به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره ارتباطی

مشاور آیا به مشاوره ارتباطی نیاز دارم؟ مشاور ازدواج مشاور ارتباطی چه کسی است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول مشاوره ارتباطی

آیا به مشاوره ارتباطی نیاز دارم؟

ما انسان ها، موجودات اجتماعی هستیم و دوستی یکی از پیوندهای مهمی است که این نیاز به ارتباط عاطفی را برآورده می کند. دوستی یکی از مهمترین قسمت های زندگی ما است و ارزش قابل توجهی به آن می بخشد. مراقبت و عشقی که از طریق دوستی به دست می آوریم، زندگی ما را ارتقا می بخشد. اهمیت مشاوره ارتباطی و بهترین مشاوره ارتباطی نیز به دلیل اهمیت ارتباطات است.

دوستی می تواند به کسی کمک کند تا با مشکلات بهداشت روانی نیز کنار بیاید. دوستان بزرگترین سیستم پشتیبانی یک شخص هستند.

اما دوستی ها همیشه به خوبی پیش نمی روند. به همان اندازه ای که داشتن یک دوستی سالم، سازنده است، دوستی های ناسالم و مشکلات آن می تواند زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده و آثار بسیار مخربی داشته باشد.

دلایل مراجعه به بهترین مشاوره ارتباطی:

زمان مشاوره ارتباطی چقدر است؟

زمان مشاوره ارتباطی نیز مانند دیگر مشاوره ها، وابسته به مشکلات و نیازهای شما است. اگر در موقعیت اجتماعی ویژه ای مشکل دارید، ممکن است مشاوره کوتاه مدت برای شما کافی باشد. اگر در مهارت های ارتباطی دچار مشکل هستید یا از اختلال اضطراب و ... رنج می برید، دوره درمان می تواند طولانی تر باشد.

آیا مشاوره ارتباطی در زمینه رابطه زوجین نیز مفید است؟

بله! رابطه عاشقانه نیز نوعی رابطه است. تمام روابط نیاز به چارچوب ها و معیارهایی دارند که رعایت کردن آن ها ضروری است. اگر چه زوج درمانگران در زمینه روابط زوجین تخصص دارند، با این حال مشاور ارتباطی نیز می تواند به شما کمک کند. به ویژه اگر مشکل شما در رابطه عاطفی تان، ریشه در مهارت های ارتباطی شما دارد.

مهارت های ارتباطی چیست؟

مهارت های ارتباطی ابعاد بسیار زیادی دارد. برای مثال، نحوه برقراری مکالمه، مشخص کردن مرزهای دوستی، نحوه بیان نظرات یا حل کردن مشکلات و ... از مهارت های ارتباطی هستند.

طول جلسات چقدر است؟

جلسات مشاوره در مرکز مشاوره ما، ۴۵ و ۶۰ دقیقه هستند که انتخاب آن با شماست.

آیا مشاور ارتباطی به درمان اضطراب نیز کمک می کند؟

مشاوران ارتباطی، روانشناسانی با تخصص در زمینه ارتباطات هستند. آن ها در درمان اضطراب می توانند به شما کمک کنند. اما اگر تشخیص دهند که بهتر است شما درمان تخصصی اضطراب را دریافت کنید، شما را به یک روانشناس یا روانپزشک ارجاع خواهند داد.

آیا مشاوره ارتباطی برای فرزندم موثر است؟

بله! مشاوره ارتباطی برای کودکان موثرتر است. اگر آن ها در برقراری ارتباط با همسالان یا معلمان و ... مشکلی داشته باشند، مشاور ارتباطی به آن ها کمک خواهد کرد. علاوه بر این، کودکان در مراحل رشد خود مهارت های متفاوت همچون ارتباط را می آموزند. مشاور ارتباطی به فرزند شما کمک می کند تا این مهارت ها را از سنین پایین و به درستی کسب کنند.

مشاور ارتباطی چه کسی است؟

مشاور ارتباطی متخصصی است که به شما در کسب مهارت های ارتباطی، حل تعارضات، داشتن دوستی های سالم و … کمک می کند. مشاور ارتباطی با پرسیدن و درک علت اصلی چالش های ارتباطی در زندگی شما، از جمله تجربیات کودکی، حوادث منفی، قرار گرفتن در معرض تحقیر شدن و … که ممکن است منجر به باورهای فعلی در ارتباطات شما شود، نگرانی را کشف خواهد کرد و به شما در حل مشکلات ارتباطی کمک می کند. در اولین جلسه مشاوره ارتباطی، مشاور فضایی ایمن و بدون قضاوت را برای به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی  شما فراهم می کند. مشاور جزئیات اساسی درباره شما و مشکلات را در نظر می گیرد و یک رابطه درمانی برقرار می شود.

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

بهترین مشاوره ارتباطی
121 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
رها
27 روز قبل

سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. من دختری 26 ساله و مبتلا به بیماری ام اس هستم. مدت کوتاهی هست که با پسری آشنا شدم وقصد دارم درمورد بیماریم باهاش صحبت کنم ولی نمیدونم زمان مناسبش دقیقا کِی هست و از همه مهم تر اینکه نمیدونم چی باید بگم و اصلا مکالمه رو چطور باید شروع کنم؟!ممنون میشم راهنماییم کنین

زهرا
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من با ی پسری در ارتباطم خیلی هم همیدگه رو میخاییم بهش خیلی اعتماد دارم میخاد باام ازدواج کنه ولی خانوادم مخالفن و نمیزارن باهاش دوست باشم میخام بدونم چکار کنم تا راضی شن و دوستی مون رو قبول کنن😟

سحر
20 روز قبل
پاسخ به  زهرا

دوستیتونو یا ازدواجتونو تکلیف خودتو اول معلوم کن بعد از بقیه انتظار داشته باش

علی
1 ماه قبل

باسلام و وقت بخیر. عذرخواهم پدر و مادر من دو روز است که با هم دوست نیستند. البته مادرم پدرم را بیرون کرده است و می گوید من می خواهم جدا بشوم . من از ایشان می پرسم خب چرا ؟ می گویند: چون ایشان اصلا به فکر تو و خواهرت نیست و اصلا هم به فکر زندگی نیست و من می خواهم خودم را راحت کنم. چه کنم من فردی بسیار احساساتی و عاشق خانواده و اصلا دوست ندارم پدر و مادرم جدا بشوند. البته که در سال گذشته مادر و پدرم می خواستند جدا بشوند ولی خب من نگذاشتم ولی الان مادرم به حرف من هم گوش نمی دهد. لطفا راهنمایی کنید. من 13 سالم است.

تیم محتوا روان آرام(@a_habibolahi)
22 روز قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز به مادر و پدرتون بگید به مشاور خانواده مراجعه کنن، شاید بسیاری از موارد در شما حل شده.

سحر
20 روز قبل
پاسخ به  علی

از یه بزرگتر که پدر ومادرت هردو قبولش دارن کمک بگیر مثل پدر بزرگ یا مادر بزرگ

رامین
1 ماه قبل

سلام مدتی هست در ارتباط چشمی با افراد دچار مشکل شدم و نمیتونم ارتباط برقرار کنم،و خیلی ازار دهنده شده برام چیکار کنم

تیم محتوا روان آرام(@a_habibolahi)
22 روز قبل
پاسخ به  رامین

چی شده که این اتفاق افتاده؟

رامین
21 روز قبل

اتفاق خاصی نیوفتاده تقریبا دوسال هست که اینجوری شدم

پاسخگوی شما 9 الی 21

۰۲۱۸۸۲۱۶۱۰۰ نوبت‌دهی مشاوره