به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

نشانه هاي بي علاقگي زن به شوهر

نشانه هاي بي علاقگي زن به شوهر

شناسایی نشانه های بی علاقگی زن به شوهر

مقدمه

بی مهری زن به شوهر و سردی در روابط چیست؟ زن ها مانند مردها احساسات خود را با صراحت بیان نمی کنند، به همین دلیل شناسایی احساسات آن ها دشوار و سخت است. شخصیت زن و مرد کاملا متفاوت است. چگونه می توان نشانه های بی علاقگی زن به شوهر را شناسایی کرد؟نشانه های بی علاقگی احساسی زن به شوهر کدامند؟ زن و شوهر باید همیشه صادقانه مشکلات زندگی را برای هم بیان کرده و سعی در حل مشکلات کنند. زندگی به وسیله زن و شوهر ساخته و اداره می شود. زن و شوهر نسبت به زندگی مسئول هستند و می توانند با هم زندگی را به بهترین نحو ممکن ساخته و اداره کنند.

زندگی هرگز یک طرفه ساخته نمی شود بلکه با مشارکت هر دو طرف بر پایه های عشق بنا می شود. مشارکت هر دو نفر در اداره زندگی مهم است. برخی کارهای زنانه مربوط به زن ها بوده و برخی کارها نیز مردانه است. اصولا زن و شوهری که نسبت به هم علاقه ای نداشته باشند نمی توانند با هم زندگی کنند. سردی روابط تدریجی بوده و باید به اولین نشانه های آن توجه کرد و نشانه های بی علاقگی زن به شوهر را باید جدی بگیرید.

 

 

 

 

 

علائم و نشانه های بی علاقگی زن به شوهر

بی تفاوتی

هیچ کس نسبت به زندگی خود بی تفاوت نیست، هر زنی که به زندگی خود علاقمند است به خیلی از موارد توجه کرده و دقت می کند که موارد مهم و تعیین کننده درست انجام شوند. زنی که نسبت به زندگی خود بی تفاوت باشد، هرگز دست به کاری نخواهد زد و این بزرگترین خطر برای زندگی مشترک است.این یکی از نشانه های بی علاقگی زن به شوهر است و شوهر باید نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

 

عدم سازش

زندگی مشترک فراز و نشیب های بسیار زیادی دارد. همکاری زن و شوهر برای ادامه زندگی لازم و ضروری است. تطبیق خواسته های زن و شوهر در برخی مواقع کاری دشوار است. زن و مرد باید برای خواسته های یکدیگر احترام قائل شده و درصدد برآوردن آن ها باشند. در برخی مواقع باید برای ادامه زندگی باید کوتاه آمد. عدم سازش زن با مرد اصلا خوب نیست و باید با صحبت و همکاری مردانه مشکلات برطرف شود. عدم سازش یکی از بزرگ ترین بی مهری زن به شوهر بوده و شوهر باید ریشه های آن را در رفتارهای خود جستجو کند.

عدم احترام به شوهر

عدم احترام زن به شوهر ناشی از بی علاقگی او است. اگر زن در حالت عادی و غیر دعوا به شوهر خود بی احترامی می کند نشان می دهد که به او علاقه ای ندارد و شوهر باید ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را حل کند.

فاصله فیزیکی

عوامل بسیار زیادی در ایجاد این عامل دخالت دارند. زن و شوهر باید همیشه در کنار هم باشند و فاصله فیزیکی بین زن و شوهر خطرناک بوده و باید هر چه زودتر این خلاء برطرف شود.

عدم تمایل به رابطه جسمی تا جنسی

یکی از نشانه های بی علاقگی زن به شوهر عدم تمایل به رابطه جنسی است. رابطه جسمی و جنسی باعث تقویت علاقه زن به شوهر می شود. زن ها دوست دارند که هر چند وقت یکبار با شوهر خود رابطه جنسی داشته باشند. توجه کنید که هرگز زنی دوست ندارد که بعد از دعوا با شوهر خود رابطه جنسی داشته باشد. در ابتدا باید مشکلات روحی و روانی زن خود را شناسایی کرده و بعد از رفع مشکلات، به سراغ رابطه جنسی بروید.

عدم توجه به شوهر و فرزندان

شاید بتوان گفت که بزرگترین زنگ خطر زندگی است. هر انسانی در زندگی خود به یک سری اولویت ها پایبند است. شوهر باید احساسات زن خود را نسبت به خودش بشناسد. شما می توانید با روش های گوناگونی به زن خود محبت کنید و او را به خود خوش بین نمایید.

دکتر مشاوره خانواده
بخوانید

لجاجت

لجاجت در زندگی زناشویی اصلا درست نیست و زن ها همیشه خواسته های خود را به طور غیر مستقیم بیان می کنند. اصولا زن ها با لجاجت پیامی را به شما منتقل می کنند، باید نگران نشانه های بی علاقگی زن به شوهر باشید پس با زن خود راجع به خواسته های او حرف بزنید و در نهایت مشکلات ایجاد شده را حل کنید.

نشانه های بی علاقگی زن به شوهر نسبت به چه مردانی نمود پیدا می کند؟

همانطور که می دانید علاقه مندی زن و شوهر نسبت بهم برای ادامه زندگی مهم بوده و علاقه یک طرفه هرگز موفق نخواهد بود. زندگی مشترک و شاد و پایدار با علاقه دو طرف ساخته می شود.

مردانی که بی توجه بوده و رمانتیک نیستند

به طور معمول زنان به دلیل عدم برآورده شدن برخی نیازهایشان نسبت به مردان سرد می شوند و انتظاری که از همسرشان برای انجام دادن یا انجام ندادن برخی کارها دارند برآورده نشده و به تدریج نسبت به همسرشان سرد شده و علاقه خود را از دست می دهند.
اصولا زن ها به مردان رمانتیک علاقه بیشتری دارند.
مردانی که نمی توانند همسرشان را شگفت زده و خوشحال کنند توجه زنان را به دست نمی آورند. مردان رمانتیک که به علایق همسرشان توجه می کنند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا همسرشان را غافلگیر کنند و موجب خوشحالی او شوند از نظر بسیاری از زنان دوست داشتنی هستند زیرا نمی توان کارها و رفتارهای آن ها را پیش بینی کنند و هیجان و عشق را در زندگی حس می کنند. مردانی که این ویژگی را ندارند باعث می شوند نشانه های بی علاقگی زن به شوهر را در زندگی حس کنند.

مردان سلطه جو

همچنین نشانه های بی علاقگی زن به شوهر در مواقعی که مردان سلطه جو باشند نمود پیدا می کنند. مردان سلطه جو باعث ایجاد رعب و وحشت در منزل شده و باعث ترس بچه ها خواهند شد.

 

مردان قابل پیش بینی

علاوه بر مردان سلطه جو، مردان قابل پیش بینی نیز هیجان و انگیزه را در زندگی زناشویی از بین برده و موجب کاستن علاقه خانم ها می شوند.

 

مردانی که اعتماد به نفس کافی ندارند

 

نشانه های بی علاقگی زن به شوهر هنگامی که مردان اعتماد به نفس کافی نداشته باشند نیز به وجود می آیند. زنان معمولا به همسران خود به چشم تکیه گاه محکم نگاه می کنند و مردانی که اعتماد به نفس کافی نداشته باشند این ویژگی را در زنان از بین می برند. علاوه بر این مواردی که ذکر شد به طور کلی می توان گفت وجود خصوصیات اخلاقی منفی روانشانسی در مردان باعث به وجود آمدن نشانه های ی علاقگی زن به شوهر می شوند. وجود این خصوصیات منفی در هر شخصی پسندیده نیست و علاقه و دوستی را از بین می برد و به خصوص وجود آن ها در مردان بسیار منزجر کننده و غیرقابل تحمل است و باعث می شوند نشانه های بی علاقگی زن به شوهر در زندگی به وجود آید.

به طور کلی باید مردان تلاش کنند در طول زندگی رضایت زنان را به دست آورند تا بتوانند زندگی لبریز از عشق و آرامش را تجربه کنند.

پیامدهای وجود بی علاقگی زن به شوهر

وجود نشانه های بی علاقگی زن به شوهر در زندگی می تواند پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. همیشه نمی توان گفت دلیل به وجود آمدن این نشانه ها از رفتار بد مردان است و می تواند به دلیل مشکلات خاص خود خانم ها باشد که در هر صورت می تواند پیامدهایی داشته باشد. یکی از پیامدهای بزرگ آن این است که زنان در این صورت ممکن است برای رابطه خودشان در ذهن خود به دنبال راه حل می گردند و بدون اطلاع نامزد یا همسرشان تصمیمی بگیرند و آن را اجرا کنند.

مشاوره پس از طلاق
بخوانید

برخی زنان به این موضوع توجه ندارند که ممکن است همسرشان از نحوه رفتار خود و ناراحتی آن ها آگاه نیست و در صورتی که مطلع شود ممکن است در صدد جبران برآید و مدام همسر خود را سرزنش می کنند و بهانه گیر شده و برای کوچک ترین مسائل پرخاشگری می کنند و زندگی را برای همسرشان سخت کرده و به تدریج هردو به فکر جدایی خواهند افتاد.

زنان اغلب در صورتی که علاقه خود را به همسرشان از دست بدهند ممکن است بدون مطرح کردن صریح موضوع و حل سوتفاهم ها در غار تنهایی خود فرو رفته و ممکن است مردان علت رفتار را نتوانند پیدا کنند و منجر به اتمام رابطه شود.

زنان اغلب در صورتی که به همسر خود علاقه ای نداشته باشند به نیازهای جنسی همسرشان توجهی ندارند و از رابطه جنسی به شدت دوری می کنند و فقط به پایان رابطه می اندیشند و اگر این مشکل حل نشود این تصمیم عملی خواهد شد. در صورتی که رابطه را پایان ندهند ممکن است دیگر به همسر خود احترام نگذارند و به طور مکرر به او بی احترامی کنند و یا برعکس در لاک خود فرو رفته و منزوی و گوشه گیر شده و حتی در صورت نارضایتی از موضوعی نیز سکوت می کنند و به جز در موارد ضروری ارتباط کلامی برقرار نمی کنند.

 

 

ریشه یابی و علل وجود نشانه های بی علاقگی زن به شوهر

به طور معمول بسیاری از زنان به همسران خود علاقه مند بوده و بدون دلیل سردی بین زن و شوهر اتفاق نمی افتد. این شکایت از زبان برخی مردان شنیده می شود که همسرشان نسبت به آن ها سرد شده است و می توان گفت طبق آمار بی محبتی و بی توجهی مردان به زنان بیشتر از زنان به مردان گزارش شده است.  معمولا زنان رفتارهای ناپسندی را به صورت مکرر از همسر خود دریافت می کنند یا انتظار محبتی یا توجهی از همسر خود داشته و آن را دریافت نکرده و به مرور نشانه های بی علاقگی زن به شوهر در زندگی به وجود می آید. با توجه به این که تاب و تحمل زنان در برابر بی مهری و بی توجهی همسرشان کمتر است بیشتر از مردان به این موضوع واکنش نشان داده و سعی دارند به هر نحوی همسرشان را از نارضایتی خود آگاه کنند و در صدد اصلاح رفتار خود برآیند.

البته این نکته را نیز باید مد نظرتان داشته باشید که همیشه بی توجهی و بی محبتی زنان به همسرانشان صرفا به دلیل بی علاقگی آن ها نیست و ممکن است دلایل دیگری داشته باشد. به طور مثال می توان به خاطر فشارهای زندگی و یا شرایط سخت و موقتی که برای خانم ها پیش می آید این رفتار ها در آن ها بروز کند. به طور کلی دلایل وجود نشانه های بی علاقگی زن به شوهر زیاد است و باید مردان توجه بسیاری به این موضوع داشته باشند تا علت را بیابند و در صدد حل مشکل بکوشند.

 

 

راه حل و از بین بردن نشانه های بی علاقگی زن به شوهر

نمی توان برای همه افراد از یک فرمول استفاده کرد. شما باید دلایل رفتارهای زن خود را بدانید، شاید با این رفتار خود سعی می کنند که شما را به مطلبی مهم متوجه کنند. گاهی اوقات زنان از برخی رفتارهای مردان ناراحت شده و واکنش نشان می دهند. در ابتدا آرام با او صحبت کنید و سعی کنید که دلیل رفتارهای او را جویا شوید. هرگز از قبل قضاوت نکنید و با صحبت و تصحیح رفتارهای خود می توانید از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنید.

مشاوره ازدواج مجدد
بخوانید

به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که مشکلات و تعارضاتی در زندگی زناشویی به وجود می آید به هیچ عنوان نباید به فکر قطع رابطه و شروع رابطه جدید باشید چراکه با این کار هدیه ای که دریافت کرده اید را با هدیه ای که اصلا نمی دانید چیست می خواهید عوض کنید. شاید در ابتدا انگیزه ای برای بهبود رابطه خود نداشته باشید و شروع رابطه جدید برایتان هیجان انگیزتر باشد اما باید در نظر داشته باشید که رابطه جدید از رابطه فعلی به مراتب بدتر باشد. زیرا طبق آمار میزان نارضایتی ها در ازدواج دوم بسیار بیشتر از ازدواج های اول است. بنابراین باید دقت کنید تا تصمیم نادرست از چاله به چاه نیفتید. در ابتدا با تلاش و انگیزه فراوان سعی در بهبود ارتباط خود داشته باشید و در صدد حل مشکلات بیایید و در این راه صبور و با انرژی باشید.

بهترین راه حل می تواند عشق و محبت شما باشد که می تواند تاثیرات فوق العاده ای روی زنان داشته باشد و حس امنیت و شوق و شور و حمایت را در زن ایجاد می کند و می تواند برای از بین بردن نشانه های بی علاقگی زن به شوهر بسیار کمک کننده باشد.

سعی داشته باشید با همسرتان صحبت کنید و با لحن مناسب و آرامش از همسر ود تقاضا کنید با شما صحبت کند و انتظارات و توقع خود را از شما به طور صریح بیان کند. با وجود اینکه زنان معمولا به صورت صریح خواسته های خود را بیان نمی کنند اما باز هم می توانید از بین صحبت های او نکاتی را دریابید که به بهبود رابطه کمک فراوان می کند. لمس و نوازش عاشقانه تا حد زیادی می تواند بر روی زنان موثر باشد با رعایت این نکته می توانید علاقه همسرتان را برگردانید.

 

نتیجه گیری

زنان موجوداتی پیچیده هستند. شما فقط می توانید با صحبت صادقانه مشکلات بین خودتان را حل کنید. همیشه به دنبال راه حل باشید و به او محبت کرده و رضایت او را جلب کنید. با محبت می توانید نظر او را به خودتان جلب کنید. نشانه های بی علاقگی زن به شوهر به تدریج ایجاد شده و شما باید بتدریج اوضاع را آرام کنید.

زن و شوهر باید به حفظ زندگی خود کمک کنند، بی علاقگی در دوران قبل از ازدواج معنا دارد ولی در دوران تاهل شایسته و پسندیده نیست. بی علاقگی را می توان به تدریج و با رفتارهای رضایت آفرین از بین برد ولی مستلزم زمان بوده و باید رفتارهای رضایت آفرین در طول زمان تکرار شود.

می توانید در این زمینه از کمک های مشاوره مشکلات زناشویی بهره بگیرید.

سوالات رایج:

1.آیا زنی که علاقه به همسرش را از دست داده می تواند دوباره به او علاقه مند شود؟

اگر زن و مرد به بازسازی رابطه بپردازند و با مشورت با راهنمای خانواده به درستی به نقش های خود عمل کنند امکان پذیر است.

2.نشانه های بی علاقگی مرد به زن هم مثل همین است؟

بله امان دارد این احساس ناشی از عدم توجه کافی خانم در رابطه به همسرشان وجود بیاید.

3.چگونه علاقه ی خودم را به همسرم ابراز کنم؟

با شناخت خصوصیات اخلاقی طرف مقابلتان می توانید علاقه یتان را به ایشان نشان دهید.

4.چگونه همسرم را به خود علاقه مند کنم؟

باراهنمایی های مشاوران در این زمینه و البته توجه کافی به همسر وشناخت ایشان این کار به سادگی انجام می گیرد.

 

 

 

avatar
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
امیر
مهمان
امیر

باسلام لطفا راهنمایی کنید اگر مردی در زندگی مشترک همه نکات یادشده را رعایت میکند وازجان مایع گذاشته ولی زنش کماکان نسبت به شوهر بی محبت وبی توجه وبی تفاوت باشد علتش چیست آیا راه حلی بجز جدایی وجود دارد؟ آیا امیدی هست؟ توروخدا راهنمایی کنید؟

تیم محتوا روان آرام
مدیر
تیم محتوا روان آرام

بله دوست عزیز حتما مشاور خانواده در این راه بسیار میتونه کمک بخش و موثر باشه ، میتونید از روانشناسان خانواده ما در کلینیک کمک بگیرید .

امیر
مهمان
امیر

کسی که با زنش بحث کند وزنش او را ول کند برود خانه پدرش بعد به شوهرش بگوید من طلاق میخوام شوهر نمخواد طلاق دهد بعد شوهر ببیند که زنش چند بار رفته دادگاه بعد این مهاجرا شوهر او با خبر شه که زنش با یکی دیکه ارتباط داره بایک مرد متاهل دیگر از بعد زنش میخواد بیاد بر بگرده به زندگی اول خود شوهر از کجا باور کند که این زن با اون مرد رابتط جنسی نداشت خواهشن جواب منو بدید ولی زنم خودش میگه ۴ باری با ماشینش رفتم دور زدیم ولی ان مرد هم با زنش خوب… بیشتر بخوانید »

امیر
مهمان
امیر

جواب منو بدید خواهشن خیلی زروری هست خواهش میکنم فقط سری باشید

تیم محتوا روان آرام
مدیر
تیم محتوا روان آرام

دوست عزیز راهی برای اینکه تشخیص بدید رابطه جنسی بوده یانه نداریم.

جواد
مهمان
جواد

فقط خدا صبر بده

امیر محمدی
مهمان
امیر محمدی

سلام زن من به شدت خودخواه وزورگو هست دایما درحال انتقاد ازمن واین باعث شده من اعتمادبه نفسم ازدست بدم وکاملا نامید بشم از زندگی واحساس میکنم تلاشم بی فایدس ،دوس دادم برگردم عقب وپام میشکست وخواستگاری این زن نمیرفتم ،از طرفی یه پسر دارم وبه بچم خیلی وابستم و زندگیمون بجایی رسده که بخاطر بچه میگذرم ،دوس دارم همه چی تموم شه ،تنهایی بهتر از این نوع زندگی نیست؟

تیم محتوا روان آرام
مدیر
تیم محتوا روان آرام

خیر دوست عزیز ، همه ی آدم ها در زندگی دچار مشکل میشن ، اما راه حل گذر کردن نیست ، راه حل درست کردن و درمان این رابطه ست ، من به شما پیشنهاد میکنم حتما به مشاور خانواده مراجعه کنید ، تا بهتر مسئله بررسی بشه و همینطور رابطه شما بهبود پیدا کنه .

رعنا
مهمان
رعنا

مشاور خانواده گند زد به زندگی ما با راه حلهای غلط و خودخواهانه ش

تیم محتوا روان آرام
مدیر
تیم محتوا روان آرام

دوست عزیز مهمه که چه مشاوری رو انتخاب میکنید ،حتما قبل از انتخاب رزومه مشاور و زمینه های تخصصیش تحقیق کنید ، ضمننا یادتون باشه شما میتونید به هنگام ناکارآمدی یک مشاور ، مشاورتون رو عوض کنید.

محمد
مهمان
محمد

سلام ببخشید مزاحم شدم من یه مشکلی دارم من دوسال ازدواج کردم کارگرم ولی کم نزاشتم برای زندگی ام ولی خانمم همش یا جر و بحث میکنه باهام پیش اومده چند بار هم یا زده تو صورت ام یا برخورد فیزیکی کرده باهام اینم بگم اشنایمون از طریق اینترنت بوده خیلی بهم میگه پشیمونم زنت شدم در صورتیکه قبلا بهش گفتم خوب فکراتو بکن ببین منو میخوای یا نه الانم همش میگه از خدامه بمیری ایشالله مادرت داغت رو ببینه و ازین حرفا در ضمن سه سال ازمن بررگتره ترو خدا ترو امام حسین راهنمای م کنید چکار کنم؟ خواهش… بیشتر بخوانید »

تیم محتوا روان آرام
مدیر
تیم محتوا روان آرام

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه متوجه احساس شما شدم بهتره که برای این موضوع حتما به روانشناس خانواده مراجعه بکنید روانشناس خانواده می‌تواند در این زمینه بسیار به شما کمک بکنه سبک های غلط رفتاری که ممکن است هم شما و هم همسرتان داشته باشید بررسی میشه و این سبکها تغییر پیدا میکنه و کمک می‌کنند که این رفتارها اصلاح بشه حتما بهتون پیشنهاد می کنم که به مشاوره خانواده یا روانشناس خانواده مراجعه بکنید که این مسئله هم دقیق تر و هم بهتر بررسی بشه هم از دیدگاه شما و هم از دیدگاه همسرتون و بهترین… بیشتر بخوانید »

محمد
مهمان
محمد

سلام ببخشید مزاحم شدم من یه مشکلی دارم من دوسال ازدواج کردم کارگرم خانمم خیلی بددهن هست همش نفرین میکنه آرزوی مرگ من و خانواده ام رو میکنه حتی چندین بار توی صورت ام زده و برخورد فیزیکی کرده باهام چکار کنم ؟ ترو خدا راهنمایی ام کنید اینم بگم خانومم سه سال ازمن بزرگتران ممنون

محمد رضا
مهمان
محمد رضا

همیشه طوری مقاله ستان را می‌نویسید که انگار مردها هیولا هستند و زنها فرشته و بی گناه . نه آقا اتفاقا همیشه برعکس است شما هیج وقت به مردها نگاه عادلانه ندارید همیشه مردها هستند که صبح تا شب باید جون بکنند و وقتی هم که به خانه برمیگردندد باید جنین رفتار کنند و جنون که ی وقت به تیر برای زنها برنخور جون زنها به قول شما روانشناسان حساسند و پیجیده و بی گناه .. خدا وکیلی مردها خواسته های زیادی دارند یا زنها. مردهای بی جاره کمترین خواسته رو دارند که اون هم زنها قادر به باشه گوییش… بیشتر بخوانید »

زهرا
مهمان
زهرا

سلام من خودم فرهنگی هستم و همسرم نظامی ، بین من و همسرم هیچ ارتباطی حتی کلامی وجود نداره 26 ساله باهم زندگی می کنیم همیشه سلطه جو بوده و در تمام کارها حتی امور شخصی من و بچه ها دخالت می کنه آخرین بار بد جوری به من درحضور بچه ها توهین کرد که تصمیم به قطع رابطه گرفتم البته کنار هم زندگی می کنیم کاملاً سردو بی تفاوت ایشون حاضر به حضور در جلسات مشاوره نیست و طلاق هم نمی ده زندگی برزخی داریم دوتا پسر 25 و 16 ساله دارم واقعا نمی دونم چه کار کنم هیچ… بیشتر بخوانید »

تیم محتوا روان آرام
مدیر
تیم محتوا روان آرام

سلام دوست خوبم امیدوارم که حالتون خوب باشه در این مورد پیشنهاد ما اینه که به مشاوره خانواده مراجعه کنید با توجه به چیزی که عنوان کردید که همسرتان به مشاور مراجعه نمی کنند مسئله‌ای نیست شما خودتان به تنهایی مراجعه کنید تا مشاور خیلی بهتر به شما کمک بکنه که بعد از مدتی این این اعتماد برای همسرتان هم ایجاد بشه که ایشون هم به مشاور مراجعه بکنند در هر صورت بررسی دقیق این موضوع باعث میشه که بهترین راهکار به شما ارائه داده بشه

تماس با ما نوبت دهی سریع