به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره تحصیلی

مشاور آیا به مشاوره تحصیلی نیاز دارم؟ مشاور ازدواج مشاور تحصیلی چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

راه های زیادی برای موفقیت وجود دارد که بسیاری از افراد ترجیح می دهند آن را از طریق تحصیل و درس خواندن دنبال کنند. موفقیت تحصیلی امری اکتسابی است که یا اموختن برخی مهارت های و توانایی کنترل مهارت ها به خوبی میسر می شود. این موارد را می توان از مشاوره تحصیلی و صحبت با روانشناس تحصیلی طلب نمود. شما با این مشاوره به خوبی می توانید استعداد های و نقاط مثبت خود را تقویت کنید و نقاط منفی خود را کنترل و کاهش دهید.

آیا به مشاوره تحصیلی نیاز دارم؟

روانشناس تحصیلی بر روی روش های یادگیری بهتر افراد و چگونگی تنظیم یادگیری به گونه ای تمرکز دارند که مطالب موردنظر قابل درک باشند. مشاوره تحصیلی فقط به شیوه های تفکر افراد نگاه نمی کند، بلکه به شیوه های تأثیر عواطف، رفتارها و محیط ها بر یادگیری نیز توجه دارند. اگر به دنبال یافتن یک مسیر درست در تحصیل خود هستید به مشاور تحصیلی نیاز دارید.

اکثر افراد روانشناس تحصیلی در سیستم آموزش و پرورش و با کودکان کار می کنند. آن ها از مدارس بازدید می کنند یا در مدرسه کار می کنند و اغلب فقط به عنوان “مشاور مدرسه” از آنها نام برده می شود. اما بسیاری از آنها به طور مستقل کار می کنند، به این معنی که در صورت انتخاب می توانید به صورت خصوصی با آنها کار کنید.

مشاور تحصیلی فقط با دانش آموزان کار نمی کند. بلکه با کارمندان، معلمان، مدیران، تیم های منابع انسانی، سازمان ها، سیستم حقوقی و دولت نیز کار می کنند. اگر بزرگسالی هستید که ناتوانی در یادگیری دارید یا آزمون مهمی مانند کنکور دارید و نیاز به مشاوره و برنامه ریزی دارید، مشاوره تحصیلی برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

آیا فرزندم به مشاوره تحصیلی نیاز دارد؟

دلایل زیادی وجود دارد که کودک یا نوجوان شما می تواند از مراجعه به یک مشاوره تحصیلی بهره مند شود.برخی از این دلایل عبارتند از:

روانشناس تحصیلی

 

همچنین اگر فرزند شما یک کودک استثنایی است یا دچار مسائلی همچون اوتیسم یا بیش فعالی است که ممکن است در یادگیری یا تمرکز اختلال ایجاد کند، مشاوره تحصیلی با روانشناس تحصیلی می تواند بسیار سودمند باشد و به چگونگی رفتار با نوجوان اوتیسم و درمان بیش فعالی در نوجوانان کمک کند.

چرا ممکن است فرزند من به مشاوره تحصیلی نیاز داشته باشد؟

در شرایطی که والدین یا مدرسه احساس می کنند یادگیری کودک به روشی که می خواهند پیش نمی رود و کودک در یادگیری گیر کرده است، از یک روانشناس تربیتی (مشاوره تحصیلی) کمک گرفته می شود.

مشاور تحصیلی چگونه به فرزندم کمک می کند؟

وظیفه یک مشاور تحصیلی، جمع آوری هرچه بیشتر اطلاعات در مورد فرد است. بنابراین آنها با گرفتن یک تاریخچه کاملاً دقیق از والدین شروع می کنند. آنها می خواهند بدانند كه كودك چگونه در تمام مراحل، رشد كرده است. سپس آنها تعاملات کودک با سایر کودکان، سطح زبان و ... را به طور کلی بررسی می کنند. در آخر با شناخت مشکلات کودک، مشاور تحصیلی درمان یا برنامه های پیشنهادی را به والدین ارائه می دهد.

مشاور تحصیلی چگونه استعداد یابی می کند؟

مشاور تحصیلی با انجام تست های روانشناسی متفاوت، ابعاد مختلف شخصیتی افراد را بررسی می کند. برای مثال علایق، شخصیت فرد، درون گرایی و برون گرایی و موارد مختلف دیگر. سپس مناسب ترین رشته یا شغل را با توجه به استعدادهای شخص پیشنهاد می کند.

مشاوره تحصیلی چقدر طول می کشد؟

زمان مشاوره و روند آن به مسائل و مشکلات مراجع بستگی دارد. برای مثال ممکن است یک مدرسه یا سازمان، به صورت دائمی نیاز به مشاور تحصیلی داشته باشند. یا ممکن است یک نوجوان برای آزمون کنکور خود، برای یک سال از مشاوره تحصیلی بهره گیرد.

آیا مشاور تحصیلی با کودکان استثنایی نیز کار می کنند؟

بله. از تخصص مشاوران تحصیلی، کار کردن با کودکان استثنایی است که ممکن است اختلال در یادگیری داشته باشند.

احساس می کنم کودک من علائم افسردگی دارد. آیا مشاوره تحصیلی مفید است؟

بله! مشاوران تحصیلی، روانشناسانی هستند که در زمینه تحصیلات و یادگیری تخصص دارند. این مشاوران می توانند به کودک شما در درمان مشکلات سلامت روان و بهبود عملکرد تحصیلی کمک کنند. همچنین اگر کودک شما نیاز به روانشناس داشته باشد، مشاور تحصیلی می تواند شما را به آن شخص ارجاع دهد.

آیا همه مشاوران تحصیلی، روانشناس هستند؟

خیر! متاسفانه در بسیاری از مدارس یا مراکز، مشاوران تحصیلی اشخاصی هستند که رشته ای جز روانشناسی خوانده اند و در برنامه ریزی تحصیلی تجربه کسب کرده اند. بهتر است برای بهره مندی بیشتر از مشاوره تحصیلی، به مراکزی مراجعه کنید که روانشناسان آموزشی در آن مشغول به کار هستند.

4.6/5 - (144 امتیاز)

روانشناس تحصیلی چه کسی است؟

مشاوره تحصیلی، صحبت با روانشناس تحصیلی و آموزشی است که با مشارکت خانواده ها و سایر متخصصان برای کمک به کودکان و جوانان در دستیابی به توانایی های کامل خود کار می کنند. آنها از آموزش خود در روانشناسی و دانش رشد کودک برای ارزیابی مشکلاتی که کودکان ممکن است در یادگیری خود داشته باشند، استفاده می کنند. آنها در مورد چگونگی کمک مدارس به کودکان در یادگیری و رشد، مشاوره و آموزش می دهند.

روانشناس تحصیلی همچنین بهترین روش ها، سیاست ها و تحقیقات مربوط به چگونگی یادگیری را می دانند. و در حوزه های زیر تخصص دارند:

تخصص روانشناس تحصیلی:

 

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی ؛ تلفنی ، حضوری و آنلاین

همانطور که می دانید مشاوره در هر زمینه ای به افزایش بازده در آن زمینه کمک شایانی می کند ، زیرا در مشاوره ، مشاور به کمک دانش و تجربه خود فرد را به شیوه های درست راهنمایی می کند در نتیجه عملکرد فرد در انجام آن کار بهبود می یابد . مشاوره تحصیلی نیز از این امر مستثنا نیست . بنابراین برای داشتن برنامه ای بهتر در زمینه تحصیل فرزندان خود و افزایش بازده آن ها در زمینه مطالعه می توانید از روانشناس تحصیلی استفاده کنید .

اگر قصد اتخاذ روانشناس تحصیلی خوب را دارید از طریق روان آرام می توانید به صورت تلفنی آنلاین و حضوری به آن بپردازید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با فواید این مشاوره آشنا کنیم و در انتها با معرفی یک کلینیک مشاوره شما را به بهره گیری از یک مشاوره خوب راهنمایی کنیم .

مشاوره تحصیلی

فواید مشاوره تحصیلی چیست ؟

مدیریت زمان :

یکی از فواید مشاوره تحصیلی و روانشناس تحصیلی مدیریت زمان می باشد . حال ممکن است این سوال پیش بیاید که مدیریت زمان چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مدیریت زمان همان نحوه صحیح استفاده از زمان می باشد . به بیان ساده تر می توان مدیریت زمان را اینگونه تعریف کرد : چه کاری را در چه زمانی انجام بدهیم و برای هرکار چقدر زمان نیاز است .

مدیریت زمان یک مسئله مهم در تحصیل دانش آموزان به خصوص دانش آموزان کنکوری می باشد . اگر مدیریت زمان به درستی صورت پذیرد پیشرفت تحصیلی به وضوح قابل مشاهده است . برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید :

دو دانش آموز کنکوری را در نظر بگیرید . فرض کنید هر دوی آن ها به طور میانگین روزانه چهار ساعت درس می خوانند . نفر اول روزی دو ساعت در تایم صبح و دو ساعت در تایم عصر در ساعاتی خاص به مطالعه می پردازد و نفر دوم یک روز شش ساعت ، یک روز پنج ساعت ، یک روز دو ساعت و یک روز اصلا مطالعه نمی کند . نفر اول به کمک روانشناس تحصیلی بیست ساعت تایم روزانه خود را می تواند به درستی برنامه ریزی کند و تفریحات خود در هر روز بسته به میل خودش برسد و در کنار درس خواندن از زندگی خود نیز لذت ببرد . اما نفر دوم بدون مشاوره تحصیلی دچار بی نظمی در مطالعه است و نمی تواند زمان خود را به درستی مدیریت کند و همواره ممکن است در نحوه مطالعه خویش دچار مشکل شود . مثلا یک روز به بهانه گردش اصلا درس نمی خواند و با خود می گوید روز بعد دوبرابر درس می خوانم اما این وقفه زمانی بازده کارش را به پایین می کشد . همچنین ممکن است برنامه اون روزی که برای مطالعه بیشتر انتخاب کرده کشش اون مدت مطالعه را نداشته باشد و او معمولا با معضل زمان روبرو است و اگر با این گونه افراد صحبت کنید همواره از کمبود وقت نالان هستند .

به کمک این مشاوره می توانید با نحوه مدیریت زمان آشنا شوید و علاوه بر اینکه به کارهای خود می رسید می توانید عملکرد خویش را نیز بهبود ببخشید .

کمک مشاور برای درس خواندن

مطالعه درس ها به شیوه های مختلف صورت می گیرد به طور مثال بعضی از افراد ترجیح می دهند تا هر روز یک کتاب را بخوانند . بعضی افراد دوست دارند چند کتاب را در یک روز مطالعه کنند . بعضی ترجیح می دهند بعضی از کتاب ها را بیشتر مطالعه کنند . برخی ترجیح می دهند مطالب را تستی کار کنند و کمتر به مفاهیم بپردازند . برخی دوست دارند بیشتر به مفاهیم بپردازند و کمتر تست تمرین کنند . شما به کمک روانشناس تحصیلی در جلسات مشاوره تحصیلی بر اساس ویژگی های خود برنامه ریزی می کنید.

همان گونه که می بینید سلیقه های مطالعاتی متفاومت است و می تواند بسته به شخصیت افراد متنوع باشد . مشاوره تحصیلی می تواند به شما کمک کند تا به یک روش بهینه برای مطالعه دروس خود دست یابید . دستیابی به یک روش بهینه در مطالعه می تواند به بهبود عملکرد شما در درس ها کمک شایانی بکند .

بنابراین برای داشتن یک برنامه درست تحصیلی برای مطالعه دروس خود می توانید از روانشناس تحصیلی استفاده کنید .

برطرف کردن یا کاهش نقاط ضعف درسی به کمک مشاوره :

فرض کنید در درسی یا دروسی مشکل دارید . یک روانشناس تحصیلی خوب به کمک یک برنامه خوب و ایجاد انگیزه در مطالعه آن درس یا دروس می تواند به بهبود عملکرد شما در آن کمک کند . بنابراین مشاوره تحصیلی ممکن است به تقویت شما در دروسی که در آن مشکل دارید مفید واقع شود .

بهبود تراز کل شما در کل دروس :

یک روانشناس خوب در مشاوره تحصیلی می تواند یک برنامه کلی برای نحوه درست مطالعه به شما ارائه دهد . شما با رعایت نکات این برنامه می توانید به مرور زمان در درس هایتان پیشرفت کنید و اگر یک تراز کلی از میزان پیشرفت خود در دروستان بگیرید به احتمال زیاد با عددی مثبت روبرو خواهید شد . زیرا در مشاوره ها معمولا راه های خوبی برای رسیدن به مقصود پیشنهاد می شود و عمل کردن آن معمولا با موفقیت همراه است .

اکنون که با فواید مشاور تحصیلی آشنا شدید پس بهتر است تا بدون فوت وقت به کمک این نوع مشاوره امکان پیشرفت را برای خود به وجود آورید .

مرکز مشاوره روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید به وسیله روانشناس تحصیلی ما در این کلینیک از یک مشاوره خوب بهره ببرید . به منظور این کار می توانید از طریق زیر با ما ارتباط برقرار کنید

283 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
یلدا
6 روز قبل

سلام
پسر کنکوری دارم با اینکه باهوش هست ولی زیاد برای درس زحمت نمیکشه میشه براش کاری کرد به نظرتون ؟

:))
1 ماه قبل

سلام من کلاس هشتم هستم و پارسال میخواستم ترک تحصیل کنم اما مدیرم و خانوادم نزاشتن اما من اصلا به درس هیچ علاقه ای ندارم و به اجبار دارم درس میخونم الان ی فکری به ذهنم رسیده من وقتی میرم مدرسه اما به درس گوش نمیدم پس چرا برم رفتنم با نرفتنم هیچ فرقی نداره اما برای اینکه عقب نیوفتم از درسم میخوام فقط موقع هایی که امتحان داریم بخونم و برم امتحان بدم اما مدرسه نرم میشه منا راهنمایی کنید

Last edited 1 ماه قبل by :))
سمیرا
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر.یه دختر ۱۸ ساله هستم،رشته من انسانیه و امثال سال آخرم.بشدت به بازیگری علاقه مند و استعداد دارم.برای بازیگر شدن اصلا مهم نیست رشته تحصیلی چی باشه و تحصیلات ملاک نیست.اما خب علاقه دارم تحصیلاتم رو تا لیسانس یا فوق لیسانس ادامه بدم،چون دوست دارم محیط دانشگاه رو تجربه کنم و به استقلال مالی برسم.یعنی میخوام شغل دومم رو انتخاب کنم،چون سینما تضمین ندارع که همیشه منبع درآمدم باشه ولی متاسفانه نمیدونم چه رشته ای رو انتخاب کنم،از طرفی رشتم اول تجربی بود بعداً عوض کردم رفتم انسانی،نمیخوام پشیمونی انتخاب رشته اشتباه برام تکرار بشه.۵ سال کلاس زبان رفتم ،دیپلم دارم،زبانم رو هم تا تافل ادامه میدم به امید خدا‌.رشته های مورد علاقم زبان انگلیسی که البته تو محیط آموزشگاهم شرایط ادامه دادنشو دارم،روانشناسی،زبان فرانسه.حالا کدومو انتخاب کنم.عده ایم میگن همون سینما بخون ولی خب میترسم موفق نشم اونوقت درآمد دیگه ای نداشته باشم.

نوری
3 ماه قبل

سلام پسرم کلاس هشتم هست و داروی ویاس مصرف میکند با این که تمام مطالب رو بصورت شفاهی کاملا عالی جواب می دهد ولی متاسفانه نمی نواند ورقه امتحانی رو بنویسد لطفا راهنمایی فرمایید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  نوری

سلام دوست عزیز؛ قائدتا فرزندتون تحت نظر یک روانپزشکی داره این دارو رو مصرف میکنه که پیش از این ایشون رو ارزیابی و ویزیت کرده و درمورد مشکلات فرزندتون اطلاعات بیشتری داره. پس در درجه اول با ایشون مطرح کنید و راهنمایی بگیرید. در درجه دوم پیشنهاد میشه با یک متخصص اختلال یادگیری هم صحبت کنید.

امامیان
4 ماه قبل

سلام من یه دانش آموز کنکوری ام.یه خواهر ۸ ماهه دارم چون صداش موقع مطالعه اذیت میکنه مجبور میشم از گوش گیر استفاده کنم.و این باعث پیشه صدای خودم به گوش خودم ضعیف تر میرسد. میخوانم بدونم در این صورت کیفیت درس پایین مباد یا نه؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
3 ماه قبل
پاسخ به  امامیان

سلام دوست عزیز؛ اگه این کار باعث افزایش تمرکزتون میشه احتمالا کیفیت مطالعه تون بالاتر هم بره. بستگی به میزان توجه و تمرکزتون داره. وگرنه لزومی نداره هنگام مطالعه صدای خودتون رو بشنوید.

آوینا
4 ماه قبل

سلام من رشته انسانی هستم پایه یازدهم و دوست دارم دررشته روانشناسی موفق بشم ولی نمی دونم چه کار کنم که موفق بشم

الهام
5 ماه قبل

سلام من می‌خوام وارد پایه دهم شم و هدایت تحصیلیم رو دریافت کردم ولی متأسفانه از رشته های نظری فقط انسانی رو آوردم
من هدفم رشته ریاضیه ولی تو راهنمایی خوب درس نخوندم ولی اگه بخوام و تلاش کنم موفق میشم امتحان پایانی نهم رو با ۱۰ پاس شدم الان اگه بخوام برای هدایت تحصیلی دوباره آزمون بدم باید حداقل ۱۶ بشم و فقط ۵ روز وقت دارم
الان واقعا سردرگمم نمیدونم چیکار کنم ۵ روز میتونم نمره ۱غ رو بیارم؟؟؟

Fatemeh
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید.
من امسال میخوام برم سال دهم و انتخاب رشته دارم..
من الان هر رشته ای بخوام میتونم برم.
تا چند وقت قبل میخواستم برم رشته تجربی ولی الان یه خورده مردد شدم بین رشته تربیت بدنی و تحربی ..
چون رشته تربیت بدنی رشته شادتری هست و درس های تئوری و عملی در کنار هم هستن.
من هم به ورزش علاقه مندم و هم به رشته های پزشکی..
و یکی از اهداف آیندم اینکه برم خارج از کشور درس بخونم..
میخواستم ببینم کدوم یکی از این رشته ها شرایط بهتری داره و شرایط بهتری برای خارج از کشور و تحصیل داره؟

فرناز
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر. من متولد نیمه دوم 1373 دیپلم و پیش دانشگاهی علوم انسانی دارم و مدرک دانشگاهم رو رشته حسابداری پیام نور گذراندم با معدل کم، میخاستم بدونم میتونم از طریق مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دبیر بشم، دبیر ادبیات یا هر چیز دیگه ای ب جز حسابداری. اگر بله دبیر چ رشته هایی امکان داره انتخاب کنم ممنون از راهنماییتون. و باید از چ طریقی میتونمانتخاب رشته کنم برای ازمون اموزش و پرورش بدم بدون دانشگاه

فاطمه
7 ماه قبل

سلام من به رشته مشاوره علاقه دارم میخواستم بدونم دانشگاه پیام نور بدون کنکورپذیرش داره والان مدرک دیپلم دارم امکانش هست؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ اطلاعات دقیق پذیرش و یا مدارک مورد نیاز برای ثبت نام هر دانشگاهی رو از خود همون دانشگاه پیگیری کنید. اگه دیپلم قدیم هستین پیش دانشگاهی لازم هست.

فاطمه
7 ماه قبل

سلام من به رشته مشاوره علاقه دارم میخواستم بدونم دانشگاه پیام نور بدون کنکورپذیرش داره والان مدرک دیپلم دارم امکانش هست؟

فاطمه
7 ماه قبل

سلام میخواستم بدونم با مدرک دیپلم در دانشگاه های بدون کنکور میتونم شرکت کنم به رشته مشاوره علاقه دارم ولی در دانشگاه علمی کاربردی این رشته تدریس نمیشه میشه راهنمایی کنین کدوم دانشگاه باید برم

فاطمه
7 ماه قبل

سلام میخواستم بدونم با مدرک دیپلم در دانشگاه های بدون کنکور میتونم شرکت کنم به رشته مشاوره علاقه دارم ولی در دانشگاه علمی کاربردی این رشته تدریس نمیشه میشه راهنمایی کنین کدوم دانشگاه باید برم

ن. ع
7 ماه قبل

سلام خانم 28ساله هستم، کنکور ارشد شرکت کردم ولی رشته داروسازی مجاز نشدم و فقط همون رشته اصلیم مهندسی شیمی رو قبول شدم، نمیدونم چه گرایشی بازارکار بهتری داره و اینکه آیا توی این سن اگر برای سراسری سال آینده شرکت کنم 29سالگی وارد رشته پرستاری بشم، شانسی برای استخدام رسمی شدن دارم؟

پروین
7 ماه قبل

سلام من خانومی ۲۶ ساله هستم ک سال ۹۲ دیپلوم معماری گرفتم و دیگه ادامه تحصیل ندادم ولی کنکور شرکت کردم الان میخوام ادامه تحصیل بدم برای رشته تجربی میشه راهنمایی کنید نمیدونم باید چ کار کنم ؟؟؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل
پاسخ به  پروین

سلام دوست عزیز؛ با مدارک تحصیلی تون مراجعه کنید به دبیرستان بزرگسالانی که رشته تجربی داره . درسهاتون رو تطبیق میدن که چه دروسی رو بگذرونید که دیپلمتون تجربی بشه.

زینب
8 ماه قبل

من 20 سالمه از رشته تجربی فارغ التحصیل شدم انتخاب رشتم به خواست پدرم بوده و الان 2 ساله پشت موندم فقط برای اینکه پدرم میخواد یه رشته سطح بالا قبول بشم ولی دیگه نمی تونم علاقم رو از دست دادم

hoda
9 ماه قبل

با سلام بنده دختر 20 ساله ایی هستم که سال انتخاب رشته به اجبار مدیر مدرسه و خانواده رفتم رشته ریاضی به اجبار 3 سال ریاضی خوندم سال اول رتبه کنکورم 21 هزار شد و سال بعدش به اجبار خانواده کنکور دادم و رتبم 6 هزار شد و الان دارم مهندسی شیمی میخونم ولی دیگه به هیچ چیز علاقه ندارم و هنوز دلم تجربی میخواد چیکار کنم؟ از اون طرف خانواده برای ایندم تصمیم میگیرن مثلا دیروز مامان بزرگم بهم گفت تو باید تو پتروشیمی کار کنی و هرچی من میگم من به رشته های مهندسی علاقه ندارم بهم میگن تو از اولشم انرژی منفی بودی و هیچ وقت درباره رشتت خوب نگفتی خسته شدم واقعا چیکار کنم ؟

ترانه
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر من 18 ساله هستم وامسال کنکور دارم و تا قبل عید خیلی تلاش میکردم تا بتونم قبول بشم ولی هرچی ازمون میدادم همش شکست میخوردم وتراز خوبی نداشتم تا اینکه مدرسه امتحان گرفت و من اون هارو هم خراب کردم و خانوادم گفتن که نمیخواد کنکور نهایی بخون و من مریضی دارم که استرس بهم وارد میشه بیماریم عود میکنه و خانوادم به خاطر شرایطم میگفتن کنکور نمیخواد بدی ولی الان کاملا برعکس شدن میگم نه باید کنکوربدی و اینا و هر دفعه هم منو تحقیر میکنن میگن فلانی خیلی بهتر از توعه و تو هیچی نیستی این حرفاشون باعث شده مدتیه همش دارم گریه میکنم بی دلیل و همش فکر خودکشی دارم و دوست داشتم انجام بدم چندبار ولی نتونستم الانم حالم بده و هروز دارن بدتر میکنن حال من رو به حدی که تمرکز ندارم و افسردگی شدید حس میکنم دارم ممنون میشم راهنماییم کنید؟

علی
9 ماه قبل

با سلام من یک دانش اموز کلاس دهمی هستم و در رشته تجربی تحصیل میکنم و از وقتی به این رشته اومدم علاقه زیادی ندارم و بیشتر بخاطر خانواده این رشته را انتخاب کردم و از بچگی به کامپیوتر علاقه داشتم میخواستم بدونم ایا خوب است من الان تغییر رشته بدم و به سمت رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم یا خیر؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز؛ موفقیت در تحصیل و اشتغال به چند آیتم مهم بستگی داره؛ 1- علاقه 2- توانمندی و استعداد 3- امکانات و شرایط موجود. این سه مورد رو بررسی کنید تا بهتر تصمیم بگیرید. میتونید از مشاور هم کمک بگیرید.

حدیث
9 ماه قبل

سلام من کلاس هفتم هستم من توی درسام ضعیف هستم نمیدونم ک چیکار کنم معلم اصلا از من راضی نیست
من خیلی دوست دارم ک در درسام موفق بشم من درس رو دوست دارم هر چی میخونم تو مغذم نمیره نمیدم چیکار کنم راه حلی دارید ک بگید

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  حدیث

سلام دوست عزیز؛ از مشاور مدرسه و یا مشاور تحصیلی کمک بگیرید تا دلایل مشکلات یادگیری شما بخوبی بررسی بشه.

زینب
10 ماه قبل

سلام من دانش آموز پایه نهم هستم و اصلأ پشتکار ندارم جوری که هر کاری رو می خوام شروع کنم چند ساعت اول خوبه اما وقتی دو باره میام سراغش دیگه نمیتونم ادامه بدم و همش فکر میکنم که الان اگه یک کار دیگه ای میکردم بهتر بود .
مثل وقتی می خوام یه درسمو بخونم اول کتابم یکم که میخونم میگم اگه جزوات معلمم رو می خواندم بهتر بود میرم جزوه ها رو یکم میخونم میگم نه اگه برم اون نکاتی که خودم نوشتم بخونم بهتره و در آخر به هیچ کدوم نمی‌رسم که بخونم می خواستم اگه امکانش هست بهم کمک کنید که چکار کنم بتونم درسمو بخونم و وقتی یه کتابمو شروع کردم تا آخر کتاب بخونم بعد برم سراغ چیز های دیگه

Last edited 10 ماه قبل by زینب
منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  زینب

سلام دوست عزیز؛ خیلی از دانش آموزان هم سن شما دچار این مشکل هستند. شما میتونید به کمک یک مشاور تحصیلی بررسی کنید ببینید چه چیزی باعث عدم تمرکز شما و یا ایجاد اضطراب میکنه که نمیتونید تا انتهای مطالعه تمرکز خودتون رو حفظ کنید. و اون رو برطرف کنید. با توجه به اینکه پایه نهم هستین توجه داشته باشید در امتحانات داخلی باید توجه داشته باشید هر معلم از چه منبعی امتحان میگیره برای هر درس. جزوه یا کتاب؟ ولی برای امتحانات نهایی در وهله اول شما باید به مطالب کتاب مسلط بشید بعد نمونه سوالات و جزوه ها. پس اول دلیل عدم تمرکزتون رو برطرف کنید بعد با توجه به زمان و تعداد دروس و منابع برنامه ریزی کنید (به کمک مشاور مدرسه یا مشاور تحصیلی) و به برنامه ریزی تون پایبند باشید تا موفق بشین.

عسل
10 ماه قبل

سلام روانشناس تحصیلیتون برای استعداد یابی تحصیلی و شغلی رو میشه معرفی کنید🙏🏻

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
10 ماه قبل
پاسخ به  عسل

سلام دوست عزیز؛ خانم عذرا عظیمی و خانم سوفیا عبداللهیان. با شماره 09905758590 تماس بگیرید.

فرزانه
11 ماه قبل

سلام من چهارسال هس اذدواج کردم ویک سال رشته تجربی خوندم میخوام ادامه تحصیل بدم دیپلمموبگیرم توهرزمینه ای ک باشه میشه کمکم کنیدکدوم رشته روبردارم

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
11 ماه قبل
پاسخ به  فرزانه

سلام دوست عزیز؛ باتوجه به اینکه چند سال فاصله افتاده، باید توی رشته ای تحصیل کنید که واقعا علاقمند باشید و با توجه به هدفتون از ادامه تحصیل،درمورد چارت دروس و آینده تحصیلی و آینده شغلی رشته هایی که میتونید انتخاب کنید، اگاهی کسب کنید.همچنین بررسی رشته های موجود در دبیرستان یا هنرستانی که قصد دارید ادامه تحصیل کنید هم کمک کننده میتونه باشه. میتونید با گرفتن لیست رشته ها و سرچ در گوگل (در مورد ماهیت و اینده هر رشته) اطلاعات خوبی کسب کنید. درنهایت مشورت با مشاور تحصیلی خیلی کمک کننده و موثر هست براتون.

نگین
11 ماه قبل

سلام من کلاس هفتم هستم من امتحان نوبت اول رو اصلا خوب ندادم و این حالم رو خیلی بد می‌کنه از این میترسم که کارنامه من معدلم از همه بچه ها پایین تر باشه و من می‌خوام برای نوبت دوم جبران کنم میشه یه برنامه ریزی درسی بهم بگین یا یه اپلیکیشن

Z.sh
11 ماه قبل

سلام وقت بخیر من توی زندگیم دچار سردرگمی شدم نمیتونم هدف اصلی زندگیم رو پیدا کنم در حال حاضر توی رشته ژنتیک تحصیل میکنم و علاقه زیادی هم به عکاسی و هم به گویندگی دارم نمیدونم از بین اینها کدوم رو باید انتخاب کنم و اصلا میشه توی اون ها به قدری موفق شد و پول زیادی در اورد؟

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره