به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
درمان بی حوصلگی

درمان بی حوصلگی و بی حالی

بی حوصلگی یک احساس مشترک است. احساس عدم رضایت از فعالیت، یا عدم علاقه به آن می تواند منجر به بی حوصلگی شود. بی حوصلگی ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که احساس انرژی می کنید اما جایی برای هدایت انرژی خود ندارید. همچنین ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که در تمرکز روی یک کار مشکل داشته باشید. در این مقاله به حقایق بی حوصلگی و راه­ هایی برای درمان بی حوصلگی اشاره شده است:

درمان بی حوصلگی

بی حوصلگی در همه سنین رخ می دهد اما اغلب شکایتی شایع در بین کودکان و نوجوانان است. در بعضی موارد، وقتی از برخورد با افکار یا احساسات خود راحت نیستیم، ممکن است از بی حالی شکایت کنیم. درمان دارویی یا پزشکی برای بی حوصلگی وجود ندارد. ممکن است درمان بی حوصلگی منوط به درمان افسردگی باشد، با این حال روش هایی در سبک زندگی ما هستند که می توانند به کاهش و درمان بی حوصلگی کمک کنند.

علائم بی حوصلگی چیست؟

بی حوصلگی با یک احساس خالی و همچنین احساس ناامیدی از آن پوچی مشخص می شود. وقتی حوصله تان سر رفته باشد، ممکن است محدودیت توجه و عدم علاقه به اتفاقات اطراف خود داشته باشید. ممکن است احساس بی حسی، خستگی یا عصبانیت کنید.درمان بی حوصلگی زمانی صورت می گیرد که شما به خوبی بتوانید علل ایجاد آن را رفع نمایید.

تشخیص بی حوصلگی

بی حوصلگی یک واکنش طبیعی به برخی از موقعیت ها است. و در حالی که هیچ آزمایشی برای تشخیص خستگی وجود ندارد ، بی حوصلگی که برای مدت طولانی ادامه دارد یا به طور مکرر اتفاق می افتد، ممکن است نشانه افسردگی باشد.

علت بی حوصلگی چیست ؟

برای درمان بی حوصلگی و کسالت باید عوامل آن را دریابیم تا با کنترل عوامل، درمان را ساده تر کنیم. در بعضی موارد، بی حوصلگی ممکن است به دلیل موارد زیر ایجاد شود:

 • استراحت بدون کیفیت یا تغذیه نامناسب
 • سطح پایین تحریک ذهنی
 • عدم انتخاب یا کنترل فعالیت های روزمره
 • عدم وجود علایق تفریحی متنوع
 • درک ضعیف از زمان
 • از دست دادن علاقه به فعالیت ها
 • دستورالعمل های گیج کننده در کارها
 • ترس از اشتباه کردن
 • تکرار فعالیت برای مدت زمان بیش از حد
 • احساس عدم توانایی رویکردهای جدید برای فعالیت

درمان بی حوصلگی

 

چه کسانی به درمان بی حوصلگی احتیاج دارند؟

تقریباً هر کس گاهی خستگی و بی حالی را تجربه می کند. بعضی از گروه های سنی ممکن است بیشتر از دیگران درگیر این احساس بوده و نیاز به درمان بی حوصلگی داشته باشند. نوجوانان غالباً بی حوصلگی را تجربه می کنند. در حالی که به آن ها آزادی بیشتری داده شده است تا انتخاب کنند که با زمان خود چه کاری انجام دهند. عدم دانستن این که کجا باید تمرکز کرد، می تواند منجر به بی حالی و کسالت شود.

اما به طور کلی هر کس که در بسیاری از ساعت های روز احساس بی حوصلگی و کم حوصلگی می کند به درمان آن احتیاج دارد.

بی حوصلگی در کودکان

علائم بی حوصلگی و افسردگی گاهی اوقات مشابه است. برخی از کودکان نمی توانند احساسات خود را به اندازه کافی توصیف کنند. کار با یک متخصص بهداشت روان و همچنین پرسیدن سوال ممکن است به شما سرنخ هایی درباره آن چه کودک شما تجربه می کند، بدهد. کم حوصلگی در کودکان می تواند انواع مشکلات روحی را در اینده برای آن ها ایجاد کند پس حتما درمان بی حوصلگی در کودکان را پیگیری نمایید.

بی حوصلگی در بزرگسالان

اگر بی حوصلگی در توانایی شما برای انجام کارهای ضروری تداخل ایجاد می کند یا کیفیت زندگی شما را مختل می کند، برای درمان بی حوصلگی با پزشک خود صحبت کنید. اگر علائم زیر را تجربه کنید، بی حوصلگی شما ممکن است مربوط به افسردگی باشد:

 • احساس ناامیدی
 • احساس غم و اندوه
 • فرار از فرصت های تحریک کننده
 • احساس مقصر بودن و عذاب وجدان

پزشک شما می تواند به شما کمک کند بین خستگی و افسردگی تفاوت قائل شوید و درمان بی حوصلگی را برای شما انجام دهد.

درمان بی حوصلگی ، کم حوصلگی و بی حالی

هیچ درمان پزشکی خاصی برای بی حوصلگی وجود ندارد. با این حال، اگر بی حوصلگی داشته باشید، راه حل های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید برخی از سرگرمی های جدید یا سایر فعالیت های متنوع را امتحان کنید. عضویت در یک باشگاه می تواند روش خوبی برای خنثی کردن کسالت شما باشد. گروه های سرگرمی یا گروه های ورزشی مکان های عالی برای شروع هستند. عضویت در یک گروه جامعه که فعالیت ها و گردش ها را سازمان می دهد، ایده خوب دیگری است.

اگر بی حوصلگی بخشی از مشکلات بزرگتر مانند افسردگی است، باید به کمک یک ارائه دهنده بهداشت روان مانند روانشناس یا روانپزشک ،درمان شوید. صحبت با پزشک در مورد احساسات به شما کمک می کند تا نیازهای شما را درک کرده و از درمان مناسب مطمئن شوید.

درمان بی حوصلگی

17 راهکار جهت بهبود و درمان بی حوصلگی

راهکارهایی که به کمک آن می توانید به درمان کم حوصلگی بپردازید به این شرح است :

۱.به خود یادآوری کنید که چرا کاری را انجام می دهید.

مانند همه احساسات، بی حوصلگی به هر آنچه در حال حاضر فکر می کنید، مربوط است .ایجاد یادآوری های ساده، مانند یادداشت روی یخچال، یا مدیتیشن صبحگاهی، می تواند به ما کمک کند تا تصویر بزرگ را ببینیم و به احساسی که اکنون داریم یا کاری که از آن حوصله مان سر رفته است توجه نکنیم. توجه داشته باشید که بی برنامگی مهم ترین عامل ایجاد کم حصولگی است و داشتن برنامه به درمان بی حوصلگی کمک خواهد کرد.

۲. ریتم پیدا کنید.

ریتم داشتن، روال روزهای ما را ساختار می بخشد و حس انسجام ایجاد می کند که معنای ما را در زندگی تقویت می کند. زندگی افراد در لحظاتی که درگیر کارهای روزمره هستند، معنادارتر می شود. از دست دادن روتین می تواند احساس بی حالی را تقویت کند. با ایجاد روال های جدید، افراد می توانند حس معنایی را که باعث بی حوصلگی آنها می شود بازیابی کنند و به درمان بی حوصلگی کمک کند.

۳. با جریان حرکت کنید.

فهمیدن اینکه چه کاری باید انجام شود در صورت مواجه شدن با روزهای طولانی بدون ساختار یا کار در مدرسه می تواند سخت باشد. مطالعه اخیر در مورد قرنطینه در ایتالیا نشان داد که بی حوصلگی بعد از از دست دادن آزادی، دومین مسئله رایج است .

نکته ای که چنین شرایطی را برای مثال در زمان پاندمی کرونا سخت می کند این است که یافتن فعالیت هایی که به اندازه کافی چالش برانگیز باشند، می تواند مشکل باشد. سعی کنید با جریان زندگی حرکت کنید. اگر به استراحت نیاز دارید، خود را مجبور نکنید که کاری را ادامه دهید.

۴. کارهای جدیدی را امتحان کنید.

انجام کارهای جدید نه تنها به درمان بی حوصلگی کمک می کنند، بلکه به کسب مهارت و دانش جدیدی نیز منتهی می شوند که در طولانی مدت خستگی را برطرف می کند. پس توجه داشته باشید که روی آوردن به کاری جدید و به دست آوردن تجربه های جدید می تواند تا حد زیادی به کاهش کم حوصلگی شما کمک نماید.

۵. زمان­ های بی حوصلگی را یادداشت کنید.

شرایطی که در آن شما یا فرزندتان خسته می شوید را یادداشت کنید. به زمان روز، مکان و فعالیت های قبل از بی حوصلگی توجه داشته باشید، بنابراین می توانید از چنین شرایطی دوری کنید و یا برای بی حوصلگی احتمالی در آینده آماده شوید. نوشتن این موارد در بسیاری از شرایط به شما کمک می کند که خود علت بی حوصلگی را پیدا کنید و به حذف آن بپردازید و در نهایت به درمان بی حوصلگی بپردازید.

این مقاله هم بخوانید  تربیت فرزند شاد

۶. با افزودن یک عنصر منحصر به فرد ، کارهای معمول را جالب تر کنید.

به عنوان مثال، زمانبندی کارها را شروع کنید تا ببینید چقدر سریع می توانید آن ها را انجام دهید یا هنگام انجام فعالیت های روزانه برای خود یک بازی طراحی کنید تا آن ها را برای شما شیرین و مهیج کند. ایجاد چالش در کار های روزمره باعث می شود که انرژی انجام کار ها در شما به شدت افزایش پیدا کند .

۷. چندین کار تکراری را با هم ترکیب کنید تا بتوان آن ها را با هم انجام داد.

تکرار بدترین عامل بی حوصلگی و کم حوصلگی می باشد و انجام مکررات می تواند به مراتب شما را بی حوصله و بی حوصله تر کند. به جای اینکه کار های روزمره هی تکرار و تکرار نمایید سعی کنید با ایجاد روند جذابی در آن  به بی حوصلگی و کم حوصلگی خود پایان دهید و انرژی لازم را برای انجام کارهای خود به دست آورید. برای مثال می توانید ترتیب انجام کار ها تغییر دهید تا به یکنواختی پایان دهید خود درمان بی حوصلگی را انجام دهید.

۸. به کارهایتان تنوع دهید.

برای درمان بی حوصلگی کارهای بزرگتر را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید و در نقاط عطف مهم، شکست ها یا پاداش ها را برنامه ریزی کنید. همچنین شما می توانید اوقات فراغت خود را با کارهای جذاب و جدیدی جایگزین کنید تا احساس تنوع باعق کم شدن بی حوصلگی و کم حوصلگی شما گردد.

درمان بی حوصلگی

۹.کارهای خود را فشرده کنید. 

داشتن برنامه ای باز با وقت بسیار زیاد برای انجام هر کدام از آن ها باعث می شود که انرژی شما به مراتب کم تر و کم تر گردد و در نهایت کم حوصلگی را به سراغ شما بفرستد. فشرده سازی برنامه در بعضی اوقات باعث می شود که انرژی انجام کار در شما افزایش پیدا کند و دغدغه انجام به موقع کارها ، شما را به انجام کار های خود وا دارد. انجام این کار ها به مرور احساس مفید بودن را به شما القی می کند و به رفع کم حوصلگی و درمان بی حوصلگی کمک خواهد کرد.

۱۰. سفر کنید.

گشت و گذار، پیاده روی، ماجراجویی و سفرهای کوتاه یک روزه یا چنده روزه می تواند به درمان بی حوصلگی کمک کند. اگر فرصت سفر رفتن را ندارید سعی کنید به همراه خانواده یا دوستان خود برای گردش به بیرون رفته و مدتی را خارج از خانه سپری کنید. به طور معمول خانه و فضای بسته در افزایش کم حوصلگی تاثیر زیادی دارد.

۱۱. مطالعه کنید.

خواندن داستان یا کتاب برای گسترش ذهن و ایجاد ایده و فعال نگه داشتن تخیل بسیار مفید است و نتیجه تمام این موارد می تواند کاهش بی حوصلگی در شما باشد. حرکت در داستان کتاب های مختلف و یا خواندن داستان های هیجانی باعث افزایش ضربان قلب و در نهایت انرژی شما می شود و به درنهایت به خوبی به رفع بی حوصلگی شما کمک خواهد کرد.

۱۲. ورزش کنید.

برای داشتن جسمی سالم و جذاب، برای سلامت روان و نظم داشتن در زندگی ورزش کردن بسیار مفید است. همچنین برای درمان بی حوصلگی ، ورزش می تواند انرژی شما را در مسیر درستی هدایت کند.

۱۳.خرید کنید

اگر بودجه کافی دارید و می توانید به خرید بروید این کار انجام دهید چرا که خریدن و آوردن وسایل جدید به خانه می تواند به شما تا حد زیادی در رفع بی حوصلگی کمک کند. برای مثال می توانید وسیله ای که مدت هاست قصد خرید آن را دارید تهیه نمایید و این موضوع می تواند انگیزه شما را افزایش داده و به درمان بی حوصلگی کمک کند.

۱۴. کار کنید.

داشتن ایده های جدید، خلق آثار مختلف و بودن در یک سیستم و تلاش برای رسیدن به یک هدف می تواند به درمان بی حوصلگی کمک کند و به انرژی شما جهت دهد. همچنین کسب درآمد و داشتن منبع درآمد شخصی می تواند به هرکسی انگیزه ی زیادی بدهد و به رفع بی حوصلگی او کمک کنید.

۱۵. فیلم های با کیفیت تماشا کنید.

دنبال کردن جریان یک داستان تصویری می تواند به شما در بازیابی انرژی کمک کند. توجه داشته باشید که بهتر است این فیلم یا جنبه ی انگیزشی داشته باشد یا داستان پر هیجانی را داشته باشد در غیر این صورت دیدن یک فیلم را روند کند یا پایان غم انگیز می تواند بی حوصلگی شما را بسیار بدتر کند. همچنین فیلم هایی که داستان های زرد را به نمایش می گذارد نیز درمان بی حوصلگی را مختل می کند.

درمان بی حوصلگی

بی حوصلگی نشانه این است که ما به طور معناداری با دنیا درگیر نیستیم . بی حوصلگی به ما می گوید کاری را که انجام می دهیم، متوقف کنیم و آن را بهتر انجام دهیم یا کار دیگری انجام دهیم. حتی با مشاغل و فعالیت هایی که به نظر می رسد معنادار باشند، می توانیم احساس بی حوصلگی کنیم. آن چه تحقیقات نشان می دهد این است كه صرفاً معنادار بودن چیزی به معنای این نیست كه همیشه آن احساس را برای ما دارد. بی حوصلگی نیز گاهی زمانی اتفاق می افتد که افراد ممکن است برای حفظ تمرکز تلاش کنند. درمان بی حوصلگی مستلزم آن است که افراد مشکلاتی را که باعث آن شده است، حل کنند.
در این مطلب به راهکار هایی جهت رفع بی حوصلگی پرداختیم. اگر احساس می کنید که کم حوصلگی در وجود شما ریشه دوانده است بهتر است که از طریق مشاوره فردی اقدام به درمان کنید. مشاوره به شما کمک خواهد که معنای زندگی خود را افزایش دهید و انرژی از دسته رفته را بازیابید. شما با تماس با روان آرام می توانید به انجام انواع مشاوره بپردازید و زندگی با کیفیت تری را برای خود به ارمغان بیاورید.

علت بی حوصلگی چیست ؟

عدم انتخاب یا کنترل فعالیت های روزمره -عدم وجود علایق تفریحی متنوع- درک ضعیف از زمان-از دست دادن علاقه به فعالیت ها و ... علت بی حوصلگی می باشد.

چگونه می توانیم به درمان بی حوصلگی بپردازیم ؟

شما با ورزش کردن ، مطالعه کردن ، گردش و ... می توانید به خوبی به بی حوصلگی خود پایان دهید.

آیا برای درمان بی حوصلگی به مشاوره نیاز است ؟

به طور معمول پاسخ به این سوال خیر است و شما می توانید خود انرژی لازم خود را به دست بیاورید اما اگر حس می کنید که بی حوصلگی در زندگی شما عمق پیدا کرده است بله بهتر است به مشاوره مراجعه کنید.

4.8/5 - (440 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

44 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
عباس
16 روز قبل

سلام دوستان
از سر بی حوصلگی اومدم سراغ این مقاله
بد نبود ولی بیشتر توضیح واضحات بود
اما چیزی که به جرأت میتونم بگم حالم رو بهتر کرد خوندن کامتهای شما عزیزان بود.احساس کردم من تنها نیستم و خیلی ها مثل من هستن و کلافه و خسته و دلزده و ناامید.
همینکه کنار هم از رنجها و ناراحتی هامون بگیم خودش نوعی مرهم و دوا هست و اینکه زندگی همینه…گاهی باید خیلی آروم و بی سر و صدا تسلیم شد و قبول کرد که ما تحت تأثیر جبر زمانه ایم و از قبل شرایط رو به انتخاب خودمون ندچیدیم

F26
17 روز قبل

سلام وقتی بهونه واسه شاد بودن نیست باید چیکار کرد حتی مورچه ها از ما شادترن والا
وقتی با محبت جواب کسی میدم پشیمونم می کنن بیشترآدما سعی می کنن زرنگ بازی در بیارن 🐝🐝🐝

.......وووووو
1 ماه قبل

من بیشتر وقت ها بی دلیل حوصلم سر میره کسل میشم هیچ کارو نمی تونم انجام بدم حس می کنم از هر چیزی خالی ترم و اونقدر از زندگی دورم که توان اینکه تلاش کنم سمتش برم رو ندارم هیچی حالم رو خوب نمیکنه یه حسی مثل سنگینی روی سرم دارم ولی از درون خالیم

.......وووووو
1 ماه قبل

من بیشتر وقت ها بی دلیل حوصلم سر میره کسل میشم هیچ کارو نمی تونم انجام بدم حس می کنم از هر چیزی خالی ترم و اونقدر از زندگی دورم که توان اینکه تلاش کنم سمتش برم رو ندارم هیچی حالم رو خوب نمیکنه یه حسی مثل سنگینی روی سرم دارم ولی از درون خالیم

حسین
2 ماه قبل

من حوصله هیچی ندارم یعنی همین الان دوست دارم بمیرم
زندگی اینجا برام مثل ی کابوسه که نمیتونم ازش فرار کنم
1ساله که از ته دل نخندیدم
فقط دوست دارم سرمو بزارم بخوابم برای همیشه

نشاط
1 ماه قبل
پاسخ به  حسین

سلام اگه بیکاریدکاری براخودتون ردیف کنیدومشغول شیدویکی باادمهای مثبت نشست وبرخواست کنیدوهمین طورباادمهای باانگیزه انشالله درست میشیدامیدتون به خداباشیدازخدابخواهیدکمکتون کنه

F26
17 روز قبل
پاسخ به  نشاط

۴۰ سال عمرمون مفت گذشت با هنین ایشالا ماشالا🐣

فریده
6 ماه قبل

خدایی کسی که میاداینوسرچ میکنه حوصله نداره اینقدبخونه:(

رضا
4 ماه قبل
پاسخ به  فریده

دقیقا

مرینت
7 ماه قبل

منم همیشه خستم حوصله انجام هیچ کاری رو ندارم همش خوابم میاد از زندگی سیر شدم اصلا نمیتونم کار های خودمو انجام بدم از درس و مشقم به شدت عقب موندم همش بی دلیل گریم میگیره پیش دکتر هم رفتم قرص افسردگی بهم داد خوردم ولی هیچ اثری نداشته
لطفا کمکم کنید

ادرین
3 ماه قبل
پاسخ به  مرینت

اسم قرص چی بود

فی فی
23 روز قبل
پاسخ به  مرینت

خودتو عادت به قرص نده شاید همون لحظه بهتر بشی ولی ضرر دیگه ای به بدن می‌رسونه

سنا
9 ماه قبل

منم حوصلم سر رفته از زندگی تکراری

نشاط
1 ماه قبل
پاسخ به  سنا

سلام دوست عزیزمیدونم درکتون میکنم ازخدابخواین کمکتون میکنه حتماواینکه باجملات مثبت به خودتون انگیزه بدین

مریم بانو
10 ماه قبل

خیلی کامل بود و عالی

ثریا
11 ماه قبل

سلام من از سن کم درگیر بی حوصلگی شدم من بچه کی بدون دوست و بازی کردن راگذراندم من افسرده ام ولی خیلی سعی میکنم که شاد باشم ولی اجتماع گریزم چون مسخره ام میکنند.به خاطر لهجه ام به خاطر رفیق هم پا نداشتنم غصه میخورم گاهی همه ی دنیا برایم بی معنی میشود دوست دارم بیشتر بخندم ولی غم نمیگذارد

صبا
10 ماه قبل
پاسخ به  ثریا

الهی بمیرم…
ولی باور کن خیلی ها این حالت و دارن…

غلام عباس هویدا
10 ماه قبل
پاسخ به  صبا

شما هم لطفاً ناامیدنشو وبه دیگران انرژی بد ند لطفاً

صبا
10 ماه قبل
پاسخ به  ثریا

حتما پیشِ مشاور برو عزیزم ….

غلام عباس هویدا
10 ماه قبل
پاسخ به  ثریا

تو این دوره زمونه رفیق میخای چکار برا خودت ارزش قائل شو براخودت هدیه بخر
باکلاس باش لطفاً

mobinow
7 ماه قبل
پاسخ به  ثریا

نترس همدردیم..

زهرا
7 ماه قبل
پاسخ به  ثریا

به حرف، نگاه و تفکر هیچ کس در این دنیا توجه نکن. تو را خدا آفریده و به هیچ کسی به جز خدا در این دنیا محتاج نیست و خود خدا پشتیبان توست. از زمان و زندگی ات لذت ببر، و زندگی ات را طوری تنظیم کن که خدا ازت راضی باشه و توجه ات و رویت فقط به خدا باشه. به دیگران هم اصلا فکر نکن.

Narges
1 سال قبل

عالی بسیارفوق العاده بود متشکرم

Fati
1 سال قبل

😐دمتگرم
اصن خعلی تاثیر گذار بود!😐

محمد
1 سال قبل

من هم فکر میکنم ‌کاره ناتمامی دیگه وجود نداره که انجام نداده باشم،به همه خواسته‌ هام با یکی دو خط بالا یا پایین از نظره کیفی رسیدم و تجربشون کردم این روزا پس رفتم بیشتر از پیش رفتم شده و ترس از آینده دارم میترسم اتفاقات آینده باعث بشه همه آنچه که بهش رسیدم و تجربه کردم و خاطرات قشنگی رو که تو ذهنم به یادگار مونده رو فراموش کنم به قوله معرف هر سربالایی یه سرازیری داره یا برعکس ،دوست ندارم سربالایی روزگار رو تجربه کنم،ای کاش زندگی نقطه پایانی داشت من هم در همین لحظه و حال نقطه پایان رو میگزاشتم و خاتمه میدادم به زندگینامه خودم،

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز؛ شما نیاز به بررسی و بازآفرینی در حیطه ی باورهای بنیادی و نگرش هاتون نسبت به رویدادهای پیرامون دارید. درمانگر شناختی رفتاری(cbt) خیلی میتونه بهتون کمک کنه.

ناشناس
11 ماه قبل

عنوان بازآفرینی در مورد انسانها صحیح نمی باشد، آفریننده فقط خدای بزرگ است انسانها با نعمات خدادادی بخواست خدا فقط هماهنگ کننده می‌توانند باشند إن شاءالله تعالی

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

سلام دوست عزیز؛ کلمه “بازآفرینی” در مورد باورهای شکل گرفته که زندگی فرد متاثر از همین باورها و افکار هست،استفاده شده،نه درمورد خلقت و آفرینش انسان!

غلام عباس هویدا
10 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

افرین

نشاط
1 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیزترس یه نوع پس رفته هیچ وقت ترس رومهمون دلت نکن باجملات مثبت وانگیزه دادن به خودت شرایط وحتی بهترازالان بکن امیدوارم به امیدخداشرایط هروزبهتروبهتربشه

مبینا
1 سال قبل

منم یه نوجوانم و خیلی بی حوصله ام حس میکنم تو خونه زندانیم دلم مسافرت و هیجان میخواد اما حیف که اونا هزینه زیادی دارن منم این روزای تابستون فقط توی گوشی ام دلم تحرک میخواد خسته شدم واقعن

شبنم بهاری
1 سال قبل

من خیلی وقتها بی حوصله وبی انگیزه ام واز تکرار کارهای تموم نشدنی خانه ونظافت خسته ام وبخاطر رفتارهای نا متعارف وبی محبتی اطرافیانم غمگین وافسرده ام

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  شبنم بهاری

سلام دوست عزیز؛ مراجعه به روانشناس فردی خیلی بهتون کمک میکنه.

ناشناس
11 ماه قبل

و اینکه کارهای خانه هم تمام می‌شوند قطعا به خواست خدای بزرگ و هر کار تکراری اصلا بد و دارای حس بد در انسان نمی‌شود بلکه برعکس برخی کارها تکرار می‌شوند با تکرارشان ما انرژی بیشتر و بهتری میگیریم بخواست خدای بزرگ
عبادت کردن از جمله این کارهاست

نشاط
1 ماه قبل
پاسخ به  شبنم بهاری

سلام دوست عزیزکتاب دوست خوبیه ورفیقیه که همیشه همراته کتابهای انگیزشی بخون ویادخدامیتونه راهگشای شماباشه

گشاد اعظم.
1 سال قبل

من حوصله خوندن این متن هم نداشتم

مممد
1 سال قبل
پاسخ به  گشاد اعظم.

😂😂😂😂😂

علی
1 سال قبل
پاسخ به  مممد

منم همینطور😂😂

سبا
1 سال قبل
پاسخ به  گشاد اعظم.

وای منم 🥲 تقریبا حتی حوصله زندگی کردن و‌ضیح از خواب بلند شدنم ندارم
اصلا همین متن و سرچ کردم ک‌شاید کمکم کنه ولیرحوصله نداشتم نخوندم
رفتم روانشناس اما جلسه دوم هم حوصله نداشتم نرفتم😞

نشاط
1 ماه قبل
پاسخ به  سبا

سلام دوست عزیزلطفابراخودتون ارزش قائل بشین وبرای خودتون قدمهای مفیدبرداریدوهمچنین یادخداامیدوارم براتون شرایط عالی رقم بخورد

آبی
1 سال قبل
پاسخ به  گشاد اعظم.

دقیقا 👌👌👌

عاطی
7 ماه قبل
پاسخ به  گشاد اعظم.

منم😂🙌

نشاط
1 ماه قبل
پاسخ به  گشاد اعظم.

سلام دوست عزیزکتاب بخون وحتی ورزش کردن راه کاربسیارخوبیه ویادخداراهگشای شماست انشالله که شرایط براتون عالی رقم خواهدخورد

مبین
1 سال قبل

خیلی ممنون

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره