به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره و روانشناس نوجوان

مشاور آیا فرزندم به مشاوره نوجوان نیاز دارد؟  مشاور ازدواج مشاور نوجوان چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان

یکی از مهم ترین سنین انسان سن نوجوانی محسوب می باشد. گسترده ترین تغییراتی که یک انسان تجربه می کند در دوان نوجوانی صورت می گیرد که همین نکته باعث بحران های هویت نوجوانی ، ناسازگازی و مشکلات فراوان دیگری می شود که نیاز به برسی و رسیدگی دارد از طریق مشاوره نوجوان دارد. موارد بسیار زیادی گزارش شده است که در این سنین نوجوان ، رفتار های غیرعادی از خود نشان می دهد یا رفتار های منفی را به خود جلب کرده است. این موارد در سنین نوجوانی باید مورد هدایت و کنترل قرار بگیرد در غیر این صورت به بحران غیر قابل حل تبدیل می شود. برای داشتن یک نوجوان سالم ، مشاوره نوجوان حضوری بهترین گزینه است.

آیا فرزندم به مشاوره نوجوان نیاز دارد؟

مشاوره نوجوان به نوجوانان کمک می کند تا نگرانی هایی را که ممکن است در رشد اجتماعی، عاطفی یا شناختی آن ها تاثیر بگذارد، کشف کنند. روند درمان به آن ها این فرصت را می دهد تا احساسات دشوار یا گیجی خود را در یک محیط امن با مرزهای مشخص ابراز کنند.

مشاوره نوجوانان معمولا روی مسائلی تمرکز دارد که در دوره‌های رشد بیشتر خودشان را نشان می‌دهند. خیلی از روانشناسان مشکلاتی مانند مسائل عاطفی یا اجتماعی، آسیب‌های بیولوژیکی، نقص‌های شناختی و استرس ناشی از تغییرات دوره نوجوانی را تشخیص داده و درمان می‌کنند. اهمیت مراجعه به این مشاوره حضوری و دکتر روانشناس از این جهت است که در دوره نوجوانی تغییرات زیادی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی در او رخ می‌دهد. همین تغییرات و فشاری که به او وارد می‌کنند هم باعث می‌شوند که نوجوان رفتارها و واکنش‌های غیرعادی داشته باشد.

مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان چه تاثیری در سلامت فرزندتان دارد ؟

وقتی نوجوانی از پریشانی ذهنی، اجتماعی، عاطفی، روانی و یا ضربه ای رنج می برد، کنار آمدن با آن دشوار است. در این شرایط یک مشاوره نوجوان می تواند برای فرزندمان بسیار سودمند باشد.این متخصص بهداشت روان می تواند موارد اساسی را که بر سلامتی فرزند شما تأثیر می گذارد، شناسایی کند. بنابراین او می تواند به سرعت درمانی را که برای بهتر شدن نیاز دارد، دریافت کند. واقعیت این است که بسیاری از نوجوانان قادر به پردازش کامل پیچیدگی های همراه با مسائل عاطفی و یا روانشناختی نیستند، بنابراین مشاور خوب نوجوان در تهران ممکن است همان چیزی باشد که فرزند شما برای آرامش ذهنی نیاز دارد.

علاوه بر این، مراجعه به دکتر روانشناس نوجوانان در مورد فرزندانی که از اختلال وسواس فکری عملی، استرس پس از سانحه یا اختلال اضطراب عمومی رنج می برند، می تواند بسیار ارزشمند باشد.

آیا ما باید در جلسات مشاوره با فرزند خود حضور داشته باشیم؟

برای جلسه اول: بله! حضور والدین برای نوجوان بهتر است.

آیا مشاور به ما همه گزارش ها را می دهد؟

مشاوره نوجوان نیز مانند مشاوره بزرگسالان، با حفظ امانتداری و رازداری مراجع رخ می دهد. مشاور گزارش عینی از جلسات را به والدین ارائه نخواهد داد. اما در صورت ضرورت از مشکلات کودک و نوجوان با آن ها صحبت خواهد کرد.

چند جلسه مشاوره نیاز است؟

تعداد جلسات به مشکل فرزندان بستگی دارد. بچه ها اغلب برای یک سال تحصیلی مشاوره دارند. برای نوجوانان، بعضی اوقات چند جلسه کافی است تا آن ها دوباره به حالت اول برگردند.

روند درمان و تعداد جلسات با توجه به شرایط کودک و نوجوان و نظر والدین مشخص می شود.

آیا مشاوره نوجوانان، فقط بازی درمانی است؟

برای کودکان خردسال بله! روش ارتباط برقرار کردن با آن ها، به روش بازی کردن است. اما برای نوجوانان ، بسیاری از آن ها فقط می خواهند صحبت کنند.

چگونه با فرزند خود در مورد دیدن مشاوره صحبت کنیم؟

هنگامی که احساس می کنید فرزند شما به مشاوره کودک و نوجوان نیاز دارد، بهتر است به روشی مثبت او را برای گرفتن مشاوره آماده کنید. از مشکلاتی که احساس می کنید آن ها دارند، صحبت نکنید. تنها بیان کنید، همانطور که مراجعه به پزشک برای سلامت جسم ما نیاز است، برای داشتن حال بهتر نیز نیاز به دیدن یک مشاور است.

چگونه مشاوره را برای فرزند خود توضیح دهیم؟

بهترین روش تعریف مشاوره برای کودکان و نوجوانان این است که به آن ها توضیح دهید مشاوره یک رویکرد مثبت برای رسیدگی به مشکلات است.

فرزند من از آمدن به مشاوره امتناع می کند. باید چه کاری انجام دهم؟

گاهی اوقات نوجوانان در مورد اینکه مشکلی وجود دارد یا نه، با والدین خود اختلاف نظر دارند و این امر می تواند منجر به عدم تمایل آنها به حضور در مشاوره شود. به آن ها بگویید که احساس می کنید مهم است که هر دو مورد حمایت قرار بگیرید. بد نیست به کودک یا نوجوان خود بگویید که به عنوان والدین، ​​تصمیم گرفته اید که قرار ملاقات بگذارید. شما ممکن است پیشنهاد دهید که در مرحله اول، آنها در یک جلسه مشاوره شرکت کنند تا ببینند که چگونه پیش می رود. این مکالمات را چند روز قبل از قرار ملاقات انجام دهید.

4.6/5 - (38 امتیاز)

متخصص مشاوره نوجوان چه کسی است؟

متخصص مشاوره  نوجوان نوجوان یا دکتر روانشناس نوجوان یا مشاوری است که به طور تخصصی در زمینه رفتار های نوجوان ، مشکلات و بحران های آن ها به طور تخصصی تحصیل و فعالیت کرده است.مشاور خوب نوجوان در تهران، نوجوانان را ارزیابی و درمان می کنند. آن ها به نوجوانان کمک می کنند تا با استرس هایی مانند طلاق، مرگ و تغییراتی بزرگ در خانواده یا مدرسه مقابله کنند.

مراجعان این مشاوره ممکن است شامل فرزندانی با مسائل مختلف رشد، از اختلالات یادگیری تا بیماری های شدید روانی باشد.حتی مشکلاتی از قبیل  اختلال کمبود توجه ، اوتیسم، وسواس، فوبیا، ترس و اختلال سازگاری در نوجوان نیز توسط متخصص مشاوره نوجوان مورد برسی قرار میگیرد. روانشناس نوجوان علائم پیچیده که در نوجوان بروز می کند را شناسایی کرده و به تشخیص دقیق می پردازد. در نهایت با توجه به پیچیدگی مشکل بهترین راه درمانی را انتخاب می کند.

روانشناس نوجوان سال های زیادی تخصص رسیدگی به مشکلات نوجوانان را کسب کرده است با به روز ترین روش ها و متد های جهانی به کشف علائم و دلایل اختلالات رفتاری و درمان آن های می پردازد. اگر احساس می کنید نوجوان شما نیز از مسیر درست خود خارج شده است کافی است به مشاوره حضوری با مشاور خوب نوجوان در تهران بپردازید و به بهترین شکل ممکن در ساخت یک شخصیت سالم از فرزندتان تاثیرگذار باشید.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره نوجوان

هدف از روانشناسی و مشاوره نوجوان چیست ؟

روانشناسی نوجوان یکی از چندین تخصص روانشناختی است که بر سال های شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان تمرکز می کند و هدف آن ساخت شخصیت کامل با روح و روان سالم برای تمام نوجوانان است.

هدف اصلی دکتر روانشناس و مشاوره نوجوان استفاده از دانش و تخصص یک مشاور آموزش دیده است تا نگرانی های شما را آرام کند و به فرزند شما کمک کند تا به عملکرد مناسب خود دست یابد. روانشناسی و مشاوره نوجوان می تواند ابزارهای لازم برای مقابله با مسائل و هرگونه شرایط بهداشت روانی را به روشی سالم و مثمر ثمر در اختیار شما و فرزندتان قرار دهد. این متخصص می تواند به شما و فرزندتان کمک کند تا در اوقات ناخوشایند، ترسناک، تحریک کننده اضطراب و چالش هایی با استرس و آشفتگی کمتر حرکت کنید.

مشاوره حضوری نوجوانان

بحث در مورد مشاوره حضوری نوجوانان همیشه برای والدین آسان نیست . هیچ کس نمی خواهد که فرزندش “به درمان نیاز داشته باشد” ، زیرا که آن ها فکر میکنند این موضوع مایه تاسف است و خبر از وجود مشکل یا بیماری می دهد. توجه داشته باشید که این افکار تنها مانع جدی برای داشتن یک فرزند کاملا سالم است. اگر شما از وجود مشکلات جدی در نوجوان اطلاع دارید ولی به خاطر واکنش های اجتماعی و افکار غلط از پیگیری آن خودداری می کنید، سخت در اشتباه هستید.

توجه داشته باشید که مراجعه به مشاوره نوجوان خبر از بیماری یا مشکل در نوجوان نمی دهد. بلکه نشان دهنده اهمیت و توجه والدین به سلامت روحی و روانی فرزند است که این نه تنها جای تاسف ندارد بلکه بسیار مهم و شایان تقدیر است.

حتی اگر نوجوان شما با مشکل جدی روبه رو نیست ، شرکت در جلسات مشاوره ، مشاور خوب نوجوان در تهران می تواند به او کمک کند تا نقاط منفی یا رفتار های مخرب را کاهش و کنترل کند و بر رفتار های مثبت درست را در خود افزایش دهد. یک نوجوان سالم است که آینده روشن و بسیار موفق را تجربه خواهد کرد.

مشاوره نوجوان به چه صورت انجام می شود؟

مشاوره نوجوان شبیه به درمان و مشاوره برای بزرگسالان است : ضمن فراهم آوردن ابزاری برای ایجاد تغییر در افکار ، احساسات و رفتارها ، فضای امن و شنونده ای برای صحبت کردن را ارائه می دهد . نوجوان در جلسات خود از پشتیبانی عاطفی و هدف برخوردار می شود . آن ها می توانند بر حل و فصل تعارض ، درک افکار و احساسات خود و فکر کردن به راه حل های جدید برای مشکلات روزمره خود ، تمرکز کنند.

تنها تفاوت بزرگ بین درمان بزرگسالان و نوجوانان ، تأکید بر اطمینان یافتن نوجوانان از درک اتفاقات و نحوه تنها بودن آنها نیست .
مشاوره حضوری نوجوانان ، برای نوجوان و والدین یک مسیر قابل تمرین است . که می تواند به ارتباط چالش برانگیز والدین و نوجوان در سنین حساس نوجوانی کمک کند . مشاور خوب نوجوان در تهران غالبا توسط درمانگر متخصص در کار با نوجوانان انجام می شود ، و به والدین مسائلی آموزش داده می شود که پیش از این ،‌ از اهمیت آن ها بی خبر بوده اند .

در این جلسات علاوه بر آموزش مسائل مهم تمرین های مهم و کاربردی به والدین و نوجوان داده می شود تا با آموزش دیدن و تمرین رفتار های درست و مثبت ، محیطی امن تر و سالم تر و روح و روانی بدون مشکل و خلا را بسازند.

مشاوره نوجوان در چه شرایطی اجباری است ؟

گاهی هدف از مشاوره نوجوان تقویت نقاط مثبت فرد است. اما گاهی نوجوان در نتیجه یک واقعه و رخداد منفی ، مورد اسیب قرار می گیرد که در این صورت انجام مشاوره نوجوان اجباری است. اگر هر کدام از شرایط زیر برای فرزند شما اتفاق افتاده است هر چه سریع تر آن را مورد پیگیری قرار دهید :

– طلاق یا جدایی
– مرگ یک دوست عزیز
– آسیب روحی روانی
– سوء استفاده جنسی
– سوء استفاده عاطفی
– سوء استفاده جسمی
– جابجایی خانواده یا نوجوان
– سوء مصرف مواد یا اعتیاد در خانواده
– بیماری روانی مانند افسردگی ، اضطراب و اختلال وسواس فکری

مشاوره نوجوان

 

مشاوره نوجوان بر چه مواردی تمرکز دارد ؟

– ایجاد عزت نفس در نوجوان
– کمک به بهبود مهارت های ارتباطی نوجوان
– تحریک رشد سالم و عادی
– ساخت یک رابطه عاطفی مناسب
– کمک به برنامه ریزی و کاهش استرس در نوجوان
– کمک به مدیریت کردن احساسات و نگرانی ها در سن بلوغ
به طور خلاصه ، مشاوره نوجوانان از نظر اهداف و مشکلاتی که می تواند برطرف کند ، کاملاً شبیه درمان برای بزرگسالان است ، اما با تمرکز با سن آن ها و درک متفاوتشان از مسائل و زندگی رویکرد متفاوتی را اتخاذ می کند.

علائم افسردگی نوجوان و اهمیت مراجعه به مشاوره

یکی از مهم ترین علت هایی که مراجعه شما را به مشاوره نوجوان می طلبد افسردگی است. افسردگی در نوجوانان به صورت آشکار بروز نمی کند و علائم آن با علائم افسردگی بزرگسالان فرق می کند. در حقیقت بروز رفتار های مختلف در این سن باعث می شود که افسردگی و علائم آن به صورت نا محسوس در بیاید و در اکثر اوقات شناسایی نشود. همچنین از آن جا که در این دوران ترس از درک نشدن توسط اطرافیان وجود دارد ، نوجوان بحران و مشکلات خود را در میان نمی گذارد که این مورد می تواند خطرناک باشد.

برخی از رفتار ها و علائم هستند که نوعا خطرناک و نگران کننده هستند.مشاهده این رفتار ها می تواند خبر از یک مشکل جدی بدهد. اگر نوجوان یک یا چند مورد از این علائم را همراه با نگرانی والدین تجربه کرده است ، مراجعه به مشاوره نوجوان و ارزیابی سلامت روحی او را در برنامه کاری خود قرار دهید.

اگر این رفتار هارا در نوجوان خود مشاهده کردید ، آن ها را نادیده نگیرید و هرچه سریع تر با متخصص مشاوره نوجوان در تهران صحبت کنید.

 

مشاوره نوجوان به چه شیوه هایی صورت می گیرد؟

شکل های متفاوت و مؤثر بسیاری از مشاوره حضوری نوجوانان وجود دارد : از جمله آنالیز رفتار های کاربردی ، رفتار درمانی ، شناختی رفتاری ، شناخت درمانی ، خانواده درمانی ، روان درمانی بین فردی و آموزش سازمانی و ….

نوجوانان کم سن تر نیز ممکن است از بازی درمانی بهره مند شوند و نوجوانان بزرگتر ممکن است از رفتار درمانی دیالکتیکی ، گروه درمانی یا روان درمانی استفاده کنند .
این روشهای درمانی ممکن است به تنهایی و یا در ترکیب با سایر روش های درمانی استفاده شود . بعلاوه ، بسته به شرایط ممکن است با دارو همراه باشد .
ممکن است یکی از این روشهای مشاوره حضوری نوجوانان برای نوجوانی به مراتب بهتر از سایرین باشد و انتخاب روش درمان به نوجوان و خانواده نیز بستگی دارد.

 

ممکن است تصور کنید که مشکلات نوجوانان به خودی خود حل می شود و نیاز به پیگیری جدی و مشاوره نوجوان نیست. اما شایان ذکر است ، بسیاری از رفتار های نادرست اجتماعی که امروزه در سطح جامعه و میان بزرگسالان مشاهده می کنید ، ناشی از نادیده گرفتن زمان نوجوانی است.

اگر فردی این دوره مهم را به خوبی و با سلامت سپری نکند قطعا در آینده با انواع اختلالات رفتاری و خلا های روحی مواجه می شود که می تواند آینده او را تحت تاثیر قرار دهد. پس امروز و زمانی که فرصت در اختیار دارید غفلت نکنید و با انجام مشاوره نوجوان ، کیفیت زندگی فرزند خود را بهبود بخشید.

شما می توانید برای انجام مشاوره یا بهترین کادر روانشناسی کشور به سایت روان آرام مراجعه کنید. مرکز مشاوره و رواشناسی روان آرام با ارائه بهترین روانشناسان و مشاوران در تهران به شما در حل مشکلاتتان کمک خواهد کرد.

957 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
ستايش
2 روز قبل

سلام من یه دختر۱۷ ساله هسم، و من از زمانی که یادمه حدود مثلا ۱۱ سالم بود همیشه دچار ترس و اضطراب و استرس داشتم چه بی دلیل چه با دلیل و عواملی مثل سختگیزی های بیش از اندازه خانواده ام که برای امتحانا و سختگیری هایی که حتی خودم برا خودم دارم ، بدترو بدتر میشه حتی تایم هایی هم که کاری ندارم یهو استرس و اظطراب سراغم میاد و الان که تایم امتحانا هست استرس و ترس هام به طوری شده که گریم همش میگیره و ترس از اینکه اگر بد بدم خانواده ام گفتن گوشی رو از من میگیرند
و حتی گفتن حق بیرون رفتن ندارم، و این مسئله که همیشه مادرم من رو تو مسائل بزرگ تر قاطی میکنه و مشکلاتی که در خانواده داریم رو هیییی تعریف میکنه من هر روز اعصابم خورد تر و عصبی تر میشم و همین ها باعث شده هر شب کابوس های بد ببینم و تمرکز کافی نداشته باشم و خیلی از مشکلاته دیگه

تیم محتوا روان آرام
2 ساعت قبل
پاسخ به  ستايش

سلام دوست عزیز؛ اگه به روانشناس فردی مراجعه کنید ابتدا دلایل این اضطراب و میزانش رو بررسی میکنند و بعد راهکارهای لازم رو بهتون آموزش میدن که بتونید به آرامش برسید.

سینا
9 روز قبل

سلام. وقت بخیر. من 23ساله هستم. چند وقت اخیر به سبب رفت و آمد با اطرافیان با دختری اشنا شدم که خیلی شبیه من بود و معیارای من رو داشت و خیلی هم سریع با هم اوکی شدیم اونم 21سالشه
توی همون هفنه اول به من بیش از حد ابراز علاقه کرد که من خودم متعجب بودم. ولی خب بعد از رفت و امدی که داشتیم بعد از دو هفته. بهم گفت تو خیلی عالی هستی و من لیاقتت رو ندارم و از خودم متنفرم و قلبم مشکل داره… گفت از همه پسرا بدش میومد و سعی کرده که با من بتونه در قلبشو به روی عشق باز کنه ولی خب گفتش چون من یکی دیگه رو دوست دارم نمیتونم همزمان دو نفر رو توی قلبم داشته باشم.قسم خورد و دلیلشم گفت که از 9سالگی از یکی خوشش میومد که سال پیش پسره بهش گفته دوستش داره ولی خب طرف رفته ازدواج کرده با دوست دخترش و اصلا به این فکر نمیکنه و داره زندگیشو میکنه و خب من تحقیق کردم فهمیدم ئاقها راست میگه و من نپیچونده.
منم هر چی خواستم متقاعدش کنم معتقده که اون پسر یه روزی برمیگرده با اینکه خانوادهاشونم مخالف ازدواجشونن… من واقعا تعجب کردم و هرچی هم براش توضیح دادم قانع نشد و گفت من هروقت که اون برگرده میرم پیشش.. خیلی این دختر برام مهمه و جدی بهش فکر میکردم حتی بهش گفتم بیا با هم بمونیم اگر پسره برگشت برو ولی خب گفت نمیتونه منو اذیت بکنه و قبول نکرد…
ولی خب دیدیم راهی نداریم رابطمون رو قطع کردیم و اون دورادور پیگیرمه هنوز…. خواستم بدونم روشی هس که صحبت کنم متقاعد بشه و اینکه باید چی بگم که اون پسر رو فراموش کنه چون واقعا تفکر خیلی بچگونس و من خیلی متعجبم

تیم محتوا روان آرام
8 روز قبل
پاسخ به  سینا

سلام دوست عزیز؛ واضحه که ایشون نیاز به راهنمایی و کمک دارن اما تا اینکه خودشون نخوان نمیتونید کار زیادی انجام بدین. بهترین پیشنهاد اینه که برای مراجعه به روانشناس تشویقش کنید.

Alma
10 روز قبل

سلام من یه دختر 17 ساله هستم. بشدت درگیر خودارضاییم جدیدا هیچ لذتی نمی‌برم و از روی عادت این کارو میکنم و حس میکنم علائم آتروفی رو دارم.بشدت نگرانم آیا این مشکل حل میشه چیکار باید کنم؟

تیم محتوا روان آرام
10 روز قبل
پاسخ به  Alma

سلام دوست عزیز؛ در این زمینه با دکتر امیرجلال حاتمی در مرکز روان آرام وقت بگیرید. با شماره های 02188216100 و 09905758590 تماس بگیرید راهنمایی میکنند.

مریم
11 روز قبل

من خودارضایی میکنم بعدش خیلی اذیت میشم و انگار یه چیزی تو واژنم نمیاد بیرون یعنی ارضا نمیشم و میخوام ترکش کنم ولی وقت هایی که اذیت میشم تا خودارضایی نکنم درست نمیشه

تیم محتوا روان آرام
10 روز قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز؛ حتما به درمانگر مسایل جنسی مراجعه کنید.

امیرحسین
16 روز قبل

سلام دوست عزیز من 14 سالمه
من چند ماه پیش از یکی خوشم اومده بود طرف 20 سالش بود ، بعد من تا یک ماه باهاش در ارتباط بودم و بعد از اون یک اتفاقی پیش اومد منو بلاک کرد ، منم ازشون نزدیک به 13 بار معذرت خواهی کردم اما فقط سین میکرد و جواب نمی‌داد و بلاک میکرد من از همون موقع خیلی حال روحیم بده همش گریه میکنم نمیتونم بهش فکر نکنم چیکار کنم؟؟

&&&&&
24 روز قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۶ سالمه و عاشق یه دختر ۱۵ ساله شدم نمی‌دونم این عشق درون رو چجوری کنترل کنم و میترسم از دستش بدم . راستش هر ۳یا۴ سال یکبار میبینمش و این دوری منو اذیت می‌کنه. چیکار کنم؟
اصلاً شانسی برای ازدواج باهاش رو دارم؟

راز
28 روز قبل

سلام خسته نباشید من یک دختر چهارده ساله دارم که خیلی باهوشه و درسهاش هم عالیه ولی تازگی‌ها فهمیدم دوستاش بهش یک پسری رو معرفی کردند اون هم چون میخواد کم نیاره وارد رابطه شده و دروغکی هم گفته که قبلا هم با کسی رابطه داشته دوستای خوبی نداره باید چیکار کنم؟

تیم محتوا روان آرام
28 روز قبل
پاسخ به  راز

سلام دوست عزیز؛ اگه رابطه شما با فرزندتون به گونه ای هست که گفتگوی سالم و سازنده داشته باید بهتره بدون تنش و سرزنش و بدون قضاوت با ایشون صحبت کنید و نگرانی ها و انتظاراتتون رو عنوان کنید و در شرایط مناسب گفتگو، آسیب های احتمالی دوستانش رو بدون جانبداری توضیح بدین. و لازمه که رابطه تون خیلی غنی و دوستانه و مقتدرانه باشه. اما اگر احساس میکنید رابطه تون اینگونه نیست حتما از روانشناس نوجوانان کمک بگیرید. مرکز روان ارام در زمینه نوجوانان و روابط والد و فرزند مشاوران متخصصی دارند.

leetaymin
1 ماه قبل

سلام خوب هستید.
من ۱۴ سالمه و مشکل اظطراب شدید دارم….با یه اتفاق کوچیک و یه بحث کوچیک بین والدینم هزار جور فکر و خیال به سرم میریزه و حال جسمی و روحیم نابود میشه!
با اینکه خودم میدونم خیلیاشون زود تموم میشه و اوکی میشه ، حتی وقت هایی که مشکلی نیست هم انگار استرس و ترس یچیزی رو دارم…چیکار کنم که با مشکلات کنار بیام؟

تیم محتوا روان آرام
28 روز قبل
پاسخ به  leetaymin

سلام دوست عزیز؛ مشکلات اضطرابی متاسفانه زندگی شخصی و تحصیلی و شغلی فرد رو مختل میکنه اما با رویکرد شناختی رفتاری توسط روانشناس متخصص در این زمینه، بخوبی قابل درمان و کنترل هست. به کمک والدین یا معلمتون میتونید از روانشناس فردی کمک بگیرید.

کوروش
1 ماه قبل

سلام میکنم خدمت شما تیم محتوا روان آرام. عرض کنم خدمت شما من یک پسر ۱۳ ساله هستم حقیقت اینه که من در سال ۹۸ بهترین ادمی بودم و همیشه برای همه چی نظم داشتم برای درس_بازی_کار های روز مره و…..ولی امسال که سال ۱۴۰۱ هست من اصلا چیزی که میخوام نیستم پدرم مرا مسخره میکنم هم کلاسی هایم وضع مالی بهتری دارند و نمراتشان هم از من بدتر است و من هم نمراتم کم است. خانواده همیشه در حال دعوا است .من روز به روز درحال تنبل شدن هستن و بیشتر تمرکزم روی بازی کال آف دیوتی است و ۳ سال است که عادت کرده ام و نمیتوانم جلویش را بگیرم. خانواده ام آرزوی رفتن من را میخواهند من هم آرزوی مردن چون به درد هیچی نمی‌خورم و هیچ کس مرا نمی‌خواهد از دار دنیا فقط یک دختر دایی دارم که مرا درک میکند. ممنون میشم که کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
28 روز قبل
پاسخ به  کوروش

سلام دوست عزیز؛ اگر خودتون قادر نیستین شرایط خلقی و کارهای روزمره تون رو به گونه ای تغییر بدین که حالتون بهتر بشه، توصیه میکنم حتما به کمک والدین و یا معلمین خودتون از روانشناس بهره بگیرید.

$@¥D@
1 ماه قبل

سلام من یک دختره 14 سالم که با مخالفت و فشار های زیاد خانواده روبرو هستم یکی از بزرگترین مشکلات من این است که تمام دوستان من واتساپ دارند و من اجازه داشتن واتساپ رو ندارم و هم از جانب دوستانم برای اینکه چرا واتساپ نداری فشار هست و هم از جانب خانوادم مخصوصا مادرم که نباید واتساپ بریزی لطفا بگید که من چیکار کنم تا مادرم راضی بشه تا من واتساپ نصب کنم

تیم محتوا روان آرام
29 روز قبل
پاسخ به  $@¥D@

سلام دوست عزیز؛ نمیدونم قوانین بین فردی و خانوادگی شما به چه صورته. ولی چرا با هم گفتگوی مفید و سازنده انجام نمیدین که بدون تنش و جانب داری و بدون گارد، نیازهای همدیگه و نگرانی و دلایل و انتظارات هم رو بشنوید و بطور منطقی همدیگه رو قانع و راضی کنید.

مهدیه
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من یه دختر نوزده ساله هستم به علت ازدواج خواهرم شدیدا تنها شده بودم و چون اجازه بیرون رفتن با دوستام رو نداشتم و محدودیت های خانواده من تن به ورود به یک رابطه عاطفی مجازی دادم البته اون شخص همسایه ما بود پس گاهی همدیگرو دم در میدیدیم یا حتی یک بار من رفتم و چند دقیقهی دیدمش من نمیدونستم که چه اشتباه بزرگی رو دارم مرتکب میشم پنهان کاری از خانوادم و دل سپردن به ادمی که یک درصد قابل اعتماد نیست و نبود شدیدا استرس داشتم و حالم رو بد میکرد چون به شدت بچه بود و با دختر ها دوست معمولی میشد من خیلی گریه میکردم هرشب ولی چون از روز اول نفهمیدم و کورکورانه دل بستم تحمل میکردم تا اینگه حدود 1 ماه پیش بعد از یک سالو نیم متوجه شدم ایشون به دختر دایی من پیام داده و گفته تاحالا عاشق نشده و عاششه و میخواد باهاش ازدواج کنه من واقعا با فهمیدن این موضوع پاهام سست شد قلبم درد گرفت و قلبم هنوز که هنوزه درده خوب نمیشم کلی ابراز علاقه کرد منو گول زد و باهاش اشتی کرم ولی هرروز کارایی ک کرده بودو سرش داد زدم گریه میکردم بابت همه بدی هایی که بهم کرد ولی اون با دروغ میگفت خیانت نکرده رفیقش اون پیامارو داده و اینکه چون فکر میکرد من احمقم کلی حالم بد میشد تا اینکه دیدم نمیتونم هرچی بهم عشق بورزه نمیتونم ببخشمش و کنار بیام و حرفاشو باور کنم و جدا شدم رفتم مدتیه که همش خستم و هذچی میخوابم سیر نمیشم همش کارایی ک بام کرده رو مرور میکنم از طرفی کنکور دارم و نمیتونم درسامو خوب بخونم تمرکز ندارم همش دلم گریه میخواد دلم مرگ میخواد چیکار کنم واقعا من بدبختم ک استرس کنکور هم به این حال بدم اضافه شده من به کمک نیاز دارم خواهش میکنم کمکم کنید بتونم خودمو ببخشم اعتماد بنفسمو به دست بگیرم و هیچوقت سمتش برنگردم و فراموشش کنم و دختر داییمو مثل قبل دوست داشته باشم هرچند اون بی تقصیر بود و حتی محل نداده بود اما من الان همش حس میکنم زشتم بدم چیکار کنم حس میکنم دختر داییم خیلی از من بهتره و اشکم بند نمیاد حال و حوصله زندگی کردنو از دست دادم و بی هدف شدم ارزوهام دارن جلو چشمم میمیرن خاک میشن

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مهدیه

سلام دوست عزیز؛ خیلی خوبه که بالاخره تونستین از رابطه ای که حالتون رو بد میکرده خارج بشین. این حال بد و زاری شما باتوجه به شرایط کنکور و تموم کردن رابطه و محدودیت خانواده و… قابل انتظار و قابله درک هست. گذر زمان به بهبود شرایط روحیتون کمک میکنه. میتونین به کمک مشاور و با برنامه ریزی از کنکور بجای دلیل بر حال بدتون، بعنوان انگیزه ای برای موفقیت و پیشرفت استفاده کنید.

مبینا
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر؛ من دختری 17 ساله هستم که مأسفانه علاوه بر فوبیاهای زیادی که دارم،فوبیای اجتماع یا اضطراب اجتماعی هم دارم و با وجود خیال‌پردازی‌ها و رویاهای بزرگی که دارا هستم،حس خوبی به آینده ندارم و حس می‌کنم با وجود مشکلات روحی که دارم از جمله عدم اعتماد به نفس،استرس،عصبانیت و عدم عزت نفس و…به اهدافم نمیرسم…آرزوی رتبه برتر شدن دارم اما هزینه مشاوره‌های تحصیلی فوق‌العاده بالاست و حجم دروس زیاد…با توجه به حضوری شدن مدارس از رویایی با دبیران و همکلاسی‌هایم وحشت دارم چون طی این دو سال آموزش مجازی،خودم رو فردی معتمد به نفس و با انگیزه جلوه دادم و حالا که باید حضوری خودنمایی کنم،استرس بیش از حدی رو تحمل می‌کنم…نقص جسمانی یا مشکل خانوادگی هم ندارم…هرچند مشکل مالی و برخی مسائل وجود داره اما اجازه ندادم به درسم لطمه‌ای وارد شه…نمراتم خوبه و توی مدرسه مورد قبول دبیرها هستم اما نمیدونم دقیقاً مشکل از کجاست که سال‌ها با این اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنم،حتی بعضی وقت‌ها درد خودکشی و…رو به تحمل این حجم از استرس ترجیح میدم… لطفاً کمکم کنید،فقط سه روز فرصت دارم تا روز شنبه خودم رو به سطح مطلوب برسونم اونم با وجود عوارض ناشی از کرونا بعد از 9 ماه…هنوز خستگی و اختلالات چشایی و بویایی دارم و سردرد مداوم و عدم کنترل خشم هم هست…تمرکزم رو از دست دادم و حافظه‌ام ضعیف شده… نمیدونم چطوری باید با این شرایط و رفتن به مدرسه کنار بیام…من واقعاً دلم نمیخواد که رویاهامو از دست بدم یا آینده‌ای که میخوام رو نداشته باشم…من آرزوهای بزرگی دارم و دوست دارم بهشون برسم تا باعث افتخار خودم و خانوادم بشم…تا شرایطی ایجاد کنم که خانوادم طعم خوشبختی رو حس کنن و اگر تا الان خودکشی نکردم یا هر چیزی فقط به خاطر خانوادم و به خصوص مادرم بوده…الان هم تنها دلیلی که باعث شده بخوام خودم رو کمی اصلاح کنم مادرم هستش…هرچند که بارها برای اصلاح این عادات تلاش کردم اما هیچوقت نتیجه‌ای نگرفتم…من میخوام تغییر کنم تا آینده دلخواهم رو بسازم اما با این شرایط نمیشه…

Last edited 1 ماه قبل by مبینا
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مبینا

سلام دوست عزیز؛ چرا اضطراب رو درمان نمی کنید؟ همونطور که خودتونم میدونید منشاء اغلب مشکلات شما فقط اضطراب هست که باید درمان کنید. از روانشناس فردی حتما کمک بگیرید و خودتون رو از مشکلات نجات بدید.

علی
1 ماه قبل

با سلام من دختری دارم که بخاطر کرونا گوشی همراه سامسونگ A30s به صورت قسطی خریدم الان دو سال ازش گذشته و در دانشگاه آزاد بدون آزمون مدیریت بازرگانی می خواند گوشی همراه خود را به دیوار کوبید و حالا ما را وادار به خرید گوشی ایفون کرده و مادرش فقط یک زنجیر طلا دارد می خواهد به فروشد و برایش بخرد ولی من مخالف چون برای هرچیزی این اقدام شکست بد دهنی فحش را تکرار تا بتواند ما را تحت فشار گذاشته تا بخریم لطفا بفرمایید چکار کنیم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز؛البته که باید شرایط کاملا بررسی بشه، و صحبتها و مشکلات فرزندتونم باید شنیده و بررسی بشه.ولی یک فرمول واضح در شکل دهی رفتار وجود داره که پاسخ مثبت به رفتار اشتباه، اون رفتار رو تقویت میکنه بطوریکه میزان و شدت رفتار رو هم تحت تاثیر قرار میده. برای بررسی دقیقتر و انتخاب رفتار مناسب حتما از مشاور کمک بگیرید.

محمد
1 ماه قبل

سلام من 17 سالمه اصلا تمرکز ندارم نه توی درس هام و نه توی کار های روزمره همش به فکره درآمد و پول هستم نمیتونم به چیزه دیگه ای هم فکر کنم و همیشه یه استرسی دنبالمه و همیشه احساس پوچی میکنم ممنون میشم جواب بدین

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز؛ این افکار مثل دو لبه ی تیغ هست که تا حدودی میتونه عامل حرکت و انگیزه ای باشه براتون تا بدنبال اهداف و آرزوهاتون باشید و برای ایجاد شرایط مناسب برای احراز شغل مناسب و ایده های کسب و کار در اینده برنامه ریزی کنید و تلاش کنید. و حداقل های واجد شرایط کار بودن رو بدست بیارید. اما باید مراقب باشید که این افکار باعث نشن که تمرکزتون رو از روی هدف و برنامه ریزی به موقع بردارید و با عجله وارد بازار کاری کاذب و موقت بشین.
و از طرفی فرصتهایی که میتونه شما رو دراینده موفق تر کنه رو از دست بدین. درحال حاضر شما باتوجه به توانایی هاو علاقمندی و امکانات موجود بررسی کنید که چه کسب و کاری رو واقعا میتونید داشته باشید و چه اقداماتی از قبیل تحصیل و سربازی و مهارت و مدارک رو لازم دارید. و طبق اون برنامه ریزی کنید.میتونید از مشاور در این زمینه کمک بگیرید.

حمید
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید . من دوازده سالمه و یه خواهر دارم که هر ماه هفت روز مرخصی بهش میدن و میاد و میره . وقتی میره ناراحتی شدید منی تا زمانی که بیاد میگیره . خیلی هم شدید هست . باید چیکار کنم؟

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  حمید

سلام دوست عزیز؛ از اونجایی که باید شرایط خلقی و دلایل دیگه این شدت وابستگی و میزانش به خوبی بررسی بشه، بهتره که از والدینتون کمک بگیرید تا براتون ازیک مشاور کودک وقت بگیرند و بخوبی ارزیابی بشید.

ليا
1 ماه قبل

سلام من ١٦ سالم هستش.من چادري هستم و خانوادمم چادري ان ولي من ميخوام مانتويي بشم يعني فقط چادرمو بردارم پوششمو داشتع باشم ولي هرچقدر باهاشون صحبت ميكنم قانع نميشن با اينكه حرفشون هيچ منطقي نداره و واقعا اين شرايط برام سخته چون اصلا باهاش راحت نيستم ميشه بگيد چيكار بايد بكنم كه راضي بشن.

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  ليا

سلام دوست عزیز؛ گفتگو کردن درباره موضوعی، اصولی داره که اگه رعایت بشه نتایج بهتری حاصل میشه. مثلا بهتره در شرایط و زمان و فضای مناسب، بدون جانبداری،بدون سرزنش و قضاوت، بدون تنش و طلبکاری؛ خواسته تون رو اول بصورت احساس بیان کنید، احساستون رو از شرایط فعلی کاملا بگین بدون تنش و ازردگی طرف مقابل،بعد نیازتون رو کامل و روشن بیان کنید. سعی کنید دلایل و نیازتون رو منطقی بیان کنید و طرفتون رو هم دعوت کنید که دلایل خودشون رو منطقی بیان کنند. بعد باهم بدون سوگیری دلایل هردو طرف رو بررسی کنید . هر از گاهی خودتون رو جای همدیگه بزارین و سعی کنید همدیگه رو درک کنید تا بتونید نتیجه بهتری بگیرید.

عشق
2 ماه قبل

سلام من عاشق یه نفرم و نوجوان هستن ۱۴سالمه می‌خوام با یه دختره ۱۵شاره ازدواج کنم خودشون می‌دونن ولی می‌خوام با خوانوادم مطرح کنم میترسم چیزی بگن

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  عشق

سلام دوست عزیز؛ تو رده سنی که هستین، توجه به جنس مخالف و احساس نیاز به ارتباطات عاطفی و همچنین احساس نیاز به استقلال و تلاش برای برقراری رابطه، طبیعی هست و جزو روند رشد و تکامل شما هست.اما ازدواج پدیده ای هست که مولفه های زیادی در ان دخیل هستند و توانایی و دانش و آگاهی و بلوغ دوره خودش رو نیاز داره که با توجه به سن شما قطعا هنوز ان مولفه های لازم موجود نیست. توصیه میکنم درباره مقوله ازدواج به جوانب دیگر ان، غیراز بُعد احساسی و هیجانی، با چشم باز و دید منطقی نگاه کنید و شرایطتون رو بررسی کنید. برای بررسی بهتر میتونید از والدینتون و یا مشاور کمک بگیرید.

سجاد
2 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
من ۱۷ سالمه و اصلا حال روحی خوبی ندارم حس میکنم بدنم سنگینه ینی چند نفر منو میزنن و حس میکنم قراره ی کاری انجام بدم ولی نمیدونم چیه و زیاد با خودم فکر میکنم و هرچیزی رو با خودم پیش بینی میکنم ک مثلا قراره این اینجوری بشه ی من این شکلی قراره بمیرم و از این جور فکرا
راهنماییم کنید ممنون میشم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  سجاد

سلام دوست عزیز؛ حتما برای بررسی بیشتر و راهنمایی صحیح از روانشناس فردی کمک بگیرید.

ترجیح میدم نگم
2 ماه قبل

سلام..من۱۳سالمه..با ی نفر تو رابطع بودم و همچی خوب یود..بعد از چندماه با ی پسری توشهر خودم آشنا شدم.. الان هردو باهام خوبن و من نفر دوم رو بیشتر دوس دارم و میخام اولیو ول کنم..ولی حس ترحم دارم..و دلم براش میسوزه..نمیخام بخاطر من ناراحت باشه‌..لطفا کمکم کنین:)

leetaymin
2 ماه قبل

سلام خوب هستید
من ۱۴ سالمه یه مشکلی دارم که نمیدونم چطوری بگم چون خیلی پیچ در پیچه به یه سری دلایلی رابطه بین پدر من با پدر مادر مادرم و برعکس مادرم با پدر مادر پدرم مشکل دارن ولی با بقیه خوب هستن و هرازگاهی سر این مسائل بحث یا دعواشون میشه من هم این وسط استرس میگیرم بعد از یه مدت کوتاه دوباره اوکی میشنا ولی بازم من حالم خراب میشه حتی الان موقع امتحاناتم هست و بخاطر استرسی که بعد از مدت ها دوباره سراغم اومده نمیتونم خوب درس بخونم نگران مادرم هم هستم چون خیلی سختی کشیده و همینطور پدرم هردو واقعا نمیدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنید؟♡

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  leetaymin

سلام دوست عزیز؛ دنیای بزرگسالی گاهی از تنش گریزی نداره. برای آسیب کمتر، فقط میتونیم با استفاده از مهارتهای فردی، مشکلاتش رو مدیریت کرد. میتونید از طریق گفتگوی سازنده (بدون تنش و سرزنش و اتهام) در مورد این احساس و نیازی که تو این شرایط دارید با والدینتون صحبت کنید. و یا اینکه ازشون برای گرفتن وقت مشاوره روانشناسیکمک بگیرید.

حنا
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من یه دختر ۱۵ ساله ام نمیدونم چطوری بگم اما احساس میکنم برای هیچکس اهمیت ندارم پدر و مادرم بی محلی میکنن و هرچی با مادرم صبحت میکنم اصلا منو متوجه نمیشه و من واقعا از لحاظ روحی داغونم . همش باهام دعوا میکنن و من واقعا دست خودم نیست و خود به خود صدامو بالا میبرم و پرخاش میکنم به خاطر همین همش باهام قهر میکنن صبحت نمیکنن . من واقعا خسته شدم یه دختری بودم که همش در میخوندم و همه نمراتم ۲۰ بود اما الان حتی دلم نمی‌خواهد درس بخونم به معنای واقعی حس میکنم افسرده شدم لطفاً راهنمایی کنید من واقعا خسته شدم نمیتونم تحمل کنم آنقدر که گریه کردم چشمام ضعیف شده اما به جز گریه کردن کار دیگه ای از دستم بر نمیاد

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
Awaiting for approval
پاسخ به  حنا

سلام دوست عزیز؛ قطعا شما برای والدینتون ارزشمند هستید ولی با توجه به شرایط سختی که طی این دو سه سال جامعه و خانواده ها رو بسرعت تحت تاثیر قرار داده،متاسفانه پکیجی از مشکلات(اجتماعی،اقتصادی،روحی روانی،بیماری،از دست دادن عزیزان،تعطیلی مدارس و خانه نشینی فرزندان و…) روابط بسیاری از خانواده ها رو خیلی مختل کرده. اگه امکانش رو دارید حتما از یک روانشناس و یا مشاور مدرسه تون کمک بگیرید،تا اون موقع تلاش کنید روابطتون رو با خانواده بهبود بدین و در فرصت های مناسب،بدون تنش و پرخاش و سرزنش و سوگیری وارد گفتگو بشین و خیلی صادقانه احساس و نیازتون رو بگین و ازشون کمک بخواین.

حنا
2 ماه قبل

میشه خواهش کنم بگید چطوری میتونم روابط را با خانوادم بهبود بدم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  حنا

عرض کردم خدمتتون که بیشتر تو فرصت های مناسب باهاشون همراهی کنید و گفتگوی سازنده (بدون سوگیری، بدون تنش و پرخاش و سرزنش و بدون متهم کردن) صادقانه از احساس و نیاز تون بگین.باهم اوقات مشترک خوب بوجود بیارید. مثل؛تماشای فیلم باهم، دورهم نشستن و تعریف کردن جک و خاطره،همراهی در خریدهای خونه یا آشپزی و کارای خونه؛ درکل اگه سعی کنید باهم فعالیتهای مشترک داشته باشید و بیشتر همراهی کنید،همدلی تونم بیشتر میشه.

غزل هستم
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید
من یک دختر 13 و نیم ساله هستم
مشکلات زیادی داشتم و زندگی برام سخته
برای مثال عاشق پسری شدم ک بشدت دوسم داره و برای داشتنم خیلی تلاش کرده و میکنه
باهم خوبیم ولی خونواده خیلی اذیت میکنه
خونواده من درک ندارن من 3 برادر دارم و پدرم چند وقت پیش فوت شدن
خیلی اذیت بودم وقتی پدرم فوت شد
اما پسری ک دوسش دارم توی تموم لحظه، های بد زندگی کنارم بوده و بهم امید داده
من میخام بدونم چجوری خونوادمو واسه ازدواج برای 2 یا 3 سال دیگه راضی کنم؟
اخه من یبار با این پسری ک دوسش دارم لو رفتم و خونوادم دوباره بهم فرصت دادن
دلم نمیخاد اعتمادشونو از دس بدم
و نیمخام کسی ک دوسش دارمو ناراحت کنم
تموم این مشکلات منو خیلی ناراحت و افسرده کرده خیلی توی خودمم، کم حرف شدم، ب فکر اینم امروز فردا دوباره ابروم بخاد بره…
میشه بگین چیکار کنم؟
ممنون لطفا زودتر جواب بدین

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  غزل هستم

سلام دوست عزیز؛ باتوجه به پایین بودن سن تون، و شرایط سختی که داشتین، بهتره اجازه بدین مدتی هیجان حاصل از این شرایط کاسته بشه و با شناخت و پختگی تصمیم بگیرید و تو این شرایط سعی کنید با خانواده همراهی کنید و از مشاور در زمینه مشکلات نوجوانان کمک بگیرید.

غزل هستم
2 ماه قبل

میتونید شماره مشاور مشکلات نوجوانان رو بدین بهم؟
ممنون میشم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  غزل هستم

میتونید با شماره 02188216100 و یا 09905758590 تماس بگیرید و با مشاورین این زمینه وقت بگیرید.

حدیث
1 ماه قبل

کمکم کنییییییید

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  حدیث

سلام دوست عزیز؛ در چه زمینه ای؟

سرکوت
2 ماه قبل

من مادر پسرم ۱۶سالشه درس خوب نمیخونه همش سرش توگوشی امروز فهمید بوی دهنش الکل میدادسیگار بوکردم یکم دعواش کردم سرشدادزدم گوشی ازش گرفتم من چیکارکنم کمک

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  سرکوت

سلام دوست عزیز؛توصیه اکید میکنم از مشاور روانشناسی که در حیطه نوجوانان و رابطه والدین فعالیت میکنند کمک بگیرید و پیش از اون تنها میتونید گفتگوی سازنده و دوستانه بدون سرزنش و متهم کردن در پیش بگیرید.

هیچ و هیچ
2 ماه قبل

سلام امروز فهمیدیم برادرم که ۱۳ سالشه از خونه فامیل گوشی برداشته اورده خونه در حالیکه خودش گوشی داره چند هفته پیشم از مغازه خوراکی برداشته بود تروخدا بگین چه برخوردی باید داشته باشیم؟

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  هیچ و هیچ

سلام دوست عزیز؛ برداشتن وسایل دیگران بدون اطلاع،تو سنین نوجوانی دلایل زیادی میتونه داشته باشه که باید بررسی بشه تا از تکرارش جلوگیری بشه. تو این زمینه مرکز روان آرام متخصصانی داره که میتونن کمک کنند. خانم دکتر باقری،خانم دکتر خطیبی، خانم سوفیا عبدالهیان. میتونین با مشاهده رزومه ها و تماس با مرکز (02188216100) با یکی از درمانگران وقت بگیرید.

فاطیما
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و از ۱۳ سالگی تا ۴ ماه پیش خود ارضایی می کردم ۴ ماهه که ترک کردم ولی حس می کنم قدرت حفظ و یادگیریم خیلی آمده پایین
واسه درس ها هم خیلی استرس دارم چون حفظم نمی شه شما راه حلی دارین؟

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  فاطیما

سلام دوست عزیز؛ موفق و با اراده باشید.از تاثیر انجام ورزش منظم غافل نشین ولی برای افزایش تمرکز و مدیریت استرستون از مشاوره مدرسه یا روانشناس فردی کمک بگیرید.

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره