به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
نشانه های مرد بی احساس

نشانه های مرد بی احساس

نشانه های مرد بی احساس چیست؟

زمانی که مرد نسبت به همسرش سرد باشد و توجه لازم را به وی نکند به مرور زن احساس دلشکستگی کرده و این نیز بر رابطه زن و مرد تاثیر منفی می گذارد و ممکن است سبب بروز طلاق عاطفی و جدایی زن و مرد از یکدیگر گردد‌.

زمانی که زن و مرد خصوصا مرد توجه لازم را به همسر خود نداشته باشند این کمبود در زندگی مشترک زوجین کاملا مشخص بوده و طرفین می توانند آن را حس کنند چرا که طلاق عاطفی بین زوجین بسیار می تواند به احساسات ایشان لطمه وارد کند.

در ادامه نیز قصد داریم به نشانه های مرد بی احساس اشاره کنیم.

نشانه های مرد بی احساس

چرا مردان دچار بی احساسی می شوند؟

1.دوران کودکی

دوران کودکی مردان می تواند بر بی احساس شدن ایشان تاثیرگذار باشد چه بسا زمانی که مردان در دوران کودکی خود محبت ندیده باشند نیز در بزرگسالی دچار بی احساسی می شوند چرا که در دوران کودکی محبت کردن را یاد نگرفته اند و نمی دانند چطور باید به دیگران خصوصا همسرشان محبت کنند.

طبیعتا می دانیم که خانواده خصوصا والدین اولین کسانی هستند که می توانند الگوهای رفتاری را در فرزند خود شکل دهند و زمانی که سبک تربیتی والدین درست نباشد مردان به مرور در دوران بزرگسالی بی احساس می شوند.

2.کمبود ویتامین

زمانی که مردان دچار کمبود در برخی ویتامین ها باشند این نیز بر خلق و خوی ایشان تاثیر داشته و مردان دچار تنش می شوند فرضا سکوت می کنند و با سکوت کردن نمی توانند احساسات خود را ابراز دارند.

چه بسا برخی مردان بدین سبب با سکوت کردن و..موجب می شوند که از سوی دیگران خصوصا همسرشان خشن شناخته شوند و مرد هم بدین سبب تمایلی به صحبت کردن و ابراز احساسات ندارد.

3.استرس

زمانی که مرد دچار استرس بوده و میزان اضطراب و استرس ایشان هم شدید باشد نمی توانند کنترلی بر روی احساسات خود داشته و احساساتشان کمتر می گردد و این نیز سبب می گردد نتوانند به خوبی احساسات خود را به همسرشان ابراز دارند.

4.بی علاقگی به زن

اغلب مردان بی احساس از آن جهت احساسات خود را به همسرشان ابراز نمی دارند چرا که احساسی به همسرشان ندارند و نمی‌توانند این احساس را به زنی که به او علاقه ای نداشته و با او ازدواج کرده است ابراز دارند که نیاز است جهت حل این مسأله حتما از جلسات مشاوره زوج درمانی بهره مند گشت.

نشانه های مرد بی احساس

1.حرف و عملش یکی نیست

از نشانه های مرد بی احساس نیز تناقض در حرف و عملشان می باشد. به طور فرض برخی از این مردان در حرف به همسرشان عشق و محبت نشان می دهند ولیکن در عمل این محبت و علاقه را ابراز نمی دارند مثلاً همسرشان را در آغوش نمی‌گیرند، به احساسات او توجه نمی کنند و..

2.مسئولیت پذیر نیست

مردی که بی احساس است مسئولیت هایش را گردن نمی گیرد فرضا مسئولیت هایی که در قبال خانواده خصوصا همسر خود دارد را مهم ندانسته و از آن ها شانه خالی می کند.

چه بسا برخی از این مردان زمانی که ایرادات ایشان را بازگو می کنید از شما طلبکار بوده و حق نارضایتی را به شما نمی دهند.

3.خشک و بی روح است

مرد بی احساس خشک و بی روح است، مدام به دلایل متعدد نیز بهانه جویی کرده و از همسر خود ایراد می گیرند دریغ از محبت کردن و ابراز خوشرویی به همسر خود.

چه بسا این مردان توجهی به احساسات همسر خود ندارند و با بی اهمیتی به احساس همسرشان سبب بیشتر شدن فاصله بین خود می گردند.

4.محبتشان دائمی نیست

میزان محبت های مرد بی احساس در هر روز ممکن است متغیر باشد فرضا ممکن است چند روز به زن محبت کرده و ابراز علاقه کند و مدتی طولانی این محبت و ابراز علاقه را به زن نداشته باشد.

ممکن است زن روزی از ابراز علاقه ایشان به وجد آمده و روزی دیگر از بی توجهی وی به خود دل آزرده شود.
در کارهایشان از شما مشورت نمی گیرند

مرد بی احساس در پیش بردن امورات خود از همسرش مشورت نمی گیرد و خود به تنهایی تصمیم گیری می کند در حالی که در زندگی مشترک خوب است در اغلب مواقع زن و مرد با کمک یکدیگر در خصوص مسأله ای فکر کرده و به نتیجه برسند.

5.ترجیح می دهند تنهایی غصه بخورند

مردانی که نسبت به همسرشان بی احساس هستند به تنهایی غصه خورده و در روزهای سختی که دارند با همسرشان درد و دل نمی کنند در حالی که در هر زندگی مشترکی زن و مرد نیاز دارند که در اغلب مواقع از مشکلاتشان، ناراحتی ها و دغدغه هایشان با یکدیگر حرف زده و همدم یکدیگر باشند.

مردان بی احساس نه در ناراحتی های خود با همسرشان حرف می زنند و نه وقتی همسرشان آزرده خاطر است به او دلداری می دهند.

6.دروغ گفتن برایشان راحت است

مردان بی احساس اغلب افرادی هستند که به راحتی دروغ می گویند چرا که برای این دسته مردان ناراحتی و دلخوری همسرشان اهمیتی ندارد.

چه بسا این مردان مدام در حال پنهان کاری بوده و سعی می کنند با دروغگویی اشتباهات و یا کارهای خود را مخفی کنند..این نیز سبب می گردد زن روز به روز نسبت به مرد احساس بی علاقگی کند چرا که کمتر زنی است که از مرد پنهان کار و دروغگو خوشش بیاید..

7.قدم مثبتی برای رابطه شان بر نمی دارند

از نشانه های مرد بی احساس، قدم برنداشتن ایشان برای بهتر شدن زندگی مشترکشان از هر نظر می باشد.

چرا که وقتی مردی به همسر خود علاقه داشته باشد سعی می کند زندگی خوبی را در کنار همسرش برای یکدیگر فراهم سازد.

و..

متاسفانه برخی مردان تصور می کنند که اگر احساسات خود را به همسرشان نشان ندهند این نیز برای رابطه شان بهتر بوده و زن و مرد کمتر دچار بحث و دعوا و..می شوند..

در حالیکه وقتی مردان احساسات خود را به همسر خود ابراز نمی کنند سبب می گردند همسرشان از نظر روحی روانی آسیب ببیند و به مرور دچار افسردگی گردد بنابراین مهم است که همان میزان که زن به مرد محبت می کند و علاقه اش را ابراز می دارد مرد هم احساسات خود را به خوبی به همسر خویش ابراز دارد.

نشانه های مرد بی احساس

چطور با مرد بی احساس رفتار کنیم؟

سعی کنید با همسر خود ارتباط بگیرید

برای اینکه بتوانید رابطه خوبی با همسرتان برقرار سازید خوب است که با او بیشتر ارتباط بگیرید. می توانید به جای گلایه کردن با او صحبت کنید و دلیل رفتارهایش را جویا شوید و به صورت منطقی در صورت وجود مشکل آن را حل کنید..

سعی کنید به هنگام حرف زدن همسرتان را زیر سوال نبرده و او را متهم نکنید بلکه جوری رفتار کنید که احساساتتان برای بهتر شدن رابطه تان به خوبی مشخص گردد.

علایق همسرتان را بشناسید

سعی کنید علایق همسرتان را بشناسید و دریابید چگونه می توانید همسرتان را خوشحال کنید و بدین نحو به او عشق بورزید.

چنانچه اگر شناختن همسرتان برای شما سخت است و نمی دانید با توجه به خصوصیات اخلاقی اش چگونه می توانید به او عشق ورزی کنید می توانید از جلسات مشاوره ازدواج کلینیک روانشناسی روان آرام بهره مند گردید.

خوبی های مرد را یادآور شده و از او قدردانی کنید

سعی کنید از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی خوب مرد تعریف کرده و به وی نشان دهید که قدردان او بابت تلاش ها و زحماتش هستید.

از جلسات مشاوره روانشناسی کمک بگیرید

همانطور که بیان گردید می توان برای حل و بهتر شدن بی احساسی مرد نسبت به همسر و دیگران از جلسات مشاوره روانشناسی بهره مند گشت که بدین جهت کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایید.

آیا می توان از جلسات مشاوره آنلاین بهره مند شد؟

بله این جلسات هم به صورت حضوری و هم آنلاین برگزار می شوند که می توان جهت بهره مندی با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمود.

آیا مشاوره زناشویی به حل شدن مشکلات عاطفی کمک می کند؟

رابطه عاطفی و جنسی و زناشویی زوجین وابستگی زیادی به یکدیگر دارند که می توان با کمک روانشناس در جلسات مشاوره زناشویی به حل مشکلات موجود پرداخت.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره