به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره و روانشناس نوجوان

مشاور آیا فرزندم به مشاوره نوجوان نیاز دارد؟  مشاور ازدواج مشاور نوجوان چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان

یکی از مهم ترین سنین انسان سن نوجوانی محسوب می باشد. گسترده ترین تغییراتی که یک انسان تجربه می کند در دوان نوجوانی صورت می گیرد که همین نکته باعث بحران های هویت نوجوانی ، ناسازگازی و مشکلات فراوان دیگری می شود که نیاز به برسی و رسیدگی دارد از طریق مشاوره نوجوان دارد. موارد بسیار زیادی گزارش شده است که در این سنین نوجوان ، رفتار های غیرعادی از خود نشان می دهد یا رفتار های منفی را به خود جلب کرده است. این موارد در سنین نوجوانی باید مورد هدایت و کنترل قرار بگیرد در غیر این صورت به بحران غیر قابل حل تبدیل می شود. برای داشتن یک نوجوان سالم ، مشاوره نوجوان حضوری بهترین گزینه است.

آیا فرزندم به مشاوره نوجوان نیاز دارد؟

مشاوره نوجوان به نوجوانان کمک می کند تا نگرانی هایی را که ممکن است در رشد اجتماعی، عاطفی یا شناختی آن ها تاثیر بگذارد، کشف کنند. روند درمان به آن ها این فرصت را می دهد تا احساسات دشوار یا گیجی خود را در یک محیط امن با مرزهای مشخص ابراز کنند.

مشاوره نوجوانان معمولا روی مسائلی تمرکز دارد که در دوره‌های رشد بیشتر خودشان را نشان می‌دهند. خیلی از روانشناسان مشکلاتی مانند مسائل عاطفی یا اجتماعی، آسیب‌های بیولوژیکی، نقص‌های شناختی و استرس ناشی از تغییرات دوره نوجوانی را تشخیص داده و درمان می‌کنند. اهمیت مراجعه به این مشاوره حضوری و دکتر روانشناس از این جهت است که در دوره نوجوانی تغییرات زیادی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی در او رخ می‌دهد. همین تغییرات و فشاری که به او وارد می‌کنند هم باعث می‌شوند که نوجوان رفتارها و واکنش‌های غیرعادی داشته باشد.

مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان چه تاثیری در سلامت فرزندتان دارد ؟

وقتی نوجوانی از پریشانی ذهنی، اجتماعی، عاطفی، روانی و یا ضربه ای رنج می برد، کنار آمدن با آن دشوار است. در این شرایط یک مشاوره نوجوان می تواند برای فرزندمان بسیار سودمند باشد.این متخصص بهداشت روان می تواند موارد اساسی را که بر سلامتی فرزند شما تأثیر می گذارد، شناسایی کند. بنابراین او می تواند به سرعت درمانی را که برای بهتر شدن نیاز دارد، دریافت کند. واقعیت این است که بسیاری از نوجوانان قادر به پردازش کامل پیچیدگی های همراه با مسائل عاطفی و یا روانشناختی نیستند، بنابراین مشاور خوب نوجوان در تهران ممکن است همان چیزی باشد که فرزند شما برای آرامش ذهنی نیاز دارد.

علاوه بر این، مراجعه به دکتر روانشناس نوجوانان در مورد فرزندانی که از اختلال وسواس فکری عملی، استرس پس از سانحه یا اختلال اضطراب عمومی رنج می برند، می تواند بسیار ارزشمند باشد.

آیا ما باید در جلسات مشاوره با فرزند خود حضور داشته باشیم؟

برای جلسه اول: بله! حضور والدین برای نوجوان بهتر است.

آیا مشاور به ما همه گزارش ها را می دهد؟

مشاوره نوجوان نیز مانند مشاوره بزرگسالان، با حفظ امانتداری و رازداری مراجع رخ می دهد. مشاور گزارش عینی از جلسات را به والدین ارائه نخواهد داد. اما در صورت ضرورت از مشکلات کودک و نوجوان با آن ها صحبت خواهد کرد.

چند جلسه مشاوره نیاز است؟

تعداد جلسات به مشکل فرزندان بستگی دارد. بچه ها اغلب برای یک سال تحصیلی مشاوره دارند. برای نوجوانان، بعضی اوقات چند جلسه کافی است تا آن ها دوباره به حالت اول برگردند.

روند درمان و تعداد جلسات با توجه به شرایط کودک و نوجوان و نظر والدین مشخص می شود.

آیا مشاوره نوجوانان، فقط بازی درمانی است؟

برای کودکان خردسال بله! روش ارتباط برقرار کردن با آن ها، به روش بازی کردن است. اما برای نوجوانان ، بسیاری از آن ها فقط می خواهند صحبت کنند.

چگونه با فرزند خود در مورد دیدن مشاوره صحبت کنیم؟

هنگامی که احساس می کنید فرزند شما به مشاوره کودک و نوجوان نیاز دارد، بهتر است به روشی مثبت او را برای گرفتن مشاوره آماده کنید. از مشکلاتی که احساس می کنید آن ها دارند، صحبت نکنید. تنها بیان کنید، همانطور که مراجعه به پزشک برای سلامت جسم ما نیاز است، برای داشتن حال بهتر نیز نیاز به دیدن یک مشاور است.

چگونه مشاوره را برای فرزند خود توضیح دهیم؟

بهترین روش تعریف مشاوره برای کودکان و نوجوانان این است که به آن ها توضیح دهید مشاوره یک رویکرد مثبت برای رسیدگی به مشکلات است.

فرزند من از آمدن به مشاوره امتناع می کند. باید چه کاری انجام دهم؟

گاهی اوقات نوجوانان در مورد اینکه مشکلی وجود دارد یا نه، با والدین خود اختلاف نظر دارند و این امر می تواند منجر به عدم تمایل آنها به حضور در مشاوره شود. به آن ها بگویید که احساس می کنید مهم است که هر دو مورد حمایت قرار بگیرید. بد نیست به کودک یا نوجوان خود بگویید که به عنوان والدین، ​​تصمیم گرفته اید که قرار ملاقات بگذارید. شما ممکن است پیشنهاد دهید که در مرحله اول، آنها در یک جلسه مشاوره شرکت کنند تا ببینند که چگونه پیش می رود. این مکالمات را چند روز قبل از قرار ملاقات انجام دهید.

4.6/5 - (158 امتیاز)

متخصص مشاوره نوجوان چه کسی است؟

متخصص مشاوره  نوجوان نوجوان یا دکتر روانشناس نوجوان یا مشاوری است که به طور تخصصی در زمینه رفتار های نوجوان ، مشکلات و بحران های آن ها به طور تخصصی تحصیل و فعالیت کرده است.مشاور خوب نوجوان در تهران، نوجوانان را ارزیابی و درمان می کنند. آن ها به نوجوانان کمک می کنند تا با استرس هایی مانند طلاق، مرگ و تغییراتی بزرگ در خانواده یا مدرسه مقابله کنند.

مراجعان این مشاوره ممکن است شامل فرزندانی با مسائل مختلف رشد، از اختلالات یادگیری تا بیماری های شدید روانی باشد.حتی مشکلاتی از قبیل  اختلال کمبود توجه ، اوتیسم، وسواس، فوبیا، ترس و اختلال سازگاری در نوجوان نیز توسط متخصص مشاوره نوجوان مورد برسی قرار میگیرد. روانشناس نوجوان علائم پیچیده که در نوجوان بروز می کند را شناسایی کرده و به تشخیص دقیق می پردازد. در نهایت با توجه به پیچیدگی مشکل بهترین راه درمانی را انتخاب می کند.

روانشناس نوجوان سال های زیادی تخصص رسیدگی به مشکلات نوجوانان را کسب کرده است با به روز ترین روش ها و متد های جهانی به کشف علائم و دلایل اختلالات رفتاری و درمان آن های می پردازد. اگر احساس می کنید نوجوان شما نیز از مسیر درست خود خارج شده است کافی است به مشاوره حضوری با مشاور خوب نوجوان در تهران بپردازید و به بهترین شکل ممکن در ساخت یک شخصیت سالم از فرزندتان تاثیرگذار باشید.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره نوجوان

هدف از روانشناسی و مشاوره نوجوان چیست ؟

روانشناسی نوجوان یکی از چندین تخصص روانشناختی است که بر سال های شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان تمرکز می کند و هدف آن ساخت شخصیت کامل با روح و روان سالم برای تمام نوجوانان است.

هدف اصلی دکتر روانشناس و مشاوره نوجوان استفاده از دانش و تخصص یک مشاور آموزش دیده است تا نگرانی های شما را آرام کند و به فرزند شما کمک کند تا به عملکرد مناسب خود دست یابد. روانشناسی و مشاوره نوجوان می تواند ابزارهای لازم برای مقابله با مسائل و هرگونه شرایط بهداشت روانی را به روشی سالم و مثمر ثمر در اختیار شما و فرزندتان قرار دهد. این متخصص می تواند به شما و فرزندتان کمک کند تا در اوقات ناخوشایند، ترسناک، تحریک کننده اضطراب و چالش هایی با استرس و آشفتگی کمتر حرکت کنید.

مشاوره حضوری نوجوانان

بحث در مورد مشاوره حضوری نوجوانان همیشه برای والدین آسان نیست . هیچ کس نمی خواهد که فرزندش “به درمان نیاز داشته باشد” ، زیرا که آن ها فکر میکنند این موضوع مایه تاسف است و خبر از وجود مشکل یا بیماری می دهد. توجه داشته باشید که این افکار تنها مانع جدی برای داشتن یک فرزند کاملا سالم است. اگر شما از وجود مشکلات جدی در نوجوان اطلاع دارید ولی به خاطر واکنش های اجتماعی و افکار غلط از پیگیری آن خودداری می کنید، سخت در اشتباه هستید.

توجه داشته باشید که مراجعه به مشاوره نوجوان خبر از بیماری یا مشکل در نوجوان نمی دهد. بلکه نشان دهنده اهمیت و توجه والدین به سلامت روحی و روانی فرزند است که این نه تنها جای تاسف ندارد بلکه بسیار مهم و شایان تقدیر است.

حتی اگر نوجوان شما با مشکل جدی روبه رو نیست ، شرکت در جلسات مشاوره ، مشاور خوب نوجوان در تهران می تواند به او کمک کند تا نقاط منفی یا رفتار های مخرب را کاهش و کنترل کند و بر رفتار های مثبت درست را در خود افزایش دهد. یک نوجوان سالم است که آینده روشن و بسیار موفق را تجربه خواهد کرد.

مشاوره نوجوان به چه صورت انجام می شود؟

مشاوره نوجوان شبیه به درمان و مشاوره برای بزرگسالان است : ضمن فراهم آوردن ابزاری برای ایجاد تغییر در افکار ، احساسات و رفتارها ، فضای امن و شنونده ای برای صحبت کردن را ارائه می دهد . نوجوان در جلسات خود از پشتیبانی عاطفی و هدف برخوردار می شود . آن ها می توانند بر حل و فصل تعارض ، درک افکار و احساسات خود و فکر کردن به راه حل های جدید برای مشکلات روزمره خود ، تمرکز کنند.

تنها تفاوت بزرگ بین درمان بزرگسالان و نوجوانان ، تأکید بر اطمینان یافتن نوجوانان از درک اتفاقات و نحوه تنها بودن آنها نیست .
مشاوره حضوری نوجوانان ، برای نوجوان و والدین یک مسیر قابل تمرین است . که می تواند به ارتباط چالش برانگیز والدین و نوجوان در سنین حساس نوجوانی کمک کند . مشاور خوب نوجوان در تهران غالبا توسط درمانگر متخصص در کار با نوجوانان انجام می شود ، و به والدین مسائلی آموزش داده می شود که پیش از این ،‌ از اهمیت آن ها بی خبر بوده اند .

در این جلسات علاوه بر آموزش مسائل مهم تمرین های مهم و کاربردی به والدین و نوجوان داده می شود تا با آموزش دیدن و تمرین رفتار های درست و مثبت ، محیطی امن تر و سالم تر و روح و روانی بدون مشکل و خلا را بسازند.

مشاوره نوجوان در چه شرایطی اجباری است ؟

گاهی هدف از مشاوره نوجوان تقویت نقاط مثبت فرد است. اما گاهی نوجوان در نتیجه یک واقعه و رخداد منفی ، مورد اسیب قرار می گیرد که در این صورت انجام مشاوره نوجوان اجباری است. اگر هر کدام از شرایط زیر برای فرزند شما اتفاق افتاده است هر چه سریع تر آن را مورد پیگیری قرار دهید :

– طلاق یا جدایی
– مرگ یک دوست عزیز
– آسیب روحی روانی
– سوء استفاده جنسی
– سوء استفاده عاطفی
– سوء استفاده جسمی
– جابجایی خانواده یا نوجوان
– سوء مصرف مواد یا اعتیاد در خانواده
– بیماری روانی مانند افسردگی ، اضطراب و اختلال وسواس فکری

مشاوره نوجوان

 

مشاوره نوجوان بر چه مواردی تمرکز دارد ؟

– ایجاد عزت نفس در نوجوان
– کمک به بهبود مهارت های ارتباطی نوجوان
– تحریک رشد سالم و عادی
– ساخت یک رابطه عاطفی مناسب
– کمک به برنامه ریزی و کاهش استرس در نوجوان
– کمک به مدیریت کردن احساسات و نگرانی ها در سن بلوغ
به طور خلاصه ، مشاوره نوجوانان از نظر اهداف و مشکلاتی که می تواند برطرف کند ، کاملاً شبیه درمان برای بزرگسالان است ، اما با تمرکز با سن آن ها و درک متفاوتشان از مسائل و زندگی رویکرد متفاوتی را اتخاذ می کند.

علائم افسردگی نوجوان و اهمیت مراجعه به مشاوره

یکی از مهم ترین علت هایی که مراجعه شما را به مشاوره نوجوان می طلبد افسردگی است. افسردگی در نوجوانان به صورت آشکار بروز نمی کند و علائم آن با علائم افسردگی بزرگسالان فرق می کند. در حقیقت بروز رفتار های مختلف در این سن باعث می شود که افسردگی و علائم آن به صورت نا محسوس در بیاید و در اکثر اوقات شناسایی نشود. همچنین از آن جا که در این دوران ترس از درک نشدن توسط اطرافیان وجود دارد ، نوجوان بحران و مشکلات خود را در میان نمی گذارد که این مورد می تواند خطرناک باشد.

برخی از رفتار ها و علائم هستند که نوعا خطرناک و نگران کننده هستند.مشاهده این رفتار ها می تواند خبر از یک مشکل جدی بدهد. اگر نوجوان یک یا چند مورد از این علائم را همراه با نگرانی والدین تجربه کرده است ، مراجعه به مشاوره نوجوان و ارزیابی سلامت روحی او را در برنامه کاری خود قرار دهید.

اگر این رفتار هارا در نوجوان خود مشاهده کردید ، آن ها را نادیده نگیرید و هرچه سریع تر با متخصص مشاوره نوجوان در تهران صحبت کنید.

 

مشاوره نوجوان به چه شیوه هایی صورت می گیرد؟

شکل های متفاوت و مؤثر بسیاری از مشاوره حضوری نوجوانان وجود دارد : از جمله آنالیز رفتار های کاربردی ، رفتار درمانی ، شناختی رفتاری ، شناخت درمانی ، خانواده درمانی ، روان درمانی بین فردی و آموزش سازمانی و ….

نوجوانان کم سن تر نیز ممکن است از بازی درمانی بهره مند شوند و نوجوانان بزرگتر ممکن است از رفتار درمانی دیالکتیکی ، گروه درمانی یا روان درمانی استفاده کنند .
این روشهای درمانی ممکن است به تنهایی و یا در ترکیب با سایر روش های درمانی استفاده شود . بعلاوه ، بسته به شرایط ممکن است با دارو همراه باشد .
ممکن است یکی از این روشهای مشاوره حضوری نوجوانان برای نوجوانی به مراتب بهتر از سایرین باشد و انتخاب روش درمان به نوجوان و خانواده نیز بستگی دارد.

 

ممکن است تصور کنید که مشکلات نوجوانان به خودی خود حل می شود و نیاز به پیگیری جدی و مشاوره نوجوان نیست. اما شایان ذکر است ، بسیاری از رفتار های نادرست اجتماعی که امروزه در سطح جامعه و میان بزرگسالان مشاهده می کنید ، ناشی از نادیده گرفتن زمان نوجوانی است.

اگر فردی این دوره مهم را به خوبی و با سلامت سپری نکند قطعا در آینده با انواع اختلالات رفتاری و خلا های روحی مواجه می شود که می تواند آینده او را تحت تاثیر قرار دهد. پس امروز و زمانی که فرصت در اختیار دارید غفلت نکنید و با انجام مشاوره نوجوان ، کیفیت زندگی فرزند خود را بهبود بخشید.

شما می توانید برای انجام مشاوره یا بهترین کادر روانشناسی کشور به سایت روان آرام مراجعه کنید. مرکز مشاوره و رواشناسی روان آرام با ارائه بهترین روانشناسان و مشاوران در تهران به شما در حل مشکلاتتان کمک خواهد کرد.

1.1K نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
سارا
10 روز قبل

سلام. نمی‌دونم سوالم توی دستۀ مشاورۀ نوجوان قرار می‌گیره یانه. ولی به هرحال.
من 18 سالمه و کنکوری‌ام. دو سه ماهی میشه با اختلال ADHD آشنا شدم و راستش تقریبا همۀ علائمش رو دارم و توی خواهر کوچیکترم هم مشاهده میشه. متاسفانه نتونستم با خانواده درمیون بذارم چون حس می‌کنم اگه بگم میگن برای بی‌توجهی‌ها و بی‌نظمی‌هات و کم کاری‌هات توجیه نیار. از طرفی هم انقدر بخاطر کنکور خرج رو دستشون گذاشتم که نمی‌خوام دوباره یه خرجی هم برای روان پزشک بکنن. به اندازه کافی هم نگرانم هستن و دوست ندارم دوباره نگرانی درست کنم. ولی واقعا دارم اذیت میشم. هم برای درس خوندن، هم برای آزمون دادن و هم حتی چیزهای عادی روزمره. شدیدا فراموشکار و حواس پرتم و به قول مامانم تو هپروت سیر می‌کنم. اصلا کنترل افکارم دست خودم نیست و ذهنم مدام داره از این شاخه و به اون شاخه فعالیل می‌کنه. واقعاا نمیدونم چیکار کنم. همه کنکور من امید دارن ولی اینطوری موفق نمی‌شم. تورو خدا اگه راهی برای کنترلش بدون دارو وجود داره بگید که من بدون اینکه کسی بخواد خبردار شه بتونم با موفقیت سال کنکور رو پشت سر بذارم. لطفا کمکم کنید.

فاطمه
16 روز قبل

سلام ، من دخترم و ۱۸ سالمه
نمیدونم این مشکل از کجا اومد ، البته شاید ب اتفاقاتی ک در گذشته برام رخ داده هم ربطی داشته باشه
هرچی هست درون خودم دونفر دیگه رو حس میکنم و صداشونو میشنوم و قشنگ انگار واقعین مث یه انسان واقعی میتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم
نمیدونم چرا ، فقط خواستم بدونم این چیه و چطور ب وجود اومده ….

کوثر هاشمی
1 ماه قبل

سلام دخترم ۱۴ سالمه:
من حرف مردم و دوستام خیلی برام مهم شده قبلا اصلا زیاد مهم نبود ولی الان خیلی مهم شده و بخاطر اینکه حرف هاشون نسبت به من خوب بشه هر کاری میکنم و وقتی اون کار رو انجام میدم و بهش فکر میکنم خیلی پشیمون میشم و نیمدونم باید چیکار کنم و دیوونه میشم و میریزم تو خودم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 ماه قبل
پاسخ به  کوثر هاشمی

سلام دوست عزیز؛ تو این سن طبیعیه که نظرات و قضاوتهای دیگران براتون مهم باشه. ولی تقویت عزت نفس و اعتماد بنفس به شما کمک میکنه که شما هرکاری رو صرفا بخاطر خوشایند دیگران انجام ندین. تلاش کنید خوب ترین خودتون باشید. باتوجه به امکانات و توانمندی های خودتون صحیح ترین رفتار رو، بر معیار اخلاق انجام بدید. به تدریج وقتی معیارهاتون برای خودتون نهادینه بشه توجهتون از قضاوت دیگران کمتر میشه.

ثابت
1 ماه قبل

سلام من 14 سالم هست و یکی از دوستانم که همکلاسیم هم هست
سیگاری هستش من امروز متوجه این قضیه شدم وقتی مدرسه مارو به اردو برده انها(دوستم و یک نفر دیگر) از یک نفر که آنجا بود و سیگار می‌کشید یک سیگار گرفتند و از بقیه دور شد و و آنرا کشید من بهش گفتم چرا این کارو می‌کنی اون گفت که این یک چیز معمولیه من می‌خوام بهش کمک کنم که سیگار رو ترک کنه باید چکار کنم

محسن رضایی
1 ماه قبل

سلام.پسر من در پیدا کردن دوست و ارتباط با دیگران مشکل داره و هنوز چند ماه از نگذشته که همه با اون در کلاس مشکل دارن.نمیدونم برای او چه کاری انجام بدم همه جوره راهنماییش کردم اما نمیتونه با دیگران ارتباط بگیره

Mahdi
1 ماه قبل

سلام من نمیتوانم از خانه بیرون بروم و خجالت میکشم کمکم کنید؟

Mahdi
1 ماه قبل

سلام ببخشید من پسر هستم و 16 سالمه نمیتونم از خونه بیرون برم خجالت میکشم وقتی میرم بیرون احساس میکنم بهم نگاه میکنن و خجالت میکشم وقتی پسر یا دختر میبینم فکر میکنم همه چیزم از پسر یا دخترا کمه چیکار کنم؟

مهسا
1 ماه قبل

سلام
من ۱۴ سالمه و دخترم
مامانم خیلی غر میزنه سر چیزای کوچیک ، با بقیه بد حرف میزنه و چیزی ام بهش میگیم میگه برام مهم نیست مامانای دوستامو میبینم که خیلی پایه و موأدبن بعد اون وقت مامان من حتی با اونا هم وقتی حرف میزنه انگا دعوا داره یکی از مامانای دوستام از دست مامانم ناراحت شد به مامانم میگم زنگ بزن عذر خواهی کن باز میگه برام مهم نیست و اینجور چیزا ، من نمیدونم باید چیکار کنم …
من فقط یه مامانی میخواستم که یه کوچولو درکم کنه یا حداقل مهربون باشه و خوب حرف بزنه ،کمتر غر الکی بزنه … هم من هم آجیم از دست مامانم دیوونه شدیم…

Last edited 1 ماه قبل by مهسا
دریا
1 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه مامانم اجازه نمیده با دوستام بیرون برم و اینک تو گوشیم همه چیزو پاک میکنه همه چت ها و برنامه هامو دارم دیوونه میشم از کاراش خیلی تحت فشارم

نرگس
1 ماه قبل

سلام من یک پسر ۱۵ ساله دارم هنوز به بلوغ نرسیده تازه کمی علایم بلوغ در اون داره ظاهر میشه یک ماهه همش عصبی میشه و گریه می‌کنه میگه من با همه فرق دارم من از چیزایی لذت میبرم که دیگران اینطوری نیستن میگه که تحقیق کردم دچار مازوخیسم جنسی هستم
نمیدونم چه کار کنم
آیا درست میگه یا داره به خودش برچسب میزنه
آخه عادت داره همه چیز رو بزرگ کنه و خیلی هم خیلی و نکته سنجه

،mahi
2 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه مشکلم با یکی از معلمای مدرسمون هست که خب از یه طرف خیلی دوسش دارم و حس میکنم بهش وابسته شدم اما از یه طرف دیگه احساس میکنم بعضی از کاراش عجیب یا غیر طبیعی هست اگه بخوام واضح بگم بعضی رفتارها و کاراش جوریه که حس بدی بهم دست میده یا حس میکنم منظور بدی داره مثلا دستشو زد به لبم یا کارای دیگه… اما نمی‌دونم من به کارهاش حساس شدم یا اینکه اواقعا یه بیماری(پدوفیلی) داره؟؟؟ اینم بگم که از ۱۲ سالگی منو میشناسه .

ادرینا
2 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه ۴‌ ساله به یکی از دوستام وابسته شدم ولی رابطه شو باهام قطع کرده خیلی دارم اذیت میشم همش بهش فکر میکنم به خیلی از کارام نمی‌رسم نمیدونم چرا علاقه شدید پیدا کردم این علاقه باعث شده که همش بهش فکر کنم به کارای روزانم نرسم وقتی بهش فکر میکنم گریم میگیره دلم میخواد بهم اهمیت بده ولی جواب پیامم نمیده ۴ ساله از وابستگی بهش خیلی دارم اذیت میشم میشه لطفاً راهنمایی کنید چه شکلی از دست این وابستگی خلاص بشم؟؟؟؟ خیلی احساس تنهایی میکنم از اون موقع که بهش وابسته شدم یک حس خاصی نسبت بهش دارم

مینا
2 ماه قبل

سلام من ۱۷ سالمه
یه مدتی هست که بادوستم مشکل دارم بعد قطع رابطه کردیم دیگه هیچ حرفی باهم نمیزنم از اون موقع خیلی احساس درموندگی میکنم با دیگران زیاد صمیمی نمیشم یا حرف زیاد نمیزنم سعی میکنم خودمو از آدما دور کنم بیشتر وقتا حس تنهایی میکنم به خاطره همین گریه میکنم فکر میکنم هیچکسی نیست که بخواد بهم توجه کنه همه ازمن متنفرن

انا
2 ماه قبل

سلام من 17سالمه راستش مشکلم از اینجا شروع شد که از بحثهای دوستام خوشم نمیاد یاباخوانوادم زیاد صمیمی نیستم تو امتحانا مدرسه خراب میکنم برخلافش تو خونه اتاق خودم که تنهام تست هارو عالی میزنم ولی سر جلسه از دبیر خوشم نمیاد دست روجواب سوالم می‌زارم تا خانم نبینش ازش سوال نمیکنم بدم میاد.حین امتحان ذهنم قفل می‌کنه جوابا یادم میرن.حتی سوالی که براهمه توضیحش دادم اون موقع جوابش رو از یاد میبرم.همع بهم میگن تو سردی چرا چون که تو حرفهای خاله زنکی شرکت نمیکنم یا آهنگان فلوت اونا تعجب میکنن.از اینکه تو اتاقم درس میخونم و تنهام احساس آرامش میکنم

Last edited 2 ماه قبل by انا
سارا
2 ماه قبل

سلام
همکلاسی ۱۶ ساله ی من رفتار های خیلی عجیبی برای جلب توجه انجام میده که روز به روز بدتر میشن. تا جایی که امروز فهمیدم دستش رو با تیغ خط انداخته. پدر و مادرش پیش دکتر می برنش ولی برای من سواله که ما دوستانش باید چجوری رفتار کنیم؟ اصلا شبیه خود آزار ها نیست قشنگ اینجوری به نظر می رسه که می خواد جلب توجه کنه. باید توجه نکرد که متوجه بشه اینجوری نمی تونه به اون توجهی که می خواد برسه یا که نه؟

زهرا
2 ماه قبل

اگه عموی یه پسر ۱۵ ساله بهش نظر داشته باشه و مستقیم ازش درخواست رابطه کرده باشه و تو یه خونه هم هستند اما پسر زیر بار نرفته پدر مادر پسر چه کنند آیا از آن خانه بروند یا عمو را بیرون کنند یا پسر را تنها نذارن فقط هیچی نگن و مراقب باشن ترس این هم هس که اگه حرفی بزنند عمو آسیبی به پسر بزنه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ راهکار این موضوع تا حد زیادی بستگی به شرایط زندگی هاشون داره. ولی درکل باهم زندگی کردن با این شرایط صلاح نیست. ضمن اینکه اون پسر نوجوان هم نیاز به حمایت و آگاهی بیشتری داره. باید دید امکان چه حمایتهای بیشتری از جانب خانواده در اون شرایط موجود، وجود داره.شاید لازم باشه بدون اینکه دلیل واقعی رو مطرح کنند محل زندگی شون رو از عمو جدا کنند و از نوجوان حمایت و مراقبت بیشتری بشه.

امیر
2 ماه قبل

سلام من ۱۷ سالمه و مدتی هست که از یه دختری خوشم اومده به طوری که از ذهنم بیرون نمیره و مدام بهش فکر میکنم ، نمیدونم عشقه یا که چی
جوری هم هست که هیچ جوره نمیتونم بهش احساسمو بگم . لطفا راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم ؟

Mary
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید، من یه دختر 16 ساله هستم که به یه اشتباه بزرگ مرتکب شدم ،من با یه دختر وارد رابطه شدم و اجازه دادم بهم دست بزنه و حتی رابطه دهانی ایجاد کنه ،من واقعا عذاب وجدان دارم دلم می خواد از زمین محو شم نمیدونم باید چیکار کنم، من خودم بیمار هستم و تنش و اضطراب شدید برام مضره انقد بهش فکر کردم که امروز نزدیک بود تشنج کنم، من میدونم هنوز واسه اینکارا خیلی بچه م، ولی لطفا بهم کمک کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل
پاسخ به  Mary

سلام دوست عزیز؛ نمیدونم پیش از این برای مدیریت تنش ها و اضطرابتون چه اقداماتی انجام دادید که اگر مفید بوده همون اقدامات رو ادامه بدید . اگه تا بحال اقدامی نکردید توصیه می کنم اگه امکانشو دارید با یک مشاور صحبت کنید. اما در مورد رابطه ای که اتفاق افتاده کاملا به خودتون بستگی داره. وقتی اینقدر براتون آزار دهنده است طبیعیه که دیگه تجربه اش نکنید. اسمش هم بگذارید “تجربه” و واضحه که از تجربه آگاهی های لازم رو دریافت می کنید و دیگه رنجش رو به تدریج با خودتون حمل نمی کنید.

ناشناس
2 ماه قبل

سلام من 11 سالمه دخترم حسابی به پسر خالم علاقه مند هستم 2 هفته هم باهم تو رابطه بودیم اما اون به من احساس دختر خاله ای داره نه دوس دختری به تمام دوستامم حسمو که بش دارم گفتم مامانم هم میدونه و الان 2 سا هست که بهش علاقه مند شدم تا یک هفته پیش بهش پیام میدادم و التماسش میکردم که برگرده مامانم پیام هامو دید و شمارشو از همه جا پاک کرد دیگه نمیتونم بهش پیام بدم وقتی التماسش میکردم میگفت مو تو رو به عنوان دختر خاله دوست دارم و اون 4 سالشه اما بر عکس اون داداشش خیلی منو دوست داره و 3 سالشه ولی من اصلا از داداشش خوشم نمیاد هر وقت میریم خونشون میره تو اتاقش و بیرون نمیاد و هرچی مامانش صداش میکنه بیرون نمیاد احساسم انقدر بهش زیاده که میشه گفت از خواهر خودمم بیشترر دوسش دارم و الان با کسی تو رابطه نیست میشه بگید چکار کنم از من خوشش بیاد و دوسم داشته باشه هر روز بهش 1 ساعت فکر میکنم بگین چکار کنم دوسم داشته باشه

ناشناس
2 ماه قبل

سلام من 11 سالمه و تا 3 هفته پیش با یک پسر دوست بودم اما بخاطره پاره ای از مشکلات و خانوادم دیگه با هم دوست نیستیم و فامیل هم هستیم اون 14 سالشه و اصلا تو مهمونی و جایی همو ببینیم نگامم نمیکنه میشه بگید چکار کنم اون هم از من خوشش بیاد اخرین روزی که باهاش حرف زدم کلی التماسش کردم که با هم دوست باشیم غرورم را زیر پا گذاشتم مامانم هم فهمیده میترسم به بابام بگه و بابام خیلی غیرتی هست لطفا راهنمایی کنید ممنون

زهرا
2 ماه قبل

سلام من دخترم و ۱۷ سالمه
خب کنکوریم و فشار درس و استرس
وسواس مطالعاتی دارم و نمرهام برام مهمه
ولی اعتیاد پیدا کردم به خودارضایی
از همه متنفرم و تقریبا کسی نیست که ازش بدم نیاد.خودمم شامل این( همه) میشه.
راهکار میخواستم فقط برای نجات از این وضعیت

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سلام دوست عزیز؛ شرایط شما نیاز به بررسی بیشتری داره. فشار ها و استرس هایی که عنوان کردید خودش مزید بر علت مشکل خودارضایی و رفتارهای وسواسی میشه. به کمک روانشناس مسایل رو براحتی میتونید بررسی کنید.اصولا اگه منابع حقیقی فشار و استرس رو شناسایی و رفع کنید، تا حد زیادی اون مشکلاتی هم که مطرح کردید قابل حل و مدیریت خواهد بود. بنابراین حتما به یک روانشناس فردی مراجعه کنید.

آفتاب
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر
دختری ۱۰ ساله دارم که به خاطر انجام ندادن مسائل شخصی و بهداشتی من باهشون وارد بحث شدم و خیلی نارخت شدم که وظایف خودشو انجام نمیده و دائم باید تکرار کنم،بهشون گفتم فردا میرم خونه مامانم یه روز تنها باش وبه رفتارهات فکر کن
در جواب به من گفت اگه بری من خودمو میکشم
در برابر این جواب من باید چه واکنشی نشان بدم
و اینکه این رفتارو نحوه ی برخورد دخترم ناشی از کدوم نقص من یا خودشه؟ممنونم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل
پاسخ به  آفتاب

سلام دوست عزیز؛ بایستی بررسی بشه که این مشکلی که پیش اومده بیشتر ناشی از رفتارهای وسواس گری شماست یا از اهمالکاری و یا مقابله ای به دلایل قابل بررسی فرزندتون. توصیه میکنم به روانشناس کودک و نوجوان مراجعه کنید تا ارزیابی دقیق تری صورت بگیره.

سناا
2 ماه قبل

سلام من دختر ۱۶ ساله ام خیلی آدم خجالتی هستم در داخل جمع یعنی وقتی یه پسر میبینم حتی نمیتونم بهش نگاه کنم و من یه معلم روانش شناس که دارم میگه دوست پسر داشتن بد نیست چون آدم شخصیت پسر ها رو میشناسه فردا اگه بخواین ازدواج کنین شخصیت پسر هارو تقریبا میشناسید و من می‌خوام یه رابطه مجازی با یه پسر قابل اعتماد داشته باشم که شخصیت پسرا بشناسم اجتماعی بشم ولی چطور این کارو کنم ؟بعد خانوادم اگه بفهمن هم مجازیش رو هم دارم برام بد میشه خیلی افکارشون قدیمیه همه چیز رو بد میدونن لطفا یه راهنمایی بهم کنید. ممنون🌹

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
2 ماه قبل
پاسخ به  سناا

سلام دوست عزیز؛ لزوما دوست پسر داشتن راه حل مشکل شما نیست. چیزی که در مورد شما مهمتره رفع خجولی و تقویت اعتماد به نفس خودتون هست. ابتدا برای حال خوب خودتون تلاش کنید. توانمندی های خودتون رو بشناسید و اونا رو تقویت کنید. شناسایی و شکوفایی توانایی ها و پرداختن به علایقتون، اعتماد به نفس شما رو تقویت میکنه. لزومی نداره که شناخت شما از پسرها فقط از طریق یک رابطه پنهان و مخالف با عرف خانوادتون باشه. شما میتونید بطور معمولی و به دور از هرگونه چارچوب شکنی با اطرافیانتون مثل دخترها و پسرهای فامیل و دوست و اشنا، حتی در حضور خانوادتون صحبت کنید و معاشرت خانوادگی داشته باشید. چون قرار نیست شما رابطه ای خارج از عرف و اخلاق و اصول خانواده داشته باشید.

ناشناس
2 ماه قبل

من از یکی توی مدرسه خوشم اومده دوست دارم باهاش دوست بشم ولی اصلا آدم اجتماعی و حرف زنی نیستم چکار کنم؟

ناشناس
2 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه مشکل من اینه که نمیخوام با چادر به مدرسه برم
هر چقدر که از مامان و بابام درخواست میکنم اصلا حاضر نیستن حتی به حرفام گوش بدن
یکی اینکه با چادر به مدرسه رفتن سخته مخصوصا تو زمستون که میخوای زیرش چیز بپوشی و اینکه با چادر اعتماد به نفسم پایین میاد
فقطم میخوام مدرسه رو بدون‌چادر برم وگرنه بیرون مدرسه با چادرم

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره