به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره جنسی و زناشویی

مشاور چرا به مشاوره جنسی نیاز دارم؟ مشاور ازدواج مشاور جنسی چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره جنسی

چرا به مشاوره جنسی نیاز دارم؟

مشاوره جنسی یا سکستراپی ، نوعی گفتاردرمانی است که برای کمک به افراد و زوجین در رسیدگی به عوامل پزشکی، روانشناختی، شخصی یا بین فردی موثر بر رضایت جنسی طراحی شده است. هدف از مشاوره جنسی و مشاوره زناشویی کمک به افراد برای عبور از چالش های جسمی و عاطفی برای داشتن یک رابطه زناشویی راضی کننده و زندگی جنسی لذت بخش است.

اختلال عملکرد جنسی بسیار شایع است. در حقیقت، 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان گزارش کرده اند که در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه کرده اند. به همین دلیل است که شما ممکن است به انجام مشاوره زناشویی نیاز داشته باشید.

بنابراین مهم است که جهت بهره مندی از جلسات مشاوره جنسی نیز به مرکز مشاوره جنسیتی معتبری مراجعه نموده و از خدمات درمانی و مشاوره ای ایشان بهره مند گردید.

می توان جهت بهره مندی از این جلسات مشاوره درمانی در مرکز مشاوره جنسیتی با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمود.

شما به دلایل زیر می توانید به مشاور جنسی مراجعه کنید:

یک زندگی جنسی کامل، یک زندگی سالم و طبیعی است. صمیمیت جسمی و عاطفی قسمت های اساسی سلامتی شما هستند. هنگامی که اختلال عملکرد جنسی رخ می دهد، داشتن چنین زندگی جنسی ممکن است دشوار باشد. مشاور جنسی به شما کمک می کند چالش های جنسی خود را از نو تنظیم کرده و رضایت جنسی خود را افزایش دهید. اگر هر یکی از مشکلات فوق را در خود می بینید حتما از طریق روان آرام به انجام مشاوره رابطه جنسی و زناشویی تلفنی ، حضوری و آنلاین بپردازید.

آیا رابطه زناشویی ام نیاز به درمان دارد؟

یکی از راه های تشخیص این که آیا مشاوره سکس یا سکس تراپی نیاز دارید یا خیر، این است که تجزیه و تحلیل کنید که در حال حاضر چه احساسی در زندگی شما بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته است. اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما بسیار تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی شما قرار دارد، بهتر است به یک متخصص جنسی مراجعه کنید و به مشاوره زناشویی بپردازید.

اگر کمبود صمیمیت یا مشکل در برقراری ارتباط با شریک زندگی تان، جدی ترین نگرانی شخصی شما باشد، زوج درمانی می تواند برای شما مفید باشد. جلسات زوج درمانی به زن و مرد کمک می کند تا بتوانند ریشه و علت اصلی بروز اختلافاتشان را دریافته و به خوبی به حل آن بپردازند. چه بسا برخی مشکلات زناشویی و جنسی به سبب مشکلات روانشناختی و عدم برقراری ارتباط صحیح بین زن و مرد ایجاد می گردند.

مشاوره جنسی

آیا جلسات مشاوره رابطه جنسی باید با حضور هر دو شریک برگزار شود؟

الزامی برای حضور هر دو شریک جنسی یا عاطفی در جلسات نیست. اگر شما به تنهایی نگرانی یا مشکلی در رابطه جنسی دارید، شاید برایتان راحت تر باشد که جلسات مشاوره را به تنهایی شروع کنید. سپس در صورت تمایل خودتان، از شریک زندگیتان نیز دعوت کنید تا در جلسه حضور داشته باشد.

چگونه مشاوره رابطه جنسی می تواند به رابطه من کمک کند؟

مشاور جنسی می تواند از چند طریق روابط زن و شوهر را بهبود بخشد.
۱. تقویت ارتباطات عاطفی و جنسی.
۲. تقویت احساسات و جنسیت از طریق تمرینات جنسی که ممکن است به رفع خستگی جنسی کمک کند.
۳. تقویت درک نیازها، خواسته ها و تمایلات جنسی یکدیگر.

تکالیفی که مشاور جنسی به ما می دهد، چیست؟

تکالیف منزل به نیاز شما بستگی دارد. به زوجی که زندگی جنسی نامناسبی را تجربه می کنند، ممکن است وظایف مشخصی محول شود. ممکن است به زوجینی که با انزال زودرس دست و پنجه نرم می کنند، دستورالعمل هایی برای چگونگی تأخیر در انزال داده شود.
همه تکالیف منزل با توافق شما و درمانگر شما انجام می شود. تکالیف توسط زوجین در خلوت خانه انچام می گیرد. هر هفته روان درمانگر در مورد هرگونه مشکل یا موفقیت در انجام تمرین و تعیین تکالیف جدید بحث خواهد کرد.

چگونه رابطه جنسی درمانی می تواند به اختلال نعوظ (ED) کمک کند؟

رابطه جنسی درمانی بر پنج عامل روانشناختی مرتبط با اختلال نعوظ (ED) در مردان متمرکز است که عبارتند از افسردگی، اضطراب، احساس گناه، اختلاف زناشویی و ضربه جنسی.

در طول مشاوره جنسی از تمرینات تمرکز حساسیت در اختلال استفاده می شود.

رابطه جنسی در ازدواج ما وجود ندارد. آیا مشاوره سکس موثر است؟

در صورت عدم تحریک یا تمایل جنسی، مهم است که در اسرع وقت کمک بگیرید. به خصوص اگر رابطه جنسی در رابطه شما وجود نداشته باشد.
هرچه زودتر به دنبال کمک باشید، احتمال زنده شدن رابطه جنسی در رابطه شما ییشتر است.

چطور همسرم را قانع کنیم که به مشاور جنسی مراجعه کنیم؟

اگر مشاور جنسی تشخیص دهد که حضور همسر شما نیز برای درمان ضروری است، پس از دو تا سه جلسه، همسرتان نیز باید در جلسات شرکت کند. اگر او برای آمدن به جلسات مشاوره رابطه جنسی راضی نمی شود، زوج درمانی را امتحان کنید.

آیا  زوجین در جلسات مشاوره زناشویی، رابطه جنسی برقرار می کنند؟

خیر! ما در طول جلسه شما با مشکلات (با گفتگو) کار خواهیم کرد، اما هرگونه فعالیت بدنی که به عنوان "تمرین" تعیین شده باشد، در خانه انجام می شود.
ممکن است از شما سوال شود که اوضاع چگونه پیش رفته است، اما اگر شما عادت به بحث در مورد چنین مواردی ندارید، یک درمانگر جنسی می تواند به شما در یافتن زبانی که با آن راحت هستید کمک کند.

تفاوت بین یک درمانگر رابطه جنسی و یک "درمانگر معمولی" چیست؟

دانش جنسی، یک درمانگر رابطه جنسی را از یک "درمانگر معمولی" متمایز می کند. درمانگران جنسی ابتدا به عنوان "درمانگران معمولی" (درمانگران ازدواج و خانواده) و سپس به عنوان درمانگرهای جنسی آموزش می بینند. یک درمانگر جنسی، یک درمانگر متخصص در کار با مسائل جنسی است.

آیا مشاور جنسی، دارو تجویز می کند؟

نه لزوما! اگرچه برخی از داروها وجود دارد که به افراد در عملکرد جنسی آنها کمک می کند، اما اگر مسئله ارائه شده روانشناختی باشد، مشاوره جنسی می تواند به اندازه دارو موثر باشد. برای برخی از مسائل جنسی، هیچ دارویی در دسترس نیست، بنابراین مشاوره رابطه جنسی راه درمان است.

آیا برای مراجعه به مشاور جنسی، حتما باید در رابطه باشم؟

خیر! بسیاری از افراد ممکن است در روابط قبلی خود دچار مشکلات جنسی باشند، یا در شناخت هویت جنسی خود مشکل داشته باشند. این افراد می توانند به تنهایی و در زمان مجردی به مشاور جنسی مراجعه کنند.

4.4/5 - (136 امتیاز)

مشاور جنسی چه کسی است؟

یک مشاور جنسی می تواند یک روانپزشک مجاز، روانشناس، درمانگر ازدواج و خانواده یا مددکار اجتماعی بالینی باشد. این متخصصان بهداشت روان تحت آموزش های تکمیلی گسترده ای در مورد جنسیت انسان قرار می گیرند تا به عنوان یک درمانگر جنسی معتبر شناخته شوند.

یک مشاور جنسی به افرادی که دارای مشکلات جنسی هستند، کمک می کند. مشاور مشکلات شما را توصیف می کند و ارزیابی می کند که آیا شما علت مشکل شما روانی، جسمی یا ترکیبی از این دو مسئله است.

به همین علت است که شما میتوانید با انجام مشاوره رابطه جنسی به خوبی به حل مشکلات خود بپردازید. صحبت و بررسی تجربیات به شما کمک می کند درک بهتری از آنچه اتفاق می افتد و دلایل آن داشته باشید. همچنین ممکن است درمانگر به شما در جلسات مشاوره زناشویی تمرینات و وظایفی را بدهد که با همسر خود انجام دهید.

در جلسات مشاوره درمانی مرکز مشاوره جنسیتی نیز به زوجین کمک می شود تا بهتر بتوانند نیازهای جنسی یکدیگر را بشناسند و ارتباط جنسی قوی تر و نزدیک تری را با یکدیگر برقرار سازند. به همین سبب توصیه می کنیم اگر زوجین نمی توانند به خوبی نیازهای جنسی یکدیگر را ارضاء نمایند حتما از این جلسات بهره مند گردند.

مشاوره جنسی

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره جنسی و زناشویی

سکس تراپی یا مشاوره جنسی چگونه کار می کند؟

رابطه جنسی مانند هر نوع روان درمانی دیگری است. شما با گفتگو از طریق تجربیات، نگرانی ها و احساسات خود را درمان می کنید. شما در مشاوره رابطه جنسی و زناشویی به همراه درمانگر خود، بر روی مکانیزم های مقابله ای برای کمک به بهبود پاسخ های خود در آینده کار می کنید تا بتوانید زندگی جنسی سالم تری داشته باشید.

با هر جلسه، درمانگر شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی هایی که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود،هدایت می کند. تمام مکالمات درمانی، از جمله مشاوره جنسیتی و زناشویی، در یک محیط حمایتی و آموزشی برگزار می شود. اگر درمانگر شما مشکوک به اختلال عملکرد شما در اثر نگرانی جسمی است، ممکن است شما را به یک پزشک ارجاع دهد. درمانگر و پزشک شما می توانند در مورد علائم و نشانه های شما مشورت کنند و برای یافتن هر گونه نگرانی جسمی که ممکن است در ایجاد مشکلات جنسی بیشتر موثر باشد، کار کنند.

مشاوره رابطه جنسی


مشکلات جنسی شاید مساله ای باشد که بسیاری از افراد جامعه اعم از پیر و جوان آن را در زندگی خود تجربه کرده اند.این بروز بسیاری از این مشکلات می تواند امری طبیعی باشد و امکان اینکه بخودی خود با گذشت اندکی زمان از بین برود بسیار زیاد است. عواملی نظیر استرس، بیماری، خستگی، مشکلات رابطه و یا توقعات متفاوت شرکای  جنسی می تواند به بروز این قبیل از مشکلات دامن بزنند. بسیاری از این موارد را می توان با مراجعه به یک مرکز روان شناسی و گرفتن مشاوره ی صحیح زناشویی و جنسی برطرف کرد.

مشاهدات و شکایات بسیاری از مشکلات جنسی در افراد وجود دارد اما شاید بتوان گفت برخی از این مشکلات بصورت مشترک بر روی افراد تاثیر می گذارند. مشکلات جنسی متداول عبارتند از:

  • داشتن مهبل (واژن) خشک
  • مشکلات در رابطه با نعوظ
  • دیر یا زود رسیدن به ارگاسم (اوج لذت جنسی)
  • عدم تمایل جنسی و یا تمایل کمتر
  • یکی از شرکا تمایل جنسی کمتر یا بیشتری دارد
  • انقباض زیاد ماهیچه های کف لگن
  • درد هنگام دخول

اهمیت مشاوره رابطه زناشویی برای آقایان

آقایان از رابطه جنسی و نحوه برخورد با زنان افکار اشتباهی دارند که از طریق یک مشاور جنسی و زناشویی صحیح میتوانند به آن ها پایان دهند. بعضی از این افکار به این صورت است :

تصورات اشتباه مردانه

کارشناسان مشاوره در زمینه ی مشکلات جنسی تاکید دارند اشتباه رایج و بزرگ در مردان، این است که فکر می کنند که هرچه خودشان را ارضا و راضی می کنند، همان چیز زن را هم راضی و ارضا می کند. بیشتر زنان به دنبال دلسوزی، فداکاری برای دیگران هستند و کمتر از درون خود و تمایلشان آگاهی دارند.

دلسوزی و حمایت از همسر خود را انجام دهید تا او از احساسات و میل خود آگاه شود و در نتیجه شور و اشتیاق خود را زیاد کند. مردان این را نمی دانند که زنان اول آرامش می خواهند، بعد سکس می خواهند. زنان عموماً دوست ندارند که به مردان بگویند در رابطه جنسی چه کار کنند و چه کار نکنند، چون اگر این کار را انجام دهد فکر می کند که رابطه جنسی از حالت عاشقانه خارج می شود.

در مشاوره مشکلات جنسی و زناشویی زمانی که زن در مورد رابطه جنسی صحبت می کند ، موضوع نیازها و خواسته های جنسی متفاوت خود با شوهرش را می گوید.

عدم اگاه جنسی از همسر

نکته ی قابل توجه آقایان این است که باید به زن خود اطمینان دهید که اگر در مورد مسائل جنسی شما بیشتر بدانید، رابطه هردو بهتر خواهد شد. در مشاوره مشکلات جنسی این مطرح می شود که قبل از سکس مرد ها در مورد این که زن آنها چه چیزهایی در سکس می خواهد را سوال می کنند. زن در زمان سکس و در طول سکس می خواهد احساس کند نه این که شما از آن سوال کنید و اون به این سوالها فکر کند.

زمانی که از زن خود در مورد مسائل جنسی سوال می کنید، خشک نباشید، مثل یک معلم نباشید که سوال می کند، شوخی کنید، با هیجان سوال کنید و احساسات خود را هم بیان کنید.

برخی زنان ممکن است در هنگام سکس صدایی از خود نداشته باشند، فکر نکنید که سرد است و لذت نمی برد، ممکن است آرامش درونی داشته باشد و نیازی به سر و صدا نیست. زنان اکثرا شکایت دارند که مردها در هنگام سکس با زن، از جمله های کامل و احساسی استفاده نمی کنند./

چون این کمک می کند که زنان بدنشان را دوست بدارند. مردها بهتر است در گوش همسرشان و با صدای یواش و آهسته جملاتی عاشقانه بگویند. اگر احساس میکنید مشاوره راه حل بهبود زندگی جنسی و زناشویی شماست ، کافی است با روان ارام تماس بگیرید.

عدم آگاهی به رفتار ها

مشاوره مشکلات جنسی نشان می دهد صداها و حالت های زن در رابطه جنسی همیشه نشانه تحریک کامل در زن نیست. خیلی اوقات این صداها جواب هیجانات مرد است و تحریک مرد است نه تحریک زن.

مشاوران در مشاوره مشکلات جنسی و زناشویی به این نتیجه رسیدند که زنان در فرآیند سکس و از نظر جنسی مانند “ماه” می مانند. ماه یک زمان کامل است و یک زمان هم نیمه است. زنان هم در چرخه جنسی همین طور هستند، یک بار خیلی روشن، یک بار هم تاریک تر. روش خاصی برای این که بفهمید زن شما الان وضعیت اش چطور است، وجود ندارد.

ارگاسم

بعضی از وقت ها زن نمی خواهد به ارگاسم برسد، اما مجبور است یه طوری خود را نشان دهد که به ارگاسم رسیده است. زنان برای داشتن حس ارگاسم نباید تحت فشار باشند و نباید تظاهر به ارگاسم کنند.

زمانی برای یک زن سکس لذت بخش خواهد بود که، مرد در ارضاء کردن او موفق بوده باشد. بعضی از اوقات زنان فقط نوازش و آغوش می خواهند، ارگاسم بدنی نمی خواهند.

بعضی از وقت ها زنان هم نمی دانند که ارگاسم نیاز دارند یا خیر. ممکن است ابتدا فکر کنند که بدنشان ارگاسم می خواهد اما بعد از چند دقیقه متوجه می شوند که نیاز به ارگاسم ندارند. شایان ذکر است ، روابط زناشویی از پیچیدگی های مخصوص به خود بستگی دارد که با انجام مشاوره سکس و زناشویی آن را به بهترین صورت بهبود دهید.

اهمیت مشاوره سکس برای بانوان

زن های باید از نیاز های جنسی همسر خود اطلاع کامل داشته باشند تا بتوانند در وهله اول سلامت رابطه جنسی و در ادامه سلامت زندگی را به دست آورند. از طریق یک مرکز مشاوره جنسیتی و زناشویی صحیح میتوان به این موارد دست یافت.

عدم آگاهی به نیاز جنسی مرد

مشاوره مشکلات جنسی نشان داده است که رابطه جنسی خوب باعث می شود، مرد به رابطه اش متعهد شود. جالب است بدانید مرد اول تحریک می شود و بعد عاشق زن خود می شود.

مرد اول رابطه جنسی می خواهد تا به عشق برسد. مردها در طول سکس، به ارضای عاطفی می رسند نه قبل از سکس. مرد برای اینکه بتواند احساسات خود را زنده کند، باید سکس کند. اگر سکس عالی برای مرد اتفاق نیفتد، ممکن است کم کم حس تنفر به زن خود پیدا کند. نحوه تحریک شدن مردها و زنان فرق دارد.

مرد اگر این فرق را بفهمد، می تواند سکس عالی را انجام دهد. بیشتر مردان در این مشکل دارند که از زن خود بخواهند درباره رابطه جنسی و سکس خود و چیزهایی که لذت دارد، صحبت کنند و از زن خود سوال جنسی کنند. فراموش نکنید اکثر مردان اگر به یک زن علاقه مند شوند و تحریک شوند، به بدن او خیره می شوند. این ویژگی در ذات مردان و جدا ناپذیر است.

اهمیت احساس زنانه

از نظر کارشناسان مشکلات جنسی هرچه بیشتر احساس زنانه خود را در مقابل مردها نشان دهید، مردها نه تنها عاشق بدن شما می شوند، بلکه عاشق خود شما هم می شوند. شما زنان معمولاً تفسیر غلط انجام می دهید. مرد در ذات او است که اول به ظاهر و بدن نگاه کند و جذب آن شود.

زنان این را “ظاهر بینی و سطح نگری” تصور می کنند. اگر مردها زیبایی های درون شما را ببینند و درک کنند، برای همیشه مجذوب آن ها شده و قدر ایشان را می دانند.

انجام منظم رابطه جنسی

مشاوره مشکلات جنسی و مشاوره زناشویی نشان می دهد یک مرد نیاز دارد بدون گذشت زمان زیاد به لذت سکس برسد. زمانی که حوصله سکس ندارید و آماده نیستید، اما احتمال دارد اگر انکار کنید و درخواست سکس را نپذیرید، شوهر شما سرد بشود و از سکس طرد بشود، این طرد شدن خطرناک است.

مردها در سکس خیلی به توجه کردن، محبت و رابطه صمیمانه نیاز ندارند. این ویژگی ذاتی مردان است. اگر حوصله صحبت کردن و سکس کردن ندارید، به همسرتان بگویید که از سکس بدتان نمی آید اما فعلاً کمی نیاز دارم تنها باشم، بعد با هم سکس می کنیم.

تحریک سازی درست

زمانی که احساس می کنید مرد شما بی علاقه شده است اما شما نیاز به سکس دارید می توانید از روش هایی مانند پوشیدن لباس خاص، لباس زیر به رنگ خاص، استفاده از عطرهای تحریک آمیز، لباس زیر به رنگ مشکی، لباس خواب بدون لباس زیر، … استفاده کنید. مردها در مشاوره مشکلات جنسی اغلب این را می گویند که همسرانشان زمانی که پیش قدم در رابطه جنسی می شوند اما آنها دوری می کنند ، همسرشان در جواب ، مشکلات خود را پر رنگ می کنند .

کنترل جسارت جنسی

خانم ها فراموش نکنند که بهتر است زیاد برای رابطه جنسی پیش قدم نشوند. اگر شما در اکثر مواقع شروع کننده رابطه جنسی باشید کم کم شوهر شما علاقه جنسی را از دست می دهد و از طرفی شما هم فرسوده و خسته می شوید. فرسودگی موضوعی است در مشاوره های طلاق در مورد آن زیاد بحث می شود و ریشه آن در مشکلات جنسی است. اگر زیاد جسارت جنسی داشته باشید، مردها ممکن است دیگر به شما علاقه نداشته باشند.

جسارت جنسی ممکن است اول آن حس خوبی به مرد بدهد، اما اگر زیاد تکرار شود از شهوت مرد کم می کند. برای ایجاد اطمینان جنسی در مرد، جملات دلگرم کننده به مرد بگویید.

اهمیت تنوع جنسی : مردها برخلاف زنان، به دنبال داشتن یک فرمول یا یک روش برای سکس هستند. خیلی مردها نمی توانند تنوع در سکس اجرا کنند.

در مشاوره مشکلات جنسی آموزش هایی وجود دارد که یاد می دهد این تنوع را در زوج ها ایجاد کرد. برای یک مرد فقط دوست داشتن زن کافی نیست، بلکه مرد به این نیاز دارد که خانمش او را دوست بدارد و جذابیت شوهر خود را بیان کند.

تحقق زندگی جنسی به دلایل مختلف برای سلامتی شما حیاتی است . یک زندگی جنسی سالم دارای مزایایی هم چون کاهش فشار خون ، سلامت بهتر قلب و کاهش استرس است . برای برخی افراد ، رابطه جنسی منبع اضطراب و نگرانی زیادی است . اختلال عملکرد جنسی می تواند منجر به عوارض رابطه ، از بین رفتن اعتماد به نفس و بسیاری از اثرات منفی دیگر شود .
سکس تراپی به شما کمک می کند تا نگرانی ها و چالش هایی که در زندگی جنسی خود دارید را شناسایی کرده و درمان کنید . در این مقاله به تعریف سکس تراپی ، اختلالات جنسی و روند درمانی در سکس تراپی اشاره خواهیم کرد .

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی یا مشاوره سکس ، نوعی گفتگوی درمانی است که به منظور کمک به افراد و زوجین در رسیدگی به عوامل پزشکی ، روانشناختی ، شخصی یا بین فردی تأثیر گذار بر رضایت جنسی طراحی شده است . اختلال عملکرد جنسی شایع است . در حقیقت ، 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان گزارش می دهند که در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه کرده اند . اختلالات جنسی که در سکس تراپی مورد بررسی قرار می گیرند ، ممکن است شامل موارد زیر باشد :

تاثیر مشاوره زناشویی و سکس تراپی بر زندگی

داشتن زندگی جنسی ، سالم و طبیعی است . صمیمیت جسمی و عاطفی بخش های اساسی بهزیستی شما هستند . هنگامی که اختلال عملکرد جنسی رخ می دهد ، داشتن زندگی جنسی ممكن است دشوار باشد . ممکن است سکس تراپی بتواند به شما در ترمیم مجدد چالش های جنسی و افزایش رضایت جنسی شما کمک کند .

سکس تراپی ، مانند هر نوع روان درمانی است . شما با گفتگو از طریق تجربیات ، نگرانی ها و احساسات خود شرایط را درمان می کنید . شما به همراه درمانگر خود ، سازوکارهای مقابله ای را برای کمک به بهبود پاسخ های خود در روابط جنسی آینده تهیه می کنید تا بتوانید زندگی جنسی سالم تری داشته باشید . اگر شما یا همسرتان از مشکلات جنسی رنج می برید ، می توانید با مراجعه به مشاور جنسی و زناشویی به بهبود کیفیت زندگی خود بپردازید.

آیا به مشاوره رابطه جنسی نیاز دارم ؟

یک روش برای تعیین این که نیاز به دیدن یک درمانگر جنسی دارید ، این است که تجزیه و تحلیل کنید که چه بخش هایی از زندگی شما در شرایط روحی و جسمی شما ، بیشترین تاثیر را دارد . اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی شما قرار گرفته است ، دیدن یک درمانگر جنسی ایده خوبی است .

به همین ترتیب ، اگر عدم صمیمیت یا مشکل در برقراری ارتباط با شریک زندگی ، جدی ترین دغدغه شخصی شما است ، یک متخصص روان درمانی نیاز است .با هر جلسه مشاوره سکس و زناشویی، سکس تراپیست شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی های شما که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود ، هدایت می کند . همه گفتگوهای درمانی ، از جمله سکس تراپی ، یک محیط حمایتی و آموزشی است.

چگونگی یافتن درمانگر مناسب برای مشاوره زناشویی و سکس تراپی

روان درمانگر مجاز می تواند یک روانپزشک مجاز ، روانشناس ، مشاوره ازدواج و خانواده درمانی یا مددکار بالینی اجتماعی باشد . این متخصصان بهداشت روان برای اینکه به عنوان یک متخصص جنسی معتبر شناخته شوند ، تحت آموزش های جنسی گسترده ای قرار می گیرند .

شما می توانید برای یک متخصص سکس تراپیست ، در اینترنت جست و جو کنید و با توجه به اعتبار کلینیک یا بیمارستان ، درمانگر مد نظر خود را برای انجام مشاوره جنسی و زناشویی انتخاب کنید . اگر توصیه های شخصی بیشتری نیاز دارید ، با ارائه دهنده خدمات درمانی ، متخصص زنان و زایمان و اورولوژیست صحبت کنید . بسیاری از این پزشکان ، هر روزه با موارد بسیاری که مشکلات جنسی داشته اند ، ملاقات می کنند و ممکن است بتوانند شما را به سمت سکس تراپیستی هدایت کنند که سبک آن ها با مسئله ای که شما دارید ، هماهنگ باشد .

برنامه درمانی در مشاوره رابطه زناشویی

در حین اولین ملاقات ، احتمالاً درمانگر سکستراپی شما از یک طرح درمانی اولیه با شما صحبت خواهد کرد . در بیشتر افراد و زوج ها ، ابتدا چندین جلسه مقدماتی لازم است. با این وجود ، هنگامی که درمان ، تفاوت قابل توجهی ایجاد کرد و درمانگر شما احساس اطمینان کرد که می توانید با چالش های آینده روبرو شوید ، ممکن است جلسات درمانی را خاتمه دهد .

سکس تراپی یک رویکرد یکپارچه برای درمان و رفع چالش های اساسی است . این نگرانی ها ممکن است جسمی ، مانند گردش کم خون باشد . همچنین ممکن است نگرانی های روانی مانند اضطراب ، استرس و مشکلات اعتماد به نفس باشند . سکس تراپی یا مشاوره رابطه جنسی می تواند به افراد و زوجین كمك كند تا راهی برای برقراری ارتباط صریح و صادقانه پیدا كنند تا بتوانند به سمت زندگی جنسی سالم و شاد حرکت كنند.
در طول سکس تراپی و جلسات مشاوره زناشویی چه اتفاقی می افتد؟

کسانی که نیاز به سکستراپی دارند ، به طور کلی در مطب درمانگر جلسات مشاوره سکس ملاقاتی دارند . برخی تصمیم می گیرند که به تنهایی در جلسات مشاوره زناشویی شرکت کنند . و عده ای نیز به صورت زوج برای سکستراپی اقدام خواهند کرد . تعداد و طول جلسه معمولاً به مراجعه کننده و نوع مشکلی که نیاز دارد برطرف شود ، بستگی دارد .

طبیعی است که مراجعان هنگام دیدن یک درمانگر جنسی خصوصاً برای اولین بار احساس اضطراب کنند . با این حال ، بیشتر متخصصین رابطه جنسی این مسئله را تشخیص می دهند و سعی می کنند مراجعه کننده شان احساس راحتی کنند . غالباً ، آن ها با سوالاتی در مورد وضعیت سلامت فرد و پیشینه جنسی ، آموزش جنسی ، عقاید در مورد رابطه جنسی و نگرانی های جنسی خاص شروع می کنند .

این مهم است بدانید که جلسات سکستراپی ، هیچ گونه تماس جسمی یا فعالیت جنسی در بین مراجعان و درمانگران ندارد .

تمرین های مهم در مشاوره زناشویی

متخصصین رابطه جنسی معمولاً  تمرین هایی را تعیین می كنند . فعالیت های عملی كه انتظار می رود مراجعان در حریم خانه خودشان انجام دهند.

بسیار مهم است که زوجین برای کسب نتیجه بهتر حتما به این تمرینات بپردازند و نتیجه آن ها را نادیده نگیرند چرا که هر چه تمرین های زوجین با یکدیگر بیشتر و با حوصله و کیفیت بیشتری انجام گیرد نتیجه دهی و اثربخشی جلسات درمانی در مرکز مشاوره جنسیتی افزایش می یابد..همچنین تمرینات جلسات مشاوره جنسی ممکن است موارد زیر را شامل شود :

یکی از ترفند هایی که در مشاوره زناشویی و جنسی استفاده می شود به این صورت ؛زوجینی که احساس می کنند در یک رابطه جنسی کوتاه مدت قرار گرفته اند ، ممکن است فعالیت های مختلفی از جمله بازی نقش آفرینی یا استفاده از اسباب بازی های جنسی را امتحان کنند تا تمایل خود را افزایش دهند . ممکن است سایر زوج ها نیاز به تنظیم روال یا موقعیت های جنسی خود داشته باشند ، به خصوص اگر یک شریک زندگی دارای شرایط سلامتی باشد که نیاز به چنین تغییراتی دارد .

این تکنیک برای زوجین به منظور ایجاد اعتماد و صمیمیت و در عین حال کاهش اضطراب طراحی شده است . زوج ها طی سه مرحله پیشرفت می کنند ، از شروع لمس غیر جنسی ، پیشرفت به سمت لمس دستگاه تناسلی و معمولاً پایان دادن به نفوذ .

گاهی اوقات ، افراد آموزش جنسی کافی دریافت نمی کنند . در نتیجه ، آن ها ممکن است از آناتومی و نحوه عملکرد بدن هنگام فعالیت جنسی آگاهی نداشته باشند . ممکن است درمانگر سکس تراپی و مشاوره زناشویی ، کتاب یا محتوای وب را برای خواندن یا فیلم برای تماشا کردن پیشنهاد کند . آن ها همچنین ممکن است پیشنهاد کنند که افراد از آینه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بدن خود استفاده کنند .

مشتریان ممکن است تمرین کنند که در یک رابطه از آن چه می خواهند یا نیاز جنسی یا عاطفی دارند ، استفاده کنند .موفقیت در رابطه با سکس تراپی اغلب به این بستگی دارد که مراجعان متعهد به فرایند درمان باشند .

مشاوره جنسی

چگونه سکس تراپی می تواند  کمک کند ؟

تاثیرات مشاوره رابطه زناشویی بر زندگی مشترک چیست؟

مشاوره سکس و رابطه جنسی تاثیر بسزایی در بهبود رابطه دارد. شما میتوانید از طریق مشاوره زناشویی موارد بسیار مهمی را ارتقا دهید :

در مشاوره سکس ، چه اختلالاتی بررسی می شود؟

روانشناسان اختلالات جنسی را گروهی از اختلالات ناشی از ناتوانی فرد در داشتن رابطه کامل و لذت بردن از رابطه جنسی تعریف می کنند . ارتباط بین ذهن ، بدن و احساسات در پاسخ جنسی را با علل احتمالی اختلال عملکرد در هر قلمرو اذعان می کند که نیاز به سکس تراپی و مشاور جنسی و زناشویی را ایجاد می کنند .

همه افراد دارای یک رابطه جنسی سالم نیستند و یا همان سطح برانگیختگی را احساس نمی کنند . هنگامی که عدم وجود انگیزه جنسی یا برانگیختگی بیش از شش ماه ادامه داشته باشد ، معمولاً به سکس تراپی نیاز است . دو نوع برای این نوع اختلال عملکرد جنسی وجود دارد که از نظر جنس بیمار متمایز است .

این اختلال با عدم علاقه یا کاهش علاقه به فعالیت های جنسی و همچنین کاهش چشمگیر افکار جنسی مشخص می شود . تعدادی از مسائل روانشناختی و فیزیولوژیکی می توانند در بروز این اختلال نقش داشته باشند ، از جمله مشکلات موجود در رابطه ، عقاید منفی در مورد رابطه جنسی ، سابقه سوءاستفاده ، افسردگی یا اضطراب و اختلالات متابولیکی .

درمان سکس تراپی و روند مشاوره رابطه جنسی این اختلال به علت بستگی دارد و نیاز به ارزیابی پزشکی و درمان دلایل جسمی دارد . در حالی که روان درمانی به دلایل روانشناختی فردی و درمان زوج در زمینه روابط مناسب عمل می کند .

این اختلال با همان خصوصیات ، علل و گزینه های درمانی مانند اختلال تمایل جنسی بیش فعالی مردان تفاوت دارد . با این حال ، تفاوت در جنسیت بیمار ممکن است شیوع این اختلال را تغییر دهد .

اختلالات جنسی زیر مربوط به مسائل مربوط به عملکردهای آناتومیکی مردان مربوط به مقاربت جنسی است که در سکس تراپی مورد بررسی قرار می گیرد .

اختلال نعوظ به عنوان عدم وجود نعوظ یا حفظ نعوظ موجود در هنگام رابطه جنسی با شریک زندگی تعریف می شود که در سکس تراپی و مشاوره زناشویی بررسی خواهد شد  . دلایل فیزیولوژیکی شامل چاقی ، دیابت ، فشار خون و مشکلات کلسترول ، بی نظمی هورمون ها و بیماری های قلبی است . اما دلایل روانشناختی شامل افسردگی ، سابقه سوءاستفاده جنسی ، اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) ، مشکلات روابط ، تابوهای مذهبی و عملکرد یا اضطراب های دیگر است .

درمان بستگی به شناسایی علت یا علل آن دارد . علل روانشناختی غالباً شامل روان درمانی و مشاوره در رابطه با متداول ترین معالجه است .

این اختلال با انزال در اولین دقیقه پس از نفوذ جنسی با یک شریک زندگی مشخص می شود  که درمان ها و تمرینات مشاوره رابطه جنسی و سکس تراپی می تواند تا حد زیادی در درمان آن موثر باشد . در حالی که این اتفاق گاه به گاه در بیشتر مردان رخ می دهد ، اگر این الگو بیش از شش ماه ادامه یابد ، بهتر است به یک درمانگر سکستراپی مراجعه شود .

از نظر روانشناختی ، این امر می تواند ناشی از احساس گناه در مورد رابطه جنسی ، سابقه سوءاستفاده جنسی ، انجام رابطه جنسی در سنین پایین ، تصویر بد از بدن ، افسردگی و اضطراب باشد . روش های درمانی برای انزال زودرس ناشی از روانشناختی شامل مشاوره است در حالی که درمان های بیولوژیکی بسته به علت ، می توانند شامل دارو برای کاهش احساس ، استفاده از کاندوم و تکنیک هایی برای تقویت عضلات کف لگن باشند .

تاخیر در انزال ، ناتوانی مداوم در دستیابی به اوج جنسی یا انزال در هنگام رابطه جنسی با شریک زندگی است . دلایل روانشناختی معمولاً شامل اضطراب و مشکلات ارتباطی است . دلایل روانشناختی به اشکال مختلف روان درمانی و مشاوره زوج پاسخ خوبی می دهد .

نقص های جنسی زیر که می تواند در سکس تراپی و مشاوره زناشویی مورد بررسی و درمان قرار گیرند ، مربوط به مواردی است که مختص آناتومی زنان است و بنابراین فقط توسط خانم ها تجربه می شوند .

اختلال ارگاسم زنانه تقریباً شبیه به انزال تأخیر در مردان است ، اختلال ارگاسم زنانه منجر به اوج تاخیر یا عدم حضور در زنان و همچنین تجربه کاهش احساس در هنگام ارگاسم می شود . دلایل این اختلال که در سکس تراپی تشخیصی داده می شود ، شامل عوامل روانشناختی مانند مشکلات رابطه ، اضطراب ، افسردگی ، سابقه سوءاستفاده جنسی ، نقش جنسیتی مورد انتظار در رابطه جنسی و باورهای مذهبی است .

عوامل فیزیولوژیکی می تواند شامل تداخل داروها ، مشکلات سلامتی مزمن ، مشکلات عصبی لگن و بی نظمی هورمون ها باشد . مسائل روانشناختی را می توان با روان درمانی و داروهایی با هدف درمان اضطراب یا افسردگی درمان کرد .

عواملی از مسائل مربوط به روابط تا استرس می توانند بر تمایل زن و مرد تأثیر بگذارند . تغییرات هورمونی همچنین می تواند برای هر دو جنس نقش داشته باشد که توسط درمانگر سکس تراپی درمان می شوند .

به عنوان مثال ، موارد مربوط به یائسگی می توانند میل جنسی را در زنان کاهش دهند . در مردان ، کمبود میل جنسی گاهی با افزایش سن باعث کاهش سطح تستوسترون می شود . علائم کمبود میل جنسی می تواند شامل فقدان مداوم افکار جنسی یا شهوانی ، خیالات و تمایلات جنسی باشد . این موارد باید به دقت در جلسات مشاوره زناشویی و جنسی برسی شود.

پزشکان می گویند برای زنان در هر سنی ، شایع ترین نگرانی جنسی ، میل جنسی کم است . طبق یک مطالعه ، شیوع تمایل جنسی کم در زنان از تقریباً 27٪ در بین زنان یائسه تا حدود 52٪ در بین زنانی که یائسگی طبیعی را پشت سر می گذارند ، بوده است .
به طور معمول ، عدم تمایل تقریباً همیشه با سایر مشکلات موثر بر میل جنسی ، مانند رابطه جنسی دردناک همراه است . بهتر است برای رسیدگی به این اختلال ، به درمانگر سکستراپی و یا جلسات مشاوره سکسی و زناشویی مراجعه کنید . زیرا ممکن است به مرور زمان اختلال های دیگر نیز با آن همپوشانی کنند .

زنان گزارش می دهند که رابطه جنسی بسیار بیشتر از مردان دردناک است . به این امر همچنین dyspareunia گفته می شود ، هنگامی که مقاربت جنسی یا نفوذ از هر نوع باعث ایجاد درد می شود . برای هر دو شریک ، رابطه جنسی یک تجربه لذت بخش است ، نه یک مصیبت ناراحت کننده .

به طور معمول ، برخی از خانم ها از واژینیسموس رنج می برند ، اختلالی که در آن ماهیچه های اطراف واژن به طور غیر معمول موجب فشار یا اسپاسم می شوند . این می تواند باعث شود که رابطه جنسی دردناک یا غیرممکن باشد که حتما باید از سکس تراپی جهت درمان این اختلال استفاده شود .

برخی از مردان مشکلاتی را تجربه می کنند که می تواند باعث ایجاد ناراحتی قابل توجهی در طول رابطه جنسی شود مانند بیماری پیرونی ، که در آن نعوظ به جای مستقیم خم می شود . اگرچه بیشتر مردان مبتلا به این بیماری هنوز هم قادر به برقراری رابطه جنسی هستند ، اما ممکن است برای بعضی از آن ها دردناک باشد و همچنین ممکن است در موارد خاص باعث ED شود .

مشاوره زناشویی و آثار آن در زندگی

در این مطلب شما با مزیت های مشاوره روابط زناشویی در زندگی مشترک آشنا می شوید.

برای بررسی موضوع بالا ابتدا لازم است تا کمی با مقوله روابط زناشویی بیشتر آشنا شویم.

روابط زناشویی به چه روابطی گفته می شود ؟

به روابطی که پس از ازدواج بین زوجین وجود دارد نظیر رابطه جنسی و رابطه عاطفی بین زوجین ، روابط زناشویی گفته می شود. روابط زناشویی مقوله بسیار مهم در زندگی مشترک هر زوج قلمداد می شود. از این مشاوره روابط زناشویی می تواند به بهبود کیفیت زندگی مشترک زوجین کمک شایانی بکند.

مشاوره روابط زناشویی چیست و چه اهمیتی دارد ؟

همان طور که گفته شد روابط زناشویی یکی از مسئله های مهم در زندگی هر زوج می باشد. بنابراین روابط زناشویی نیاز به توجه ویژه دارد و در صورت وجود مشکل در آن باید از طریق مشاوره جنسی پیگیری شود.

و از آنجایی که مشاوره در هر زمینه ای به بهبود در عملکرد آن موضوع کمک می کند در این امر نیز مشاوره می تواند به بهبود روابط زناشویی کمک کند. با توجه به مطالب ذکر شده به مشاوره گرفتن پیرامون روابط زناشویی توسط مشاوران و متخصصان روان شناسی مشاوره روابط زناشویی می گویند.

پیرامون اهمیت مشاوره روابط زناشویی می توان گفت مشاوره با افراد متخصص باعث افزایش آگاهی و دانش اشخاص حول مسئله مربوطه می شود. بنابراین با بهره‌گیری از متخصصان و مشاوران روابط زناشویی می توان باعث بالا بردن سطح کیفی روابط زناشویی شد. که نتیجه آن داشتن آرامش و لذت بیشتر از زندگی زناشویی می باشد.

مشاوره جنسی

درمانگر مشاوره روابط زناشویی چه ویژگی هایی دارد ؟

از ویژگی های مشاور روابط زناشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد که توجه شما را به آن جلب می کنم :

از دانش و سواد کافی در زمینه روابط زناشویی برخوردار است :

داشتن سواد و آگاهی و دانش یکی از ویژگی های هر مشاوری می باشد. بنابراین یک مشاور خوب باید حول موضوعی که مراجعه کننده در آن به مشورت و راهنمایی نیازمند است حیطه کاملی داشته باشد تا بتواند برای حل مشکل یا بهبود وضعیتش گام مثبت بردارد.

اگر مشاوری دانش و احاطه کامل بر روی موضوعی نداشته باشد ، ممکن است توصیه های وی نتیجه عکس داشته باشند. بنابراین داشتن دانش و سواد کافی در زمینه مشاوره روابط زناشویی یکی از ویژگی های یک مشاور خوب روابط زناشویی به شمار می رود.

امانت دار درستکار و است 

یک مشاور خوب نسبت به اطلاعات مراجعه کننده خود امانت دار خوبی است و از اطلاعات وی سو استفاده نمی کند. همچنین برای کسب منافع بیشتر تعداد و زمان جلسات را تعیین نمی کند و هدف اصلی اش برطرف کردن مشکل مراجعه کننده خود است.

اگر مشاوری امانت دار نباشد مراجعه کننده اعتماد کافی به وی نخواهد داشت در نتیجه با جزییات ناقص ممکن است نتیجه مشاوره رابطه جنسی خوب از آب در نیاید.

پس یک مشاور روابط زناشویی نسبت به اطلاعات و جزییاتی که از زوجین دریافت کرده است امانت دار است و همچنین نسبت به تعیین تعداد و زمان جلسات فردی درستکار است و هدفش کمک به بهبود روابط زناشویی است نه منافع شخصی خودش.

نسبت به زوجین مراجعه کننده به وی دلسوز و مهربان است :

زوجینی که برای بهبود روابط زناشویی خود به مشاور جنسی مراجعه کردند باید با آغوش باز پذیرفته شوند تا با اعتماد کامل به شرح جزییات زندگی خود بپردازند.

آن ها باید بدانند مشاور دوست آن هاست و هدفش کمک به حل مشکلات و بهبود روابط زناشویی آن هاست.

با این تفاسیر یک مشاور روابط زناشویی باید دلسوز و مهربان باشد و مراجعه کنندگان خود را با آغوش باز بپذیرد و بتواند اعتماد آن ها را جلب کند.

فرض کنید مشاوری دلسوز و مهربان نباشد و نتواند اعتماد مخاطب خود را به دست‌آورد بنابراین مخاطب وی به دلیل عدم اعتماد نمی تواند جزییات دقیقی به او ارائه دهد. در نتیجه اطلاعات ناقص ممکن است نتیجه مشاوره زناشویی را معکوس کرده و این نتیجه به یک نتیجه منفی بدل شود.

نسبت به مشکلات و معضلات مراجعه کنندگان خود صبر پیشه می کند :

زوجین مراجعه کننده به مشاور برای مشاوره روابط زناشویی انتظار دارند تا مشاور نسبت به مشکل آن ها صبر و حوصله زیادی نشان دهد تا بتوانند مسائل خود را با خیال راحت و بدون استرس مطرح کنند و از بیان جزییات بیم نداشته باشند.

بنابراین یک مشاور خوب روابط زناشویی باید با دقت و حوصله زیادی مراحل مشاوره زناشویی زوجین را دنبال کند و طولانی شدن مشاوره وی را خسته نکند و باعث نشود در مسئولیت خود کوتاهی کند. تصور کنید مراجعه کننده ای پس از طی زمانی طولانی نتواند بهره کافی از جلسه مشاوره ببرد. اگر مشاور خسته شود و برخورد نامناسبی با مراجعه کننده داشته باشد باعث سرد شدن مراجعه کننده از ادامه مشاوره می شود.

در این صورت مراجعه کننده به احتمال زیاد بهره کافی از مشاوره نمی برد. پس صبوری زیاد یکی از ویژگی های یک مشاور خوب روابط زناشویی می باشد.

بنابراین اگر مشاوری یکی از ویژگی های بالا را نداشته باشد ممکن است فرایند مشاوره به درستی طی نشود و نتیجه مطلوبی از مشاوره حاصل نگردد.

حال که با ویژگی های یک مشاور روابط زناشویی خوب آشنا شدیم به بررسی آثار مشاوره روابط زناشویی می پردازیم.

مشاوره رابطه زناشویی و جنسی چگونه باعث بهبود کیفیت زندگی می شود؟

همانطور که مستحضرید روابط زناشویی یک مسئله مهم و حیاتی در زندگی هر زوج محسوب می شود. برای مدریت و کنترل و بهبود این روابط می توان از مشاوره روابط زناشویی استفاده کرد. بنابراین می توان آثار روابط زناشویی را به صورت زیر عنوان کرد :

حال که با آثار مشاوره روابط زناشویی آشنا شدیم ، کلینیک روانشناسی روان آرام را به شما معرفی می کنم. این کلینیک با بهره‌گیری از بهترین مشاوران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در عرصه های مختلف روانشناسی می باشد.

این مرکز مشاوره جنسیتی نیز با در نظر گرفتن تمامی جوانب فرضا نوع و کیفیت رابطه عاطفی زوجین و همچنین بررسی کیفیت رابطه جنسی ایشان با چندین پرسش روانشناختی، سعی می کند علت بروز مشکلات زناشویی و جنسی را در زوجین مشخص و سپس با توجه به خلقیات زن و مرد و سایر نکات مهم به بهتر شدن رابطه جنسی زوجین کمک می کند.

در این مسیر همانطور که تخصص درمانگر از اهمیت بالایی برخوردار است، همکاری های زوجین بسیار می تواند نقش موثری داشته باشد.

بپیوندید
اطلاع از

580 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
امیر
2 ماه قبل

سلام من دو هفتس که برای آموزش شنا به استخر میرم و الان دوچار دیر انزالی شدم باید چیکار کنم تا درمانشم؟؟؟

Last edited 2 ماه قبل by امیر
Rrrrrr
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
ببخشید ی سوال داشتم.آیا امکانش هست مایع منی از بکارت دختر باکره عبور کرده و باعث بارداری او شود؟

اشرف محبی
4 ماه قبل

سلام من نزدیک ۶۰سالم هست و یائسته هستم و‌توانایی جنسی ندارم به اون صورت شوهرم ۶۵سالشه و همچنان نیاز جنسی داره میگه اگه نمیتونی هفته ای یکی دوبار رابطه داشته باشی باید با یه جوون ازدواج کنم من از این موضوع ناراحتم آیا دارویی هست استفاده کنم من هیچ میلی ندارم

babak
5 ماه قبل

اینکه اگر قبل از انزال الت رو خارج کنیم و از قرص اورژانسی استفاده کنیم باز احتمال باردار وجود داره ؟

ایدا قربانی
5 ماه قبل

ایدا
۳ دقیقه قبل
Awaiting for approval
سلام سوال من اینه در هنگام رابطه من نمیخام باردار شم ولی موقع ارضا شدن هر کاری کنم میگ نمیخام بریزم بیرون راهی هس من باردار نشم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
5 ماه قبل
پاسخ به  ایدا قربانی

سلام دوست عزیز؛ راههای پیشگیری سالم و ایمن رو سرچ کنید و مطالعه کنید.

فرشته
5 ماه قبل

سلام من یکسالی هست عقد کردم و هروقت میخوایم ار جلو رابطه داشته باشیم درد خیلی بد و غیر قابل تحمل ست
چن بار اول خون اومد ولی سری های بعد اصلا بعد از دخول درد غیر قابل تحمل ست که فقط چن ثانیه میتونم تحمل کنم و بعدش بیخیال رابطه میشیم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
5 ماه قبل
پاسخ به  فرشته

سلام دوست عزیز؛ به سکس تراپیست مراجعه کنید، کمکتون می کنند مشکلتون برطرف میشه.

سام
3 ماه قبل
پاسخ به  فرشته

از ژل فموره استفاده کنید. آب روی آتیشه

عباس شیرین زاده
8 ماه قبل

سلام همسرم به قدری سرد شده که از رابطه جنسی دوری میکند حتی اجازه ی لمس سینه هایش را به من نمی دهد و گریه می‌کند باید چیکار کنم

فرزاد
9 ماه قبل

سلام من ۱۹ سالمه از ۱۳ سالگی دارم خودارضایی میکنم ولی متسفانه معمولا فیلمای پورن فتیش گونه لزبین یا انواع فانتزیای جنسی رو دیدم ‌…چند ماه پیش با چند تا دختر رابطه جنسی برقرار کردم اما یا نعوظ نداشتم یا نعوذ واسه ۲۰ ثانیه بود بعد حالت نمیه نعوظ بعدشم که کلا خابیده واقعا از این وضع متنفرم احساس میکنم ذهنم درگیر یه اختلال شده که دیگه اندام جنسی متعارف نمیتونه اونو تحریک کنه حتی به تازگی دیگه توی خود ارضاییم با هر مدل پورنی نعوظ درست و حسابی ندارم …حاضرم واسه درمان هر کاری که لازمه انجام بدم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل
پاسخ به  فرزاد

سلام دوست عزیز؛ برای ارزیابی بیشتر و گرفتن راهکار به سکس تراپیست مراجعه کنید. و بطور کلی مدتی از خودارضایی و تماشای پورن اجتناب کنید.

عرفان
9 ماه قبل

سلام ٢٢ سالمه مشکل زود انزالی دارم زیر یه دیقه ایا قابل درمانه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  عرفان

سلام دوست عزیز؛ به سکس تراپیست مراجعه کنید زود انزالی قابل درمان هست.

امید
11 ماه قبل

سلام من با شخصی جهت ازدواج اشنا شدم چند ماه میگذره ایشان اعلام کرده من رو دوست داره ولی میل جنسی به من نداره یعنی اعلام کرده بعد ازدواج هم نمیتونه با هم رابطه داشته باشیم طبق گفته خودش. حالا میخوایم بدونیم این حالت درست میشه یا نه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  امید

سلام دوست عزیز؛ ممکنه رفع نشه.بستگی به دلیلش داره و توصیه میشه تلاش کنید این موضوع رو پیش از ازدواج بررسی کنید.

علیا
9 ماه قبل
پاسخ به  امید

خاک تو سرت نری بگیریشا پس زن گرفتی میخوای صبح تا شب نگاش کنی

فاطمه
11 ماه قبل

سلام من ۲۳سالمه شوهرم ۴۳سالشه من خیلی سکس دوست دارم ولی شوهرم اصلا به خواسته من توجه نمیکنه میگه یا من یا شهوتت چیکار کنم اخه خیلی شهوت ام
زیاده میشه بهم کمک کنید با پیام جواب کامل بدید

Last edited 11 ماه قبل by فاطمه
منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ نیاز جنسی در زندگی مشترک بسیار حائز اهمیت و توجه هست که قابل انکار و نادیده گرفتن نیست. اما همچون نیازهای دیگه لازمه که زوجین به یک تعادل و رضایت مشترک برسند. با توجه به اختلاف سنی بین زوجین، لازمه که به یک زوج درمانگر که در حوزه سکس تراپی هم تخصص داشته باشند مراجعه کنید تا دلایل عدم تعادل مشترک در تمایل میل جنسی رو بررسی و مشکلات موجود رو حل کنید و هردو به سمت رضایت از رابطه مشترک حرکت کنید.

امیرخانی
9 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

چرا انقد تفاوت سنی

احمد نادری
9 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

بیست سال اختلاف سنی !!!!!! با هم سن بابات ازدواج کردی !؟

بیسواد
7 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

یه مقدارازشهوتت کم کن

سالار نبی زاده
14 روز قبل
پاسخ به  فاطمه

همچنان بزرگ ترین اشتباه دختر خوانم های محترم این که با مردی ازدواج میکنن که بیست سال اختلاف سنی دارن نباید همچین کاری بکنین فوق فوقش اختلاف سنی نباید بیشتر از 10یا 12سال باشه

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ در این زمینه آقای دکتر حاتمی و خانم دکتر صادقی در مرکز مشاوره روان آرام ، میتونن کمکتون کنند.

مهرداد
11 ماه قبل

سلام من مهرداد هستم ۲۵ سال سن دارم یک سال ازدواج کردم همسرم ۲۰ سالش همسرم از من توپول تر انگار نمیتونم خوب اراضا کنم همسرم را
فداتون شم
لطفا راهنمایی بفرمایید

pari
11 ماه قبل

سلام یه سوال داشتم ۲ یا ۳ سانت ورود الت به واژن امکان پارگی پرده هست؟

علی
11 ماه قبل

سلام.من میلی جنسی شدید به لباس خانمها دارم واگه لباس خانمها روببینم باید باهاش خودارضایی کنم دوست ندارم اینجوری باشه ولی توهمان لحظه اصلا کنترل ندارم یکسری دوره مشاوره هم رفتم ولی جواب نگرفتم.فقط میدونم تنهایی یکی ازعواملی هستش که بیشتراذیتم میکنه ممنونم یه راهکار درست بهم بگین

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز؛ در مرکز مشاوره روان ارام، در مورد مشکلات روابط جنسی آقای دکتر حاتمی و خانم دکتر نینا صادقی تخصص دارند و میتونن مشاوره بدهند.

دلارام
1 سال قبل

سلام من خانمی ۴۰ ساله هستم دو فرزند ۱۳ ساله دارم ۳ سال هست که یائسه شدم این موضوع شدیدا روی روح و روانم و روابط باهمسرم به دلیل کاهش شدیدمیل جنسی تاثیرگذاشته خواهش میکنم کمکم کنید واقعا مشکل دارم

Last edited 1 سال قبل by دلارام
منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  دلارام

سلام دوست عزیز؛ توصیه میکنم برای بررسی بیشتر به زوج درمانگر سکس تراپیست مراجعه کنید.

Rose
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه سال پیش با یک اقای ۴۰ سالی بودم و رابطه جنسی داشتم که بعد ۲٫۳ ماه فهمیدم متاهله و بعد اون تا امروز تقریبا با ۲۰ نفر مختلف رابطه جنسی داشتم همشون رو هم فقط یکبار دیدم و من hpv نوع پر خطر هم گرفتم ولی واقعا باز میخوام با همه رابطه داشته باشم هرکی رو که میبینمش اول فکر سکس میاد به ذهنم چیکار کنم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  Rose

سلام دوست عزیز؛ به روانپزشک و روان درمانگر مسایل جنسی مراجعه کنید.

Akkkkkk
8 ماه قبل
پاسخ به  Rose

شما مشکلت یه چیز دیگس تو این سن!! خدا عاقبت بخیرت کنه

بیسواد
7 ماه قبل
پاسخ به  Rose

خدابخیربیاره دختر17ساله خجالت بکش این دست خودته ییا دروغ میگی یا دنبال پولی

مهران
6 ماه قبل
پاسخ به  Rose

خدا خیرت بده همرو شاد کن ولی خب الان که مریضی گرفتی مرام داشته باش بگو بهشون قبلش که اونا بهداشت رو رعایت کنن نگیرن با رعایت نکات ایمنی لطفا

سالار نبی زاده
14 روز قبل
پاسخ به  Rose

خدا عاقبت بخیر مون کنه دختر 17ساله چه خبره می مردی تحمل کنی یا تحمل بزار کنار ایقدر آتیش پرچه بودی ازدواج میکردی در هرحال زندگی تو نابود نمی کردی که

Amir
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم استفاده از قطره اسپانیش فلای چه عدارضی به همراه داره

m.s
1 سال قبل

سلام وقت بخیر دارای همسر و دو فرزند پسر .به لحاظ روابط جنسی خودم طبعم گرم و همسرم طبعش سرد البته از نگاه خودم . در روابط زناشویی تمایل دارم طولانی باشد همسرم میخواهد همراه باشد اما خسته میشود و نمیتواند ادامه دهد لذا مجبور میشوم زمان را کوتاه نمایم و این برای من آزار دهنده میباشد . در روابط زناشویی می خواهم ازاد باشم روانم آسوده باشد و هر مدل یا موضوعی به زهنم میرسد میخواهم در روابط زناشویی پیاده کنم برای این موضوع باید از قبل مقدمه چینی کنم اینکه همراه میشود یانه یک بحثیست بعضی وقتها زمان اینقدر طولانی میشود از انجامش صرف نظر میکنم و مجبور به انجام روابط تکراری و خسته کننده میشوم به نظر شما چگونه میتوانم این مشکل را حل نمایم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  m.s

سلام دوست عزیز؛ در مرکز مشاوره روان آرام خانم دکتر صادقی و آقای دکتر حاتمی در این زمینه تخصص دارند. توصیه میکنم یک جلسه به ایشان مراجعه کنید.

Aram
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من دیروز برای ا‌ولین بار رابطه مقعدی داشتم از دیروز تا الان دستشویی نرفتم و یبوست گرفتم قرص هم خوردم اما اثری نکرد
الان میترسم که بواسیر باشه
ممکنه راهنماییم کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  Aram

سلام دوست عزیز؛ به پزشک مراجعه کنید.

حمید
1 سال قبل

سلام خدمت شما عزیزان،من 40سالمه و 15ساله که ازدواج کردم. دچار انزال زودرس هستم،در تمام این مدت انواع مختلف قرص،کرم و چیزهای دیگه امتحان کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.لطفا راهنمایی کنید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  حمید

سلام دوست عزیز؛ تو این زمینه دکتر امیرجلال حاتمی تخصص دارند و میتونن کمکتون کنند. با مرکز روان آرام تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

محسن
1 سال قبل

سلام من ۲۰ ساله و آقا هستم، برای فشار خون یک کنکور ۵ و یک و نیم والسارتان ۸۰ تو روز مصرف دارم طی دوره مصرف میل جنسیم یک دهم شده و نعوظ قوی کم دارم، چیکار باید بکنم؟ طبیعیه؟!

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  محسن

سلام دوست عزیز؛ با ارزوی موفقیت در این روزهای کنکور! توصیه میکنم بعداز کنکورتون به روانپزشکتون مراجعه کنید که هم ارزیابی مجدد بشید و هم داروهاتون رو چک کنید.

حدری
1 سال قبل

سلام من15سالمه . یه چند باری خود ارضایی کردم و بعد یکسال ترک آن فیلم های مستهجن نگاه کردم و آب منی خارج شد آیا ضرر دارد . و دیگر تکرار نکنم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  حدری

سلام دوست عزیز؛ بله .سعی کنید تکرار نکنید

امیر
1 سال قبل

پارتنر من موقع رابطه وسطش یهو شروع کرد به خود ارضایی و این مسئله خیلی منو ناراحت کرد آیا طبیعیه همچین چیزی؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  امیر

سلام دوست عزیز؛ خیر. باید بررسی بشه.

عسل
1 سال قبل

باسلام خدمت شما… ببخشید من یه پسر خاله خودمو دوس دارم.. نمیدونم اونم منو دوس داره یا نه؟ ولی همش درخواست سکس میکنه یا همش عکس میخاد!.. میگ اگ من تو رو دوس نداشتم ازت رابطه نمیخواستم! من اصن روم نمیشه واسش عکسو اینا بفرستم چون ب هر حال فامیلیم با هم… میگ رابطه دوستی بدون سکس نمیشه که!.. النم ازم ناراحت شده بلاک کرده منو!
لطفا شما یه راهنمایی کنید چیکار کنم خواهشا
ممنون میشم واقعا

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  عسل

سلام دوست عزیز؛ با اینکه ذکر نکردین چند ساله تونه اما بهیچ وجه رابطه جنسی زیر سن 18 سال توصیه نمیشه. ضمن اینکه خواسته های ایشون از شما صحیح نیست. و شما درست عمل کردین.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره