به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشکلات ازدواج با زن بزرگتر

مشکلات ازدواج با زن بزرگ تر

مشکلات ازدواج با زن بزرگتر

چرا مردان از زنان بزرگتر خوششان می آید؟سه دلیل مهم برای جذب مردان به زنان بزرگتر وجود دارد :

شماره یک : جذابیت بدنی . همه مردان در طی  سالهای زندگی خود با زنی روبرو شده اند ، که از نظر آنها پیرتر بوده است . مانند معلم دبیرستان ، مربی مهد کودک شماره دو : ثبات مالی . بسیاری از زن های بزرگتر از مرد ها ، از نظر مالی در چشم مرد ها ، مستقل تر و با درآمد بهتر هستند . این موضوع باعث جذب آقایان به خانم های بزرگتر می شود .  شماره سه : همچنین مردانی برای ارتباطات اجتماعی با زنان بزرگتر ازدواج می کنند ! آن ها فکر می کنند با این کار ، قادر به صعود از نردبان اجتماعی از طریق ازدواج با زنی مسن تر که دارای جایگاه معتبرتری می باشد ، هستند .

مشکلات ازدواج با زن بزرگتر چیست ؟

  •  اثر پیری .

اگر مرد 40 ساله ای هستید و خیلی سریع با یک زن 56 ساله ازدواج کرده اید ،  همسرتان را بعد از مدتی ، به شکل یک خانم سالمند مشاهده خواهید کرد . مردی که با زن خیلی مسن ازدواج می کند به دلیل اختلاف سن و تأثیر آن در ظاهر بیرونی زن به طرز چشمگیری علاقه به همسر خود را از دست می دهد. –

  • کیفیت روابط جنسی

هنگام ازدواج با زن بزرگتر ،  معمولاً رابطه جنسی گرمی برای ماهها یا سالهای آغاز رابطه و ازدواج برقرار می شود . با این وجود ، به دلیل این واقعیت که زن از مرد پیرتر است ، اولین چیزی که می رود صمیمیت و کیفیت رابطه جنسی است.همانطور که همه ما می دانیم با افزایش سن ، میل جنسی کم می شود.  این موارد برخی از حقایق مشکلات با زن بزرگتر از خود هستند .

  • بلوغ در رابطه .

برخی از آقایی که با زن بزرگتر از خود ازدواج می کنند ، احساس می کنند که بلوغ در رابطه است . با طولانی تر شدن زندگی ، فرد به احتمال زیاد درمی یابد که بلوغ با افزایش سن مشاهده می شود و ​​ازدواج با زن مسن به معنای ازدواج با فرد بالغ تر است . اما آن ها نمی دانند که همین احساس بلوغ از مشکلات ازدواج با زن بزرگتر است . با گذشت زمان و افزایش سن ، شما بلوغ یک زن بزرگتر از خود را ، پیرشدن و بی انگیزگی می دانید و احساس می کنید هیجان به اندازه ی کافی در زندگی تان نیست .

  • فرزندپروری

یکی دیگر از مشکلات ازدواج با زن بزرگتر ، این است که فرزندپروری بسیار دشوارتر و استرس آورتر از زمانی است که همسر شما کم سن تر از شما است . به لحاظ جسمی و انرژی برای تربیت و رسیدگی به فرزندان ، یک خانم بزرگتر از شما با اختلاف زیاد ، ممکن است مانند یک مادر جوان خوب نباشد .

  • پذیرش خانواده 

از مشکلات ازدواج با زن بزرگتر می توان به پذیرش و نحوه برخورد خانواده مرد با همسر او اشاره کرد . طبق رسومات و باور اجتماعی ما ، شوهر همیشه بزرگتر از همسر خود بوده است . ازدواج با زنی که از شما بزرگتر است ، خصوصا اگر اختلاف سنی بیشتر از یک یا دو سال بوده و در ظاهر افراد محسوس باشد ، می تواند مخالفت و واکنش منفی خانواده ها خصوصا خانواده ی مرد را همراه داشته باشد . و خوب می دانیم که ازدواج تنها وصلت و ارتباط دو نفر با هم نیست . ارتباط دو خانواده با هم است . و شما نمی توانید در بستری که پذیرفته نشده اید ، به راحتی زندگی کنید . در مشاوره ی پیش از ازدواج در ارتباط با خانواده ها و پذیرش آن ها نسبت به این ازدواج نیز ، جلساتی تشکیل خواهد شد . پس اگر فکر می کنید در تصمیمتان بسیار مصمم هستید ، حتما از یک مشاور ازدواج برای این موضوع کمک بخواهید .

  • عدم برخورداری از اعتبار عقلی توسط همسرتان

از نظر علمی ثابت شده است که زن ها ، زودتر از مردان به رشد عقلی می رسند . یکی دیگر از دلایل اینکه مرد باید بزرگتر از زن باشد ، این است که آن ها از نظر رشد عقلی ، هم تراز با یکدیگر باشید . وقتی همسرتان از شملا بزرگتر باشد ، از مشکلات ازدواج با زن بزرگتر از خودتان ، این خواهد بود که او به عقل و صلاحدید شما به اندازه ی خودش اعتماد نمی کند و فکر شما برای او اعتبار کافی را ندارد .

  • استحکام و قدرت زن ، اقتدار مرد را کم می کند 

یکی دیگر از مشکلات ازدواج با زن بزرگتر که بسیار محتمل است ، پایین آمدن اقتدار مرد است . زنی که از شما بزرگتر است ، خود را عاقل تر و با تجربه تر می داند . رفتارها و تحکم همسر ، اقتداری که مرد باید در زندگی داشته باشد را زیر سوال می برد .

  • زنان بزرگتر کنترل کننده هستند 

طبق تحقیقات و مراجعه ی زوج هایی که شامل این شرایط بوده اند به مشاوران ازدواج ، در روابطی که زن بزرگتر از مرد است ، زن می خواهد مرد را مانند پسر بچه ای نوجوان کنترل کند . و این برای یک مرد بسیار تحمل ناپذیر است و شخصیت وی را متزلزل می کند .

مشکلات ازدواج با زن بزرگتر

در مردان زیر سی سال با ۸۰ درصد طلاق مواجه خواهد شد . مشاوران ازدواج می گویند اگر دختر و پسر هر دو بیش از سی سال سن داشته باشند ، به دلیل تکامل رشد عقلی آن ها و رسیدن به جایگاه اجتماعی تقریبا ثابتی ، خطر کمتر در ازدواج دیده می شود . اما در مواردی که مرد کمتر از سی سال داشته و همسر او بیش از سی سال سن دارد ، می تواند بسیار خطرناک بوده و در ۸۰ درصد مواقع به طلاق منجر خواهد شد .

  • « تو جای مادر من هستی » ،‌ « تو همسن پسر من هستی » 

شاید تفاوت سنی شما و همسرتان واقعا به اندازه ی یک مادر و فرزند نباشد اما ، هنگام مشاجرات و دعواها یا زمان متقاعد کردن هم ، از این واژه ها استفاده کنید . این یکی از مشکلات ازدواج با زن بزرگتر است . شما جملات تلخی برای زخمی کردن هم دارید . این موضوع می تواند اعتماد به نفس هر دوی شما ، خصوصا خانم تان را از بین ببرد . همچنین شما دچار کمبود اعتماد به نفس شوید. اگر ازدواج کرده اید و حالا در این شرایط هستید ، حتما با یک مشاور روانشناس صحبت کنید و از او کمک بخواهید .

  • جذب دختران کوچکتر از خود می شوید

بعد از مدتی زندگی با زنی بزرگتر از خود ، مقایسه ی سنتان با هم ، و کاهش اعتماد به نفستان در برابر زنی که احساس می کند پخته تر از شماست و بیشتر از شمل می فهمد ، شما جذب زنان کوچکتر از خود می شوید تا بتوانید با نشان دادن نفوذ و اقتدار خورد ، اعتماد به نفس تضعیف شده ی درونتان را زنده کنید . و ممکن است باب خیانت یا جدایی در زندگی شما باز شود .

نمیتوان قضاوت کرد و نسخه صادر کرد که  ازدواج با زن بزرگتر در همه ی موارد با شکست رو برو خواهد شد . در همه ی موضوعات ، استثنا وجود دارند . بهترین لطفی که شما می توانید در حق خودتان و زنی که برای ازدواج انتخاب کرده اید ، بکنید این است که به یک مشاور ازدواج مراجعه کنید و اجازه دهید او شرایطتان را بررسی کرده و به شما در تصمیم گیری کمک کند.

2 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع