به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
نشانه های دلباختگی

نشانه های دلباختگی

مهم ترین نشانه های دلباختگی

عشق یا دل باختن به کسی می تواند یکی از زیبا ترین اتفاق هایی باشد که برای شخصی می افتد. از زمانی که حس عمیقی در شخصی به وجود می آید زندگی رنگ و بوی دیگری به خود میگیرد و انواع احساسات منفی و مثبت به سراغ شما می آید. با شکل گیری اولین نشانه های دلباختگی به این صورت سوالات زیادی در ذهن شما پدید می آید :

  • آیا دلباختگی من واقعی است ؟
  • این حس متقابل است یا یک طرفه می باشد ؟
  • چگونه و به چه صورت از احساسات او آگاه باشم ؟
  • ممکن است از من متنفر باشد ؟
  • رفتار های متفاوت او چه معنایی دارند ؟
  • و …

هر چند پاسخی که به این سوالات می دهید هیچ گاه به صورت دقیق و قطعی نباشد و ممکن است اشتباه یا نادرست باشد. دلباختگی با احساسات انسان های سر و کار دارد و کشف احساسات انسان ها چندان کار آسانی نیست. با این وجود مهم ترین نشانه های دلباختگی می تواند به شما کمک کند که تا حد مطلوبی به این سوالات پاسخ دهید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نشانه های علاقه

7 مورد از نشانه های دلبختگی شما

پیش از اینکه به دنبال متقابل بودن احساسات دیگران باشید ، باید کشف کنید که تا چه اندازه دلباخته شدید یا احساسات شما واقعی می باشد. مهم ترین نشانه های دلباختگی شما به کسی به این شرح می باشد :

1-احساسات مختلف

عشثق یا دلباختگی در مراحل اول احساسات مختلف و متنوعی را به سراغ شما می آورد. شما در اولین قدم های دلباختگی مواردی همچون ترس و اضطراب و استرس را تجربه می کنید و در کنار شعف و شادی و هیجان را در سطوح بالا نیز حس می کنید.

2-تمایل به اشتراک گذاری عقاید و احساسات

اگر از کسی خوشتان بیاید نشانه های دلباختگی شما به این صورت اشکار می شود : مدام میخواهید از خود و احساسات خود با او سخت بگویید و حتی قسمت هایی از خود و زندگیتان که دیگران از آن اطلاع ندارند را با او در میان می گذارید.

3-احساس امنیت و آرامش

اگر کسی را دوست داشته باشید ، در کنار او آرامش و امنیت زیادی را حس می کنید. هر چند که گاهی این آرامش با سطوحی از استرس همراه است ولی در نهایت از اینکه در کنار شخص مورد نظر باشید ، احساس خوشایندی خواهید داشت.

4-از مهم ترین نشانه های دلباختگی ؛ فکر کردن مداوم

به ساعت نگاه می کنید و متوجه می شوید که ساعت هاست که مدام به او فکر کردید به طوری که حتی گذر زمان را نیز احساس نکرده اید. این از مهم ترین نشانه های دلباختگی است و می توان گفت که این رفتار حتی خبر از عمیق شدن احساسات شما نیز می دهد.

5-نادیده گرفتن عیوب و نقص ها

دلباختگی اثرات و نشانه های منفی نیز دارد. اگر احساس تعلق خاطر به کسی داشته باشید ، در این صورت عیب یا نقص های او را نمی بینید یا رفتار های غیر متعارف یا نادرست او از نظر شما بی ایراد و بدون مشکل می باشد.

6-تلاش برای جلب توجه

وقتی کسی را دوست میدارید ، هرچند که از او احساس دوری هم کنید ، باز برای جلب توجه او کار ها و اقدامات مختلفی می کنید. اگر واکنش و حرف دیگران نیز برای شما اهمیت ندارد و فقط به نظرات او اهمیت می دهید ، از مهم ترین نشانه های دلباختگی در شما نمایان شده است.

7-فکر کردن به او در طول خواندن این مطلب

و اما از مهم ترین نشانه های دلباختگی در شما در این قسمت مشخص می شود. اگر در زمان خواندن نشانه های فوق ، فکر شخص خاصی را در سر خود می پروراندید یا به دنبال تصدیق احساسات خود نسبت به فرد مشخصی بودید در این صورت است که می توان گفت شما به احتمال قوی به آن شخص تعلق خاطر پیدا کرده اید.

اگر احساسات شما نسبت به کسی واقعی می باشد و نشانه های دلباختگی در شما وجود داشته ، عجله نکنید و رفتار عجولانه و بدون فکر از خود نشان ندهید چرا که احساسات فرد مقابل نیز اهمیت دارد. پس اگر به نشانه های عشق و علاقه در فرد مقابل نیز می باشید ، ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

نشانه های دلباختگی

8 مورد از نشانه های دلباختگی نسبت به شما

اگر به دنبال نشانه های علاقه به خود می باشید ، این موارد را جست و جو کنید :

1- از شما حمایت می کند.

اگر در شرایط مختلف احساس حمایت از او دریافت کردید و به نظرتان آمد که از شما مراقبت می کند یا به دفاع از افکار ، صحبت ها یا عقاید شما پرداخته است ، نشانه های علاقه را در او مشاهده کرده اید. چرا که فردی که شما را دوست می دارد نمی خواهد جسم یا روحتان دچار اسیب گردد پس رفتار های حمایتی از خود نشان می دهد.

2- به نظرتان اهمیت می دهد.

از مهم ترین نشانه های دلباختگی ، اهمیت به نظر شما می باشد. چنین فردی در موقعیت های مختلف نظر شما را می پرسد و به آن اهمیت می دهد و اگر با آن مخالف باشد با احترام نظر خود را بیان می کند. همچین اگر به توصیه یا مشورتی نیز نیاز داشته باشد ، از شما نظر خواهی می کند و به آن اهمیت می دهد.

این مقاله هم بخوانید  مردی که واقعا شما را بخواهد

3-به شما حس اعتماد به نفس و عزت نفس میدهد.

از نشانه های دلباختگی و علاقه شخصی به این مورد مربوط می شود : چنین فردی ناخوداگاه یا آگاهانه کاری می کند که احساس بهتری به خود را داشته باشید. این نوع از عشق و علاقه اگر به نتیجه برسد برای شما و شخصیتتان و کیفیت زندگی بسیار مفید و سازنده می باشد.

4-احساسات و عقاید خود را با شما در میان میگذارد.

نشانه های عشق در فردی که به شما علاقه دارد اینگونه نمایش داده میشود : در مورد خود با شما صحبت می کند و احساسات و عقاید خود در میان می گذارد. این رفتار از مهم ترین نشانه های علاقه به شما می باشد چرا که این فرد سعی می کند تا خود را به شما بشناساند.

5- مهم ترین نشانه های دلباختگی ؛ به شما گوش می دهد و ارتباط چشمی برقرار می کند.

از مهم ترین نشانه های عشق ، سپردن گوش و چشم به شما می باشد. فردی که احساس تعلق خاطر دارد در مجاورت با شما سعی می کند که به شما گوش دهد و برایتان وقت بگذارد. این فرد در مواقع مختلف ارتباط چشمی با شما برقرار می کند که نشان از این می باشد ، که به شما توجه نشان می دهد.

6-برای شما ارزش و احترام قائلند.

نشانه های علاقه در احترامی که فرد برای شما قائل است نیز مشاهده می شود.فردی که به شما علاقه دارد ، به شما احترام نیز نمی گذارد. این احترام را نمی توان ناشی از سرد بودن یا بی اهمیتی دانست بلکه نشان دهنده این است که این فرد برای شخصیت شما ارزش قائل است.

7-از کنار شما بودن احساس خوشحالی می کند.

معمولا افراد متوجه می شوند که فردی از در کنار آن ها بودن خوشحال است یا نه . فردی که از کنار شما بودن خوشحال است سعی می کند حرفی بزند و یا جواب شما را با لبخند میدهد. همچنین چنین فردی بهانه ای برای ترک کردن شما پیدا نمی کند بلکه بر عکس به بهانه های مختلف در کنار شما می ماند. رفتار های این چنینی از مهم ترین نشانه های عشق و علاقه می باشد.

8-به ناراحتی شما اهمیت می دهند.

از نشانه های دلباختگی ، توجه به غم شما می باشد. کسی که شما را دوست می دارد اگر احساس کند که غمگین می باشید ، علت آن را جویا می باشند. منظور یک سوال ساده نمی باشد. بلکه این فرد پیگیری می کند که دقیقا مشکل یا علت ناراحتی شما چیست و آیا می تواند کاری کند که وضع روحی شما بهتر شود. حتی گاهی به وضوح می توانید مشاهده کنید که فرد در نتیجه ناراحتی شما ، گرفته و دلگیر می شود.

نشانه های علاقه

اگر نشانه های فوق را در کسی مشاهده کردید می توانید امیدوار باشید که آن شخص احساس تعلق خاطر به شما دارد. هرچند که وجود این نشانه ها در هر کسی نمی تواند ناشی از عشق و علاقه باشد و گاهی صرفا جزئی از شخصیت فرد می باشد. پس علاوه بر توجه به نشانه های دلباختگی ، به شیوه رفتار فرد با دیگران نیز توجه کنید تا دچار سوء تفاهم نشوید و شکست عشقی تجربه نکنید.

چه نشانه های دلباختگی را در خود و چه در دیگری مشاهده کردید نباید عجول باشید و دست به حرکات نسنجیده بزنید. سعی کنید با کسی در این مورد مشورت کنید و از راهنمایی افراد دانا بهره ببرید. چرا که همانطور که فوقا ذکر کردیم ، علاقه شما به شخصی می تواند به پوشیده شدن عیوب او منجر شود و در این صورت راهنمایی های افراد دیگر می تواند به شما کمک کند.

علاوه بر آن گاهی علاقه و احساس متقابل بین دو نفر وجود دارد ، اما شخصیت و اخلاقیات دو نفر هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. هر چند که عشق و علاقه برای ورود به یک رابطه لازم می باشد اما به هیچ عنوان کافی نمی باشد. کسی که قصد دارید او را به عنوان پارتنر بپذیرید ، باید با شما سنخیت داشته باشد. در این صورت است که این دلباختگی به رشد و پیشرفت شما کمک خواهد کرد و در نهایت فرد بهتری از شما می سازد. پس اگر نشانه های علاقه و عشق را مشاهده کردید ، سنجیده رفتار کنید.

نشانه های عشق و علاقه به چه صورتی نمایان می شوند؟

اگر فردی حقیقتا به شما علاقه مند باشد در رفتار ، و شیوه برخورد با شما مشخص می شود؟

چگونه بفهمم احساسات من واقعی می باشد ؟

برای اینکه بفهمید تا چه اندازه دلباختگی شما حقیقی می باشد ، بهتر است نشانه های دلباختگی را در خود جستجو کنید؟

چگونه بفهمیم فردی ما را دوست دارد؟

مهم ترین نشانه های دلباختگی به شما در این مطلب توضیح داده شده است. این صفحه را از دست ندهید.

4.6/5 - (415 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره