به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
تست افسردگی

تست افسردگی

شروع سوالات تست افسردگی

چه احساسی دارم؟
چه دیدی به آینده ام دارم؟
پیشرفت و موفقیت درباره من چگونه است؟
میزان رضایتم از زندگی چقدر است؟
احساس قصور در من به چه شکل است؟
نظرم در مورد مجازات شدن چگونه است؟
میزان رضایتم از خودم چگونه است؟
دید کلی‌ام چگونه است؟
نظرم در مورد خودکشی به چه صورت است؟
چقدر گریه می کنم؟
چقدر حوصله دارم؟
علاقه ام به دیگران چگونه است؟
تصمیم گیری ام چگونه است؟
چقدر جذابیت دارم؟
چگونه کار می کنم؟
خوابم چگونه است؟
اشتهایم چگونه است؟
وزنم چگونه است؟
وضعیت سلامت جسمانی ام به چه شکل است؟
میانه ام با سکس و میل جنسی چگونه است؟
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تست افسردگی چیست ؟

غم ، احساس کمبود ، از دست دادن علاقه یا لذت در فعالیت های روزانه مان ،  علائمی است که برای همه ما آشنا است. اما ، اگر این علائم  همچنان ادامه داشته باشد و زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهند ، ممکن است افسردگی باشد.طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، ۷.۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال مبتلا به افسردگی در هر دوره 2 هفته ای هستند . طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، افسردگی شایع ترین بیماری در سراسر جهان و عامل اصلی ناتوانی است. این سازمان طبق تست افسردگی استفاده شده در دنیا و مراجعه به روانشناسان و مشاوران تخمین می زنند که 350 میلیون نفر در سطح جهان تحت تأثیر این بیماری قرار دارند.

حقایقی درباره ی افسردگی

تحقیقات نشان می دهد که افسردگی در بین زنان بیشتر از مردان است .برخی از علائم افسردگی شامل عدم شادی و کاهش علاقه به موضوعاتی است که برای خوشبختی فرد به کار می رود.دلایل افسردگی کاملاً درک نشده است اما احتمالاً ترکیبی از عوامل ژنتیکی ، بیولوژیکی ، محیطی و روانی و اجتماعی است .

تشخیص افسردگی با مشورت یک متخصص بهداشت روان آغاز می شود .شما به تنهایی قادر به تشخیص افسردگی و نوع آن در خودتان نیستید به همین دلیل تست افسردگی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

چگونه بفهمیم افسردگی داریم ؟

برخی از نشانه های آن را در می یابید اما در مواردی ممکن است فرد دچار افسردگی باشد و حتی خودش از آن بی خبر باشد . انواع تست افسردگی به شما کمک می کند در وهله ی اول بسنجید که احتمال افسردگی در شما وجود دارد یا نه و سپس با مراجعه به مشاور درباره ی احتمالی که داده اید صحبت کنید و متخصص تشخیص خود را بدهد . افسردگی نوعی اختلال خلقی است که با خلق و خوی غیر طبیعی و احساس غم و از دست دادن علاقه ی شخصی نسبت به دلبستگی های شما مشخص می شود.

این یک مشکل پایدار است و یک مسئله گذرا نیست و به طور متوسط ​​6 تا 8 ماه دوام می آورد. تشخیص افسردگی با مشورت روانشناس یا متخصص سلامت روان آغاز می شود . این مهم است که به دنبال کمک یک متخصص باشید . وی از شما چند تست افسردگی می گیرد ، در صورت نیاز آزمایش های فیزیکی برای شما صادر می کند و با سوالاتی که در ابعاد متفاوت زندگی شما می پرسد ،  دلایل مختلف افسردگی شما ، میزان و نوع آن را مشخص می کند .

روانشناس ممکن است معاینه جسمی برای بررسی دلایل جسمی تجویز کند . همچنین سؤالاتی با عنوان تست افسردگی که شامل آزمون های متفاوت درباره ی شخصیت و روحیات و علایقتان و … می باشد ، از شما می گیرد . تا تاریخچه افسردگی شما و منشأ آن را تشخیص دهد . برخی پرسشنامه ها به روانشناسان برای ارزیابی شدت افسردگی کمک می کنند. به عنوان مثال ، تست افسردگی همیلتون دارای ۲۱ سوال است که امتیازات حاصل از آن ، شدت بیماری را توصیف می کند. مقیاس همیلتون یکی از پرکاربردترین انواع تست افسردگی در جهان است که روانشناسان ،به کمک آن  اشخاص را از نظر افسردگی رتبه بندی می کنند.

 

تفاوت تست افسردگی با آزمایشات مربوط چیست؟

اگر قصد دارید به یک روانشناس در مورد افسردگی مراجعه کنید ، آزمایشاتی وجود دارد که روانشناس ممکن است برای شما تجویز کند . ابتدا ، به خاطر داشته باشید که هر تست ” تست افسردگی” نیست . برخی از آزمایشات برای تشخیص افسردگی بالینی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، بلکه برای معاینه فیزیکی شما انجام می شوند تا متخصص مطمئن شود که علائم شما برای مشکلات جسمی و بیماری خاصی نیست .

علائم افسردگی شما می تواند به بیماری هایی مانند بیماری تیروئید ، کمبود ویتامین D یا یک مشکل پزشکی دیگر مرتبط باشد . اگر علائم شما به بیماری جدی دیگری مربوط است ، درمان آن بیماری نیز می تواند به کاهش افسردگی در شما  کمک کند.

تست افسردگی

همه افراد دوره های غم و اندوه را پشت سر می گذارند . بسته به شرایط ، این احساسات معمولاً طی چند روز یا چند هفته از بین می روند . اولین قدم برای اینکه تست افسردگی این است که ، باید بدانید  غم و اندوهی که بیش از دو هفته به طول انجامد و بر عملکرد شما تأثیر بگذارد ، ممکن است نشانه افسردگی باشد.

برخی از علائم شایع افسردگی عبارتند از:

علائم افسردگی به شما در شناخت بهتر افسردگی کمک می کند.

 • احساس عمیق غم و اندوه
 • احساس تاریکی و ناامیدی در زندگی
 • احساس بی ارزشی نسبت به خود و زندگی
 • تغییرات اشتها
 • تغییر خواب
 • کمبود انرژی
 • عدم توانایی تمرکز
 • اختلال در انجام فعالیت های روزمره
 • عدم علاقه به چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می برید
 • منزوی شدن
 • فکر کردن و نگران بودن در باره مردن

افسردگی افراد مختلف را تحت تأثیر قرار می دهد و شما ممکن است فقط برخی از این علائم را داشته باشید. همچنین ممکن است علائم دیگری نیز داشته باشید که در اینجا ذکر نشده است . به خاطر داشته باشید که طبیعی است برخی از این علائم را هر از گاهی داشته باشید و افسرده نباشید .

این مقاله هم بخوانید   ابراز علاقه به همسر

اما اگر این علائم شروع به تأثیرگذاری بر زندگی روزانه شما کنند ، ممکن است نتیجه افسردگی باشد . می توانید ابتدا یک تست معتبر را در خانه انجام دهید ، اما رفتن به مشاور را فراموش نکنید.

تست افسردگی انواع متفاوتی از افسردگی وجود دارد . در حالی که برخی از علائم آنها مشترک است ، اما تفاوت های اساسی نیز دارند.تست  افسردگی می تواند در تعیین اختلال افسردگی به شما کمک کند. مشاوران، روانپزشکان و روانشناسان ممکن است از انواع تست افسردگی به عنوان بخشی از ارزیابی یا معالجه خود استفاده کنند.

یک تست افسردگی اغلب منجر به نمره عددی می شوند. این نمره اطلاعات ارائه دهنده خدمات درمانی روانی را در مورد افسردگی فرد ارائه می دهد . آزمایش های بسیاری وجود دارد که ممکن است برای ارزیابی افسردگی استفاده شود. در اینجا برخی از متداول ترین موارد معرفی شده است.

چند تست افسردگی معتبر

تست افسردگی افسردگی بک (BDI-II)

تست افسردگی بک توسط آرون بک ، یک روانپزشک ایجاد شده است که وی پدر درمان شناختی است .

نسخه فعلی این آزمون ، BDI-II ، برای افراد 13 سال به بالا مناسب است . این تست افسردگی شامل ۲۱ سوال است که هر کدام در مقیاس 0 تا 3 نمره می گیرند. نمرات کل بالاتر نشان دهنده علائم شدیدتر افسردگی است.

تست افسردگی زونگ (SDS)

خود ارزیابی زونگ شدت افسردگی فرد را ارزیابی می کند. این تست یک تست افسردگی معتبر در دنیا است که شامل ۲۰ مورد است که جنبه های روانی ، جسمی و عاطفی افسردگی را کشف می کند .

تست افسردگی اساسی (MDI)

این تست افسردگی معتبر شامل ۱۰ ماده است که علائم افراد را در دو هفته و تجربه های خاص آنها را بررسی می کند ، سپس موارد مورد نظر به ثمر می رسند و نمره نشان دهنده شدت افسردگی (از عدم افسردگی تا شدید) است.

پرسشنامه افسردگی رم (RDI)تست افسردگی

رم از ۲۵ مورد تشکیل شده است که از عباراتی که معمولاً توسط افراد افسرده استفاده می شود برای توصیف ناراحتی خود استفاده می کند.

تست افسردگی همیلتون (HRSD)

تست افسردگی همیلتون برای افسردگی یک پرسشنامه چند موردی است که برای شناسایی افسردگی و ارزیابی آن استفاده می شود. این تست افسردگی معتبر برای بزرگسالان طراحی شده است و با ارزیابی روحیه ، احساس گناه ، ایده خودکشی ، اضطراب ، بی خوابی ، کاهش وزن و علائم جسمی ، میزان شدت افسردگی فرد را ارزیابی می کند.

تست افسردگی کودکان (CDI)

پرسشنامه افسردگی کودکان ، علائم عاطفی ، شناختی و رفتاری افسردگی را در کودکان بین ۷ تا ۱۷ ساله می سنجد.

تست افسردگی

چرا شما برای تست افسردگی نیز بهتر است به روانشناس مراجعه کنید ؟

در حالی که این تست ها می تواند برای تشخیص و درمان افسردگی بسیار مفید باشد ، اما اشکالاتی نیز دارد . داده های گزارش براساس پاسخ های شخصی به سوالات است . توسط کسی که پرسشنامه را تکمیل می کند . او می تواند نمرات را به راحتی اغراق یا به حداقل برساند. شخصی که از علائم خود خجالت زده است ، ممکن است آن ها را به حداقل برساند .

به طور مشابه ، شخصی که فکر می کند هر چقدر حالش را وخیم تر نشان دهد ، توجه بیشتری به او می شود  ، رنج خود را دست کم نمی گیرد ، ممکن است اغراق کند که چه سختی را تجربه می کند.مکانی که در آن تست انجام می شود ، نیز می تواند بر جوابها تأثیر بگذارد.

اگر به فرد پرسشنامه ای داده شود تا در یک اتاق شلوغ تکمیل کند یا از او خواسته شود فرم را به یک منشی تحویل دهد ، که شخص احساس کند کسی از احساسات وی باخبر می شود ،  جوابها ممکن است متفاوت از این باشد که آزمایش به صورت خصوصی و فقط با حضور روانشناس انجام شود.

همچنین شما شاید به تنهایی و در خانه نتوانید تست را انجام دهید . زیرا بسیاری از افرادی که افسردگی شدید دارند ، نسبت به علائم خود ، دید واقع بینانه ندارند و نمی توانند پاسخ های دقیقی به آن بدهند .  اگر شما یک تست افسردگی را انجام داده اید و نمرات نشان می دهد ممکن است دچار افسردگی شوید ، یک متخصص  می خواهد در مورد پاسخ های شما با شما مصاحبه کند و سؤال های بیشتری را مطرح کند تا به یک تشخیص واضح برسد . حتی ممکن است آن تست ها را با حضور خودش با شما پر کند .

به شما پیشنهاد می کنیم پس از استفاده از تست های افسردگی که در سایت قرار داده ایم درصورتی که نتایج افسردگی را در شما تشخیص داد در اولین فرصت به مشاور و روانشناس مراجعه کنید. کلینیک روان آرام با همکاری متخصصین خود به شما در پشت سر گذاشتن افسردگی از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد.

تست NEO

ارزیابی NEO-PI ابزاری برای تست روان سنجی است که در سراسر جهان برای تست شخصیت کلی و ارزیابی های قبل از استخدام به عنوان بخشی از فرایند استخدام مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می تواند برای کمک به درک این موضوع که مسیرهای شغلی بالقوه به بهترین وجه برای کسی مناسب است ، مورد استفاده قرار گیرد و بتواند ویژگیهای شخصیتی افراد و بزرگسالان را به طور دقیق ارزیابی کند.  علاوه بر این موارد در تست افسردگی نیز از آن استفاده می شود . چرا که شناخت شخصیت به شناخت افسردگی و دلایل آن و راهکارهای درمانی کمک می کند .

تست افسردگی NEO  ، پنج حوزه مختلف شخصیت را بررسی می کند تا یک ارزیابی دقیق از شخصیت داشته باشد . از زمان شروع اولیه فعالیت در دنیای روانشناسی ، تست افسردگی NEO  به عنوان یک ابزار تشخیصی شخصیت انسان ها معرفی شده است.

تست neo

در اواسط دهه 1970 ، روانشناسان سعی در شناسایی صفات گسترده موجود در بین همه افراد داشتند . تا سال 1978 ، تنها سه صفت را که احساس می کردند در بین همه انسان ها  سازگار هستند ، شناسایی کردند . دو مورد اول عصبی بودن (N) و برونگرایی (E) بود. تجزیه و تحلیل های بعدی باعث شد آنها نتیجه سوم را بگیرند ، که  آن را باز بودن (O) می نامیدند.عصبی-برونگرایی-باز بودن (NEO-I) یک الگوی شخصیتی ثابت برای شروع کار روانشناسان در آن زمان شد .

در دهه ی بعدی ، دو مشخصه ی دیگر نیز شناخته شد ، که موافقت (A) و وجدان (C) بودند.این دو صفت سپس به الگوی قبلی اضافه شدند و روانشناسان به جای اینکه آن را NEOAC بنامند ، آن را به  NEO تغییر نام دادند. در اواخر دهه 1990 ، تحقیقات مقدماتی نشان داد که این آزمایش در کودکانی که ده سال دارند می تواند با موفقیت مورد استفاده قرار گیرد . شناخت شخصیت کودکان در سنین پایین می تواند نوعی تست افسردگی باشد که از آن جلوگیری کند . چون این سنین ، مستعد شروع افسردگی است .

 تست NEO  شامل چه مواردی است ؟

دو نوع تست در NEO PI-3 وجود دارد. اولین تست خود گزارش (فرم S) و سپس یک آزمایش ثانویه است که توسط یک ناظر (فرم R) انجام می شود. هر دو شکل دارای 240 توصیفی از رفتار هستند که از شرکت کنندگان خواسته می شود ، براساس میزان رضایت یا مخالفت با موردی که  ارائه شده است ، از ۱ تا ۵ نمره بدهند .

نسخه کامل این آزمایش حدود 30 تا 40 دقیقه طول می کشد ، NEO-FFI که نسخه خلاصه شده ی NEO  است حدود 15 دقیقه طول می کشد. هر دو تست به صورت کاغذ در دسترس هستند یا می توانند به صورت آنلاین انجام شوند. و یک تست افسردگی معتبر در سراسر دنیاست که در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

 

تفاوت تست افسردگی با آزمایشات مربوط چیست؟

اگر قصد دارید به یک روانشناس در مورد افسردگی مراجعه کنید ، آزمایشاتی وجود دارد که روانشناس ممکن است برای شما تجویز کند . ابتدا ، به خاطر داشته باشید که هر تست " تست افسردگی" نیست . برخی از آزمایشات برای تشخیص افسردگی بالینی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، بلکه برای معاینه فیزیکی شما انجام می شوند تا متخصص مطمئن شود که علائم شما برای مشکلات جسمی و بیماری خاصی نیست .

علائم افسردگی ممکن است به چه بیماری هایی مرتبط باشد؟

علائم افسردگی شما می تواند به بیماری هایی مانند بیماری تیروئید ، کمبود ویتامین D یا یک مشکل پزشکی دیگر مرتبط باشد . اگر علائم شما به بیماری جدی دیگری مربوط است ، درمان آن بیماری نیز می تواند به کاهش افسردگی در شما  کمک کند.

افسردگی چیست؟

افسردگی نوعی اختلال خلقی است که با خلق و خوی غیر طبیعی و احساس غم و از دست دادن علاقه ی شخصی نسبت به دلبستگی های شما مشخص می شود.

4.6/5 - (357 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

6 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
مبینا
1 سال قبل

سلام دوستان میشه کمکم کنین من یه رفتارهایی دارم ریشه شون نمیدونم از کجاست مثلا کم خوابی دارم بعضی وقتا پر خوابی چیزی خوشحالم نمیکنه اگرم بکنه از ته دل نمیکنه چندسال بود عروسی نرفته بودم اونروز عروسی یکی از همسایه هامون مارو هم دعوتمون کرده بود خونوادم رفتن من نرفتم من بیشتر از مجلس های عزا و محرم خوشم میاد تا عروسی خیلی هم کم حرفم تو اجتماع باور کنین انگار یکی بهم میگه بیا جشن عروسی یا چیزی انگار فحشم میدن اصلا دوست ندارم پیش مشاور یا روانشناس نمیتونم برم چون هزینه شو ندارم اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا دریغ نکنه

پری
2 سال قبل

سلام من که هیچ هزینه برای روانشناس ندارم باید چکار کنم بر بمیرم

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  پری

با شماره ۱۲۳ تماس بگیرید.

Reza
1 سال قبل
پاسخ به  پری

دقیقا منم مثل شما دارم دیوونه میشم نمیدونم چیکارکنم

یزدان
1 سال قبل
پاسخ به  پری

سلام من درپی بالا رفتن فشار خون عصبی که پزشکان نمیتوانستن راه درمانی پیدا کنندطی سالیان دراز وعدم درمان دچار حمله پانیک شدم وبا گابابنتن300 وسیتالوپرام والپرولام والزومیکس.کنترل شده. اما پس از3سال وزنم زیادوبی حال وکم انرژی شدم… لطفا راهنمایی بفرمایید… سپاسگزارم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  یزدان

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد میشه در کنار گرفتن دارو حتما با یک روانشناس بالینی در این زمینه صحبت کنید و موارد دیگر در شما بررسی و حل بشه

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره