به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

مشکلات ازدواج با زن مطلقه

مشکلات ازدواج با زن مطلقه

یک زن پس از تجربه ی تلخ طلاق ، ممکن است فکر کند احساسات و دوست داشتنی وجود ندارد . بله آن ها دیواری را در اطراف احساسات خود کشیده اند و حق هم دارند . نجات پیدا کردن از آشفتگی هایی که پس از وقوع طلاق به وجود می آید ، مرحله ی بسیار دشواری است . اما آنها واقعاً می توانند احساس کنند که پس از طلاقشان ، باید زندگی را از دید منطق و با نادیده گرفتن احساساتشان سپری کنند. در این مقاله در رابطه با مشکلات ازدواج با زن مطلقه اطلاعاتی را به شما می دهیم.

-کودکان از زندگی گذشته !

یکی از مشکلات ازدواج با زن مطلقه که شما باید پیش از اقدام ، آن را در خود حل کنید ، کودکانی است که ازدواج قبلی به جا مانده اند . شما باید این موضوع را پیش از اقدام برای ازدواج بپذیرید که به دلیل حضور کودکان مشترک ، همیشه رشته ای بین همسر شما و همسر سابق او وجود دارد و شما نمی توانید مانع از نبود آن شوید .

-سردی در ابراز عشق!

یکی از دیگر مشکلات ازدواج با زن مطلقه ، این است که آنها نسبت به احساسات مربوط به عشق و اشتیاق های عاشقانه ، کمتر علاقه نشان می دهند و آن را ابراز می کنند ، زیرا او قطعاً در ازدواج قبلی خود بارها جمله هایی مانند  “برای همیشه عاشقت هستم” ، “هرگز تو را ناراحت نمی کنم” ، “برای همیشه با هم می مانیم” و غیره شنیده است  ، اما او تجربه کرده و  فهمیده است ، که اینها فقط کلماتی بودند که لحظه به لحظه صحبت می شدند و این اتفاق نمی افتد .کسی که می گفت هرگز او را رها نمی کند و برای تمام عمرشان با هم می مانند ، امروز نیست ، تبدیل به یک غریبه شده است و جز درد و رنج چیزی باقی نمانده است .  بنابراین ، در بعضی مواقع  از گفتن جملات یا نشان دادن علایقی که احساس می کنند ممکن است دیگر کلمات صحیحی نباشند ، دریغ می کنند . پیش از تصمیم برای ازدواج با زن مطلقه ، این موضوع را در خود حل کنید . شما می توانید صبور باشید تا دیدگاه منفی او نسبت به این موضوع از بین برود اما نمی توانید با این که او تغییر خواهد کرد ، ازدواج کنید .

اشتباهات رابطه عاشقانه
بخوانید

-گاهی ممکن است احساس غریبگی کنید ! 

اگر با شخصی که طلاق گرفته است ، ازدواج می کنید ، این مسئله را بپذیرید که ممکن است گاهی احساس کنید که شما یک غریبه هستید . اگر او از زندگی سابق خود ، فرزند داشته باشد ، تصمیم هایی گرفته می شود در ارتباط با فرزندان که شما نمی توانید و نباید که در آن ها دخالت کنید . اگر فرزندان با شما زندگی می کنند ، شما اجازه ی تصمیم گیری برای فرزندان را ندارید ، و این ممکن است به شما حس این را بدهد که نفر سومی هستید که نقشی در زندگی همسرتان ندارید .

-هرگز نمیتوانید قضاوت کنید !

 از مشکلات ازدواج با زن مطلقه این است که شما اجازه ی قضاوت کردن ندارید . اگر بخاطر فرزندان ، همسر شما با همسر سابق و یا خانواده ی همسر سابقش در ارتباط است ، شما نباید او را قضاوت کنید . ممکن است ناراحت شوید یا حسادت کنید اما شما پذیرفته اید که این ارتباط به ناچار همیشه وجود خواهد داشت .

-درباره ی کودکانش نباید سرزنشش کنید! 

یکی از مشکلات ازدواج با زن مطلقه که صاحب فرزند از همسر سابق است ، این است که شما حق سرزنش کردن او را بخاطر فرزندانش ندارید . حتی تا وقتی که به عنوان عضوی از خانواده و پدرخوانده توسط کودکان پذیرفته نشده اید ، حق سرزنش فرزندان را نیز ندارید . هر قدر هم حق با شما باشد یا عصبانی باشید . بچه های یک زن مطلقه حتما تنها دلیلی بوده اند که بعد از طلاق و در دوران سخت افسردگی بعد از آن  ، بسیاری از صبح ها از رختخواب بلند می شوند . مسئولیتی  که نسبت به کودکان داشته اند و کاری که برای آنها باید انجام می داده اند ، به آن ها کمک کرده اند که دوام بیاورند . داشتن کودکان در اطراف آنها باعث شده است که  احساس شادی ، دوست داشته شدن و  تنها نبودن را تجربه کنند . . آن ها نمی توانند زندگی خود را بدون فرزندانشان تصور کنند . سرزنش های شما ، باعث می شود که همسرتان احساس کند که به خاطر تنها نبودن و ازدواج مجدد وی ، کودکانش ، احساسات آن ها و آینده شان تحت تاثیر قرار گرفته است . او احساس خودخواهی می کند و نمی تواند خودش را بخاطر ازدواج با شما ببخشد .

بهترین مشاوره ازدواج
بخوانید

-او را به یاد طلاقش نیندازید!

اگر من جای تو بودم ، نابود می شدم . تو خیلی قوی بودی که پس از آن اتفاق زنده مانده ای . تو که تجربه این چیز ها را قبلا داشته ای .

شما تحت هیچ شرایطی  ، پس از ازدواج نباید در مورد طلاق او صحبت کنید . حتی اگر می خواهید به او حرف امیدوار کننده ای بزنید . نگاه سخت و معنادار جامعه به یک زن مطلقه ، احساس معمولی بودن را از او گرفته است و فرد تنها خواسته اش این است که یک فرد معمولی باشد و تجربه ای را که شاید در آن تقصیری هم نداشته است ، مدام برایش یادآوری نشود .

-برخورد خانواده خود را مدیریت کنید !

اگر شما با تمام مسائل و چالش ها کنار آمده اید ، باید بدانید یکی از مهم ترین مشکلات ازدواج با زن مطلقه ، پذیرفته شدن او توسط خانواده تان است . متاسفانه دید جامعه و عوام نسبت به زن مطلقه یک دید ناامیدانه و مضنون است . طرز فکرهایی مانند اینکه این زن اگر می توانست زندگی و شوهر داری کند ، طلاق نمی گرفت .  نیش و کنایه ها و نگاه های معنادار خانواده شما می تواند یک زن مطلقه را نابود کند ، اعتماد به نفسش را با خاک یکسان کند و زندگی با شما را برایش از مجرد و تنها بودن نیز سخت تر کند .

اگر او فرزند دارد و کودک یا کودکانش با شما زندگی می کنند و در ارتباط با خانواده تان هستند ، رفتار نادرست خانواده تان می تواند کودکان را سرخورده کند و در آن ها عقده هایی از زمان کودکی به جای بگذارد . همسرتان و کودکانش این حق را دارند که زندگی ای طبیعی داشته باشند و از محبت ها و احترام های خانواده خودش و شما بهره مند شوند . این پذیرش را شما پیش از ازدواج باید از خانواده تان بگیرید و در تمام طول زندگی مشترکان برای نگه داشتن آن تلاش کنید .

مشکلات ازدواج با مرد کوچکتر
بخوانید

طلاق شاید یکی از تلخ ترین شکست ها و ناکامی هایی باشد که یک شخص در زندگی اش تجربه می کند . این ناکامی و ناامیدی در خانم ها به دلیل شرایط اجتماعی بسیار بیشتر است . پس اگر مطمئن نشده اید که با این چالش ها کنار آمده اید و تا پایان زندگی تان می توانید به آنها پایبند باشید برای ازدواج اقدام کنید . زیرا مشکلات ازدواج با زن مطلقه برای شما وجود دارد اما نتایج آن می تواند برای آن زن بسیار گران تر و جبران ناپذیر تر تمام شود .

دیدگاه بگذارید

avatar
عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید