به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشکلات ازدواج با زن بچه دار

مشکلات ازدواج با زن بچه دار

مشکلات ازدواج با زن بچه دار

اگر آشنایی با یک فرد می تواند ترکیبی از اتفاقات سرگرم کننده و ناامید کننده باشد ، اما آشنایی با یک زن بچه دار و تصمیم به ازدواج چالش های منحصر به فرد خود را به وجود می آورد. اعم از اینکه بفهمیم آیا قادر به پذیرش بچه ها هستیم ، چطور با بچه ها در قرار ملاقات های اول صحبت کنیم و از اینکه بفهمیم چه چیزی باعث طلاق همسر آیندمان شده است و آیا این اتفاق در آینده برای ما رخ نخواهد داد؟!. مسائل مختلف و تعداد زیاد مشکلات ازدواج با زن بچه دار ، باعث می گردد که در نگاه اول انجام این کار غیر منطقی به نظر برسد. اما اگر شما فرد مورد نظر خود را پیدا کرده اید و به ازدواج با وی به طور جدی فکر میکنید ، پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری سولات زیر را از خود و شریک آیندتان بپرسید و درباره جواب ها به دقت فکر کنید زیرا که چواب به این سوالات و تصمیم شما تاثیر بسزایی در موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج پیش روی خواهدداشت.

1-در مورد کودکان چه احساسی دارید؟

مورد اولی که نقش بسزایی در به وجود آمدن مشکلات ازدواج با زن بچه دار دارد احساسات شما نسبت به بچه ها ی همسر آیندتان است.
بعضی از افراد بچه ها را دوست ندارند ، قطعا آنها نباید در نقش والدین کودکان باشند. اگر همیشه می دانستید که فرزند نمیخواهید ، این را به خاطر بسپارید و به خودتان فرصت دهید تا دوباره در مورد آنچه می خواهید انجام دهید، تجدید نظر کنید. اگر به طور کلی از کودکان لذت می برید ، مسئله ای که باید در نظر بگیرید این است که آیا بچه ها را در همه شرایط و در مدت طولانی دوست خواهید داشت یا خیر. به نظر می رسد بی رحمانه است اما ممکن است مشکلات و مسائل ناخوشایندی با کودکان برایتان به وجود بیاید ، به خصوص وقتی که آنها از خود شما نباشند.

2-کودکان راجب شما چه احساسی دارند؟

طلاق والدین برای بچه ها سخت است ، اما ازدواج مجدد آن ها شرایط را برای کودکان سخت تر می کند و این شروعی است برای به وجود آمدن مشکلات ازدواج با زن بچه دار. بیشتر بچه ها وقتی مادرشان،شریک دیگری را پیدا می کنند ، حداقل کمی حسادت می کنند و اغلب از ترس مادر خود در مقابل این شخص خارجی سکوت میکنند. بعضی اوقات آنها فکر می کنند شما می خواهید مادر شان را از آن ها بگیرید اما به خاطر وفاداری به مادرشان چیزی نمی گویند.در این شرایط این عواطف کاملاً عادی هستند و با ارتباط خوب و جلسات درمانی نزد مشاور می توان بر آنها غلبه کرد.

زمانی اوضاع سخت تر می شود که بچه ها اعتراض کنند ، از شما متنفر باشند و به هیچ عنوان شما را نپذیرند – همانطور که اغلب این کار را انجام می دهند – و همسرتان را با عباراتی مانند انتخاب “من / ما یا او” تهدید می کنند. سه کلمه توصیه در مورد چگونگی اداره این شرایط: ارتباطات ، ارتباطات ، ارتباطات. فراموش نکنید که هردو در یک طرف هستید. دکتر لری نادیگ ، خانواده درمانی در گلندیل ، کالیفرنیا ، می گوید: “بچه ها می توانند خرابکارهای بسیار موفقی باشند.” اگر فکر می کنید که این مسئله قابل پیشگیری است ما مشاوره و جلسات درمانی را پیشنهاد میکنیم . اما باید بدانید گاهی اوقات این مورد از مشکلات ازدواج با زن بچه دار قابل حل نیست.

3-چگونه تبدیل به ناپدری شدن شیوه زندگی شما را تغییر می دهد؟

ممکن است شما از داشتن زمانی مختص به خودتان در طول روز لذت ببرین یا کارهای متنوعی در برنامه زندگی روزمرتان وجود داشته باشد اما باید بدانید، زمانی که تبدیل به یک ناپدری شدید، شاید دیگر خبری از خیلی چیزها نباشد! شما ناگهان تبدیل به سرپرست یک خانواده شده اید و مسئولیت های بسیار زیادی بر عهده شما ست و این که مسئولیت ها و مشکلات ازدواج با زن بچه دار شاید اجازه انجام بسیاری از فعالیت های روزمره که از آن ها لذت میبردید، را ندهد.

4-مسئولیت شما چقدر خواهد بود؟

مهم است کاملا متوجه شوید که شریک زندگیتان از شما به عنوان والدین چقدر انتظار دارد. آیا از شما می خواهد، اگر کسی درد معده دارد را در اواسط شب بیدار شوید ؟ از شما انتظار می رود که هر شب برای کل خانواده آشپزی کنید. هنگام خواب برای بچه ها قصه بخوانید. بچه ها را به کلاس های مختلف ببرید؟ شریک زندگی شما ممکن است تمام مسئولیت های والدین را از شما انتظار داشته باشد. پس از تمام خواسته های همسرتان و میزان توانایی خود برای برآورده کردن آنها مطمئن شوید.

5-آیا می توانید رابطه شریک زندگیتان را با همسر قبلی اش به عنوان والدین فرزندانشان تحمل کنید؟

دانستن اینکه شریک زندگیتان قبل از شما با شخص دیگری رابطه داشته است به اندازه کافی بد است ، اما تحمل یک رابطه مداوم بین شریک زنگیتان و همسر سابق اش – چه رابطه دوستانه و چه صرفاً به خاطر بچه ها – برای شما ممکن است؟به این فکر کنید! همین حالا باید تصمیم بگیرید زیرا که بعد از ازدواج اجتناب از این روابط غیر ممکن است و شما نمی توانید همسرتان را بابت آن مواخذه کنید.

6-آیا می توانید با اینکه همیشه اولویت اول همسرتان نخواهید بود ، کنار بیایید؟

همه این عقیده را دارند که حداقل دو سال اول ازدواج یک ماه عسل خواهد بود … فقط دو نفر ، شما و تماما عشق.
وقتی همسر شما بچه دار است ، به محض اینکه ماه عسل (با فرض اینکه شما تنها بروید!) پایان می یابد ، پس از آن واقعیت اصلی و مشکلات ازدواج با زن بچه دار خود را نشان می دهد. غالباً به جای اینکه شما شامی با عشق در کنار شمع و گل داشته باشید ، همسرتان در حال قانع کردن کودک اش برای صرف کامل شام است! .بچه ها همیشه برای او در درجه اول اهمیت قرار خواهند داشت ، و همینطور هم باید باشد. یک زن بدون فرزند آزادی بیشتری برای بودن در رابطه با شما دارد. یک مادر باید فرزند خود را در درجه اول قرار دهد. کودک قبلاً با طلاق والدین خود روبه رو شده و الان با زندگی ای جدید ،پس نیاز به توجه مضاعف دارد. آیا شما با اینکه همیشه شماره اول نیستید ، مشکلی نخواهید داشت؟

7-آیا همسر شما می خواهد بچه های بیشتری داشته باشد؟

امکانش وجود دارد که همسر شما فرزند دیگری نخواهد. اگر فرزندان خود را می خواهید ، به خصوص اگر این چیزی نیست که شما بخواهید در مورد آن مصالحه کنید ، دقیقاً بدانید که نظر شریک زندگی شما در مورد این مسئله چیست.

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع