به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره آنلاین تصویری

مشاوره آنلاین تصویری

مشاوره آنلاین تصویری

امروزه استفاده از مشاور آنلاین تصویری و طرفداران آن ، رو به افزایش است و محققان تحقیقات زیادی در ارتباط با نحوه تاثیر گذاری مشاوره آنلاین تصویری ، نسبت به روش های سنتی انجام داده اند . برخی از فواید مشاوره آنلاین تصویری عبارت اند از :

دسترسی راحت

مشاوره تصویری با نرم افزار هایی مانند اسکایپ و واتساپ و تنها با داشتن یک گوشی همراه هوشمند ، به راحتی میسر می شود و برای همه کسانی که مایل به استفاده از آن هستند ، به راحتی قابل دسترسی اس . درمان آنلاین ،بر موانعی غلبه می کند که دیگران را از جستجوی درمان باز می دارد . به عنوان مثال ، افراد ساکن در مناطق روستایی یا دورافتاده که خدمات مشاوره ای ندارند ، می توانند به سادگی و با داشتن یک گوشی همراه ، از دسترسی به مشاوره آنلاین بهره مند شوند .

افرادی که معلولیت جسمی دارند و یا قادر به ترک خانه خود نیستند ، نیز می توانند به راحتی به چنین خدماتی دسترسی پیدا کنند . مشاوره آنلاین تصویری نیز نسبت به مشاوره های سنتی ، نشان داده است كه در ترغیب كودكان و نوجوانان به درمان ، مؤثرتر است ، زیرا به نظر می رسد آن ها با استفاده از اینترنت راحت تر هستند .

راحتی

درمان آنلاین راحت است . هم درمانگر و هم مشتری ، در هماهنگ کردن زمان های مشاوره یا تغییر دادن آن ، راحت تر هستند . مشاوره آنلاین تصویری ، می تواند دردسرهای برنامه ریزی و تعیین قرارهای حضوری متداول در مراکز مشاوره را از بین ببرد . این همچنین فرصتی را برای درمانگر ایجاد می کند تا خدمات خود را به مشتریان بیشتری ارائه دهد .  او می تواند به منطقه بیشتری جز شهری که در آن حضور دارد ، مشاوره دهد و همچنین شما می توانید با پزشکی در ارتباط باشید که در شهر یا کشوری دیگر است .

برای آن دسته از افرادی که درمورد این روش درمانی مبهم هستند ، یا ممکن است از الگوی سنتی درمان ناراحت نباشند ، ممکن است مشاوره آنلاین را به این دلیل ، مناسب تر بدانند ، زیرا مشخص شده است که درمان آنلاین توسط افرادی که از صحبت کردن رو در رو با کسی در مورد مشکلات خود ناراحت هستند ، مناسب تر است . یا از هراس اجتماعی ، آگورافوبیا یا اختلالات اضطرابی رنج می برند .

توان مالی

نشان داده شده است كه مشاوره آنلایت تصویری در وب توسط دستگاه های هوشمند و برنامه هایی مانند اسکایپ ، واتساپ و .. ، هم برای درمانگر و هم برای مشتری اقتصادی تر است . به خصوص برای آن دسته از درمانگرانی که تمایلی ندارند و یا قادر به اجاره فضای تجاری نیستند و در نتیجه هزینه های سربار ، دارایی ، رفت و آمد و روش های مدیریتی را در مقایسه با خدمات مشاوره سنتی کاهش می دهند .

برای مشتری نیز به صرفه تر است ، زیرا هزینه های مشاوره آنلاین تصویری در مقایسه با روش های سنتی در مراکز مشاوره ، به طرز چشم گیری ، کمتر است . پس برای کسانی که توان مالی داشتن یک مشاوره دائمی را در زندگی خود ندارند ، مشاوره آنلاین بهترین گزینه است .

عدم قضاوت اجتماعی

مشاوره آنلاین همچنین ممکن است در از بین بردن ترس از قضاوت اجتماعی مرتبط با دریافت درمان ، مؤثر باشد . برای کسانی که از دریافت درمان به صورت حضوری در مراکز مشاوره ، ناراحت هستند و احساس می کنند که مردم با دیدن آن ها در این محیط ها ، ممکن است قضاوت شان کنند ، مشاوره آنلاین امکان دسترسی به چنین خدماتی را به صورت خصوصی و بدون مراجعه به مرکز مشاوره فراهم می کند . مشاوره می تواند در خانه خود شما ، از طریق رایانه تصویری ، صورت بگیرد .

ناشناس بودن

فقدان تماس چهره به چهره ، همچنین باعث می شود که مشتری بدون دغدغه تعصب نژاد ، جنسیت ، سن ، اندازه یا ظاهر بدنی ، ارتباط صریح تری برقرار کند . این ممکن است منجر به افزایش صداقت و در نتیجه اعتبار سنجی بیشتر و درست تر ، در مورد خود شود .

راههای مختلف برای برقراری ارتباط

بیشتر ارتباطات از طریق اینترنت بصورت کتبی انجام می شود . مشاوره آنلاین ، که در آن نحوه ارتباط اغلب از طریق نوشتن از طریق ایمیل یا اتاق چت انجام می شود ، به مشتری و درمانگر اجازه می دهد تا به ارتباط خود توجه کنند و قبل از بیان ، درباره افکار و احساسات خود تأمل کنند . این ممکن است روشی مناسب برای ارتباط با مشتریانی باشد که در بیان خود با کلمات مشکل دارند .

همچنین ممکن است مشتریان در این محیط بتوانند ارتباط بهتری برقرار کنند ، زیرا تحت تأثیر علائم غیر کلامی درمانگر قرار نمی گیرند .روش های دیگر مشاوره آنلاین به صورت صوتی و تصویری نیز می باشد . مشاوره آنلاین تصویری ، موثر تر است برای کسانی که تمایل به ارتباط واقعی تری با تراپیست خود دارند . این نوع مشاوره ، باعث می شود شما مزایای مشاوره های سنتی و حضوری را در کنار مزایای مشاوره آنلاین تجربه کنید .

سلامت روان

وقتی در مورد سلامت روان صحبت می کنیم ، غالباً تصور غلطی در مورد این که چه چیزی است و چه فاکتورهایی روی آن تأثیر می گذارد ، وجود دارد . مهمتر از همه ، سلامت روان همان مسئله بهداشت روان نیست .  این دقیقاً مثل ایده سلامتی جسمی است ، فقط ، برخلاف سلامت جسمی ، هیچ آزمایشاتی وجود ندارد که بررسی کنیم چقدر از نظر روحی سالم هستیم و همیشه وقتی سلامت روانی خوبی نداریم ، نمی توانیم از بیرون ببینیم . این یک احساس شخصی است که ما چه کسی هستیم و چه احساسی داریم . در این موارد ، ما به یک متخصص سلامت روان احتیاج داریم تا به وضعیت روحی و احساسات ما را ، از بیرون نگاه کند و به ما کمک کند .

سلامت روان ، اغلب با اصطلاحات سلامت عاطفی و بهزیستی مورد استفاده قرار می گیرد . و وضعیت روحی ما مطمئناً بخشی اساسی از بهزیستی کلی ما است . سلامت روان ، کمک می کند که ما از توانایی های خودمان آگاه باشیم و بدانیم که چگونه با فراز و نشیب های زندگی مقابله کنیم .

اگر از نظر جسمی ناخوشایند باشیم ، مثلاً سرماخوردگی ، ممکن است طی یک هفته به تنهایی از بین برود . اما ، اگر ما از نظر ذهنی ناخوش هستیم ، نمی توان همین حرف را زد . سلامت روانی ، با مراقبت از خود حفظ می شود ، اما اگر مشکلی را تجربه کنیم ، به ندرت به خودی خود از بین می رود . در این موارد ، ما نیاز داریم که از روش های متفاوت مشاوره درمانی مانند مشاوره آنلاین تصویری ، برای بهبودی شرایط روحی خود ، استفاده کنیم . بدون کمک گرفتن از یک مشاوره ، احتمالا حال ما ، رو به بدتر شدن خواهد رفت .

مشاوره تصویری

مشاوره آنلاین تصویری در چه مواردی کمک می کند ؟

انواع مسائل مربوط به سلامت روان :

مسائل بهداشت روان ، می تواند تأثیر عمیقی در نحوه تفکر ، احساس و رفتار داشته باشد . آنها می توانند از نگرانی های روزمره همه ما هر از گاهی متغیر باشند ، تا مشکلات جدی طولانی مدت که برای مدیریت مؤثر به درمان نیاز دارند . مشاوره آنلاین می تواند در ابعاد متفاوت مسائل مربوط به سلامت روان ، موثر باشد .

علائم عصبی

افرادی که دارای “مشکلات بهداشت روان مشترک” هستند ، به احتمال زیاد علائم عصبی دارند . این ها نسخه های شدیدی از احساسات “عادی” مانند استرس ، غم و اضطراب هستند . همه ما ، هر از گاهی احساس نگرانی یا ناامیدی می کنیم ، اما اگر آن احساسات در زندگی روزمره تأثیر بگذارد ، ممکن است نشانه مشکل سلامت روان باشد . اگر مسائل بهداشت روان ، به عنوان ویژگی های شخصیتی نادیده گرفته شود یا از بین بروند ، می تواند منجر به بروز مشکلات بعدی شود .

موارد بهداشت روان با علائم عصبی شامل موارد زیر است :

 • افسردگی
 • اضطراب
 • وسواس فکری (OCD)
 • فوبیا
 • اختلال استرس پس از ضربه (PTSD)
 • اختلالات هراس

علائم روانی

موارد بهداشت روان با علائم روانی کمتر متداول است . تحقیقات نشان می دهد که در هر 100 نفر در انگلستان ، حدود دو نفر ، مشکلات روانی دارند . علائم روانپریشی در درک شخص از واقعیت تداخل ایجاد می کند و ممکن است شامل توهم باشد . این موارد شامل دیدن ، بو کردن ، شنیدن یا احساس چیزهایی است که هیچ کس دیگری قادر به آن نیست . افرادی که دچار روان پریشی هستند ، نیز ممکن است دیدگاه های غیرواقعی درباره خود ، سایر افراد و دنیای اطراف خود داشته باشند .

مشکلات بهداشت روان با علائم روانی شامل موارد زیر است :

 • جنون جوانی
 • اختلالات اشتها
 • سوء مصرف مواد
 • اختلال دو قطبی
 • اختلال شخصیت

نشانه های یک مشکل بهداشت روانی :

هنگامی که می خواهید از مشاوره آنلاین تصویری ، کمک بگیرید ، باید به نشانه هایی که متوجه آن ها شده اید ، دقت کنید تا بتوانید بهترین توضیحات را به مشاور خود دهید . وقتی یک بیماری جسمی مانند سرماخوردگی دارید ، ممکن است علائمی مانند گلودرد و بینی مسدود شده را تجربه کنید .

این مقاله هم بخوانید  درمان افراد خجالتی

این علائم به شما می گوید که چیزی اشتباه است . بنابراین می توانید دارو مصرف کنید ، یا چند روز در رختخواب استراحت کنید . وقتی صحبت از بهزیستی عاطفی ما می شود ، علائم همیشه آشکار نیستند . آنها غالباً با چیزهای دیگر پنهان یا اشتباه می شوند . نکته ای که باید به خاطر داشته باشید ، اینست که در مورد علائم و نشانه های مشکلات سلامت روان ، لیست مشخصی وجود ندارد . شرایط متفاوت است و البته علائم برای هر فرد نیز متفاوت است .

عوامل موثر در مشکل سلامت روان :

مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند علل گسترده ای داشته باشد . عوامل خاصی وجود دارد که تصور می شود در ایجاد مشکلات سلامت روان ، نقش دارند .

 • روانشناسی
 • جسمی
 • اجتماعی و محیطی

دلایل روانشناختی

“علت روانی” ، چیزی است که بر ذهن یا وضعیت عاطفی تأثیر می گذارد . تجربیات آسیب زا مانند از دست دادن یک دوست عزیز یا یک تصادف جدی در جاده ای می تواند مشکلات بهداشت روان را برانگیزد . وقتی چیزی آسیب زا رخ می دهد ، می تواند درک شخص از جهان را به کلی تغییر دهد . این می تواند منجر به احساس خشم ، درماندگی ، ترس و گناه شود . این ها ممکن است تا مدت ها پس از وقوع این رویداد ادامه داشته باشد .

دلایل جسمی

“علت جسمی” چیزی است که در سطح بیولوژیکی ، بدن را تحت تأثیر قرار می دهد . علل جسمی برخی از مشکلات بهداشت روان شامل موارد زیر است :

ژنتیک – کارشناسان معتقدند که برخی افراد بیشتر از سایر افراد در معرض خطر هستند . آن ها به دلیل ژن هایی که از والدین منتقل شده اند ، دارای عاملی به نام “مستعد ژنتیکی” هستند .

رشد زودرس – برخی از مطالعات نشان می دهند که اگر مادر در حین بارداری ، دارو بخورد ، در معرض خطر بیشتری برای مشکلات روانی در بزرگسالی ، قرار دارند .

آسیب دیدگی سر – در بعضی موارد ، در افراد پس از آسیب دیدگی جدی در سر ، علائم روانپریشی ایجاد می کنند .

تغذیه – پیوندهایی بین کمبودهای خاص ویتامین و مواد معدنی ، به عنوان مثال ویتامین D ، روی و اسیدهای چرب ، و بهزیستی عاطفی ما وجود دارد .

علل اجتماعی و محیطی

اتفاقاتی که در اطراف ما رخ می دهد ، می تواند تأثیر زیادی بر سلامت روان داشته باشد . علل اجتماعی و محیطی شامل موارد زیر است :

 • جایی که شما زندگی می کنید .
 • کجا کار میکنید
 • روابط شما با خانواده و دوستان

گاهی اوقات تغییر این موارد ممکن نیست ، اما گاهی اوقات نیز ممکن است . اگر بتوانید محیط اجتماعی و جسمی خود را به نوعی بهبود بخشید ، ممکن است بتوانید بهزیستی عاطفی خود را نیز بهبود بخشید . مشاوره آنلاین تصویری ، یکی از ابزارهای حمایت از سلامت روان است که می تواند در ایجاد تغییرات مثبت به شما کمک کند . 

حمایت از سلامت روان

حمایت از سلامت روان ، طیف وسیعی از موارد را برای مدیریت علائم و بهبود کیفیت زندگی طراحی کرده است . متداول ترین انواع درمان ها عبارتند از:

 • داروهای تجویز شده برای كنترل علائم (آن ها درمانی نیستند) .در مورد مشاوره آنلاین تصویری و استفاده از دارو ، ممکن است تراپیست آنلاین شما ، دارو تجویز کند یا جهت این موضوع ، شما را به کمک گرفتن از یک روانپزشک حضوری ، دعوت کند .
 • صحبت های درمانی از جمله روان درمانی ، مشاوره ، روان درمانی گروهی ، روانکاوی و اشکال دیگر مشاوره سلامت روان

 آنلاین تصویری

چگونه مشاوره آنلاین تصویری برای روان درمانی کمک می کند؟

مشاوره آنلاین تصویری به افراد دارای اختلال روانی کمک می کند تا :

 • رفتارها ، احساسات و ایده هایی که در بیماری او نقش دارد ، را درک کند و یاد بگیرد که چگونه آن ها را اصلاح کند .
 • مشکلات یا وقایع زندگی – مانند یک بیماری بزرگ ، مرگ در خانواده ، از دست دادن شغل یا طلاق را – که به تشدید بیماری وی کمک می کند ، بشناسد و شناسایی کند و به او کمک می کند تا بفهمد ، کدام جنبه های آن مشکلات او ممکن است قادر به حل یا بهبود باشد .
 • دوباره حس كنترل و لذت در زندگی را بدست آورد .
 • تکنیک های مقابله سالم و مهارت های حل مسئله را بیاموزد .

انواع درمان در مشاوره آنلاین تصویری :

درمان را می توان در قالب های مختلفی از جمله :

 • فردی : این روش درمانی فقط بیمار و درمانگر را درگیر می کند .
 • گروه : دو یا چند بیمار ممکن است همزمان در درمان شرکت کنند . مانند مشاوره خانواده آنلاین تصویری . بیماران می توانند تجربیات را به اشتراک بگذارند و یاد بگیرند که دیگران نیز ممکن است با آن ها ، احساس یکسان داشته باشند و تجربیات یکسانی داشته اند .
 • زناشویی / زوجین : این نوع مشاوره آنلاین تصویری ، به همسران و شرکا کمک می کند تا درک کنند که چرا فرد مورد علاقه آن ها دارای اختلال روانی است ، چه تغییراتی در ارتباطات و رفتارها می تواند به شما کمک کند و چه کاری می تواند برای مقابله انجام دهد . از این نوع درمان نیز می توان برای کمک به زوجی که با جنبه های روابط خود دست و پنجه نرم می کنند ، کمک کرد .
 • خانواده : از آن جا که خانواده بخش مهمی از تیم است که به افراد مبتلا به بیماری روانی کمک می کند تا بهتر شوند ، گاهی اوقات برای اعضای خانواده مفید است که درک کنند که برای فردی که مشکل روانی دارد ، شرایط چگونه می گذرد ، چگونه خودشان قادر به کنار آمدن هستند و چه کاری می توانند برای کمک به آن ها انجام دهند .

رویکردهای درمانی

در حالی که درمان را در مشاوره آنلاین تصویری ، می توان در قالب های مختلف – مانند خانواده ، گروه و فرد – انجام داد ، اما چندین روش مختلف نیز وجود دارد که متخصصان بهداشت روان می توانند برای ارائه درمان از آن استفاده کنند . بعد از صحبت با بیمار درمورد اختلال آن ها ، پزشک درمانی تصمیم خواهد گرفت که رویکرد استفاده از  روش های درمانی را بر اساس عوامل مشکوک اساسی دخیل در ایجاد بیماری انجام دهد .

مشاوره آنلاین تصویری

خلاصه ای از اختلالاتی که مشاوره آنلاین تصویری می تواند در درمان آن ها ، موثر باشد :

 • اختلالات اضطراب :

  اضطراب احساس مبهم ، ناراحت کننده ، ترس و خطر است . اختلالات اضطرابی گروهی از شرایط روانپزشکی است که اضطراب را درگیر می کند. علائم :

از نظر شدت و طول متفاوت است . پنج اختلال اضطراب به عنوان : اختلال هراس ، اختلال وسواس-اجباری شناخته می                شوند .

(OCD)، اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) ، اختلال اضطراب عمومی (GAD) ، و فوبیا (از جمله فوبیای اجتماعی ،                    همچنین به آن اختلال اضطراب اجتماعی گفته می شود) .

 • اختلالات خلقی :

  این اختلالات که به آن اختلالات عاطفی نیز گفته می شود ، شامل احساسات مداوم است از غم و اندوه یا دوره های احساس بیش از حد خوشبختی ، یا نوسانات ناشی از شادی شدید تا غم و اندوه شدید . شایع ترین اختلالات خلقی افسردگی است .

 • اختلالات روانی :

  اختلالات روانی شامل آگاهی و تفکر تحریف شده است . دوتا از شایع ترین علائم اختلالات روانپریشی توهم است – تجربه تصاویر یا صداهایی که واقعی نیستند ، مانند شنیدن صداها. و توهمات – باورهای دروغین که فرد بیمار علی رغم شواهد برعکس ، حقیقت را می پذیرد . اسکیزوفرنی نمونه ای از یک اختلال روانی است .

 • اختلال در خوردن غذا :

  اختلالات خوردن در بدن مانند بی اشتهایی ، بولیمی و اختلال در خوردن غذا . شامل احساسات ، نگرش ها و رفتارهای شدید پیرامون مسائل مربوط به وزن و غذا است . در حالی که اختلالات غذا خوردن ممکن است با نگرانی از غذا و وزن آغاز شود ، در اکثر موارد تقریباً بیشتر از غذا اختلالات خوردن ناشی از انواع جسمی ، عاطفی ، مسائل اجتماعی و خانوادگی ، که همه موارد برای پیشگیری مؤثر مورد نیاز است . رفتار. اختلالات خوردن شرایط واقعی ، پیچیده و ویرانگر است که می تواند جدی باشد . پیامدهای آن برای سلامتی ، بهره وری و روابط در اختلالات خوردن پیچیده است .

شرایطی که می تواند منجر به تغییرات فیزیولوژیکی قابل توجهی شود که نیاز به درمان پزشکی در آن دارد .

 • اختلالات اعتياد: 

  اختلالات کنترل ضربه الکل و مواد مخدر شایع ترین اعتیاد هستند . اغلب ، مردم با این اختلالات چنان درگیر اعتیاد خود می شوند که شروع می کنند مسئولیت ها و روابط را نادیده بگیرید .

 • اختلالات شخصیتی :

  افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی دارای افراط و انعطاف ناپذیری هستند . خصوصیات شخصیتی که برای شخص ناراحت کننده است و یا باعث ایجاد مشکل در کار ، مدرسه یا روابط اجتماعی می شود . علاوه بر این ، الگوهای تفکر و رفتار فرد به میزان قابل توجهی وجود دارد ، با انتظارات جامعه متفاوت است و آنقدر سفت و سخت است که برای شخص آزار دهنده است و انواع دیگری از اختلالات مرتبط با سلامت روان هستند ، که می توانید از یک مشاوره آنلاین تصویری ، برای درمان آن ها ، کمک بگیرید .

5/5 - (20 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت