به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
ترک خود ارضایی

ترک خود ارضایی

خود ارضایی بخشی طبیعی از سلامت جنسی است. فعالیتی است که می تواند راهی امن برای کشف نیازهای جنسی و بدن و لذت بردن باشد. با این حال ، اگر خود ارضایی شما را از انجام کارهای روزمره باز می دارد یا در کار یا مسئولیت های شما اختلال ایجاد می کند ، ممکن است وقت آن باشد که سعی کنید راه‌های مختلغ برای ترک خود ارضایی را امتحان کنید. در این مقاله به واقعیت های خود ارضایی، عوارض انجام بیش از حد آن و روش های مناسب برای ترک خود ارضایی اشاره شده است.

راه‌های ترک خود ارضایی

افرادی که در رابطه جنسی با شریک زندگی خود هستند ، خودارضایی می کنند.  افرادی که در یک رابطه نیستند ، خود ارضایی می کنند.  افرادی که زندگی جنسی لذت بخشی ندارند ، نیز خود ارضایی می کنند.  برای اکثر افراد ، خود ارضایی یک فعالیت عادی است. اما در صورت خارج شدن آن از کنترل ، نیاز به اقدام برای ترک خود ارضایی است.

گاهی اوقات خودارضایی می تواند مشکل ساز شود و بهتر است از یک متخصص برای ترک خود ارضایی کمک گرفته شود.  این اتفاق زمانی می افتد که :

 • شما نمی توانید اشتیاق خودارضایی را کنترل کنید.
 • کار ، مدرسه یا عملکردهای اجتماعی را مختل کنید تا بتوانید خودارضایی کنید.

ترک خود ارضایی

چگونه جلوی خودارضایی را بگیریم ؟

یادگیری ترک خود ارضایی یک فرایند است.  شما باید بر خواسته ها و رفتارهایی که ماه ها و احتمالاً سال ها تمرین کرده اید ، غلبه کنید.  این یادگیری می تواند زمان ببرد.  اما ممکن است

مانند هر رفتار دیگری که از کنترل خارج است ، به یک سری مراحل و استراتژی برای ترک خود ارضایی نیاز باشد. این استراتژی ها می توانند رویکردهای زیر را شامل شوند :

 

 • یک درمانگر پیدا کنید.

هنگامی که شما برای ایجاد رابطه سالم تر با خودارضایی و یا قطع کامل آن آماده هستید ، با پزشک خود صحبت کنید. و برای داشتن یک درمانگر اقدام کنید.  پزشک می تواند شما را به یک مشاور ، روانشناس یا روانپزشک متخصص در زمینه سلامت جنسی ارجاع دهد.

این متخصصان آموزش داده شده اند تا به افراد دارای نگرانی های مربوط به سلامتی جنسی مانند شما کمک کنند و می توانند توصیه هایی را ارائه دهند.

 

 • صادق باشید.

خود ارضایی اغلب ننگ دارد.  برخی از آداب و رسوم دینی ، فرهنگی و معنوی ، خود ارضایی را با بی اخلاقی یا گناه مرتبط می کند. خود ارضایی نه بد است و نه غیراخلاقی.  طبیعی و سالم است.  اگر به دلیل خودارضایی احساس گناه یا ناراحتی می کنید ، به پزشک خود بگویید. بسیار مهم است که شما به ریشه احساسات خود برسید تا بتوانید بر آن ها غلبه کنید.

 

 • زمان بگذارید.

مشاوره برای ترک خود ارضایی ، یک مرحله ای نیست.  ویزیت تنها یک قدم به سمت کمک است ، اما شما باید انتظار داشته باشید که یک پزشک معالج را که در زمینه سلامت جنسی تخصص دارد برای چند هفته یا ماه ببینید.

با ادامه ملاقات ها و صحبت کردن ، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.  این به شما کمک می کند تا در مورد احساسات و رفتارهای خود صادقانه تر و آینده نگر باشید.

 

 • برنامه ریزی کنید.

یکی از مراحل ترک خود ارضایی ، نگه داشتن یک برنامه کامل روزانه است که فرصت ها را برای خودارضایی ، کاهش می دهد.  فعالیت هایی پیدا کنید که آرامش بخش ، جذاب یا مهیج باشند.

این می تواند شامل ورزش ، ذهن آگاهی ، یوگا ، کشف یک سرگرمی جدید ، دیدن دوستان برای صرف شام یا کاوش در موزه ها یا نمایشگاه های جدید باشد.  وقتی مشغول کار هستید ، فرصت های خودارضایی را کاهش می دهید.

 

 • مراقب بدن خود باشید.

یک رژیم غذایی سالم و ورزش از بسیاری جهات برای بدن شما مفید است. و به ترک خود ارضایی کمک می کند.  برای افرادی که تلاش می کنند جلوی خودارضایی را بگیرند ، تأکید جدید بر مراقبت از خود ممکن است باعث کاهش خواسته ها یا ایجاد انگیزه برای مقاومت شود. همچنین می تواند تمرکز جدیدی را برای انرژی و تلاش شما فراهم کند.

 

 • استراتژی ها را توسعه دهید.

با کمک پزشک یا درمانگر ، زمان های مشکل خود را مشخص کنید.  شاید شما شب قبل از خواب خود ارضایی کنید.  شاید شما هر روز صبح در حمام خودارضایی کنید. اگر بتوانید تشخیص دهید که بیشترین احتمال خودارضایی را در چه زمان هایی دارید ، شما و پزشکتان می توانید برای غلبه بر اصرار و رفتارهای آموخته شده ، فعالیت هایی جایگزین داشته باشید.

 

 • زمان تنهایی خود را محدود کنید.

زمان تنها بودن ، می تواند برای افرادی که سعی در تغییر شکل رفتارها دارند ، دشوار باشد.  متخصصان توصیه می کنند سعی کنید فعالیت هایی را که معمولاً به تنهایی انجام می دهید ، به یک فضای عمومی تر منتقل کنید.

به عنوان مثال ، اگر دوست دارید ورزش تماشا کنید ، به جای ماندن در خانه ، به یک کافه برای تماشای بازی ورزشی بروید.

 

 • شب ها لباس اضافی بپوشید.

لباس زیر فقط یک مانع جسمی جزئی بین شما و دستگاه تناسلی شما ایجاد می کند.  اما مالیدن یا لمس کردن خود در شب ممکن است شما را به خودارضایی تشویق کند. اگر این رفتار ادامه داشت ، سعی کنید یک لایه اضافی لباس بپوشید.

 

 • تماشای فیلم های مستهجن را متوقف کنید.

تحریک ناشی از فیلم های مستهجن ، ممکن است برای غلبه بر آن خیلی قوی باشد و ترک خود ارضایی را دشوار کند. برای جلوگیری از دسترسی خود به فیلم مستهجن ، اقدامات لازم را انجام دهید.

هر فیلم ، مجله یا مطالب دیگری را که در رایانه خود دارید ، حذف کنید. رایانه خود را به یک اتاق عمومی در خانه منتقل کنید تا در استفاده از آن تنها نباشید.  همچنین می توانید نرم‌افزار مسدود کننده پورن را نصب کنید.

 

 • صبور باشید.

رفتاری که از کنترل خارج است ، یک شبه شکل نمی گیرد ، و یک شبه هم تمام نمی شود. در روند ترک خود ارضایی ، صبور باشید.  متعهد به نتیجه نهایی باشید و بفهمید که ممکن است در طول مسیر به تله های ناگهانی برخورد کنید.  عزم جزم می تواند شما را از اشتباهات و اجتناب ناپذیر باز دارد.

این مقاله هم بخوانید  طرحواره درمانی چیست؟

 

 • به صورت منظم ورزش کنید.

یکی دیگر از توصیه های متخصصان برای ترک خود ارضایی ، ورزش کردن است. ورزش منظم می تواند شما را از نظر ذهنی قوی نگه دارد. تمرینات ساده مانند دویدن ، شنا ، پیاده‌روی و … می تواند باعث افزایش انرژی مثبت شود و تمرکز شما را  بالا ببرد. سطح استرس را کم کند و به شما آرامش دهد.

 

روانشناسی پشت خود ارضایی بیش از حد

خودارضایی بیش از حد نشانه وضعیت روانی غالب است که می تواند باعث اختلالات رفتاری شود.  احساس شدید گناه بعد از خود ارضایی یکی از نشانه های اعتیاد به خود ارضایی است. اعتیاد به خود ارضایی می تواند به افزایش میزان مصرف الکل منجر شود.  بنابراین خود ارضایی اگر اجباری شود یا تمایل به مجبور کردن خود به انجام این کار باشد ، به مشکل تبدیل می شود.  و بهترین راه حل برای جلوگیری از آن ، کمک گرفتن از یک متخصص است.

 

نکته مهم :

خود ارضایی ، یک فعالیت سالم و عادی است.  با این حال ، برای برخی افراد ، این امر می تواند شروع به مداخله در زندگی و فعالیت های روزمره کند. اگرچه هیچ عوارض جانبی جسمی برای خودارضایی به وجود نمی آید ، ممکن است در کار ، مدرسه و روابط شما اختلال ایجاد کند.

اگر این اتفاق برای شما افتاده است ، کمک گرفتن از یک متخصص ممکن است به شما کمک کند رابطه سالم تری با این فعالیت جنسی داشته باشید. اگر روند دشوار است ، ناامید نشوید.  متمرکز بمانید و از کمک یک متخصص مراقبت بهداشتی استفاده کنید.

 

آیا خیلی زیاد خود ارضایی می کنید ؟

چگونه می‌دانید که بیش از حد خود ارضایی می کنید؟ شما شاهد تغییرات رفتاری خواهید بود که می تواند پیرامون شما را تحت تأثیر قرار دهد. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند این واقعیت را نشان دهد که شما بیش از حد خودارضایی می کنید.

 • مختل شدن کار ، مدرسه و اجتماعات اجتماعی برای خودارضایی.
 • یک خواسته غیرقابل کنترل برای انجام خود ارضایی.
 • برنامه ریزی می کنید تا هر کجا که لازم باشد این کار را انجام دهید.

 

حقایق جالب درباره خود ارضایی

در اینجا چند واقعیت جالب وجود دارد که بینشی از این موضوع و جنبه های دیگر آن به شما ارائه می دهد که می تواند ترک خود ارضایی را راحت تر کند :

 • مردانی که هر هفته پنج بار انزال می کنند ، خطر کمتری برای ابتلا به سرطان پروستات دارند.
 • خود ارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی ، کاهش درایوهای جنسی ، ناباروری یا نابینایی نمی شود.
 • زنان در اواخر دهه 20 خودارضایی زیادی دارند.
 • خود ارضایی زندگی جنسی شما را بهبود می بخشد.
 • مردان بیشتر از زنان خودارضایی می کنند.

 

چرا مردم خودارضایی می کنند؟

خودارضایی کاملاً طبیعی است و دلایل زیادی وجود دارد که مردم این کار را انجام می دهند. مانند :

 • کمتر کردن استرس
 • کمبود رابطه جنسی
 • درک بهتر از بدن
 • مسائل مربوط به روابط

 

آیا خود ارضایی عوارض جانبی دارد؟

بله ، خودارضایی بیش از حد عوارض جانبی زیادی از نظر جسمی و روحی به همراه دارد.

 • عوارض جسمی

​​از نظر جسمی ، خودارضایی بیش از حد می تواند منجر به احساس سوزش پوستی شود.  تورم قسمت های بدن به دلیل عفونت یا التهاب راه به همراه دارد. که می تواند خطرناک باشد.  اعتیاد به خود ارضایی می تواند باعث پارگی و تحریک پوست شود.  همچنین می تواند منجر به احساس گناه شدید شود که می تواند فرد را ناراحت کند. می تواند به افسردگی و هراس منجر شود و همچنین بر نحوه رفتار او در جامعه تأثیر بگذارد.

 • عوارض جانبی ذهنی

 از نظر روانشناختی ، خودارضایی بیش از حد ، مبارزه در درون است.  درک شما از پدیده های خاص شروع به تغییر می کند و شاهد تغییرات رفتاری مانند ارتباطات جنسی ضعیف ، درگیری های غیر ضروری جنسی با شریک زندگی و روابط خود خواهید بود.کمک گرفتن از روانشناس برای کاهش احساس منفی و اختلالات رفتاری ناشی از اعتیاد به خود ارضایی ضروری است.

 

عقاید اشتباه در مورد خود ارضایی :

افراد زیادی به شما خواهند گفت که خود ارضایی بد است و منجر به بسیاری از عوارض سلامت جنسی می شود. در این جا باورهای اشتباهی وجود دارد که شما باید بداند.

 • کوری
 • خمیدگی آلت تناسلی مرد
 • اختلال در نعوظ
 • کوچک شدن آلت تناسلی
 • ریزش موی سر و بدن
 • ناباروری
 • کاهش تعداد اسپرم

آیا زنان خودارضایی می کنند ؟

بله ، زنان نیز خودارضایی می کنند. آمار خودارضایی در خانم ها کمتر از مردان است. با این حال در زنان نیز اعتیاد به خود ارضایی مشاهده می شود که بهتر است از مشاوره برای ترک خود ارضایی کمک بگیرند.

چطور خود ارضایی برای سلامتی مفید است ؟

خود ارضایی هم به لحاظ روحی و هم از نظر جسمی به شما کمک می کند.  شما را از استرس رهایی می بخشد و از نظر جسمی نیز از خطرات ناشی از اختلال نعوظ جلوگیری می کند.  این بی خطرترین راه برای برقراری رابطه جنسی است به گونه ای که شما را از خطرات بارداری دور نگه می دارد. و از ابتلا به عفونت های مقاربتی (STD) جلوگیری می کند.

 آیا خود ارضایی باعث ایجاد جوش می شود؟

نه ، این یک افسانه است که خود ارضایی باعث ایجاد جوش می شود.  این تغییرات هورمونی است که در واقع باعث می شود پوست شما روغن بیشتری تولید کند و در نتیجه منجر به آکنه شود.  که این پدیده با مشاهده سن بلوغ قابل مشاهده است.

4.7/5 - (73 امتیاز)
90 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
صادق
1 ماه قبل

اگر می‌خواهی ترک کنی قسمت میدم بخون متن رو من همسن تو هستم و حالت رو میدونم
دوستان یک چیزی بهتون میگم ولی باور کنید عملیه منم یکی مثل شمام .دوستان نماز خیلی تاثیر داردسعی کنید نماز تون رو بخونید اولش که من میخواستم نماز بخونم خیلی سخت بود و نمیتونستم نماز بخونم یک روز میخوندم یک روز نمیخوندم ولی خیلی برای ترک این عمل زشت تاثیر داشت منی که هر روز این کار بد رو انجام می‌دادم دو روز خودمو نگه داشتم کم کم داشت زمانش رو زیاد تر میکردم دو روز سه روز یک هفته ولی خیلی شکست خوردم باژ دوباره انجام میدام ولی اگر انجام میدام ناراحت میشدم و میرفتم غسل میکردم و برای نماز بعدی آماده میشدم اگه صبح بود برای نماز ظهر اگر ظهر بود برای نماز مغرب ولی نمازم رو به سختی میخوندم منم مثل شما نماز برام سخت بود و از نماز خوندن جلوی دیگران خجالت میکشیدم مثلا یه روز رفته بودیم گردش جمعیت هم بالا بود دم ظهر بود یواشکی میرفتم نماز میخوندم قبله رو هم که بلد نبودم ولی یه طرف وایستادم نماز میخوندم دیگه جایی رسید که دیگه خجالت نمی‌کشیدم اگه جمعیت بالا بود هم توی جمع نماز میخوندم دوست من اگر میخواهی این عمل ترک کنی نگاه منم مثل تو هستم و خیلی بدتر و گناه کار تر من ۱۸ سالمه پسر هم هستم از من بشنو تویی که اومدی اینجا حتما وجودت پاکه که می‌خواهی این کار بد رو ترک کنی نگاه ۱ سعی کن نمازت رو بخونی حالا بزار اثر نماز روی خودم هم بگم بهت ۴ ماه اصلن این کار زشت رو انجام ندادم نگاه گول خوردم این کارو دوباره انجام دادم ولی باز سریع برگشتم ۲ اگر کاری رو انجام دادی نگو من دیگه رفتم توش بزار تا آخرش برم اگه تصویر زشتی دیدی نگاه من که نگاه کردم بزار نگاه کنم اگه اینو گفتی بزار نگاه کنم بدون دوباره اون کار خیلی زشت رو انجام میدیم ۳ نگاه دوستانه میگم با خودت بازی نکن اگر انجام دادی نگو بزار تمومش کنم بدون هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه هست ۴ اگه اون مایع کثیف اومد بیرون برو غسل کن بیا نماز بخون نگو بزار کار رو یکسره کنم مهم خیلی مهم یه جا واستا اگر نگاهت افتاد به تصویر هر اتفاقی افتاد نه بگو بگو نه نمی‌خواهم انجام بدم اگر نه گفتی کار خودت رو راحت کردی اگر نتونستی نه بگی و اون کار بد رو انجام دادی سریع برو توبه کن نگو بزار دومی رو هک انجام بدم سومی همون جا هستی وایستا . قول بهت میدم اگر نمازتو بخونی بتوانی این عمل رو کم تر کنی و اصلن انجام ندی یا بینش فاصله بنداز من خودم ۱۵ سالم بود اوج این کار ۵ بار روزی شاید انجام می‌دادم ولی نماز خوندم سعی کردم کم کم فاصله بندازم یا کمش کنم اول یه روز باز یه روز بعدش دو روز همینطور رفت بالا زمانش ولی اگر این کارو کردین ناامید نشید خدا خیلی بزرگه میبخشه باز سعی کن تلاش کن و اینو بدون قولت میدم که اینکارو ترک کردی با خدا هم رفیق میشی خودت میبینی اگه دعا کردی میبینی خدا جوابت رو سریع میده خیلی کارها انجام میدی شاید بگی الکی میگم ولی تو امتحان کن بدون خدا خیلی دوستت داره اگه نشد بگو دیگه نماز هم نمیخونم کاری با خدا هم ندارم ولی بدون اگه تو کاری با خدا نداشته باشی خدا با تو کار داره حاضرم قسم بخورم جاهایی بود گناه کردم خیلی بد ولی خدا خودش منو برگردوند طوری میشی که وجود خدا رو کنارت حس میکنی نمی‌بینی ولی با تمام وجود حسش میکنی ولی سعی کن نمازت اول وقت باشه تو ایی که میگی نمیتونم نماز بخونم خجالت میکشم اصن بابا و مامانم نماز نمیخونن توی خونه ما هیشکی نماز نمیخونه قولت میدم اگه نماز بخونی همون بابای که خودش نماز نمیخونه خوشحال میشه که دخترش پسرش نماز میخونه یا بعضی ها از دوستاشون خجالت میکشن میگن من اگه نماز بخونم دوستام با من بد میشن به خدا قولت میدم خدا چیز هایی بهت میده که دوست رفیق هیچی نیستش دختر خانم و پسر خوب بدون اگه برا خدا کاری رو ترک کردی اگه چادر پوشیدی اگه گناهی ترک کردی بخدا بخدا خدا خودش همون جا بهت میده میدونم شاید حرفام برات شوخی باشه منم مثل تو بودم باورم نمیشد ولی شد ..نگاه نه من اخوندم نه سنی دارم۱۸سالمه که بخام شما رو نصیحت کنم ولی این چیز هایی که دیدم بهتون گفتم شاید که کمکی بهتون کنم و از خدا معذرت میخام که خیلی ناسپاسیشو کردم همین اگه تا اینجا خوندی برا من هم معذرت خواهی کن . بگو خدا خودشو پدر واداشت بیامرزه که این پیام نوشت تو نمازت رو بخون به اون فیلما تصاویر سعی کن نزدیک نشی کم کم اصلن نگاه هم بهشون ننداز
منم مثل شما و بدتر از شما بودم و هستم
ولی به خدا قسم میخورم هیچی مثل نماز نمیتونه آدم رو از گناه. کار بد .بد رفتاری. هر کار بدی آدم رو نجات بده اگه میخواهی این کار رو ترک کنی اگه میخواهی بچه ها باتو خوب شن اگه میخواهی معلمت با تو خوب شه هرچی برو نماز بخون
سرت رو در نمیارم رفیق ازخدا میخوام که این متن که نوشتم روی خودم و شما اثر بزاره
ممنونم اگه تا اینجا خوندی
ولی هیچی مثل نماز نیست بخون و اثرش رو بدون هرچی دونستم بهت گفتم یه چیز دیگه اگه شکست خوردی بازم بلند شد

همسن شما در شرایط شما

کامران
1 روز قبل
پاسخ به  صادق

سلام
کتاب راز کنترل شهوت که رایگان هست رو از گوگل دانلود کنین و بخونین

ابراهیم
1 ماه قبل

سلام
کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو از گوگل دانلود کنین بخونین
رایگان هست
تا الان 100 هزار نفر خوندن و تغییر کردن و کلی رشد کردن

امیر خان
1 ماه قبل

چکار کنم دیگه دارم از خجالت آب میشم نزدیک یک سالی هست این عمل زشت رو میکنم احساس گناه میکنم خیلی بعدشم نمیتونم برم پیش روان پزشک دیگه دارم کور میشم و لاغر شدن

Alireza
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من 15 سالم هست و خود ارضایی میکنم اما من این کار رو اصلا بهش وابستگی ندارم و راحت میتونم ترک کنم
اما متاسفانه رابطه جنسی نمیتونم داشته باشم من باید چیکار کنم که خود ارضایی ضرر نداشته باشه مثلا در ماه خود ارضایی بکنم یا در هفته ممنون میشم پاسخ بدین

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  Alireza

سلام دوست عزیز؛ اکیدا توصیه میکنم تا این موضوع تبدیل به اختلال جدی نشده است،حتما با یک روانشناس صحبت کنید تا با در نظر گرفتن همه ابعاد شرایط شما، بتونید بهترین راهنمایی رو بگیرید.

ابوالفضل کلاته
3 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر بنده 22 سالمه و الان به مدت 5 ساله که درگیر خودارضایی هستم و به دنبال متخصصی در این زمینه در شهر گرگان میگردم آیا مشاوری در این زمینه در شهر گرگان هست که آدرسش رو به بنده بدهید؟ تنهایی هرکاری کردم نتونستم جلوی خودمو بگیرم و باید با کمم یک مشاور کارمو جلو ببرم خواهشا اگر میشناسید معرفی کنید

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ میتونید جهت گرفتن وقت مشاوره غیرحضوری در این زمینه با مرکز روان ارام با شماره تلفن02188216100 و 09905758590 تماس بگیرید.

عطیه راد
4 ماه قبل

سلام منم دخترم ۱۸ سالمه از ۹ سالگی خود ارضایی میکنم اما چند سالی هست خیلی زیادشده روزی سه چهار بار و اصلا قدرت ترک کردنش رو ندارم
چیکار کنم؟؟

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  عطیه راد

سلام دوست عزیز بهتره حتما به مشاور فردی مراجعه کنید

Wolf
4 ماه قبل

سلام
ببخشید خودارضایی بر حافظه هم تاثیر میگذارد
موجب فراموشی یا کند شدن ذهن هم میشود
اگر میشود من چند وقتی هست ترک کردم و ذهنم کند شده است آیا راه حلی برای تقویت ذهن دارید

علی
5 ماه قبل

سلام من هر 7 روز ی بار این عمل رو انجام میدم ایا باز هم عوارض داره

زشته خدا مبینه که...
4 ماه قبل
پاسخ به  علی

دوست من ‌این سایتهای بیگانه هست که شما را به انجام این کار زشت وادار میکنه. یه چیزی به تو بگم طبق بررسی های اخر هار یک بار خودارضایی برابر 90بار رابطه چنسی ازت انرژی کیگیرد. پس گول این سایت ها نخورد

مهدی
6 ماه قبل

سلام میخواستم بگم شما که میگید خودارضایی عوارض نداره پس چرا تو سایتای دیگ همه میزنن عوارض بدی داره و میشه خود ارضایی و ترک نکنیم بجاش ۳ هفته به یکبا خود ارضایی کنیم

تیم محتوا روان آرام
5 ماه قبل
پاسخ به  مهدی

دوست عزیز خودارضایی اگر به حالت وسواس برسه و تمامی جوانب زندگی شمارو تحت تاثیر قرار بده، باید توسط روانشناس بررسی و درمان بشه

بدبخت
6 ماه قبل

من الان نزدیک به دو هفته هس ک دیگ خودارضایی نمیکنم و فکر میکنم ک دارم ترک میکنم این دفعه واقعا تصمیم به ترک گرفتم

بدبخت
6 ماه قبل

سلام من 14 سالم هست و پسر هستم نزدیک ب یک سالو نیم هستم خود ارضایی میکنم و خیلی از این بابت ناراحت هستم چی کار کنم هر کاری هم میکنم نمیتونم

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  بدبخت

سلام دوست عزیز خود ارضایی طبق تکست های علمی روانشناسی و روانپزشکی اختلال محسوب نمیشه و عوارض نداره .فقط زمانی اختلاله که حالت وسواسی داشته باشه ، یعنی صرفا به خاطر فکر آزار دهنده ای که در شما نسبت به خود ارضایی هست انجام بشه و تعداد دفعاتش بسیار زیاد باشه ، جوری که زندگی شما رو مختل کنه ، در این صورت باید به سکس تراپ مراجعه کنید .

AliMREH
7 ماه قبل

سلام میخواستم بدونم اگه این کار رو بذاریم کنار چشم هامون و موهامون به حالت عادی برمیگرده یا نه الان چشم های من خیلی ریز شده خواهش میکنم جواب بدید

تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  AliMREH

عوارضی نداره عزیز‌

*****
8 ماه قبل

سلام من ۱۳ سالمه و دختر هستم چند ساله خودارضایی دارم چند بار میخواستم ترک کنم اما نتونستم ولی کمترش کردم میخواستم از تون کمک بگیرم خواهش میکنم جواب بدین و کمکم کنین من هر جا از هر کس کمک خواستم به در بسته خوردم یک بار قبلاً پیام دادم اما جوابمو ندادین

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  *****

سلام دوست عزیز خود ارضایی طبق تکست های علمی روانشناسی و روانپزشکی اختلال محسوب نمیشه و عوارض نداره .فقط زمانی اختلاله که حالت وسواسی داشته باشه ، یعنی صرفا به خاطر فکر آزار دهنده ای که در شما نسبت به خود ارضایی هست انجام بشه و تعداد دفعاتش بسیار زیاد باشه ، جوری که زندگی شما رو مختل کنه ، در این صورت باید به سکس تراپ مراجعه کنید .

M.m
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر ایا پزشک سکس تراپ میتواند برای تجویز دارو اندام جنسی را لمس کند؟ یا حتی برای تحریک از دستگاهی استفاده کند تا نمونه ترشح بردارد ؟؟

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  M.m

سلام خیر به هیچ عنوان لمس وجود ندارد‌. صرفا از نظر روانی بررسی میشه تا کیفیت رابطه جنسی بالا بره‌.

محمدی
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید ۱۷سالمه و تقریبا هر روز عمل خود ارضایی را انجام میدم نزدیک دو سالی میشه وبعد از عمل خود ارضایی احساس پشیمانی میکنم چندین. بار خواستم ترک کنم ولی نشد لطفاً ازتون خواهش میکنم کمکم کنید

Last edited 9 ماه قبل by محمدی
ملیکا
10 ماه قبل

سلام خوب هستین دختری دارم ۱۶ ساله چند باری دیدم خودارضایی میکنه و چیزی نگفتم اما حالا روش باز شده و بهم میگه بیا باهم لز داشته باشیم چطور بهش بفهمونم که باید ترک کنه

تیم محتوا روان آرام
9 ماه قبل
پاسخ به  ملیکا

سلام دوست عزیز حتما باید به مشاور جنسی یا سکستراپیست مراجعه کنید تا به صورت دقیق این مسئله بررسی بشه و بهترین راهکار در این زمینه به شما داده بشه اگر مایل هستید میتونید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید.

محمد
8 ماه قبل
پاسخ به  ملیکا

دوست عزیز شما میتوانید به راحتی با مسائل دخترتون کنار بیاین با مشورت یا کارهای ک برای او ضرر نداشته باشه حتما با مشاور در میان بگذارید

.........
10 ماه قبل

سلام.من یه چند سالی هست که خودإرضايی میکنم.دوبار هم به مدت 40یا45روز ترک کردم،ولی بازم انجامش دادم.الان که دارم اینو میگم قبلش خوإرضایی کردم.خودإرضایی حس خوبی بهم میده(موقع انجام دادنش)ولی بعد از لذتش(احساس گناه شدید دارم).
ازتون کمک می‌خوام،لطفا کسی میتونه کمکم کنه!؟

تیم محتوا روان آرام
10 ماه قبل
پاسخ به  .........

سلام دوست عزیز خود ارضایی طبق تکست های علمی روانشناسی و روانپزشکی اختلال محسوب نمیشه و عوارض نداره .فقط زمانی اختلاله که حالت وسواسی داشته باشه ، یعنی صرفا به خاطر فکر آزار دهنده ای که در شما نسبت به خود ارضایی هست انجام بشه و تعداد دفعاتش بسیار زیاد باشه ، جوری که زندگی شما رو مختل کنه ، در این صورت باید به سکس تراپ مراجعه کنید .

محمد
11 ماه قبل

آقای دکتر من 15 سالمه حدود دوساله ک این کارو به دفعات در هفته انجام میدم از روی ناآگاهی و خامی این اشتباه را مرتکب شدم حالا که با اثرات مضرش اشنا شدم قصد ترک دارم
آیا پس از ترک این مورد روی زندگی آینده من اثر میزاره ؟؟
چه کارهایی برای جبران ضرر های جسمانی باید انجام بدم ؟؟

Last edited 11 ماه قبل by محمد
تیم محتوا روان آرام
10 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز خود ارضایی طبق تکست های علمی روانشناسی و روانپزشکی اختلال محسوب نمیشه و عوارض نداره .فقط زمانی اختلاله که حالت وسواسی داشته باشه ، یعنی صرفا به خاطر فکر آزار دهنده ای که در شما نسبت به خود ارضایی هست انجام بشه و تعداد دفعاتش بسیار زیاد باشه ، جوری که زندگی شما رو مختل کنه ، در این صورت باید به سکس تراپ مراجعه کنید .

محمد
11 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه حدود یک سال این کارو میکنم ولی الن میخوام ترک کنم نمیتونم تهش فقط تا یک هفته میتونم نزنم هفته ای یبار این کار رو انجام میدم لطفا بهم کمک کنید

......
1 سال قبل

اقای دکتر تورو خدا جواب بدید اون فقط یک بار تو زندگیم بود و قسم خوردم انجام ندم.
ایا عوارض داره ؟
لطفا بگید خیلی میترسم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  ......

خیر دوست عزیز

......
1 سال قبل

سلام علیکم.
من ۱۵ سالمه ینی تازه وارد ۱۵ سال شدم و یک بار در عمرم خودارضایی کردن و ابش هم اومد.
الان مثل چی پشیمونم و میخام قسم بخوردم که این بار اول و اخرم باشه.
الان خیلی ترسیدم و میخام بدونم ایا عوارضی هم داره تو این یک بار انجام دادن؟

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  ......

سلام خیر عوارض نداره

Aria
1 سال قبل

من هفته ای یه بار خود ارضایی میکنم شایدم ۲ بار و احساس کردم وقتی به موهام دست میزنم و میکشمش انگار چند تار میاد تو دستم اگه ترک کنم خوب میشه؟ چند روز طول میکشه

سارا
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۶ سالمه و از ده سالگی خودارضایی میکنم بچه بودم دفعاتش بیشتر بود الان کمتر شده یعنی در ماه دوبار انجام میدم که خیلی بدم میاد احساس گناه میکنم حس میکنم دیگه بخشیده نمیشم میخامم ترک کنم اصلا نمیتونم باید حتما در ماه یه بار یا دوبار انجام بدم من ورزشکارم هستم ولی گاهی میرم سمت خودارضایی چیکار کنم همش توبه میکنم ترک کنم ولی نمیتونم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز خود ارضایی طبق تکست های علمی روانشناسی و روانپزشکی اختلال محسوب نمیشه و عوارض نداره .فقط زمانی اختلاله که حالت وسواسی داشته باشه ، یعنی صرفا به خاطر فکر آزار دهنده ای که در شما نسبت به خود ارضایی هست انجام بشه و تعداد دفعاتش بسیار زیاد باشه ، جوری که زندگی شما رو مختل کنه ، در این صورت باید به سکس تراپ مراجعه کنید .

ناشناس
11 ماه قبل

یک سوال داشتم چرا الکی میگید من تو متن ها یی که خوندم دیدم که نوشته بود عوارضداره تو رو خدا بگید من دوسال که نه اینکارو انجام میدم به بدم آسیپ رسونده یا نه بعد خدا منو میبخشه لطفا سریع بگید

سارا
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۶ سالمه و از ده سالگی خودارضایی میکنم بچه بودم دفعاتش بیشتر بود الان کمتر شده یعنی در ماه دوبار انجام میدم که خیلی بدم میاد احساس گناه میکنم حس میکنم دیگه بخشیده نمیشم میخامم ترک کنم اصلا نمیتونم باید حتما در ماه یه بار یا دوبار انجام بدم من ورزشکارم هستم ولی گاهی میرم سمت خودارضایی چیکار کنم همش توبه میکنم ترک کنم ولی نمیتونم 🙁

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  سارا

سلام دوست عزیز خود ارضایی طبق تکست های علمی روانشناسی و روانپزشکی اختلال محسوب نمیشه و عوارض نداره .فقط زمانی اختلاله که حالت وسواسی داشته باشه ، یعنی صرفا به خاطر فکر آزار دهنده ای که در شما نسبت به خود ارضایی هست انجام بشه و تعداد دفعاتش بسیار زیاد باشه ، جوری که زندگی شما رو مختل کنه ، در این صورت باید به سکس تراپ مراجعه کنید .

مهدی
1 سال قبل

سلام.من ۱۵ سالمه و چند سالی هست که خودارضایی میکنم و به خاطر عوارضی که داره میخوام ترک کنم و برای ترک کاملش میخوام با خانواده مطرح کنم ولی خجالت میکشم و نمیدونم چه جوری مطرح کنم؟میشه کمکم کنید؟.

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره