به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره فردی

مشاور آیا به مشاوره فردی نیاز دارم؟ مشاور ازدواج مشاور چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره فردی

مشاوره فردی

انسان ها ممکن است در طول زندگی خود به مشکلات بسیار زیادی برخورد بکنند. این مشکلات ممکن است جسمی یا روحی باشد و می تواند تمامی جنبه های زندگی انسان را تحت الشعاع قرار بدهد. مشکلات چه جسمی باشند و چه روحی باید کنترل و درمان بشنود و همانطور که پزشک به درمان مشکلات جسمی می پردازد ، مشاوره فردی نیز به درمان مشکلات روحی و روانی می پردازد. در مشاوره فردی روح و روان انسان مورد ارزیابی قرار می گیرد و از بهترین طریق توسط مشاور حل می شود.

آیا به مشاوره فردی نیاز دارم؟

انسان ها در طول زندگی خود همواره مسیر پر پیچ و خمی را می بایست طی کنند و این مشخصه بارز زندگی است که هر فرد از بدو تولد تا لحظه مرگ همواره با چالش های مختلفی روبرو می شود . عبور موفق از این چالش ها نیاز به ابزارهای کمکی به خصوصی دارد که می توان به قابلیت ها و توانایی های خود فرد اشاره کرد . شناخت و تقویت توانایی های فردی در شخص می تواند به موفقیت پشت سر گذاشتن این چالش ها کمک شایانی بکند . بهترین دکتر مشاوره فردی می تواند به افراد این امکان را بدهد تا با تقویت قابلیت ها و استعدادهای فردی خود با قدرت به مصاف چالش های زندگی بروند .

دلایل متداولی برای مراجعه مشاوره فردی وجود دارد، که برخی از آن ها عبارتند از:

مشاوره فردی

 مشاوره فردی چگونه است ؟

در روانشناسی به راهنمایی گرفتن و استفاده از توصیه ها و تجربه های یک فرد متخصص در زمینه یا زمینه های تخصص وی مشاوره می گویند . از این رو مشاوره فردی یا مشاوره شخصی را می توان به صورت زیر تعریف کرد :

به مجموعه توصیه ها و راهنمایی های یک متخصص در زمینه علم روان شناسی که منجر به افزایش اعتماد به نفس و بهبودی قابلیت های فردی اشخاص می شود ، مشاوره فردی می گویند .

در مشاوره فردی و شخصی ، دکتر مشاوره فردی خوب پس از آگاهی و مطلع شدن از خصوصیات و مشکلاتی که فرد با آن دسته و پنجه نرم می کند ، راهکارهایی پیشنهاد می دهد تا به وسیله آن فرد بتواند با اعتماد به نفس به خود و توانایی های خود به مصاف مشکلات پیش رویش برود و در نتیجه بتواند راندمان حل مشکلات و چالش های پیش رویش را افزایش دهد .

جلسات مشاوره فردی

تعداد جلسات مشاوره فردی بستگی به شدت مشکل دارد. این مشکلات می توانند هرگونه مشکلات عاطفی مانند افسردگی، اضطراب، آزار و اذیت، غم، ضربه، عزت نفس پایین، احساس گناه، مشکلات بین فردی، واکنش های استرس و مشکلات زندگی باشد. هدف از مشاوره این است که چنین مشکلات عاطفی را برطرف سازد و افراد دید واضحی از خودشان داشته باشند. روند و زمان درمان وابسته به پیشرفت مراجع و نظر مشاور است.

زمان مشاوره فردی چقدر است؟

طول دوره درمان شما بستگی به شرایط و نیازهای منحصر به فرد شما دارد. همچنین به نوع درمانی که انتخاب می کنید نیز بستگی دارد.
بخاطر داشته باشید که به محض شروع جلسات، مسائل و زوایای جدیدی بوجود می آیند که شما از وجود آن مطلع نبوده اید و ممکن است روند و زمان درمان را تحت تاثیر قرار دهند.

زمان هر جلسه مشاوره چقدر است؟

زمان جلسات در مرکز مشاوره ما، ۴۵ و ۶۰ دقیقه به انتخاب خود شماست.

آیا جلسات مشاوره محرمانه است؟

روند مشاوره شما کاملا محرمانه است، به این معنی که ما نمی توانیم هیچ اطلاعاتی در مورد شما منتشر کنیم. مگر در شرایط خاص قانونی. اگر در مورد محرمانه بودن جلسات، نگرانی یا سوالی دارید، لطفاً آنها را با مشاور خود نیز در میان بگذارید.

مشاوره کوتاه مدت چیست؟

ممکن است شما برای مشکلی خاص یا چالشی که به صورت مقطعی رخ داده است، به صحبت کردن و مشورت با یک مشاور نیاز داشته باشید. مشاوره کوتاه مدت به صورت میانگین ۴ تا ۶ جلسه می باشد.

چرا به جای صحبت با دوستانم باید مشاوره بگیرم؟

گفتگو با دوستان یک راه عالی برای دریافت حمایت است، اما مساوی صحبت با یک مشاور نیست. مشاوران متخصصانی هستند که با آموزش های تخصصی در زمینه کمک به افرادی که در زندگی خود با مشکل روبرو هستند، کمک می کنند.
همچنین، بعضی اوقات مردم نگران این هستند که اگر با دوستانشان در مورد مشکلاتشان صحبت کنند، قضاوت شوند یا اسرارشان فاش شود. در حالی که مشاور صحبت های شما را بدون هیچ قضاوتی گوش می کند.

فاصله جلسات مشاوره چقدر است؟

بسیاری از مشاوران و روان درمانگران جلسات هفتگی را ارائه می دهند. با این حال، این بسته به نوع درمان و نیازهای شخصی شما متفاوت است.

تفاوت روانشناس و روانپزشک چیست؟

از نظر اصولی، روانپزشک یک پزشک ثبت شده است که می تواند بیماری روانی را تشخیص دهد و دارو تجویز کند. روانشناسان و روان درمانگران، گفتار درمانی را ارائه می دهند و دارو تجویز نمی کنند.

چگونه یکی از نزدیکانم را برای مراجعه به مشاوره فردی قانع کنم؟

اگر واقعاً احساس می کنید باید به کسی توصیه کنید که به مشاوره فردی مراجعه کند، این کار را در لحظه ای آرام و خصوصی انجام دهید. مهم این است که شما نگرانی های خود را بدون قضاوت بیان کنید. سپس آنها را رها کنید تا خودشان تصمیم بگیرند.

4.6/5 - (132 امتیاز)

متخصص مشاوره فردی چه کسی است؟

روان درمانگر کسی است که به افراد کمک می کند مشکلات عاطفی، ذهنی، رفتاری یا رابطه ای خود را که باعث ناراحتی یا عدم آزادی در زندگی می شود، بهبود بخشند و آنها را حل کنند. یک مشاور خدمات پشتیبانی، خدمات مشاوره ای و  یا خدمات توان بخشی را در محیط های مختلف جامعه ارائه می دهد. وظایف آنها بسته به محل کار و تخصص خاصی که برای کار انتخاب می کنند، متفاوت است. یک مشاور ممکن است با انواع موقعیت ها شامل اعتیاد، آسیب ها، معلولیت، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، مسائل بهداشت روان، مشکلات خانوادگی و نیازهای شغلی روبرو شود و بر اساس نیاز های فرد مشاوره فردی ارائه می دهد.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره فردی

مزایای مشاوره فردی چیست؟

مشاوره فردی به دلایل مختلفی از جمله افزایش خودآگاهی فرد، تشویق به کاوش در خود، شناسایی مرزها، افزایش مهارت های ارتباطی و بهبود استفاده از مهارت های مقابله ای سالم، مفید است. این مزایا منجر به تغییر رفتار در فرد می شود که اغلب علائم مشکلات سلامت روان را کاهش می دهد.

در طول فرایند مشاوره فردی، فرد و مشاور در مورد موضوعاتی که باید به آنها پرداخته شود، بحث می کنند. مشاوران غالباً افراد را به تأمل و تعمق در تجارب خود ترغیب می کنند.

مشاوره بفردی ه افراد این امکان را می دهد تا خودآگاهی بیشتری پیدا کنند. من کیستم؟ اعتقادات و ارزشهای من چیست؟ چه چیزی زندگی را برای من معنی دار می کند؟  اینها همه سوالاتی است که مشاوره در ذهن یک فرد قرار می دهد.

بسیاری از افراد برای مسائل مربوط به روابط و مهارت های اجتماعی خود به مشاوره می پردازند. بیشتر اوقات، مسائل از عدم وجود مرزها ناشی می شوند. مرزها محدودیت های جسمی و عاطفی است که به تمایز خواسته ها، نیازها و ترجیحات یک فرد از دیگری کمک می کند. مهمترین جنبه تعیین مرزها تشخیص مکان مورد نیاز شماست.

مشاوره فردی علاوه بر شناسایی مرزها، مهارت های ارتباطی مانند مهارت های ابراز وجود، هوش هیجانی، همدلی، گوش دادن فعال، اعتماد به نفس و احترام را نیز بهبود می بخشد .

از همه مهمتر، افراد مهارت های مقابله ای ارزشمندی را در طول مراحل مشاوره کسب می کنند. به عنوان مثال، مشاوران در طول جلسه بر روی تکنیک های ذهن آگاهی تمرکز می کنند که در کاهش علائم اضطراب موثر است.

مشاوره توانایی فردی را در شناسایی عوامل محرک و افکار ناسالم مربوط به اضطراب و افسردگی افزایش می دهد.

بسیاری از ما در مرحله ای از زندگی تجربه های دشواری داشته ایم که ممکن است بر عزت نفس ما یا توانایی ایجاد روابط معنادار تأثیر بگذارد. برای برخی، این وقایع مانع توانایی آنها در ادامه زندگی معمولی خود می شود. و این زمانی است که مشاوره می تواند کمک کند.

برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید :

فرض کنید فردی که شخصیت منزوی و گوشه گیری دارد و نمی تواند حق و حقوق خود را از جامعه بگیرد . به طور مثال در صف نانوایی نمی تواند حق خود را بگیرد و به راحتی نوبتش پایه مال می شود . در اداره ها نمی تواند به درستی مشکلات خودش را با مسئول مربوطه در میان بگذارد و چه بسا به ناچار مجبور است غرامت پرداخت کند و یا در محله خود با زورگویی همسایه های خود نمی تواند مقابله ای کند و مجبور است از حق خود بگذرد . چنین فردی می تواند با مراجعه به دکتر مشاوره فردی و استفاده از مشاوره فردی به دنبال راهکار مناسبی برای حل این مشکل خود باشد . در زیر به چگونگی این راهکارها و نحوه تاثیر آن ها اشاره خواهیم کرد . توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنم .

مشاوره فردی

 

نحوه تاثیر دکتر مشاوره فردی در حل مسائل و چالش های افراد :

همان طور که می دانید متخصص در هر زمینه ای می تواند به کمک دانش و تجربه خود راهکار مناسب و خوبی برای حل اختلالات در آن زمینه ارائه دهد .بنابراین دکتر مشاوره فردی به دنبال ارائه راهکارهایی است که استعدادهای بالقوه افراد را شکوفا کند تا فرد بتواند با اتکا به توانایی ها و قابلیت های خودش به حل و فصل چالش های خویش بپردازد . بدیهی است با عمل کردن به این راهکارها فرد می تواند توانایی های خویش را بهتر بشناسد و به اعتماد به نفس قابل قبولی دست یابد و در نهایت با قدرت به حل کردن چالش های زندگی خود برود . برای درک بهتر موضوع مثال بالا را شرح می دهیم .

در مثالی که در بالا ذکر شد شخص مورد نظر به دکتر مشاوره فردی مراجعه نموده است . روان شناس پس از شنیدن مسائل و مشکلاتی که شخص با آن روبرو است از دانش و تجربه خود استفاده می کند و راهکار خوب و منطقی که برای حل این مشکل می باشد انتخاب می کند . سپس با راهنمایی شخص و اشاره کردن روش هایی که می تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک کند به او این امکان را بدهد تا بتواند نسبت به گرفتن حق و حقوق خود پیش قدم باشد .

اکنون فرد با تکرار و تمرین روش های بهبود اعتماد به نفس و توانایی ها و قابلیت های فردی خویش به خود این جرات را می دهد تا 1_ در صف نانوایی بتواند حق خود را بگیرد 2- وقتی برای انجام کار اداری به یک اداره مراجعه کرده است با اعتماد به نفس مشکل و مسئله ای که برایش پیش آمده است برای مسئول مربوطه شرح می دهد و تا رسیدن به راهکار مناسب پافشاری می کند و به آسانی از حق و حقوق خود نمی گذرد 3_ وقتی همسایه ای در محله شان زورگویی کرد با قدرت از حق خود دفاع می کند و به راحتی از حق و حقوق خود نمی گذرد و همه این ها ناشی از مراجعه به مشاوره فردی است.

همان طور که در مثال بالا دیدید دکتر مشاوره فردی به کمک مهارت ها و تجربه خودش فرد را نسبت به قابلیت های خودش آگاه می سازد و چنان اعتماد به نفسی به او می دهد که پتانسیلش را دارد و افرادی که از کمبود اعتماد به نفس توانایی ها و قابلیت هایشان زایل شده است را کمک می کند تا بتوانند خودشان را پیدا کنند و از توانایی هایشان بهره ببرند . به مثال جالب زیر توجه کنید که می تواند چاشنی مطالبی باشد که گفته شد .

شاید افراد عادی فردی را که از استعداد قابل قبولی برخوردار است اما به دلیل کمبود اعتماد به نفس نمی تواند آن را شکوفا کند را نتوانند به درستی تشخیص دهند .   دکتر مشاوره فردی در مشاوره فردی به افراد کمک می کند تا به اعتماد به نفس مناسبی دست یابند و در نهایت بتوانند استعدادها و توانایی های خود را شکوفا کنند . اکنون وقت آن رسیده است که شما را با یک مرکز مشاوره آشنا کنم که بتوانید از مشاوران و متخصصان این مرکز برای حل مسائل و مشکلات خود استفاده کنید .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید مسائل و مشکلات خود را با متخصصان مرکز در میان بگذارید و از راهنمایی ها و توصیه های آن ها بهره لازم را ببرید .

693 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
حسین
3 روز قبل

سلام.مرد۳۳ساله هستم پارسال بخاطرخیانت همسرم جداشدیم.دخترم تاهفت سالگی پیش اونه.شدیداحس تنهایی،لذت نبردن اززندگی،بی تفاوتی وغم همیشگی دارم.خسته ام،،،خیلی

نگار
10 روز قبل

من دچار پنیک هستم داروی اعصابم دوزش کم شده ولی هنوز دل شوره دارم
می خواستم بدونم باید چیکار کنم میترسم تنها برم بیرون و چند روز دیگه مدرسه باز میشه و مشکله برا من

تیم محتوا روان آرام
10 روز قبل
پاسخ به  نگار

سلام دوست عزیز؛ حتما روانشناس خودتون رو در جریان روند حال روحی و نگرانیتون بگذارید و ازشون راهکار بگیرید.

پریا
17 روز قبل

من ۳۰ سالمه.متاهل و دارای دو فرزند ۶ و ۳ ساله.مشکل من اینه که مدام عصبانی و پرخاشگر هستم.خیلی رو سر دخترم داد میزنم.کسی که با من شوخی کنه اگه حال نکنم با تندی برخورد میکنم

تیم محتوا روان آرام
8 روز قبل
پاسخ به  پریا

سلام دوست عزیز؛ نیاز هست که زمینه پرخاشگری و عصبانیت خودتون رو به کمک روانشناس بررسی کنید و مهارتهایی در زمینه مدیریت و کنترل هیجاناتتون کسب کنید.

تقی
19 روز قبل

سلام بنده مدد جوی اعصاب و روان بهزیستی هستم پدرم در قید حیات هستن و۸۰سالشون هست آیا میتونم از طریق حقوقی اموالی از او بگیرم

تیم محتوا روان آرام
18 روز قبل
پاسخ به  تقی

سلام دوست عزیز؛ اینجا سایت مشاوره و روانشناسی است. شما بایستی از مشاور حقوقی کمک بگیرید.

سانای
1 ماه قبل

سلام من تو جمع دوستان وزفامیل همیشه مورد بی توجهی قرار میگیریم نمی تونن دوست صمیمی پیدا کنم واقعا ناراحت میشم چیکار کنم؟

فرزاد
1 ماه قبل

سلام، من یه سوال داشتم در مورد مطالعه و یادگیریم، اینکه من نمیتونم روی یک کتاب یا موضوع تمرکز کنم، مطالعه میکنم اما از این کتاب به اون کتاب میرم و هی موضوعات و کتابهای مختلف رو مطالعه میکنم، مثلا در روز 10 صفحه از 4 تا کتاب رو میخونم، اما نمیتونم مثلا 40 یا 50 صفحه فقط از یک کتاب رو بخونم، مثلا 4 تا کتاب خودشناسی رو هرکدوم 20 دقیقه مطالعه میکنم، این جریانش چیه و چطور میتونم فقط روی یک کتاب متمرکز بشم و کامل تمومش کنم و بعد برم سراغ کتاب بعدی، آیا این روندی که دارم وسواس فکری هست یا؟

Last edited 1 ماه قبل by فرزاد
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  فرزاد

سلام دوست عزیز؛ نیاز به بررسی بیشتر هست که چه مشکل و مانعی برای تمرکز شما وجود داره. ضمن اینکه این روش مطالعه شما چه مشکلی برای شما داشته ؟ هیچ لزومی نداره هرکتابی رو تا اخر مطالعه کنید. و آیا این الگو برای فعالیتهای دیگه تونم مصداق داره یا خیر؟ با مشاوره گرفتن از روانشناس فردی میتونین همه جوانب رو بهتر بررسی کنید.

هایدی
1 ماه قبل

سلام و وقت بخیر خدمت شما
من دختر جوانی هستم که در ارتباط با پارتنرم گاهی با چالش مواجه می‌شم.منظورم از چالش،گفتگوهای درونیم با خودم هست…
اگر بخوام ساده با مثال عرض کنم،همین بس که تاخیرش در جواب دادن به پیام‌هام فورا می‌تونه منجر به حس نادیده گرفتن شدن و گاهی اضطراب در من بشه(حتی زمانی که می‌دونم با توجه به درگیری های شغلیش،این امکان براش فراهم نیست که فورا بهم پاسخ بده.)
و مساله‌ی بعد اینکه،نمی‌دونم برخورد مناسب با حساسیتی که در روابط بوجود میاد چی هست.
طرف مقابلم فردی بسیار منطقی و جدی هست،و توجهش به من،بنظرم کاملا به اندازه و کافیه،با این حال برخورد اطرافیان (غالبا دوستانم) باهاش می‌تونه راحت باعث نگرانی و حتی گاهی حسادتم بشه(با وجود اعتمادی که به طرف مقابلم دارم.)
از اونجایی که از زمان نوجوانی تا الان همیشه درگیر درس بودم،خیلی فرصت رسیدگی به این مسائل رو نداشتم،اما رابطه‌ی خوبی که با مادرم دارم کمک می‌کنه معمولا بتونم راه درست رو تشخیص بدم…ممنون می‌شم اگر شما هم راهنماییم کنید.
پیشاپیش سپاسگزارم.

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  هایدی

سلام دوست عزیز؛ برای اطمینان بیشتر و راهنمایی مناسب میتونید به کمک روانشناس علاوه بر کیفیت رابطه تون، طرحواره های خودتون رو هم بررسی کنید.

مهدی
1 ماه قبل

سلام لطفا بهم کمک کنید من یک پسر ۱۷ساله هستم آلان نزدیک یه ساله مشکلی برام پیش آمده کلا ذهنم درگیره استرس بی مورد دارم دلشوره دارم تا میخوام برم بیرون چه تنها چه با دوستام کلی فکر میاد سراغم بدنم میلرزه،یا اگه بخام برم بیرون همش تو ذهنم این فکر میاد که الان برم بیرون با بچه های کوچه خیابون دعوام میشه یا با دوستام چند نفری بریم بیرون همش فکر میکنم الان جلومون رو میگیرن دعوا میشه همه آینه‌ای که گفتم یک بار تجربه کردم از همین هم میترسم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مهدی

سلام دوست عزیز؛ با مراجعه به روانشناس فردی شما میتونید با آموختن و تسلط به یک سری مهارتها هم اضطراب ناشی از اون اتفاقی که هنوز درگیر پیامدهاش هستین رو کنترل کنید و هم اینکه با استفاده از راهکارهای مناسب میتونید هیجانات خودتون (ترس، استرس،غم، خشم و…)رو خوب شناسایی کنید و در مواقع مشابه به خوبی مدیریت و کنترل کنید.

ناشناس
1 ماه قبل

سلام من یه دختر 17 سالم و دوست پسرم 19 سالشه ما نزدیک یک سال باهم هستیم و برا اولین بار ازم درخواست ربطه مقعدی کرده من دوست ندارم که ربطة داشته باشیم ولی میترسم ناراحت بشه یا… میگ من خیلی دوست دارم و این یه نیازه تو باعث میشی که بهم حس قدرت پیدا کنه و من بی تو نمیتونم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

سلام دوست عزیز؛از خودتون بپرسید: ایشون ناراحت بشن چه اتفاقی میفته؟؟؟ وقتی شما مجبور به انجام کاری رو که دوست ندارید بشین حالتون خوبه؟؟؟ و آیا این دوست نداشتن شما براشون مهمه؟ دقت کنید “درخواست او ” و “نیاز او”، “حس قدرت او” “من نمیتونمِ او”… شما چی؟ شما کجای این رابطه هستین؟؟

فاطمه
2 ماه قبل

سلام راجب هزینه های مشاوره پزشکان هم توضیح میدین لطفا

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ برای آگاهی بیشتر از هزینه ها و حیطه ی تخصص روانشناسان و روانپزشکان با شماره های 02188216100 و 09905758590 تماس بگیرید.

ندا
2 ماه قبل

نیاز به مشاوره چت دارم

امین
2 ماه قبل

با سلام و احترام
دنبال یک جواب میگردم.
برخی مراکز درمانی در خارج از کشور، گروهی از مبتلایان به بیماریهای صعب العلاج مثل سرطان را دور هم جمع میکنن، مدتی بر روی نظام باورها و انرژیهای فعال در ضمیر ناخودآگاه آنها کار میکنن تا زمانی که خود بیمار بتونه از درون بر بیماری مسلط بشه و بعد از اینکه ریشه روانی پیدایش بیماریشو شناخت، سیستم شفا رو در خودش فعال کنه. بعضی مستند هایی هم دیدم که در صورت لزوم از پلاسیبو هم استفاده کردن و موفق هم بودن.
سوال من اینه که این سیستم درمانی اسمش چیه؟
آیا این نوع «گروه درمانی» مال موسسات خصوصیه یا بخشی از سیستم یک بیمارستانه؟
اسم یا عنوان چنین موسسه ای چیه؟ مجوزش از کجا صادر میشه؟
چه مدرک تحصیلی ای برای این کار لازم هست؟
ممنونم از لطف و توجه شما

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  امین

سلام دوست عزیز؛ معمولا این گروههای حمایتی یا بصورت خودجوش و یا زیر نظر همون انجمن های مرتبط با بیماری های خاص تشکیل میشه.

Arman
2 ماه قبل

سلام من دانشجوی دکتری هستم اواخر تکمیل رساله و نزدیک به دفاع هستم به دو دلیل احساس خوبی برای ادامه ندارم و قصد انصراف دارم 1- قسمت اعظمی از انجام کار را یرونسپاری کردم و از نظر اخلاقی حس خوبی ندارم2- گرفتن مدرک دکتری در حال حاضر چون شغل آزاد دارم برای من منفعت مالی ندارد و فقط وجهه اجتماعی و شاید منافع بعدی باشد که بدلیل اول اصلا اگر مزایایی هم داشته باشد راضی به استفاده از آن نیستم. لطفا راهنمایی کنید که انصراف بدهم یا خیر؟

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  Arman

سلام دوست عزیز؛ توصیه میکنم برای بررسی دقیق تر به کمک شخصی که هم رشته شما و شرایط نزدیک به شما دارند، همه جوانب رو با جزییات بررسی کنید. و پیشنهاد دیگه اینکه دید بلند مدت تری هم داشته باشید. اگه منتوری در این زمینه سراغ دارید حتما ازشون بهره ببرید.

Mobina
3 ماه قبل

شوهرم منو نمیفهمه درک نمیکنه به من اجازه تصمیم گیری نمیده دوس داره فقط با فکر اون همه کارارو انجام بدم بعضی وقتا ازم می‌خواد کارایی رو بکنم که دوست ندارم

میثم
3 ماه قبل

با سلام
من ۶ سالی میشه که قصد مهاجرت رو دارم و اینکه با این شرایط مالی و زندگیم نمیتونم این کار رو انجام بدم
خیلی هم تلاش میکنم که بتونم برم
همه جوره به خودم فرصت دادم و نشده این اتفاق بیوفته
فکر میکنم که به هیچ عنوان نمیتونم در ایران زندگی کنم با این افکاری که تو ذهنم دارم
در نهایت چون به بن بست میخورم به فکر خودکشی میوفتم
به نظرتون پیش چه مشاوری بایستی برم

لطفا کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  میثم

سلام دوست عزیز؛ به روانشناس فردی مراجعه کنید.

فاطمه
3 ماه قبل

سلام
خانم ۳۱ ساله مجرد هستم.
من چندش شدیدی از جسم خودم دارم، و از جسم بقیه آدمها هر دو جنس.
خصوصا از زیر بعل و از آلت تناسلی.
چکار بابد بکنم رفع بشه باع شده نه بخوام رابطه دوستی با هر دو جنس داشته باشم نه به ازدواج فکر کنم؟

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر به روانشناس فردی مراجعه کنید.

زاهده
3 ماه قبل

سلام من خیلی ساده هستم زود باورم اگ کسی از زندگیم سوالی بفرسه بهش میگم بعد پشیمان میشم لطفن کمکم کنید پدر مادرم مردند کسیم ندارم راهنمایم کنه

زاهده
3 ماه قبل

سلام من خیلی ساده هستم زود باورم اگ کسی از زندگیم سوالی بفرسه بهش میگم بعد پشیمان میشم لطفن کمکم کنید پدر مادرم مردند کسیم ندارم راهنمایم کنه

Sima
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر.دوست پسرم ۲۸ ساله ان و من ۱۹ ساله.ایشون بعد آشنایی مون گفتن من عمل لازک دارم و مدتی نباید به گوشی و اینا نگاه کنم… در این مدت من با هاشون تماس گرفتم ولی جوابم رو ندادن یه هفته ای هم هست از عمل میگذره و از همه ی اپلیکیشن هام چک شون میکنم ولی آخرین بازدید شون مخفیه و جالب اینکه تو اینستاگرام به فالور هاشون اضافه شده یا خودشون فالو کردن..ولی پیام من حتی سین هم نخورده الان من تو دو راهی موندم!ایشون تمایلی ب ادامه رابطه نداره داره بازی در میاره یا مشگلی براشون پیش اومده نمیتونه حرف بزنه!!لطفا کمکم کنیم از خواب و خوراک افتادم…

مهناز
4 ماه قبل

سلام من 17 سالمه و دختر هستم. از سال پیش که بخاطر درسام ضربه روحی خوردم (نمراتم همه بالان) دیگه چیزی خوشحالم نمیکنه هر کاری میکنم یا چیزی که خوشم میادو میخرم اما بازم میبینم که اصلا راضی نمیشم و احساس پوچی بهم دست میده، وقتی هم که میخندم ته دلم یذره غم رو احساس میکنم و انگار نسبت به همه چیز بی تفاوت شدم. حالم جوری شده که گاهی ناخودآگاه بغض میکنم و گریم میگیره و علتشم نمیدونم و نمیدونم واقعا چی میخوام، دیگه از همه چیز خسته شدم. گاهی حتی برای چند ثانیه درکمو از دنیا از دست میدم انگار که تو خوابم و یه حالت بی حسی میگیرم نه از لحاظ جسمی. دلم میخواد فرار کنم برم جایی که هیچکسی نباشه تنها باشم یا زمان وایسه ببینم اصلا چیکار دارم میکنم، چرا اینقدر ناراحتم. یه حالت سردرگمی هم دارم و یه حسی بهم میگه راهمو برای رشته اشتباه اومدم ولی نباید عوضش کنم (تجربیم). اینم اضافه کنم که من شدیدا استرسی ام طوری که شبا تو خواب، بخاطر درس، بدنم میلرزه یا اصلا خواب خوبی ندارم. گاهی شده حتی بخاطر استرس سردرد بگیرم و الان هم متاسفانه معدم دچار مشکل شده. دیگه نمیدونم چیکار کنم از هیچ چیزی لذت نمی‌برم، واقعا خسته شدم لطفا کمکم کنید.

Last edited 4 ماه قبل by مهناز
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مهناز

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر به روانشناس فردی مراجعه کنید. روانشناس به شما کمک میکنه دلیل این حالتون رو ریشه یابی کنید و با آموزش تکنیک ها و راهکارهای مناسب با توجه به شرایطتون از این بحران عبور کنید.

t. a
4 ماه قبل

سلام خذاقوت
من به شدت سر یک سو تفاهم و عصبانیت همچی باهم قر قاطی مشکل خوردم
و همش از نتونستن کنترل احساسات میاد ونمیدونم چیکار کنم
چطوری کنترلشون کنم از کجا شروع کنم..

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  t. a

سلام دوست عزیز؛ کنترل و مدیریت هیجانات، از جمله خشم و پرخاشگری یک مهارت قابل یادگیری هست. میتونید این موضوع رو با توجه به شرایط خلق و خوی خودتون، با کمک روانشناس فردی پیگیری و حل کنید.

مهناز
4 ماه قبل

سلام من 17 سالمه و دختر هستم. از حدود یک سال پیش که ضربه روحی خوردم بخاطر درسام(برای درسام تلاش زیادی میکنم و نمراتم بالان) دیگه هیچ لذتی از زندگی نمی‌برم گاهی ناخوداگاه بغض میکنم و گریم میگیره، اصلا دست خودم نیست، گاهی سریع عصبی میشم و خیلی زودرنج شدم.نمیدونم چی میخوام هر چیزی که خوشم بیادو میخرم ولی اصلا دیگه احساس خوشحالی یا ذوق بهم دست نمیده انگاری بی تفاوت شدم، اما احساس تنهایی، افسردگی، استرس و نگرانی همیشه انگار باهامن. دیگه خسته شدم از همه چی، چرا نمیشه دو دقیقه آرامش داشته باشم چرا چیزی دیگه نمیتونه خوشحالم کنه. گاهی حالتی بهم دست میده که برای 1 ثانیه درکمو از دنیا از دست میدم انگار شبیه یه خواب شده برام. اینم اضافه کنم که من شدیدا استرسی ام طوری که بعضی شبا بخاطر درس خواب درستی ندارم یا توی خواب بدنم میلرزه. یه احساس سردرگمی هم دارم یه احساسی که انگار میگه راهمو(برای رشته) اشتباه اومدم ولی نباید عوضش کنم، شاید بخاطر همین راهه که اینقدر دارم غذاب میکشم، انگار دقیقه به دقیقه دارن شکنجم میدن دیگه از همه چی خسته شدم لطفا کمکم کنید.

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مهناز

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر به روانشناس فردی مراجعه کنید. روانشناس به شما کمک میکنه دلیل این حالتون رو ریشه یابی کنید و با آموزش تکنیک ها و راهکارهای مناسب با توجه به شرایطتون از این بحران عبور کنید.

مینا
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من نمیدونم مشکلاتی که میخوام مطرح کنم چه قدر به این فیلد ربط داره راستش.من 19 سالمه دانشجوءم به تازگی(همین چند روز پیش)خیای یهویی وارد یه رابطه شدم که اصلا به اون شکل نیست یه دوستی عادیه ولی از اون جاییه که این اولین دوستی من با یه جنس مخالف توی این چهارچوبه و خانواده ی من به شدت رو این قضیه حساسن و براشون خط قرمزه واقعا تحت یه فشار روانی عجیبی ام.محیط جدید دانشگاه و یه سری اتفاقاتی که برام جدیدن هم مزید بر علت شده و از یه طرف دوست دارم تجربه کنم این شکل دوستی رو(بدون رابطه ی جنسی) و از طرفی چون همیشه طبق قوانین خانوادم رفتار کردم و خیلی هم روابط نزدیک و صمیمی ای باهاشون داشتم و دارم پنهان کردن این موضوع و اصلا وجود همچین موضوعی خیلی منو دچار استرس کرده و فکرم مشغوله.از طرفی درس و کارای نکرده زیاد دارم و اصلا نمیدونم چی درسته و نمیتونم تمرکز کنم.حس میکنم به مرور زمان بهتر میشه ولی نمیدونم واقعا.ای دی اچ دی خفیف تا حدی قبل از اینم منو از کارام و هدفام دور میکرد ولی الان این دو سه روز قشنگ قفل شدم انگار!.نمیتونم تراپیست مراجعه کنم شرایطش نیست.اصلا نمیدونم چمه یه استرس عجیب دایما همراهمه..ممنون میشم اگر می تونید راهنماییم کنید.

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  مینا

سلام دوست عزیز؛ اگه شرایط مراجعه به روانشناس رو داشتین خیلی راحت تر میتونستین این شرایط رو بگذرونید. البته که گذر زمان، کمک کننده است ولی به شرط اینکه شما بتونید به کمک روش های حل مساله مناسب که معمولا سابقا در شرایط مشابه استفاده کردید و نتیجه گرفتین، به اوضاع مسلط بشین. روشهایی مثل گفتگو با شخصی امین و کمک کننده، یا پرداختن به ورزش یا مطالعه…تا مدتی از هیجان بالای ایجاد شده سپری بشه تا بتونید بطور منطقی فکر کنید و تصمیم بگیرید.

فرشته زیادیان
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر بنده خانم خانه دار سن 34 سال وسواس شستشو دارم همه چیز حس میکنم نجس هست یا کثیفه میخواستم ببینم با چه روانشانسی باید صحبت کنم کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم روی بچمم تاثیر گذاشته . ممنون

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ بله متاسفانه وسواس اگه کنترل و درمان نشه روی کل خانواده تاثیر نامطلوب میگذاره. مرکز مشاوره روان آرام، روانشناسان مجربی داره که میتونن تو این زمینه بهتون کمک کنند.

فاطمه صدیقی
4 ماه قبل

سلام .من زن مطلقه هستم که دو پسر دارم هست ساله از همسرم جدا شدم چند وقتی هست به شدت احساس تنهایی میکنم و حتی اقدام به خودکشی کردم .به تازگی خواستگاری دارم که از هر لحاظ خوب هستش اما از اینکه جواب مثبت بدم میترسم .میترسم بچه هام از من برنجند یا احساس کنن برام مهم نیستند.میشه بهم بگین باید چکار کنم

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه صدیقی

سلام دوست عزیز؛ حتما از مشاور یا روانشناس کمک بگیرید.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره