به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

نشانه های زن خوب

نشانه های زن خوب
هر مردی آرزوی زنی کامل و فوق العاده دارد . این آرزو درست نیست . زیرا هیچ شخصی کامل و بدون نقص نیست . اما نشانه های زیادی برای یک زن خوب وجود دارد که اگر زنی که عاشقش هستید این نشانه ها را داشت ، شما به معنای واقعی خوشبختی را پیدا کرده اید . اگر این زن را در زندگی خود پیدا کردید ، مطمئن باشید که او تمام تلاشش را برای خوشبختی و موفقیت شما خواهد کرد . او هرگز شما را ترک نمی کند ، حتی اگر در تاریک ترین روزهای زندگی قرار دارید . او قوی و صادق است و برای شما و رابطه تان تلاش می کند .

نشانه های زن خوب :

هیچ انسانی کامل نیست ، اما یافتن یک زن خوب به این معنی است که شما علی رغم نواقص او ، فردی را پیدا کردید که برای شما عالی باشد . هیچ استاندارد دقیقی وجود ندارد که یک زن خوب را تعریف کند . با این وجود علائم ظریفی خواهید دید که به شما می گوید بودن با این زن احتمالاً بهترین انتخابی است که در زندگی خود کرده اید. بنابراین . در این مقاله برخی از نشانه های زن خوب بیان شده است :

زن خوب کیست ؟

 

1. او شما را به شخصی بهتر تبدیل می کند .

یک زن خوب به شما انرژی مثبت می دهد و باعث می شود احساس کنید که توانایی انجام هر کاری را دارید . با این حال او به شما فشار نمی آورد یا چیزی را به شما تحمیل نمی کند . درعوض ، او راهنمایی و کمک می کند تا به اهداف و رویاهای خود برسید . یک رابطه سالم ، که در آن دو نفر خوشحال هستند ، شما را بهتر می کنند ، زیرا شما بهترین ویژگی های شخص دیگر را قبول می کنید و می خواهید بهترین ویژگی های خود را به او نشان دهید .

یک زن خوب می داند که چگونه می تواند از طریق یک فرآیند خودسازی ، صفات منفی را کمرنگ تر کند . از نشانه های زن خوب این است که او به شما کمک می کند عادت های بد را ترک کنید .

 

2. او تفاوت های را می فهمد .

او زنی است که هنگام دعوا ، مشکلات را در رابطه نخواهد کشید . او هرگز اعتقادات و عقاید خود را بر شما تحمیل نخواهد کرد . او به شما می گوید چه فکر می کند ، اما انتظار ندارد که همیشه با او موافق باشید . یک زن خوب نیز به نظر شما احترام خواهد گذاشت ، زیرا می فهمد که اختلاف در یک نقطه نظر ، در یک رابطه سالم است .

 

3. یک زن خوب بزرگترین طرفدار شماست .

او می تواند بهترین دوست شما باشد یا از آن فراتر رود و بزرگترین هوادار شما باشد .او همیشه شما را برای رسیدن به اهدافتان تشویق می کند و موفقیت های شما را با دیگران به اشتراک می گذارد . از نشانه های زن خوب اینست که که وقتی فرصت ها به سمت شما می آید ، او از شما هیجان زده  تر است .  به عنوان بزرگترین هوادار شما ، او همچنین بهترین منتقد شما است .

او بازخوردهای صادقانه ای به شما می دهد که شنیدن آن ها ، بعضی اوقات ممکن است دردناک باشد . با این حال ، به یاد داشته باشید که او بیشتر از هر کس دیگری برای پیشرفت شما تلاش می کند .

 

نشانه های زن خوب

4. او باعث می شود که احساس راحتی کنید .

از نشانه های زن خوب این است که به دلیل انرژی مثبت او ، احساس راحتی می کنید . زنی که باعث می شود احساس راحتی و خوشبختی کنید ، شخصی است که در تمام زندگی می تواند شما را خوشبخت کند . دلیلش این است که او به شما کمک می کند تا روی چیزهای مثبت تمرکز کنید . و اگر این زن را پیدا کرده اید ، شما مرد بسیار خوش اقبالی هستید .

 

5. او شکاک و حسود نیست .

زن خوب احترام می گذارد که  زندگی شما جنبه های دیگری نیز دارد . او شما را از صحبت کردن با همکاران خانم در محل کار باز نمی دارد . او به جای اینکه سعی کند شما را از این ها باز دارد ، در واقع می خواهد با شما شریک و همراه باشد . بنابراین ، او سعی می کند بدون در نظر گرفتن جنسیت دوستان یا همکاران شما ، با افرادی که با آنها در ارتباط هستید ، آشنا شود .

او زنی است که به وفاداری شما اعتماد دارد و هرگز در مورد جایی که در زندگی شما ایستاده است ، احساس ناامنی نمی کند .

 

6. یک زن خوب کارهایی را انجام نمی دهد که شما حسادت کنید .

از نشانه های زن خوب این است که او می داند روابط واقعی شامل ترفندها و بازی های ذهنی نیست . از آنجا که او در زندگی خود از امنیت برخوردار است ، برای جلب توجه شما به ترفندهایی متوسل نمی شود تا حسادت شما را برانگیزد . حسادت در واقع تجلی مشترک نارضایتی و درگیری در یک رابطه است .

 

7. او اهداف خود را دارد ، اما رابطه را مانند یک تیم می بیند .

به غیر از حمایت و تشویق شما ، زن خوب در زندگی خود اهداف شخصی خود را دارد و می داند برای رسیدن به آن ها چه کاری باید انجام دهد . این زنی است که به شما ثبات می بخشد و کمک می کند متمرکز شوید . با او ، شما یک هم تیمی و یک شریک زندگی دارید . او تلاش می کند که کارها و ایده هایی را به عنوان یک تیم انجام دهید و در این مسیر نیز ، مسئولیت پذیر و هدفمند است و به شما نیز کمک می کند تا فردی هدفمند تر شوید .

 

8. به شما فضا می دهد .

یک زن خوب به شما چنگ نمی زند ، شما را خفه نمی کند و همیشه به شما وابسته نیست . او به شما فضا می دهد تا منافع شخصی خود را دنبال کنید . او به شما اجازه می دهد تا از چیزهای دیگر در زندگی خود مراقبت کنید . البته گذراندن وقت با یکدیگر مهم است . اما او می گوید اگر فضای كافی شخصی برای رشد و پیشرفت داشته باشید ، به افراد بهتری تبدیل خواهید شد .

 

9. او به شما محبت جسمی می کند .

وقتی هر دوی شما مشغول کارهای روزمره هستید و مدت طولانی در رابطه هستید ، نادیده گرفتن صمیمیت جسمی بسیار آسان است . اما نشانه های زن خوب این است که او می داند که صمیمیت جسمی برای رابطه مهم است . او سعی می کند با امتحان کردن چیزهای جدید هر از گاهی هیجان برانگیز باشد . همچنین یک زن خوب ، اهمیت رابطه جنسی در یک رابطه را فراموش نمی کند .

 

10. او با دوستان و خانواده شما رابطه خوبی دارد .

دوستان و خانواده شما به دلیل شخصیت مثبت و نزدیک بودن ، او را دوست دارند . او همچنین توازن روابط شما با خانواده و خودش را برای شما دشوار نمی کند . او شما را تشویق می کند که به خانواده و دوستان خود بیشتر محبت کنید و تلاش می کند تا بخاطر شما ، آن ها را خوشحال کند .

 

11. یک زن خوب انتظارات روابط غیرقابل توصیف را ندارد .

از نشانه های زن خوب و یکی از مهم ترین نشانه ها ، این است که او انتظارات غیر منطقی و بیش از توان شما ندارد . او می داند که مرکز جهان نیست ، بنابراین دلیلی ندارد که تمام زندگی شما برای نیازها یا خوشحال کردن او تحت تاثیر قرار بگیرد . او همچنین می داند که شما مسئول خوشحال کردن او نیستید  و اگر شما او را خوشحال می کنید ، زیرا این یک رابطه خوب است .

او می داند که احساسات می تواند مانند یک غلتک باشد ، بنابراین روزهای بد و روزهای خوبی به وجود خواهد آمد . و وقتی اتفاقات بد در رابطه شما رخ می دهد ، شما را سرزنش نمی کند .

برای برقراری یک رابطه مادام العمر نیازی به جستجوی زن کامل نیست . یک زن خوب همیشه با انرژی مثبت ، شریک زندگی خود تغذیه می کند . درک کنید که رابطه ، دو نفر را درگیر می کند و این دو نفر باید هر روز برای تقویت عشق خود تلاش کنند . این امر به تعهد کامل نیاز دارد.  رابطه با یک زن خوب ، سرگرمی و تفریح نیست .

 

12. او از شما باهوش تر است .

وقتی به دنبال شریک زندگی هستید ، مطمئن شوید که او زن باهوشی است . در حالت ایده آل ، از نشانه های زن خوب برای زندگی ، می توان اشاره کرد که او باید باهوش تر از شما باشد . و علم نیز موافق این فرضیه است . لارنس والی ، استاد برجسته دانشگاه آببرین ، مدت هاست که در حال تحقیق در مورد زوال عقل است و وی دریافت که یک زن باهوش می تواند شما را در زندگی از زوال عقل محافظت کند . او به مردان توصیه می کند که اگر می خواهند زندگی طولانی تری داشته باشند ، با یک زن باهوش ازدواج کنند .

 

13. او صادق است .

از مهم ترین نشانه های زن خوب ، بدون شک این است که او همیشه با شما صادق است . هر کسی گاهی اشتباه می کند و تصمیمات بد می گیرد . بسیاری از افراد در این شرایط برای سرزنش نشدن یا به دلیل ترس ، دروغ می گویند . اما یک زن خوب ، در هر شرایطی حتی اگر به ضرر او تمام شود ، همچنان صداقت را انتخاب می کند . اگر زنی را پیدا کردید که اینقدر صادق است ، هرگز او را رها نکنید .

 

14. او چشم انداز مثبت دارد .

آیا زنی که دوستش دارید ، همیشه نیمه پر لیوان را می بیند ؟ ممکن است شما زن رویاهایتان را پیدا کرده باشید . زیرا افراد منفی در طولانی مدت برای سلامتی ما سمی و بد هستند . این امر به این دلیل است که ما تمایل داریم انرژی منفی افرادی را که بیشترین وقت را با آن ها می گذرانیم ، جذب کنیم .

این در یک مقاله تحقیقاتی توسط روانشناس ایلین هاتفیلد نشان داده شده است . و این انرژی منفی درونی می تواند به افزایش ضربان قلب منجر شود ، مانع هضم غذا شود و غلظت خون ما را پایین بیاورد . پس داشتن زنی با چشم انداز روشن و مثبت اندیش ، نه تنها برای سلامتی جسمی شما مفید است ، بلکه در راه رسیدن به موفقیت و زندگی شاد نیز تاثیرات چشمگیری دارد .

این مقاله هم بخوانید  چرا با همسرم راحت نیستم؟

 

15. او سازگار است .

زندگی همیشه نمی تواند  عالی و رویایی باشد و در مقطعی از رابطه ، شما و شریک زندگی خود بدون شک اختلاف نظر خواهید داشت . کاملاً طبیعی و حتی اجتناب ناپذیر است. اما روابط فقط درصورتی ممکن است کار کنند که هر دو شریک حاضر به سازش باشند . آسان است که به روابط خود متعهد باشید . با این حال ، روابط تغییر می کنند ، پستی و بلندی دارد ،

خوشی و ناخوشی دارند و تعهد به این معناست که شما در تمام سختی ها نیز سازگاری و فداکاری کنید . از نشانه های زن خوب این است که او در تاریک ترین روزهای زندگی شما نیز کنارتان می ماند . حتی اگر بداند که می تواند آسان تر خوشبختی را کنار مرد دیگری پیدا کند که مشکلات شما را ندارد .

16. او به شوخی های شما می خندد .

شاید خنده دار به نظر برسد که از نشانه های زن خوب ، خندیدن به شوخی های شما باشد .البته که ما همیشه کسی را در کنار خودمان می خواهیم که در واقع به شوخی های ما بخندد . در سال 2006 یک مطالعه توسط روانشناسان دانشگاه ایالتی وستفیلد نشان داد که داشتن یک شریک زندگی که فکر می کند  شما بامزه و خنده دار هستید ، برای مردان بسیار مهم تر از زنان است . اگر زنی پیدا کرده اید که می توانید با او بخندید ، حتماً از او مراقبت کنید و برای نگه داشتنش در زندگی تلاش کنید .

 

17. او گشاده رو است .

داشتن شریکی که اجتماعی است ، با مردم مهربان و گشاده رو است و می تواند خودش را به راحتی در یک گروه جا کند ، زندگی را بسیار راحت تر می کند . یک مطالعه توسط دانشگاه وست مینستر نشان می دهد که افرادی که از صمیم قلب مهربان هستند و شما می توانید با آن ها حرف بزنید یا درد و دل کنید ، بسیار جذاب ترند . این کیفیت به قدری اهمیت دارد که افراد در مورد ظاهر افراد مهربان ، احساس می کنند که آن ها زیبا و معصوم هستند . گشاده رویی از نشانه های زن خوب است که برای مردان اهمیت دارد .

 

18. او از اهداف شما پشتیبانی می کند .

برای مدت طولانی دانشمندان سعی کردند اثبات کنند که مردان ترجیح می دهند با زنان ضعیف ازدواج کنند . در کتاب “چرا مردان باهوش با زنان باهوش ازدواج می کنند” ، کریستین سی ولان این نظریه معروف را کاملاً دور ریخت و با آماری ثابت کرد که زنان موفق ، تحصیل کرده و با درآمد بالا ، کمتر از دیگران ازدواج نمی کنند و موفقیت آن ها کمتر از ازدواج های دیگر نیست .

به یاد داشته باشید این مزیت که یک زن قوی در کنار شما باعث ایجاد انگیزه و وابستگی شما خواهد شد ، می تواند برای آینده شما مفید باشد .  یک زن ضعیف اغلب تمایل دارد اهداف خود را فراموش کند . این افراد نه تنها اهداف شرکای خود را در اولویت های زندگی قرار نمی دهند ، بلکه تمایل دارند که آن ها را نیز مجاب کنند تا از داشتن اهداف بزرگ و رویاپردازی دست بردارند .

در واقع ، شما نیاز به یک ترکیب سالم از اهداف شخصی و اهدافی دارید که با هم به عنوان یک تیم دنبال می کنید و از نشانه های زن خوب ، این است که می داند باید این اهداف مشترک را در رابطه تدوین کند .

 

19. او با والدین خود رابطه خوبی دارد .

اگر می خواهید بدانید شریک زندگی شما ، 30 سال دیگر چگونه خواهد بود ، به والدین او نگاه کنید . اگر می خواهید بدانید که او با شما  30 سال بعد ، چگونه رفتار خواهد کرد ، نگاه کنید که اکنون او با والدینش چگونه رفتار می کند . محققان دانشگاه آلبرتا از 2970 نفر در سنین مختلف سؤال كردند و رابطه مستقیمی بین رابطه والدین در سال های نوجوانی و زندگی عاشقانه آن ها با رابطه عاشقانه فرزندانشان مشاهده شد . اما این بدان معنی نیست که رابطه او با والدینش همیشه باید کامل و بدون مشکل باشد یا والدینش در زندگی زناشویی نباید هیچ مشکلی داشته باشند .

 

20. او مهربان است .

علم می گوید کلیدهای برقراری رابطه طولانی و شاد ، مهربانی و سخاوتمندی هستند . روانشناس جان گوتمن از دانشگاه واشنگتن از چهار دهه پیش تحقیقات خود را در مورد زوجین متاهل آغاز کرد . وی دو نوع زوج را شناسایی کرد : زوج موفق ، آن هایی هستند که برای مدت طولانی در کنار هم هستند و همیشه یک چیز مشترک دارند : ” آن ها به دنبال چیزهایی هستند که می توانند بخاطرش از یکدیگر قدردانی کنند . آن ها فرهنگ احترام و قدردانی را در رابطه ایجاد می کنند . ” از نشانه های زن خوب ، این است که او هرگز اجازه نمی دهد که حرمت ها از بین بروند و در بدترین شرایط نیز به شما بی احترامی می کند .

نشانه های زن خوب

  

21. او در دعوا آرام است و شما را نیز آرام می کند .

دعوا امری اجتناب ناپذیر در همه روابط است . هرگز اختلاف نظر نداشتن ، نشانه روابط پایدار نیست . اما نکته مهم این است که چگونه شما با اختلاف نظر ها کنار می آیید و چگونه دوباره پس از آن رابطه را تقویت می کنید . و توانایی برقرار کردن آرامش هنگام مشکلات و بحران ها ، از نشانه های زن خوب است .

محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی و دانشگاه شمال غربی به مدت 13 سال 80 زوج را بررسی کردند و دریافتند که اگر زن بتواند در حین مشاجره خود را آرام کند و این احساس آرامش را به مرد منتقل کند ، طولانی ترین رابطه را خواهند داشت .

 

22. او با شما کارهای احمقانه انجام می دهد .

آیا زنی پیدا کرده اید که اگر بخواهید در مهمانی بیش از حد طولانی بمانید ، مدام مخالفت نمی کند ؟ اگر زنی را پیدا کرده اید که می توانید با او دیوانه بازی کنید و احمقانه رفتار کنید ، هرگز اجازه ندهید او از زندگی شما برود . زیرا او همان زنی است که شما را در هفتاد سالگی نیز ، جوان نگه می دارد . و این سرزندگی از نشانه های زن خوب است که نباید فراموش کنید .

یک مطالعه طولانی مدت در دانشگاه میشیگان با 4864 فرد متاهل نشان داد که خوشبخت ترین زوج ها ، کسانی هستند که در کنار یکدیگر سرمست اند . ممکن است زوج هایی که فعالیت های اوقات فراغت بیشتری را در کنار یکدیگر انجام می دهند ، کیفیت ازدواج بهتری داشته باشند .

 

23. او زندگی خود را دارد .

متاسفانه به دلیل فرهنگ مرد سالاری که در دنیا رواج داشته است ، بسیاری از زن ها به گونه ای تربیت شده اند که هیچ نوع استقلالی ندارد و کاملا وابسته شخص دیگری هستند . پیش از ازدواج آن ها وابسته پدر خود بوده و بعد از ازدواج این نقش به همسر محول خواهد شد . داشتن فضا و حریم شخصی شما حتی در داشتن رابطه جنسی مهم است . زنی که نیاز به حریم شخصی و فضا برای رشد کردن ، مطالعه داشتن یا انجام کارهای خود نیاز دارد ، از لحاظ روحی سالم است . این زن در تمام بخش های شخصی زندگی خود به دنبال رشد و تعالی بیشتر است و بدون شک این رشد به استحکام و شادی رابطه شما کمک می کنند .

اغلب مردان در مورد زنان ، خلاف این مورد را تصور می کنند . اما بدانید که داشتن زندگی شخصی که شما مرکز توجه آن نباشید ، از نشانه های زن خوب و سالم است .

 

24. او نقص های شما را می پذیرد .

اگر زنی پیدا کرده اید که می تواند شما را  همانگونه که هستید بپذیرد ، نه آن طور که می خواهد باشید  ، باید خود را خوشبخت بدانید . زنی که نواقص شما را دیده و قبول کرده است ، قطعا به شما در رفع آن ها کمک خواهد کرد .

 

25. او کینه توز نیست .

اگر زنی را پیدا کردید که می تواند دیگران را ببخشد ، مدت طولانی او را در کنار خود خواهید داشت . مطالعه محققان کالج لوتر ، دانشگاه دوک و دانشکده هاروارد نشان داد که افرادی که می توانند بدون قید و شرط دیگران را ببخشند ، زندگی طولانی تری دارند . بخشندگی از نشانه های زن خوب است و بسیاری از زن ها به دلیل غریزه مادری ، از این موهبت برخوردار هستند .

شاید مهمتر از همه : بخشش پایه و اساس یک رابطه سالم است . مردم کامل نیستند و شما هم نیستید . مواقعی وجود خواهد داشت که شما سهواً کاری را انجام دهید که به شریک زندگی شما آسیب برساند . و سپس احتیاج خواهید داشت تا او شما را ببخشد . زن خوب شما را خواهد بخشید .

اگر زنی پیدا کرده اید که دارای برخی یا تمام این خصوصیات است ، با او خوب رفتار کنید و هرگز او را رها نکنید. زندگی شما با داشتن او بهتر خواهد شد .

یکی از مهم ترین نشانه های زن خوب چیست؟

از مهم ترین نشانه های زن خوب ، بدون شک این است که او همیشه با شما صادق است .

کلید برقراری یک رابطه شاد و طولانی چیست؟

کلیدهای برقراری رابطه طولانی و شاد ، مهربانی و سخاوتمندی هستند

داشتن همسر باهوش چه تاثیری در زندگی دارد؟

وقتی به دنبال شریک زندگی هستید ، مطمئن شوید که او زن باهوشی است . در حالت ایده آل ، از نشانه های زن خوب برای زندگی ، می توان اشاره کرد که او باید باهوش تر از شما باشد . و علم نیز موافق این فرضیه است . لارنس والی ، استاد برجسته دانشگاه آببرین ، مدت هاست که در حال تحقیق در مورد زوال عقل است و وی دریافت که یک زن باهوش می تواند شما را در زندگی از زوال عقل محافظت کند . او به مردان توصیه می کند که اگر می خواهند زندگی طولانی تری داشته باشند ، با یک زن باهوش ازدواج کنند .

4.9/5 - (9 امتیاز)
5 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
حسن
3 ماه قبل

وله خانم ام چندان اخلاق نداره اگه یکی بیگم دتامیشنوم

مهرناز
3 ماه قبل
پاسخ به  حسن

خوب نگو ک نشنوی جواب های هویه

جلالی
1 ماه قبل
پاسخ به  مهرناز

بدبخت اون شوهرت😂

نازنین
1 سال قبل

سلام
من 32 سالمه وشاغل هستم و همسرم 30ساله هستن . ما 2 سال هست که ازدواج کردیم .من عاشق همسرم بودم و خیلی سمت همسرم میرفتم و بهش محبت میکردم ولی ایشون همش میگفتن که خیلی افراط داری . من بابت موفقیت های کاری ودرسیش خیلی خوشحال میشدم و ذوق میکردم و ازش تعریف میکردم . ولی ایشون اصلا سمت من نمییاد و حتی کلمه دوستت دارم هم بهم نمیگه .وسرکوچکترین چیز بهم استرس وارد میکنه مثلا اگر قراره کاری بکنیم و انجام نمیشه تقصیرارو میندازه گردن من . میریم مسافرت و برمیگردیم میگه من میخواستم بیشتربمونم تقصیر تو شدکه به خاطرکارت نموندیم .یاوامی میخواستیم بگیریم که نشد من تلاشمو کردم اما نشد ضامن ایشون بشم و نگرفتن وام روتقصیر من میندازن . طوری شده که دیگه نمی تونم کاراشو تحمل کنم .ازش بدم اومده و ازسرکارمیخوام برم خونه ناراحتم چون هوای خونه برام سنگینی میکنه . وچیزی که خیلی عذابم میده اینه که ازدخترایی حرف میزنه و میگه خوبن که من نتونستم برم خواستگاریشون چون اوضاع مالی خوبی نداشتم . به نظرتون من باید چیکارکنم ؟

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  نازنین

دوست خوبم بهتره که حتما به مشاوره خانواده مراجعه کنید تا این احساس ها و این �ن موارد به صورت جزئی و بر و دقیق در رابطه شما بررسی بشه و بهترین راهکار به شما داده بشه روانشناس و مشاور میتونه در غنی‌سازی روابط به شما خیلی کمک بکنه و رابطه تون رو به بهبود بده

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع