به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره خانواده تصویری

مشاوره خانواده تصویری

مشاوره خانواده تصویری

مشاوره خانواده تصویری ، که قبلاً تحت عنوان درمان جایگزین خوانده می شد ، اکنون به روشی رایج تبدیل شده است که توسط مشتریان و درمانگران ترجیح داده می شود .

از اولین مزایای داشتن مشاوره خانواده تصویری در برنامه هایی مانند واتساپ ، اسکایپ و … نسبت به مشاوره به روش های سنتی ، دسترسی ، راحتی و هزینه های به صرفه تر است .

 • دسترسی

مشاوره خانواده تصویری ، برای همه کسانی که مایل به استفاده از آن هستند ، به راحتی قابل دسترسی است  افراد ساکن در مناطق روستایی یا دورافتاده ، که خدمات مشاوره ای ندارند ، می توانند از دسترسی به مشاوره آنلاین بهره مند شوند . افرادی که معلول جسمی هستند و یا قادر به ترک خانه خود نیستند ، نیز می توانند به راحتی به چنین خدماتی دسترسی پیدا کنند .

کسانی که دچار مشکلات بینایی و شنوایی هستند ، نیز می توانند از چنین خدماتی بهره مند شوند . خانواده هایی که نیاز به مشاوره دارند ، به کمک مشاوره خانواده تصویری ، می توانند در خانه خود و دور هم ، از آن استفاده کنند و مشکلات هماهنگی های حضوری و هزینه را نداشته باشند .

مشاوره تصویری ، همچنین نشان داده است كه در ترغیب كودكان و نوجوانان به درمان ، مؤثرتر است ، زیرا به نظر می رسد آن ها با استفاده از اینترنت راحت تر هستند . هرکسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد ، می تواند از این گونه خدمات در صورت راحتی خود استفاده کند .

مشاوره خانواده آنلاین

 • راحتی

درمان آنلاین راحت است . هم درمانگر و هم مشتری ، خیلی راحت تر می توانند از نظر زمانی با یکدیگر ، به توافق برسند . این روش درمانی ، می تواند دردسرهای برنامه ریزی و تعیین قرارهای متداول در تنظیمات سنتی را از بین ببرد . این همچنین فرصتی را برای درمانگر ایجاد می کند تا خدمات خود را به مشتریان بیشتری گسترش دهد ، زیرا قرار ملاقات ها به صورت بالقوه می توانند بیش از ساعات اداری یک مرکز مشاوره ، برنامه ریزی شده و به یک منطقه جغرافیایی بزرگتر برسند .

برای آن دسته از افرادی که در مورد روش درمانی ، مبهم هستند یا ممکن است از الگوی سنتی درمان ناراحت نباشند ، ممکن است مشاوره آنلاین را مناسب تر بدانند ، زیرا مشخص شده است که مشاوره خانواده تصویری ، برای افرادی که از صحبت کردن رو در رو با کسی درمورد مشکلات خود ناراحت هستند ،  بسیار راحت تر و خوشایند تر است . یا کسانی که از فوبیای اجتماعی ، آگورافوبیا یا اختلالات اضطرابی رنج می برند .

 • هزینه

نشان داده شده است كه مشاوره خانواده تصویری ، هم برای درمانگر و هم برای مشتری اقتصادی تر است . به خصوص ، برای آن دسته از درمان گرانی که تمایلی ندارند و یا قادر به اجاره فضای تجاری نیستند . و در نتیجه هزینه های سربار ، دارایی ، رفت و آمد و روش های مدیریتی را در مقایسه با خدمات مشاوره سنتی کاهش می دهند .

اهمیت مشاوره خانواده به صورت تصویری

خانواده ، مهم ترین ارتباطی است که انسان ها با یکدیگر دارند . با این حال ، همه خانواده ها بدون مشکل ، استرس یا درگیری نیستند .

نکته مهم در پیش برد و نگه داشتن یک واحد خانوادگی موفق ، این است که بتوانیم نیازهای اعضای فردی را درک کرده و آن ها را بشناسیم و با بهزیستی آن ها ، در خانواده تعادل برقرار کنیم . مشاوره خانواده تصویری ، یک روش درمانی بی نظیر است که می تواند در ترکیب آن نیاز ها و درک متقابل اعضای خانواده نسبت به نیازهای دیگر اعضای خانواده ،  کمک کند .

اگر به مشاوره خانواده تصویری ، با اسکایپ ، واتساپ یا دیگر نرم افزارهایی که این قابلیت را دارند ، فکر می کنید ، این به خودی خود نشانگر خوبی است که به آن احتیاج دارید . اما اگر مشکلاتی را احساس می کنید و مطمئن نیستید که آیا به مشاوره خانواده تصویری نیاز دارید یا خیر ، نکات زیر را  مطالعه کنید ، تا با مواردی که حتما نیاز به مشاوره دارند ،‌ آشنا شوید .

 • خانواده مختلط

خانواده مختلط ، زمانی شکل می گیرد که دو واحد خانوادگی با فرهنگ ها و تفکرات متفاوت ، تصمیم می گیرند که وصلت کنند و با هم یکی شوند .  این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک نفر با دو فرزند با شخص دیگری که یک فرزند دارد ازدواج کند .

یک خانواده مخلوط همچنین می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شخصی که بدون فرزند است با کسی که قبلا ازدواج کرده است ، ازدواج کند .  یکی شدن این خانواده ها بدون مشکلات و کمک مشاوره خانواده تصویری ، دشوار است ، به خصوص وقتی والدین دیگری نیز از روابط قبلی وجود داشته باشند که هنوز در زندگی فرزندان دخیل هستند . مشاوره خانواده می تواند شما را در ایجاد این تغییرات در واحدهای خانواده یاری کند .

مشاوره خانواده تلفنی

 • خانواده جدا شده

آیا فکر می کنید که خانواده شما دیگر با یکدیگر صحبت نمی کنند ؟ آیا نوجوانان شما به جای اینکه در مورد روزشان به شما بگویند ، بیشتر در صفحه فیس بوک یا اینستاگرامشان مشغول فعالیت هستند یا با دنیای مجازی زمان می گذرانند ؟‌ هر چه بیش تر با تلفن و دنیای مجازی خود ارتباط برقرار کنیم ، با افرادی ارتباط برقرار می کنیم که بیشترین ارتباط را با ما دارند .

ارتباط هر چه بیشتر با دنیای مجازی ، ارتباط ما را با دنیای واقعی کم تر می کند . اگر بدون آن که با نوجوانتان صحبت کنید ، از صفحه اینستاگرامش متوجه می شوید که او برای ناهار به کجا رفته است ، این به این معناست که خانواده شما به یک جدایی معنوی رسیده است که مشاوره خانواده تصویری ، که از طریق گوشی همراه و به کمک اسکایپ و برنامه های مشابه ، انجام می شود ، همچنین زمان هماهنگی حضوری در دفتر مشاوره و هزینه گزافی نمی خواهد ،  می تواند به خانواده هایی که به طور موثر ارتباط برقرار نمی کنند ، کمک کند  تا از وسایل الکترونیکی و دنیای مجازی ، درست استفاده کنند و بتوانند ارتباط واقعی و با کیفیتی داشته باشند .

 • تنهایی

نوجوانان می توانند در دوران نوجوانی حال و هوای متفاوت تری داشته باشند . آن ها ، شروع به میل به سمت حفظ حریم خصوصی خود می کنند . بعضی اوقات،  همچنین ممکن است شما بخواهید که یک روز را به تنهایی برای خودتان در شهر و کتاب فروشی ها ، زمان بگذارید .

یا همسرتان نیاز داشته باشد که ساعاتی را تنهایی و بدون حضور شما بگذراند . این یک نیاز و امر طبیعی است که شما باید به آن ، احترام بگذارید . اما هر چیزی که در آن افراط یا تفریط ، رخ دهد ، یک مشکی است .  اگر احساس کردید کودک نوجوان شما ، ترجیح می دهد زمان حضور خود در خانه را ، در اتاق بماند و بیرون نیاید ، یا همسر شما ، تصمیم می گیرد شب هایی را در بیرون از خانه سپری کند ، شما باید با یک مشاوره خانواده تصویری صحبت کنید تا او بتواند حد تعادل را در میزان تنهایی که هر فرد در خانواده به آن نیاز مند است ، برای همه روشن کند .

غالباً ، افرادی که با گذشت زمان ، به آرامی از خود دور می شوند ، ممکن است دچار افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روانی شوند که باید مورد توجه قرار گیرند . مشاوره خانواده به شما در تشخیص این مسائل مرتبط با سلامت روان ، کمک می کند .

 • مشکلات عاطفی در کودکان

اگر والدین هستید ، زمانی وجود داشته است که شما ، خودتان نیز یک نوجوان بوده اید ، بنابراین می دانید که نوجوانان تمایل دارند و باید با یک سری اشتباهات و مسائل رو در رو شوند که شاید شما با آن ها موافق نیستید . سال های نوجوانی ، مملو از احساسات ، اضطراب و سؤالات است . با این حال ، اگر نوجوان شما دچار مشكلات ذهنی مكرر می شود و بیش از حد عاطفی است و کنترل این تنش ها و تغییر ها ، برای او سخت است ، این ممکن است نشانه مسئله ای اساسی باشد .

اکثر مردم در تنظیم عواطف خود ، تا زمانی که مغزهایشان به طور کامل در حدود 22-25 سالگی شکل نگیرد ، دچار مشکل می شوند و دیگران هرگز به آن توجه نمی کنند . مشاوره خانواده تصویری ، می تواند به شناسایی موارد اساسی در خانواده شما که باعث عذاب عاطفی برای فرزندان و خانواده شما می شود ، کمک کند .

مشاوره آنلاین

 • اعتیاد

اعتیاد ، می تواند هر کسی را در خانواده ، از همسرتان گرفته تا نوجوان یا اعضای دیگر خانواده را تحت تأثیر قرار دهد . حتی اگر شخص معتاد در خانواده ، نزدیک شما نباشد ، ممکن است عواقب اعمال آن ها ، احساس شود .

داشتن اسرار یا چیزهای خاصی که برای خودتان نگه دارید ، طبیعی و سالم است. اگر چه روراست بودن و صداقت ، در خانواده ، مهم است و ارتباط شفاف ، در ازدواج بسیار مهم است ، داشتن چند مورد که خودتان برای خود ، حفظ می کنید ، نباید به کسی آسیب برساند .

با این وجود ، اگر رازها یا حرف هایی را در خود ، مرتباً از همسرتان مخفی نگه می دارید ، یا احساس می کنید که او مدام در تلاش برای مخفی کردن مسائلی از شماست ، این می تواند به ازدواج شما ضربات بزرگی وارد کند .

مشاوره خانواده  تصویری ، می تواند به شما کمک کند ، و همسرتان علت اصلی فاصله ایجاد شده بین شما و اینکه چرا اسرارتان را مخفی می کنید ، شود . همچنین برعکس . در مورد کودکان و نوجوانان نیز ، این موضوع صدق می کند . کودکان شما نیز ممکن است در حال مخفی کردن مسئله ای از شما باشند که ممکن است ندانستن آن ، توسط شما ، به آن ها ، آسیب وارد کند .  یک مشاوره خانواده تصویری ، از طریق واتساپ ،‌ اسکایپ و … همچنین می تواند کمک کند تا شکاف ارتباطی را که با شریک زندگی خود تجربه می کنید ،  از بین ببرید .

 • مشکلات جنسی

طبق مطالعات متعدد ، شرکاء برای حفظ صمیمیت و نزدیکی ، باید حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند . انتظار بیشتر از یک هفته برای صمیمیت با شریک زندگی شما ثابت شده است که منجر به فاصله و عدم تلاش برای برقراری ارتباط می شود . دلایل زیادی وجود دارد که زوجین دچار مشکلات جنسی می شوند .

این مقاله هم بخوانید  مشاوره خیانت همسر

بعضی اوقات ، به دلیل داروها یا عدم تعادل هورمونها باعث کاهش میل جنسی می شود ، در موارد دیگر می تواند ناشی از چیزی درونی در رابطه باشد . عدم صمیمیت در یک رابطه ، می تواند نشانه ای از مبارزات ارتباطی ، افسردگی ، قطع ارتباط یا صرفاً وقت کافی برای یکدیگر نباشد .

غالباً وقتی زوجین در رابطه جنسی ، مشکل دارند ، در سایر زمینه های رابطه خود نیز مشکل دارند . و همین امر ، می تواند منجر به مشاجره و نزاع شود . مشاوره خانواده تصویری ، می تواند به کمک شما علت مشکلات جنسی را کشف کند و برای حل آن ، به شما کمک کند و در صورت نیاز از متخصصین دیگر نیز ، کمک بگیرد .

مزایای مشاوره خانواده تصویری برای همه خانواده ها

 • بهبود ارتباط بین اعضای خانواده با هم :

این موضوع ، معمول است که اکثر اعضای خانواده در ارتباط صحیح برقرار کردن در کنار یکدیگر  با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد .  زیرا ، انسان ها با شخصیت های متفاوتی هستند که در مورد تمام مسائل تفاهم ندارند . از طرفی دیگر ، میان والدین و فرزندان نیز به دلیل اختلاف سنی ، تفاوت نظر های زیادی وجود دارد که امری طبیعی است .

اما این امر باعث ایجاد فاصله و قطع ارتباط بین اعضای خانواده می شود ، بنابراین راه را برای مشکلات بسیار بزرگتر در آینده هموار می کند . با این وجود ، یک مشاور خانواده تصویری از طریق نرم افزارهایی مانند اسکایپ و … ، می تواند به همه اعضای خانواده کمک کند تا نقش خود را در خانواده ، بهتر درک کنند و همچنین فواید ارتباطات باز و صادقانه را به آن ها نشان می دهد . ضمن این که دست یابی به مشاوره تصویری ، بسیار آسان و اقتصادی است .

گاهی ممکن است ، یکی از اعضای خانواده بیماری یا مشکلی داشته باشد که خانواده نتواند آن را حل و هضم کند . همین موضوع می تواند به جای ایجاد حمایت و محبت بیشتر ، موجب انزوا و گوشه گیری افراد خانواده نسبت به یکدیگر شود . مشاوره کمک می کند تا خانواده به عنوان یک پیکر کلی ، بتواند مشکلات اعضا را درک کرده و آن را با همدلی پشت سر گذاشته و حل کنند .

 • تقویت روابط فرزندان با یکدیگر :‌

بیشتر خواهران و برادران ، گاه به گاه ، درگیری هایی با یکدیگر دارند که بخشی از آن طبیعی و اقتضای رابطه خواهر و برادری است . اما برخی از مشکلات بین فرزندان ، بسته به ماهیت آن ها ، در صورت حل نشدن ، می تواند به طور جدی به ارتباط خانواده آسیب برساند . بعضی اوقات خواهران و برادران به یکدیگر حسادت می کنند و در میان بسیاری موارد دیگر ، می توانند برای جلب توجه تلاش کنند .

برای والدین آسان نیست که این احساسات را در کودکان بفهمند ، یا بتوانند همیشه عادلانه و مساوی با فرزندان خود ، رفتار کنند ، از این رو فرزندان را با احساسات حل نشده پرورش می دهند . با این وجود ، دیدن یک مشاوره خانواده تصویری ، به شما در درک بهتر فرزندان کمک کند تا بدانید چگونه احساسات را ابراز کنید و آن ها را به هم نزدیک کنید .

علاوه بر این ، همراهی خواهران و برادران در طول جلسه نیز به آن ها کمک می کند تا یکدیگر را درک کنند و اختلافات خود را برطرف کنند . این یکی از مهمترین مزایای مشاوره خانواده تصویری است که دسترسی به آن بسیار ساده و از طریق یک گوشی همراه است .

 • ایجاد عزت نفس :

همه ما به عزت نفس سالم نیاز داریم تا بتوانیم با چالش های اساسی زندگی کنار بیاییم ، و بتوانیم در جامعه به خوبی تلاش و مقابله کنیم . بیشتر افرادی که بدون عزت نفس ، رشد می کنند ، یا زندگی می کنند ، در معرض فشار همسالان ، مشکلات بین فردی و مشکلات بهداشتی قرار دارند .

اگر والدین فاقد انگیزه و عزت نفس باشند ، احتمال بیشتری وجود دارد که فرزندانشان از همین رنج بکشند . یک خانواده درمانی ، باید بتواند این امر را احیا کند و هم والدین و هم فرزندان را قادر سازد که یکدیگر را بشناسند و درک کنند ، بنابراین احساس بهتری نسبت به خود و ارزش خود در جامعه نشان می دهند . در این روش ، خانواده ، زندگی مثبت تری خواهد داشت ، از این رو شانس موفقیت آن ها در زندگی نیز ، افزایش می یابد .

 • خانواده را شادتر می کند :

با وجود دستگاه های هوشمند و سیستم های سرگرمی ، بیشتر افراد در صورت استرس یا مواجه شدن با مشکلی ، به وسایل ، تلویزیون و تلفن های هوشمند خود روی می آورند . این بیشتر شبیه فرار یا مخفی کردن از مشکلات شما است ، که باعث می شود سایر اعضای خانواده نگران شوند و شاید استرس داشته باشند .

با این وجود ، درک چگونگی کنار آمدن با برخی مشکلات و مواجهه با آن ها ، بدون اینکه چشم به چشم سایر اعضای خانواده ببندد ، باعث ایجاد یک خانواده شادتر می شود . یک مشاوره خانواده تصویری ، مهارت رویا رویی با مشکلات و حل کردن آن ها در چارچوب خانواده ، را می تواند به اعضا ،‌ آموزش دهد .

 • مواجهه با طلاق :

طلاق یکی از بزرگترین کابوس ها برای بیشتر خانواده ها و افراد درگیر است . اگرچه ممکن است برخی از افراد دلایل بزرگ و درستی برای طلاق (مانند خیانت) داشته باشند ، برخی دیگر به این دلیل که دیگر یکدیگر را نمی فهمند و به مدت طولانی رابطه عاشقانه نداشته اند ، طلاق می گیرند .

این می تواند ناشی از فشارهای مالی ، ایجاد مشکلات و نهایتا عدم تمایل به درک دیگری باشد . با این وجود ، دیدن یک مشاور ازدواج می تواند خانواده شما را نجات دهد . مشاور می تواند دلایل احتمالی عدم سوء تفاهم ها و درگیری ها را در خانواده تشخیص دهد و به شما در حل و فصل آن ها کمک کند .

این می تواند واحد خانواده شما را نجات دهد و اغلب آن را قوی تر می کند . با این وجود ، اگر یکی از اعضا بخواهد طلاق بگیرد ، مشاور تمام اعضای خانواده را برای پذیرش شرایط ، آماده می کند و می تواند به روشی سالم ، طلاق و مراحل آن را تنظیم کند .

 • سلامت روانی و جسمی :‌

آرامش ، برای سلامتی روحی و جسمی مهم است . با این حال ، صلح زمانی فرا می رسد که همه ، یکدیگر را درک کنند و مایل به کار به عنوان یک تیم باشند . تا زمانی که شخصی وجود دارد که به مشکلات شما گوش دهد و هر زمان ممکن به شما کمک کند ، تمام اعضای خانواده از هماهنگی بیشتری برخوردار خواهند شد .

با این حال ، اکثر مردم نیاز به درک همسر و فرزندان خود با تسهیلاتی مفید دارند . با کمک یک مشاوره خانواده تصویری ، به خانواده شما کمک می شود تا مشکلات خاصی را مشخص کنید و بدانید که چگونه با یک روش سازنده رفتار کنید .

 • مشاوره قبل از ازدواج به ایجاد یک خانواده و ازدواج موفق کمک می کند :

کودکان در کودکی ، عقاید و افکار خود را با دیدن اطرافیان ، دوستان ، مدرسه و … به دست می آورند . مشاوران خانواده و مشاوران ازدواج ، این موضوع را به بسیاری از شکست های خانواده و طلاق که در این دوره دیده می شود ، مرتبط می کند . با این وجود ، خانواده هایی که پیش از بروز مشکلات شدید ، با مشاوران حرفه ای جلساتی برگزار کرده اند ، قادر به پرداختن به یکدیگر و بهبود مجدد هستند .

مشاوره پیش از ازدواج ، به کودکانی که در دنیاهای مختلف و عقاید متفاوت بزرگ شده اند ، و حالا تصمیم به ازدواج با یکدیگر دارند ، کمک می کند تا به درک مشترکی از دیگری و ازدواج برسند تا بتوانند خانواده شاد تر و ازدواج موفق تری ، بسازند .

هر خانواده با مشکلات مختلفی روبرو است ، که گاهی هیچ یک از اعضای خانواده نمی دانند چگونه با آن برخورد کند . با آموزش و تجربه مناسب یک مشاوره خانواده تصویری ، در مورد چگونگی مقابله با مشکلات خانوادگی ، قادر خواهید بود بدون ایجاد هیچ گونه ناراحتی مداوم در خانواده ، با برخی مشکلات روبرو شوید و آن ها را حل کنید . به این ترتیب خانواده شما ، قادر خواهد بود روش های جدید و مفیدی برای وجود و ارتباط با یکدیگر ایجاد کند .

4.8/5 - (9 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع