به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

دکتر مشاوره خانواده

دکتر مشاوره خانواده

دکتر مشاوره خانواده


هنگامی که مشکلاتی در متن یک خانواده بوجود می آید مراجعه به یک دکتر مشاوره خانواده می تواند بهترین راهکار برای حل این مشکلات باشد. بسیاری از افراد به اشتباه بجای مراجعه به یک مرکز تخصصی و گرفتن مشاوره صحیح برای رسیدن به راهکارهای علمی و صحیح اقدام به مطرح کردن مشکلات با نزدیکان خود  می کنند، اینکار نه تنها کمکی به حل و فصل این مشکلات نمی کند بلکه باعث بیشتر شدن آنها نیز می گردد . زیرا نزدیکان آگاهی لازم را ندارند و به دلیل علاقه‌ ای که به فرد دارند  وارد اختلاف زن و شوهر و در موارد شدیدتر دعوای زن و شوهر شده و از سر دلسوزی از نظر خود به آنها روانشناسی خانواده می دهند که در اکثر مواقع به صلاح آنها نیست.

در ادامه می خواهیم به 2 مورد از مهم ترین چالش هایی که در زندگی زناشویی پیش روی افراد است اشاره کنیم :

 از دیدگاه دکتر مشاوره خانواده قهر کردن چه اسیب هایی به زندگی وارد می کند؟

دکتر مشاوره خانواده می گوید یکی از شایع ترین مواردی که امروزه می تواند آسیب جدی به بنیان زندگی مشترک وارد سازد قهر کردن است. مساله ای که شاید در بارهای اول بدلیل مسایلی کوچک و پیش پا افتاده انجام شده و سپس تبدیل به یک عادت ناخوشایند گردد. این اتفاق معمولا زمانی بین زوجین رخ می دهد که اختلاف نظر یا رفتاری ناخوشایند از سوی از یکی از آنها صورت پذیرد. شاید وجود این مسایل امری اجتناب ناپذیر در زندگی باشد اما مساله ای که باعث ایجاد آسیب در زندگی آنها می گردد این است که بروز پدیده قهر کردن معمولا افراد اقدام به سکوت و عدم صحبت کردن با یکدیگر می کنند که همان گونه که در مطالب گذشته گفته شده این مساله باعث می شود که نتوانند با تعامل و گفتگو مشکل با سوتفاهم بوجود آمده را حالو فصل کنند در نتیجه این مشکل از یک مساله قابل حل به یک غده ی سرطانی در زندگی تبدیل می گردد.

بی شک ازدواج کردن برای هر فرد توام با وظایفی است که مهم ترین آن گفتگو کردن است. با قهر کردن به شکلی که به آن اشاره شد این اصل زندگی زناشویی زیر سوال خواهد رفت.

به توصیه از روانشناسان خانواده زوجین موظفند حتی در صورت بروز اختلاف و سو تفاهم بر سر مسایل مختلف به گفتگو و حل و فصل آن بپردازند و از شکستن عادت های زندگی (نظیر خوردن وعده های غذایی در کنارهم و یا خوابیدن در تختخواب مشترک) پرهیز کنند.این مساله باغث ایجاد عمق در مشکلات و در نتیجه به سردی گرویدن روابط عاطفی بین آنها می گردد.

 

صداقت 

یکی دیگر از مهم ترین مواردی هر فرد در قالب یک خانواده با آن را رعایت کند صداقت در رفتار و گفتار می باشد. اینکه همسرتان در هر شرایطی با شما صادق است و می توانید بصورت تمام و کمال در این زمینه بر روی او حساب کنید حس امنیت فوق العاده ای به شما خواهد داد .

اینکه در طول زندگی مشترک متوجه شوید همسر شما  در این زمینه ضعف دارد و نمی توانید به او اعتماد کنید به اعتماد بنفس شما لطمات جبران ناپذیری خواهد زد. در واقع می توان گفت یکی از دلایلی مخربی که می تواند باعث سردی در بدنه ی یک خانواده شود و حتی در مواردی صمیمیت را از بین ببرد عدم بازگو کردن حقایق به یکدیگر می باشد. وجود یک همسر صادق به معنای حضور کسی ست که : با خودش و شما صادق باشد.

برخی از شاخصه های صداقت در یک رابطه زناشویی را می توان اینگونه بیان کرد:

  • هیچ گاه برای دفاع کردن از خود بخش هایی ار حقایق را پنهان کرده و بخش هایی از آن مساله را که به کام شما شیرین است بیان کند.
  • هیچ کدام از مشخصه های شخصیتی خود را از شما پنهان نسازد و خود واقعیش را به شما نشان دهد.
  • بدون اینکه در معرض اجبار یا چرب زبانی شما قرار بگیرد به صورت داوطلبانه تمامی حقایق را با جزییاتش با شما در میان بگذارد.
  • بدون انجام کارهای حاشیه ها و جملات قصار مانند (تو حدس بزن | بنظرت چی شد؟ | تو چی فکر می کنی؟ ) تمامی حقایق را بصورت مستقیم و رک به شما بیان کند زیرا این مورد نیز از مواردی است که با عصبی شدن شما و از بین رفتن اعتماد فی مابین می گردد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارها و روابط در خانوادگی در قالب استفاده از دکتر مشاوره خانواده با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

 

4 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع