به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
وظیفه مرد در روابط زناشویی

وظیفه مرد در روابط زناشویی

وظیفه مردان در روابط زناشویی یکی از مسائل مهمی است که هم آقایان و هم خانم ها بایستی به آن آشنایی داشته باشند. برای داشتن یک رابطه سالم بایستی هم با وظیفه زن در رابطه زناشویی و هم وظایف مردان آشنایی داشت. در اینجا به معرفی مهم ترین وظایف مردان در روابط زناشویی پرداخته ایم.

وظیفه مرد در روابط زناشویی و خانواده چیست ؟

وظیفه مرد در روابط زناشویی همواره یکی از مسائل مورد بحث در میان خانواده ها بوده است. در این مقاله سعی داریم تا این وظایف را به صورت خلاصه بررسی کنیم.

1. یک رهبر باشید.

یکی از وظایف مرد در روابط زناشویی ، رهبری است. این به معنای تسلط و غلبه ی مرد به زن ، و سطح پایین بودن زن نیست. زن ها قلبا دوست دارند که حمایت دریافت کنند. و مردها دوست دارند که حامی باشند. پس برای رعایت تعادل در زندگی مشترک ، یک مرد باید سعی کند رهبر خانواده باشد. بی شک نقش مدیریتی زن بسیار حائز اهمیت است ، اما یک مرد رهبر ، می تواند همسرش را در مدیریت درست زندگی کمک کند.

2. بدون قید و شرط همسر خود را دوست داشته باشید 

اگر می خواهید به این وظیفه مرد در زندگی زناشویی عمل کنید و همسرتان را بدون قید و شرط دوست داشته باشید ، همیشه مطمئن باشید مخزن عاطفی او پر است. یکی از بهترین راه های انجام این کار ، تأیید مداوم اوست. به او بگویید که برای او ارزش قائل هستید ، به او احترام می گذارید و او را دوست دارید.

شکی نیست که کلمات عشق را برقرار می کنند ، اما دوست داشتن را با عمل نیز نشان دهید. شما باید هر دو شیوه را انجام دهید. خانم ها دوست دارند بشنوند ، اما بسیاری از مردان دوست دارند عمل کنند و ابراز علاقه کلامی را موثر نمی دانند. اشتباه نکنید. همانقدر که خریدن یک هدیه برای همسرتان می تواند او را خوشحال کند ، گفتن دوستت دارم نیز همان اندازه او را شاد می کند.

وظیفه مرد در روابط زناشویی

3. فداکار باشید 

یکی از وظیفه مرد در روابط زناشویی که مردان در آن بیشترین ضعف را دارند ، فداکاری است. بسیاری از آقایان ، به این فکر نمی کنند که در صورت نیاز ، خوابیدن شان را ، زمان باشگاه رفتن شان یا قرار با دوستان خود را برای همسر و خانواده شان فدا کنند. زن ها ذاتا فداکار تر از مردان هستند. و از این فداکاری لذت می برند ، اما شما به عنوان مرد خانواده ، گاهی باید نشان دهید که همسرتان از آسایش و خوشحالی شما مهم تر است و جایی که به شما نیاز داشته باشد ، شما برای او حاضر و آماده هستید.

4. به همسر خود خدمت کنید 

یکی از بهترین راههای خدمت به همسرتان ، درک نیازهای او و تلاش برای برآورده کردن آن ها است. آیا در حال حاضر ، مهم ترین نیازهای همسر خود را می‌دانید ؟ آیا او در مورد چیزی نگران است؟ مشکلی در زندگی دارد؟ چه نوع فشاری را احساس می کند ؟ وظیفه مرد در روابط زناشویی این است که پاسخ این سوالات را بداند و تلاش کند برای بهبود آن ها به همسر خود کمک کند.
بسیاری از مرد ها شنونده ی خوبی نیستند. برعکس خانم ها که جزییات را بخاطر می سپارند ، مردها رنگ مورد علاقه همسرشان را نمی دانند ، از سرگرمی مورد علاقه همسرشان بی خبرند یا شاید حتی ندانند همسرشان چه هدف ها و آرزوهایی دارد.

بسیاری از مردان در محل کار خود ، فردی موفق و برای کودکان خود ، پدری مهربان هستند. اما نمی توانند به همسر خود بگویند “دوستت دارم”. او بخشی از وظیفه مرد در روابط زناشویی را انجام نداده است. وظیفه مرد ، تنها مدیریت مالی منزل و شراکت در تربیت فرزندان نیست. تأمین نیازهای عاطفی همسر نیز شاید مهمترین وظیفه مرد در روابط زناشویی است.

5. فقط ارائه دهنده مالی نباشید 

بیشتر مردان بر این باورند که ارائه دهنده خوب به معنای حمایت کننده مالی از خانواده است. وظیفه مرد در روابط زناشویی است که در بهزیستی عاطفی ، معنوی ، جسمی و روحی خانواده خود نیز نقش داشته باشد. برای انجام این کار ، او باید تشخیص دهد که علاوه بر پول ، ارزهای دیگری نیز وجود دارد که باید به آن ها توجه کند و برایشان زمان بگذارد.

این مقاله هم بخوانید  مشاوره و برخورد با نوجوانی که دزدی میکند

6. معلم باشید 

رابطه زناشویی سراسر آموزش دادن و آموزش گرفتن است. آن چه را که برای شما اولویت است ، با رفتارتان به همسرتان آموزش دهید تا آن را دریافت کنید. اگر احترام می خواهید ، احترام بگذارید. اگر توجه می خواهید ، توجه کنید. در آغوش بکشید تا در آغوش کشیده شوید. چارچوب های ذهنی خودتان را به همسرتان نیز آموزش دهید و از او یاد بگیرید. این وظیفه مرد در روابط زناشویی است که به جای زورگویی کردن یا مشاجره و ایجاد چالش ها ، الگوی مناسبی بوده و مانند یک معلم ، به اعضای خانواده ی خود آموزش بدهد.

وظیفه مرد در روابط زناشویی

7. محبت های فیزیکی 

محبت های فیزیکی و جسمی یک وظیفه مرد در روابط زناشویی است. رفع نیازهای جنسی همسر نیز وظیفه بسیار مهم دیگر است. بسیاری از خانم ها به دلیل حیا و شرمی که دارند ، از گفتن نیازهای خود ، امتناع می کنند. شما به عنوان یک مرد وظیفه دارید تا به نیازهای او توجه کنید ، محیط زندگی زناشویی را آن قدر صمیمی کنید تا همسرتان بتواند با شما ، بدون خجالت صحبت کند و شما نیز به او و نیازهای او توجه کنید و در اولویت قرار دهید. متاسفانه بسیاری از آقایان در مسائل جنسی ، اولویت را برای خودشان قائل هستند. از سوی دیگر محبت های فیزیکی مانند در آغوش کشیدن همسرتان ، گرفتن دست او در خیابان و … می تواند نیازهای عاطفی همسرتان را رفع کند و عشق او را به شما بیشتر کند.

8. توقعات خود را با شرایط همسرتان متناسب کنید 

زن ها ، بسیار قدرتمند هستند. آن ها قابلیت تمرکز کردن روی چند موضوع را داشته و افرادی بسیار مدیر و جزیی نگر هستند. از آن سو ، به لحاظ فیزیکی و جسمی محدودیت هایی را دارند که بسیاری از مرد ها با آن روبرو نیستند. ظرافت و آسیب پذیر بودن جسم زن ، مسائل مربوط به مشکلات زنان ، تاثیرات زایمان و بسیاری از موارد دیگر ، ممکن است آن ها را به لحاظ فیزیکی ضعیف تر کند. توقعات خود را با شرایط همسرتان هماهنگ کنید. اگر روزی به خانه آمدید و همسرتان را خسته دیدید و غذایی برای خوردن ،‌ آماده نبود ، این وظیفه شماست که شرایط را درک کنید.

در این نوشته ، به چند وظیفه مرد در روابط زناشویی اشاره شد. زندگی مشترک مانند یک جاده ی دوطرفه است ، از سوی زن به مرد و بلعکس. فکر نکنید اگر شما کار می کنید و نیازهای مالی خانواده را تامین می کنید ، پس وظایف دیگری بر عهده ندارید. شما نیز مانند همسرتان ، برای تداوم و پایداری زندگی مشترک تان ، وظیفه دارید که تلاش کنید.

 

رهبری مرد در خانواده به چه معنی است؟

رهبری به معنای تسلط و غلبه ی مرد به زن ، و سطح پایین بودن زن نیست. زن ها قلبا دوست دارند که حمایت دریافت کنند. و مردها دوست دارند که حامی باشند. پس برای رعایت تعادل در زندگی مشترک ، یک مرد باید سعی کند رهبر خانواده باشد. بی شک نقش مدیریتی زن بسیار حائز اهمیت است ، اما یک مرد رهبر ، می تواند همسرش را در مدیریت درست زندگی کمک کند.

ابراز محبت فیزیکی چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد؟

بسیاری از خانم ها به دلیل حیا و شرمی که دارند ، از گفتن نیازهای خود ، امتناع می کنند. شما به عنوان یک مرد وظیفه دارید تا به نیازهای او توجه کنید ، محیط زندگی زناشویی را آن قدر صمیمی کنید تا همسرتان بتواند با شما ، بدون خجالت صحبت کند و شما نیز به او و نیازهای او توجه کنید و در اولویت قرار دهید.

مهم ترین وظیفه مرد در رابطه زناشویی چیست؟

تأمین نیازهای عاطفی همسر نیز شاید مهمترین وظیفه مرد در روابط زناشویی است.

4.7/5 - (343 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره