگترین کابوس ها برای بیشتر خانواده ها و افراد درگیر است . اگرچه ممکن است برخی از افراد دلایل بزرگ و درستی برای طلاق (مانند خیانت) داشته باشند ، برخی دیگر به این دلیل که دیگر یکدیگر را نمی فهمند و به مدت طولانی رابطه عاشقانه نداشته اند ، طلاق می گیرند .

این می تواند ناشی از فشارهای مالی ، ایجاد مشکلات و نهایتا عدم تمایل به درک دیگری باشد . با این وجود ، دیدن یک مشاور ازدواج  یا مشاوره خانواده تصویری یا حضوری می تواند خانواده شما را نجات دهد . مشاور می تواند دلایل احتمالی عدم سوء تفاهم ها و درگیری ها را در خانواده تشخیص دهد و به شما در حل و فصل آن ها کمک کند .

این می تواند واحد خانواده شما را نجات دهد و اغلب آن را قوی تر می کند . با این وجود ، اگر یکی از اعضا بخواهد طلاق بگیرد ، مشاور تمام اعضای خانواده را برای پذیرش شرایط ، آماده می کند و می تواند به روشی سالم ، طلاق و مراحل آن را تنظیم کند .

 • سلامت روانی و جسمی :‌

آرامش ، برای سلامتی روحی و جسمی مهم است . با این حال ، صلح زمانی فرا می رسد که همه ، یکدیگر را درک کنند و مایل به کار به عنوان یک تیم باشند . تا زمانی که شخصی وجود دارد که به مشکلات شما گوش دهد و هر زمان ممکن به شما کمک کند ، تمام اعضای خانواده از هماهنگی بیشتری برخوردار خواهند شد .

با این حال ، اکثر مردم نیاز به درک همسر و فرزندان خود با تسهیلاتی مفید دارند . با کمک یک مشاوره خانواده تصویری ، به خانواده شما کمک می شود تا مشکلات خاصی را مشخص کنید و بدانید که چگونه با یک روش سازنده رفتار کنید .

 • مشاوره قبل از ازدواج به ایجاد یک خانواده و ازدواج موفق کمک می کند :

کودکان در کودکی ، عقاید و افکار خود را با دیدن اطرافیان ، دوستان ، مدرسه و … به دست می آورند .مشاوران این رشته به خصوص مشاوران خانواده و مشاوران ازدواج ، این موضوع را به بسیاری از شکست های خانواده و طلاق که در این دوره دیده می شود ، مرتبط می کند . با این وجود ، خانواده هایی که پیش از بروز مشکلات شدید ، با مشاوران حرفه ای جلساتی برگزار کرده اند ، قادر به پرداختن به یکدیگر و بهبود مجدد هستند . مشاوره خانواده تصویری در این موارد می تواند به شما کمک زیادی کند.

مشاوره پیش از ازدواج ، به کودکانی که در دنیاهای مختلف و عقاید متفاوت بزرگ شده اند ، و حالا تصمیم به ازدواج با یکدیگر دارند ، کمک می کند تا به درک مشترکی از دیگری و ازدواج برسند تا بتوانند خانواده شاد تر و ازدواج موفق تری ، بسازند .

هر خانواده با مشکلات مختلفی روبرو است ، که گاهی هیچ یک از اعضای خانواده نمی دانند چگونه با آن برخورد کند . با آموزش و تجربه مناسب یک مشاوره خانواده تصویری ، در مورد چگونگی مقابله با مشکلات خانوادگی ، قادر خواهید بود بدون ایجاد هیچ گونه ناراحتی مداوم در خانواده ، با برخی مشکلات روبرو شوید و آن ها را حل کنید . به این ترتیب خانواده شما ، قادر خواهد بود روش های جدید و مفیدی برای وجود و ارتباط با یکدیگر ایجاد کند .

4.7/5 - (325 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره