به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

نشانه های مردی که خیانت می کند چیست ؟

نشانه های مردی که خیانت می کند

نشانه های مردی که خیانت می کند 

مسئله خیانت همسر جزو مشغله های فکری اکثر زنان شده است. مطلع شدن از علائم خیانت مردان به خانم ها کمک می کند تا از این سردرگمی نجات پیدا کنند و زودتر بتواند تکلیف خود را معین کنند.  البته علت های خیانت کردن مردان فرق دارد اما نشانه های مردی که خیانت می کند معمولا متشابه است.

  • تمایل نداشتن رابطه جنسی
  •  بی تفاوت بودن میان زوجین
  • سرد شدن روابط عاطفی
  • مخفی کاری
  •  افزایش پیدا کردن جلسه های شبانه
  • فرار کردن از فضای خانه
  •  محبت یا عصبی شدن به  شکل غیر معمول و…. می تواند از علائم خیانت محسوب شود.


باید به این نکته توجه داشت که با مشاهده کردن این علائم ها نمی‌توان به همسر بدبین شد. در اینگونه موارد بهتر است بعد از بررسی نشانه های مردی که خیانت می کند در اولین گام به ریشه یابی مشکلات و یافتن دلایل کاهش روابط عاطفی و احساسی پرداخته شود.

نشانه های مردی که خیانت می کند

 تعریف خیانت

خیانت به معنای پرداختن به روابط عاطفی و جنسی خارج از چارچوب ازدواج و به شکل مخفیانه است. مردی که بدون اینکه همسرش مطلع باشد با زن دیگری ارتباط عاطفی یا جنسی برقرار کند یا هزینه‌های زن دیگری را تامین کند جزو خیانت به حساب می آید.

خیانت کردن به هر شکلی که رخ دهد می‌تواند در ارتباط خانوادگی و عاطفی  اختلال ایجاد کند و در آخر کیفیت زندگی مشترک را به خطر بیاندازد. علاوه بر صدمه به زندگی زناشویی به فرزندان هم صدمه جدی وارد می کند.

12 مورد از نشانه های خیانت مرد به صورت زیر می باشد؟

اکثر زنان نگران خیانت همسر خود هستند ولی نمی دانند  که برای متوجه شدن این مسئله باید نشانه های مردی که خیانت می کند پی ببرند. گاهی اوقات به راحتی به پیوند ازدواج خود اعتماد می کنند در حالیکه زبان بدن طرف مقابل از رابطه دیگر حکایت دارد و با دلایل مختلف همسر خود را قانع می کنند.

برخی از علائم های خیانت به شکل واضح و روشن هستند مانند بوی ادکلن یا جلسه های کاری در ایام تعطیل، اما  برخی از خیانت ها علائم واضحی ندارند.

داشتن یک رابطه عاطفی سالم بسیار کار دشواری است. در آغاز هر رابطه ای تمام مسائل به خوبی پیش می‌رود ولی برخی اوقات هر چه این رابطه افزایش پیدا می‌کند همه چیز دشوارتر می شود به طور مثال برخورد شخص مقابل برای مدتی تغییر پیدا می کند یا مشکلاتی ایجاد می شود که هیچ گونه علت مشخصی ندارد و قادر به برطرف کردن آنها نیستید.

برای پی بردن به خیانت همسر علائمی موجود می باشد که نشان می‌دهد همسر شما در حال خیانت کردن است که می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 بی تفاوت بودن مردان نسبت به زنان

بی تفاوت بودن  به معنای نادیده گرفتن عواطف و احتیاج های همسر و همین طور سردی است. امکان دارد بی تفاوتی در مسیر زندگی اتفاق بیفتد که می تواند علت های مختلفی مانند افسردگی و استرس و یا بیماری های جسمانی داشته باشد.  پس به این نکته توجه داشته باشید که قبل از محکوم کردن همسرتان به خیانت از دلیل بی تفاوت بودن آن مطمئن شوید.

 سردی در ارتباط جنسی

ارتباط جنسی معمولا در آغاز زندگی زناشویی بسیار فراوان است و  به ندرت به حالت تعادل می رسد.  حالت تعادل در ارتباط جنسی بیانگر نظم و ثبات در زندگی محسوب می‌شود. اگر شخصی بدون علائم  روانی و جسمی در زندگی زناشویی از خود سردی نشان دهد می توان آن را جزو علائم نشانه های مردی که خیانت می کند دانست.

برخورد های مخفیانه و پنهان کاری

برخوردهای مخفیانه و پهانکاری به شکل مداوم و بیش از اندازه می‌تواند جزو علائم و نشانه خیانت به حساب آید این مخفی کاری می تواند به شکل تلفن و یا پیامک های مخفی صورت گیرد که مخاطب آن مشخص نیست. همچنین ماموریت های بی موقع و دیر آمدن در منزل بدون مشورت با شما می تواند جزو خیانت باشد.

  بیماری های مقاربتی

مبتلا شدن به بیماری های مقاربتی مانند زگیل در تناسل و برخی از تبخال ها می تواند نشانگر این باشد که  شخص دارای ارتباط فرازناشویی است و یکی از نشانه های مردی که خیانت می کند است.

این گونه بیماری ها در طول زندگی در شخص ایجاد می شود و هنگامی که فرد رو به ضعیف شدن می‌رود خود را آشکار می کند. اما اگر از قبل این بیماری را نداشته و ناگهان به آن دچار شده است می توان آن را از علائم ارتباط جنسی با شخص دیگری دانست.

 محبت یا خشم ناگهانی

ارتباط با فرد دیگری خارج از چهارچوب  می‌تواند موجب به وجود آمدن خشم یا احساس گناه در فرد بشود که این احساس گناه را  شخص به شکل های متعددی از خود آشکار می کند.

برخی اوقات بعد از ارتباط جنسی شخص احساس گناه می کند و برای جبران کردن آن به شکل غیر معمول به شریک زندگی خود محبت می کند. از طرفی دیگر امکان دارد شخص احساس گناه را گردن فرد دیگری بیاندازد و با پرخاشگری به همسر خود  اضطراب خود را کاهش بدهد.

خودداری از تنهایی در اتاق با شریک زندگی

مردان خیانتکار برای داشتن ارتباط  عشقی و عاطفی دوری می‌کنند و از تنها ماندن در اتاق با شما خودداری می کنند.  این عمل نشانگر وجود مشکل در ارتباط شما به حساب می‌آید و می‌توان آن را جزو علائم خیانت در مردان دانست.

  نگاه غیر مستقیم به چشم های شما

دروغ گفتن بسیار کار دشواری می باشد مخصوصاً هنگامی که به چشم های شخص مقابل زل بزنید. هنگام بیان کردن دروغ کار دشوار می‌شود به همین دلیل یک مرد خیانتکار در هنگام نزدیکی و صمیمیت نمی‌تواند به شکل مستقیم به شما نگاه کند به دلیل اینکه می‌داند این صمیمیت دروغ است.

این مقاله هم بخوانید  با همسرم تفاهم نداریم

 کاهش پیدا کردن روابط عاطفی

هنگامی که همسرتان به ازدواجتان اهمیت کمتری بدهد و بیشتر نگران خودش باشد می تواند جزو نشانه های مردی که خیانت می کند به حساب آید به دلیل اینکه یک مرد وفادار تنها به آینده متمرکز می شود در صورتی که یک مرد خیانتکار بیشتر نگران آینده بدون وجود شما می شود.

نشانه های مردی که خیانت می کند

 کاهش پیدا کردن صحبت با شما

هنگامی که شوهر مسائل کوچک را در محیط کارش برای شما بازگو نمی کند این نشانگر خوبی نیست. به دلیل این که معمولاً مردها علاقه دارند که از موفقیت های خود برای شریک زندگی تعریف کنند و اگر همسرتان از این موضوع دست کشیده است یا مبتلا به  بحران شده یا پای زن دیگری در میان است.

رفتن به مسافرت های طولانی بدون شما

برخی از مشاغل احتیاج به مسافرت دارند ولی به طور دائم احتیاج نیست که  تنهایی این کار را انجام دهد. همسرتان می تواند هنگام تعطیلات آخر هفته زمان بیشتری را با شما بگذراند یکی از نشانه های مردی که خیانت می کند آن است که بیش از حد بدون شما سفر می کند.

  صحبت کردن با تلفن در محیط خلوت

صحبت کردن با تلفن همراه در یک جای خلوت به این معنا است که شوهرتان نمی خواهد از گفت و گوی او مطلع شوید که این امر می‌تواند خیانت به حساب می آید.

 شرکت نکردن در دورهمی های خانوادگی

وقت گذراندن با اقوام  یا دوستان صمیمی جزئی از زندگی متاهلی محسوب می شود.  همسرتان دیگر تمایل به وقت گذراندن با خانواده و دوستانتان را ندارد نشانگر این است که می خواهد شما را ترک کند یا امکان دارد که در حالت خیانت به شما باشد.

راه های جلوگیری از خیانت چیست؟

یکی از راه های مبارزه با خیانت انجام یک جلسه مشاوره خیانت های زناشویی با یک روانشناس با تجربه در رابطه با خیانت زناشویی است که  مرکز مشاوره آرام سعی دارد که بهترین خدمات را در این رابطه ارائه دهد.

اشتباه بزرگی که هنگام خیانت همسر به آن مرتکب می شوید این است که  به احساس خود توجهی نکنید. عصبانیت و اضطراب یک شرایط عادی به حساب می‌آید که هنگام خیانت همسر با آن مواجه شده اید به هیچ عنوان سعی نکنید آن را منکر شوید به دلیل اینکه هنگامی که شما عواطف خود را نادیده می گیرید و در خود می ریزید تحمل کردن خیانت برای شما دشوار تر خواهد شد.

نشانه های مردی که خیانت می کند

با برخورد بد با همسرتان بهانه‌ای به او می دهید که بتواند خیانت خود را توجیه کند.  سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در این رابطه از مشاوران با تجربه استفاده کنید.  مرکز مشاوره آرام با دارا بودن مشاوران مجرب و با تجربه  بهترین خدمات را برای افراد ارائه می دهد.

با توجه به اینکه نشانه های مردی که خیانت می کند را متوجه شوید و خیانت وی برای شما اثبات شد دقت کنید که شما دو راه در پیش روی خود دارید؛ جدایی یا بخشش. هر دو تصمیم به عهده خود شماست و مشاوران خانواده تنها به شما کمک می کنند تا تصمیم مناسب را بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که هیچ وقت تصور نکنید که طلاق و جدایی برای شما پایان کار به حساب می آید. طلاق گرفتن امکان دارد برای شما احساس ناراحتی و عدم ثبات ذهنی به وجود آورد و حتی شاید به این فکر کنید که دیگران در رابطه با شما چه تصوری دارند.

پس از متوجه شدن خیانت همسر حس نفرت در شما ایجاد می شود که شوهر شما نباید در ابتدای کار از شما توقع بخشش داشته باشد اما اگر توقع بخشش داشت برای او بازگو کنید که باید برخوردت را ارزیابی کنم تا تصمیم بگیرم.

اگر همسرتان از خیانت خود احساس پشیمانی می کند و اگر می بینید که ارزشش را دارد،گذشت داشته باشید. در زندگی نابه سامانی های فراوان وجود دارد و شما نخستین زنی نیستید که  با خیانت مواجه شده اید.

ازدواج  دارای درگیری‌ها و مشکلات است ولی برای خیانت مرد هیچ گونه توجیه و دلیلی  قابل توجیه نیست. این را هم باید در نظر داشته باشید که برخی اوقات با کمک گرفتن از مشاوران و روانشناسان با تجربه بخشش برای خیانت مرد‌ تعهد زن را به زندگی مشترک بازمی‌گرداند. بنابراین سعی کنید که قبل از انجام دادن هرگونه اقدام و تصمیمی از مشاوره خانواده و روانشناسی حتما کمک بگیرید.

علت های مردی که خیانت می کند چیست؟

تمایل نداشتن رابطه جنسی
 بی تفاوت بودن میان زوجین
سرد شدن روابط عاطفی
مخفی کاری
 افزایش پیدا کردن جلسه های شبانه
فرار کردن از فضای خانه
 محبت یا عصبی شدن به  شکل غیر معمول و.... می تواند از علائم خیانت محسوب شود.

آیا گذشت در برابر خیانت همسر کار درستی است؟

اگر همسرتان از خیانت خود احساس پشیمانی می کند و اگر می بینید که ارزشش را دارد،گذشت داشته باشید. در زندگی نابه سامانی های فراوان وجود دارد و شما نخستین زنی نیستید که  با خیانت مواجه شده اید.

چرا کم شدن صحبت های زن و شوهر نشانه بدی است؟

هنگامی که شوهر مسائل کوچک را در محیط کارش برای شما بازگو نمی کند این نشانگر خوبی نیست. به دلیل این که معمولاً مردها علاقه دارند که از موفقیت های خود برای شریک زندگی تعریف کنند و اگر همسرتان از این موضوع دست کشیده است یا مبتلا به  بحران شده یا پای زن دیگری در میان است.

4.7/5 - (15 امتیاز)
15 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
سین
2 ماه قبل

خیانت چند سو داره اول مردیکه بحای بهتر کردن اوضاع زیر آبی میره و فقط بخودش فکر میکنه اسلام برای ازدواج مجدد هزاران شرط داره که مردهای نادان ان را کلاهو به کله شان میکشند هوسرانیشونو شرعی میکنند. سوی دیگر زنان مزاحمو شروری هستن که مردها رو به کثافت میکشند. هیچکدوم از زندگیشون خیر نمیبینند.

کریم جباری
10 ماه قبل

خیانت مرد بستگی چه زنی داشته باشه ۱ززن مشکل روانی داشته باشه ۲ سرد باشه ۳درماه ۲بار بیشتر نتوانه جنسی انجام بده ۴ مرد ی از لحاظ جنسی قوی باشه مجبوره یک زنی یا دختری ضیغه کنه تازه ثواب هم می کنه

بنده خدا
9 ماه قبل
پاسخ به  کریم جباری

خاک برسرت که از ثواب فقط صیغه رو بلدی
الهی سر ننت یا دخترت هم بیاد ویکی بیاد هووی اونا بشه

صبا
9 ماه قبل
پاسخ به  کریم جباری

خفه شو عوضی

رها
8 ماه قبل
پاسخ به  کریم جباری

پایین اوردن ارزش یک زن ثواب داره؟؟ تو خودت بیماری بااین طرز فکرت واقعا برات متاسفم.آدمای عقب مونده ای مثل تو هستن که جامعه رو به گند کشیدن….تو اگه خیلی غیرت زنتو نگه دار ثوابت پیشکش

مریم
5 ماه قبل
پاسخ به  کریم جباری

شاید مشکل روانی را شما برایش درست کردی،بجای این کار به همسرتون محبت کنید وکانون خانواده را گرم کنید

مرضیه
1 سال قبل

صحبت‌های شما عالی، من همسرم دوست دارم ولی نمیتونم ببخشمش، هیچ رقمه نمیتونم

ملیک
1 سال قبل
پاسخ به  مرضیه

وای به خدا منم همینطور.فقط نمی دونم با این زندگی که دو تا بچه هم دارم چیکار کنم برم برا همیشه یا بمونم و…

آراز
9 ماه قبل
پاسخ به  ملیک

نمیشه باید بسوزو بسازی بخاطر بچه ها

سعید
9 ماه قبل
پاسخ به  ملیک

فقط برو لطفا.. من هرچی ب زنمم میگم بزار برو نمیره تمام مهریه ش هم میدم.. میگم فقط برو خواهشا.. متنفرم ازش…

نازنین
6 ماه قبل
پاسخ به  سعید

گو خوردی زنذگرفتی که حالا میگی برو مگه زن لباسه که تعویض کنی خاک برسر مردایی مث شما خدا الهی سر خواهرتون بیاره یا سر دخترتون که بسوزید مردا کثیف ترین موجودات روی زمینن شوهرمم اولیشه

رحیمی
3 ماه قبل
پاسخ به  نازنین

زن بیچاره از شوهرش رنج برده حالا از دخترش هم بکشه….

نیایش جون
1 سال قبل

خیلی عالی

یاسمن
5 ماه قبل
پاسخ به  نیایش جون

با سلام ؛
به نظر من بی انصافیه زنی که شما گرفتی قبلا دختر کوچولوی باباش بوده حالا بعد ازدواج باشما ؛تمام عشقشو خالصانه خرج شما میکنه
بگردیم مشکلو پیدا کنیم وزن ومرد کم وکاستی هاشونو با کمک هم برطرف کنن
تو رو خدا دل زنی که سرشار از عشق وگذشت وقناعت ومهربانیه رونشکونین گناه داره
خیلی راحت همسرتونو نزارین کنار

زینب
16 روز قبل
پاسخ به  یاسمن

از تموم کرد ها و زنهای خیانتکار متنفرم به شوهرم شک دارم ولی مدرکی ندارم و روزی که ثابت بشه نفرینی میکنم که تا عرش بره و لحظه ای نمی‌مونم تو اون زندگی هرچند از غصه تموم روزهایی که باهاش بودم و فک. میکردم وفاداره به من دق میکنم لعنت تمام فرشتگان آسمانی و خدا بر آنها باد همشون بیمار و روانی هستند

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت