به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
کنار آمدن با عم جدایی

کنار آمدن با غم جدایی و شکست عشقی

عاشق بودن زیباترین احساس در جهان است، اما هنگامی که از فردی که به او علاقه دارید، عشقی دریافت نمی کنید، ممکن است پایان جهان خود را احساس کنید. با این حال، زندگی پس از شکست عشقی نیز هنوز وجود دارد. درد شکست عشق ممکن است غیر قابل تحمل به نظر برسد، اما باید آن را بپذیرید و با روند زندگی ادامه دهید. شکست عشقی نشانه پایان زندگی نیست؛ این فقط به این معنی است که این شخص دیگر همراه شما در مسیر زندگی نیست.

کنار آمدن با غم جدایی

شما باید شکست عشقی را پشت سر بگذارید و آینده را در آغوش بگیرید. شما هرگز نمی دانید زیبا ترین رابطه چه زمانی وارد زندگی شما خواهد شد. اگرچه کنار آمدن با غم جدایی یک شبه اتفاق نمی افتد، باید صبر داشته باشید و برای ادامه کار به خودتان کمی وقت بدهید.

شکست عشقی

برخی از کارهایی که می تواند به ما در کنار آمدن با غم جدایی کمک کند، عبارتند از:

۱.بار گذشته را حمل نکنید.

وقتی رابطه به پایان رسید، دیگر جایی برای آن ایجاد نمی شود . واقعیت را بپذیرید و با جریان زندگی ادامه دهید. اگر به یادآوری دوباره و دوباره ادامه دهید، همچنان شما را آزار می دهد. برای جلوگیری از تحمل بار گذشته و لذت بردن از زندگی، باید خود و شریک زندگی خود را ببخشید تا تجربیات منفی شما را آزار ندهد.

۲. به علاقه مندی های خودتان متمرکز شوید.

اگر می خواهیم بدانیم که چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم، بهتر است به به کارهایی فکر کنیم که به آن ها علاقه داریم و همیشه دوست داشتیم انجام دهیم، اما به دلیل کمبود وقت این کار را نکردیم. فرآیند کنار آمدن با غم جدایی ، زمان مناسب برای تمرکز بر روی چیزهایی است که به آن ها علاقه دارید و اکنون شروع به انجام آن ها کنید.

۳. شجاعت داشته باشید.

به خود یادآوری کنید که عشق فقط در زندگی کسانی رخ می دهد که آسیب پذیری مرتبط با آن را بپذیرند. عشق برای افراد ضعیف قلب نیست و شما را انتخاب می کند؛ زیرا شما به اندازه کافی شجاع هستید که از عهده درد ناشی از آن برآیید. بنابراین شجاعت خود را به نمایش بگذارید و به خود یادآوری کنید که شما قوی ترین فرد هستید و به هیچ وجه در برابر شکست عشقی تسلیم نمی شوید. این شجاعت و عزم شماست که کمک زیادی به شما می کند تا بر شکست عشقی غلبه کنید و زندگی را با شهامت کامل شروع کنید.

۴. با نزدیکان و عزیزان خود دیدار کنید.

همیشه ایده خوبی است که احساسات خود را با شخصی که به شما اهمیت می دهد، به اشتراک بگذارید. آن ها می توانند پدر و مادر ، دوستان، خواهر و برادرها یا برخی از دوستان دیگر شما باشند. احساسات خود را بریزید. به نزدیکان و عزیزان خود اجازه دهید از آن چه می گذرانید مطلع شوند. با ابراز احساسات خود به یکی از نزدیکان احساس راحتی می کنید. شما هرگز نمی دانید که یک توصیه ساده از کسی به شما کمک می کند شکست عاشقانه را هموار و زود پشت سر بگذارید.

شکست عشقی

۵. دوست داشته باشید و دوباره زندگی کنید.

اگر رابطه شما کارساز نبود، به معنای شکست عشق نیست؛ این فقط نشان می دهد که یا شما بدشانسی دارید که عشق را وقتی در خانه شما را می زند نمی بینید و نمی پذیرید یا این که احساسات شما قادر به تشخیص عشق شما نیست. همیشه به خاطر داشته باشید که عشق شکست نمی خورد. اگر این بار بدشانس هستید، به این معنی نیست که برای همیشه بدشانس باشید. بنابراین یاد بگیرید که دوست داشته باشید و دوباره زندگی کنید تا راحت تر کنار آمدن با غم جدایی را تجربه کنید. شاید کسی در گوشه ای از جهان منتظر شما باشد.

۶. احساسات خود را در آغوش بگیرید.

اگر می خواهیم بدانیم که چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم ، باید احساسات خود را بپذیریم. شکست با احساسات مختلفی همراه است. خجالت، اضطراب، عصبانیت، غم و … این احساسات ناخوشایند است و بسیاری از مردم برای فرار از احساس ناراحتی عاطفی هر کاری از دستشان برمی آید، انجام می دهند. محققان کشف کردند که فکر کردن در مورد احساسات –  نه شکست – بسیار مفید است.

اجازه دادن به خودتان برای احساس بد، انگیزه است. این می تواند به شما کمک کند بیشتر تلاش کنید تا راه حل های بهتری پیدا کنید تا دفعه بعد پیشرفت کنید.

بنابراین ، پیش بروید و احساسات خود را در آغوش بگیرید. احساس خود را بپذیرید و بگذارید کمی احساس بد کنید. خودتان راه کنار آمدن با غم جدایی را خواهید آموخت.

۷. مهارت های مقابله سالم را تمرین کنید.

تماس با دوست، تمرین تنفس عمیق، استحمام، پیاده روی یا بازی با حیوان خانگی فقط چند نمونه از مهارت های مقابله سالم هنگام کنار آمدن با غم جدایی هستند. با این وجود هر مهارت مقابله ای برای همه مفید نیست، بنابراین مهم است که مهارت های مقابله ای را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.

اگر در هنگام استرس، با عادت های بد دست و پنجه نرم می کنید – مانند سیگار کشیدن یا خوردن غذای بی ارزش – لیستی از مهارت های مقابله سالم تهیه کنید و آن را در مکانی برجسته آویزان کنید. سپس ، از لیست خود برای یادآوری راهکارهای سالم تری که می توانید در هنگام احساس بد به آن ها متوسل شوید، استفاده کنید.

کنار آمدن با غم جدایی

۸. مسئولیت خود را بپذیرید.

برای اینکه بدانیم چگونه با غم جدایی کنار بیاییم، باور کنیم که پذیرفتن میزان دقیق مسئولیت در شکست، مهم است. به عهده گرفتن مسئولیت بیش از حد ممکن است باعث شود بی دلیل خود را سرزنش کنید. از طرف دیگر، مقصر دانستن افراد دیگر یا شرایط، موجب می شود که شما تجربه ای از شکست و جدایی عشقی خود کسب نکنید و احساس خشم بیشتری کنید.

وقتی به شکست خود فکر می کنید، به دنبال توضیحات باشید، نه بهانه. دلایل عدم موفقیت خود را شناسایی کنید و بدانید در آینده باید چه اشتباهاتی را تکرار نکنید.

۹. غم و اندوه یک قسمت طبیعی از روند است.

پس از قطع رابطه، بسیاری از زنان مستعد انجام تجزیه و تحلیل هایی هستند که اغلب به این نتیجه می رسد که مشکلی در آن ها وجود دارد. بله ، شاید می توانستید کار متفاوتی انجام دهید، اما هیچ کس کامل نیست و شما هم نیستید. تحلیل انتقادی از خود به جایی نمی رسد. به جای آن، سعی کنید روی چیزهای خوب زندگی خود – دوستان خوب ، شغل و … – تمرکز کنید. وقتی نیاز به تجزیه و تحلیل را  پیدا کردیم، متوقف شویم و به راه های سازنده و مثبتی فکر کنیم که کمک می کنند چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم. تمام موهبت های زندگی خود را به یاد بیاوریم و برای همه این ها سپاسگزار باشیم. به این ترتیب، احساسات خود را انکار نمی کنیم.

۱۰. خودتان را ببخشید.

ممکن است فکر کنید بزرگترین اشتباه زندگی خود را مرتکب شده اید. احساس می کنید اگر این کار را نمی کردید، متحمل رنجی نمی شدید. برای کنار آمدن با غم جدایی ، این تفکر مثمر ثمر نیست و هیچ چیز خوبی برای شما نخواهد داشت. در عوض، به خود یادآوری کنید که شما فقط انسان هستید و اشتباهات شما در زندگی مجاز است، و همچنین برای دیگران مجاز است. برای خود توضیح دهید که از اشتباهات درس می گیرید و فقط از طریق آن یادگیری می توانید زندگی را زیباتر و جالب تر کنید. اگر می خواهید در آینده دوباره عشق بورزید، باید خود را ببخشید. برای بخشش به زمان نیاز دارید.

۱۱. برنامه ای برای حرکت به جلو ایجاد کنید.

تکرار ناکامی خود در ذهن به درد شما نمی خورد. به خودتان اجازه ندهید همه چیزهایی را که اشتباه رخ داده است، نشخوار کنید. درعوض هنگام کنار آمدن با غم جدای، به این فکر کنید که دفعه بعد متفاوت کار خواهید کرد. طرحی ایجاد کنید که به شما کمک کند اطلاعاتی را که از عدم موفقیت به دست آورده اید عملی کنید.

شکست عشقی

۱۲. با خودتان ارتباط برقرار کنید.

افرادی هستند که نمی توانند تنها باشند و از یک رابطه به رابطه دیگر می روند. نیازی به ذکر نیست که این یک رفتار کاملا خطرناک و استراتژی اشتباه برای کنار امدن با غم جدایی است. یعنی این رویکرد، شما را از خود دور می کند و شناختن و پذیرفتن خود پیش شرط اصلی رابطه با کیفیت و سالم است. بنابراین، توصیه می شود که پس از جدایی، زمان کافی برای غمگین شدن، و ملاقات و ارتباط با خود اختصاص دهید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، برای یک رابطه سالم جدید آماده خواهید بود که فرصتی خوب برای ماندگاری و خوشبختی خواهید داشت.

نتیجه گیری

سرانجام، عشق یک رمز و راز است. عشق ممکن است فصل و دلیل خودش را برای رفتن داشته باشد. گاهی ممکن است فکر کنید که شما عشق را انتخاب می کنید، اما واقعیت این است که این عشق است که شما را انتخاب می کند. وقتی عشق به زندگی شما رسید، باید آن را بپذیرید، اما لحظه ای که تصمیم به رفتن گرفت، سعی نکنید که آن را در زندگی خود به اجبار نگه دارید. رهایش کنید.

راز عشق این است که هدیه است و فقط با بخشش می توان آن را رشد داد. بنابراین در شکست عشقی و کنار آمدن با غم جدایی، نسبت به خود احساس ترحم نکنید، برای غلبه بر شکست عشقی به چیزی که هستید، متمرکز شوید و چشم به راه آینده بمانید. چیزهای خوب دیگری وجود دارند که هنوز در انتظار شما هستند.

4.5/5 - (373 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

9 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
مهرنوش
6 ماه قبل

حس میکنم دیگه هیچ وقت نمیتونم بخندم

الناز
1 سال قبل

لطفا تا زمانی که دوران سوگ را که حداقل خوش بینانه ترین زمانش یکسال پس از جدایی اعم از طلاق یا شکست عشقی از رابطه قبلتون هست وارد به هیچ عنوان وارد هیچ رابطه جدیدی نشید چون بدون شناخت منطقی وارد رابطه جدید شدید و معیارهای انتخابتون کاملا تحت تاثیر هیجانات و احساسات منفی رابطه قبلیتونه حالا یا بخاطر خلاء عاطفی یا ترس از تنهایی یا ترس از آینده مبهم و… وارد رابطه جدید شدید و قطعا عشقی نسبت به پارتنر جدیدتون ندارید و صرفا بخاطر فرار از ناکامی و محرومیت و احساساتی مثل طرد شدگی و حس بی ارزشی و عدم وجود عزت نفستون وارد این رابطه ناسالم و سمی شدید پس بهترین کار اینه که بجای فرار از شکست با پارتنر قبلیتون حضورا صحبت کنید و سریعا از رابطه ناسالمی که داخلش هستید خارج بشید چون قطعا در آینده نه چندان دور خودتون متوجه رابطه اشتباهتون میشد لطمات ماندن در چنین رابطه ناسالمی به مراتب بیشتر از صدمات تنهاییه و اگه میبینید تصمیم به جدایی عجولانه بوده و بر مبنای احساسات منفی چنین تصمیمی گرفته بودید با پارتنر قبلیتون رو راست باشید و مجددا به آرزوی قلبیتون برسید و در جهت کسب مهارت و ارتقای رابطتون اقدام کنید کاری نکنید که عمری آه و حسرت بخورید

دل شکسته توسط یک لاشی
2 سال قبل

امیدوارم خوب شم باز

روشان
1 سال قبل

نگران نباش میشی

بینام
7 ماه قبل
پاسخ به  روشان

درد سختی است چقدر طول می کشه آدم قبلی شی

حامد
6 ماه قبل
پاسخ به  بینام

ب خودت بستگی داره..حتما باید بری ی مشاوره ی خوب و اونو ب ی جایی ی نقطه ی دور از ذهنت پرتش کنی.نمیشه پرتش کنی بیرون ولی میشه ب دور دستها بفرستیش

ناشناس
4 ماه قبل
پاسخ به  حامد

عشق این حرفا حالیش نمیشه همه هم عقلت با قلبت در حال جنگ عقل میگه یبار کن ولی قبلت یبار برخلاف عقلت میگه
که البته عقل منطقی تره و بهتر

حامد
6 ماه قبل

میشی.مطمعن باش میشی..همه اموال و زندگیمو گرفت و رفت ولی مهم عشقی بود ک داشتم..ولی خوب شدم

سکوت
18 روز قبل

دلم میخواد بدونم الان خوشحالی

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره