به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره فردی

مشاور آیا به مشاوره فردی نیاز دارم؟ مشاور ازدواج مشاور چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره فردی

مشاوره فردی

انسان ها ممکن است در طول زندگی خود به مشکلات بسیار زیادی برخورد بکنند. این مشکلات ممکن است جسمی یا روحی باشد و می تواند تمامی جنبه های زندگی انسان را تحت الشعاع قرار بدهد. مشکلات چه جسمی باشند و چه روحی باید کنترل و درمان بشنود و همانطور که پزشک به درمان مشکلات جسمی می پردازد ، مشاوره فردی نیز به درمان مشکلات روحی و روانی می پردازد. در مشاوره فردی روح و روان انسان مورد ارزیابی قرار می گیرد و از بهترین طریق توسط مشاور حل می شود.

آیا به مشاوره فردی نیاز دارم؟

انسان ها در طول زندگی خود همواره مسیر پر پیچ و خمی را می بایست طی کنند و این مشخصه بارز زندگی است که هر فرد از بدو تولد تا لحظه مرگ همواره با چالش های مختلفی روبرو می شود . عبور موفق از این چالش ها نیاز به ابزارهای کمکی به خصوصی دارد که می توان به قابلیت ها و توانایی های خود فرد اشاره کرد . شناخت و تقویت توانایی های فردی در شخص می تواند به موفقیت پشت سر گذاشتن این چالش ها کمک شایانی بکند . بهترین دکتر مشاوره فردی می تواند به افراد این امکان را بدهد تا با تقویت قابلیت ها و استعدادهای فردی خود با قدرت به مصاف چالش های زندگی بروند .

دلایل متداولی برای مراجعه مشاوره فردی وجود دارد، که برخی از آن ها عبارتند از:

مشاوره فردی

 مشاوره فردی چگونه است ؟

در روانشناسی به راهنمایی گرفتن و استفاده از توصیه ها و تجربه های یک فرد متخصص در زمینه یا زمینه های تخصص وی مشاوره می گویند . از این رو مشاوره فردی یا مشاوره شخصی را می توان به صورت زیر تعریف کرد :

به مجموعه توصیه ها و راهنمایی های یک متخصص در زمینه علم روان شناسی که منجر به افزایش اعتماد به نفس و بهبودی قابلیت های فردی اشخاص می شود ، مشاوره فردی می گویند .

در مشاوره فردی و شخصی ، دکتر مشاوره فردی خوب پس از آگاهی و مطلع شدن از خصوصیات و مشکلاتی که فرد با آن دسته و پنجه نرم می کند ، راهکارهایی پیشنهاد می دهد تا به وسیله آن فرد بتواند با اعتماد به نفس به خود و توانایی های خود به مصاف مشکلات پیش رویش برود و در نتیجه بتواند راندمان حل مشکلات و چالش های پیش رویش را افزایش دهد .

جلسات مشاوره فردی

تعداد جلسات مشاوره فردی بستگی به شدت مشکل دارد. این مشکلات می توانند هرگونه مشکلات عاطفی مانند افسردگی، اضطراب، آزار و اذیت، غم، ضربه، عزت نفس پایین، احساس گناه، مشکلات بین فردی، واکنش های استرس و مشکلات زندگی باشد. هدف از مشاوره این است که چنین مشکلات عاطفی را برطرف سازد و افراد دید واضحی از خودشان داشته باشند. روند و زمان درمان وابسته به پیشرفت مراجع و نظر مشاور است.

زمان مشاوره فردی چقدر است؟

طول دوره درمان شما بستگی به شرایط و نیازهای منحصر به فرد شما دارد. همچنین به نوع درمانی که انتخاب می کنید نیز بستگی دارد.
بخاطر داشته باشید که به محض شروع جلسات، مسائل و زوایای جدیدی بوجود می آیند که شما از وجود آن مطلع نبوده اید و ممکن است روند و زمان درمان را تحت تاثیر قرار دهند.

زمان هر جلسه مشاوره چقدر است؟

زمان جلسات در مرکز مشاوره ما، ۴۵ و ۶۰ دقیقه به انتخاب خود شماست.

آیا جلسات مشاوره محرمانه است؟

روند مشاوره شما کاملا محرمانه است، به این معنی که ما نمی توانیم هیچ اطلاعاتی در مورد شما منتشر کنیم. مگر در شرایط خاص قانونی. اگر در مورد محرمانه بودن جلسات، نگرانی یا سوالی دارید، لطفاً آنها را با مشاور خود نیز در میان بگذارید.

مشاوره کوتاه مدت چیست؟

ممکن است شما برای مشکلی خاص یا چالشی که به صورت مقطعی رخ داده است، به صحبت کردن و مشورت با یک مشاور نیاز داشته باشید. مشاوره کوتاه مدت به صورت میانگین ۴ تا ۶ جلسه می باشد.

چرا به جای صحبت با دوستانم باید مشاوره بگیرم؟

گفتگو با دوستان یک راه عالی برای دریافت حمایت است، اما مساوی صحبت با یک مشاور نیست. مشاوران متخصصانی هستند که با آموزش های تخصصی در زمینه کمک به افرادی که در زندگی خود با مشکل روبرو هستند، کمک می کنند.
همچنین، بعضی اوقات مردم نگران این هستند که اگر با دوستانشان در مورد مشکلاتشان صحبت کنند، قضاوت شوند یا اسرارشان فاش شود. در حالی که مشاور صحبت های شما را بدون هیچ قضاوتی گوش می کند.

فاصله جلسات مشاوره چقدر است؟

بسیاری از مشاوران و روان درمانگران جلسات هفتگی را ارائه می دهند. با این حال، این بسته به نوع درمان و نیازهای شخصی شما متفاوت است.

تفاوت روانشناس و روانپزشک چیست؟

از نظر اصولی، روانپزشک یک پزشک ثبت شده است که می تواند بیماری روانی را تشخیص دهد و دارو تجویز کند. روانشناسان و روان درمانگران، گفتار درمانی را ارائه می دهند و دارو تجویز نمی کنند.

چگونه یکی از نزدیکانم را برای مراجعه به مشاوره فردی قانع کنم؟

اگر واقعاً احساس می کنید باید به کسی توصیه کنید که به مشاوره فردی مراجعه کند، این کار را در لحظه ای آرام و خصوصی انجام دهید. مهم این است که شما نگرانی های خود را بدون قضاوت بیان کنید. سپس آنها را رها کنید تا خودشان تصمیم بگیرند.

4.6/5 - (45 امتیاز)

متخصص مشاوره فردی چه کسی است؟

روان درمانگر کسی است که به افراد کمک می کند مشکلات عاطفی، ذهنی، رفتاری یا رابطه ای خود را که باعث ناراحتی یا عدم آزادی در زندگی می شود، بهبود بخشند و آنها را حل کنند. یک مشاور خدمات پشتیبانی، خدمات مشاوره ای و  یا خدمات توان بخشی را در محیط های مختلف جامعه ارائه می دهد. وظایف آنها بسته به محل کار و تخصص خاصی که برای کار انتخاب می کنند، متفاوت است. یک مشاور ممکن است با انواع موقعیت ها شامل اعتیاد، آسیب ها، معلولیت، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، مسائل بهداشت روان، مشکلات خانوادگی و نیازهای شغلی روبرو شود و بر اساس نیاز های فرد مشاوره فردی ارائه می دهد.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره فردی

مزایای مشاوره فردی چیست؟

مشاوره فردی به دلایل مختلفی از جمله افزایش خودآگاهی فرد، تشویق به کاوش در خود، شناسایی مرزها، افزایش مهارت های ارتباطی و بهبود استفاده از مهارت های مقابله ای سالم، مفید است. این مزایا منجر به تغییر رفتار در فرد می شود که اغلب علائم مشکلات سلامت روان را کاهش می دهد.

در طول فرایند مشاوره فردی، فرد و مشاور در مورد موضوعاتی که باید به آنها پرداخته شود، بحث می کنند. مشاوران غالباً افراد را به تأمل و تعمق در تجارب خود ترغیب می کنند.

مشاوره بفردی ه افراد این امکان را می دهد تا خودآگاهی بیشتری پیدا کنند. من کیستم؟ اعتقادات و ارزشهای من چیست؟ چه چیزی زندگی را برای من معنی دار می کند؟  اینها همه سوالاتی است که مشاوره در ذهن یک فرد قرار می دهد.

بسیاری از افراد برای مسائل مربوط به روابط و مهارت های اجتماعی خود به مشاوره می پردازند. بیشتر اوقات، مسائل از عدم وجود مرزها ناشی می شوند. مرزها محدودیت های جسمی و عاطفی است که به تمایز خواسته ها، نیازها و ترجیحات یک فرد از دیگری کمک می کند. مهمترین جنبه تعیین مرزها تشخیص مکان مورد نیاز شماست.

مشاوره فردی علاوه بر شناسایی مرزها، مهارت های ارتباطی مانند مهارت های ابراز وجود، هوش هیجانی، همدلی، گوش دادن فعال، اعتماد به نفس و احترام را نیز بهبود می بخشد .

از همه مهمتر، افراد مهارت های مقابله ای ارزشمندی را در طول مراحل مشاوره کسب می کنند. به عنوان مثال، مشاوران در طول جلسه بر روی تکنیک های ذهن آگاهی تمرکز می کنند که در کاهش علائم اضطراب موثر است.

مشاوره توانایی فردی را در شناسایی عوامل محرک و افکار ناسالم مربوط به اضطراب و افسردگی افزایش می دهد.

بسیاری از ما در مرحله ای از زندگی تجربه های دشواری داشته ایم که ممکن است بر عزت نفس ما یا توانایی ایجاد روابط معنادار تأثیر بگذارد. برای برخی، این وقایع مانع توانایی آنها در ادامه زندگی معمولی خود می شود. و این زمانی است که مشاوره می تواند کمک کند.

برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید :

فرض کنید فردی که شخصیت منزوی و گوشه گیری دارد و نمی تواند حق و حقوق خود را از جامعه بگیرد . به طور مثال در صف نانوایی نمی تواند حق خود را بگیرد و به راحتی نوبتش پایه مال می شود . در اداره ها نمی تواند به درستی مشکلات خودش را با مسئول مربوطه در میان بگذارد و چه بسا به ناچار مجبور است غرامت پرداخت کند و یا در محله خود با زورگویی همسایه های خود نمی تواند مقابله ای کند و مجبور است از حق خود بگذرد . چنین فردی می تواند با مراجعه به دکتر مشاوره فردی و استفاده از مشاوره فردی به دنبال راهکار مناسبی برای حل این مشکل خود باشد . در زیر به چگونگی این راهکارها و نحوه تاثیر آن ها اشاره خواهیم کرد . توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنم .

مشاوره فردی

 

نحوه تاثیر دکتر مشاوره فردی در حل مسائل و چالش های افراد :

همان طور که می دانید متخصص در هر زمینه ای می تواند به کمک دانش و تجربه خود راهکار مناسب و خوبی برای حل اختلالات در آن زمینه ارائه دهد .بنابراین دکتر مشاوره فردی به دنبال ارائه راهکارهایی است که استعدادهای بالقوه افراد را شکوفا کند تا فرد بتواند با اتکا به توانایی ها و قابلیت های خودش به حل و فصل چالش های خویش بپردازد . بدیهی است با عمل کردن به این راهکارها فرد می تواند توانایی های خویش را بهتر بشناسد و به اعتماد به نفس قابل قبولی دست یابد و در نهایت با قدرت به حل کردن چالش های زندگی خود برود . برای درک بهتر موضوع مثال بالا را شرح می دهیم .

در مثالی که در بالا ذکر شد شخص مورد نظر به دکتر مشاوره فردی مراجعه نموده است . روان شناس پس از شنیدن مسائل و مشکلاتی که شخص با آن روبرو است از دانش و تجربه خود استفاده می کند و راهکار خوب و منطقی که برای حل این مشکل می باشد انتخاب می کند . سپس با راهنمایی شخص و اشاره کردن روش هایی که می تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک کند به او این امکان را بدهد تا بتواند نسبت به گرفتن حق و حقوق خود پیش قدم باشد .

اکنون فرد با تکرار و تمرین روش های بهبود اعتماد به نفس و توانایی ها و قابلیت های فردی خویش به خود این جرات را می دهد تا 1_ در صف نانوایی بتواند حق خود را بگیرد 2- وقتی برای انجام کار اداری به یک اداره مراجعه کرده است با اعتماد به نفس مشکل و مسئله ای که برایش پیش آمده است برای مسئول مربوطه شرح می دهد و تا رسیدن به راهکار مناسب پافشاری می کند و به آسانی از حق و حقوق خود نمی گذرد 3_ وقتی همسایه ای در محله شان زورگویی کرد با قدرت از حق خود دفاع می کند و به راحتی از حق و حقوق خود نمی گذرد و همه این ها ناشی از مراجعه به مشاوره فردی است.

همان طور که در مثال بالا دیدید دکتر مشاوره فردی به کمک مهارت ها و تجربه خودش فرد را نسبت به قابلیت های خودش آگاه می سازد و چنان اعتماد به نفسی به او می دهد که پتانسیلش را دارد و افرادی که از کمبود اعتماد به نفس توانایی ها و قابلیت هایشان زایل شده است را کمک می کند تا بتوانند خودشان را پیدا کنند و از توانایی هایشان بهره ببرند . به مثال جالب زیر توجه کنید که می تواند چاشنی مطالبی باشد که گفته شد .

شاید افراد عادی فردی را که از استعداد قابل قبولی برخوردار است اما به دلیل کمبود اعتماد به نفس نمی تواند آن را شکوفا کند را نتوانند به درستی تشخیص دهند .   دکتر مشاوره فردی در مشاوره فردی به افراد کمک می کند تا به اعتماد به نفس مناسبی دست یابند و در نهایت بتوانند استعدادها و توانایی های خود را شکوفا کنند . اکنون وقت آن رسیده است که شما را با یک مرکز مشاوره آشنا کنم که بتوانید از مشاوران و متخصصان این مرکز برای حل مسائل و مشکلات خود استفاده کنید .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید مسائل و مشکلات خود را با متخصصان مرکز در میان بگذارید و از راهنمایی ها و توصیه های آن ها بهره لازم را ببرید .

658 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
t. a
5 روز قبل

سلام خذاقوت
من به شدت سر یک سو تفاهم و عصبانیت همچی باهم قر قاطی مشکل خوردم
و همش از نتونستن کنترل احساسات میاد ونمیدونم چیکار کنم
چطوری کنترلشون کنم از کجا شروع کنم..

تیم محتوا روان آرام
23 ساعت قبل
پاسخ به  t. a

سلام دوست عزیز؛ کنترل و مدیریت هیجانات، از جمله خشم و پرخاشگری یک مهارت قابل یادگیری هست. میتونید این موضوع رو با توجه به شرایط خلق و خوی خودتون، با کمک روانشناس فردی پیگیری و حل کنید.

مینا
28 روز قبل

سلام وقتتون بخیر من نمیدونم مشکلاتی که میخوام مطرح کنم چه قدر به این فیلد ربط داره راستش.من 19 سالمه دانشجوءم به تازگی(همین چند روز پیش)خیای یهویی وارد یه رابطه شدم که اصلا به اون شکل نیست یه دوستی عادیه ولی از اون جاییه که این اولین دوستی من با یه جنس مخالف توی این چهارچوبه و خانواده ی من به شدت رو این قضیه حساسن و براشون خط قرمزه واقعا تحت یه فشار روانی عجیبی ام.محیط جدید دانشگاه و یه سری اتفاقاتی که برام جدیدن هم مزید بر علت شده و از یه طرف دوست دارم تجربه کنم این شکل دوستی رو(بدون رابطه ی جنسی) و از طرفی چون همیشه طبق قوانین خانوادم رفتار کردم و خیلی هم روابط نزدیک و صمیمی ای باهاشون داشتم و دارم پنهان کردن این موضوع و اصلا وجود همچین موضوعی خیلی منو دچار استرس کرده و فکرم مشغوله.از طرفی درس و کارای نکرده زیاد دارم و اصلا نمیدونم چی درسته و نمیتونم تمرکز کنم.حس میکنم به مرور زمان بهتر میشه ولی نمیدونم واقعا.ای دی اچ دی خفیف تا حدی قبل از اینم منو از کارام و هدفام دور میکرد ولی الان این دو سه روز قشنگ قفل شدم انگار!.نمیتونم تراپیست مراجعه کنم شرایطش نیست.اصلا نمیدونم چمه یه استرس عجیب دایما همراهمه..ممنون میشم اگر می تونید راهنماییم کنید.

تیم محتوا روان آرام
15 روز قبل
پاسخ به  مینا

سلام دوست عزیز؛ اگه شرایط مراجعه به روانشناس رو داشتین خیلی راحت تر میتونستین این شرایط رو بگذرونید. البته که گذر زمان، کمک کننده است ولی به شرط اینکه شما بتونید به کمک روش های حل مساله مناسب که معمولا سابقا در شرایط مشابه استفاده کردید و نتیجه گرفتین، به اوضاع مسلط بشین. روشهایی مثل گفتگو با شخصی امین و کمک کننده، یا پرداختن به ورزش یا مطالعه…تا مدتی از هیجان بالای ایجاد شده سپری بشه تا بتونید بطور منطقی فکر کنید و تصمیم بگیرید.

فرشته زیادیان
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر بنده خانم خانه دار سن 34 سال وسواس شستشو دارم همه چیز حس میکنم نجس هست یا کثیفه میخواستم ببینم با چه روانشانسی باید صحبت کنم کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم روی بچمم تاثیر گذاشته . ممنون

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ بله متاسفانه وسواس اگه کنترل و درمان نشه روی کل خانواده تاثیر نامطلوب میگذاره. مرکز مشاوره روان آرام، روانشناسان مجربی داره که میتونن تو این زمینه بهتون کمک کنند.

فاطمه صدیقی
1 ماه قبل

سلام .من زن مطلقه هستم که دو پسر دارم هست ساله از همسرم جدا شدم چند وقتی هست به شدت احساس تنهایی میکنم و حتی اقدام به خودکشی کردم .به تازگی خواستگاری دارم که از هر لحاظ خوب هستش اما از اینکه جواب مثبت بدم میترسم .میترسم بچه هام از من برنجند یا احساس کنن برام مهم نیستند.میشه بهم بگین باید چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه صدیقی

سلام دوست عزیز؛ حتما از مشاور یا روانشناس کمک بگیرید.

سارا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر،ببخشید من حدود دو سالی هست که در جایی مشغول هستم،من و یکی از همکارام با همدیگه وارد این شرکت شدیم و از لحاظ سابقه هم مثل هم بودیم،متاسفانه به همین دلایل و اینکه تقریبا رده ی سنیمون نزدیک بود من ا ایشون صمیمی شدم در حالی که من میگفتم دوستیمون حتی از این کار مهمتر هستش،ایشون اصطلاحا زیرابی میرفت و به من از همکارها بد میگفت اما توی عمل با مدیر مالیمون به قدری صمیمی شد که حقوقش زودتر از موعد قرارداد بالاتر رفت.من مدرک تحصیلیم از ایشون بالاتر هست ولی با حقوق پایین تر کار میکردم.مدیر و همکارم نمیخواستن که من متوجه این موضوع بشم ولی من با خبر بودم از همه چیز ولی سکوت کردم تا اینکه سر موعد قرارداد حقوق من هم افزایش یافت.ولی چون قلبم شکسته شد دیگه ای علاقه ای به جایی که کار میکنم رو از دست دادم.حالا دوباره قراره افزایش حقوق بدن که مدیرمون اول چیزی که اعلام کرد منو ایشون برابر بودیم ولی دوباره تجدید نظر کرده بدون اینکه دوباره بخواد من هم این موضوع رو بدونم ایشون رو سمت بالاتری قرار داده و حقوقشون رو خیلی بالاتر برده.این مسایل من رو اذیت میکنه.چون هم من آدم کاری و فعالی هستم و همه ی وظایفم رو به درستی انجام میدم و هم اینکه مدرکم بالاتر بوده و هم اینکه یا این همکارم سابق ه ی شغلی یکسانی دارم.به شرکت های مختلف هم رزومه فرستادم برای تغییر شغل ولی کمی شک دارم که کار درست چی هست و چون شاغل هستم خیلی از مصاحبه ها رو نمیتونم برم یا جایی میرم برای همکاری تماس نمیگیرن در نتیجه پروسه ی پیدا کردن یه شغل جدید و عالی ممکنه طولانی باشه و من نمیخوام توی این مدت بیکار باشم و از چاله بوفتم توی چاه.من توی این مدت خودم رو کنار کشیدم و شدم یه آدم درونگرا و کاری به کسی نداشتم و فقط وظایف شغلیمو انجام دادم ولی اونها با هم خیلی صمیمی شدن و از این صمیمیت دارن سواستفاده میکنن.به نظر شما بهترین کاری که من میتونم انجام بدم چی هست؟

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز؛ توصیه میکنم از یک روانشناس فردی یا کوچ شغلی و فردی کمک بگیرید. که با در نظر گرفتن تمام شرایط و ویژگی های شخصیتی شما و امکانات موجود بهترین راهکار رو دریافت کنید.

س.ا
1 ماه قبل

یه ترس احمقانه ای چندوقته افتاده به جونم و خواب راحت شبو ازم گرفته
شبا از پنجره میترسم و همش فک میکنم یه نفر الان از پشت پنجره بهم شلیک میکنه و نمیتونم کنار پنجره نخوابم
موقع خواب همش این فکرو میکنم و نمیتونم بخوابم
توروخدا بگین چحوری حلش کنم؟
(دختر۲۱ ساله که ۴ساله تحت فشار کنکورم!)

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  س.ا

سلام دوست عزیز؛ حتما از روانشناس فردی کمک بگیرید. قطعا کمک کننده هست.

نکین
1 ماه قبل

سلام دخترم ۲۱ ساله هستم با مردی در فضای مجازی اشنا شدم او به خواستگاری من امد و من جواب نه دادم جالا میگوید که میخواهد خودکشی کند از اون موقع افسردگی شدید گرفتم چه کاری میتونم بکنم روحه و روانم شاد شه

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  نکین

سلام روز بخیر؛ از روانشناس فردی کمک بگیرید.بصورت حضوری یا غیر حضوری

الهام
1 ماه قبل

سلام. من یک دختر ۱۶ ساله هستم.قبلا شخصیت برونگرا و شادی داشتم و از زندگی لذت میبردم. ولی مدتی هست که احساس میکنم چیزی از درون خودم ، من رو تخریب میکنه و انرژی منفی به من وارد می‌کنه. این مسئله باعث شده که اعتماد به نفسم خیلی کم بشه ، درونگرا و افسرده بشم و از اطرافیانم فاصله بگیرم.
نمیتونم این موضوع رو با خانواده ام در میان بگذارم. به همین خاطر به مشاور و روانشناس نمیتونم مراجعه کنم.
امکانش هست که من رو راهنمایی کنید که چه کاری انجام بدم تا شخصیتم مثل سابق بشه و خوددرگیری نداشته باشم.
ممنونم

Last edited 1 ماه قبل by الهام
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  الهام

سلم دوست عزیز؛ مواردی که شما عنوان کردید باید ریشه یابی بشه،شخصت شما و بستر روابط خانوادگی و دوستان و دلایل وزمان بروز علایم بایستی بررسی و تحلیل بشه که در اینجا امکانش نیست. حتما درمورد احساساتتون و علایم حالتون با خانواده صحبت کنید و از ایشان برای کمک گرفتن از یک روانشناس فردی و یا تحلیلی بهره بگیرید.

پریسا
1 ماه قبل

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم مدت سه ساله که با کسی تو رابطه هستم و هر چی میگذره وابستگی من بیشتر داره اذیتم میکنه در حدی که حتا یک ذره لحن پارتنرم عوض میشه حالم بد میشه یا دیر جواب میده استرس و اظطراب شدید میگیرم در حدی که حتا از نظر جسمانی نمیتونم کاری انجام بدم
چون چند بار دروغ شنیدم ازشون با این حال که خیلی وقت پیش نیمده باز من همچنان این حس و دارم همش شک و استرس و اظطراب

Last edited 1 ماه قبل by پریسا
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  پریسا

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و دقیق تر و کمتر کردن مشکلات رابطه میتونید از یک مشاور پیش از ازدواج یا رابطه کمک بگیرید.

مونا
2 ماه قبل

سلام.۳۵ ساله و متاهل ام احساس تنهایی میکنم.مدت هاست که علاقه شدیدی به عروسک بازی پیدا کردم. اما با این حسم مبارزه می کنم.به تازگی تصمیم گرفتم که یک عروسک بخرم.آیا عروسک بازی برای فرار از تنهایی اختلال محسوب می شود؟

Last edited 2 ماه قبل by مونا
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مونا

سلام دوست عزیز؛شرایط شما باید به طور کامل بررسی بشه.چیزی که شما مطرح کردید یک نوع واپس روی به نظر میاید که البته باید دقیق تر بررسی بشه. معمولا این نوع مکانیسم جهت فرار از اضطرابهای موجود به فضای امنی است که درگذشته داشته اید. به کمک روانشناس فردی شرایط موجود رو بررسی کنید تا دلیل این تمایل رو پیدا کنید و اوضاع روحی تون رو بهبود بدید.

دختر
2 ماه قبل

سلام من دختر نوجوون هستم که از بچکی خودارضایی میکردم و تقریبا دوسال میشه که فهمیدم اسم اون کار خودارضایی هست افسرده هم هستم و رابطه خوبی با خانواده ندارم و بخاطر تغییر مدرسم دوستی هم ندارم دوسال میشه که دوست ندارم.وضع مالی خوبی هم نداریم.با یکی از مشاوره ها بطور حضوری رفتم ولی گفتن برو متخصص ولی نمیتونم از خونه بیرون برم اجازه نمیدن چیکار کنم؟

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  دختر

سلام دوست عزیز؛ مشکلات شما از چندین بُعد باید بررسی بشه تا موثر واقع بشه. میتونید از مشاوره های غیر حضوری کمک بگیرید.

علی
2 ماه قبل

با سلام من پسری هستم ۱۹ ساله که حدود دوماه است نیاز های جنسی من فوران کرده است به هیچ طریقی نمیتوانم کنترل کنم با استمنا نیز احساس میکنم بدنم آسیب میرسد این روزها به ذهنم خطور کرده است که با کسی رابطه جنسی برقرار کنم ایشون متاهل هستن رضایت کامل دارن هم خودشون هم همسرشون ولی وجدانم اجازه نمیده و میگم این کار ممکنه در آینده به سر خودم نیز بیاید. من یک آتئیست هستم خواهشا بدون در نظر گرفتن فرایض دینی مرا راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز؛ نیاز جنسی یکی از نیازهای اساسی هر انسانی هست که باید به روش صحیحی بهش پرداخت و اگه از طروق اشتباه و به هر قیمتی بخواین به این نیاز پاسخ بدید، نه تنها نیازتون به طور مطلوب براورده نمیشه، بلکه ممکنه دچار اسیب های جانبی فردی و اجتماعی هم بشین. ارتباط با شخص متاهل در همه جوامع مذموم هست و تبعات قانونی داره و ربطی به اعتقادات نداره. پس توصیه میشه به کمک روانشناس متخصص در این زمینه این مسئله رو بررسی کنید. این مسئله ای که اتفاقا بین جوانان این رنج سنی بسیار رایج هست،با توجه به بررسی تمام شرایط فرد، قابل حل و قابل تعدیل هست.

مهراد
2 ماه قبل

سلام
میخواستم دنبال خانواده قبلی ام بگردم و راه درست رو انتخاب کنم و چگونه بتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  مهراد

سلام دوست عزیز؛ چون درباره شرایط فعلی و گذشته شما و خانواده ای که میگین، اطلاعاتی در دست نیست،نمیشه راهنمایی کرد.توصیه میکنم که از یک مددکار فعال در این زمینه یا روانشناس کمک بگیرید تا با بررسی همه جوانب بهتر عمل کنید.

بی زبون
3 ماه قبل

من نیاز به حرف زدن با روانپزشک روانشناس دارم اما شرایط ندارم پول ندارم چکار باید بکنم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  بی زبون

سلام دوست عزیز؛ سن و سال و میزان آگاهی و بینش و مهارتهای اجتماعی و فردی شما وشرایط خانوادگی و شخصیتی شما و طرف مقابلتون و خیلی موارد دیگه تعیین میکنه که شما در رابطه در معرض آسیب هستین یا خیر؟ یا تا چه اندازه صمیمیت و اعتماد کافی هست یا خیر. میتونید در این زمینه از مشاوره کمک بگیرید تا همه جوانب رو بررسی کنید.

M.sh
3 ماه قبل

سلام
خانم هستم۲۸ساله
نیاز به یه مشاوره چت دارم
برای یه تصمیم جدی تو زندگیم…
قادر به تماس تلفنی نیستم
ممنون میشم راهنماییم کنید!

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  M.sh

سلام دوست عزیز؛ به شماره 09905758590 پیام بدید تا راهنماییتون کنند.

فرشته محمدی
3 ماه قبل

سلام دخترم ۲۳ سال دارد و بسیار پرخاشگر و پر توقع و نا آرام هست مخصوصا در زمان پریود که ۱۰ روز از ماه را خیلی پرخاشگریش بیشتر میشه حتی قصد زدو خورد را با من به بهانه های مختلف دارد مرا راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  فرشته محمدی

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی دقیق تر مسائل ایشون و روابط بینتون بهتره از روانشناس کمک بگیرید.قطعا مشاوره بهتون کمک میکنه.

محمد
3 ماه قبل

سلام. 30 سالمه چندین ساله که شکاک هستم فکر میکنم دچار اختلال پارانویید شدم همه نشانه هاشو دارم. میشه راهنماییم کنید چطور از افکار رها بشم

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز بهتره بت یک مشاور در این زمینه صحبت کنید

نگار امامی
3 ماه قبل

سلام من یه دختر 24 ساله هستم و تقریبا نزدیک به 5 ساله با کسی نمیتونم رابطه طولانی و عاطفی برقرار کنم حتی وقتی اولش از یکی خوشم میاد به مرور دلمو میزنه و سعی میکنم یه جوری بپیچونمش در حالی که خیلی دلم میخواد یه رابطه خوب و طولانی داشته باشم ولی تو هر شخصی کوچیک ترین مغایرتی با طرز فکر خودم میبینم کلا از چشمم میفته و برام غیر قابل تحمل میشه

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  نگار امامی

سلام این مسئله دلایل مختلفی میتونه داشته باشه برای یررسی دقیق تر میتونید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیرحضوری وقت بگیرید.
09905758590

مهدی
3 ماه قبل

من 35 سالمه و خیلی پر توقع هستم و نیاز به مشاور دارم

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  مهدی

سلام پرتوقع یعنی چی؟

فرح
3 ماه قبل

سلام من چند ماهی هست که حالات روحی متفاوتی را اعم از اضطراب و یا افکار منفی غیر منطقی شدید تجربه کردم.حتی الان احساس میکنم کلا یه آدم دیگه شدم و دیگه نمیتونم مثل قبل راحت شاد باشم یا بخندم وقتی میخندم سریع حسای اخیرم یادم میاد و نمیذاره لذت ببرم.ترس از تغییر شدید(رفتار ادما یا هر تغییری) گرفتم حتی با انجام کارایی که قبلا بهم احساس خوبی میداد دیگه مضطرب میشم و نمیتونم انجامش بدم و رهاش میکنم..جدیدا وقتی میخوابم راجب ادما یا گذشتم که خواب میبینم حتی اگه خواب بدی هم نباشه وقتی بیدار میشم احساس بد و عجیبی دارم..با اینکه قبلا این حسا سریع تموم میشدن..حتی تو بیداری هم که به ادمای گذشته و خاطراتمون فکر میکنم احساس غریبی بهم دست میده انگار که سالهاست گذشته و من یادم نمیادشون..
احساس خشمگین شدن و بی قراری هم دارم
اگر ممکنه راهنماییم کنید مشکلم چیه ممنونم

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  فرح

سلام دوست عزیز این مسئله باید دقیق تر در شما بررسی بشه پیشنهاد میکنیم در این زمینه به مشاور مراجعه کنید. برای گرفتن وقت میتوانید از طریق شماره زیر اقدام کنید
09905758590

اتفاق
3 ماه قبل

سلام من 22سالمه. ب نظرتون فامیلی اتفاق خوبع یا بد؟

سامان سلیمانی
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من مشکل خواب دارم اصلا خوابم نمی بره به زور خوابم نمی بره نه خوابم میاد نه هیچی همه ی راه ها رو امتحان کردم اما جوابی نگرفتم چیکار کنم انگار اصلا انسان نیستم خیلی عجیبه تو رو خدا یه راه حل بهم بگین نه گشنه م میشه نه خوابم می گیره خیلی ممنون میشم کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مسئله که فرمودید به صورت دقیق‌تر بررسی بشه برای همین پیشنهاد می کنیم حتماً به روانپزشک و مشاور فردی مراجعه کنید تا آزمایش‌های مختلفی گرفته میشه بهترین موارد برای شما انتخاب بشه و بهترین راهکارها بهتون داده بشه

Ayma
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من آیما ۲۱ سالمه ۲ ساله مجازی یه دوستی پیدا کردم علاقه کم کم علاقه شدیدی شکل گرفت بینمون و بعد از ۹ ماه حضوری همو دیدیم و… الان باهم همخونه هستیم اما بین من و خونوادم و دوستم مشکل هست خانواده دوستم قبول کردن باهم زندگی کنیم اما خونواده من از اول ساز مخالف میزدن که اخر از علاقع شدید من مجبور فرار از خونه شدم برای رسیدن به خواستم بعد از رفتنم از خونه خونواده منم راضی شدن اما از ته دل نه هی گفتن نمیتونی و بیچاره میشی و تهران گرگا میدرنت و… من و دوستم هربار بخوایم بریم پیش خونواده هامون سر بزنیم باهم میریم بعد که برمیگشتیم من بین حرفاشون گیر میکنم خانوادم میگن اینجوری گف اینجوری شد دوستمم میگه اینجوری گفتن اینجوری کردن .خانوادم میدونن ما چقد همو دوس داریم اما میگن جداشو این دوست نیست برات بدبختت میکنه دوستمم میگه رابطتتو با خونوادت کم کن حرفا و کاراشون اذیتت نکنه من نمیدونم الان چی درسته چی غلط جفتشونو اندازه هم دوس دارم نمیتونم قید هیچکدومشونو بزنم جفتشون وقتایی که حالم بد بوده یا مشکلی برام پیش اومده کنارم بودن کمکم کردن😔😔لطفا کمکم کنید😔🤦

رمضانی
4 ماه قبل

سلام
من لازم دارم یه تست شخصیت شناسی بدهم و از سردرگمی رها بشم .
اما نمیدونم باید کجا ، چطوری‌،و حتی چه ازمونی دهم ؟ میشه لطفا کمکم کنید ؟

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  رمضانی

سلام دوست عزیز شما میتونید با این شماره تماس بفرمایید تا دقیق راهنماییتون کنیم 09905758590

اسدی
4 ماه قبل

سلام یه دختری رو خیلی دوس دارم عاشقشم میگ دوس داشتنتو ثابت کن چیکار کنم🥺

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره