به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
نشانه های زنی که طلاق می خواهد

نشانه های زنی که طلاق می خواهد

مشکلات و سختی ها همواره در زندگی ما موج می زند. اما گاهی این مشکلات منجر به افکاری می شود که جلوگیری از آن ها غیرممکن است. نشانه های زنی که طلاق می خواهد را مطالعه کنید و اگر همسرتان بسیاری از این نشانه ها را داراست به سرعت به یک روانشناس خانواده مراجعه کنید و تلاش کنید تا زندگی خود را در مسیر درست قرار دهید.

 

نشانه های زنی که طلاق می خواهد 

شکست خوردن یک رابطه و طلاق می تواند بسیار سخت باشد. پیشنهاد می‌شود حتما برای کنار آمدن با آن از مشاوره پس از طلاق کمک بگیرید. زن و مرد هنگام شروع زندگی مشترک ، آرزو می کنند که تا پایان عمر در کنار یکدیگر زندگی کنند. اما همیشه افراد به آرزوی خود نمی رسند.

بهتر است بدانید که طلاق به یکباره اتفاق نمی افتد. لکه ممکن است ماه ها یا سال ها نشانه هایی به وجود بیایند و به گذر زمان پررنگ تر شوند تا در نهایت به جدایی ختم شود. با دیدن و دانستن نشانه های طلاق می توانید پیش از آن که دیر شده باشد ، برای ترمیم و بهبود زندگی مشترک خود تلاش کنید و ازدواجتان را نجات دهید. در این مقاله به نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، می پردازیم :

 

آیا همسر شما به جدایی فکر می کند ؟

 

1- او از نظر عاطفی سرد است :

همسر سرد ، خواهان طلاق است. متداول ترین چیزی که قبل از درخواست زن در مورد طلاق اتفاق می افتد ، این است که او شروع به دور شدن عاطفی در ازدواج می کند. اگر همسر شما در طی چند هفته یا ماه گذشته از نظر عاطفی بسیار دور بوده است ، احتمال قوی وجود دارد که او خود را برای درخواست جدایی یا طلاق آماده می کند.

  • آیا همسرتان خودش را از شما یا خانواده تان دور می کند ؟ مخصوصاً اخیراً ؟
  • آیا به نظر می رسد همسر شما هیچ چیز ، خوب یا بد احساس نمی کند ؟
  • آیا ارتباط با همسرتان بسیار دشوار شده است ؟
اگر همسر شما از نظر عاطفی خالی به نظر می رسد و از هرگونه تلاشی در رابطه با شما یا ازدواج امتناع می ورزد ، این از نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، است.

2- او همیشه نسبت به شما خشمگین است :

  • آیا به نظر می رسد همسر شما همیشه حرف بدی در مورد شما داشته باشد ؟
  • آیا به نظر می رسد مهم نیست که شما چه کاری انجام می دهید ، همسرتان همیشه شما را سرزنش می کند ؟

اگر همسر شما در ذهنش طلاق دارد ، با تحقیر مداوم شما ، شروع به توجیه آن می کند.  به عبارت دیگر ، حمله به شما ، راه او برای کنترل و مقابله با تصمیم او برای ترک ازدواج است.

 

3- او زمان بیشتری را بیرون از خانه سپری می کند :

یکی از بارزترین نشانه‌های زنی که طلاق می خواهد ، این است که او بهانه های زیادی پیدا می کند تا زمان قابل توجهی را دور از شما و بیرون از خانه سپری می کند.

4- هیچ صمیمیتی در ازدواج شما وجود ندارد :

صمیمیت و رابطه جنسی یک چیز نیست.میمیت واقعی در روابط انسانی نیاز به گفتگو ، شفاف بودن و آسیب پذیری متقابل دارد.به عبارت دیگر ، صمیمیت ، معیاری از آن ارتباط عاطفی عمیق است که قرار است شوهر در یک رابطه زناشویی سالم با همسر خود داشته باشد.

  • آیا احساس نمی کنید که همسرتان به شما افتخار می کند ؟
  • آیا همسر شما عشق شما به تنهایی راضی نیست ؟
  • آیا همسرتان رازها و دردهایش را با شما در میان نمی گذارد ؟
اگر جواب این سوالات منفی است ، احتمالا صمیمیت در ازدواج شما وجود ندارد.این ها می تواند از نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، باشد. زیرا زنان هنگامی که مردی را دوست دارند ، پیش از هر چیزی به دنبال صمیمیت و صحبت کردن با او هستند. هنگامی که یک زن تمایلی به حرف زدن و درد و دل کردن با شما ندارد ، او دیگر علاقه ای به شما ندارد.

نشانه های زنی که طلاق می خواهد

5-داشتن مشکلات در زندگی جنسی :

به خصوص اگر در طی 3 تا 6 ماه گذشته متوجه کاهش شدید زندگی جنسی خود شده باشید ، همسر شما احتمالاً به همان اندازه کاهش شدید احساسات داشته است.به طور واضح ، مشکلات در زندگی جنسی شما باعث نمی شود که همسرتان خواهان جدایی یا طلاق باشد. اما از نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، این است که او دیگر به شما تمایل جنسی ندارد. مشکلات اتاق خواب می تواند نشانه ای از سایر مشکلات موجود باشد.

6- او همیشه سرگرم رایانه یا گوشی است :

یکی از رایج ترین نشانه های تمام شدن یک رابطه عاطفی ، زمانی است که همسر شما شروع به گذراندن مدت زمان زیادی با تلفن ،iPad  یا رایانه خود می کند.

7 – تغییر کاربری دارایی یا اعتبار :

گرفتن مبالغ کلان از کارت اعتباری مشترک ، برداشت از حساب های سرمایه گذاری و … می تواند از نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، باشد. افتتاح حساب های جدید یا کارت های اعتباری فقط به نام آن ها نشانه دیگری است.

8- علاقه ناگهانی به بچه ها :

اگر او به فکر ترک کردن باشد ، می خواهد مطمئن شود که اوقات بازدید زیادی از کودکان خواهد داشت.

9- او برنامه های خود را دارد :

اگر او برنامه های خود را با دوستان ، خانواده و حتی همکاران جدید دارد و حتی به شما در مورد این برنامه ها توضیحی نمی دهد ، می تواند یکی از جدی ترین نشانه های زنی که طلاق می خواهد را داشته باشد.

10- او مدام از شما انتقاد می کند :

مطمئناً ، نقد سازنده در مورد هر جنبه ای از زندگی شما ، می تواند کمک کننده باشد. اما ، تعادل مهم است. انتقاد مداوم ، یک راه هموار به سوی طلاق است.

11- او مدام اعتراض می کند :‌

هر زوجی دعوا می کنند.ما ، نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، این است که بدون هیچ دلیلی به شما طعنه می زند. احترام در ازدواج ضروری است و حتی در صورت عدم توافق یا عصبانیت می تواند وجود داشته باشد. اما ، وقتی همسرتان مدام به شما بی احترامی و اعتراض بی دلیل می کند ، بهتر است ازدواج را تمام شده بدانید.

12- از صحبت کردن امتناع می کند :

سکوت آشکار ، همیشه علامت بدی است ، به خصوص اگر یک شریک زندگی واقعاً سعی کند مسائل مربوط به رابطه را حل کند. حرف نزدن در رابطه به این معنی است که کسی تلاش خود را برای رفع مشکلات متوقف کرده است. و اوضاع فقط بدتر می شود.

13- او نسبت به شما حالت دفاعی دارد :

حالت طبیعی دفاعی در مورد همسرتان نشانه بدی است.

14- از داشتن مشاوره ازدواج امتناع می کند :

در واقع او از مسیر برگشت منصرف شده است و علاقه ای به ترمیم ازدواج ندارد. تمام نشانه هایی که در بالا گفته شد ، می تواند نشانه های زنی که طلاق می خواهد باشد ، اما با خانواده درمانی و مشاوره ازدواج ، قابل حل و بازگشت هستند. اما زمانی که او قصد درست کردن چیزی را ندارد ، بدون شک طلاق می خواهد.

این نشانه ها به تنهایی و حتما نمی توانند نشان دهنده این باشند که همسر شما به دنبال طلاق است اما دقت کنید که هر کدام از این نشانه ها ممکن است زنگ خطری برای زندگی مشترک شما باشند. بهتر است که در هنگام مشاهده آن ها در اسرع وقت با یک زوج درمانگر مشورت کنید و تلاش کنید تا دوباره شادی و نشاط را به زندگی مشترک خود بازگردانید.

متداول ترین نشانه همسری که طلاق می خواهد چیست؟

متداول ترین چیزی که قبل از درخواست زن در مورد طلاق اتفاق می افتد ، این است که او شروع به دور شدن عاطفی در ازدواج می کند. اگر همسر شما در طی چند هفته یا ماه گذشته از نظر عاطفی بسیار دور بوده است ، احتمال قوی وجود دارد که او خود را برای درخواست جدایی یا طلاق آماده می کند.

اگر همسرمان از صحبت کردن امتناع می کند چه کنیم؟

سکوت آشکار ، همیشه علامت بدی است ، به خصوص اگر یک شریک زندگی واقعاً سعی کند مسائل مربوط به رابطه را حل کند . حرف نزدن در رابطه به این معنی است که کسی تلاش خود را برای رفع مشکلات متوقف کرده است . و اوضاع فقط بدتر می شود .

آیا مشکلات جنسی می توانند باعث طلاق شوند؟

به طور واضح ، مشکلات در زندگی جنسی شما باعث نمی شود که همسرتان خواهان جدایی یا طلاق باشد . اما از نشانه های زنی که طلاق می خواهد ، این است که او دیگر به شما تمایل جنسی ندارد . مشکلات اتاق خواب می تواند نشانه ای از سایر مشکلات موجود باشد .

4.6/5 - (363 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

53 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
سید
5 ماه قبل

سلام . همسر من پیش خانوادش دور برمیداره . حتی شده با هم داشتیم حرف میزدیم یه باره تویه گوش من زده. ولخرج نیست ولی هم و غمش برادرزاده هاشه و مادرشه . سالی ۷ ماه مادرش پیش ماست ولی خانواده من حق آمدن ندارند . بد دهنه و دایم منو پیش بچه هام خرد میکنه . البته در هنگام نزاع ما مادرش بهش تذکر نمیده . میگه اگه پشتیبانی یا پول داشتم میرفتم

خاطره
3 ماه قبل
پاسخ به  سید

من هم مثل توهستم جزخداهیج پشتیبانی ندارم وگرنه من هم میرفتم

جمالی
10 ماه قبل

سلام
زنم تا گفت طلاق
بخدا به سه روز نکشید طلاقش دادم.. زیر سرش بلند شده بود.
بگذارید برن براشون دعا کنید. یه زن دیگه گرفتم. حرف گوش کن معرکه

مریم
3 ماه قبل
پاسخ به  جمالی

چهار تا مثل تو ریدن تو جامعه دیگه پلشت

رضا
1 ماه قبل
پاسخ به  جمالی

آقا سلام منم دوسال نیم بلاتکلیف گذاشته نه برمیگرده نه طلاق میگیره میشه راهنمایی کنین

ناشناس
27 روز قبل
پاسخ به  جمالی

سلام امیدوارم خوشبخت باشین
اما به عنوان زن یه نصیحت خواهرانه بهتون دارم
زندگی مشترک یعنی باهم به خواسته ها توجه کردن ویکی شدن وقدرزحمتات همو دونستن
وقتی لفظ حرف گوش کن به کار میبرین
یه خانم شخصیتش زیر سوال میره
همون طور که اگه همسرتان به شما بگه حرف گوش کن شما ناراحت میشین زن ها هم همانطور هستن
زن ها با بی پولی کنار میان حتی خدایی نکرده با بیماری همسرشان
اما با رئیس بازی کنار نمیان

دل شکسته
10 ماه قبل

سلام، من و همسرم ازدواج دوممون هست و هر دو از ازدواج اولمون بچه داریم،بچه ی من پسر و بچه شوهرم دختره،هر دو شاغلیم،شوهرم بخاطر حسادت دخترش،از نظر عاطفی محبتشو ازم دریغ میکنه،ولی برای دخترش سنگ تموم میذاره،یه وقتایی حس میکنم،هدفش از ازدواج دومش،داشتن یه کلفت بوده که بدون حقوق براشون بشوره و بپزه…جو خونه طوریه که حس میکنم اون و دخترش زن و شوهرن و من مادرشوهر…خسته شدم،من آدم برونگرایی م،عاشق محبت کردنو محبت دیدن،ولی اون برای من درون گراست و برای دخترش برون گرا….خیلی باهاش حرف زدم،بهش گفتم اگه دخترت فقط توی پدر رو داره که بهش محبت کنه، منم بعنوان شوهر فقط تو رو دارم که بهم محبت کنه،بهش گفتم من ازون زنا نیستم که از نظر عاطفی جای دیگه خودمو تامین کنم و وقتی بی محلی بهم میکنی،برام مهم نباشه و به چشمم نیاد…..ولی افسوس و صد افسوس که نمیخواد بفهمه،ب قول معروف: کسی که خوابه میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودشو زده به خواب هرگز!!!….فکر طلاق یه لحظه م از سرم بیرون نمیاد،ازش واسه اینکه بخاطر دخترش قید ابراز محبت ب منو زده،متنفرم…

Last edited 10 ماه قبل by دل شکسته
علی
7 ماه قبل
پاسخ به  دل شکسته

ترا خدا نکن اینکار را وحسود نباش خواهشا. شب تا صبح که تو بفل تو هست لامصب اون فقط دخترش هست وبَس

سامان
7 ماه قبل
پاسخ به  دل شکسته

روش نمیشه به شما محبت کنه

فائزه
5 ماه قبل
پاسخ به  دل شکسته

شک نکن طلاقت رو بگیر. تو رو گرفته خونه زندگیشو جمع کنی

سید
5 ماه قبل
پاسخ به  فائزه

شما زنان دقیقا کپی ابلیس هستید . چرا راهنمایی بد میدی

مارال
5 ماه قبل
پاسخ به  دل شکسته

درکت میکنم عزیزم من هم همچین مشکلی دارم ولی متأسفانه حل نشد و نمیشه

حسینی
1 سال قبل

سلام .خانم من ۲ و نیم سال هست که متارکه کرده و طلاق نمیخواد و میگه دوست باشیم و اسمم تو شناسنامت باشه .ولی ۶ ماه پیش دچار زگیل تناسلی(hpv) شده و منم از چند متخصص زنان سوال کردم که دلیل زگیل چی میتونه باشه و جواب این بود که زگیل تناسلی فقط از راه رابطه جنسی منتقل میشه .به نظر شما بهم خیانت کرده .الان ۶ ماهه نه خواب دارم نه خوراک .دارم دیوانه میشم

نریمان
9 ماه قبل
پاسخ به  حسینی

چراپرینت خط یا توخونه ضبط صدا نزاشتین

مارال
5 ماه قبل
پاسخ به  حسینی

زگیل تناسلی فقط از طریق رابطه نیست متاسفانه الان خانم ها اکثرا لیزر میکنن و لیزر لمسی خیلی خطرناک و بیماری های پوستی رو انتقال میده

آرمان
1 سال قبل

سلام ۱۴ ساله ازدواح کردم و یه دختر دارم خانمم ارایشگره و این اواخر درامدش خوبه منم شغلم آزاده چند سالی هست احساس میکردم از هم دور شدیم خدا وکیلی من از هرلحاظ تامینش میکردم از پول تو جیبی گرفته تا بهترین وسایل منزل و بهترین مد و لباس وای خیلی باسیاست بود مثلا هر چی برای منزل میخریدم پیش خانوادش میگفت که خودم گرفتن از مبل گرفته تا یه کبریت ، منم زیاد برام مهم نبود پیگیر نمیشدم حتی پول دوره های آرایشگریش را خودم میدادم ولی ادم حسودی بود همیشه احساس کمبود میکرد با اینکه درامدش خوب بود ولی همیشه میگفت که پول خودم برای خودم پول تو هم برای خودم منم از بس عاشقش بودم برام مهم نبود تا پارسال که وضع مالیم بد شد و نتونستم اونجور که باید بهش برسم از خرجهاش کم کردم حتی پول تو جیبیش که میدادم ولی چند ماه پیش متوجه شدم که خیانت کرده و اعتراف کرد ولی پشیمان نبود از کارش میگفت هیچ زنی مجبور نیست تا آخر عمرش با یه مرد زندگی کنه بخصوص که درامدش خوب شده بود و منم وضعم خوب نبود و بدهکار الانم پیش خانوادش حرفی از خیانتش نزده و کلا من و تا تونسته جلوی اونا خرا ب کرده و دادخواست نفقه و مهریه داده که نتونم بدم و طلاق بگیره خانوادش هم حق و دادند به خانمم ولی خبر ندارن که چکار کرده حتی من که بعد از چند ماه به ایران برگشتم اجازه نداد برم خونه و رفتم مسافرخونه موندم ولی با این حال هر ماه ۹تومان به حسابش ریختم و رسید دارم مشاوره هم نمیخواد بیاد الان موندم تنها

میلاد
5 ماه قبل
پاسخ به  آرمان

شما یا خیلی ساده ای یا خودتو ساده نشون میدی .مرد حسابی تو فهمیدی خیانت کرده خودشم بهت گفته .بعد خودتو زدی به اون راه .برو شکایت کن کل خسارتی که بهت زده رو میگیری .بیچاره.فقط باید ثابت کنی که اون این کارو کرده. یعنی فیلم یا صدای ضبط شده خودش که داشت میگفت بهتو

افشین
1 سال قبل

سلام ۱۷ساله ازدواج کردم یک دختر ۱۱ساله دا م همسرم شاغله و خودمم شغل آزاد خانمم تو چند سال اخیر خیلی پر توقع شده بود منم واقعا کم نمیزاشتم از همه لحاظ تامینش میکردم ولی یه شخصیت دو قطبی داشت بعضی وقتها انقدر محبت میکرد که نگو ولی بعضی وقتها آنقدر دور میشد ازم که ولی من خیلی عاشقشم یه ایراد دیگه ای که داشت مظلوم نمایی خودش پیش خانواده اش بود و دروغ میگفت چون خودش در آمد داشت همه امکانات را به خودش ربط میداد و دروغ میگفت مثلا اگر یه وقتهایی پنج تومان به من کمک میکرد بعد یه ماه ده تومان میخواست جدا از خرج کل زندگی هر ماه یه مبلغی هم راش تو حساب میریختم کار نددشتم که خودش شاغله عادتم بود الان چند ماهه وضع مالیم خرابه و دادخواست طلاق داده منم مخالفم تو دادگاه کلی دروغ گفته بخاطر نفقه منم به وکیلش گفتم هر ماه چقدر تو کارتش ریختم الان موندیم بلا تکلیف

انسانم آرزوست
1 سال قبل

وقتی مشکلات زندگی 80درصد برمیگرده به مشکلات اقتصادی چه راهکاری میشه پیاده کرد ، منی که تخصص خاص دارم و توانایی و سرمایه شغل دیگه ای ندارم

رحیمه
1 سال قبل

من خودم ی زنم و تمام این علایم رو در خودم میبینم خیلی برای تداوم زندگیم تلاش کردم و شوهرم هیچ وقت تکونی بخودش نمیده و همه چیز رو به امان خدا گذاشته و من هم روز ب روز کم میارم

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره