به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان

نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان

همه ما می خواهیم نوجوانان مان موفق باشند ، اما گاهی با رفتارهای نادرست از سر علاقه و دلسوزی باعث اشتباه و نتیجه عکس در تربیت نوجوان می شویم. نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان یکی از مهم ترین مهارت هایی است که بسیاری از خانواده ها ، از آن بی خبرند. ما به عنوان پدر و مادر اشتباهاتی می کنیم. برای مثال
سعی می کنیم از اشتباهات نوجوان خود جلوگیری کنیم ، این امر کار اشتباهی است. همه ما انسان ها اگر اشتباه نکنیم ، تجربه کسب نمی کنیم و آموزش نمی بینیم. اما حدود این اشتباهات و جنس آن هاست که اهمیت دارد.


سعی می کنیم نجات دهنده و محافظت کننده ی تام نواجوانان باشیم. ما به جای یادگرفتن نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان ، تلاش می کنیم آنها را از اشتباه کردن محافظت کنیم. پس کودکانمان چه زمانی باید آموزش ببینند که در طول زندگی خود ، باید مسئول اشتباهات و خطاهایشان باشند ؟ در واقع ما یک درس ارزشمند و آموزنده را از نوجوانانمان دریغ می کنیم.

شکست بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است ، و شما باید به نوجوان خود فرصتی بدهید که از اشتباهات خود تجربه کسب کند و از اشتباهات خود بیاموزد تا بتواند ضمن اینکه از حمایت شما برخوردار است ، انعطاف پذیری ایجاد کند. در غیر این صورت ، آنها به عنوان یک بزرگسال ، برای مقابله با ناکامی ها در دنیای واقعی کاملاً آماده نخواهند بود. با آموزش ندیدن خودتان به عنوان والدین نوجوان ، در مورد نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان شما در واقع به بهترین شکل ممکن فرزندتان را برای شکست خوردن در طول زندگی آماده کرده اید.

نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان چگونه است ؟

بدیهی است ، به عنوان والدین ، برخی از اشتباهات وجود دارد که شما به دلیل نگرانی در مورد ایمنی یا عواقب مهمی که در آینده نوجوان خود دارند ، نمی توانید به نوجوانان اجازه دهید مرتکب شوند. با این حال ، قطعاً برخی اشتباهات متداول وجود دارد که نوجوانان باید آن ها را تجربه کنند. بدون آن که از سوی شما مورد سرزنش های شدید قرار بگیرند.

اشتباهاتی که شما نباید نوجوانان را در مورد آن ها سرزنش کنید :

انتخاب دوستان نادرست

در بعضی مواقع فرزند شما قصد دارد با کسی که دوستش ندارید ، دوست شود. صرف نظر از آنچه فکر می کنید ، نوجوان شما باید برای انتخاب دوستان خود اقدام کند. تلاش برای ممنوع کردن نوجوان خود از گذراندن وقت با برخی از همسالان ، به احتمال زیاد کار نخواهد کرد و میل آن ها را به دوستی با آن دوست ، افزایش می دهد. بهترین راه برای حل کردن آن این است که سؤالاتی راجع به دوستشان بپرسید تا آن ها را ترغیب کنید که تصمیم بگیرند خودشان تصمیم دیگر با او در ارتباط نباشند ، و قوانین و محدوده های مشخصی وضع کنید تا تعاملات اجتماعی آن ها تا حد امکان محدود و امن باشد.

اجتناب از مسئولیت

نوجوانان وقتی که در انجام وظایف خود تحت فشار قرار می گیرند ، مسئولیت را نمی آموزند. والدین گاهی اوقات از اشتباه کردن نوجوانان جلوگیری می کنند ، زیرا می خواهند فرزندانشان نمرات خوبی کسب کنند یا مربی خود را تحت تأثیر قرار دهند. شما فرزندتان را مدام به سمت موفقیت و بهترین بودن هل می دهید ، و در صورت ناکامی او را تنبیه می کنید یا با توجه چند برابر سعی می کنید او را به جایی که می خواهید ، برسانید.

این فقط باعث می شود نوجوان شما برای پشتیبانی به شما وابسته شود. با این کار نواجوان سرخورده می شود. فرزند شما اجازه دارد زمان هایی نخواهد که مسئولیتی را قبول کند. او را تنبیه نکنید. بلکه از او حمایت کنید تا بعد از استراحت ، شیرینی مسئولیت پذیری و درست انجام دادن کارها را بچشد.

انتخاب های ظاهری

بزرگسالی زمان افزایش استقلال است و این بدان معنی است که نوجوان شما احتمالاً می خواهد با رفتارهایی ، به آن برسد. نوجوان شما ممکن است بخواهد موهای خود را رنگ کند یا آن را به شکلی متفاوت حالت دهد. نوجوان شما ممکن است به طرز عجیبی لباس بپوشد ، یا از رنگ های متفاوتی برای لباس پوشیدن ، استفاده کند. در طرح زندگی ، این چیزها مهم نیستند. تا زمانی که انتخاب های نوجوان شما توهین آمیز یا مضر نیست ، باید به نوجوان خود اجازه دهید انتخاب و اشتباهات مد خود را انجام دهد.

نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان ، در واقع بیرون ایستادن و کنترل کردن است. از نوعی که شما مراقب او هستید ، اما او کودک نیست. می خواهد وارد دنیای بزرگسال شود و تمام فکرش استقلال داشتن است. جلوی او را نگیرید. تنها مراقب باشید که اشتباهات او ، جبران ناپذیر نباشد. این موضوع را بدانید که اگر نوجوان در مسیری توسط شما منع شود ، ممکن است برای برآورده کردن خواسته خود ، اقدامات خطرناک تری را دور از چشم شما انجام دهد.

امتحان کردن چیزی که در آن خوب نیستند

به عنوان والدین ، شما ممکن است محدودیت های نوجوان خود را بدانید ، و این ممکن است باعث شود شما بخواهید فرزندتان را در مسیرهایی هدایت کنید که احتمالاً منجر به موفقیت خواهد شد. ممکن است واقع بینانه بدانید که احتمال اینکه نوجوان شما در یک ورزش موفق شود ، بالا نیست ، زیرا به مهارت های جسمی او آگاهی دارید ، اما او را از تجربه کردن محروم نکنید. درعوض ، وقتی نوجوان شما ناکام ماند ، از این موقعیت استفاده کنید تا به آنها بیاموزید که چگونه بر چالش ها غلبه کنند و با ناامیدی کنار بیایند. آنها انعطاف‌پذیر تر می شوند ، و این نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان به آن ها یک مهارت اساسی در زندگی برای رسیدن به موفقیت را آموزش می دهد.

این مقاله هم بخوانید  برخورد با نوجوانی که دوست دختر دارد

تجربه احساسات ناراحت‌کننده

ما از دیدن ناراحتی نوجوانان خود متنفر هستیم ، بنابراین بعضی اوقات سعی می کنیم آنها را از هر چیز ناراحت‌کننده ، محافظت کنیم. متأسفانه حقیقت این است که همه ما باید بدانیم که چگونه با احساساتی مانند اضطراب ، عصبانیت ، اندوه و تنهایی کنار بیاییم. بنابراین ، سعی نکنید هر بار که احساس تنهایی می کنند ، نوجوان خود را سرگرم کنید. یا آن ها را بخاطر اقداماتی که بین دوستانشان کرده اند و باعث تنهایی شان شده ، سرزنش نکنید. تجربه این احساسات ناراحت‌کننده و یادگیری چگونگی کنار آمدن با آن ، می تواند اعتماد به نفس نوجوان شما را بیشتر کند و به آنها کمک کند تا فرد بالغ تری در بزرگسالی باشند.

 

نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان

اهمیت نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان

ما انسان هستیم و همه اشتباه می کنیم. با عواقب اعمال خود می آموزیم و بهبود پیدا می کنیم. بنابراین ، هر چقدر برای شما سخت باشد ، نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان این است که به آنها اجازه اشتباه کردن بدهید و فقط مراقبشان باشید و راهنمایی شان کنید ، آن ها را از بهترین درسهایی که برای رشد یک فرد بالغ و دارای مهارت های زندگی است ، محروم نکنید. یک الگوی خوب باشید ، اما بگذارید آنها شکست بخورند. و هنگامی که آنها شکست بخورند ، جمله هایی مانند “من به شما چنین گفتم” را فراموش کنید.

در عوض به آن ها کمک کنید تا اشتباه خود را مرتفع کنند و از آنها بخواهید دفعه بعد چه کار دیگری انجام دهند. آن ها باید اکنون این تجربه ها را تجربه کنند ، یکی از دلایل آن است که نوجوانان در مرحله ی پیش از بزرگسالی و مستقل شدن هستند ، آن ها سن بلوغ و غرورهای بی اندازه را تجربه می کنند و دوست دارند مانند افراد بزرگ رفتار کنند ، و دلیل دیگر این است که ، یک روز ، شما در اطراف آن ها نخواهید بود و باید وقتی که در آنجا نیستید تصمیم بگیرند که چه چیزی درست است. و اگر اشتباه نکرده باشند و نتیجه اشتباهات خود را ندیده باشند ، چگونه باید درست را از غلط تشخیص دهند.

ما به عنوان والدین ، باید به یاد داشته باشیم که نوجوانان در مرحله نوجوانی ، شروع به یادگیری در مورد روابط و نحوه انجام مسئولیت ها در بزرگسالی می کنند.

یکی از بزرگترین مشکلات والدین در نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان ، کمبود ارتباط است. هر کاری که می توانید برای بهبود ارتباط با نوجوان خود انجام دهید ، رابطه شما با نوجوانتان مشکلات را کاهش می دهد. بنابراین به اشتباهات نوجوان خود به عنوان مشکلات نگاه نکنید ، به آنها به عنوان یک فرصت تدریس و فرصتی برای نزدیک شدن به نوجوان خود نگاه کنید. و تلاش کنید که به او نزدیک شوید تا بتواند صادقانه از اشتباهات و طرز فکر خود در مورد آن ها با شما صحبت کند.

چرا گاهی اوقات شکست برای نوجوانان خوب است؟

شکست بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است ، و شما باید به نوجوان خود فرصتی بدهید که از اشتباهات خود تجربه کسب کند و از اشتباهات خود بیاموزد تا بتواند ضمن اینکه از حمایت شما برخوردار است ، انعطاف پذیری ایجاد کند. در غیر این صورت ، آنها به عنوان یک بزرگسال ، برای مقابله با ناکامی ها در دنیای واقعی کاملاً آماده نخواهند بود. با آموزش ندیدن خودتان به عنوان والدین نوجوان ، در مورد نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان شما در واقع به بهترین شکل ممکن فرزندتان را برای شکست خوردن در طول زندگی آماده کرده اید.

یکی از بزرگترین مشکلات والدین در نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات والدین در نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان ، کمبود ارتباط است.

در هنگام مواجهه نوجوانان با احساس ناراحتی چه کنیم؟

سعی نکنید هر بار که احساس ناراحتی می کنند ، نوجوان خود را سرگرم کنید. تجربه این احساسات ناراحت‌کننده و یادگیری چگونگی کنار آمدن با آن ، می تواند اعتماد به نفس نوجوان شما را بیشتر کند و به آنها کمک کند تا فرد بالغ تری در بزرگسالی باشند.

4.6/5 - (340 امتیاز)
50 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
ناشناس
1 ماه قبل

سلام دختری ۱۴ ساله هستم که به تازگی با نام آدرین سر بحث با دخترش که اذیتم میکرد دعوام شده خیلی زن خوبیه و دوستش دارم ولی من وقتی باهام بحث شدید میکنن از کوره در میرم و جیغ می‌زنم بهم میگن شبیه مادرت میشی من روی این جمله خیلی حساسم بهم گفت بی کس و کاری و هیچکس نمیخوادت و حرفای بدی زد بابام هم باهام قهره و شدیداً بد صحبت می‌کنه می‌خوام معذرت خواهی کنم ولی وقتی یاد حرفاش می افتم آتیش می گیرم چیکار کنم؟؟؟😢😢😢

مریم
4 ماه قبل

سلام،دختر من ۲۳ ساله هست،با مخفی کاریهاش که می دونم بهش آسیب میزنه ،چکار کنم؟چطوری بهش بگم،چون فهمیدم.

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
4 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز؛ برای اینکه آسیب های احتمالی رو بهشون گوشزد کنید شما احتیاج به یک ارتباط امن و بی تنش و حمایتگر و همچنین موثر دارید. اگه فکر میکنید میتونید با دخترتون در قالب چنین ارتباطی صحبت کنید،اقدام کنید. اما اگر فکر میکنید چنین ارتباطی ندارید از روانشناس کمک بگیرید تا بتونید ایشون رو نسبت به آسیب ها آگاه کنید و همچنین ارتباط تون رو تقویت کنید.

احسان
6 ماه قبل

سلام دختر من ۱۰ سالشه و از طریق شبکه های اجتماعی با پسری چت کرده و حرفهای جنسی و عکس و فیلم و … ارسال و دریفت کرده. چجوری باید برخورد کنم؟

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
6 ماه قبل
پاسخ به  احسان

سلام دوست عزیز؛ بهتره در این زمینه از یک روانشناس کمک بگیرید که با توجه به خصوصیات خلق و خو و همچنین شرایط فرزندتون راهنمایی بگیرید. ولی در کل بهتره مقتدرانه و آگاهانه و بدون تنش و سرزنش وارد گفتگو بشید. دلایل و صحبتهاشو بشنوید. و هشدارهای لازم و پیامدهای آسیب زا رو در گفتگویی بدون سرزنش و تنش، بیان کنید.

مهدیه محمودی
1 ماه قبل

دخترم ۱۳ سالش هست امروز تومدرسه یگ اشتباکرده باری پنجومش هست نمیدونم چی رفتاری باهاش کنم کمکم کنید

امتاز
6 ماه قبل

سلام
برادر من 16 سالش و با كمشو بگم با 10 دختره لباس هاي نا جور تنش ميكنم نميدونم مواد مصرف ميكنه فقط يك بار توي يكي از عكس هاش موهاش رنگ بود و قليلون دسته دوستش بود تا حالا هزار بار باهاش دعوام شده درسش قبلا خيلي خوب ولي آلان اصلا درسش خوب نيست و هزار بار ميگه ميخوام ترك تحصيل كنم وقتي نحصيتشم ميكنم ميگه اصلا به تو ربطي نداره نمياد بريم مشاوره هم ميشه لطفا ترو خدا راهنمايم كنيد چطور باهاش بخورد كنم و بهش بفهمونم داره اشتباه ميكنه از وقتي كرونا امده اينطوري شده ممنون ميشم راهنمايي كنيد ممنون

مریم معصومی
7 ماه قبل

پسرم 16 سالش همیشه حواسش پرت.همه متوجه میشن.مثلا اگر بگم برو نون و پنیر بخر باید 4 بار اون مسیر بره و بیاد.خسته شدم واقعا نگرانشم.

ریحانه مقصودی
7 ماه قبل

پسرن ۱۴ سالشه..در بررسی گوشیش فیلمهای مستهجن دیدم ..چیکارکنم؟خیلی نگرانم..

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
7 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ لطفا از برخورد تند و سرزنش خودداری کنید و سعی کنید ارتباط دوستانه ولی قاطعانه خودتون رو با ایشون تقویت کنید و از یک روانشناس کمک بگیرید.

دختری که از دنیا سیره
8 ماه قبل

سلام من یه دخترم و چهارده سالمه مادر پدرم خیلی به من سخت میگیرن و به من اعتماد ندارند دوروز پیش گوشیمم ازم گرفتن ازشون دلیل این کارو بدون پرخاش و بی منطقی پرسیدم اونا با عصبانیت گفتن که هوامو از درسم پرت میکنه و سعی دارن تمام زندگی منو بکنن درس و میگن تو هیچ تفریحی نباید داشته باشی حق نداری با دوستات بری بیرون چون هنوز بچه ای و درس داری اینا در حدی به من فشار آوردن که چند روز پیش خواستم خودکشی کنم که همون دوستایی که پدر و مادرم اجازه رابطه باهاشون رو بهم نداده بودن منو از این کار منصرف کردن الانم بهش،ن بگم منو ببرین مشاوره خیلی بد با من رفتار میکنن و میگن این مسخره بازی چیه ما اون موقع از این مسخره بازی نداشتیم مردیم

من تمام تلاشمو میکنم که در آینده مثله پدر و مادرم نباشم حتی یه زره کلی عقده رو ی دلمه خیلی زیادن

اگه میشه جواب بدین نیاز دارم به مشاوره

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ اگه امکانش رو دارید با والدینتون صحبت کنید و متقاعدشون کنید که به روانشناس نوجوانان مراجعه کنید. و به بررسی مشکلاتتون بپردازید.

۰۰۰۰۰
3 ماه قبل

سلام پدر و مادرتم نیاز به مشاوره دارن چون فکر می کنن کاری که می کنن درسته ولی باورشون درباره ی مشاوره و روانشناس غلطه چون فکر می کنن که خیلی می دونن و انسان های کاملی هستند

منصوری
8 ماه قبل

دخترم ۲۶سالشه باوجوداینکه خیلی زیباس ولی ارایش زیادی میکنه چطور متقاعدش کنم که این کارش درست نیست

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
8 ماه قبل
پاسخ به  منصوری

سلام دوست عزیز؛ چرا میخواین دختر 26 ساله تون رو متقاعد کنید؟ چرا فکر میکنید درست نیست؟

۰۰۰۰۰
3 ماه قبل
پاسخ به  منصوری

سلام چون فکر می کنه که زیباییش کافی نیست و به احتمال زیاد اعتماد به نفسش پایینه ولی بازهم باهاش تند برخورد نکنید

فاطمه
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر، بردار من ده سالشه و خب ما امروز متوجه شدیم ک ب پیشنهاد بازی شلوارشو جلوی پسر عموش در اورده. من مطمعنم ک برادرم حتی معنی این کار رو هم نمی دونه ولی مادرم واقعا ناراحت شده و همش گریه می کنه . نمی دونیم این مسئله رو به پدرم بگیم یا نه .

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز؛ لطفا با برادرتون برخورد تندی نکنید و حتما از مشاوره با روانشناس نوجوان کمک بگیرید. حتی اگه شده بصورت تلفنی یا غیر حضوری، که این مساله بخوبی تحلیل بشه و راهکار لازم رو بگیرید.

۰۰۰۰۰
3 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام نیاز به برخورد تند نیست شما باید از مشاوره کمک بگیرید چون اگر پیگیر این کار برادرتون نباشید ممکنه این کار به عنوان یک رفتار عادی تو ذهنش بمونه

رحمانی
11 ماه قبل

سلام دخترمان 15سالشه یک ساله که بایه پسرحرف میزنه چندبارفهمیدم براش توضیح دادم که این کاردرست نیست قبول کرد ولی دوباره فهمیدم که دارن باهم صحبت میکنندیه با باباش فهمیدبسیاربرخوردبدی کردباهاش. بهم قول داددیگه تکرارنمیکنه اماالان فهمیدم دوباره زنگ زده

منصوره فرهادی (کارشناس تیم محتوای روان آرام)
9 ماه قبل
پاسخ به  رحمانی

سلام دوست عزیز؛ نحوه برقرای ارتباط با نوجوانان بسیار متفاوت هست با بزرگسالان. اونها در مرحله ای از رشد و شرف ورود به دروازه بزرگسالی هستند که خودشون رو همتراز و شاید آگاه تر و فهیم تراز بزرگسالان میدونن.ولی درعوض والدین اونها رو همون بچه هایی میبنند که هنوز بدلیل تجربه کم و عدم آگاهی نیاز به مراقبت و نظارت دارن،میدونن. فقط کمی جسورتر و بی پرواتر شدن. اگه در ارتباط بین والد و فرزند،نظارت تیز و مستقیم و عدم استقلال باشه و از طرفی اعتماد طرفین شکل نگرفته باشه، والد و فرزند انتظارات و حرف هم رو درک نمیکنند و نمپذیرند. دختر شما در مرحله ای از رشد اجتماعیش قرار گرفته که توجهش به سمت جنس مخالف معطوف شده که تا اینجاش مشکلی نیست. ولی از کجا باید متوجه آسیب های احتمالی و یا درست و غلط بودن انتخابهاش بشه؟ چطور باید به شما اعتماد کنه و بدون ترس درمورد احساساتش صحبت کنه و شما بتونید با راهنمایی های درست ازش محافظت کنید؟ شما چطور میتونید او را به این باور برسونید که این محدودیتها بخاطر سلامت روان و حال و زندگی آینده او هست و شما خوبی او رو میخواین؟ و چون برایتان ارزشمند هست نگران او هستین و نگرانیتون هم بجاست.پیشنهاد میکنم برای توانمندی در برقراری ارتباط غنی با فرزندتون و غلبه بر نگرانی های محتمل در آینده حتما از روانشناس کمک بگیرید.

سارا
11 ماه قبل

سلام دخترم14سالشه میگه میخوام چندتیکه ازموهامورنگ کنم(سفید) من اجازه ندادم دلیل مخالفتموپرسیدگفتم برات توضیح میدم نمیدونم چطوری دلیل مخالفتموبگم که قانع بشه وگفتم که چندسال دیگه میتونه رنگ کنه وجوابم واسه قانع شدنش کافی نبوددلایل دیگه ای که بایدتوضیح بدموهنوزنگفتم خواستم نظرشمارو بدونم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مریم
1 سال قبل

سلام برادر من 16 سالشه و طی بچگی و از طریق یکی از دوستاش توی گروه مختلط عضو شده بود و با یه دختری هم دوست شده بود باهاش که صحبت کردیم به اشتباهش پی برد و همون موقع شماره اون دختر و پاک کرد از کجا مطمئن بشیم که دوباره سراغ اون دوستش و اون دختر نمیره؟ باهاش بدون خشونت خیلی منطقی و با محبت صحبت کردیم

زهرا
1 سال قبل

دخترم ازطریق چت باجنس مخالف صحبت میکنه وپسردرچت حرفهای جنسی زده بایدبادخترم چگونه برخوردکنم باباش کتکش زد

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا

اینکه دخترتون چند سال داره مهمه، اما پیشنهاد میشه بهش توضیح بدید بدون سرزن.

کاشف
1 سال قبل

سلام
دختر من ١۵سالشه و از روی سادگی با پسری دوست شده بود که من فهمیدم بهترین روش برخورد با دخترم چی هست و من چگونه باید به او بفهمانم که اشتباه کرده و اورا در مسیری قرار دهم که دیگه این اشتباه رو نکنه

ممنون میشم کمکم کنید

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  کاشف

سلام دوست عزیز قبل از هر چیز باید بدونید که این احساس در شما طبیعیه . بهترین کار اینه که بهشون بگید بذارن برای بالای ۱۸سال.

پرستو
1 سال قبل

پسرم ١٧ ساله با دختري كه ٤ سال بزرگتر خست و افغانستاني هست دوست شده جوري كه عاشقش شده چه جوري متوجه اختلاف طبقاتي و اختلاف بينشون بكنمشون

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  پرستو

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مشاوره پیش از ازدواج خیلی بهتر میتونه در این زمینه بهتون کمک کنه اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت داشته باشید تا این موضوع در فرزند شما و دوستشون بهتر بررسی بشه.

متین
1 سال قبل

سلام پسر ۱۶ من خیلی دروغ میگه وسرکشی میکنن وهمش به کارکردن پول دراوردن وتصمیم به ترک تحصیل داره و۱ سال پیش متوجه شدیم سیگارمصرف میکنه البته بهش گوشزدکردیم وارخطرات سیگاربراش گفتم ولی گاهی مصرف میکنه واینکه دوست نداره ماهیچ دخالتی درتحصیلش وزندگی واینده اش داشت باشیم باینکه بارها بهش گفتیم دوست دارییم براینده ات نگرانیم ولی انگارنه انگار مارودشمن خودش میدونه لطفا راهنمایی کنید

مثال
1 سال قبل

سلام پسر من ۱۳ سالشه فکر های ناجور میکنه برای مثال میگه زندگی یک خوابه و….

۰۰۰۰۰
3 ماه قبل
پاسخ به  مثال

سلام جای نگرانی نیست پسر شما یا فیلم تخیلی زیاد نگاه می کنه و یا خودش به یک سری درک اشتباه از زندگی رسیده باید به مشاوره مراجعه کنید

ساره حسینی
1 سال قبل

سلام دخترمن ۱۴ سالشه و همش گوشی دستشه وخیلی علاقه داره به تیپ های امروز ی تازه متوجه شدم که تووات ساپ با پسر دوستم اشنا شدن و باهم چت میکنن خیلی نگرانم و نمیدونم چه برخوردی باهاش داشته باشم

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  ساره حسینی

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه مسئله که می‌فرمایید مسئله طبیعی هستش که در این سن و به خاطر شرایط موجود به خاطر کرونا به دلیل اینکه بچه ها بیشتر گوشی دستشون هستش و تمام موارد درسیشون را باید با گوشی انجام بدهند این موارد احتمال داره که ا ایجاد بشه کاری که شما به عنوان یک مادر به عنوان یک والد میتونید انجام بدید آگاهی دادن به فرزندتون هستش و اگر خیلی نگران هستید می توانید با روانشناسی کودک و نوجوان در این زمینه صحبت کنید

رحمانی
1 سال قبل

سلام پسر من ۲۰ سالش هست و حدود یک ماهه جایی کار پیدا کرده ولی آدرس محل کارشو به ما نمی گه در ضمن تازگی ها همه چی رو از ما پنهان می کنه و درسش رو هم نمی خونه ترم هاشو حذف می کنه چکار باید کرد به نظرتون ممنون اگه کمک کنین

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  رحمانی

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه این مسئله نیاز به بررسی دقیق تر داره اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری تلفنی و آنلاین وقت داشته باشید

زینب زارعی
1 سال قبل

سلام .من یه خواهرزاده دارم با یه نفر دوست شده و ما رو خیلی نگران کرده لطفا ما رو راهنمایی کنید .

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  زینب زارعی

سلام دوست عزیز خواهر زادتون چند سالشونه؟‌

صدرا
2 سال قبل

خیلی ممنون از راهنمایی تون اما مادرم کمی سنتی فک میکنه میگه تو فضای مجازی میخوای چیکار؟ منو عقده ای کرده من حتی بلد نیستم بایه دختر حرف بزنم چه برسه باهاش ارتباط برقرارکنم.???

صدرا
2 سال قبل

سلام من یک پسر ۱۵ هستم وفک میکنم که به بیماری دروغگویی بیمارگونه مبتلا هستم واینکه مادرم خیلی به من گیر میده حتی من هیچ شبکه اجتماعی ندارم همش منو میپاد هیچ دوستی ندارم که حتی با اون چت کنم چه برسه باهش برم بیرون همش میگه تحقیر میکنه من نه سیگاریم نه مواد مصرف میکنم . واینکه خادرم اصلا اشتباهات خودشو قبول نمیکنه من هم همینطور ترو خدا کمک کنید???

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  صدرا

سلام دوست خوبم امیدوارم حالتون خوب باشه یکم بیشتر راجع به احساسات و نیاز هاتون در خونه صحبت بکنید چراکه بسیاری از احساسات و نیازهای ما پنهان باقی میمونه و خانواده از این موضوع خبردار نیست پس لازمه که بیشتر راجع به احساسات و نیازهای تون صحبت کنید و همین طور ازشون بخواهید که شما را پیش روانشناس کودک و نوجوان ببرند

صدرا
2 سال قبل

خیلی ممنون از راهنمایی شما

مریم
2 سال قبل

سلام پسر ۱۲ ساله ام بسیار پرخاشگر است سر کوچکترین مساله داد و فریاد راه میاندازد و از الفاظ بسیار رکیک استفاده میکند حتی اگر با او وارد بحث شوم و کمی صدایم را بلند کنم برخورد فیزیکی میکند به این دلیل برای جلوگیری از این رفتارها اصلا جوابش را نمیدهم و سکوت میکنم بعد از چند دقیقه عذر خواهی میکند ولی دوباره و دوباره رفتارش را تکرار میکند اعتیاد به بازیهای کامپیوتری دارد روزانه حدود ۱۰ ساعت یا بیشتر بازی میکند و اگر مانعش شوم داد و فریاد و حتی حمله به سمت من میکند چکار کنم?

تیم محتوا روان آرام
2 سال قبل
پاسخ به  مریم

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه حتما بهتون پیشنهاد می کنم که به مشاور کودک و نوجوان مراجعه کنید تا این مسئله به صورت دقیق تر بررسی بشه و بهترین راهکار به شما ارائه بشه

گرجی
3 سال قبل

سلام : لطفا در مورد دوستان ناباب دختران نوجوان و چگونگی تشویق نوجوان به ترک ارتباط با دوستانی که بی ادب و
زیر آب زن هستند بیشتر بنویسید. متشکرم

تیم محتوا روان آرام
3 سال قبل
پاسخ به  گرجی

سلام چشم
در ارتباط با دوستان ناباب فقط امکان قطع ارتباط وجود دارد ،نمیتوان با دوستان بد رفت و آمد داشت و خوب بود.

احمدی
2 سال قبل
پاسخ به  گرجی

سلام:پسر من 17 سالشه و خیلی خجالتیه گوشه گیر هم است، بیرون هم بخواد بره از من میخواد که باشاش بیام بیرون هم که میریم دست منو ول نمیکنه میگه اینطور راحتم،بیرونم که هستیم میفرستمش که از مارکت یه چیز بخره نمیره خجالت میکشه و میگه خودت برو من راحت نیستم.بچه های هم سنش همه بیرون میرن بازی میکنن ولی پسر من تو اتاقش میشینه پرده هارارو هم میکشه و هی میگه دلم تنگ شده ویا هی راه میره این رفتار هایش هم خودش رو و هم منو خیلی اذیت میکنه.

متین
1 سال قبل
پاسخ به  احمدی

سلام پسرمن ۱۶سال و۴ماهش خیلی پرخاشگری میکنه ودروغ هم میگه همش میگه من دوست ندارم شمادرکارهای من دخالت کنیدوبدببن شده همش به فکرکاروپول دراوردن وبیشتراوقات میگه تصمیم دارم ترک تحصیل کنم وی سال پیش متوجه شدیم سیگارمصرف میکنه البته تنفنی واگه بخواهیم ازدوستانش صحبت کن طفره میره خصلت بدی که داره باافراد بزرگترازخودش رفتارمیکنه بااینکه من درمورد خطرات سیگارواینکه باهمسالان خودش رفت وامدکنه وخلاصه هرچی مبخام بارهابهش گفتیم مادوست دارییم واین رفتاروطرز فکرهای تو من وپدرت رونگران میکنه ولی قبول نمیکنه انگارکه مارو دشمن خودش میدونه د رضمن راضی نمیشه برییم پیش روانشناس ینی ۲ سال واقعا ماروخسته کرده لطفا راهنمایی کنید

تیم محتوا روان آرام
1 سال قبل
پاسخ به  متین

سلام دوستان عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه متوجه موضوعی که گفتید شدیم این مسئله با بررسی دقیق‌تر یک روانشناس میتونه بسیار راحت حل بشه اگر مایل باشید می توانید با مشاورین خانواده ی کلینیک روان آرام به صورت حضوری تلفنی و آنلاین وقت بگیرید تا این مسئله به صورت دقیق تر در پسر شما بررسی بشه و بهترین راهکارها به شما ارائه داده بشه اگر همراهی نمی‌کنند برای اینکه به روانشناس مراجعه کنند بهتره که خودتون شخصاً به روانشناس مراجعه کنید

مهدیه محمودی
1 ماه قبل

دخترم دوست پسرداره چیکارکنم امروز گوشی شوازگرفتم ایاکاری دوروستی کردم توروخدارانمایم کنید

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره