به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
ازدواج با زن بچه دار

ازدواج با زن بچه‌ دار

ازدواج با زن بچه دار خوب است یا خیر؟

آشنایی با یک زن بچه دار و تصمیم به ازدواج چالش های منحصر به فرد خود را به وجود می آورد. اعم از اینکه بفهمیم آیا قادر به پذیرش بچه ها هستیم ، چطور با بچه ها در قرار ملاقات های اول صحبت کنیم و از اینکه بفهمیم چه چیزی باعث طلاق همسر آینده مان شده است و آیا این اتفاق در آینده برای ما رخ نخواهد داد؟!

مسائل مختلف و تعداد زیاد مشکلات ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند، باعث می گردد که در نگاه اول انجام این کار غیر منطقی به نظر برسد. اما اگر شما فرد مورد نظر خود را پیدا کرده اید و به ازدواج با وی به طور جدی فکر میکنید ، پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری سوالات زیر را از خود و شریک آینده تان بپرسید و درباره جواب ها به دقت فکر کنید..زیرا که جواب به این سوالات و تصمیم شما تاثیر بسزایی در موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج پیش روی خواهد داشت. آگاهی از مشکلات ازدواج پسر مجرد با زن بچه دار و..به شما کمک می‌کند تا در تصمیم گیری خود دقت بیشتری کنید و با آگاهی بیشتر وارد زندگی جدید خود شوید.

ازدواج با زن بچه دار

آیا می‌توانم با ازدواج با زن بچه دار کنار بیام؟

برای اینکه پاسخ به سوال بالا را بتوانید بدهید ابتدا لازم است به سوالات زیر به طور صادقانه پاسخ دهید. به یاد داشته باشید این مسیر چالش های بسیاری به همراه دارد اما به این معنی نیست که شما از عهده آن بر نمی‌آیید. به سوالات زیر پاسخ دهید و سپس شرایط را برای خود بسنجید.

1-در مورد کودکان چه احساسی دارید؟

مورد اولی که نقش بسزایی در به وجود آمدن مشکلات ازدواج با زن بچه دار دارد احساسات شما نسبت به بچه ها ی همسر آیندتان است.

بعضی از افراد بچه ها را دوست ندارند ، قطعا آنها نباید در نقش والدین کودکان باشند. اگر همیشه می‌دانستید که فرزند نمی خواهید ، این را به خاطر بسپارید و به خودتان فرصت دهید تا دوباره در مورد آنچه می خواهید انجام دهید، تجدید نظر کنید.

اگر به طور کلی از کودکان لذت می برید ، مسئله ای که باید در نظر بگیرید این است که آیا بچه ها را در همه شرایط و در مدت طولانی دوست خواهید داشت یا خیر. به نظر می رسد بی رحمانه است اما ممکن است مشکلات و مسائل ناخوشایندی با کودکان برایتان به وجود بیاید ، به خصوص وقتی که آنها از خود شما نباشند.

2-کودکان راجع به شما چه احساسی دارند؟

طلاق والدین برای بچه ها سخت است ، اما ازدواج مجدد آن ها شرایط را برای کودکان سخت‌تر می کند و این شروعی است برای به وجود آمدن مشکلات ازدواج با زن بچه دار. بیشتر بچه ها وقتی مادرشان شریک دیگری را پیدا می کنند حداقل کمی حسادت می کنند و اغلب از ترس مادر خود در مقابل این شخص خارجی سکوت میکنند.

بعضی اوقات آنها فکر می کنند شما می خواهید مادر شان را از آن ها بگیرید اما به خاطر وفاداری به مادرشان چیزی نمی گویند.در این شرایط این عواطف کاملاً عادی هستند و با ارتباط خوب و جلسات درمانی نزد مشاور می توان بر آنها غلبه کرد.

زمانی اوضاع سخت‌تر می شود که بچه ها اعتراض کنند ، از شما متنفر باشند و به هیچ عنوان شما را نپذیرند – همانطور که اغلب این کار را انجام می دهند – و همسرتان را با عباراتی مانند انتخاب “من / ما یا او” تهدید می کنند. سه کلمه توصیه در مورد چگونگی اداره این شرایط: ارتباطات ، ارتباطات ، ارتباطات. فراموش نکنید که هردو در یک طرف هستید.

دکتر لری نادیگ ، خانواده درمانی در گلندیل ، کالیفرنیا ، می گوید: “بچه ها می توانند خرابکارهای بسیار موفقی باشند.” اگر فکر می کنید که این مسئله قابل پیشگیری است ما مشاوره و جلسات درمانی را پیشنهاد میکنیم. اما باید بدانید گاهی اوقات این مورد از مشکلات ازدواج با زن بچه دار قابل حل نیست.

ازدواج با زن بچه دار

3-چگونه تبدیل به ناپدری شدن شیوه زندگی شما را تغییر می دهد؟

ممکن است شما از داشتن زمانی مختص به خودتان در طول روز لذت ببرین یا کارهای متنوعی در برنامه زندگی روزمرتان وجود داشته باشد اما باید بدانید، زمانی که تبدیل به یک ناپدری شدید، شاید دیگر خبری از خیلی چیزها نباشد! شما ناگهان تبدیل به سرپرست یک خانواده شده اید و مسئولیت های بسیار زیادی بر عهده شما ست و این که مسئولیت ها و مشکلات ازدواج با زن بچه دار شاید اجازه انجام بسیاری از فعالیت های روزمره که از آن ها لذت میبردید، را ندهد.

4-مسئولیت شما چقدر خواهد بود؟

مهم است کاملا متوجه شوید که شریک زندگیتان از شما به عنوان والدین چقدر انتظار دارد. آیا از شما می خواهد، اگر کسی درد معده دارد را در اواسط شب بیدار شوید ؟ از شما انتظار می رود که هر شب برای کل خانواده آشپزی کنید. هنگام خواب برای بچه ها قصه بخوانید. بچه ها را به کلاس های مختلف ببرید؟ شریک زندگی شما ممکن است تمام مسئولیت های والدین را از شما انتظار داشته باشد. پس از تمام خواسته های همسرتان و میزان توانایی خود برای برآورده کردن آنها مطمئن شوید.

5-آیا می توانید رابطه شریک زندگیتان را با همسر قبلی اش به عنوان والدین فرزندانشان تحمل کنید؟

دانستن اینکه شریک زندگیتان قبل از شما با شخص دیگری رابطه داشته است به اندازه کافی بد است ، اما تحمل یک رابطه مداوم بین شریک زنگیتان و همسر سابق اش – چه رابطه دوستانه و چه صرفاً به خاطر بچه ها – برای شما ممکن است؟ به این فکر کنید! همین حالا باید تصمیم بگیرید زیرا که بعد از ازدواج اجتناب از این روابط غیر ممکن است و شما نمی توانید همسرتان را بابت آن مواخذه کنید.

6-آیا می توانید با اینکه همیشه اولویت اول همسرتان نخواهید بود کنار بیایید؟

همه این عقیده را دارند که حداقل دو سال اول ازدواج یک ماه عسل خواهد بود… فقط دو نفر ، شما و تماما عشق.

این مقاله هم بخوانید  مشاوره بلوغ نوجوانان

وقتی همسر شما بچه دار است ، به محض اینکه ماه عسل (با فرض اینکه شما تنها بروید!) پایان می یابد ، پس از آن واقعیت اصلی و مشکلات ازدواج با زن بچه دار خود را نشان می دهد. غالباً به جای اینکه شما شامی با عشق در کنار شمع و گل داشته باشید ، همسرتان در حال قانع کردن کودک اش برای صرف کامل شام است!

بچه ها همیشه برای او در درجه اول اهمیت قرار خواهند داشت ، و همینطور هم باید باشد. یک زن بدون فرزند آزادی بیشتری برای بودن در رابطه با شما دارد. یک مادر باید فرزند خود را در درجه اول قرار دهد. کودک قبلاً با طلاق والدین خود روبه رو شده و الان با زندگی ای جدید ،پس نیاز به توجه مضاعف دارد. آیا شما با اینکه همیشه شماره اول نیستید ، مشکلی نخواهید داشت؟

7-آیا همسر شما می خواهد بچه های بیشتری داشته باشد؟

امکانش وجود دارد که همسر شما فرزند دیگری نخواهد. اگر فرزندان خود را می خواهید ، به خصوص اگر این چیزی نیست که شما بخواهید در مورد آن مصالحه کنید ، دقیقاً بدانید که نظر شریک زندگی شما در مورد این مسئله چیست.

در نهایت باید گفت که هیچ ازدواج و زندگی مشترکی بدون چالش و پستی بلندی نیست. اگر شما پیش از هر کاری جوانب را در نظر بگیرید و با آگاهی کامل تصمیم بگیرید مطمئنا از پس همه چیز بر خواهید آمد. همچنین در صورت نیاز شما می‌توانید در این مسیر از کمک یک فرد متخصص کمک بگیرید. کمک گرفتن از یک روانشناس تاثیر به سزایی در کنار آمدن با چالش های این مسیر دارد. امید است که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. موفق باشید.

ازدواج با زن بچه دار

آیا فرد مناسبی برای ازدواج با زن بچه دار هستم؟

در این بخش قصد داریم به نشانه هایی اشاره کنیم که نشان دهنده این هستند که شما گزینه مناسبی برای ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند فرضا ازدواج با زن بیوه بچه دار نیستید:

  • فردی هستید که به سادگی دچار حسادت می شوید و میزان این حسادت و حساسیت در شما شدید است.
  • فردی هستید که در صورت ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند باید مدام در جنگ و نزاع با خانواده و اطرافیانتان باشید.
  • علاوه بر حساس بودن بر روی کودکان نیز بی علاقمند به فرزند زن هستید و نمی توانید رابطه واقعا خوبی با او داشته باشید.
  • مدام با خود تصمیم می گیرید که پس از ازدواج، فرزند زن را از او دور می کنید.فرضا مستقل کردن فرزند و..
  • فردی نیستید که بتوانید در قبال فرزندان دیگران مسئولیت قبول کنید و از لحاظ عاطفی به ایشان به عنوان ناپدری مهر بورزید.
  • و..

چه تصمیمی برای ازدواج با زن بچه دار بگیرم؟

باید بیان داشت پاسخ این سوال یعنی تصمیم برای ازدواج با زنی که بچه دارد نیز  پاسخ قطعی و مشخصی نیست و این نوعی تصمیم شخصی است که افراد با توجه به نوع شخصیت خود و شرایطی که دارند اتخاذ می کنند اما نیاز است که با افراد با دقت و تفکر بسیار در اینباره تصمیم بگیرند چرا که تصمیم به ازدواج با زن بچه دار تصمیمی بسیار مهم می باشد.

پیش از ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند، مهم است که مرد به نوع رفتار زن با فرزندش توجه کند چرا که اگر زن فرزند خود را نادیده بگیرد و یا محبت کمی به او داشته باشد نیاز است که با دقت نظری به ازدواج با او فکر کرد چرا که این رفتارها خطرآمیز بوده و نشانه ای است که مرد باید برای ازدواج با این زن صبوری کرده و بیشتر تامل کند چرا که وقتی زن نمی تواند مسئولیت فرزند خود را قبول کند، نمی تواند در آینده در زندگی مشترک هم مسئولیت پذیر باشد و وظیفه و نقش خود را به عنوان مادر و همسر به خوبی ایفا کند.

بنابراین اگر افراد قصد ازدواج با مادری مجرد را دارند خوب است که از جلسات مشاوره فردی و مشاوره ازدواج بهره مند شوند چرا که روانشناس متخصص بهترین راهنمایی ها را ارائه می دهد تا مراجعین مناسب ترین تصمیم را با در نظر داشتن تمامی جوانب اتخاذ نماید..

چنانچه دکتر روانشناس دخالتی در تصمیم مراجعین ندارد با این وجود مزایا و معایب تصمیمات مراجعین را به ایشان یادآور می شود تا ایشان بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند..

افراد می توانند جهت حضور در جلسات مشاوره روانشناسی جهت تصمیم گیری در خصوص ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند با کلینیک روانشناسی روان آرام تماس حاصل نمایند.

وجود بچه از ازدواج قبلی چه مشکلاتی می تواند ایجاد کند؟

این مشکلات بسیار گسترده هستند. اما باید گفت که بیشتر بچه ها وقتی مادرشان شریک دیگری را پیدا می کنند حداقل کمی حسادت می کنند و اغلب از ترس مادر خود در مقابل این شخص خارجی سکوت میکنند.

روابط بچه ها با پدر قبلی خود چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

این مسئله کاملا به شرایط حاکم و همچنین خود شما بستگی دارد. دانستن اینکه شریک زندگیتان قبل از شما با شخص دیگری رابطه داشته است به اندازه کافی بد است ، اما تحمل یک رابطه مداوم بین شریک زنگیتان و همسر سابق اش - چه رابطه دوستانه و چه صرفاً به خاطر بچه ها - برای شما ممکن است؟ به این فکر کنید! همین حالا باید تصمیم بگیرید زیرا که بعد از ازدواج اجتناب از این روابط غیر ممکن است و شما نمی توانید همسرتان را بابت آن مواخذه کنید.

چگونه می توان با مشکلات ناشی از ازدواج با زن بچه دار کنار آمد؟

قدم نخست این است که به طور کامل از این مشکلات آگاه شوید. خود را در این شرایط بسنجید و ببینید از پس آن ها بر می ایید. در مرحله بعدی کمک گرفتن از یک مشاور پیشنهاد می شود.

4.6/5 - (308 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

33 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
اسفندیار
18 روز قبل

یه بنده خدایی بود ۶ سال پیش همو می‌خواستیم از این عشق ها کلاسیک ، من نامزد داشتم اوموقع به همش زدم این طفلک رو دست خورد که من نامزد دارم ازدواج کرد منم بیخیال شدم حالا شش ماه پیش راه گیری منو دید دیده زن نگرفتم همون موقع نامزدی بهم زدم تا برم واس اون رفته به شوهره گفته تو رو نمیخواستم اسم منو آورده یه بچه سه ساله هم داره ، گور منم بی‌خبر، بعدا خبر شدم دادگاه میرفت طلاق بگیره بیاد زن من شه ۴ ماهی فکر کردم دیدم ظاهرش قشنگه ولی بری داخلش میشه سراب ، راه گیری دیدمش گفتم هوا من بهم نزنی نمیخوامت ، خاطرش رو میخواستم همون زمان ولی اینطور با این شرایط نه ، مجبور شد برگرده سر خونه زندگیش ولی من فکر و ذهنم‌درگی ه یه جور عذاب وجدان ،

رضا
20 روز قبل

سلام من با خانومی اشنا شدم که دوتا پسرداره ولی حضانت کاملشون با پدرشه و الان یک سالی میشه شوهرش اجازه نمیده بچه هاش رو ببینه میخواستم بدونم میتونم روی این زندگی حساب کنم؟

محمد
1 ماه قبل

هیچ وقت با زنی ازدواج دومشه و فرزند داره ازدواج نکنید من تجربه تلخی از این زندگی دارم

مرتضی
18 روز قبل
پاسخ به  محمد

چرا میشه معایب بگید

آرش
14 روز قبل
پاسخ به  مرتضی

چون اولویت فرزندشه وتو هیچ جایگاهی نداری.خودت را بدبخت نکن من تجربه ش را داشتم

فرید
1 ماه قبل

یه خانمی بهم ابراز علاقه کرد مطلقه بود با یه فرزند پسر ۶ ساله. گفت پسرمو میدم به شوهر قبلیم میام با هم شروع میکنیم
۶ ماه با هم بودیم تا همو بیشتر بشناسیم
و متوجه شدم ک تمام زندگیش پسرش
و خیلی راحت منصرف شدم از ازدواج باهاش ممنون از دوستان ک تجربه هاشونو در اختیار ما میزارن وگرنه آینده ی خوبی در انتظار من نبود تو این مسیر

علیرضا
3 ماه قبل

سلام من با خانومی اشنا شدم ۵سال بزرگتر با پسری ۶ساله ازدواج کردیم علارخم مخالفت خانوادم و بعد ۸سال تبدیل شد به جدایی،یعنی ازدواج نا مطلوب یعنی مخصوصا بچه اگر پسر باشه ربطی به مسیولیت پذیری نیست هیچ محبتی و دوس داشتنی بین شما و بچه نخواهد شد من بخاطره همسرم خیلی تلاش کردم ولی نشد مخصوصا اگر بچه در طلاق قبلی مادرش شاهد دعواهای شدید باشه هرچقدر هم مهر بدی بهش ترس در وجودش و بدبین خواهد بود به شما به عنوان یه دوست خواهشا سمت همچین ازدواج هایی نروید من الان هزاران مورد بی محبتی از سمت همسری که متقابلا شدید عاشق هم بودیم دیدم اونم بخاطره بچش و من رو کاملا افسرده کرده

امیر
4 ماه قبل

سلام با زن بچه دار ازدواج نکنید روح و روانتون بهم می ریزه بدبخت میشید چون همیشه اولویتشون بچشونه من خودم این کارو کردم سخت پشیمونم هرچقدرم ک دوستون داشته باشه بازم اول بچشه

شهریار
2 ماه قبل
پاسخ به  امیر

دونه به دونه کلماتت، حقیقته..اول بچه اشون بعد شما…منم مثل تو بدبخت خودم کردم

علیرضا
4 ماه قبل

سلام خدمت همه
با زن مطلقه ازدواج نکنید واگر بچه دارد بد بخت روزگار خواهید شد
دیگه خود دانید
من گیر افتادم
عذاب میکشم

ندا
4 ماه قبل

من مادرمجرد بودم دو پسر دارم ازدواج کردم پسرام دهن شوهر منو سرویس کردن شوهرم به جنون رسیده منم مجبورم بین اونا بچه هام روانتخاب کنم.کسی که بچه داره نباید اصلا ازدواج کنه

علی
1 ماه قبل
پاسخ به  ندا

درود بشرفتون کو گوش شنوا

آرش
14 روز قبل
پاسخ به  ندا

خیلی سخته من هم ازدواج داشتم پسره اینگار من دشمنش بودم همش توطعه می‌کرد و مادرش اولویت پسره بود .خانوم ها اگه بچه دار هستید یه مرد را بدبخت و آواره نکنید ازدواج نکنید.

علی
4 ماه قبل

آقایون برادرای من . عزیزان من . من این کارو کردم . یعنی با خانم بچه دار ازدواج کردم . اونم فقط یه پسر ۱۰ ساله داشت . فکر نکنم هییییچ کسی اندازه ما عاشق هم بودن . واااااااااااای که نگم براتون . واقعا به به معنای کامل جهنم ..فرار کنید از ازدواج با خانم بچه دار فرار کنید

محسن
5 ماه قبل

منم ۳۶ ساله هستم مجرد
خانمی هم سن خودم که یک دختر ۷ ساله دارن به بنده ابراز علاقه کردن
احساس میکنم میتونم کنارش باشم
میشه راهنماییم کنید

شهریار
2 ماه قبل
پاسخ به  محسن

جان من برادر من..نکن…خودتو بدبخت نکن…پیام اوناهایی که پشیمون هستن رو بخون…۹۹ درصدشون حقیقت داره….نکن برادر من. نکن..تو را سر جدت اینکارو نکن

علی
1 ماه قبل
پاسخ به  محسن

داداش خودت رو ننداز تو جهنم مگه کمبوده دختره میخوای با یه زن مطلقه بچه دار ازدواج کنی این همه دختر خوب ریخته بدبخت خودت نکن

آرش
14 روز قبل
پاسخ به  محسن

نکن .نکن نکن اینکار را

محمد
1 سال قبل

سلام، من مرد ۴۴ ساله مجردم و هرگز ازدواج نکردم ،میخوام با خانم ۳۵ ساله ای که یه دختر ۱۶ ساله هم داره ازدواج کنم ، آیا درسته؟ ممنونم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز؛ پاسخ درست و غلطی وجود نداره. شما به کمک مشاوره پیش از ازدواج علاوه بر شرایط خلق و خوی شخصیتی و نیازها و انتظارات خودتون، بایستی شرایط دو نفر دیگه که از هر نظر(سن و سال و نیازها و جایگاه و انتظارات و شرایط شخصیتی و اجتماعی) بسیار متفاوت هستند رو برسی کنید. اصولا در مشاوره های پیش از ازدواج به بررسی همه جانبه ی دو نفر و دو خانواده تقریبا با یک هدف مشترک میپردازه. اما مورد شما سه نفر با نیازهای متفاوت هست. هدف شما از ازدواج ممکنه زندگی مشترک باشه ولی خانم علاوه بر زندگی مشترک باید نیازهای دخترشون رو بعنوان یک مادر درنظر داشته باشند. ضمن اینکه انتظارات و نیازهای دختر نوجوان بسیار متفاوت تر و گاها متنوع تر از شما دونفر می باشد.

سلطان
1 سال قبل

سلام.پسری هستم۴۰ساله.باخانمی خانه دار که هم سن خود آشنا شدم ک یکدختر۱۹ساله و پسر۱۰ساله دارد.ک بعلت خیانت شوهر از هم جدا شدن.قصد ازدواج داریم..خواستم ببینم درست هست یانه؟؟شوهرش هم در زندگی اینها دخالتی ندارد.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  سلطان

سلام دوست عزیز؛ توصیه میکنم حتما و حتما از مشاوره پیش از ازدواج کمک بگیرید.

F-r
1 سال قبل

سلام ،میخام با ی خانوم که همسن هستیم ازدواج کنم ،ی فرزند پسر7ساله دارن ایشون بنده مجرد هستم و فکر میکنم میتونم با شرایط کناربیام،لطفا راهنمایی کنید🙏

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 سال قبل
پاسخ به  F-r

سلام دوست عزیز؛ حتما از مشاوره پیش از ازدواج برای بررسی بیشتر شرایط خودتون و خانم و فرزندشون کمک بگیرید.

علی
1 سال قبل
پاسخ به  F-r

سلاام وااااااااااااای ،به هیچ عنوان این کارو نکن ، من این کارو کردم اولش اینقدر عشق وصف نشدنی بود که حد نداشت و هنوز هم از طرف این خانم هست ولی من دیگه بریدم ، بنظرم ادامه غیر ممکنه

mghhmgh3@gmail.com
1 سال قبل
پاسخ به  F-r

رفیق این کارو نکن…بخدا من کردم نه روز دارم نه شب..بچه پسر خوب و بد سرش نمیشه..میشه دشمنت..نکن نکن نکن

ساعد
3 ماه قبل
پاسخ به  F-r

من ۷سال تو برزخ زندگی کردم برای یه مرد سخته بعد ازدواج نفر اول همسرش نباشه باید خانمهای مطلقه دارای فرزند مخصوصا پسر بیشتر دنبال مشاوره باشن تا عمر یه جوون رو‌با هزار آرزو‌ تباه نکنن بدترین حالت اینه که یه بچه پسر هم از اون ازدواج دست منه اونم ۶ سال مادرش هم دنبال بچه اولش رفت . من موندم و به پسر بی مادر بی عاطفه خودخواه . هم جوونیم رفت هم ترس از آینده پسرم و هم اینکه ازدواج مجدد برام خیلی سخت شده .با این زنا ازدواج نکنید تباهی آخرشه

یوسف
1 سال قبل
پاسخ به  سلطان

شما اینجور فکر میکنید ولی تو روزمره کی زندگی پای بابا شون به زندگی باز میشه و تحمل ش خیلی سخته . ازدواج با زن بچه دار درست نیست

اهوازی
9 ماه قبل
پاسخ به  یوسف

واقعا یعنی انقدر سخته؟ حقیقتا منم یه همچین رابطه ای دارم و خانومی ک میخوام باهاش ازدواج کنم دوتا بچه داره و از الان من حس میکنم که تمام اولویتش بچه هاش هستن و شاید درست باشه ولی منو عذاب میده چون من از جونم براشون مایه میزارم

خودم
1 سال قبل
پاسخ به  سلطان

اصلا و اصلا و اصلا این کارو نکن. انقد مشکلات بچه ها زیاد میشه که جایی برای عشق و عاشقی شما نمیمونه….

صادق فتحی
9 ماه قبل
پاسخ به  سلطان

سلام برادر من موفق نخواهید شد چون من همچین تجربه ای دارم و صادقانه به شما میگم ازدواج نکنید هر چند ایشون شاید خیلی وفادار باشن ولی بخاطر بچه ها روزگارتون سیاه خواهد شد چون اونها هزینه زندگی دارن و باید مثل یه پدر واقعی جون بکنی و براش پول دربیاری که مسلما یه مدتی تو این کار دووم میاری بعدش میبینی نتونستی واسه خودت پیشرفت کنی خلاصه کلی مسائل دیگه

بیجاره
6 ماه قبل
پاسخ به  صادق فتحی

ازدواج نکن بدبخت میشی بیچاره میشی به مرز جنون میرسی

اسفندیار
18 روز قبل
پاسخ به  بیجاره

یا خدا خیلی بده من شانسم زد پا پس کشیدم وگرنه بیچاره میشدم خدایی

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره