به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره رابطه عاشقانه

مشاور مشاوره رابطه عاشقانه چیست؟ مشاور ازدواج مزایا مشاوره رابطه عاشقانه مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

مشاوره رابطه عاشقانه

وقتی یک زوج با یکدیگر پیوند ازدواج برقرار می کنند معمولا یک نوع رابطه خاص میان آن ها به وجود می آید. از این رابطه معمولا به عنوان ارتباطات عاطفی و عاشقانه  یاد می کنند. رابطه عاشقانه یک رابطه مهم در میان زن و شوهر محسوب می شود که گاهی برای حفظ آن به مشاوره رابطه عاشقانه نیاز است. یک باور غلط که ممکن است میان افراد مختلف وجود داشته باشد این است که از این رابطه به خوبی یاد نمی کنند و کسانی را که در ایجاد و برقراری این نوع رابطه قدم برمی دارند مورد تمسخر قرار می دهند و آن ها را به این نوع رابطه بدبین می کنند.

اما همان طور که گفته شد این یک باور غلط می باشد و رابطه عاشقانه می تواند به دوام و استحکام بنیان خانواده نقش مهمی ایفا کند و تاثیرات مثبتی در نحوه صحیح زندگی زناشویی داشته باشد. مشاوره رابطه عاشقانه می تواند یک راهنمای خوب و مناسب برای نحوه برقراری این نوع از رابطه باشد.

 

مشاوره رابطه عاشقانه

به مشورت و راهنمایی گرفتن و شنیدن توصیه های یک مشاور ، مشاوره رابطه عاطفی می گویند. مشاوره رابطه عاطفی دیدگاه وسیعی نسبت به این نوع رابطه به شما می دهد و شما می توانید به کمک آن زوایای مختلف رابطه عاشقانه را با دید وسیع تری مشاهده کنید و از این رابطه در زندگی خود به کار ببرید و تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنید. اگر از اهمیت مشاوره رابطه عاشقانه اطلاعی ندارید ، این مقاله را از دست ندهید.

این مقاله هم بخوانید  مرد عاشق چگونه حرف می زند (+ 20 نشانه تشخیصی )

رابطه عاشقانه چیست ؟

به تعاملات عاشقانه که میان یک زوج به وجود می آید رابطه عاشقانه می گویند. برای درک بهتر این رابطه به مثال های زیر توجه کنید تا مفهوم این رابطه برای شما بیشتر جا بیفتد.

کمک گرفتن از مشاوره رابطه عاشقانه چه کمکی به ما می کند؟

مشاوره رابطه عاطفی دیدگاه وسیعی نسبت به این نوع رابطه به شما می دهد و شما می توانید به کمک آن زوایای مختلف رابطه عاشقانه را با دید وسیع تری مشاهده کنید و از این رابطه در زندگی خود به کار ببرید و تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنید.

4.6/5 - (457 امتیاز)

مشاوره رابطه عاشقانه چه تاثیری بر زندگی زوج در محیط خانواده و محیط جامعه دارد ؟

در زیر به بررسی تاثیر مشاوره رابطه عاطفی بر زندگی زوج در محیط خانواده و جامعه می پردازیم.

مشاوره رابطه عاشقانه و تقویت استحکام و بنیان خانواده :

در یک مشاوره رابطه عاشقانه اصولی و خوب ، مشاور زوج را به برقراری درست این نوع از رابطه تشویق می کند و برقراری این نوع رابطه سبب می شود که عشق و علاقه میان زوج افزایش یابد در نتیجه منجر به ایجاد گذشت و فداکاری بیشتری در هر یک از زوجین می شود که باعث تقویت استحکام و بنیان خانواده آن ها می شود. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید.

مشاوره رابطه عاشقانه

فرض کنید زن و شوهری به یک مشاوره رابطه عاشقانه مراجعه کرده اند و مشاور آن ها را به برقراری رابطه عاشقانه تشویق کرده است. اکنون به طور مثال مرد بعد از اتمام تایم کاری با یک شاخه گل ناقابل به سراغ همسرش می رود و با این کار قلب همسرش را به دست بیاورد. این برانگیخته شدن احساسات زن موجب افزایش صبر و اشتیاق بیشتر به ادامه زندگی آن ها می شود به گونه ای که می تواند مشکلات را مدیریت کرده و پایه های خانواده به این صورت تقویت می شود.

حال حالتی را در نظر بگیرید مرد نه از روی عمد بلکه با ناآگاهی هیچ تعامل عاشقانه ای با همسر خود ندارد. از این رو ممکن است همسرش در شرایط سخت نتواند صبر و حوصله لازم را به خرج دهد و این باور برایش به وجود بیاید که همسرش او را آن طور که باید دوست ندارد. از این رو ممکن است پایه های خانواده آن ها به مرور زمان تضعیف شده و حتی در مواردی خاص به آسانی از هم بپاشد. با توجه به مثال بالا دیدیم که مشاوره رابطه عاشقانه می تواند به استحکام بنیان خانواده کمک کند.

تربیت درست فرزندان با مشاوره رابطه عاشقانه :

در مشاوره رابطه عاشقانه پس از توصیه مشاور به برقراری درست رابطه عاشقانه با برقراری آن سبب می شود تا هریک از زوجین از آرامش بیشتری در زندگی برخوردار باشند که حاصل از یک کار متقابل می باشد. این آرامش بیشتر به آن ها کمک می کند تا فرزندان خود را با حوصله بیشتری تربیت کنند و نسبت به مسائل مربوط به فرزندان خود با دقت بیشتری عمل کنند. در نتیجه فرزند آن ها مسیر درست تربیتی را طی کرده و اصولی و درست تربیت می شود.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره رابطه عاشقانه

رابطه عاشقانه چیست ؟

به تعاملات عاشقانه که میان یک زوج به وجود می آید رابطه عاشقانه می گویند که با انجام مشاوره رابطه عاشقانه می تواند حفظ و ارتقا یابد. برای درک بهتر این رابطه به مثال های زیر توجه کنید تا مفهوم این رابطه برای شما بیشتر جا بیفتد.

وقتی مردی برای همسر خود یک شاخه گل تهیه کند و بدون دلیلی و صرف دوست داشتن همسرش آن را به همسرش تقدیم کند ، یک رابطه عاشقانه میان آن دو شکل گرفته است.

وقتی زنی بدون دلیل خاصی و فقط صرف دوست داشتن شوهرش غذای او را با تزیین خاص و عشق و علاقه تهیه کند و با شریک شدن در صرف غذا محبت خودش را نسبت به همسرش ابراز کند میان آن دو یک رابطه عاشقانه شکل گرفته است. برای حفظ این روابط گاهی به آموزش مهارت هایی نیاز است. در جلسات مشاوره رابطه عاشقانه به خوبی این مهارت ها را می آموزید.

 

رابطه عاشقانه صرفا به بیان کلمات خلاصه نمی شود و یا حتی شاید در بعضی موارد به سادگی قابل رویت نباشد. به طور مثال فرض کنید مردی برای انجام کاری سفر یک‌ماهه به یک شهر دیگر داشته باشد و شرایطش به گونه ای باشد که نتواند همسرش را در این سفر همراه خود بیاورد. وقتی نه زن و نه شوهر با اینکه می توانند در این مدت به آسانی به همسر خود خیانت کنند پای یکدیگر می ایستند و هیچ خطایی از آن ها سر نمی زند یک رابطه عاشقانه میان آن ها شکل گرفته است که به قدری قدرتمند است که حتی شرایط دشوار هم نمی تواند خدشه بدان وارد کند. اگر روابط شما این قدرت را ندارد ، به مشاوره رابطه عاشقانه نیاز دارید.

با توجه به مثال های بالا فکر می کنم تا به اینجای کار با مفهوم رابطه عاشقانه آشنا شده باشید و وقت آن رسیده است که به بررسی مشاوره رابطه عاشقانه و تاثیری که این نوع مشاوره در زندگی زوج می گذارد بپردازیم.

مشاوره رابطه عاشقانه

چرا انجام مشاوره رابطه عاشقانه اهمیت دارد ؟ 

ممکن است عموم تصور کنند که اگر عشق حقیقی باشد هیچ گاه سرد نمی شود و نیاز به مراقبت ندارد. این تصور کاملا اشتباه می باشد. رابطه عاطفی و عاشقانه در صورت وجود زندگی را بسیار شیرین می کنند. اما این نوع از رابطه نیز باید مورد مراقبت قرار بگیرد. بی توجهی افراد به رابطه عاشقانه می تواند باعث سرد شدن و در نهایت از بین رفتن آن می شود که جدا شدن افراد را به دنبال خود می آورد. این در حالی است که با انجام مشاوره رابطه عاشقانه می توان از این ارتباط ارزشمند محافظت نمود.

با انجام مشاوره رابطه عاشقانه از روابط خود و زوجتان محافظت کنید و با افزایش و بهود کیفیت رابطه ، شیرین ترین لحظات زندگی را برای خود به ارمغان بیاورید. در این مشاوره شما تکنیک های مختلف و مهارت های لازم برای برخورد با زوج خود را می آموزید و با باعث بهبود کیفیت روابط عاطفی خود می شوید.

این امکان برای شما فراهم شده است تا از طریق سایت روان آرام به انجام مشاوره رابطه عاشقانه بپردازید و روابط عاطفی خود را به سطح پایداری برسانید.

بپیوندید
اطلاع از

27 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
پوریا
11 روز قبل

سلام میشه لطفاً قیمت ویزیت رو بگید،ما خیلی همدیگر رو دوست داریم نمیخایم یه سری مشکل باعث ناراحتی و خدایی نکرده جداییمون بشه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 روز قبل
پاسخ به  پوریا

سلام دوست عزیز؛ برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه وقت ها با شماره های 02188216100 و 09905758590 تماس بگیرید.

رضا تدبیری
4 ماه قبل

درود بر شما
بنده یه مدتی هست که با دختری در رابطه هستم. اوایل مشکلی نداشتیم. ولی جدیدا احساس میکنم از دستم فراری شده یا اینکه از من خسته شده. با اینکه بعضی وقتا ابراز علاقه میکنه. یا اینکه میگه دوستم داره. ولی احساس میکنم حرفش با دلش یکی نیست. داره رابطمون روز به روز بدتر میشه. میخواستم اگه امکانش هست یکی رو برای مشاوره به ما معرفی کنید. تا بتونیم این رابطمون رو نجات بدیدم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
4 ماه قبل
پاسخ به  رضا تدبیری

سلام دوست عزیز؛ با شماره های مرکز روان آرام تماس بگیرید برای معرفی همکاران و رزرو نوبت راهنمایی تون می کنند.02188216100 و 09905758590 همه روزه 9صبح تا 9 شب

رضا
7 ماه قبل

سلام من ۱۹ سالم هست و حدود یکسالی میشه که عاشق دختری شدم که دوسال ازم بزرگتره اما هرچه سعی میکنم یجوری حسمو بهش بیان کنم نمیتونم حتی نمیدونم بهتره چجوری اینکارو کنم البته استرس بعدشو هم دارم که چه اتفاقی میوفته . وقتی خودم رو تو اون شرایط میزارم انگار تو دنیا دیگم واقعا گیج و کلافه شدم . اگ راهی یا روشی هست ممنون میشم بگید . با سپاس

سحرر
2 ماه قبل
پاسخ به  رضا

سلام اون دختر دوسال ازت بزرگ تر بهتر بیخیلش بشی

تارا
1 سال قبل

سلام من اسمم تارا هست خیلی وقته با یه پسر دوست شدم دوست دارم رابطمون بیشتر باشه و جوری بشه اونم بهم وابسته بشه باید چیکار کنم ؟!
لطفا راهنمایی کنید…

Nafs.m
1 سال قبل

سلام خسته نباشید اسمم نفس هست
من دوس پسرم هم رو دوست داریم تو مجازی حرف میزنیم ولی دوست خانوادگی هم هستیم
ولی زیادی مغروره و منم خجالتی
وقتی حرف میزنیم حرفی نیس و من نمیتونم بحث باز کنم نمیدونمم چی بگم
به من میگه وقتی میریم بیرون باهام حرف نمیزنی و نگام نمیکنی منم خب خجالتی ام دیگه
چیکار میتونم بکنم ؟؟؟

عاطو
1 سال قبل

سلام من یک ساله تو رابطم ولی یک ماهی هست ک خیلی سرد شده خودش میگه مشکلات مالی دارم درکم کن خودمم از وضعیتش خبردارم ولی میترسم ک سردشده باشه و اینا بهونش باشه مخاد تمومش کنه واقعا باید چکار کنم اگه میشه جواب بدین

محسن
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من اصلا نمیتونم با کسی ارتباط برقرار کنم مثلا با دختری که میرم بیرون نمیتونم حرف بزنم چون تابحال نزدیکم دختر نبوده و همیشه تو خودم بودم چیکار کنم بنظرتون اونقدر حرف نزدم که حرف زدن بلد نیستم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  محسن

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد میشه در این زمینه به مشاوره فردی مراجعه کنید مشاوره فردی با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکار ها را به شما ارائه می کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

آیلا ولیزاده
1 سال قبل

سلام من 17 سالمه دوساله عاشق ی نفری هستم خیلیییی دوسش دارم،همه فکر و ذکرمه، پسر خاله مامانمه اونم 26 سالشه اسمشم علیرضا ست، من قبل از اینکه بهش ابراز علاقمو بکنم اون خودش شک کرده بود یعنی اول خانوادش شک کرده بودن ب اونم گفته بودن، خواهرش اومده بود با دختر خالم حرف زده بود ک آیا این حس ما درسته یا نه. خواهرش گفته بود ک علیرضا هم منو دوست داره و حاضره ک هر چند سال منتظرم بمونه.
دختر خالمم یجورایی بهشون گفته بود ک درسته،
این ماجرا یک سال پیش بود.
پارسال ک خانوادم برام گوشی خریدن خواهر علیرضا ازم شمارو گرفت، ی روز تو واتساپ استوری گذاشته بودم ک اون روز فهمیدم علیرضا شمارمو سیو کرده خلاصه گذشت اون روزا.
چند ماه بعدش ک تولدم بود بازم تو واتساپ استوری گذاشتم اونم اومدو تبریک گفت تولدمو منم گفتم مرسی،
من دیوانه وار عاشقشم.
تا اینکه ی چند هفته پیش رفتم و تو واتساپ بهش پیام دادم، دیگه تحمل نداشتم شب و روز فقط درگیرش بودم وقتی ک ب از دست دادنش فکر میکردم گریم میگرفت😔🥺
خلاصه رفتم و بهش گفتم ک نمیدونم تاحالا متوجه شدی یا نه ک ی حسایی بهت دارم ک فراتر از حس فامیلیه، اونم گفت کم و بیش اره،
گفتم فقط همین؟ بعد اون شروع کرد ب حرف زدن ب من گف ک الان رابطه ها اکثرا هوسه ، همه دختر پسرا هر روز با یکی صحبت میکنن، ولی من و تو فرق داریم نه تو اونجور دختری هستی ن من اونجور پسری، شاید خودت بدونی ک من از اول تورو خیلی دوست دارم ک تو فامیل هیشکیو اونجوری دوست ندارم، از الان برا تو خیلی زوده ک بیام پیشنهاد بدم یا امید واری ایجاد کنم چون تو نمیدونی ک تو اینده جواب خانوادت چیه، من فقط اینو میتونم بگم ک فقط حواستو بده ب درست از حاشیه ها دور بمون تا وقت مناسب برسه.
بعد یکم با هم حرف زدیم یجا من بهش گفتم ک تو منو درک نکردی اصلا ، اونم گفت چجوری این فکرو کردی ، گفتم از حرفات ،اونم گفت تو حرفایی منو درست نفهمیدید! من گفتم ک تورو دوست دارم و توهم منو دوست داری از الان ولی خوب نیست ک با گوشیو فلان بهمان رابطه داشته باشیم چون اگه تو اینده خانوادت راضی نباشن اونوقت چی میشه؟
.
الان من میخوام بدونم ک اون واقعا دلش با منه یا نه؟!
منکه اونو این همه دوست دارم اونم من و این طوری دوسم داره یا نه؟!
ایا من میتونم ک ب اخر این عشق امید وار باشم یان؟!

seid zra
1 سال قبل

اوسکول اون خیلی هم ادم فهمیده ایه و دوست داره میخاد بیاد خاستگاریت ب وقتش تو هول بازی درنیار پا پیچشم نشو فقط متانت ب خرج بده یکم صبرداشته باش

سحرر
2 ماه قبل

سلام واقعا حرفاش درست تو که دوسال صبر کردی یکم دیگم صبر کن

نگین
2 سال قبل

سلام من با یک نفر توی رابطه هستم اما فکر نکنم بهش رابطه بگن اقوام هستییم و اوایل حتی نمیخواست حرف بزنه پسری هست که از دختر فراریه و الان راضیش کردم که صحبت کنیم بهم اهمیت میده دائم حالمو میپرسه و چون سرباز هست زیاد نمیتونیم همو ببینیم یا تلفنی صحبت کنیم اما هنوز نگفته که منو دوست داره یانه بنظرتون داره ؟چکار میتونم بکنم بیشتر بهم نزدیک شه/؟

zahra
2 سال قبل

سلام خسته نباشید من توی رابطه ۳ساله هستم که به مرور شکاک شده برای مشاوره کدوم روانشناستون رو معرفی میکنید

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  zahra

سلام مشاورینی که در حوزه رابطه تخصص دارند میتونن بهتون کمک کنن

وستا
2 سال قبل

سلام من یه مدت هست که نامزد کردم اوایل نامزدم خیلی در مورد سکس حرف میزد البته برای بعد از ازدواج و الان مدتی هست که در این باره حرف نمیزنه.

فرشاد
2 سال قبل

سلام من با یک دختر نامزد کردم و میگه من به لب گرفتن علاقه ندارم و نمیدونم دلیلش چی هست از بهداشت دهان هم کاملا مطمعن هستم

بیتا
2 سال قبل

سلام من دختری 18 ساله هستم و به پسری علاقه مند شدم که دوسال از خودم بزرگ تره نسبت به احساسم کاملا مطمعنم و میدونم که واقعا دوسش دارم باهم دیگه چت میکنیم و همدیگه رو دوست داریم اما خب اون معتقده که احتمال رسیدنمون به همدیگه خیلی کمه و با وجود فاصله چهارده ساعتمون و فضای مجازی ریسک بزرگیه ولی من دوسش دارم باید چیکار کنم میترسم ازین که احساسمو خرج کنم و جایی که انتظارشو ندارم همه چی تموم بشه و من داغون بشم

مریم
2 سال قبل
پاسخ به  بیتا

تمومش کن

سحرر
2 ماه قبل
پاسخ به  بیتا

سلام تا زیاد وابسته نشدی تمومش کن

زهرا
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من یک دختر ۱۹ سالع هستم ک نمی تونم اعصبانیت خودمو ت رابطع کنترل کنم الان مدتی بخاطر یع حرف خیلی سادع وضعیت رابطم خراب شدع??

ساری
3 سال قبل

سلام من دختری هستم 21 ساله مدتی پیش اقایی به من علاقه داشت و از راههای غیر مستقیم به من فهموند و حتی با مادرم در میون گذاشت ولی من جوری رفتار کردم که اصلا واسم مهم نیست و علاقه ای ندارم چون من اونموقع درگیر رابطه با دوست پسر قبلیم که ادم اشتباهی بود شده بودم اما بعد که با دوست پسرم تموم کردم این اقا به چشمم اومد و فهمیدم چقدر با معیارهای من مطابق هستن و سعی کردم رابطم رو باهاش دوستانه کنم الان هم چیزهایی میگه در لفافه مثلا ازم تعریف میکنه همیشه از رفتارم و اخلاقم یا حتی ظاهرم و از بعضی رفتارشون معلومه که علاقه هست اما دیگه ابراز علاقه ای نمیکنه چ مستقیم چ غیر مستقیم نمیدونم چطور میتونم جذبش کنم حتی بعضی وقتا حرصم میگیره و میخوام برم مستقیم بهش بگم بهش علاقه مندم ولی میترسم و خیلی حسرت میخورم که چرا این موقعیت خیلی خوب رو از دست دادم ممنون میشم راهنماییم کنید

مبینا
1 سال قبل
پاسخ به  ساری

هر چقد دوری کنی بهتره

سحرر
2 ماه قبل
پاسخ به  ساری

سلام اگه واقعا تورو بخواد خودش میاد جلو تو نمیخواد خودتو کوچیک کنی

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره