به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره رابطه دوستی

مشاور مشاوره رابطه دوستی چیست؟ مشاور ازدواج آثار و فواید دوستی دختر و پسر مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول رابطه دوستی

مشاوره رابطه دوستی چیست؟

به مشورت کردن و راهنمایی گرفتن از یک مشاور خوب برای ادامه دادن و یا قطع کردن یک رابطه دوستی مشاوره رابطه دوستی می گویند. با توجه به مطالب ذکر شده و اهمیت یک رابطه دوستی و تاثیر آن بر روی زندگی مشاوره رابطه دوستی می تواند یک گزینه مناسب برای بهره مثبت گرفتن از این نوع رابطه است .

 

مشاور رابطه دوستی چه ویژگی یا ویژگی هایی دارد؟

یک مشاور در مشاوره رابطه دوستی ، باید از علم و دانش کافی در این زمینه برخوردار باشد و بتواند به کمک ویژگی ها و خصوصیات رفتاری و کرداری طرفین رابطه، حد و حدودهای بین آن ها را مشخص کند و به آن ها کمک کند تا از رابطه دوستی خود بهره مثبت ببرند. همچنین یک مشاور خوب به هریک از طرفین کمک می کند تا در انتخاب دوستان خود دقت کافی را داشته باشند و بتوانند دوستان خوبی برای خود انتخاب کنند.

همانطور که می دانید داشتن دوستان ناباب ممکن است انسان را به منجلاب بکشد و مانع طی کردن پله های پیشرفت و ترقی برای وی شوند. بنابراین می توانیم به کمک مشاوره رابطه دوستی ، دوستان خوب و بد را از یکدیگر تشخیص دهیم و با علم و آگاهی نسبتا کاملی دوستان خوبی انتخاب کنیم تا تاثیر مثبتی در زندگی آینده ما داشته باشند.

برای بهبود هر نوع رابطه ای از انواع روابط، بهتر است روابط خود را با مشاوری در میان گذاشته و تصمیمات عاقلانه و منطقی تری را برای خود اتخاذ نمایید.

بهتر است بدانی که دریافت مشاوره برای درمان و کنترل اختلال نیست. به عبارتی صرفا جهت این موضوع اتفاق نمی افتد. برای بهبود زندگی هر شخصیتی با هر جایگاه اجتماعی، دریافت مشاوره از واجبات است. حتی مشاوران نیز به دریافت مشاوره نیازمند هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را دنبال فرمایید.

چه کسانی به دریافت مشاوره نیازمند هستند ؟

تقریبا هر کسی که در رابطه ای قرار دارد جهت رفتاری آگاهانه نیازمند دریافت مشاوره است

آیا مشاوره رابطه با دو نفر انجام می شود؟

امکان حضور دو نفر نیز وجود دارد اما با یک طرف هم می توان جلسه مشاوره را برقرار نمود

بهترین مرکز مشاوره کدام مرکز مشاوره است؟

روان آرام با کادر مجرب و حرفه ای خود، و با سابقه درخشانش توانسته بیشترین میزان رضایت را از اشخاص داشته باشد.

4.6/5 - (129 امتیاز)

مشاوره دوستی چه آثار و فوایدی دارد؟

دانستیم مشاوره رابطه دوستی یک گام مثبت در جهت انتخاب و داشتن دوستان خوب در زندگی هر شخص می باشد. حال می خواهیم کمی در مورد فواید مشاوره رابطه دوستی سخن بگوییم.

تشخیص دوست خوب و بد از یکدیگر :

لزوما همه دوستان، قرار نیست که دوستان خوبی باشند. لذا لازم است دوستان خوب و بد از یکدیگر تشخیص داده شوند. مشاوره رابطه دوستی این امکان را به شما می دهد تا با معیار یک دوست خوب و یک دوست بد آشنا شوید. در صورت آگاهی از این معیارها می توانیم دوستان خوبی برای خود برگزینیم.

کسب روحیه و شادابی روح و روان :

شاید بگویید مشاوره دوستی چگونه می تواند باعث کسب روحیه و شادابی روح و روان شود. در جواب باید گفت ما به کمک مشاوره می توانیم دوستان خوبی برای خود انتخاب کنیم و دوست خوب می تواند بسیاری از مشکلات روحی نظیر نیاز به درد و دل، نیاز به تکیه کردن، نیاز به تشویق و تمجید و یا حتی نیاز عاطفی و نیاز به محبت را حل کند.

حل مشکلات ذکر شده باعث کسب روحیه و شادابی روح و روان می شود. بنابراین مشاوره دوستی به صورت غیر مستقیم باعث کسب روحیه و شادابی روح و روان می شود.

ایجاد حس عدم تنهایی :

یک مشاور در انتخاب و نگهداری یک دوست خوب به ما کمک می کند و یک دوست خوب در شرایط سخت و طاقت فرسا یار و یاور فرد می باشد. در نتیجه فرد در مواجهه با مشکلات احساس تنهایی نمی کند .

بنابراین یکی از فواید مشاوره دوستی ایجاد حس عدم تنهایی در فرد می باشد که این فایده به صورت غیرمستقیم از مشاوره به دست می آید.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره رابطه دوستی

 

نتیجه گیری

اهمیت رابطه دوستی و اهمیت مشاوره دوستی مشخص شد. افرادی که در دوستی با افراد سمی بوده اند یا تجربه شکست از یک رابطه صمیمانه را داشته اند، تاثیرات دوست را در زندگی چشیده اند. به همین دلیل انتخاب دوست خوب و مثبت اهمیت بسیار زیادی دارد. به ویژه برای نوجوانان و جوانان که تجربه کمتر و آشنایی پایین تری با معیارهای یک دوست دارند. داشتن مشاوره در این زمینه، می تواند در سلامت روان شما تاثیرات بسزایی بگذارد.

بپیوندید
اطلاع از

5 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
سحر
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر
ببخشید یه پسر دانشجویی یه سری از عکس ها و صدای من رو متاسفانه در موبایلش داره. با اینکه من در مورد ازدواج به ایشون جواب منفی دادم، ولی عکس ها و صداها رو پاک نکرده و من نگران آینده هستم که اون ها رو پخش کنه. به نظر برای جلوگیری احتیاج داره الان به پلیس فتا بگم؟ متاسفانه ایشون مشکل روحی روانی هم دارند.لطفا راهنمایی بفرمایید.‌ممنونم

پارسا
2 سال قبل
پاسخ به  سحر

سلام و ادب. بهتر است این موضوع را با خانواده مطرح کنید و از طریق خانواده پسر مشکل را خانوادگی حل کنید

Mrsajjad1990
11 ماه قبل
پاسخ به  سحر

اگه جوابت منفی بوده چرا با احساس مردم بازی مبکنید

هستی مهدویان
1 ماه قبل
پاسخ به  سحر

من مشکل دوستی دارم نمیتونم با دوستام چگونه بر خورد کنم به نظرتون چه صلاحی است

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ مهارتهای ارتباطی رو آموزش ببینید و اگه موضوع خاصی بصورت الگویی در روابط دوستی شما مدام تکرار میشه، حتما از یک روانشناس کمک بگیرید.

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره