به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره رابطه عاشقانه

مشاور رابطه عاشقانه

مشاوره رابطه عاشقانه

وقتی یک زوج با یکدیگر پیوند ازدواج برقرار می کنند معمولا یک نوع رابطه خاص میان آن ها به وجود می آید . از این رابطه معمولا به عنوان رابطه عاشقانه یاد می کنند . رابطه عاشقانه یک رابطه مهم در میان زن و شوهر محسوب می شود . یک باور غلط که ممکن است میان افراد مختلف وجود داشته باشد این است که از این رابطه به خوبی یاد نمی کنند و کسانی را که در ایجاد و برقراری این نوع رابطه قدم برمی دارند مورد تمسخر قرار می دهند و آن ها را به این نوع رابطه بدبین می کنند . اما همان طور که گفته شد این یک باور غلط می باشد و رابطه عاشقانه می تواند به دوام و استحکام بنیان خانواده نقش مهمی ایفا کند و تاثیرات مثبتی در زندگی زناشویی داشته باشد . مشاوره رابطه عاشقانه می تواند یک راهنمای خوب و مناسب برای نحوه برقراری این نوع از رابطه باشد .

برای معرفی رابطه عاشقانه ابتدا به تعریف آن می پردازیم و سپس به بررسی مشاوره رابطه خانواده و تاثیراتی که این نوع رابطه در محیط خانواده و یا حتی محیط جامعه دارد می پردازیم .

رابطه عاشقانه چیست ؟

به تعاملات عاشقانه که میان یک زوج به وجود می آید رابطه عاشقانه می گویند . برای درک بهتر این رابطه به مثال های زیر توجه کنید تا مفهوم این رابطه برای شما بیشتر جا بیفتد .

وقتی مردی برای همسر خود یک شاخه گل تهیه کند و بدون دلیلی و صرف دوست داشتن همسرش آن را به همسرش تقدیم کند ، یک رابطه عاشقانه میان آن دو شکل گرفته است .

وقتی زنی بدون دلیل خاصی و فقط صرف دوست داشتن شوهرش غذای او را با تزیین خاص و عشق و علاقه تهیه کند و با شریک شدن در صرف غذا محبت خودش را نسبت به همسرش ابراز کند میان آن دو یک رابطه عاشقانه شکل گرفته است .

رابطه عاشقانه صرفا به بیان کلمات خلاصه نمی شود و یا حتی شاید در بعضی موارد به سادگی قابل رویت نباشد . به طور مثال فرض کنید مردی برای انجام کاری سفر یک ماهه به یک شهر دیگر داشته باشد و شرایطش به گونه ای باشد که نتواند همسرش را در این سفر همراه خود بیاورد . وقتی نه زن و نه شوهر با اینکه می توانند در این مدت به آسانی به همسر خود خیانت کنند پای یکدیگر می ایستند و هیچ خطایی از آن ها سر نمی زند یک رابطه عاشقانه میان آن ها شکل گرفته است که به قدری قدرتمند است که حتی شرایط دشوار هم نمی تواند خدشه بدان وارد کند .

با توجه به مثال های بالا فکر می کنم تا به اینجای کار با مفهوم رابطه عاشقانه آشنا شده باشید و وقت آن رسیده است که به بررسی مشاوره رابطه عاشقانه و تاثیری که این نوع مشاوره در زندگی زوج می گذارد بپردازیم .

مشاوره رابطه عاشقانه چیست و چه تاثیری بر زندگی زوج در محیط خانواده و محیط جامعه دارد ؟

به مشورت و راهنمایی گرفتن و شنیدن توصیه های یک مشاور ، مشاوره رابطه عاطفی می گویند . مشاوره رابطه عاطفی دیدگاه وسیعی نسبت به این نوع رابطه به شما می دهد و شما می توانید به کمک آن زوایای مختلف رابطه عاشقانه را با دید وسیع تری مشاهده کنید و از این رابطه در زندگی خود به کار ببرید و تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنید . در زیر به بررسی تاثیر مشاوره رابطه عاطفی بر زندگی زوج در محیط خانواده و جامعه می پردازیم .

تقویت استحکام و بنیان خانواده :

در یک مشاوره اصولی و خوب ، مشاور زوج را به برقراری درست این نوع از رابطه تشویق می کند و برقراری این نوع رابطه سبب می شود که عشق و علاقه میان زوج افزایش یابد در نتیجه منجر به ایجاد گذشت و فداکاری بیشتری در هر یک از زوجین می شود که باعث تقویت استحکام و بنیان خانواده آن ها می شود . برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید .

فرض کنید زن و شوهری به یک مشاوره رابطه عاشقانه مراجعه کرده اند و مشاور آن ها را به برقراری رابطه عاشقانه تشویق کرده است . اکنون به طور مثال مرد بعد از اتمام تایم کاری با یک شاخه گل ناقابل به سراغ همسرش می رود و با این کار قلب همسرش را به دست بیاورد . این برانگیخته شدن احساسات زن موجب افزایش صبر و اشتیاق بیشتر به ادامه زندگی آن ها می شود به گونه ای که می تواند مشکلات را مدیریت کرده و پایه های خانواده به این صورت تقویت می شود .

حال حالتی را در نظر بگیرید مرد نه از روی عمد بلکه با ناآگاهی هیچ تعامل عاشقانه ای با همسر خود ندارد . از این رو ممکن است همسرش در شرایط سخت نتواند صبر و حوصله لازم را به خرج دهد و این باور برایش به وجود بیاید که همسرش او را آن طور که باید دوست ندارد . از این رو ممکن است پایه های خانواده آن ها به مرور زمان تضعیف شده و حتی در مواردی خاص به آسانی از هم بپاشد .

با توجه به مثال بالا دیدیم که مشاوره رابطه عاشقانه می تواند به استحکام بنیان خانواده کمک کند .

تربیت درست فرزندان :

در مشاوره رابطه عاشقانه پس از توصیه مشاور به برقراری درست رابطه عاشقانه با برقراری آن سبب می شود تا هریک از زوجین از آرامش بیشتری در زندگی برخوردار باشند که حاصل از یک کار متقابل می باشد . این آرامش بیشتر به آن ها کمک می کند تا فرزندان خود را با حوصله بیشتری تربیت کنند و نسبت به مسائل مربوط به فرزندان خود با دقت بیشتری عمل کنند . در نتیجه فرزند آن ها مسیر درست تربیتی را طی کرده و اصولی و درست تربیت می شود .

4 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع