به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

 هزینه نوروفیدبک در تهران

هزینه نوروفیدبک در تهران

هزینه نوروفیدبک در تهران چقدر است ؟

نوروفیدبک چیست ؟

Neurofeedback یک سیستم آموزشی مبتنی بر پاداش بدون دارو ، برای مغز انسان است .  نوروفیدبک ، نوعی بیوفیدبک ، برای تغییر فعالیت الکتریکی مغز شما کار می کند . این یک درمان غیر تهاجمی است که به منظور بهبود منبع علائم ناخواسته شما استفاده می شود و به صورت مستقیم روی مغز شما تاثیر می گذارد . با توجه به آگاهی بیشتر نسبت به این درمان اکثر افراد می خواهند از هزینه نوروفیدبک در تهران آگاه شوند.

نوروفیدبک چگونه کار می کند ؟

پیش از پرداختن به هزینه نوروفیدبک در تهران ، بهتر است بدانیم که نوروفیدبک چگونه کار می کند . همه روش های نورو فیدبک شامل حسگرهای EEG هستند که بر امواج مغزی شما نظارت دارند و یک رایانه برای ثبت بازخورد مغز شما . روش های مختلفی برای دریافت این بازخورد وجود دارد . این روش ها می تواند شامل بازی ، گوش دادن به موسیقی یا تماشای یک فیلم باشد .

محرک ها (بازی ، موسیقی یا فیلم) فقط در مواقعی کار می کنند که امواج مغزی شما در یک محدوده بهینه کار می کنند . این به عنوان پاداش مغز شما عمل می کند . وقتی امواج مغزی شما با سرعتی که مطلوب نیست ، کار می کنند ، بازخورد منفی دریافت خواهید کرد . (مکث فیلم ، موسیقی متوقف می شود و غیره) . این به مغز شما می گوید که چیزی از تعادل خارج شده است . در طول یک برنامه آموزشی نوروفیدبک ، مغز شما از این بازخوردها  ،  یاد می گیرد چگونه فرکانس ها را به تعادل برساند  . این می تواند تغییرات ساختاری پایداری در مغز شما ایجاد کند . سپس مغز به طور مداوم در محدوده بهینه تر عمل می کند و علائم شما را کاهش می دهد .

اینکه هزینه نوروفیدبک چقدر است ، بستگی به تعداد جلساتی دارد که شما نیاز به این آموزش دارید .

Neurofeedback به چه چیزی کمک می کند ؟

نوروفیدبک برای کمک به شرایط بسیاری از جمله : ADHD و ADD ، اختلالات استرس ، اضطراب ، حملات هراس ، آسپرگر ، افسردگی ، سردرد ، میگرن ، برخی از نگرانی های حافظه و مشکلات خواب استفاده می شود .

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای ، شرکت کنندگان المپیک ها و حتی متخصصان مشاغل از نوروفیدبک استفاده می کنند تا عملکرد خود را از طریق بهبود تمرکز و مدیریت استرس بهبود بخشند . بسیاری از افراد مزایای اضافی برای آموزش نوروفیدبک ، مانند کیفیت خواب بهتر ، اضطراب کمتر ، توانایی بیشتر در سازگاری و مقابله با چالش های روزمره را تجربه می کنند . هزینه نوروفیدبک در تهران ، بستگی به مشکلاتی دارد که شما می خواهید در طی نوروفیدبک تراپی ، بهبود پیدا کنند .

هدف نوروفیدبک

در اساسی ترین سطح خود ، آموزش نوروفیدبک اطلاعاتی در مورد فرآیندهای رفتاری ، فیزیولوژیکی و عصبی فعلی خود در خدمت مدولاسیون های خود هدایت شده از آن فرایندها برای دستیابی به نتایج خاص ارائه می دهد . تکنیک های بازخورد به شرکت کنندگان امکان می دهد وضعیت های فیزیولوژیکی و روانی خود را تحت نظر ، تعامل ، تغییر و مدیریت قرار دهند . در حقیقت ، زنده بودن و اشتیاق بالینی ذاتی در این زمینه ، در نتایج امیدوارکننده است ، یعنی شناسایی مارکرهای مختلف فیزیولوژیکی از جمله تغییر ضربان قلب ، فرکانس آلفا و هدایت پوستی که می تواند خود تنظیم شده باشد و تنظیم آن ها مطابق با بهبود باشد .

سلامت ، همراه با نتایج رفتاری و روانی هدفمند . به طور معمول ، سیگنال های بیوالکتریک برای کاربر و پزشک به صورت دیجیتالی نمایش داده می شوند و روشی مبتنی بر شواهد ارائه می شود که برای انواع مشکلات روانی اعمال می شود . هزینه نوروفیدبک در تهران به مشکل یا اختلالی که برای درمان به نوروفیدبک نیاز دارد نیز ، بستگی دارد .  از جمله اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) ، اختلال دو قطبی ، اختلال شخصیت ، اختلال هویت ، اختلال افسردگی عمده ، اختلال استرس پس از سانحه ، اعتیاد و …

هزینه نوروفیدبک چقدر است ؟

بیشترین عامل هزینه نوروفیدبک در تهران ، معمولاً تعداد جلسات مورد نیاز است . بعلاوه ، پزشكان مختلف برای جلسات مبلغ مختلفی را  تعیین می كنند و این می تواند در منطقه های جغرافیایی متفاوت ، متغیر باشد .

هزینه نوروفیدبک بستگی به روش درمانی پزشک نیز دارد . برخی از پزشکان ، پیش از نوروفیدبک ، با یک مشاوره 50 دقیقه‌ای اولیه برای بحث در مورد این روش و کمک هایی که می تواند به شما کند ، شروع می کند و ممکن است هزینه آن را به صورت جداگانه دریافت کند .

شروع نوروفیدبک به طور معمول دو تا سه ساعت آزمایش و ارزیابی را می طلبد.  هزینه نوروفیدبک در تهران ، می تواند با ارزیابی های بالینی که برخی از پزشکان به صورت مفصل بعد از هر جلسه نوروفیدبک انجام می دهند نیز ، تغییر کند . ارزیایی بالینی برای این هدف انجام می شود که سابقه و علائم مشکلات تحلیل شوند ، نتایج آزمایش  مورد بحث قرار گیرد و پیشنهادات درمانی اولیه ارائه شوند . در نتیجه ، هزینه نوروفیدبک در تهران ، بسته به تعداد جلسات و  مشاوره های پیش از نوروفیدبک و جلسات ارزیابی بعد از آن است .

یک جلسه 45 دقیقه ای به همراه اپراتور و مجوز WHO

135/000 تومان

یک دوره معمولی درمان با نوروفیدبک برای ADHD ، اغلب حدود 40 جلسه در نظر گرفته می شود . در صورت وجود علائم قابل توجه ، این دوره می تواند طولانی تر باشد . اضطراب ، افسردگی و سایر مشکلات نیز ممکن است  همین تعداد جلسه را نیاز داشته باشند و شاید بیشتر . در نتیجه برای پاسخ به اینکه هزینه نوروفیدبک چقدر است ؟ ابتدا باید تعداد  جلساتی که پزشک شما برای مشکل شما در نظر گرفته است ، مشخص شود . این احتمال را بدهید که ممکن است در طول دوره ، نیاز به جلسات بیشتری دیده شود و هزینه ها را بیشتر کند .

دوره نوروفیدبک چقدر طول می کشد ؟

برای برنامه ریزی در مورد هزینه نوروفیدبک در تهران ، باید بدانید که به صورت میانگین ، 40 جلسه در هر هفته تقریباً یک سال طول می کشد و ممکن است شما به جلسات بیشتری نیاز داشته باشید .  برای تخمین هرینه نوروفیدبک ، به بازه زمانی درمان دقت کنید و آن را محاسبه کنید . همچنین با توجه به زمان درمان ، برنامه ریزی کنید . اگر درمان شما ، تا سال بعدی ادامه پیدا می کند ، توجه کنید که بسیاری از کلینیک ها در سال های جدید ، درصدی به هزینه خدمات خود اضافه می کنند و هزینه نوروفیدبک در تهران ، در سال آینده برای شما بیشتر می شود . و اغلب افزایش ده درصدی خواهد داشت که باید برای آن برنامه ریزی کنید . زیرا بهتر است میان دوره نوروفیدبک شما ، وقفه نیفتند و به صورت منظم و با هماهنگی پزشک شما ، درمان شروع شده و ادامه پیدا کند .

برای دریافت اطلاع دقیق از هزینه نوروفیدبک در تهران ، باید ابتدا کلینیک مورد نظر خود را پیدا کنید . زیرا ممکن است هزینه هر پزشک با دیگری متفاوت باشد . برای نوروفیدبک تراپی ، کلینیک و پزشکی مناسب انتخاب کنید . زیرا این روش ، بر مغز شما تاثیر گذار است و بهتر است از کیفیت درمان مطمئن شوید .

 

2 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع