به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
هوم ویزیت

هوم ویزیت و مزایا آن

هوم ویزیت 

آیا تا به حال واژه هوم ویزیت به گوشتان خورده است؟ Home visit را به نوعی می توان یک استارتاپ موفق در زمینه ارائه مراقبت های بهداشتی و درمانی دانست. با شیوع انواع بیماری های ویروسی و محدودیت های وجود اهمیت مراقبت در منزل آشکار است. با استفاده از این پلتفرم می توانید به ارائه دهنده مراقبت بهداشتی (بهداشت روان) خود دسترسی پیدا کنید. هوم ویزیت مزایای زیادی برای مددجو به همراه دارد و بهترین مراقبت های منزل را برای وی فراهم می آورد.

این پلتفرم با هدف تسریع خدمات رسانی و افزایش کیفیت آن به مددجو طراحی شده است. در دسترس بودن آن و همچنین دارا بودن کادر مجرب موجب شده است تا انتخاب بسیاری از افراد باشد. در ادامه می خواهیم توضیح بیشتری درباره ی این پلتفرم کارآمد بدهیم. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. مطمئن باشید که پس از خواندن این مطلب حتما برای یکبار هم که شده از هوم ویزیت استفاده خواهید کرد.

هوم ویزیت چیست و چه می کند؟

همان گونه که ذکر شد، هوم ویزیت طیف وسیعی از خدمات بهداشتی و درمانی را به مددجویان در منزل ارائه می دهد. یکی از مهم ترین خدمات درمانی موجود ارسال مربی است. مربیان و روانشناسان به عنوان یکی از کادر درمانی و اصلی این خدمات به حساب می آیند. کلینیک روان آرام به عنوان یکی از مراکز فعال ارسال مربی و ویزیت روانشناس در منزل به شمار می رود.

در هوم ویزیت شما با توسل به یک مرکز مطمن روانشناسی و مشاوره ، درخواست خود را ثبت می کنید و از خدمات مشاوره و روانشناسی در منزل بهره می برید. این نوع از مشاوره برای بسیاری از افراد مزایا زیادی دارد که در ادامه به طور کامل آن را ذکر می کنیم. با ما همراه باشید.

هوم ویزیت

هوم ویزیت برای چه کسانی مناسب می باشد ؟ 

به طور کلی تمامی افراد می توانند به مشاوره و ویزیت در خانه بپردازند ولی این روش مشاوره برای برخی از گروه ها بسیار مناسب تر و مفید تر می باشد :

کودکان 

کودکان در مواجه با محیط های جدیدی همچون کلینیک روانشناسی ، حالت تدافعی به خود می گیرند و به همین علت امکان مشاوره درست برای آن ها فراهم نمی شود. در حقیقت مشاور در محیطی مانند مطب یا مرکز مشاوره به خوبی نمی توانند با کودکان ارتباط موثر برقرار کنند و تاثیرات مطلوب را بر آن ها داشته باشند. در هوم ویزیت این مشکل به خوبی حل می شود.

در هوم ویزیت ، مشاور یا مربی در محیط خانه حضور می یابد و کودک را تحت نظر و مراقبت قرار می دهد. محیط خانه برای کودک به مراتب آرام بخش تر و مناسب تر می باشد. کودک در محیط خانه به خوبی می تواند خود واقعی خود را به نمایش بگذارد و همچنین مربی او می تواند رفتار های واقعی او را مورد برسی قرار دهد .

سالمندان 

برای مراجعه به کلینیک و مراکز روان درمانی نیاز به حرکت و جا به جایی می باشد. بسیاری افراد به علت سالخوردگی توانایی حرکت را ندارند یا برای آن ها بسیار دشوار می باشد. هوم ویزیت برای این افراد بسیار مناسب تر می باشد چرا که بدون نیاز به حرکت و جا به جایی ، متخصص مورد نظر شما در محل حضور پیدا می کند و به درمان بیمار خود می پردازد.

بسیاری از افراد سالمند که به مشاوره هایی همچون گفتار درمانی نیاز دارند ، از طریق ویزیت در خانه می توانند به خوبی این درمان را انجام دهند.

افراد نا توان جسمی 

بسیار از مراجعه کنندگان به مراکز و مراجع روان درمانی از نظر جسمی با نا توانی های رو به رو هستند. حضور در محل کلینیک برای این افراد بسیار پر زحمت و دشوار خواهد بود. بهترین راه حل برای ادامه دادن جلسات مشاوره برای این افراد ، هوم ویزیت می باشد. با این روش مشاوره ، افراد دیگر نیاز به حرکت و حضور در مرکز مشاوره را نخواهند داشت و جلسات در منزل آن ها برگزار می شود.

افرادی با بیماری روحی شدید

بیماری های جسمی صرفا مانع از حضور افراد در محیط هایی مانند کلینیک نیست. بسیاری از افراد به علت بیماری های روحی حاد و شدید توانایی حضور در اجتماع و محیط های اجتماعی را ندارند. این دسته از افراد که انزوا و خانه نشینی را انتخاب می کنند باید مورد درمان و مشاوره قرار بگیرند اما قطعا با آن مخالفت هایی می کنند. در این صورت هوم ویزیت می تواند بهترین انتخاب باشد تا جلسات روان درمانی در خانه صورت بگیرد.

در نهایت تمامی افرادی که به دلایلی نیاز به مشاوره حضوری دارند اما به علت شرایط متفاوت توانایی حضور در جلسات را ندارند، به هوم ویزیت نیاز دارند. در این روش می توانید جلسات مشاوره را با کیفیت بالا در خانه برگزار کنید و از مراجعه حضوری به مراکز درمانی بی نیاز شوید.

هوم ویزیت

جلسات هوم ویزیت به چه صورتی انجام می شود ؟

برای نتیجه بخش بودن هرچه بیشتر مشاوره در منزل این اقدامات صورت می گیرد.

1-تعیین جلسات منظم مشاوره در منزل :

مشاور شما تعداد جلسات هفته و زمان حضور در خانه را با شما هماهنگ می نماید و در ساعت و وقت مشخص شده برای انجام جلسات هوم ویزیت حضور پیدا می کند. این جلسات باید به صورت منظم باشد تا تاثیرات آن بیشتر و روند بهبودی سریع تر باشد.

2-مشاوره در بازه زمانی مشخص :

هر نوع جلسه ای به یک زمان مشخص نیاز دارد که در طول آن مشاوره صورت بگیرد. این زمان باید توسط مشاور تعیین شود چرا که او به عنوان یک متخصص می داند که در هر جلسه هوم ویزیت چه زمانی برای انجام تمارین ، صحبت و طی کردن برنامه درمانی کافی می باشد. شایان ذکر است مدت زمان مشاوره اگر از حد خود فراتر برود موجب افت کیفیت و کاهش سرعت روند بهبودی می شود.

3-تهیه ابزار درمانی مناسب :

بر خلاف تصور عموم که فکر می کنند جلسات مشاوره به هیچ وسیله یا ابزاری نیاز نیست ، وسایل و تجهیزات مختلفی برای انواع جلسات درمانی نیاز است. این وسایل باید پیش از هر جلسه تعیین و تهیه شود تا بتوان از آن ها در محیط منزل استفاده نمود و سرعت روند بهبودی را افزایش داد. برای مثال گاهی در هوم ویزیت برای کودکان نیاز به اسباب یا وسایل سرگرمی ویژه ای می باشد تا کیفیت جلسات بالاتر برود.

4-مراجعه حضوری در مراکز مختلف :

گاهی در طول جلسات هوم ویزیت تشخیص داده می شود که برای بهتر طی شدن روند درمانی نیاز به مراجعه به مرکز خاصی می باشد . در این صورت طی هماهنگی مراجعه کننده به همراه مشاور خود در مرکز تجویز شده حضور می یابند تا روند بهبودی ، بهتر طی گردد. این تصور که در هوم ویزیت احتیاج به خروج از خانه نیست ، همیشه درست نمی باشد و گاها بر اساس نیاز مراجعه کننده باید به صورت حضوری به مرکز دیگری مراجعه کرد.

5-حضور روانپزشک

در مواقعی که هوم ویزیت برای بیماری های همچون افسردگی یا اختلالات روانی صورت می گیرد ، روانشناس و مشاور نیاز به حضور یا مراجعه به یک روانپزشک را نیز تشخیص می دهد. روانپزشک در طی یک یا چند جلسه میزان شدت بیماری یا اختلال روانی را تخشیص می دهد و اقدام به تجویز دارو برای بهبود وضعیت می کند.

چه نوع مشاوره ای در هوم ویزیت امکان پذیر می باشد ؟

به طور کلی در موقعیتی که مراجعه کننده توانایی حضور در مرکز درمانی خاصی را نداشته باشد ، هوم ویزیت می توانید گره گشا باشد. این جلسات مشاوره اعم می باشد از :

شما می توانید با تماس با کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره روان آرام در سریع ترین زمان در صورت تمایل درخواست مشاوره هوم ویزیت را ثبت فرمایید.

Home Visit

مزایای هوم ویزیت

هوم ویزیت مزایا زیادی دارد که آن را به یک روش مشاوره ای مناسب تبدیل می کند. این مزایا به این شرح می باشد :

  1. به حمل و نقل نیازی نمی باشد.
  2. برای افرادی که از حضور در اجتماع ترس دارند مناسب می باشد.
  3. هوم ویزیت برای افرادی که به علت آسیب های ظاهری و جسمی تمایل به حضور اجتماعی ندارند مناسب می باشد.
  4. افراد سالمند و سالخورده از جا به جایی در امان خواهند بود.
  5. هوم ویزیت برای افرادی که جا به جایی برای آن ها خطرناک می باشد بسیار مناسب می باشد.
  6. مراجعین از قضاوت های اجتماعی در امان خواهند بود.
  7. حریم شخصی در بهترین حالت حفظ خواهد بود.
  8. بیمار و مراجعین ارامش روانی بیشتری خواهند داشت.
  9. نظارت بر برخی گروه های سنی همچون کودکان ساده تر خواهد بود.
  10. در وقت صرفه جویی می شود.

هوم ویزیت در مرکز مشاوره روان آرام 

تمامی کلینیک های روانشناسی امکان برگزاری جلسات هوم ویزیت را ندارند. این جلسات مشاوره نیاز به زیر ساخت های لازم برای برگزاری دارد به همین علت شما به سختی می توانید مرکزی را پیدا کنید که این نوع از مشاوره را با کیفیت بالا برگزار کند.

روان آرام یکی از مطمن ترین و معتبر ترین مراکز مشاوره و روانشناسی در سطح استان تهران ، هوم ویزیت را با بهترین کیفیت برگزار می کند. مراجعه کنندگان مرکز روان آرام می توانند با آرامش خاطر با ما تماس بگیرند و به انواع مشاوره در انواع زمینه ها بپردازند.

روان آرام ، مرکز تخصصی مشاوره با کادر روانشناسی مجرب خود ، آماده خدمت رسانی به شما می باشد. 

 

هوم ویزیت برای چه افرادی مناسب می باشد؟

هوم ویزیت برای کودکان ، سالمندان ، افراد ناتوان جسمی و ... بسیار مناسب می باشد.

مزایا هوم ویزیت چیست ؟

عدم نیاز به رفت و امد ، دوری از قضاوت های اجتماعی ، صرفه جویی در وقت و ... از مزایا هوم ویزیت می باشد.

هزینه جلسات هوم ویزیت چقدر می باشد ؟

بر اساس نوع مشاوره و مدت زمان آن ، هزینه هوم ویزیت متفاوت می باشد. کافیست با روان آرام تماس بگیرید و به کسب اطلاعات لازم بپردازیم.

4.7/5 - (451 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره