به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
نشانه های بی توجهی مرد به زن

نشانه های بی توجهی مرد به زن

نشانه های بی توجهی مرد به زن چیست؟

گاهی اوقات در رابطه با پارتنر یا همسر مرد توجه کمی به زن دارد و این نیز سبب بروز آسیب و مشکلاتی برای زن میگردد به همین سبب قصد داریم به برخی نشانه‌های بی توجهی مرد به زن اشاره کنیم و راهکارهایی که میتوان با آنها میتوان این بی توجهی ها را کاهش داد بیان داریم

نشانه‌های بی توجهی مرد

1.با شما وقت نمی گذراند

یکی از مهم ترین آیتم ها برا سلامت روابط زن و مرد این است که هر دو برای یکدیگر وقت بگذارند در حالی که مردانی که به همسرشان بی توجه هستند زمان کمی را برای همسرشان در نظر میگیرند و با همسرشان به فعالیت نپرداخته و تفریح نمی کنند این مسئله سبب میگردد که زن به مرور دچار گوشه گیری شده و تمایلی به برقراری ارتباط با مرد نداشته باشد.

2.عدم توجه به احساسات

یکی از نشانه های بی توجهی مرد به زن توجه نکردن به احساسات زن می‌باشد طبیعتا در هر رابطه عاطفی زن و مرد توقع دارند که شنیده شوند و احساساتشان از طرف همسرشان درک شود یکی از اتفاقاتی که سبب سرد شدن رابطه زوجین میگردد عدم توجه به نیاز ها و احساسات یکدیگر میباشد که اغلب مردان به سبب غروری که دارند و یا هر دلیل دیگری این توجه را به اندازه کافی برای همسرشان برقرار نمی‌سازند.

این نیز به مرور باعث میشود که زن و مرد دچار طلاق عاطفی شوند و تنها راهی که میتوان به این مسئله به صورت جدی پرداخت مراجعه به روانشناس می‌باشد.

3.تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند

میدانیم که رابطه جنسی تاثیر بسیار زیادی بر رابطه عاطفی زوجین دارد و سلامت روابط عاطفی و سلامت روابط جنسی رابطه ای دو سویه دارند چه بسا اگر مرد از رابطه جنسی دوری کند و نخواهد همسرش را به لذت جنسی برساند زوجین ممکن است دچار سردی در رابطه شده و به مشکلات و اختلافاتی بخورند و مهم است که زوجین حتما از جلسات مشاوره زناشویی بهره‌مند گردند.

4.عدم ابراز علاقه در طی روز

یکی از راه هایی که میتواند کیفیت رابطه عاطفی زوجین و همچنین رابطه جنسی را افزایش دهد ابراز علاقه در طی روز بین زن و مرد میباشد اغلب مردان از ابراز علاقه شان چه به صورت کلامی و چه به صورت فیزیکی امتناع می‌ورزند در حالی که این امر میتواند بسیار در بهتر شدن روابط این دو موثر باشد.

نشانه های بی توجهی مرد به زن

5.عدم احترام به نظرات زن

یکی از مهمترین نشانه های بی توجهی مرد به زن عدم احترام گذاشتن او به نظرات همسرش می‌باشد طبیعتاً در هر رابطه ی عاطفی با پارتنر یا همسر طرفین نیاز به درک شدن و پذیرش دارند زمانی که زن از طرف همسرش این درک و پذیرش را نبیند و از نظرات و دیدگاه هایش از سوی مرد توهین شود مسلما دچار دل شکستگی و آزردگی خاطر میگردد

6.اشتباهات خود را نمیپذیرد

یکی از نشانه های بلوغ در رابطه عاطفی چه در زندگی مشترک چه در رابطه با پارتنر این است که طرفین به هنگام اشتباه کردن این اشتباه را به گردن بگیرند و طرف مقابل را مقصر همه چیز ندانند یکی از نشانه های بی توجهی مرد به زن مسئولیت پذیر نبودن او در قبال اشتباهاتش می‌باشد..

چرا که اشتباهات خود را بر سر همسرش انداخته و قبول نمیکند که گهگاهی مشکلات به وجود آمده در رابطه به سبب اشتباهات وی می‌باشد که به مرور این مسئله سبب سردی در روابط عاطفی و جنسی زوجین و یا پارتنر می‌گردد.

7.با دیدن زن خوشحالی نمیکند

طبیعتا مردی که عاشق زنش باشد با دیدن او بسیار خوشحال شده و لبخند میزند و تلاش میکند با نگاه های عاشقانه عشق و علاقه خود را به همسرش ابراز دارد اما زمانی که مرد به همسرش بی توجه باشد از دیدن او هیجان زده نمیشود و زیبایی او را یادآور نمیشود

8.به عمد زن را آزار میدهد

یکی از نشانه های دیگر بی توجهی مرد به زن این است که توجهی به احساسات زن نمی‌کند و به همین دلیل برای فرقی ندارد که زن از دست او عصبانی باشد یا خیر به همین دلیل زن را عصبانی یا ناراحت میکند فرضا با انجام کارهایی که زن دوست ندارد یا با بیان حرف‌هایی که زن از شنیدن آنها آزرده میگردد حتی اگر به شوخی باشد

9.مردان بی توجه باعث کاهش اعتماد به نفس در زن میشوند

مسلماً تمامی زنان لیاقت دارند که احساس زیبایی کنند و بدانند که یکی دوستشان دارد یکی از نشانه‌های بی توجهی کرد به زن این است که زن به جای احساس زیبایی احساس میکند که دوست داشتنی نیست و خود را از دیگران کمتر میداند..

درحالی که مرد باید تلاش کند احساس زیبایی را در زن زنده نگه دارد و مدام زیبایی و جذابیت او را یادآور شود این نیز باعث لبخند و خوشحالی زن می گردد در حالی که اگر مرد زیبایی زن را به او یادآور نشود به مرور زن احساس شکستگی کرده و اعتماد به نفسش را از دست میدهد.

10.نماندن در خانه

مسلماً هر مرد عاشقی پس از اتمام مشغله های روزانه اش در محل کار علاقه دارد باقی روز را در کنار همسرش بگذراند درحالی که مردان بی توجه به همسر ترجیح میدهند اوقات فراغت خود را در بیرون از خانه به تنهایی یا با دوستانشان بگذرانند این نیز به مرور باعث میشود که زن دچار احساس تنهایی شده و نتواند به امورات روزمرگی خود به خوبی بپردازد

این مقاله هم بخوانید  مرکز مشاوره شمال تهران

11.خیانت

از دیگر نشانه های بی توجهی مرد به زن خیانت کردن می‌باشد مسلما میدانیم که خیانت تنها برقراری رابطه جنسی یا ارتباط مخفیانه با جنس مخالف نیست همین که زن و مرد به دور از چشم همسرشان کاری را انجام دهند که در مقابل همسرشان انجام نمی‌دهند یا از آن خودداری میکنند نیز این مسئله خیانت محسوب میگردد..

بنابراین اگر مرد به دور از بودن در کنار همسرش کارهایی انجام دهد که میداند همسرش را ناراحت می‌کند این نیز بی توجهی و خیانت به زن محسوب میگردد.

12.انتقاد کردن

از دیگر نشانه های مردان بس احساس و بی توجه به زن این است که به جای قدردانی از تلاش ها و زحمات زن از او انتقاد میکند این انتقاد میتواند نسبت به کارهای زن در خانه باشد یا نسبت به ظاهر و اندام او فرضا چرا انقدر چاقی چرا انقدر لاغری چرا ظرف ها شسته نشده اند و…

اینها همگی باعث میشوند که ارزش وجودی زن کاهش یابد و زن محبوبیت و دوست داشتن خود را تنها در این ببیند که کارها و وظایفش را به اتمام رسانده و آنطوری دیده شود که همسرش میخواهد نه آنطوری که هست.

13.گوش ندادن به زن

مردانی که به همسرشان بی توجه هستند به حرفهای زن اهمیتی نمی‌دهند و به گونه ای رفتار میکند که انگار آن حرف را نشنیده یا از خاطرشان رفته است در این مواقع خوب است که زن از مرد سوال کرده و با این سوال کردن میزان توجه مرد را بالاتر ببرد تا به حرف هایش گوش فرا دهد.

نشانه های بی توجهی مرد به زن

14.تعریف نکردن از زن

همانطور که بیان شد یکی از راه های عمیق تر شدن رابطه عاطفی و جنسی زن و مرد این است که در طی روز از یکدیگر تعریف کرده و زیبایی ها و مهربانی ها و خصوصیات اخلاقی مثبت یکدیگر را یادآور شوند زمانی که مرد به این امر نپردازد رابطه بین او و همسرش به مرور دچار تزلزل میگردد و ممکن است سبب طلاق عاطفی ایشان گردد..

چرا که بانوان دوست دارند در طی روز از سوی همسرشان تعریف شده و زیبایی هایشان یادآوری شود این نیز برای مردان هم صادق است نیاز است که بانوان زیبایی ها و تلاش های مرد را یادآور شده و از او قدردانی کند.

با همسر بی احساس‌مان چگونه برخورد کنیم؟

در این بخش قصد داریم به راهکارهایی اشاره کنیم که میتوانند به شما کمک کنند تا رابطه با کیفیت تر و نزدیک تری را با همسرتان برقرار سازید

  • ناراحتی هایتان را کاملا به صورت واضح به مرد بیان دارید بدین معنی که سعی نکنید با ایما و اشاره و یا با رفتارهای نمایشی ناراحتی‌تان را ابراز کنید اصولاً مردان نیت اصلی زنان را در این رفتارها تشخیص نمی‌دهند و نیاز است با آنها کاملا واضح و مشخص شده صحبت کنید
  • سعی کنید شنونده خوبی برای همسرتان باشید درست است که گاهی اوقات مرد به شما توجه نکرده و به حرف‌هایتان گوش نمیدهد با این حال شما تمرین کنید که شنونده هم خوبی باشید و با اینکار به او یاد بدهید که خوب گوش دادن را تمرین کند
  • زمانی را به همسرتان اختصاص دهید حتی میتوانید مکان گفت‌وگو را هم تغییر دهید تا بتوانید در محیطی عاشقانه و غیر تکراری با او صحبت کنید
  • انتظارات خود از همسرتان را به طور کاملا شفاف بیان دارید اینکه چه نیاز‌ها و خواسته ها از همسرتان میخواهید و نیاز دارید نیاز نیست از خود واقعیتان دور باشید و برای همسرتان و البته برا دوست داشته شدن از سوی او خود را تغییر دهید بلکه خود واقعیتان بوده و با او صادق باشید چرا که صادق بودن شما میتواند به او نشان دهد که در هر موقعیت چه احساسی دارید
  • از مشاور روانشناس کمک بگیرید

کمک گرفتن از راهنمایی های تخصصی روان‌شناس میتواند به شما کمک کند تا بتوانید با شیوه های کاملا موثر و تخصصی توجه همسرتان را به خود جلب کنید چه بسا گاهی اوقات بی توجهی و بی احساسی مرد مشکلاتی ریشه در دوران کودکی ایشان و یا حتی ژنتیکی دارد و نیاز است که این مسئله به صورت تخصصی از جانب درمانگر بررسی گردد.

چه بسا اگر همسرتان تمایلی به حضور در این جلسات نداشت شما میتوانید به تنهایی از جلسات حضوری و یا آنلاین کلینیک روانشناسی روان آرام بهره‌مند گردید و با کمک مشورت از مشاورین کلینیک کیفیت رابطه عاطفی و جنسی‌تان با همسر خود را افزایش دهید تنها کافیست با شماره ی درج شده در صفحه سایت تماس حاصل فرمایید.

آیا می توان از جلسات مشاوره آنلاین بهره مند شد؟

بله این جلسات در کنار جلسات حضوری برگزار می گردند که افراد می توانند از هر یک از این نوع جلسات از سوی مشاورین کلینیک روانشناسی روان آرام بهره مند گردند..

چطور رابطه را با شوهر بهتر نمود؟

در مطالب پیش رو اطلاعات مفیدی ارائه گردید که می توانند موثر باشند ولیکن بهترین راه برای بهبود رابطه عاطفی و جنسی با همسر بهره مندی از جلسات مشاوره روانشناسی می باشد..

5/5 - (1 امتیاز)
بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره