مشاور جنسی

مشاور جنسی

مشاوره جنسی


وجود یک مشاوره جنسی یکی از مسائل بسیار مهم در روند زندگی زناشویی است. مشاوره ی جنسی موجب می شود از بسیاری از آسیب ها در روابط زناشویی جلوگیری گردد و منجر به زندگی آرامش بخش و شیرین برای هر دو طرف شود. بنابراین آگاهی از مسائل جنسی به طور دقیق در حل مشکلات جنسی افراد بسیار تاثیر گذار است. چرا که بیشتر مسائل و مشکلات در زندگی زناشویی زمانی به وجود می آیند که افراد بنابر دلایلی اعم از عدم آگاهی از مسائل جنسی و یا نا توانی در ارضای نیاز های جنسی یک دیگر موجب ایجاد نارضایتی در یکدیگر می شوند.

مشاوره جنسی

مشاوره ی جنسی عبارت است از مراجعه به یک مشاور و روانشناس و حل مسائل و مشکلات و یا آگاهی از چگونگی برقراری ارتباط جنسی. مشاوره جنسی از مهم ترین مسائل برای قدم نهادن به عرصه ی ازدواج است. اگر شما در عرصه ی ازدواج هستید و به زودی تصمیم به این امر گرفته اید به شما توصیه می کنیم حتما به همراه همسر خود به یک مشاور جنسی مراجعه کنید. (بهتر است روند مراجعه به مشاور بصورت تکی انجام شود).

متاسفانه دیده شده که این مساله از طرف زوج ها جدی گرفته نمی شود تا جایی که هنگامی که وارد زندگی مشترک می شوند این عدم آگاهی باعث بروز مشکلات بسیار جدی در بین آنها می گردد. زیرا مسایل جنسی امری غریزی است و خواه یا ناخواه باید درباره نحوه برخورد صحیح با آن آگاهی های لازم را کسب نمود در غیر اینصورت بروز مشکلات امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

صحبت کردن با یک مشاور جنسی در دوره ی قبل ازدواج و یا در حین زندگی مشترک موجب می شود شما بدون حس خخالت و شرم بتوانید به راحتی مسائل را برای ایشان بازگو کرده و در مسایل جنسی مشورت و یاری بخواهید.

در چه عرصه هایی می توان از مشاور جنسی استفاده نمود؟

باید گفت هر موضوعی که موجب نا آرامی شما در مسائل جنسی میگردد بی شک بدست یک مشاوره ی جنسی از بین رفتنی است.مواردی در زیر به آن اشاره خواهیم کرد مواردی است که در صورت مواجهه با آنها باید با یک مشاوره ی جنسی مشورت نموده و در صورت لزوم کارهای درمان را آغاز کنید.

  • عدم رضایت جنسی توسط یکی از زوجین
  • سرد مزاجی زوجین
  • عدم آگاهی از اقدامات جنسی
  • عدم آگاهی درست از پیشنوازی
  • نداشتن دانش کافی در رابطه با مسائل مختلف
  • ناتوانی های جنسی

مسائل بالا بیشترین مسائلی است که ممکن است هر یک از افراد با آن ها رو به رو شوند. توجه نمایید که شاید در ابتدا این مسائل مهم تلقی نشوند اما در صورت تداوم مشکلات شدیدی را به وجود می آورند. پس به محض این که متوجه مشکل جنسی بین خود و همسرتان شدید با مشورت مشاور آن را حل نمایید. چرا که در طولانی مدت ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد که قابل درمان نباشند.

وظایف درمانگر جنسی

یک درمانگر جنسی می تواند به شما یاری دهد که اعتماد به نفس ضروری را در به وجود آوردن توانایی های جنسی پیدا کنید. او همینطور برای شما نشان می دهد که ارتباط جنسی فراتر از رویکرد جنسی می باشد و به شما در معالجه اضطراب در زمان ارتباط جنسی یاری خواهد کرد. همانطور که بیان شد بیشتر اشخاص با تمایلات جنسی خود درگیر می باشند و امکان دارد درمورد آن چیزی که می خواهند یا به حس کردن بپردازند به تضاد دچار شوند یا اصلاً این را نمی دانند که دارای چه حسی می باشند.

درمانگر جنسی می‌تواند در کم شدن این تضادها به افراد کمک کند و  تمرین هایی را برای آنها ارائه خواهد داد که با کمک آن بتوانند احساس های خوب خود را به شناسایی کنند.

بررسی ارتباط جنسی

ارتباط جنسی میتواند یک مسئله ناراحت کننده برای بیشتر افراد باشد.بعضی از زنان و مردان هستند که در هنگام کودکی و بزرگسالی مورد سوء استفاده جنسی واقع شده اند که این عمل می‌تواند حس رضایت و اعتماد از ارتباط جنسی را از شخص بگیرد‌. این امر اتفاقی است که به تنهایی از عهده برطرف کردن آن برنمی‌آیید به همین خاطر بهتر است حتما از یک مشاوره جنسی یاری بگیرید .همچنین امکان دارد تجربه بدی از رابطه جنسی با همسر خود داشته باشید که مشاوره جنسی می‌تواند به درک کردن این تجرب ه‌ها و گذر از گذشته به شما یاری دهد.

پایه‌ های ارتباط جنسی

اگر جزو زوج هایی هستید که مدت زیادی از زندگی مشترکتان نگذشته است ممکن است در مورد مسایل جنسی با یکدیگر مشکلاتی داشته باشید که  این امر بدلیل کم تجربگی و کمبود دانش شما در این زمینه می باشد. این مشکلات ممکن است باعث تضعیف پایه‌ های ارتباط جنسی شما شده و در نتیجه با دردسرهای فراوانی رو به‌ رو شوید. مشکلات جنسی در اکثر مواقع از طرف زوج ها جدی گرفته نمی‌شود و زنان و مردانی که برای یک سرماخوردگی ساده ی خود به پزشک مراجعه می‌کنند اغلب از بازگو کردن مشکلات جنسی طفره می روند. در چنین مواردی پیش از هر چیز باید قبول کنید که در ارتباط با مسئله های جنسی کم تجربه هستید و احتیاج به اطلاعات بیشتری دارید.

این اطلاعات با صحبت کردن به صورت صادقانه با همسرتان به وجود می‌آید. علاوه بر آن مشورت گرفتن از یک مشاور با تجربه  در این زمینه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. یکی از بزرگترین فواید گفتگو در این زمینه این است که متوجه نقاط ضعف و کارهای اشتباه خود می شوید. همچنین درمی یابید که شخص مقابل شما چه انتظارهایی را از رابطه زناشویی با شما دارد و شما چگونه می توانید به خواسته های او پاسخ دهید.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره جنسی با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

سایر مطالب :
روانشناسی ازدواج
مشاوره ازدواج
مواجهه با شکست عشقی 
مشاوره درمان افسردگی 
مشاوره کودک
روانشناسی خانواده 
مشاوره خانواده 
دکتر مشاوره خانواده 
مشاوره زندگی مشترک 

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

7663
7662
مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی | مشاوره جنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *