به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
نیاز به کمک روحی دارم

نیاز به کمک روحی دارم (+ حرف هایی که بهتر است بشنوید)

نیاز به کمک روحی دارم چیکار کنم؟

طبیعتا اغلب ما در زندگی با روزهایی مواجه می شویم که نمی توانیم با برخی احساسات و هیجانات، اتفاقات پیرامون و..به راحتی کنار بیاییم و زمانی که به سرکوب کردن احساسات، نیازها و حرف هایمان می پردازیم به مرور با آسیب های روحی یا حتی جسمی مواجه می شویم که این نیز سبب می گردد با خود بگوییم نیاز به کمک روحی دارم..

در این مواقع اغلب افراد کاری از پیش نبرده و فکر می کنند با گذر زمان به حال بهتری دست می یابند در حالی که مهم است با وجود احساساتی مثل دلشکستگی، ناراحتی های مداوم و ناامیدی و..که سبب مختل شدن زندگی و احساس آرامش می گردند نیز در اسرع وقت با مشاور روانشناس صحبت کرده و از جلسات مشاوره افسردگی و..بهره مند گردید.

چه بسا توصیه می شود در صورتی که احساس بدی داشته و شرایط تاب آوری را تجربه می کردید با سرکوب کردن احساسات و واکنش های طبیعی بدن مثل گریه مقاومت نکرده و با این احساس رو به رو شوید و خودتان را بابت این هیجانات سرکوب نکنید.

در انتها با روانشناس در جلسات مشاوره فردی به صورت حضوری یا آنلاین صحبت کنید که بدین جهت می توانید با کلینیک روانشناسی روان آرام در تماس باشید.

چرا نیاز به کمک روحی دارم؟

احتمالا برایتان پیش آمده که از نظر جسمانی نیازمند معاینه پزشک بوده اید لذا همانقدر که سلامت جسم مهم است سلامت روح و روان از اهمیت زیادی برخوردار است.

زمانی که افراد از سلامت روح و روان برخوردار باشند می توانند در هر موقعیت با توجه به احساسات و هیجاناتی که دارند تفکر کرده و آنطور که می خواهند زندگی و به شرایط و موقعیت های مختلف پاسخ و واکنش دهند.

چه بسا اغلب افرادی که می گویند نیاز به کمک روحی دارم نیز بدین سبب دچار پریشانی شده اند که در موقعیت های مختلف هیجانات خود را سرکوب کرده و واکنشی که باید ابراز می کرده اند را از خود نشان نداده اند و به سبب این مساله مدام در ذهن با خود کلنجار رفته و خود را سرزنش می کنند.

به مرور این مساله سبب می گردد دچار آسیب های روحی متعددی اعم از افسردگی، دوری از اجتماع، کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس، اضطراب و..شوند بنابراین نیاز است در زمان مناسب از راهنمایی های مشاور روانشناس بهره مند شده و جهت بهبود حال روحی اقدام نمود.

نیاز به کمک روحی دارم

نیاز به کمک روحی نوعی ضعف است؟

زمانی که فرد با خود می گوید نیاز به کمک روحی دارم ممکن است تصور کند تنها او هست که این احساس را تجربه می کند و تنها وی نیاز به مراجعه به روانشناس دارد در صورتی که احساسات منفی و آسیب های روحی ممکن است در هر فردی بروز کند و نباید به سبب آن احساس ضعف نمود.

هر یک از افراد در موقعیت های گوناگون ممکن است دچار آسیب روحی شده و به سبب عدم توانایی لازم برای کنترل هیجانات و احساسات خویش و همچنین مدیریت شرایط دچار احساساتی اعم از خشم، ناراحتی، اضطراب و گوشه گیری و..شوند.

در صورتی که اگر افراد تصور کنند به سبب سبک زندگی متفاوت و..که دارند باید از دیگران دوری کرده و خود را کمتر از چیزی که هستند بدانند به مرور احساسات خشم و ناراحتی بیشتر شده و میزان اعتماد به نفس افراد کاهش می یابد.

زمانی که نیاز به کمک روحی دارید با دیگران خصوصا افرادی که رابطه صمیمی و نزدیکی با ایشان دارید صحبت کنید و به هیچ عنوان تنهایی را راه چاره بهتر شدن احساسات و حالتان ندانید زیرا تنهایی اگر بیش از حد باشد خصوصا زمانی که با خود می گویید نیاز به کمک روحی دارم، می تواند میزان شدت احساسات منفی را در شما افزایش دهد.

بنابراین توصیه می کنیم نیاز به کمک روحی را ضعف ندانسته و خوشحال باشید که به این درک رسیده اید که قرار نیست بار تمام سختی ها را به تنهایی به دوش بکشید بلکه بهره مندی از جلسات مشاوره فردی می تواند سبب گردد احساسات خود را کنترل کرده و با توجه به تمرین ها و راهکارهای ارائه شده از سوی درمانگر نیز به مرور حال بهتری پیدا کنید.

در ادامه نیز قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که سبب می گردد بتوانید به احساسات بهتری دست یابید.

مشکلات و آسیب های روحی می توانند رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته و بر هم تاثیر بگذارند فرضا افسردگی در کنار دوری از اجتماع، اضطراب در کنار افسردگی یا وسواس فکری و..می توانند سبب برهم خوردن زندگی و مختل شدن فعالیت های روزمره شوند.

این مقاله هم بخوانید  رابطه و عشق مجازی

چنانچه  مهم است که جهت بررسی و علت یابی اینکه چرا برخی می گویند نیاز به کمک روحی دارم نیز حتما از جلسات مشاوره روانشناسی بهره مند شده و پس از علت یابی بروز مشکل و تشخیص نیز از راهکارهای موثر جهت بهبود شرایط و احساسات مخرب ذهن بهره مند گشت.

نیاز به کمک روحی دارم

راه های بهتر شدن حال روحی

زمانی که برخی با خود می گویند نیاز به کمک روحی دارم، یکجا نشسته و دست روی دست می گذارند که حالشان روز به روز بدتر گردد چه بسا بسیار مهم است که به هنگام بروز هیجاناتی منفی مثل ناراحتی و گوشه گیری به خودتان اهمیت دهید..

1.زمانی که احساسات و هیجانات خود را بپذیرید و با آن ها رو به رو شوید راحت تر می توانید با خود و موقعیت پیش آمده کنار بیایید..در صورتی که اگر از بروز احساسات و واکنش های هیجانی طبیعی بدن مثل گریه امتناع ورزید به مرور احساس خشم کرده و ممکن است خشم خود را به شکلی نادرست ابراز دارید.

2.مهم است که خودتان را با واکنش هایی که به هنگام ناراحتی و عصبانیت دارید قضاوت نکنید چرا که هر انسانی به شکلی متفاوت به  هیجانات خود پاسخ می دهد ولیکن مهم است بدانید چطور به نحو صحیح بدون احتمال آسیب به خود یا اطرافیانتان نسبت به این هیجانات واکنش نشان دهید.

3.زمانی که نیاز به شنیده شدن دارید خودتان را در اتاق نگه نداشته و سعی کنید با یکی از نزدیکان که رابطه صمیمی با وی دارید صحبت کنید، اگر موقعیت را برای صحبت با نزدیکان مناسب نمی بینید حتما با روانشناس صحبت کنید و به هیچ عنوان حرف هایی که باید بر زبان آورید را سرکوب نکنید زیرا ممکن است با اینکار احساسات خود را بیشتر خدشه دار کرده و توان مدیریت و کنترل احساسات خود را از دست بدهید.

4.زمانی که نیاز دارید تنها باشید، با حضور در جمع هایی که باید احساسات خود را مخفی کرده و لبخندی اجباری بزنید به خودتان آسیب بیشتری نزنید البته اگر تصور می کنید تنها ماندن برای شما می تواند سبب بروز افکار منفی شدیدی گردد توصیه می کنیم در جمع حاضر شوید اما احساسات خود را سرکوب نکرده و اجازه دهید این احساسات جاری باشند.

این نیز می تواند سبب گردد شما احترام بیشتری برای خود قائل بوده و از بابت سرکوب احساسات و نقش بازی کردن های پی در پی خسته نشده و آسیب پذیری بیشتری پیدا نکنید.

5.این را بدانید که شما و احساساتتان بسیار مهم هستید و نباید اجازه دهید طرز فکر دیگران باعث شود شما از ابراز هیجاناتی که طبیعی بوده و تنها شما از آن ها بهره مند نیستید خجالت بکشید.

6.چنانچه مهم است مدتی را به خود استراحت دهید، زمانی که در شرایط روحی خوبی قرار ندارید سعی نکنید با شلوغ کردن برنامه زندگی تان از پذیرش احساسات و موقعیت پیش آمده فرار کنید.

7.زمانی که می گویید نیاز به کمک روحی دارم باید خود را بیشتر از هر فرد دیگری درک کرده و به جسم و روحتان استراحت دهید و سختی و دغدغه ای را بر خود تحمیل نکنید بدین سبب از احساساتتان فرار نکرده و می توانید با مدیتیشن و..خودتان را آرام کنید.

توصیه می کنیم به هنگام نیاز به کمک روحی حتما از مشاور روانشناس کمک بگیرید زیرا روانشناس به شما کمک می کند راحت تر با مشکلات کنار آمده و حال روحی بهتری پیدا کنید.

به همین خاطر می توانید با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایید.

آیا می توان از جلسات مشاوره آنلاین بهره مند شد؟

بله می توان علاوه بر جلسات حضوری از جلسات مشاوره آنلاین بهره مند شد تنها کافیست تماس حاصل گردد.

آیا افسردگی قابل درمان است؟

در صورتی که در زمان مناسب به مشاور مراجعه کرده و از مشاور روانشناسی مجرب کمک گرفت می توان میزان افسردگی را کاهش داد چه بسا نشانه های افسردگی را جدی گرفته و در اسرع وقت به مشاور روانشناس مراجعه کنید حتی اگر مدت زمان طولانی دچار احساس پریشانی هستید.

هزینه جلسات مشاوره چقدر است؟

میزان هزینه جلسات مشاوره با توجه به تعداد جلسات مشاوره روانشناسی تعیین می گردد که می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمود.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره