به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره برای ترک خود ارضایی

مشاوره برای ترک خود ارضایی
خود ارضایی بخشی طبیعی از سلامت جنسی است . فعالیتی است که می تواند راهی امن برای کشف نیازهای جنسی و بدن و لذت بردن باشد . با این حال ، اگر خود ارضایی شما را از انجام کارهای روزمره باز می دارد یا در کار یا مسئولیت های شما اختلال ایجاد می کند ، ممکن است وقت آن باشد که سعی کنید مشاوره برای ترک خود ارضایی را امتحان کنید. در این مقاله به واقعیت های خود ارضایی، عوارض انجام بیش از حد آن و روش های مناسب برای ترک خود ارضایی اشاره شده است .

مشاوره برای ترک خود ارضایی

افرادی که در رابطه جنسی با شریک زندگی خود هستند ، خودارضایی می کنند .  افرادی که در یک رابطه نیستند ، خود ارضایی می کنند .  افرادی که زندگی جنسی لذت بخشی ندارند ، نیز خود ارضایی می کنند.  برای اکثر افراد ، خود ارضایی یک فعالیت عادی است. اما در صورت خارج شدن آن از کنترل ، نیاز به مشاوره برای ترک خود ارضایی است .

گاهی اوقات خودارضایی می تواند مشکل ساز شود و بهتر است از مشاوره برای ترک خود ارضایی کمک گرفته شود .  این اتفاق زمانی می افتد که :

 • شما نمی توانید اشتیاق خودارضایی را کنترل کنید .
 • کار ، مدرسه یا عملکردهای اجتماعی را مختل کنید تا بتوانید خودارضایی کنید .

 

چگونه جلوی خودارضایی را بگیریم ؟

 

یادگیری ترک خود ارضایی یک فرایند است .  شما باید بر خواسته ها و رفتارهایی که ماه ها و احتمالاً سال ها تمرین کرده اید ، غلبه کنید.  این یادگیری می تواند زمان ببرد .  اما ممکن است

مانند هر رفتار دیگری که از کنترل خارج است ، به یک سری مراحل و استراتژی و مشاوره برای ترک خود ارضایی نیاز باشد . این استراتژی ها می توانند رویکردهای زیر را شامل شوند :

مشاوره برای ترک خود ارضایی

هنگامی که شما برای ایجاد رابطه سالم تر با خودارضایی و یا قطع کامل آن آماده هستید ، با پزشک خود صحبت کنید. و برای داشتن مشاوره برای ترک خود ارضایی اقدام کنید .  پزشک می تواند شما را به یک مشاور ، روانشناس یا روانپزشک متخصص در زمینه سلامت جنسی ارجاع دهد .

این متخصصان آموزش داده شده اند تا به افراد دارای نگرانی های مربوط به سلامتی جنسی مانند شما کمک کنند و می توانند توصیه هایی را ارائه دهند .

 

 • صادق باشید .

خود ارضایی اغلب ننگ دارد .  برخی از آداب و رسوم دینی ، فرهنگی و معنوی ، خود ارضایی را با بی اخلاقی یا گناه مرتبط می کند . خود ارضایی نه بد است و نه غیراخلاقی .  طبیعی و سالم است.  اگر به دلیل خودارضایی احساس گناه یا ناراحتی می کنید ، به پزشک خود بگویید . بسیار مهم است که شما به ریشه احساسات خود برسید تا بتوانید بر آن ها غلبه کنید .

 

 • زمان بگذارید .

مشاوره برای ترک خود ارضایی ، یک مرحله ای نیست .  ویزیت تنها یک قدم به سمت کمک است ، اما شما باید انتظار داشته باشید که یک پزشک معالج را که در زمینه سلامت جنسی تخصص دارد برای چند هفته یا ماه ببینید .

با ادامه ملاقات ها و صحبت کردن ، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد .  این به شما کمک می کند تا در مورد احساسات و رفتارهای خود صادقانه تر و آینده نگر باشید .

 

 • برنامه ریزی کنید .

یکی از مراحل مشاوره برای ترک خود ارضایی ، نگه داشتن یک برنامه کامل روزانه است که فرصت ها را برای خودارضایی ، کاهش می دهد.  فعالیت هایی پیدا کنید که آرامش بخش ، جذاب یا مهیج باشند .

این می تواند شامل ورزش ، ذهن آگاهی ، یوگا ، کشف یک سرگرمی جدید ، دیدن دوستان برای صرف شام یا کاوش در موزه ها یا نمایشگاه های جدید باشد .  وقتی مشغول کار هستید ، فرصت های خودارضایی را کاهش می دهید .

 

 • مراقب بدن خود باشید .

یک رژیم غذایی سالم و ورزش از بسیاری جهات برای بدن شما مفید است. و به ترک خود ارضایی کمک می کند .  برای افرادی که تلاش می کنند جلوی خودارضایی را بگیرند ، تأکید جدید بر مراقبت از خود ممکن است باعث کاهش خواسته ها یا ایجاد انگیزه برای مقاومت شود . همچنین می تواند تمرکز جدیدی را برای انرژی و تلاش شما فراهم کند .

 

 • استراتژی ها را توسعه دهید .

با کمک پزشک یا درمانگر مشاوره برای ترک خود ارضایی ، زمان های مشکل خود را مشخص کنید .  شاید شما شب قبل از خواب خود ارضایی کنید .  شاید شما هر روز صبح در حمام خودارضایی کنید . اگر بتوانید تشخیص دهید که بیشترین احتمال خودارضایی را در چه زمان هایی دارید ، شما و پزشکتان می توانید برای غلبه بر اصرار و رفتارهای آموخته شده ، فعالیت هایی جایگزین داشته باشید .

 

 • زمان تنهایی خود را محدود کنید .

زمان تنها بودن ، می تواند برای افرادی که سعی در تغییر شکل رفتارها دارند ، دشوار باشد.  مشاوره برای ترک خود ارضایی به شما توصیه می کند ، سعی کنید فعالیت هایی را که معمولاً به تنهایی انجام می دهید ، به یک فضای عمومی تر منتقل کنید .

به عنوان مثال ، اگر دوست دارید ورزش تماشا کنید ، به جای ماندن در خانه ، به یک کافه برای تماشای بازی ورزشی بروید.

 

 • شب ها لباس اضافی بپوشید .

لباس زیر فقط یک مانع جسمی جزئی بین شما و دستگاه تناسلی شما ایجاد می کند .  اما مالیدن یا لمس کردن خود در شب ممکن است شما را به خودارضایی تشویق کند . اگر این رفتار ادامه داشت ، سعی کنید یک لایه اضافی لباس بپوشید .

 

 • تماشای فیلم های مستهجن را متوقف کنید .

تحریک ناشی از فیلم های مستهجن ، ممکن است برای غلبه بر آن خیلی قوی باشد و ترک خود ارضایی را دشوار کند . برای جلوگیری از دسترسی خود به فیلم مستهجن ، اقدامات لازم را انجام دهید .

هر فیلم ، مجله یا مطالب دیگری را که در رایانه خود دارید ، حذف کنید . رایانه خود را به یک اتاق عمومی در خانه منتقل کنید تا در استفاده از آن تنها نباشید .  همچنین می توانید نرم افزار مسدود کننده پورن را نصب کنید .

مشاوره برای ترک خود ارضایی

 • صبور باشید .

رفتاری که از کنترل خارج است ، یک شبه شکل نمی گیرد ، و یک شبه هم تمام نمی شود . در روند مشاوره برای ترک خود ارضایی ، صبور باشید .  متعهد به نتیجه نهایی باشید و بفهمید که ممکن است در طول مسیر به تله های ناگهانی برخورد کنید .  عزم جزم می تواند شما را از اشتباهات و اجتناب ناپذیر باز دارد .

 • به صورت منظم ورزش کنید .

یکی دیگر از توصیه های مشاوره برای ترک خود ارضایی ، ورزش کردن است . ورزش منظم می تواند شما را از نظر ذهنی قوی نگه دارد . تمرینات ساده مانند دویدن ، شنا ، پیاده روی و … می تواند باعث افزایش انرژی مثبت شود و تمرکز شما را  بالا ببرد .  سطح استرس را کم کند و به شما آرامش دهد.

 

روانشناسی پشت خود ارضایی بیش از حد

خودارضایی بیش از حد نشانه وضعیت روانی غالب است که می تواند باعث اختلالات رفتاری شود .  احساس شدید گناه بعد از خود ارضایی یکی از نشانه های اعتیاد به خود ارضایی است. اعتیاد به خود ارضایی می تواند به افزایش میزان مصرف الکل منجر شود .  بنابراین خود ارضایی اگر اجباری شود یا تمایل به مجبور کردن خود به انجام این کار باشد ، به مشکل تبدیل می شود.  و بهترین راه حل برای جلوگیری از آن ، داشتن مشاوره برای ترک خود ارضایی است .

 

نکته مهم :

خود ارضایی ، یک فعالیت سالم و عادی است.  با این حال ، برای برخی افراد ، این امر می تواند شروع به مداخله در زندگی و فعالیت های روزمره کند . اگرچه هیچ عوارض جانبی جسمی برای خودارضایی به وجود نمی آید ، ممکن است در کار ، مدرسه و روابط شما اختلال ایجاد کند .

اگر این اتفاق برای شما افتاده است ، مشاوره برای ترک خود ارضایی ممکن است به شما کمک کند رابطه سالم تری با این فعالیت جنسی داشته باشید . اگر روند دشوار است ، ناامید نشوید .  متمرکز بمانید و از کمک یک متخصص مراقبت بهداشتی استفاده کنید .

 

آیا خیلی زیاد خود ارضایی می کنید ؟

چگونه می دانید که بیش از حد خود ارضایی می کنید تا بخواهید به فکر مشاوره برای ترک خود ارضایی داشته باشید ؟ شما شاهد تغییرات رفتاری خواهید بود که می تواند پیرامون شما را تحت تأثیر قرار دهد . در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند این واقعیت را نشان دهد که شما بیش از حد خودارضایی می کنید .

 • مختل شدن کار ، مدرسه و اجتماعات اجتماعی برای خودارضایی .
 • یک خواسته غیرقابل کنترل برای انجام خود ارضایی .
 • برنامه ریزی می کنید تا هر کجا که لازم باشد این کار را انجام دهید .

 

 

حقایق جالب درباره خود ارضایی

در اینجا چند واقعیت جالب وجود دارد که بینشی از این موضوع و جنبه های دیگر آن به شما ارائه می دهد که می تواند مشاوره برای ترک خود ارضایی را راحت تر کند :

 • مردانی که هر هفته پنج بار انزال می کنند ، خطر کمتری برای ابتلا به سرطان پروستات دارند .
 • خود ارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی ، کاهش درایوهای جنسی ، ناباروری یا نابینایی نمی شود .
 • زنان در اواخر دهه 20 خودارضایی زیادی دارند .
 • خود ارضایی زندگی جنسی شما را بهبود می بخشد .
 • مردان بیشتر از زنان خودارضایی می کنند .

 

چرا مردم خودارضایی می کنند؟

خودارضایی کاملاً طبیعی است و دلایل زیادی وجود دارد که مردم این کار را انجام می دهند. مانند :

 • کمتر کردن استرس
 • کمبود رابطه جنسی
 • درک بهتر از بدن
 • مسائل مربوط به روابط

 

 

آیا خود ارضایی عوارض جانبی دارد؟

بله ، خودارضایی بیش از حد عوارض جانبی زیادی از نظر جسمی و روحی به همراه دارد .

 • عوارض جسمی

​​از نظر جسمی ، خودارضایی بیش از حد می تواند منجر به احساس سوزش پوستی شود .  تورم قسمت های بدن به دلیل عفونت یا التهاب راه به همراه دارد . که می تواند خطرناک باشد  .  اعتیاد به خود ارضایی می تواند باعث پارگی و تحریک پوست شود.  همچنین می تواند منجر به احساس گناه شدید شود که می تواند فرد را ناراحت کند.   می تواند به افسردگی و هراس منجر شود و همچنین بر نحوه رفتار او در جامعه تأثیر بگذارد. مشاوره برای ترک خود ارضایی به کاهش عوارض جسمی ناشی از اعتیاد به خود ارضایی کمک می کند .

 • عوارض جانبی ذهنی

 از نظر روانشناختی ، خودارضایی بیش از حد ، مبارزه در درون است.  درک شما از پدیده های خاص شروع به تغییر می کند و شاهد تغییرات رفتاری مانند ارتباطات جنسی ضعیف ، درگیری های غیر ضروری جنسی با شریک زندگی و روابط خود خواهید بود. داشتن مشاوره برای ترک خود ارضایی برای کاهش احساس منفی و اختلالات رفتاری ناشی از اعتیاد به خود ارضایی ضروری است .

مشاوره برای ترک خود ارضایی

سؤالات متداول

در اینجا چند سؤال متداول مطرح می شود که بینشی از خود ارضایی به شما می دهد .

 

آیا زنان خودارضایی می کنند ؟

بله ، زنان نیز خودارضایی می کنند . آمار خودارضایی در خانم ها کمتر از مردان است . با این حال در زنان نیز اعتیاد به خود ارضایی مشاهده می شود که بهتر است از مشاوره برای ترک خود ارضایی کمک بگیرند .

 

 آیا خود ارضایی باعث ایجاد جوش می شود؟

نه ، این یک افسانه است که خود ارضایی باعث ایجاد جوش می شود.  این تغییرات هورمونی است که در واقع باعث می شود پوست شما روغن بیشتری تولید کند و در نتیجه منجر به آکنه شود.  که این پدیده با مشاهده سن بلوغ قابل مشاهده است .

 

چطور خود ارضایی برای سلامتی مفید است ؟

خود ارضایی هم به لحاظ روحی و هم از نظر جسمی به شما کمک می کند.  شما را از استرس رهایی می بخشد و از نظر جسمی نیز از خطرات ناشی از اختلال نعوظ جلوگیری می کند .  این بی خطرترین راه برای برقراری رابطه جنسی است به گونه ای که شما را از خطرات بارداری دور نگه می دارد . و از ابتلا به عفونت های مقاربتی (STD) جلوگیری می کند.

 

عقاید اشتباه در مورد خود ارضایی :

افراد زیادی به شما خواهند گفت که خود ارضایی بد است و منجر به بسیاری از عوارض سلامت جنسی می شود . در این جا باورهای اشتباهی وجود دارد که شما باید بداند .

 • کوری
 • خمیدگی آلت تناسلی مرد
 • اختلال در نعوظ
 • کوچک شدن آلت تناسلی
 • ریزش موی سر و بدن
 • ناباروری
 • کاهش تعداد اسپرم
باید درک کنید که خود ارضایی بیش از حد می تواند باعث ایجاد اشک های پوستی ، افسردگی و تغییر در رفتار شود که در مشاوره برای ترک خود ارضایی مورد بررسی قرار می گیرند . اما موارد بالا از عوارض خود ارضایی نیستند .
24 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع