به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
ویژگی های شوهر خسیس

ویژگی های شوهر خسیس

شما هیچ زنی را پیدا نمی کنید که دوست داشته باشد شوهرش خسیس باشد. خسیس بودن یکی از بدترین صفاتی است که ممکن است در شریک زندگی تان پیدا کنید. به همین خاطر است که خانم ها قبل از ازدواج تلاش می کنند تا شوهر آینده شان را به خوبی بشناسند و مطمئن شوند که او خسیس نیست. شناخت ویژگی های شوهر خسیس به راحتی امکان پذیر است به شرطی که شما علائم و مشخصاتی که در رفتار افراد خسیس دیده می شود را بشناسید. در این مقاله می خواهیم به ویژگی های شوهر خسیس و مشخصات او بپردازیم:

 

مرد خسیس چه ویژگی هایی دارد؟

اگر شما به تازگی با مردی آشنا شده اید و قصد دارید او را بهتر بشناسید، طبیعی است که رفتار او را به دقت زیرنظر می گیرید. موارد زیر می تواند به شما کمک کند تا ویژگی های شوهر خسیس را بشناسید. (20secret traits of a stingy man you should know)

 

1- در مورد درآمد شما بسیار کنجکاو است.

به صورت معمول مردانی که خسیس هستند و دوست دارند به همه مسائل کاملا اقتصادی نگاه کنند، مدام در مورد درآمد از شما می پرسند. ممکن است جندین مرتبه از شما بپرسد که دقیقا چقدر درآمد دارد و این درآمدتان را چگونه هزینه می کنید. این سوال و جواب کردن ها از جمله ویژگی های شوهر خسیس است.

درآمد همسر

2- برای به دست آوردن رویاهایش تلاش نمی کند.

افرادی که رویاهای بزرگ زیادی در سر دارند اما برای رسیدن به آن تلاش نمی کنند معمولا انسان های خسیسی هستند. اگر مردی که قصد ازدواج با مردی را دارید که مدام از آرزوهای زیادی صحبت می کند اما تا به حال به هیچ کدام از آن ها نرسیده است، دست نگه دارید. بر خلاف چیزی که به نظر می رسد این مورد از ویژگی های شوهر خسیس است.

 

3- از دوستان پولدارش زیاد صحبت می کند.

از ویژگی های شوهر خسیس این است که زیاد درباره دوستان پولدارش صحبت می کند. به طور معمول کسانی که خودشان ولخرج نیستند درباره دوستان ولخرج شنا زیاد صحبت می کنند. از هدیه های گران قیمت دوستش صحبت می کند و او را به خاطر دست و دلبازی اش ستایش می کند.

 

4- قرارهایش را در خانه برنامه ریزی می کند.

افرادی که خسیس هستند معمولا از رفتن به کافی شاپ یا رستوران واهمه دارند. اگر می بینید که شوهرتان دوستان یا همکارانش را به خانه دعوت می کند، ممکن است فکر کنید که این از ویژگی های شوهر خسیس است. چنین افرادی غذاهای رستوران یا کافی شاپ را گران می دانند و ترجیح می دهند که ملاقات هایشان را در خانه انجام دهند. از دیگر مشخصات افراد خسیس این است که از مهمان پذیرایی نمی کنند و سعی می کنند در طول قرارهای ملاقات با ساده ترین پذیرایی به موضوع خاتمه بدهند.

 

5- از خانواده اش حمایت مالی نمی کند.

این مورد یکی از بدترین و در عین حال زننده ترین ویژگی های شوهر خسیس است. کسی که توانایی مالی دارد و می تواند از خانواده اش حمایت کند اما این کار را انجام نمی دهد قطع به یقین انسان خسیسی است. هیچ بهانه ای در دنیا وجود ندارد که شما از خانواده تان حمایت نکنید. این موضوع هم چنین یک معیار خوب برای رفتار با شوهر خسیس است.

اشخاصی که حمایت مالی از خانواده شان را وظیفه خودشان نمی دانند احتمالا در بقیه زمینه ها هم به خوبی از خانواده شان حمایت نمی کنند. بنابراین نمی توانند تکیه گاه مستحکمی برای موقعیت های مختلف زندگی باشند.

 

6- بیش از حد در مورد مسائل مالی صحبت می کند.

صحبت بیش از حد و بی اندازه از مسائل مالی از ویژگی های شوهر خسیس است. البته نباید این تصور اشتباه برای شما جا بیفتد که الزاما هر کسی در مورد مسائل مالی صحبت می کند خسیس است اما پرداختن بی اندازه به این موضوع از مشخصات شوهر خسیس است.

در شرایط اقتصادی فعلی همه افراد گرفتاری های زیادی دارند و در خانواده هایی که مردان هزینه زندگی را به تنهایی بر عهده دارند باید به آن ها حق داد نگران باشند. اما این نگرانی نباید تبدیل به موضوعی برای صحبت های تکراری شود.

مسائل مالی

7- لباس های خوبی نمی پوشد.

تقریبا هیچ کس را پیدا نمی کنید که شیک پوش بودن را دوست نداشته باشد. اگر مردی که با او ملاقات می کنید، توانایی مالی دارد و لباس های خوبی نمی پوشد می توانید به او مشکوک شوید که ویژگی های شوهر خسیس را داراست.

انسان ها به صورت ذاتی به زیبایی و آراستگی علاقه دارند و دوست دارند با بهترین ظاهر در جامعه ظاهر شوند. اما افرادی که مشخصات شوهر خسیس را دارند برای کم کردن هزینه هایشان و پس انداز پول بد لباس می پوشند و لباس ها را تا زمانی که از مد بیفتد می پوشند.

 

8- مردان ولخرج را مسخره می کند.

تعدادی از افرادی که خسیس هستند یا به عبارت بهتر ویژگی های شوهر خسیس را دارند، کسانی را که برای همسرشان پول خرج می کنند، مسخره می کنند. این مورد ممکن است در میان مردهای اطراف تان کاملا مشهود باشد. این افراد معتقدند مردانی که پول شان را صرف همسرشان می کنند، از روی ناچاری این کار را انجام می دهند. هم چنین معتقدند که آن افراد اگر مردانی قوی تری بودند پول ها و درآمدشان را آن طور خرج نمی کردند و بیشتر به فکر آینده زندگی شان بودند.

 

9- اتومبیل تمیزی ندارد.

چیزی که تقریبا در بین همه مردان مشترک است علاقه به اتومبیل و نگه داری آن است. اگر مردی که با او مواجه هستید اتومبیلی دارید که وضعیت آن مناسب نیست احتمالا مشخصات مرد خسیس را دارد. اتومبیل برای آقایان یک دارایی اساسی است و همیشه سعی می کنند به بهترین نحو از آن نگه داری کنند.

اگر مردی که ملاقات کرده اید سوار یک اتومبیل مدل قدیمی است که رادیو ضبطش خراب است و روکش های صندلی آن سالم نیست، می توانید به خسیس بودن او شک کنید!

پیشنهاد می کنم مقاله روانشناسی قبل از ازدواج را حتما مطالعه کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

 

مناسب ترین رفتار با شوهر خسیس چه نوع رفتاری است؟

1- با او صحبت کنید.

اولین قدم برای مواجهه با هر نوع مشکلی در زندگی زناشویی صحبت کردن است. اهمیت صحبت کردن در جایی مشخص می شود که دو فرد با هم به مشکل جدی خورده باشند اما پس از مقداری صحبت می توانند مشکلات را حل کنند.

به او نشان دهید که همه ویژگی های شوهر خسیس را دارد. برای او با استدلال های منطقی توضیح بدهید که رفتارهای او کاملا شبیه شوهرهای خسیس است. این فرصت را به او بدهید که درباره حرف های شما فکر کند و بتواند به درستی به شما پاسخ دهد.

اگر با او در مورد ویژگی های شوهر خسیس صحبت نکنید و وانمود کنید که همه اتفاقاتی که در جریان است صحیح است و مشکلی وجود ندارد، به او این فرصت را می دهید که به رفتارش ادامه دهد. شما با صحبت منطقی او را متوجه اشتباهات خودش می کنید و به او فرصت جبران می دهید. صحبت کردن در واقع یکی از اساسی ترین نکات همسرداری است.

پیشنهاد می کنم مقاله همسرداری را حتما مطالعه کنید تا بتوانید به خوبی با موضوع آشنا شوید.

 

2- با او درست رفتار کنید.

یک واقعیت بسیار مهم که در بین رفتارهای اجتماعی وجود دارد این است که اکثر افراد با شما همان طور رفتار می کنند که شما با آن ها رفتار می کنید. اگر می خواهید شوهرتان خسیس بودن را کنار بگذارد یا مردی که قرار است با او ازدواج کنید خسیس بودن را کنار بگذارد، باید از خودتان شروع کنید.

رفتارهایی که به عنوان ویژگی های شوهر خسیس شناخته اید را کنار بگذارید. شوهر شما کاملا متوجه تغییر رفتار شما خواهد شد هر چند به آن اشاره نکند. به او هدیه بدهید. او را به کافی شاپ یا رستوران دعوت کنید و در حضور او از پول خودتان لباس و کفش بخرید.

این نوع رفتار در ناخودآگاه شوهر شما تاثیر می گذارد و او را به فکر وا می دارد. آموزش غیر مستقیم یکی از اصل های اساسی در روانشناسی و علوم تربیتی است.

 

3- به مشاور مراجعه کنید.

اگر رفتار های قبلی تان جواب نداد و تغییری در ویژگی های شوهر خسیس که قبلا در شریک زندگی تان دیده بودید، ایجاد نشد می توانید به مشاور مراجعه کنید. روانشناس می تواند به صورت جداگانه یا با هر دوی شما صحبت کند و ریشه های خسیس بودن شوهرتان را پیدا کند.

در کنار این موضوع، روانشناس به شما برای رفتار با شوهر خسیس نیز کمک می کند. او با شناختی که از شوهرتان پیدا می کند به شما بهترین و منطقی ترین روش را معرفی می کند. به این ترتیب می تواند بسیار راحت تر از قبل با شوهرتان کنار بیایید. شوهر یا همسر آینده شما نیز اگر متوجه خواست شما شود و تسلط علمی روانشناس مجرب را ببیند بهتر رفتار خواهد کرد.

 

نتیجه گیری:

خسیس بودن صفتی است که برای هیچ کس پذیرفته نیست. پژوهش ها نشان می دهد که خسیس بودن جزو منفور ترین صفاتی است که در مردان وجود دارد. برای مواجه شدن با فردی که خسیس است و یا ازدواج با او، باید در ابتدا ویژگی های شوهر خسیس را بشناسید. سپس با شناخت کافی و جامعی که از شخصیت این نوع افراد پیدا می کنید، رفتار مناسب را در پیش می گیرید.

 

منابع:

www.standardmedia.co.ke

tradcatfem.com

4.6/5 - (351 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

2 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
رها
2 ماه قبل

سلام در مورد خرید برای شوهر خسیس من تمام موارد بالا رو رعایت کردم نتیجه ش شد اینکه ۱۵ ساله یه تنه دارم زندگی رو میچرخونم وکمرم زیربار ج زندگی خم شده حتی نون هم نمیخره و خرجی هم ازمن میگره وخبر از خرج ودلش ندارم

سهیلا
1 سال قبل

شوهرمن برای همکارانش خیلی راحت وسایل پذیرایی میخره وبه منزل دعوت می کنه ولی برای خودمان که خریدمیکنه منت می زاره من ۳۰سال هست بااین مردزندگی میکنم زندگی خیلی ساده داریم

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره