به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

گرفتن نوبت مشاوره

گرفتن نوبت مشاوره

گرفتن نوبت مشاوره

مشاوره در هر زمینه سبب می شود تا نتایج خوبی در آن زمینه حاصل شود . زیرا در مشاوره روان شناس به کمک دانش و تجربه خود معمولا راهکارهای موثر و خوب به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند در نتیجه معمولا برایند عملکرد مشاوره مثبت و قابل قبول خواهد بود . شما می توانید با گرفتن نوبت مشاوره و مطرح کردن مشکل یا مسئله خود که باعث درگیری ذهنی شما شده و به یک دغدغه بدل شده است به راه حلی خوب و منطقی برای برطرف کردن آن دست یابید .

با توجه به مقدمه ای که گفته شد اکنون با بررسی چند مثال اثرات مثبت مشاوره را بررسی می کنیم و نتیجه آن را مشاهده می کنیم .

گرفتن نوبت مشاوره

مثال 1 :

فرض کنید یک زن و شوهر که بسیار همدیگر را دوست دارند در بازه های زمانی کوتاه در مورد مسائل مختلف به مشکل برمی خورند و عقاید کاملا متفاوتی نسبت به آن مسئله دارند . این مشکلات ممکن است به زودی حل شود و یا حل آن ممکن است به درازا بکشد .

در مثال بالا مشکل مطرح شده است . حالا به بررسی نتیجه ای که ممکن است در صورت گرفتن نوبت مشاوره و بهره مندی از مشاوره خوب حاصل شود ، می پردازیم .

در مشاوره ، روان شناس پس از شنیدن مسئله و مشکل این زوج به طرح کردن راهکارهایی می پردازد که هر یک از زوجین با عمل کردن به آن ها می توانند این مسئله ساده را به آسانی حل کنند و دیگر به این مشکل دچار نشوند و یا حداقل دز آن کاهش یابد . به عبارتی دیگر این مشکل کمتر برای آن ها اتفاق بیفتد .

حال فرض کنید این زوج به مشاوره مراجعه نکرده باشند و خودشان نیز نتوانند به سادگی با این مسئله کنار بیایند . حال به بررسی سناریویی که ممکن است این زوج را تهدید کند می پردازیم . این اختلافات کوچک در ابتدا ممکن است به راحتی برطرف شود اما در صورت تداوم و پیش رفتن در مسیر زندگی ممکن است همچون زخمی کوچکی که اگر عفونت کند خطرناک می شود ، به یک مسئله خطرناک تبدیل شده و از صمیمیت بین آن ها بکاهد و زندگی آن دیگر عطر و طعم خوشبختی را ندهد و حتی در حالت بدتر می تواند منجر به جدایی و طلاق آن ها از یکدیگر شود .

همان طور که دیدید مشاوره می تواند مشکلات را قبل از اینکه به یک معضل جدی تبدیل شود در نطفه خفه کند . بنابراین گرفتن نوبت مشاوره و استفاده از یک مشاوره خوب می تواند در حل مشکلات یک راهکار موثر به شمار رود .

مثال 2 :

خواهر و برادری را تصور کنید که فاصله سنی چندانی با یکدیگر ندارند و پدر و مادر آن ها با توجه به رسوم و یا فرهنگ خانوادگی خود به یکی از آن ها توجه بیشتری داشته باشند و دیگری را بیشتر مورد مواخذه خود قرار بدهند .

حال سناریویی را بررسی می کنیم که در آن پدر و مادر این خواهر و برادر با گرفتن نوبت مشاوره به یک روان شناس خبره مراجعه کرده اند . در این صورت روان شناس با توجه به این مسئله تبعیض میان فرزندان که توسط پدر و مادر فرزندان صورت پذیرفته است و در نظر گرفتن دانش و تجربه خود به شناسایی علت این تبعیض می پردازد و با ارائه راهکاری مناسب و منطقی این تبعیض را از بین می برد و یا حداقل از غلظت آن می کاهد . در این صورت با از بین رفتن و یا کاهش این تبعیض میان این خواهر و برادر قطعا نه آنکه مورد توجه بیشتر بود زیادی لوس خواهد شد و نه آنکه بیشتر مورد مواخده واقع می شد دچار کمبود محبت می شود و به این ترتیب این مشکل برطرف خواهد شد .

حال سناریویی را بررسی می کنیم که در آن پدر و مادر این خواهر و برادر به مشاوره مراجعه نکرده و قصد انجام چنین کاری را نیز ندارند و می خواهند این تبعیض میان فرزندان خود را همچنان ادامه بدهند . در این صورت ممکن است فرزندان آن ها دچار مشکلات اجتماعی در آینده شوند . برای درک بهتر این مطلب توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می کنم .

فرزندی که بیشتر مورد توجه پدر و مادر خود قرار گرفته است ، ممکن است شخصیتی لوس و نازپرورده داشته باشد که به احتمال قوی پس از بزرگ شدن و وارد شدن به اجتماع نسبت به گذران امور زندگی خود به مشکل برخواهد خورد . از طرفی دیگر آن فرزندی که بیشتر مورد مواخذه و بازخواست توسط پدر و مادرش قرار گرفته است ، ممکن است دچار کمبود محبت شود و به دنبال جبران این کمبود در سنین بزرگسالی و در اجتماع شود . این واقعه (جبران کمبود محبت خویش توسط جامعه )ممکن است در جامعه به درستی به هدف خودش نرسد و شخص را دچار آسیب کند . بنابراین عدم گرفتن نوبت مشاوره و استفاده نکردن از یک مشاوره خوب ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در این کودکان در سنین بزرگسالی شود که ممکن بود به راحتی در کودکی برطرف شود .

با توجه به مثال های بالا دیدیم که گرفتن نوبت و مشاوره و استفاده از دانش و تجربه یک مشاور خوب می تواند به حل مشکلات کوچکی که ممکن است در آینده به معضلی بزرگ تبدیل شود ، کمک شایانی کند . اکنون وقت آن رسیده است تا یک مرکز مشاوره که آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما می باشد را معرفی کنم .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران ، آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما می باشد . شما می توانید برای بهره گیری و داشتن یک مشاوره خوب با گرفتن نوبت مشاوره از توصیه ها و راهنمایی های متخصصین ما استفاده کنید .

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع