به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره تحصیلی

مشاور آیا به مشاوره تحصیلی نیاز دارم؟ مشاور ازدواج مشاور تحصیلی چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

راه های زیادی برای موفقیت وجود دارد که بسیاری از افراد ترجیح می دهند آن را از طریق تحصیل و درس خواندن دنبال کنند. موفقیت تحصیلی امری اکتسابی است که یا اموختن برخی مهارت های و توانایی کنترل مهارت ها به خوبی میسر می شود. این موارد را می توان از مشاوره تحصیلی و صحبت با روانشناس تحصیلی طلب نمود. شما با این مشاوره به خوبی می توانید استعداد های و نقاط مثبت خود را تقویت کنید و نقاط منفی خود را کنترل و کاهش دهید.

آیا به مشاوره تحصیلی نیاز دارم؟

روانشناس تحصیلی بر روی روش های یادگیری بهتر افراد و چگونگی تنظیم یادگیری به گونه ای تمرکز دارند که مطالب موردنظر قابل درک باشند. مشاوره تحصیلی فقط به شیوه های تفکر افراد نگاه نمی کند، بلکه به شیوه های تأثیر عواطف، رفتارها و محیط ها بر یادگیری نیز توجه دارند. اگر به دنبال یافتن یک مسیر درست در تحصیل خود هستید به مشاور تحصیلی نیاز دارید.

اکثر افراد روانشناس تحصیلی در سیستم آموزش و پرورش و با کودکان کار می کنند. آن ها از مدارس بازدید می کنند یا در مدرسه کار می کنند و اغلب فقط به عنوان “مشاور مدرسه” از آنها نام برده می شود. اما بسیاری از آنها به طور مستقل کار می کنند، به این معنی که در صورت انتخاب می توانید به صورت خصوصی با آنها کار کنید.

مشاور تحصیلی فقط با دانش آموزان کار نمی کند. بلکه با کارمندان، معلمان، مدیران، تیم های منابع انسانی، سازمان ها، سیستم حقوقی و دولت نیز کار می کنند. اگر بزرگسالی هستید که ناتوانی در یادگیری دارید یا آزمون مهمی مانند کنکور دارید و نیاز به مشاوره و برنامه ریزی دارید، مشاوره تحصیلی برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

آیا فرزندم به مشاوره تحصیلی نیاز دارد؟

دلایل زیادی وجود دارد که کودک یا نوجوان شما می تواند از مراجعه به یک مشاوره تحصیلی بهره مند شود.برخی از این دلایل عبارتند از:

روانشناس تحصیلی

 

همچنین اگر فرزند شما یک کودک استثنایی است یا دچار مسائلی همچون اوتیسم یا بیش فعالی است که ممکن است در یادگیری یا تمرکز اختلال ایجاد کند، مشاوره تحصیلی با روانشناس تحصیلی می تواند بسیار سودمند باشد و به چگونگی رفتار با نوجوان اوتیسم و درمان بیش فعالی در نوجوانان کمک کند.

چرا ممکن است فرزند من به مشاوره تحصیلی نیاز داشته باشد؟

در شرایطی که والدین یا مدرسه احساس می کنند یادگیری کودک به روشی که می خواهند پیش نمی رود و کودک در یادگیری گیر کرده است، از یک روانشناس تربیتی (مشاوره تحصیلی) کمک گرفته می شود.

مشاور تحصیلی چگونه به فرزندم کمک می کند؟

وظیفه یک مشاور تحصیلی، جمع آوری هرچه بیشتر اطلاعات در مورد فرد است. بنابراین آنها با گرفتن یک تاریخچه کاملاً دقیق از والدین شروع می کنند. آنها می خواهند بدانند كه كودك چگونه در تمام مراحل، رشد كرده است. سپس آنها تعاملات کودک با سایر کودکان، سطح زبان و ... را به طور کلی بررسی می کنند. در آخر با شناخت مشکلات کودک، مشاور تحصیلی درمان یا برنامه های پیشنهادی را به والدین ارائه می دهد.

مشاور تحصیلی چگونه استعداد یابی می کند؟

مشاور تحصیلی با انجام تست های روانشناسی متفاوت، ابعاد مختلف شخصیتی افراد را بررسی می کند. برای مثال علایق، شخصیت فرد، درون گرایی و برون گرایی و موارد مختلف دیگر. سپس مناسب ترین رشته یا شغل را با توجه به استعدادهای شخص پیشنهاد می کند.

مشاوره تحصیلی چقدر طول می کشد؟

زمان مشاوره و روند آن به مسائل و مشکلات مراجع بستگی دارد. برای مثال ممکن است یک مدرسه یا سازمان، به صورت دائمی نیاز به مشاور تحصیلی داشته باشند. یا ممکن است یک نوجوان برای آزمون کنکور خود، برای یک سال از مشاوره تحصیلی بهره گیرد.

آیا مشاور تحصیلی با کودکان استثنایی نیز کار می کنند؟

بله. از تخصص مشاوران تحصیلی، کار کردن با کودکان استثنایی است که ممکن است اختلال در یادگیری داشته باشند.

احساس می کنم کودک من علائم افسردگی دارد. آیا مشاوره تحصیلی مفید است؟

بله! مشاوران تحصیلی، روانشناسانی هستند که در زمینه تحصیلات و یادگیری تخصص دارند. این مشاوران می توانند به کودک شما در درمان مشکلات سلامت روان و بهبود عملکرد تحصیلی کمک کنند. همچنین اگر کودک شما نیاز به روانشناس داشته باشد، مشاور تحصیلی می تواند شما را به آن شخص ارجاع دهد.

آیا همه مشاوران تحصیلی، روانشناس هستند؟

خیر! متاسفانه در بسیاری از مدارس یا مراکز، مشاوران تحصیلی اشخاصی هستند که رشته ای جز روانشناسی خوانده اند و در برنامه ریزی تحصیلی تجربه کسب کرده اند. بهتر است برای بهره مندی بیشتر از مشاوره تحصیلی، به مراکزی مراجعه کنید که روانشناسان آموزشی در آن مشغول به کار هستند.

4.7/5 - (51 امتیاز)

روانشناس تحصیلی چه کسی است؟

مشاوره تحصیلی، صحبت با روانشناس تحصیلی و آموزشی است که با مشارکت خانواده ها و سایر متخصصان برای کمک به کودکان و جوانان در دستیابی به توانایی های کامل خود کار می کنند. آنها از آموزش خود در روانشناسی و دانش رشد کودک برای ارزیابی مشکلاتی که کودکان ممکن است در یادگیری خود داشته باشند، استفاده می کنند. آنها در مورد چگونگی کمک مدارس به کودکان در یادگیری و رشد، مشاوره و آموزش می دهند.

روانشناس تحصیلی همچنین بهترین روش ها، سیاست ها و تحقیقات مربوط به چگونگی یادگیری را می دانند. و در حوزه های زیر تخصص دارند:

تخصص روانشناس تحصیلی:

 

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی ؛ تلفنی ، حضوری و آنلاین

همانطور که می دانید مشاوره در هر زمینه ای به افزایش بازده در آن زمینه کمک شایانی می کند ، زیرا در مشاوره ، مشاور به کمک دانش و تجربه خود فرد را به شیوه های درست راهنمایی می کند در نتیجه عملکرد فرد در انجام آن کار بهبود می یابد . مشاوره تحصیلی نیز از این امر مستثنا نیست . بنابراین برای داشتن برنامه ای بهتر در زمینه تحصیل فرزندان خود و افزایش بازده آن ها در زمینه مطالعه می توانید از روانشناس تحصیلی استفاده کنید .

اگر قصد اتخاذ روانشناس تحصیلی خوب را دارید از طریق روان آرام می توانید به صورت تلفنی آنلاین و حضوری به آن بپردازید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با فواید این مشاوره آشنا کنیم و در انتها با معرفی یک کلینیک مشاوره شما را به بهره گیری از یک مشاوره خوب راهنمایی کنیم .

مشاوره تحصیلی

فواید مشاوره تحصیلی چیست ؟

مدیریت زمان :

یکی از فواید مشاوره تحصیلی و روانشناس تحصیلی مدیریت زمان می باشد . حال ممکن است این سوال پیش بیاید که مدیریت زمان چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مدیریت زمان همان نحوه صحیح استفاده از زمان می باشد . به بیان ساده تر می توان مدیریت زمان را اینگونه تعریف کرد : چه کاری را در چه زمانی انجام بدهیم و برای هرکار چقدر زمان نیاز است .

مدیریت زمان یک مسئله مهم در تحصیل دانش آموزان به خصوص دانش آموزان کنکوری می باشد . اگر مدیریت زمان به درستی صورت پذیرد پیشرفت تحصیلی به وضوح قابل مشاهده است . برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید :

دو دانش آموز کنکوری را در نظر بگیرید . فرض کنید هر دوی آن ها به طور میانگین روزانه چهار ساعت درس می خوانند . نفر اول روزی دو ساعت در تایم صبح و دو ساعت در تایم عصر در ساعاتی خاص به مطالعه می پردازد و نفر دوم یک روز شش ساعت ، یک روز پنج ساعت ، یک روز دو ساعت و یک روز اصلا مطالعه نمی کند . نفر اول به کمک روانشناس تحصیلی بیست ساعت تایم روزانه خود را می تواند به درستی برنامه ریزی کند و تفریحات خود در هر روز بسته به میل خودش برسد و در کنار درس خواندن از زندگی خود نیز لذت ببرد . اما نفر دوم بدون مشاوره تحصیلی دچار بی نظمی در مطالعه است و نمی تواند زمان خود را به درستی مدیریت کند و همواره ممکن است در نحوه مطالعه خویش دچار مشکل شود . مثلا یک روز به بهانه گردش اصلا درس نمی خواند و با خود می گوید روز بعد دوبرابر درس می خوانم اما این وقفه زمانی بازده کارش را به پایین می کشد . همچنین ممکن است برنامه اون روزی که برای مطالعه بیشتر انتخاب کرده کشش اون مدت مطالعه را نداشته باشد و او معمولا با معضل زمان روبرو است و اگر با این گونه افراد صحبت کنید همواره از کمبود وقت نالان هستند .

به کمک این مشاوره می توانید با نحوه مدیریت زمان آشنا شوید و علاوه بر اینکه به کارهای خود می رسید می توانید عملکرد خویش را نیز بهبود ببخشید .

کمک مشاور برای درس خواندن

مطالعه درس ها به شیوه های مختلف صورت می گیرد به طور مثال بعضی از افراد ترجیح می دهند تا هر روز یک کتاب را بخوانند . بعضی افراد دوست دارند چند کتاب را در یک روز مطالعه کنند . بعضی ترجیح می دهند بعضی از کتاب ها را بیشتر مطالعه کنند . برخی ترجیح می دهند مطالب را تستی کار کنند و کمتر به مفاهیم بپردازند . برخی دوست دارند بیشتر به مفاهیم بپردازند و کمتر تست تمرین کنند . شما به کمک روانشناس تحصیلی در جلسات مشاوره تحصیلی بر اساس ویژگی های خود برنامه ریزی می کنید.

همان گونه که می بینید سلیقه های مطالعاتی متفاومت است و می تواند بسته به شخصیت افراد متنوع باشد . مشاوره تحصیلی می تواند به شما کمک کند تا به یک روش بهینه برای مطالعه دروس خود دست یابید . دستیابی به یک روش بهینه در مطالعه می تواند به بهبود عملکرد شما در درس ها کمک شایانی بکند .

بنابراین برای داشتن یک برنامه درست تحصیلی برای مطالعه دروس خود می توانید از روانشناس تحصیلی استفاده کنید .

برطرف کردن یا کاهش نقاط ضعف درسی به کمک مشاوره :

فرض کنید در درسی یا دروسی مشکل دارید . یک روانشناس تحصیلی خوب به کمک یک برنامه خوب و ایجاد انگیزه در مطالعه آن درس یا دروس می تواند به بهبود عملکرد شما در آن کمک کند . بنابراین مشاوره تحصیلی ممکن است به تقویت شما در دروسی که در آن مشکل دارید مفید واقع شود .

بهبود تراز کل شما در کل دروس :

یک روانشناس خوب در مشاوره تحصیلی می تواند یک برنامه کلی برای نحوه درست مطالعه به شما ارائه دهد . شما با رعایت نکات این برنامه می توانید به مرور زمان در درس هایتان پیشرفت کنید و اگر یک تراز کلی از میزان پیشرفت خود در دروستان بگیرید به احتمال زیاد با عددی مثبت روبرو خواهید شد . زیرا در مشاوره ها معمولا راه های خوبی برای رسیدن به مقصود پیشنهاد می شود و عمل کردن آن معمولا با موفقیت همراه است .

اکنون که با فواید مشاور تحصیلی آشنا شدید پس بهتر است تا بدون فوت وقت به کمک این نوع مشاوره امکان پیشرفت را برای خود به وجود آورید .

مرکز مشاوره روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه انواع مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید به وسیله روانشناس تحصیلی ما در این کلینیک از یک مشاوره خوب بهره ببرید . به منظور این کار می توانید از طریق زیر با ما ارتباط برقرار کنید

261 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
علی
1 ماه قبل

با سلام من یک دانش اموز کلاس دهمی هستم و در رشته تجربی تحصیل میکنم و از وقتی به این رشته اومدم علاقه زیادی ندارم و بیشتر بخاطر خانواده این رشته را انتخاب کردم و از بچگی به کامپیوتر علاقه داشتم میخواستم بدونم ایا خوب است من الان تغییر رشته بدم و به سمت رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم یا خیر؟

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز؛ موفقیت در تحصیل و اشتغال به چند آیتم مهم بستگی داره؛ 1- علاقه 2- توانمندی و استعداد 3- امکانات و شرایط موجود. این سه مورد رو بررسی کنید تا بهتر تصمیم بگیرید. میتونید از مشاور هم کمک بگیرید.

حدیث
1 ماه قبل

سلام من کلاس هفتم هستم من توی درسام ضعیف هستم نمیدونم ک چیکار کنم معلم اصلا از من راضی نیست
من خیلی دوست دارم ک در درسام موفق بشم من درس رو دوست دارم هر چی میخونم تو مغذم نمیره نمیدم چیکار کنم راه حلی دارید ک بگید

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  حدیث

سلام دوست عزیز؛ از مشاور مدرسه و یا مشاور تحصیلی کمک بگیرید تا دلایل مشکلات یادگیری شما بخوبی بررسی بشه.

زینب
1 ماه قبل

سلام من دانش آموز پایه نهم هستم و اصلأ پشتکار ندارم جوری که هر کاری رو می خوام شروع کنم چند ساعت اول خوبه اما وقتی دو باره میام سراغش دیگه نمیتونم ادامه بدم و همش فکر میکنم که الان اگه یک کار دیگه ای میکردم بهتر بود .
مثل وقتی می خوام یه درسمو بخونم اول کتابم یکم که میخونم میگم اگه جزوات معلمم رو می خواندم بهتر بود میرم جزوه ها رو یکم میخونم میگم نه اگه برم اون نکاتی که خودم نوشتم بخونم بهتره و در آخر به هیچ کدوم نمی‌رسم که بخونم می خواستم اگه امکانش هست بهم کمک کنید که چکار کنم بتونم درسمو بخونم و وقتی یه کتابمو شروع کردم تا آخر کتاب بخونم بعد برم سراغ چیز های دیگه

Last edited 1 ماه قبل by زینب
تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  زینب

سلام دوست عزیز؛ خیلی از دانش آموزان هم سن شما دچار این مشکل هستند. شما میتونید به کمک یک مشاور تحصیلی بررسی کنید ببینید چه چیزی باعث عدم تمرکز شما و یا ایجاد اضطراب میکنه که نمیتونید تا انتهای مطالعه تمرکز خودتون رو حفظ کنید. و اون رو برطرف کنید. با توجه به اینکه پایه نهم هستین توجه داشته باشید در امتحانات داخلی باید توجه داشته باشید هر معلم از چه منبعی امتحان میگیره برای هر درس. جزوه یا کتاب؟ ولی برای امتحانات نهایی در وهله اول شما باید به مطالب کتاب مسلط بشید بعد نمونه سوالات و جزوه ها. پس اول دلیل عدم تمرکزتون رو برطرف کنید بعد با توجه به زمان و تعداد دروس و منابع برنامه ریزی کنید (به کمک مشاور مدرسه یا مشاور تحصیلی) و به برنامه ریزی تون پایبند باشید تا موفق بشین.

عسل
1 ماه قبل

سلام روانشناس تحصیلیتون برای استعداد یابی تحصیلی و شغلی رو میشه معرفی کنید🙏🏻

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  عسل

سلام دوست عزیز؛ خانم عذرا عظیمی و خانم سوفیا عبداللهیان. با شماره 09905758590 تماس بگیرید.

فرزانه
2 ماه قبل

سلام من چهارسال هس اذدواج کردم ویک سال رشته تجربی خوندم میخوام ادامه تحصیل بدم دیپلمموبگیرم توهرزمینه ای ک باشه میشه کمکم کنیدکدوم رشته روبردارم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  فرزانه

سلام دوست عزیز؛ باتوجه به اینکه چند سال فاصله افتاده، باید توی رشته ای تحصیل کنید که واقعا علاقمند باشید و با توجه به هدفتون از ادامه تحصیل،درمورد چارت دروس و آینده تحصیلی و آینده شغلی رشته هایی که میتونید انتخاب کنید، اگاهی کسب کنید.همچنین بررسی رشته های موجود در دبیرستان یا هنرستانی که قصد دارید ادامه تحصیل کنید هم کمک کننده میتونه باشه. میتونید با گرفتن لیست رشته ها و سرچ در گوگل (در مورد ماهیت و اینده هر رشته) اطلاعات خوبی کسب کنید. درنهایت مشورت با مشاور تحصیلی خیلی کمک کننده و موثر هست براتون.

نگین
3 ماه قبل

سلام من کلاس هفتم هستم من امتحان نوبت اول رو اصلا خوب ندادم و این حالم رو خیلی بد می‌کنه از این میترسم که کارنامه من معدلم از همه بچه ها پایین تر باشه و من می‌خوام برای نوبت دوم جبران کنم میشه یه برنامه ریزی درسی بهم بگین یا یه اپلیکیشن

Z.sh
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر من توی زندگیم دچار سردرگمی شدم نمیتونم هدف اصلی زندگیم رو پیدا کنم در حال حاضر توی رشته ژنتیک تحصیل میکنم و علاقه زیادی هم به عکاسی و هم به گویندگی دارم نمیدونم از بین اینها کدوم رو باید انتخاب کنم و اصلا میشه توی اون ها به قدری موفق شد و پول زیادی در اورد؟

Emami
3 ماه قبل

سلام
من دانش آموز پایه دهم تجربی هستم و ۱۴ سالمه.
امسال پدرمو از دست دادم و علاوه بر اون افت شدیدی توی درسام دارم.منی که معدلم از ابتدای تحصیل تا پایه نهم از ۱۹ پایین تر نمیشد،امسال معدل مستمر ۱۶ و نوبت اول رو هم که گند زدم.کلا از وقتی مجازی شده انگیزه ای برای درس و حتی زندگی ندارم.
خیلی درس میخونم ولی اصلا تمرکز ندارم و نمیتونم بفهمم . خیلی به خودکشی فکر میکنم ولی همین که چشمم به مامانم میوفته منصرف میشم.به خاطر وضعیت مالی خیلی ضعیف هم نمیتونم کلاس ثبت نام کنم‌. مامانم با نظافت منزل خرجمونو در میاره.به جز خودم سه تا خواهر و برادر دیگ دارم.وقتی که می‌خوام درس بخونم صدای تلویزیون و بچه ها اجازه نمی‌دن تمرکز کنم و اتاق جدا هم نداریم.
و خیلی مشکلات دیگه که نمیتونم بگم
لطفاً کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  Emami

سلام دوست عزیز این مسئله باید دقیق تر در شما بررسی بشه پیشنهاد میکنیم در این زمینه به مشاور مراجعه کنید. برای گرفتن وقت میتوانید از طریق شماره زیر اقدام کنید
09905758590

ناشناس
3 ماه قبل

سلام . من سال گذشته معدلم ۱۹/۵۰ شد ، اما امسال که کلاس دهم هستم ، نمراتی گرفتم که خیلی حالم رو بد کرد ، من هیچوقت اون نمرات نمی گرفتم ، هر چی تلاش می کنم ، بی فایده است ، همه همکلاسی هایم نمره ای که می خواهند رو میگیرند اما نمرات من با اینکه خیلی تلاش می کنم ، اونی نیست که می خوام ، باید چیکار کنم ، که معدلم پایین نیاد و همونی که می خوام بشه

Last edited 3 ماه قبل by ناشناس
ناشناس
4 ماه قبل

سلام من امتحان دارم و بیش از حد استرس دارم جوری ک اصلا این استرس عادی نیست
اصلا ی جوریم هرچی میخونم تو ذهنم نمیره
و اینکه راجب برنامه ریزی درسی چیزی نمیفهمم

یاسین
4 ماه قبل

سلام من خیلی گیم و بازی دوست دارم تمام تمرکزم رو اون و این کارو دونبال میکنم مادر پدرم گیر میدن ک چرا درس نمیخونی میخوام که برنامه ریزی داشته باشم و هم رو گیمم ترمز داشته باشم هم یک نومرهی قابل قبولی داشته باشم همین جوریشم نومراتم ۱۶ ۱۷ ۱۵ هست ولی نمیدونم چرا مامانم بابام گیر میکدن تو جمع همش منو تعقیر میکنن مسخره واقعا اتیاج ب مشاور دارم تا والدینم بفهمن ک بابا من درس میخونم و نمره خوبی میگرم احتیاج نیست حتما ۲۰ بشم

Last edited 4 ماه قبل by یاسین
تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل
پاسخ به  یاسین

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه میتونید از احساسات و نیازهای که دارید با خانواده صحبت کنید چون تنها کسی که میتونه این احساسات را ابراز کنه خود شما هستید با خانواده در این زمینه صحبت کنید و از خانواده بخواهید برای برنامه ریزی و مشاوره شما را پیش مشاور ببرند

ناشناس
4 ماه قبل

امتحان نوبت اول شروع شده درسای حفظ کردنی رو وقتی میرم که امتحان بدم یادم میرن یا ریاضی ریاضی رو یاد میگیرم ولی وقتی که میرم امتحان بدم یادم میره باید چیکار کنم

مبینا کوچه باغیان
3 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

سلام من مبینا کوچه باغیان هستم یازدهم تربیت‌ کودک می خوام آزمون تربیت معلم بدم باید چه درس هایی بخونم اگه بگین ممنون

ناشناس
4 ماه قبل

سلام من الان هیچ علاقه ای به درس خواندن ندارم و هیچ هدفی هم برای آینده ندارم و از آینده میترسم باید چیکار کنم تا بتونم هم یه شغل مناسب پیدا کنم و هم از آینده نترسم و هم علاقه زیادی به درس خوندن پیدا کنم

نیما
4 ماه قبل

سلام وقتی میخام برا کنکور درس بخونم سردرد میگرم چکارونن

M.V
4 ماه قبل

سلام.من دهم تجربی هستم‌.پارسال تمام نمراتم بیست بود و از وقتی وارد دهم شدم افت تحصیلی داشته ام.و روحیه ام تضعیف شده چون ممکنه درس بخونی و نتیجه مطلوب و کسب نکنی.به نظرتون چیکار کنم؟

۰۹۰۴۴۶۱۸۱۰۱
4 ماه قبل

من امتحاناتم حضوریه می خوام یه برنامه ریزی برای درسام انجام بدید

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  ۰۹۰۴۴۶۱۸۱۰۱

سلام دوست عزیز مشاور مدرسه در این زمینه بسیار میتونه بهتون کمک کنه‌

M.V
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر. من امسال تازه وارد رشته تجربی شدم‌.پارسال تمام نمراتم بیست بود و از وقتی وارد این رشته شدم خیلی روحیه ام تضعیف شده به دلیل اینکه حجم درس ها خیلی زیاده و معلم ها هم خیلی فشار میارن چون مدرسم مدرسه عادی نیست.به نظرتون چیکار کنم؟به نظرتون افت ۲ یا ۳ نمره ای تو این رشته و در سال دهم طبیعیه؟

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  M.V

سلام بله طبیعیه

مریم
4 ماه قبل

سلام، من زود از کلاس درس خسته میشم، بااینکه درسمو دوست دارم و اغلب آخر کلاس سردرد میشم، مشکل از چیه؟ تایپ mbti ام هم intj، تایم کلاسا هم بین 1.5 تا 2 ساعت

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  مریم

موارد مختلف باید بررسی بشه، کمبود اکسیژن، سردرد میگرنی و…

حنانه
4 ماه قبل

سلام خسته‌ نباشید من به خاطر مشکلات بین پدرو مادرم و آزار های روحی که پدرم بهم وارد میکنه نمیتونم درس بخونم و خیلی از درس ها یا عقبم یا بلد نیستم و خیلی افسردگی گرفتم جهت این موضوع رشته ی انسانی هم میخونم چه کار کنم😭😭😭

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  حنانه

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد میشه در این زمینه حتماً با مشاور مدرسه صحبت کنید مشاور مدرسه با بررسی تمامی موضوعات بهترین راهکار ها را به شما ارائه می کنه

ریحانه
4 ماه قبل

من میترسم بیوفتم و بخاطره همین نمیتونم بخونم درسم رو چیکار کنم

سحر
4 ماه قبل
پاسخ به  ریحانه

این نیز بگذرد

علی سرمستی
4 ماه قبل

سلام من دانشجویی نرم افزار هستم و درسم این ترم تمام میشه میخواستم در مورد رشته شبکه های کامپیوتری کمی اطلاعات کسب کنم براش مقطع کارشناسی

علی
4 ماه قبل

سلام من نهمم فردا امتحان ریاضی دارم کلاس ریاضی میرم دقیقن تا اینکه از کلاس برمیگردم حس میکنم کلن یادم رفته نمیدونم چیکار کنم اصلن
میتونید راه حل بدید؟

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  علی

از تکنیک های به خاطر سپاری استفاده ‌کنید. در نت سرچ کنید.

محمدحسین شفیعی
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر.من اللن موقه امتحانات ترمم هست و در پایه دوازدهم انسانی هستم ، همیشه وقتی میخوام درس بخوام دوست دارم فرار کنم از درس و تمرکز ندارم روی درس و فقط همیشه دو روز موندبه امتحان لای کتاب باز میکنم الان هم از شنبه امتحاناتم شروع میشه لطفا کمکم کنید چیکار کنم و اگه ممکنه به من برنامه درسی بدهید تشکر

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل

سلام دوست عزیز مشاور مدرسه بسیار خوب میتونه در این زمینه بهتون کمک کنه.

ابوالفضل
4 ماه قبل

لطفا در مورد انتخاب رشته کمکم کنید من بین ریاضی فیزیک و انسانی موندم نمیدونم کدومشون آینده شغلی بهتری دارن یا بهترین شغلشون چیه

مسعود
5 ماه قبل

سلام
من دانشجوی کاردانی برق هستم و زمان هنرستان خیلی درسام خوب بود ولی سال دوازدهم بخاطر کرونا و ایراد در سامانه شاد ناقص ماند. الانم بیشتر درسامو افتادم و چیزی نمیفهمم. به نظر شما درسمو ادامه بدم یا ترک تحصیل کنم؟ یا اینکه چکار کنم درسام بهتر بشه؟ رتبه کنکورم 281 بود.

تیم محتوا روان آرام
4 ماه قبل
پاسخ به  مسعود

مشاور تحصیلی در این زمینه خیلی میتونه کمکتون کنه.

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره