به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

مشاور جنسی

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی


وجود یک مشاوره جنسی یکی از مسائل بسیار مهم در روند زندگی زناشویی است. مشاوره ی جنسی موجب می شود از بسیاری از آسیب ها در روابط زناشویی جلوگیری گردد و منجر به زندگی آرامش بخش و شیرین برای هر دو طرف شود. بنابراین آگاهی از مسائل جنسی به طور دقیق در حل مشکلات جنسی افراد بسیار تاثیر گذار است. چرا که بیشتر مسائل و مشکلات در زندگی زناشویی زمانی به وجود می آیند که افراد بنابر دلایلی اعم از عدم آگاهی از مسائل جنسی و یا نا توانی در ارضای نیاز های جنسی یک دیگر موجب ایجاد نارضایتی در یکدیگر می شوند.

مشاوره جنسی چیست ؟

مشاوره ی جنسی عبارت است از مراجعه به یک مشاور و روانشناس و حل مسائل و مشکلات و یا آگاهی از چگونگی برقراری ارتباط جنسی. مشاوره جنسی از مهم ترین مسائل برای قدم نهادن به عرصه ی ازدواج است. اگر شما در عرصه ی ازدواج هستید و به زودی تصمیم به این امر گرفته اید به شما توصیه می کنیم حتما به همراه همسر خود به یک مشاور جنسی مراجعه کنید. (بهتر است روند مراجعه به مشاور بصورت تکی انجام شود).

متاسفانه دیده شده که این مساله از طرف زوج ها جدی گرفته نمی شود تا جایی که هنگامی که وارد زندگی مشترک می شوند این عدم آگاهی باعث بروز مشکلات بسیار جدی در بین آنها می گردد. زیرا مسایل جنسی امری غریزی است و خواه یا ناخواه باید درباره نحوه برخورد صحیح با آن آگاهی های لازم را کسب نمود در غیر اینصورت بروز مشکلات امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

صحبت کردن با یک مشاور جنسی در دوره ی قبل ازدواج و یا در حین زندگی مشترک موجب می شود شما بدون حس خخالت و شرم بتوانید به راحتی مسائل را برای ایشان بازگو کرده و در مسایل جنسی مشورت و یاری بخواهید.

در چه عرصه هایی می توان از مشاور جنسی استفاده نمود؟

باید گفت هر موضوعی که موجب نا آرامی شما در مسائل جنسی میگردد بی شک بدست یک مشاوره ی جنسی از بین رفتنی است.مواردی در زیر به آن اشاره خواهیم کرد مواردی است که در صورت مواجهه با آنها باید با یک مشاوره ی جنسی مشورت نموده و در صورت لزوم کارهای درمان را آغاز کنید.

  • عدم رضایت جنسی توسط یکی از زوجین
  • سرد مزاجی زوجین
  • عدم آگاهی از اقدامات جنسی
  • عدم آگاهی درست از پیشنوازی
  • نداشتن دانش کافی در رابطه با مسائل مختلف
  • ناتوانی های جنسی

مسائل بالا بیشترین مسائلی است که ممکن است هر یک از افراد با آن ها رو به رو شوند. توجه نمایید که شاید در ابتدا این مسائل مهم تلقی نشوند اما در صورت تداوم مشکلات شدیدی را به وجود می آورند. پس به محض این که متوجه مشکل جنسی بین خود و همسرتان شدید با مشورت مشاور آن را حل نمایید. چرا که در طولانی مدت ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد که قابل درمان نباشند.

مشاوره روابط زناشویی
بخوانید

وظایف درمانگر جنسی

یک درمانگر جنسی می تواند به شما یاری دهد که اعتماد به نفس ضروری را در به وجود آوردن توانایی های جنسی پیدا کنید. او همینطور برای شما نشان می دهد که ارتباط جنسی فراتر از رویکرد جنسی می باشد و به شما در معالجه اضطراب در زمان ارتباط جنسی یاری خواهد کرد. همانطور که بیان شد بیشتر اشخاص با تمایلات جنسی خود درگیر می باشند و امکان دارد درمورد آن چیزی که می خواهند یا به حس کردن بپردازند به تضاد دچار شوند یا اصلاً این را نمی دانند که دارای چه حسی می باشند.

درمانگر جنسی می‌تواند در کم شدن این تضادها به افراد کمک کند و  تمرین هایی را برای آنها ارائه خواهد داد که با کمک آن بتوانند احساس های خوب خود را به شناسایی کنند.

بررسی ارتباط جنسی

ارتباط جنسی میتواند یک مسئله ناراحت کننده برای بیشتر افراد باشد.بعضی از زنان و مردان هستند که در هنگام کودکی و بزرگسالی مورد سوء استفاده جنسی واقع شده اند که این عمل می‌تواند حس رضایت و اعتماد از ارتباط جنسی را از شخص بگیرد‌. این امر اتفاقی است که به تنهایی از عهده برطرف کردن آن برنمی‌آیید به همین خاطر بهتر است حتما از یک مشاوره جنسی یاری بگیرید .همچنین امکان دارد تجربه بدی از رابطه جنسی با همسر خود داشته باشید که مشاوره جنسی می‌تواند به درک کردن این تجرب ه‌ها و گذر از گذشته به شما یاری دهد.

پایه‌ های ارتباط جنسی

اگر جزو زوج هایی هستید که مدت زیادی از زندگی مشترکتان نگذشته است ممکن است در مورد مسایل جنسی با یکدیگر مشکلاتی داشته باشید که  این امر بدلیل کم تجربگی و کمبود دانش شما در این زمینه می باشد. این مشکلات ممکن است باعث تضعیف پایه‌ های ارتباط جنسی شما شده و در نتیجه با دردسرهای فراوانی رو به‌ رو شوید. مشکلات جنسی در اکثر مواقع از طرف زوج ها جدی گرفته نمی‌شود و زنان و مردانی که برای یک سرماخوردگی ساده ی خود به پزشک مراجعه می‌کنند اغلب از بازگو کردن مشکلات جنسی طفره می روند. در چنین مواردی پیش از هر چیز باید قبول کنید که در ارتباط با مسئله های جنسی کم تجربه هستید و احتیاج به اطلاعات بیشتری دارید.

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران
بخوانید

این اطلاعات با صحبت کردن به صورت صادقانه با همسرتان به وجود می‌آید. علاوه بر آن مشورت گرفتن از یک مشاور با تجربه  در این زمینه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. یکی از بزرگترین فواید گفتگو در این زمینه این است که متوجه نقاط ضعف و کارهای اشتباه خود می شوید. همچنین درمی یابید که شخص مقابل شما چه انتظارهایی را از رابطه زناشویی با شما دارد و شما چگونه می توانید به خواسته های او پاسخ دهید.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره جنسی با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

 

سوالات رایج:

  • سلام من مردی 44 ساله هستم که سه فرزند دارم. در این مدت تمام تلاشم را برای رفاه خانواده کرده ام و از هیچ چیزی فروگذار نکرده ام. اما چند ماهی است که با خانمی 27 ساله آشنا شده ام حتی اگر چند ساعت صداشون و نشنوم عذاب می کشم. اما از طرفی هم عذاب وجدان دارم درباره خانوادم واقعا نمیدونم باید چیکارکنم؟

دوست عزیز مطمئنا در هر رابطه ای در ابتدا افراد تلاش می کنند تا نهایت انعطاف را نشان بدهند و به همین دلیل است که دوران نامزدی یکی از بهترین دوران ها برای افراد است. اما باید دقت داشته باشید که ادامه این رابطه آیا ارزش این را دارد که رابطه شما با همسرتان از بین برود؟ فرزندان شما چه واکنشی نشان خواهند داد؟ بهتر است که پیش از هر موضوعی دقت کنید که آیا لذتی کوتاه مدت را می توان جایگزین خوشبختی کرد که سال ها برای آن زحمت کشیده اید یا خیر.

  • سلام من و همسرم 8 ساله که با هم ازدواج کردیم و یک پسر داریم. ازدواج ما کاملا سنتی بود و علائق کمی بین ما مشترک بود. از نظر بقیه ما زندگی بی نقصی داریم اما من خودم می دونم که روابط عاطفی بین ما خیلی کمرنگه . البته رابطه زناشویی خوبی داریم اما خالی از عشق هست. من اوایل سعی می کردم که خیلی عاشقانه برخورد کنم اما همسرم هیچ واکنشی نداشت منم بیخیال شدم. همیشه فکر می کردم که باید عشق تو زندگی باشه ولی نیست.

به نظر میرسه شما از همسرتون درخواست رفتاری رو دارید که بلد نیست یا نمیتونه انجام بده. تصویری که ارائه کردید از زندگیتون بسیار سرد هست در صورتی که ممکنه به این بدی نباشه . به شما پیشنهاد می کنیم که در باره علائق همسرتون و رفتارهاش آگاهی بیشتری کسب کنید و به یک زوج درمانگر برای حل مسائلتان مراجعه کنید.

  • سلام من همسرم پیش خودم کار میکنه و شاغله. اما از وقتی که ایشون اومده مشکلات بسیار زیادی برای من پیش اومده . همیشه خونه به هم ریخته اس و هیچ غذایی نداریم. با این وجود من باید همیشه سرکار غذا بگیرم که هزینه هامو افزایش داده. از طرفی ی روز خاننمم سرش درد میکنه یه روز با خواهرش دعواش شده باید برسم خونه. بهشم میگه برو ی جا دیگه کار کن قبول نمیکنه. نه من میتونم درست کار کنم نه زندگیم شرایط خوبی داره. نمیدونم باید با قاطعیت مجبورش کنم که دیگه کار نکنه یا نه ؟

به نظر میرسه شما نیم تونید با همسرتون به راحتی گفتگو و مذاکره کنید. کما اینکه وقتی همسرتون داره کار بیرون انجام میده پس طبیعتا کارهای منزل باید بین شما تقسیم بشه و انتظار اینکه هم شاغل باشن و هم کارهای خونه رو کامل انجام بدن غیر منطقیه. پیشنهاد ما اینه که با همسرتان درباره شرایط مشورت کنید ودر صورت نیاز به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

درمان واژینیسموس
بخوانید
سایر مطالب :
روانشناسی ازدواج
مشاوره ازدواج
مواجهه با شکست عشقی 
مشاوره درمان افسردگی 
مشاوره کودک
روانشناسی خانواده 
مشاوره خانواده 
دکتر مشاوره خانواده 
مشاوره زندگی مشترک 

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

7663
7662
مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی

avatar
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
فرشته
مهمان
فرشته

سلام 16سالمه و مدتی است ک با پسری اشنا شدم خیلی بهم علاقه مند هستیم چند وقته از من درخاست رابطه جنسی کرده ولی من نمیتونم ب خواستش تن بدم یجور انگار عذاب وجدان دارم بنظرتون کار درستی ک واستشو رد میکنم

نگار
مهمان
نگار

هرجای دنیا که باشی اینو بدون‌که اگر هم خواستی انجامش بدی مراقب باشی.بهداشت رو رعایت کنی و جلوگیری ‌کنی از اتفاقات ناگوار و اینکه بدونی چه کاری انجام بدی برای مراقبت از خودت که خدایی نکرده دچاره حاملگی،بیماری و غیره نشی
اما تا جایی که میتونی خودت رو آسون عرضه نکن‌ و انجامش نده به‌ خاطر هرکسی که ادعای دوست داشتن میکنه

خدیجه
مهمان
خدیجه

نه باعث میشه بدبخت بشی وازخانواده رانده بشی پرده تورو پاره میکنه درد داره مه

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

اصلاا همچین کاری نکن من خودم 17 سالمه …وقتی پسری در روابطش همواره به دنبال سکس و یا حفای سکی و جنسی هست ازش دوری کن و رابطت را قطع !! … با پاکی وشرافت خودت بازی نکن

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

با سلام … خسته نباشید … من امیرحسین هستم و ۱۷ سالمه …من هم توان جنسی بالای دارم و هم به دلیل داشتن توان جنسی بالا شهوت و تحریک زیادی …. متاسفانه خود ارضایی میکنم و هر کاری میکنم جلوشا بگیرم تنها ۲ تا ۳ روز دوام میارم و بعدش دوباره … فیلم پورن چون میدونم خیلی بده سعی کردم کمتر ببینم و اگه خود ارضایی میکنم با فیلم های اماتور و عادی باشه … خلاصه میخوام کمک کنید تو این مواردی که دوستان دیگه نوشتن اصلااا راهکاری ندادید ..لطفا یه پیشنهاد راهکار چیزی بدید که بتونیم کمش کنیم لااقل… بیشتر بخوانید »

مهسا
مهمان
مهسا

صددرصد کسی ک ادمو دوست داشته باشه واقعا از این مدل درخواست‌ها نمیکنه

علیرضا
مهمان
علیرضا

سلام من همسرم رابطه خیلی خوبی داریم اما وقع نزدیکی زود خسته میشود و اصرار میکند ک تمام کنم و اصلا دوس ندارم اینجوری باشه رابطمون راهنمایی کنیین ممنون

زهرا
مهمان
زهرا

چجوری میتونم وقت بگیریم برای مشاوره جنسی؟

مدیر سایت
مدیر
مدیر سایت

برای دیدن رزومه مشاوران ما به لینک مشاوران مراجعه کنید و برای رزرو وقت نیز اینجا کلیک کنید. یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

m
مهمان
m

من مشکل واژینیسموس دارم باید چیکار کنم ؟

مدیر سایت
مدیر
مدیر سایت

پیشنهاد ما اینکه حتما در اسرع وقت به یک مشاور روانشناسی مراجعه کنید و با استفاده از تکنیک هایی این مشکل رو حل کنید

س
مهمان
س

سلام من خیلی با همسرم مشکل دارم ، احساس خوبی ندارم در رابطه .

مدیر سایت
مدیر
مدیر سایت

موضوعی که مطرح کردید خیلی کلی هست و دقیقا مشخص نیست چرا مشکل دارید با ایشون . بهتون پیشنهاد می کنم در اولین قدم با خودتون رو راست باشید و این مشکلات رو بررسی کنید و سعی کنید حلشون کنید و در این رابطه از همسرتون هم کمک بگیرید. در صورتی که حل مشکلات امکان پذیر نیست حتما به یک روانشناس مشکلات زناشویی مراجعه کنید. مطمئن باشید که صرف زمان باعث میشه در طولانی مدت رضایت بیشتری از زندگی داشته باشید

الکس
مهمان
الکس

سلام برای من سوال هست که آیا همه ی زن و مرد ها با هم رابطه دارند

نام *رضا تهرانی
مهمان
نام *رضا تهرانی

سلام
پسری هستم که احساس تنهایی میکنم شرایط ازدواج را ندارم از طرفی هم نمیخواهم دختری را مورد آزار جنسی قرار بدهم,از خودارضایی هم خوشم نمی آید.
قبلا با دخترها دوست بوده ام وقتی رابطه جنسی وجودداشته باشد و منجر به ازدواج نشود دختر ها احساس بدی نسبت به خود و طرف مقابل پیدا میکنندانگار مورد آزار قرارگرفته اند
چه کنم از صیغه هم بدم می آید

نگار
مهمان
نگار

سلام خسته نباسید.
۶ماه هست که ازدواج کردم‌ و من در موقع دخول احساس درد میکنم نه دردی که داخل لگنم‌ پخش‌بشه‌ انگار که یک نوع درد همراه با سوزشه و این که توی این‌وضعیت شیوع کرونا به پزشک مراجعه نمیتونم‌کنم…ااین‌ درد رو از ابتدا داشتم و اونقدر جدی نمیگرفتم..و این‌که از نظر روحی هم‌ کاملا اوکی هستم.اما علتش نمیدونم چیه و اینکه چه دارویی توی این‌زمینه کمکم میکنه

daruos
مهمان
daruos

سلام.. من حس ب هم جنس دارم حس مفعول بودن و این حس اذیتم میکنه .‌ هیچ جور نتونستم ترک کنم شهوتم خیلی زیاده نمیتونم جلوشو بگیرم … مفعول بودن ازارم میده .‌ میشه حل کرد این مسله رو لطفا کمک کنید

مبینا
مهمان
مبینا

سلام من ۱۵سالمه .
قبلا که درباره پرده بکارت اطلاعات کافی نداشتم جسمی رو وارد خودم کرد ولی هیچ درد و یا خونریزی نداشت ایا من پرده بکارتم رو از دست دادم؟

تماس با ما نوبت دهی سریع