به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره و روانشناس نوجوان

مشاور آیا فرزندم به مشاوره نوجوان نیاز دارد؟  مشاور ازدواج مشاور نوجوان چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان

یکی از مهم ترین سنین انسان سن نوجوانی محسوب می باشد. گسترده ترین تغییراتی که یک انسان تجربه می کند در دوان نوجوانی صورت می گیرد که همین نکته باعث بحران های هویت نوجوانی ، ناسازگازی و مشکلات فراوان دیگری می شود که نیاز به برسی و رسیدگی دارد از طریق مشاوره نوجوان دارد. موارد بسیار زیادی گزارش شده است که در این سنین نوجوان ، رفتار های غیرعادی از خود نشان می دهد یا رفتار های منفی را به خود جلب کرده است. این موارد در سنین نوجوانی باید مورد هدایت و کنترل قرار بگیرد در غیر این صورت به بحران غیر قابل حل تبدیل می شود. برای داشتن یک نوجوان سالم ، مشاوره نوجوان حضوری بهترین گزینه است.

آیا فرزندم به مشاوره نوجوان نیاز دارد؟

مشاوره نوجوان به نوجوانان کمک می کند تا نگرانی هایی را که ممکن است در رشد اجتماعی، عاطفی یا شناختی آن ها تاثیر بگذارد، کشف کنند. روند درمان به آن ها این فرصت را می دهد تا احساسات دشوار یا گیجی خود را در یک محیط امن با مرزهای مشخص ابراز کنند.

مشاوره نوجوانان معمولا روی مسائلی تمرکز دارد که در دوره‌های رشد بیشتر خودشان را نشان می‌دهند. خیلی از روانشناسان مشکلاتی مانند مسائل عاطفی یا اجتماعی، آسیب‌های بیولوژیکی، نقص‌های شناختی و استرس ناشی از تغییرات دوره نوجوانی را تشخیص داده و درمان می‌کنند. اهمیت مراجعه به این مشاوره حضوری و دکتر روانشناس از این جهت است که در دوره نوجوانی تغییرات زیادی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی در او رخ می‌دهد. همین تغییرات و فشاری که به او وارد می‌کنند هم باعث می‌شوند که نوجوان رفتارها و واکنش‌های غیرعادی داشته باشد.

مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان چه تاثیری در سلامت فرزندتان دارد ؟

وقتی نوجوانی از پریشانی ذهنی، اجتماعی، عاطفی، روانی و یا ضربه ای رنج می برد، کنار آمدن با آن دشوار است. در این شرایط یک مشاوره نوجوان می تواند برای فرزندمان بسیار سودمند باشد.این متخصص بهداشت روان می تواند موارد اساسی را که بر سلامتی فرزند شما تأثیر می گذارد، شناسایی کند. بنابراین او می تواند به سرعت درمانی را که برای بهتر شدن نیاز دارد، دریافت کند. واقعیت این است که بسیاری از نوجوانان قادر به پردازش کامل پیچیدگی های همراه با مسائل عاطفی و یا روانشناختی نیستند، بنابراین مشاور خوب نوجوان در تهران ممکن است همان چیزی باشد که فرزند شما برای آرامش ذهنی نیاز دارد.

علاوه بر این، مراجعه به دکتر روانشناس نوجوانان در مورد فرزندانی که از اختلال وسواس فکری عملی، استرس پس از سانحه یا اختلال اضطراب عمومی رنج می برند، می تواند بسیار ارزشمند باشد.

آیا ما باید در جلسات مشاوره با فرزند خود حضور داشته باشیم؟

برای جلسه اول: بله! حضور والدین برای نوجوان بهتر است.

آیا مشاور به ما همه گزارش ها را می دهد؟

مشاوره نوجوان نیز مانند مشاوره بزرگسالان، با حفظ امانتداری و رازداری مراجع رخ می دهد. مشاور گزارش عینی از جلسات را به والدین ارائه نخواهد داد. اما در صورت ضرورت از مشکلات کودک و نوجوان با آن ها صحبت خواهد کرد.

چند جلسه مشاوره نیاز است؟

تعداد جلسات به مشکل فرزندان بستگی دارد. بچه ها اغلب برای یک سال تحصیلی مشاوره دارند. برای نوجوانان، بعضی اوقات چند جلسه کافی است تا آن ها دوباره به حالت اول برگردند.

روند درمان و تعداد جلسات با توجه به شرایط کودک و نوجوان و نظر والدین مشخص می شود.

آیا مشاوره نوجوانان، فقط بازی درمانی است؟

برای کودکان خردسال بله! روش ارتباط برقرار کردن با آن ها، به روش بازی کردن است. اما برای نوجوانان ، بسیاری از آن ها فقط می خواهند صحبت کنند.

چگونه با فرزند خود در مورد دیدن مشاوره صحبت کنیم؟

هنگامی که احساس می کنید فرزند شما به مشاوره کودک و نوجوان نیاز دارد، بهتر است به روشی مثبت او را برای گرفتن مشاوره آماده کنید. از مشکلاتی که احساس می کنید آن ها دارند، صحبت نکنید. تنها بیان کنید، همانطور که مراجعه به پزشک برای سلامت جسم ما نیاز است، برای داشتن حال بهتر نیز نیاز به دیدن یک مشاور است.

چگونه مشاوره را برای فرزند خود توضیح دهیم؟

بهترین روش تعریف مشاوره برای کودکان و نوجوانان این است که به آن ها توضیح دهید مشاوره یک رویکرد مثبت برای رسیدگی به مشکلات است.

فرزند من از آمدن به مشاوره امتناع می کند. باید چه کاری انجام دهم؟

گاهی اوقات نوجوانان در مورد اینکه مشکلی وجود دارد یا نه، با والدین خود اختلاف نظر دارند و این امر می تواند منجر به عدم تمایل آنها به حضور در مشاوره شود. به آن ها بگویید که احساس می کنید مهم است که هر دو مورد حمایت قرار بگیرید. بد نیست به کودک یا نوجوان خود بگویید که به عنوان والدین، ​​تصمیم گرفته اید که قرار ملاقات بگذارید. شما ممکن است پیشنهاد دهید که در مرحله اول، آنها در یک جلسه مشاوره شرکت کنند تا ببینند که چگونه پیش می رود. این مکالمات را چند روز قبل از قرار ملاقات انجام دهید.

4.6/5 - (158 امتیاز)

متخصص مشاوره نوجوان چه کسی است؟

متخصص مشاوره  نوجوان نوجوان یا دکتر روانشناس نوجوان یا مشاوری است که به طور تخصصی در زمینه رفتار های نوجوان ، مشکلات و بحران های آن ها به طور تخصصی تحصیل و فعالیت کرده است.مشاور خوب نوجوان در تهران، نوجوانان را ارزیابی و درمان می کنند. آن ها به نوجوانان کمک می کنند تا با استرس هایی مانند طلاق، مرگ و تغییراتی بزرگ در خانواده یا مدرسه مقابله کنند.

مراجعان این مشاوره ممکن است شامل فرزندانی با مسائل مختلف رشد، از اختلالات یادگیری تا بیماری های شدید روانی باشد.حتی مشکلاتی از قبیل  اختلال کمبود توجه ، اوتیسم، وسواس، فوبیا، ترس و اختلال سازگاری در نوجوان نیز توسط متخصص مشاوره نوجوان مورد برسی قرار میگیرد. روانشناس نوجوان علائم پیچیده که در نوجوان بروز می کند را شناسایی کرده و به تشخیص دقیق می پردازد. در نهایت با توجه به پیچیدگی مشکل بهترین راه درمانی را انتخاب می کند.

روانشناس نوجوان سال های زیادی تخصص رسیدگی به مشکلات نوجوانان را کسب کرده است با به روز ترین روش ها و متد های جهانی به کشف علائم و دلایل اختلالات رفتاری و درمان آن های می پردازد. اگر احساس می کنید نوجوان شما نیز از مسیر درست خود خارج شده است کافی است به مشاوره حضوری با مشاور خوب نوجوان در تهران بپردازید و به بهترین شکل ممکن در ساخت یک شخصیت سالم از فرزندتان تاثیرگذار باشید.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره نوجوان

هدف از روانشناسی و مشاوره نوجوان چیست ؟

روانشناسی نوجوان یکی از چندین تخصص روانشناختی است که بر سال های شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان تمرکز می کند و هدف آن ساخت شخصیت کامل با روح و روان سالم برای تمام نوجوانان است.

هدف اصلی دکتر روانشناس و مشاوره نوجوان استفاده از دانش و تخصص یک مشاور آموزش دیده است تا نگرانی های شما را آرام کند و به فرزند شما کمک کند تا به عملکرد مناسب خود دست یابد. روانشناسی و مشاوره نوجوان می تواند ابزارهای لازم برای مقابله با مسائل و هرگونه شرایط بهداشت روانی را به روشی سالم و مثمر ثمر در اختیار شما و فرزندتان قرار دهد. این متخصص می تواند به شما و فرزندتان کمک کند تا در اوقات ناخوشایند، ترسناک، تحریک کننده اضطراب و چالش هایی با استرس و آشفتگی کمتر حرکت کنید.

مشاوره حضوری نوجوانان

بحث در مورد مشاوره حضوری نوجوانان همیشه برای والدین آسان نیست . هیچ کس نمی خواهد که فرزندش “به درمان نیاز داشته باشد” ، زیرا که آن ها فکر میکنند این موضوع مایه تاسف است و خبر از وجود مشکل یا بیماری می دهد. توجه داشته باشید که این افکار تنها مانع جدی برای داشتن یک فرزند کاملا سالم است. اگر شما از وجود مشکلات جدی در نوجوان اطلاع دارید ولی به خاطر واکنش های اجتماعی و افکار غلط از پیگیری آن خودداری می کنید، سخت در اشتباه هستید.

توجه داشته باشید که مراجعه به مشاوره نوجوان خبر از بیماری یا مشکل در نوجوان نمی دهد. بلکه نشان دهنده اهمیت و توجه والدین به سلامت روحی و روانی فرزند است که این نه تنها جای تاسف ندارد بلکه بسیار مهم و شایان تقدیر است.

حتی اگر نوجوان شما با مشکل جدی روبه رو نیست ، شرکت در جلسات مشاوره ، مشاور خوب نوجوان در تهران می تواند به او کمک کند تا نقاط منفی یا رفتار های مخرب را کاهش و کنترل کند و بر رفتار های مثبت درست را در خود افزایش دهد. یک نوجوان سالم است که آینده روشن و بسیار موفق را تجربه خواهد کرد.

مشاوره نوجوان به چه صورت انجام می شود؟

مشاوره نوجوان شبیه به درمان و مشاوره برای بزرگسالان است : ضمن فراهم آوردن ابزاری برای ایجاد تغییر در افکار ، احساسات و رفتارها ، فضای امن و شنونده ای برای صحبت کردن را ارائه می دهد . نوجوان در جلسات خود از پشتیبانی عاطفی و هدف برخوردار می شود . آن ها می توانند بر حل و فصل تعارض ، درک افکار و احساسات خود و فکر کردن به راه حل های جدید برای مشکلات روزمره خود ، تمرکز کنند.

تنها تفاوت بزرگ بین درمان بزرگسالان و نوجوانان ، تأکید بر اطمینان یافتن نوجوانان از درک اتفاقات و نحوه تنها بودن آنها نیست .
مشاوره حضوری نوجوانان ، برای نوجوان و والدین یک مسیر قابل تمرین است . که می تواند به ارتباط چالش برانگیز والدین و نوجوان در سنین حساس نوجوانی کمک کند . مشاور خوب نوجوان در تهران غالبا توسط درمانگر متخصص در کار با نوجوانان انجام می شود ، و به والدین مسائلی آموزش داده می شود که پیش از این ،‌ از اهمیت آن ها بی خبر بوده اند .

در این جلسات علاوه بر آموزش مسائل مهم تمرین های مهم و کاربردی به والدین و نوجوان داده می شود تا با آموزش دیدن و تمرین رفتار های درست و مثبت ، محیطی امن تر و سالم تر و روح و روانی بدون مشکل و خلا را بسازند.

مشاوره نوجوان در چه شرایطی اجباری است ؟

گاهی هدف از مشاوره نوجوان تقویت نقاط مثبت فرد است. اما گاهی نوجوان در نتیجه یک واقعه و رخداد منفی ، مورد اسیب قرار می گیرد که در این صورت انجام مشاوره نوجوان اجباری است. اگر هر کدام از شرایط زیر برای فرزند شما اتفاق افتاده است هر چه سریع تر آن را مورد پیگیری قرار دهید :

– طلاق یا جدایی
– مرگ یک دوست عزیز
– آسیب روحی روانی
– سوء استفاده جنسی
– سوء استفاده عاطفی
– سوء استفاده جسمی
– جابجایی خانواده یا نوجوان
– سوء مصرف مواد یا اعتیاد در خانواده
– بیماری روانی مانند افسردگی ، اضطراب و اختلال وسواس فکری

مشاوره نوجوان

 

مشاوره نوجوان بر چه مواردی تمرکز دارد ؟

– ایجاد عزت نفس در نوجوان
– کمک به بهبود مهارت های ارتباطی نوجوان
– تحریک رشد سالم و عادی
– ساخت یک رابطه عاطفی مناسب
– کمک به برنامه ریزی و کاهش استرس در نوجوان
– کمک به مدیریت کردن احساسات و نگرانی ها در سن بلوغ
به طور خلاصه ، مشاوره نوجوانان از نظر اهداف و مشکلاتی که می تواند برطرف کند ، کاملاً شبیه درمان برای بزرگسالان است ، اما با تمرکز با سن آن ها و درک متفاوتشان از مسائل و زندگی رویکرد متفاوتی را اتخاذ می کند.

علائم افسردگی نوجوان و اهمیت مراجعه به مشاوره

یکی از مهم ترین علت هایی که مراجعه شما را به مشاوره نوجوان می طلبد افسردگی است. افسردگی در نوجوانان به صورت آشکار بروز نمی کند و علائم آن با علائم افسردگی بزرگسالان فرق می کند. در حقیقت بروز رفتار های مختلف در این سن باعث می شود که افسردگی و علائم آن به صورت نا محسوس در بیاید و در اکثر اوقات شناسایی نشود. همچنین از آن جا که در این دوران ترس از درک نشدن توسط اطرافیان وجود دارد ، نوجوان بحران و مشکلات خود را در میان نمی گذارد که این مورد می تواند خطرناک باشد.

برخی از رفتار ها و علائم هستند که نوعا خطرناک و نگران کننده هستند.مشاهده این رفتار ها می تواند خبر از یک مشکل جدی بدهد. اگر نوجوان یک یا چند مورد از این علائم را همراه با نگرانی والدین تجربه کرده است ، مراجعه به مشاوره نوجوان و ارزیابی سلامت روحی او را در برنامه کاری خود قرار دهید.

اگر این رفتار هارا در نوجوان خود مشاهده کردید ، آن ها را نادیده نگیرید و هرچه سریع تر با متخصص مشاوره نوجوان در تهران صحبت کنید.

 

مشاوره نوجوان به چه شیوه هایی صورت می گیرد؟

شکل های متفاوت و مؤثر بسیاری از مشاوره حضوری نوجوانان وجود دارد : از جمله آنالیز رفتار های کاربردی ، رفتار درمانی ، شناختی رفتاری ، شناخت درمانی ، خانواده درمانی ، روان درمانی بین فردی و آموزش سازمانی و ….

نوجوانان کم سن تر نیز ممکن است از بازی درمانی بهره مند شوند و نوجوانان بزرگتر ممکن است از رفتار درمانی دیالکتیکی ، گروه درمانی یا روان درمانی استفاده کنند .
این روشهای درمانی ممکن است به تنهایی و یا در ترکیب با سایر روش های درمانی استفاده شود . بعلاوه ، بسته به شرایط ممکن است با دارو همراه باشد .
ممکن است یکی از این روشهای مشاوره حضوری نوجوانان برای نوجوانی به مراتب بهتر از سایرین باشد و انتخاب روش درمان به نوجوان و خانواده نیز بستگی دارد.

 

ممکن است تصور کنید که مشکلات نوجوانان به خودی خود حل می شود و نیاز به پیگیری جدی و مشاوره نوجوان نیست. اما شایان ذکر است ، بسیاری از رفتار های نادرست اجتماعی که امروزه در سطح جامعه و میان بزرگسالان مشاهده می کنید ، ناشی از نادیده گرفتن زمان نوجوانی است.

اگر فردی این دوره مهم را به خوبی و با سلامت سپری نکند قطعا در آینده با انواع اختلالات رفتاری و خلا های روحی مواجه می شود که می تواند آینده او را تحت تاثیر قرار دهد. پس امروز و زمانی که فرصت در اختیار دارید غفلت نکنید و با انجام مشاوره نوجوان ، کیفیت زندگی فرزند خود را بهبود بخشید.

شما می توانید برای انجام مشاوره یا بهترین کادر روانشناسی کشور به سایت روان آرام مراجعه کنید. مرکز مشاوره و رواشناسی روان آرام با ارائه بهترین روانشناسان و مشاوران در تهران به شما در حل مشکلاتتان کمک خواهد کرد.

1K نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
علی زمانی
8 روز قبل

سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه حدود یک ماه وارد رابطه عاطفی شده بودم و احساس کردم داره به درسم آسیب میرسه تا چند روز پیش اینو به خودش گفتم اونم تایید کرد و قرار شد فعلا قطع رابطه کنیم ولی من خیلی وابسته شدم دوباره بش پیام دادم الان یکم سرد تر شده نمی‌دونم چیکار کنم

Last edited 8 روز قبل by علی زمانی
پرنیا
15 روز قبل

سلام من خانواده ام خیلی ب لباس پوشیدنم گیر میدن
من واقعا بد لباس نمیپوشم فقط اونقدری که اینا میخان با حجاب باشم نیستم بعدشم چون خواهر کوچیکم چادری هست خیلی سر این قضیه اذیتم میکنن

........
16 روز قبل

سلام 14 سالمه ی ابجی ی داداش دارم خواندادم بسیار منو شکنجه میده مخصوصا ابجیم با مامانم حدود یک سال بیش بود با یکی دعوا کردم برام جاقو کشید منم برای خوانوادم تعریف کردم الان هر موقع با ابجیم دعوا میکنم بهم میگه تو با من دعوا نکن برو با اون دعوا کن گذاست کونت از شهرستان رفتیم شهر دیگه تازه با اون شهر اشنایی نداشتم هنوز نمیدونستم باید چیکار کنم کدوم کوچه برم میترسیدم گم شم ابا ابجیم بخاطر این نمیری بیرون چون گذاشتن کونت واقعا دیگه نمیونم چیکار کنم داخل مدرسه دعوا کردم باز بهم گفت طرف تورو گذاشته کونت انقدر عصبی شدی واقعا خیلی وقت ها خواستم خودکشی واقعا هرچی فش بده یا هرچی حرکت بده از ابجیم یاد گرفتم وقتی با مامانم حرف میزنم بهم میگه صدات بیار پایین الان مردم میگن این داره دوباره کون میده کونی همه میدونن تو کونی هستی چندی بار بابام بهش حرف زده ابجیم منو بزرگ کرده مثلا وقتی پیشش ی چیزی میگم تا با هم بحث میکنیم تحدیدم میکنه همین 2 روز پیش با بابام رفتیم لبتاب بگیریم واسه برنامه نویسیم انقدر منو اذیت میکرد بابت این که لبتاب خریدم همش خودش با چیز های الکی سر گرم میکرد تا من مجبور شم ار سگمون مواظبت کنم حدود 2ماه پیش با مامان بابام سگی گرفتم مامانم بهم میگفت سگت حق نداره بیاد رو فرش ها ماهم براش مکانی درست کردیم همچی ok بود تا من لبتابم گرفتم انقدر ابجیم اشغال بود میرفت در قفس باز میذاشت تا سگم بیاد رو فرش ها مامانم مشکل اعصاب داره دکتر گفته بایدرعایتش کنید تا خوب بشه مامانم شروع میکرد به فش دادن کونی نو کون دادی چند وقت پیش با داداشم بحثمون شد گذشت الان همش ابجیم میگه نزار به داداشت بگم بیاد بزاره کونت وقتی با ابجیم درد دل میکنم میاد صدام ظبت میکنه برای مامانم میزاره میگه ببین این کونی په حرف هایی بهت میگه با مامانم شروع میکنن بهم حرف میزنن مامانم با سیخ منو میزنه ابجیم میگه این کونی رو بزن مامانم همش بهم میگه نگاه مو صورتت نگاه قیافت الان با ناخون صورت خودم زخم کردم ابجیم میگه وقتی کردنت این طور بود هوم اره داداشم جندس واقعا دارم دیونه میشم چیکار کنم تروخدا کمکم کنید هرچی بگین بهش عمل میکنم ابجیم 28 سالشه مامانم 43 تروخدااااااااااا کمکم کنید واقعا میخام خودم بکوشم

تیم محتوا روان آرام
12 روز قبل
پاسخ به  ........

سلام دوست عزیز؛ لطفا با شماره مرکز مشاوره رایگان بهزیستی 1480 تماس بگیرید.

فریده
21 روز قبل

سلام وقتتون بخیر من با یکی تو رابطه احساسی ام ۱۸ سالشون و من ۶ ماه کوچیک تر ۲ سال باهم در ارتباطیم خداروشکر ی رابطه معمولی بوده دعوا داشتیم بحث داشتیم و … ولی حلش میکردیم به ۱ روزم نمی‌کشید ایده آل های منو دارن ایشون یعنی تا الان اینجوری بودهروزای خوب زیادیم داشتیم ولی حدود چند ماهی هس۴_۳ ماه که ایشون ی مشکل جدیدی دارن که انگار به من هیچ احساسی ندارن یعنی ی بار خیلی دوسم دارن و عادی رفتار میکنن مث همین ۲ سال ی بارم ی ادم معمولی مث رفیق خیلی خواستن جدا بشیم تا کمتر وابسته بشم من و آسیب ببینم ولی من میدونم ی مشکلی که باید حل بشه شاید منشأ بچیگشون که باعث این حرکات شده فقط خواستم بدونم ی چیز حل شدنی و اختلال یا خیر
چون بعد چند ساعت برمیگرده حالت اولیه و خودشم داره اذییت میشه

ناشناس
22 روز قبل

من ۱۵ سالم است من نمیتونم گریه هایم را کنترل کنم مامانم خیلی مهربونه ولی طود عصبانی میشه تو زمان هایی که اشتباه میکنم ونیاز دارم درکم کنه سرزنشم میکنه و شبیه یک دختر ضعیف شدم که راحت میشکنه و مامانم اصلا درکم نمیکنه وافکار قدیمی را دارد

negin
29 روز قبل

سلام
من خوانوادم اون رشته ای که دلم میخواد رو نمیذارن برم رشته معماریو دوست دارم بخونم 1سال خوندم حالا تازه میگن که نه این رشته با آقایون باید سروکله بزنی دیکه نباید بخونی من واقعا دارم داغون میشم نمیدونم چیکار کنم خیلی بهم ریختم بعشون میگم نمیتونستید همون اول بهم بکید که من یه سالشو نخونم بهم میگن برو طراحی لباس زود به درامد میرسی ولی من اصلا لباس و دوخت و دوز دوست ندارم😭 لطفا کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
28 روز قبل
پاسخ به  negin

سلام دوست عزیز؛ سعی کنید با روش های گفتگوی سازنده و در شرایط مناسب خواسته رو به والدینتون بگین و ازشون بخواین که علاقه و استعداد شما رو درنظر بگیرن. و سعی کنید هم اطلاعات خودتون و هم خانواده تون رو درباره هر دو رشته به روز کنید. به نظر میرسه هم شما و هم خانواده، تصور روشن و به روز از هر دو رشته ندارید. بهتره این کسب اطلاعات و مقایسه رو با هم انجام بدین تا در فضای همدلی و حمایتی به نتایج روشن تری برسید. اگه بازهم لازم شد از مشاور مدرسه تون کمک بگیرید.

ناشناس1
1 ماه قبل

یه دختر 17 ساله بی انگیزه هستم نمیدونم چرا انقدر فشار زندگی رومه از هر لحاظ از خودم خوشم نمیاد همش کمبود تو خودم میبینم میل به هیچ کاری ندارم العان 2 ساله که از یکی خوشم میادو ولی بخاطر اینکه این شکلی هستم میترسم سمتش برم با اینکه کل روزم شده فکر کردن بهش کلا تو هیچ چیزی من خوب نمیتونم باشم برای همین بعضی وقتا فک میکنم باید همه چیو تموم کنم چون بود و نبودم فرقی نداره.

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس1

سلام دوست عزیز؛ احتمالا نیاز باشه کمی مهارتهای فردی کسب کنی و روی عزت نفس خودت کار کنی. بهتره این کارو به کمک مشاوره با روانشناس فردی انجام بدی که با بررسی و در نظر گرفتن کامل شرایط شما، بهترین نتیجه رو بگیرید.

پریسا
1 ماه قبل

سلام من ۲ سالم بود که به عقد پسر دایم در اوردنم و حلن ۱۵سالمع و من پسر دایمو نمیخام و وقتی کوچیک بودم مامان بابام از هم جدا شدن ولی من هنوزم باشون رابطه دارم من و ابجیم با مامان بزرگمون زندگی میکنیم حلن این پسر پسر دادش مامان بزرگمه اینم گیر داده باش ازدواج کن ابرومو نبر پسر اصلن پسر درستی نیست من خیلی دارم اذیت میشم اصلن حالم خوب نیست چند بار اقدام به خودکشی کردم باز دلم برای مامان بزرگم میسوزه حلنم خاهرمو نامزد کردن و اون تنهاست نمیدونم چکار کنم زندگیم نابوده وقتی هم به میگم نمیخامش میگه یا اون یا هیچکس میگه تو یکی دیگ رو میخای همش دعوا همش فش اینا رو میده هیلی اذیتم مکینه پسر هم اصلن پسر درستی نیست اونم میگه بیای خونم باید هر رپز بمیری زنده شی تورو خدا کمکم کنید….

Last edited 1 ماه قبل by پریسا
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  پریسا

سلام دوست عزیز؛ از مشاوره های بهزیستی محل زندگیتون کمک بگیرید. در ضمن بدون رضایت شخص امکان عقد وجود نداره و عقد باطل هست.

مژگان
1 ماه قبل

سلام من مادر مجرد هستم و یک دختر۱۹ساله دارم که به تازگی متوجه شدم وارد رابطه جنسی با دوست پسرخود شده وبرای اولین بار به من دروغ میگه تا بتونه شرایط رو برای رابطه فراهم کنه. دختر آگاه و آزادیه، همیشه رابطه دوستانه خوبی داشتیم ولی خط قرمزهای منو میدونه.نمیدونم چطور باهاش برخورد کنم که اوضاع از کنترل خارج نشه

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مژگان

سلام دوست عزیز؛ برای اینکه آسیب های احتمالی رو بهشون گوشزد کنید شما احتیاج به یک ارتباط امن و بی تنش و حمایتگر و همچنین موثر دارید. اگه فکر میکنید میتونید با دخترتون در قالب چنین ارتباطی صحبت کنید،اقدام کنید. اما اگر فکر میکنید چنین ارتباطی ندارید از روانشناس کمک بگیرید تا بتونید ایشون رو نسبت به آسیب ها آگاه کنید و همچنین ارتباط تون رو تقویت کنید.

نرگس گودرزی،
1 ماه قبل

سلام دختری،دارم،۱۵،ساله،که،هرچه،بااوصحبت،می،کنیم،نباید،به،حرفهای،دوستاش،گوش،بد،به،مامی،گوید،باشه،اما،پشت،سرحرف،اونهارومیره،چندبارتذکردادیم،امافایدی،نداره،حالاپدرش،نمیزاربره،مدرسه،گوشی،هم،ازش،گرفته

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ برای اینکه آسیب های احتمالی رو بهشون گوشزد کنید شما احتیاج به یک ارتباط امن و بی تنش و حمایتگر و همچنین موثر دارید. اگه فکر میکنید میتونید با دخترتون در قالب چنین ارتباطی صحبت کنید،اقدام کنید. اما اگر فکر میکنید چنین ارتباطی ندارید از روانشناس کمک بگیرید تا بتونید ایشون رو نسبت به آسیب ها آگاه کنید و همچنین ارتباط تون رو تقویت کنید.

زهرا
1 ماه قبل

سلام .برادرم ۱۴سالشه .اما رفتارهاش اصلا به سنش نمیخوره .باهم سنای خودش دوست نیست و تقریبا دوستی نداره .اصلا میلی به بیرون رفتن نداره ودوس داره همش توخونه تنها باشه .رفتارهاش خیلی بچگانه تر ازسنش هست و خیلی از کارهای شخصیشو نمیتونه تنهایی انجام بده ‌‌تمرکزدرستی هم برای انجام کار یا درس نداره .چکار باید کنیم؟

تیم محتوا روان آرام
27 روز قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و ارزیابی بهتر به روانشناس کودک و نوجوان مراجعه کنند.

سحر سیفی
1 ماه قبل

سلام و شاد باشید.یک فرزند دارم دخترم ۱۴ سال داره تمام زندگیم را صرفش کردم .وقت زیادی طوی گوشی می‌گذاره و نگرانم.دوستاش درد دلهامون را بهش گفتن و متوجه شده که بهشون تجاوز شده و خودش را درگیر مشکلات آنها میکنه و من از این قضیه نگرانم دخترم خیلی عاطفیه .پدرش گوشیش را گرفته و از این قضیه خیلی ناراحته.کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  سحر سیفی

سلام دوست عزیز؛ قائدتا گرفتن گوشی و محروم کردن فرزندتون راهکار مناسبی نبوده و نیاز هست مسائل بیشتری بررسی بشه؛ نوع و کیفیت روابط دخترتون با دوستانش، با شما و پدرش، خلق و خوی شخصیتی و میزان مهارتهای حل مساله و توانمندیهای روانی ایشون، میزان و کیفیت دلبستگی های ایشون بایستی بررسی بشه. تا اینکه فضای ترمیم و بهبود کیفیت رابطه دخترتون با شما فراهم بشه و در این فضای مناسب امکان توجه و یا برآورده شدن نیازها و انتظارات طرفین به وجود بیاد.

دریا
1 ماه قبل

سلام دریا هستم 16 ساله حدود دوهفته پیش شب ساعت 2:15 دقیقه احساس کردم تختم میلرزه و داره زلزله میاد(من اصلا از زلزله نمیترسم) بهش اهمیتی ندادم و بعد از ثانیه قطع شد و خوابیدم بعد از اون هر چند وقت یه بار این اتفاق واسم میفته این در صورتی هستش که بقیه اصلا این اتفاق رو حس نمیکنن و یه جورایی حس درونی خودمه اینا گذشت تا سه روز قبل که توی خواب بیداری ساعت هم جلوم نبود و باز احساس کردم تختم میلرزه و وقتی خیلی اتفاقی به ساعت نگاه کردم دقیقا ساعت 2:15 بود با اینکه فقط چند ثانیه طول کشید. من خیلی ترسیدم چون وقتی به پنکه سقفی نگاه کردم اصلا تکون نمی‌خورد و این نشون میداد که اینا همش حس منه از اون روز به بعد شبا وقتی ساعت از 1 میگذره دلشوره و استرس میگیرم و خیلی سریع سعی میکنم بخوابم اما دیشب اینقدر دلشوره و استرسم زیاد بود با اینکه ساعت 2:15 هم نشده بود حس میکردم تختم میلرزه و دلشورم خیلی زیاد بود حتی وقتی ساعت 2:15 شد تختم نلرزید اما بازم دلشوره رو داشتم. ولی وقتایی که از تختم میومدم بیرون و میرفتم اب بخورم این دلشوره به طرز عجیبی خیلی کم میشد و از بین میرفت ولی تا برمیگشتم به تخت بازم همین اتفاق واسم میفتاد و به خاطر همینم تا نزدیکای ساعت 4 بیدار بودم و آخرشم یادم نیست چطوری خوابم برد اما الان خیلی خیلی میترسم و وقتی روی تختم دراز میکشم با اینکه سعی میکنم حواسمو پرت کنم به یه چیز دیگه ای فکر کنم بازم اون دلشوره ولم نمیکنه میشه لطفا کمکم کنین خیلی استرس گرفتم و میترسم که این اتفاق ادامه دار بشه

هستی
2 ماه قبل

سلام من نزدیک ۲ ساله که با یه پسر دوستم خیلی همو دوست داشتیم و هیچی واسش کم نزاشتم توی رابطع دیروز گوشیش دستم بود و یهو از طرف یه دختر پیام اومد اولش انکار کرد و گفت دوست دختر دوستشه اما باور نکردم و حقیقتو گفت ،گفت ک ۲۰ روزه با این دختر تو رابطس و داخل پارکم باهاش اشنا شده الان خیلی خیلییی پشیمونه و من نمیدونم باید چیکار کنم نه حال خودم نه حال اون واقعا خوب نیست . نمیدونم باید ببخشم یا نه اگه ببخشم و باز تکرار کنه چی من واقعا دوسش دارم اما نمیتونم خیانتشو ببخشم اصلا نمیدونم باید چیکار کنم میشه کمکم کنید لطفا!🙂

گل پسند
2 ماه قبل

بنده گوشی فرزند 16 ساله ام را چک کردم به پیامی برخوردم که از نوجوان 14 ساله ایی درخواست کرده بود که بیاد با هم برین بیرون و گفته بود قول میدم مثل دفعه ی قبل اذیت نشی. این پیام مرا آشفته کرده ولی نمیدونم چی کار کنم؟

م.ه
2 ماه قبل

سلام
من تا جایی که یادم میاد همیشه نگران همه چیز بودم نگران درس و مدرسه و سلامت خانواده و خیلی چیزای دیگه . چند وقتی شده ، که البته یه سالی میشه که اضطرابم از حد خودش خارج شده و حالت ocd گرفته جوری که تک تک حرکاتم باید برنامه ریزی شده باشه و به چیزای خیلی مسخره تری کشیده شده ، مثالش اینه که اگه این لیوانو این ور بذارم یه اتفاق خیلی بدی قراره بیفته . به حدی کشیده شده که راستش به این نتیجه رسیدم هیچ کدوم از کار هایی که دوست دارم ، غذا هایی که میخوام یا جاهایی که میخوام برم رو نمیتونم چون میترسم بر خلاف قوانینی باشه که مغزم برای خودش درست کرده ، قوانینی که میگه حق ندارم برای خودم زندگی ای داشته باشم و فقط باید مثل یه جسد متحرک باشم و بهم میگه که تو نرمال نیستی . هیچ وقت هم تاحالا با کسی درباره این موضوع صحبت نکردم ولی والدینم متوجه شدن که غیر عادی شدم ولی به جای پیشنهاد مشاور دادن میگن تو به مشکلاتمون اضافه نشو و اگه اینو حل نکنی مجبوری قرص بخوری . وقتی فهمیدم که یه ساله هیچ کدوم از کارهایی که دوست دارمو انجام ندادم به این نتیجه رسیدم که کمک حرفه ای لازم دارم و این دیگه مسئله ای نیست که مثل همیشه خودم حلش کنم . اضطراب و افکار خودکشی و افسردگی هم که دارم که بهترش نمیکنه .
خیلی خیلی ممنون میشم اگه بتونم حداقل یه راه حل ، به جز رفتن به پزشک ، بگیرم چون در حال حاضر شرایطشو ندارم چون همین که اومدم اینجا و دارم حرف میزنم خودش کلی برام سخت بود .

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  م.ه

سلام دوست عزیز؛ لازم نیست به پزشک مراجعه کنید، ولی حتما و حتما به روانشناس فردی مراجعه کنید.

میترا
2 ماه قبل

من سلام ببخشید خوب هستین امدم‌واسه مشاوره
خواستم از تون کمک بگیرم
من ۱۳ سالمه بعد اینکه پدر مادرم میرن سرکار
من می مونم با خواهرم تو خونه
من همش سرم تو گوشیه دلم میخواد دست از سر این گوشی بردارم اما نمی تونم انگاری که تو این گوشی یه سرگرمی داره نمی تونم خودمو کنترل کنم این گوشی باعث میشه نمیتونم به کار های شخصی برسم
لطفا کمکم کنید که چه جوری کمتر از گوشی استفاده کنم زیاد تو گوشی نرم به کاری های شخصی برسم
یعنی به کلی خانواده ام چند باری به خاطر گوشی دعوا کردیم
میشه کمکم کنید ممنون.

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  میترا

سلام دوست عزیز؛ سعی کنید با یه برنامه زمانبندی شده پیش بری.مثلا از روز قبل لیستی تهیه کنید از : همه کارهای فرداتون، همراه مدت زمانی که انجام هر کار وقت میگیره، مثلا: *انجام تکالیف 1 ساعت *جمع کردن اتاق45 دقیقه *تماشای تلویزیون 1 ساعت و… در لابلای انجام کارهاتونم مثلا بعداز 4 تا کار، چک کردن گوشی به مدت10 دقیقه بگذارید.میتونید آلارام هم بگذارید که بعداز 10 دقیقه حواستون پرت نشه و دیگه گوشی رو بگذارید کنار و برید سراغ کار بعدی. یادتون باشه کاراتونو حتما بنویسید، و انجام که دادید حتما تیک بزنید و برید سراغ کار بعدی. چند روز که با برنامه پیش برید با انگیزه میشید و برنامه و کارهای مفیدتری رو طرح میکنید. از والدینتون هم میتونید کمک بگیرید.

ایلین
2 ماه قبل

من چند هفته پیش با یه پسری آشنا شدم که دکتره
و نامزد داره ۲ساله بعد درسته که هی میگه ما فقط دوستیم
ولی اونم از من خوشش اومده
متولده ۷۱عه و منم متولد ۸۴ام
و
قراره ۹ماه بعد با نامزدش مهاجرت کنن
به حسم میگه شاید با نامزدش جدا بشه بیاد با من باشه ولی
نامزدش یه دختر خیلیی زیباس و دندان پزشکع تو بهترین دانشگاه های انگلیس درس خونده
و پسره هی منو به خونشون اینا دعوت میکنه
بنظرتون چیکار کنم یعنی وقتی با همچین دختری هست چرا باید با من باشه:) هی میخوام دیگ باهاش حرف نزنم ولی نمیشه و مامانمم هم بدونه منو جر میده موقع اینک مامانمم فهمید چجوری توجیح کنم خودمو؟:)

sobhan
3 ماه قبل

سلام
ببخشید من یک پسر ۱۴ ساله هستم
تا قبل از کرونا همه چیز داشت خوب پیش میرفت ولی از وقتی که کرونا اومد با توجه به تدریس انلاین و اهمیت ندادن به درس بشدت درسم افت کرده و چاق شدم و کلا اوضاع بدی به وجود اومده و با توجه به فشار خانوادم حال روحی و روانیم خیلی بدشده و نمیدونم چیکار کنم و ممنون میشم کمکم کنین
منتظر جوابتون هستم
با تشکر

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  sobhan

سلام دوست عزیز؛ سعی کنید برای ورزش و رژیم غذایی مناسب و درسهاتون برنامه ریزی کنید و به کمک مشاور تلاش کنید سبک زندگیتون رو تغییر بدین.

ملیکا
3 ماه قبل

سلام
وقت بخیر
ی رل داشتم 8 ماه تقریبا باهم بودیم بعد چند هفته پیش کات کردیم
بعد از اینک کات کردیم با ی پسر دیگ دوست شدم چون میخواستم دوست پسر سابقمو فراموش
الان بعد چند هفته دوست پسر سابقم برگشته
نمیدونم بین این دوتا کدومشون انتخاب کنم
لطفا راهنماییم کنید

زهرا
2 ماه قبل
پاسخ به  ملیکا

نکن اگه واقعا رل خودت و دوس داری برگرد باهاش ولی در کل قفقط تو اسیب میبینی

چیو
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۱۷ سالمه دارم امتحانات خرداد یازدهمم رو میدم خیال پردازی ناسازگار دارم اما با گوش دادن به سابلیمینال رفعش میکنم اما الان که امتحان زیست دارم نمیتونم اصلا درس بخونم یا دوباره خیال پردازی میکنم(با وجود گوش دادن به سابلیمانال) یا اینکه میگم حسش نیست چون معلم زیستم ازم متنفره و بارها سر کلاس ضایعم کرده و هیچکی ازش ۲۰ نمیگیره با این اوصاف حالا که امتحان زیست دارم نمیتونم هیچکاری کنم و رویاپردازی ناسازگارم دوباره میاد سراغم…چیکار کنم؟؟ تو رو خدا کمکم کنید😭

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  چیو

سلام دوست عزیز؛ به مشاور فردی مراجعه کنید.

ن .ع
3 ماه قبل

پسرم ۱۵ سالشه درس نمیخونه پرخاشگر شده خیلی زیاد تا دیر وقت با دوستاش بیرونه سیگار میکشه میگن تازگیها مدتی است گل مصرف میکنه خیلی تغییر رفتار داده و خیلی خیلی لاغر شده داروهای مصرفی تشنجش را هم قطع کرده
چه باید بکنم ؟

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  ن .ع

سلام دوست عزیز؛ برای بررسی بیشتر و دقیق تر به روانشناس تخصصی نوجوانان مراجعه کنید.

mahla
3 ماه قبل

سلام ببخشید من از پسری خوشم میومد و بعد از مدتی دوستانه حرف زدن بهش گفتم ازش خوشم میاد ولی قضیه اینجوری شد که همه خواسته هاشو قبول کردم طی اون مکالمه که با من باشه اما یهو گفت کسیو دوست داره و به من حسی نداره و رد کرد الان جدیدا از دوستم خوشش اومده میخوام بدونم با این حرف هایی که زدم و قبول کردن همه خواسته هاش چه فکری راجبم میکنه خیلی پشیمونم خودمو اوردم پایین اما هنوزم دوستش دارم و فراموش کردنش سخته و در ضمن در مدل حرف زدنمون قبلا نشونه هایی دیدم که فک کردم اونم دوستم داره اما نفهمیدم فازشو بعدش!

رها شونم
2 ماه قبل
پاسخ به  mahla

سلام رفیق من رها ۱۷ ساله ازمشهد هستم..
عزیز هیچ پسری برا هیچ دختری وفا نمیکنه. اینو بدون و همیشه این کلمه رو ب یاد داشته باش پسرا همیشه وقتی کات میکنم میگم این نشد یکی دیگ من دختر کمه😏 و من خودم با ی پسری ۲ سال رفیق بودم و خیلی دوسش داشتم..
بعد از مدت ها های رابطه مون داشت سرد میشد.. و غلات نزدیکه سه ماه کات کردیم و نه اون از من خبر داره م من از اون ولی هنوز دوسش دارم بهش فکر میکنم ولی اون 🙄داره عشق حالشو میکنه ..چیز ک زیاده دختره پسرت مث ما دخترا احساس ندارند عزیزم ..

نسیم
3 ماه قبل

سلام من پسرم ۱۴ساله است خیلی رفتارهای تند انجام میدهد و عشق بزرگی و لات بازی دارد و جدیدا خیلی قلدر بازی در میاره و تازگی ها من ازدواج دوم انجام دادم و با همسر فعلی من (شوهرم)ظاهرا دوستی میکنه ولی رفتارهاش باعث شده ما با هم به اختلاف بخوریم میخواستم بدونم نیاز به مشاوره دارد یا این رفتارها طبیعیه

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  نسیم

سلام دوست عزیز؛ این سنین که مرحله ی ورود به بزرگسالی محسوب میشه برخی رفتارها ناشی از ابراز و اعلام استقلال شخصیتی و هویتی نوجوانان میشه ولی با توجه به شرایط خودتون و بررسی دقیق روابط شما با ایشون و نحوه برخورد صحیح با رفتارهای گاها نامناسب و یا آسیب زا، توصیه میشه از روانشناس فردی در این زمینه کمک بگیرید.

ستايش
4 ماه قبل

سلام من یه دختر۱۷ ساله هسم، و من از زمانی که یادمه حدود مثلا ۱۱ سالم بود همیشه دچار ترس و اضطراب و استرس داشتم چه بی دلیل چه با دلیل و عواملی مثل سختگیزی های بیش از اندازه خانواده ام که برای امتحانا و سختگیری هایی که حتی خودم برا خودم دارم ، بدترو بدتر میشه حتی تایم هایی هم که کاری ندارم یهو استرس و اظطراب سراغم میاد و الان که تایم امتحانا هست استرس و ترس هام به طوری شده که گریم همش میگیره و ترس از اینکه اگر بد بدم خانواده ام گفتن گوشی رو از من میگیرند
و حتی گفتن حق بیرون رفتن ندارم، و این مسئله که همیشه مادرم من رو تو مسائل بزرگ تر قاطی میکنه و مشکلاتی که در خانواده داریم رو هیییی تعریف میکنه من هر روز اعصابم خورد تر و عصبی تر میشم و همین ها باعث شده هر شب کابوس های بد ببینم و تمرکز کافی نداشته باشم و خیلی از مشکلاته دیگه

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  ستايش

سلام دوست عزیز؛ اگه به روانشناس فردی مراجعه کنید ابتدا دلایل این اضطراب و میزانش رو بررسی میکنند و بعد راهکارهای لازم رو بهتون آموزش میدن که بتونید به آرامش برسید.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره