مشکلات ازدواج با زن بیوه

مشکلات ازدواج با زن بیوه

مشکلات ازدواج با زن بیوه

در بررسی ازدواج با زن بیوه ، شما باید بدانید که مشکلات ازدواج با زن بیوه ، از ازدواج با یک زن مطلقه می تواند بسیار پیچیده تر باشد .   در بسیاری از موارد اطرافیان و  دوستان خوشحال نمی شوند که زن بیوه کسی را پیدا کرده است که زندگی خود را دوست داشته  باشد و در آن سهیم باشد ، در واقع از روابط جدید خشمگین می شوند . انگار دوباره ازدواج کردن به نوعی احترام همسر مرده را از بین برد.

برای تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۲۱۶۱۰۰ تماس حاصل فرمایید و یا برای نوبت دهی آنلاین کلیک کنید

برخی از مشکلات ازدواج با زن بیوه

  • شما جانشین همسر فقید او نیستید.

یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه این است که آشنایان و دوستان اصرار دارند که از همسر مرحوم زنتان تعریف کنند ، که او چقدر آدم محترم و مهربانی بوده است . شاید این صحبت ها درست باشد اما شنیدن آن برای شما دشوار است . و شما نمی توانید بگویید که لطفا در مورد یک شخص مرده با من صحبت نکنید . این رفتار شما ممکن است بی احترامی تلقی شود و ذهنیت آن ها را نسبت به شما ، خدشه دار کند . این موضوع یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه است که شما باید در خودتان ، آن را حل کنید .

  •  شما احساس درجه دو بودن ، می کنید .

شما تا مدت ها از شروع زندگی تان باید تلاش کنید تا به همه بفهمانید که شما جانشین همسر مرحوم زنتان نیستید  ،  بلکه به عنوان خودتان در زندگی آن خانم وارد شده اید .   و در مورد برخی افراد به مرور زمان به این تفاهم می رسید . اما این یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه است که شما حداقل تا اوایل شروع زندگی مشترکتان کنترلی بر آن ندارید . برای این مشکلات پیش از ازدواج باید به مشاوره ی ازدواج مراجعه کنید .

 

 

  • ممکن است شما را رقیب همسر مرحوم همسرتان بدانند .

یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه که شاید در وجود خودتان هم احساس شرم کنید ، این است که در ذهن اطرافیان و حتی ذهن خودتان ، نوعی رقابت با همسر مرحوم خانمتان به وجود می آمد . حتی شاید همسرتان در چالش های زندگی بگوید که همسر فقیدش چه کارهایی می کرد یا در آن موقعیت چگونه واکنش نشان می داد . توجه کنید ! او یک شخص زنده و همسر سابق نیست که بتوانید با نفرت از او ، خودتان را سبک کنید . او یک شخص از دنیا رفته است که شما به خودتان نمی توانید اجازه دهید که از او متنفر باشید . پس فقط خود خوری می کنید و رابطه شما در زندگی به سوی سردی می رود و ممکن است از ازدواجتان ناامید شوید .

  • با خانواده ی همسر مرحوم همسرتان رابطه برقرار کنید .

ممکن است همسر شما ، با خانواده همسر مرحومش  در رابطه باشد . ممکن است فرزندی از همسر از دنیا رفته داشته باشد .این مورد یکی از چالش برانگیز ترین مشکلات ازدواج با زن بیوه است . این که شما مجبور باشید با خانواده ی همسر مرحوم خانمتان ارتباط داشته باشید و ممکن است برای شما بسیار دشوار باشد . ممکن است توسط آن خانواده انرژی و بازخورد مثبت نگیرید .اگر با زنی می خواهید ازدواج کنید که همسرش فوت شده و از او فرزند نیز دارد ، بدون جلسات مشاوره ی ازدواج و نظر و بررسی دقیق یک متخصص ، ابدا تصمیم خودسرانه نگیرید .

در صورت وجود کودک از زندگی قبلی ، کودکان بزرگتر ممکن است مشکلات مختلفی داشته باشند . درک مرگ پدر و دیدن شما در کنار  مادرشان می تواند خاطره ی بسیار عذاب آوری باشد و کودکان را تا مرز افسردگی ببرد . نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید ، این است که هرگز بین همسر و فرزندانش اختلاف برقرار نکنید. او را در موقعیتی قرار ندهید که مجبور باشد ، طرف بگیرد .

  • باید گذشته ی همسرتان را فراموش کنید .

یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه ، این است که شما باید گذشته او را فراموش کنید . هر صحبت و یادآوری گذشته در باره ی همسر زنتان می تواند او را ناراحت کند . اگر بیوه بودن او به دلیل طلاق است ، ممکن است احساس کند که شما می خواهید او را سرزنش کنید .  و اگر همسرش فوت شده باشد ، خاطرات و ناکامی های گذشته را برای وی تداعی می کند .  

  • شما ممکن است در چالش ها یا ناراحتی ها ، واکنش های عجیب از همسرتان ببینید .

او ممکن است بخاطر دردی که در زندگی تجربه کرده است ، گاهی در مشاجرات بیان کند که همسر سابقم اینگونه نبود . او هوای مرا داشت . او سر من داد نمی زد . یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه این است که شما ناچارا توسط خودتان و همسرتان با همسر مرحوم یا سابق او ، مقایسه می شوید .

  • شما هر ناراحتی ای در همسرتان را به از دست دادن همسرش ، ربط می دهید .

این موضوع دست خودتان نیست . یکی از مشکلات ازدواج با زن بیوه این است که شما هربار که همسرتان را در سکوتی ناراحت کننده یا افسرده حال ببینید ، احساس می کنید که او به همسر سابقش فکر می کند . خاطرات را مرور می کند و ناراحت از دست دادن اوست . حس می کنید برای همسرتان به اندازه ی کافی خوب نبوده اید که دیگر همسر سابقش را فراموش کند . اما به یک روانشناس مراجعه کنید و ناراحتی هایتان را با او در میان بگذارید .

شما به خاطر این شک و کمبود اعتماد به نفس می توانید حق داشته باشید ، اما یک مشاور به شما می فهماند که گذشته و اتفاقی مانند مرگ همسر ، چیزی نیست که شما بتوانید آن را از ذهنتان فراموش کنید . این تجربه ای است که ممکن است تلخ ترین تجربه زندگی هر شخصی باشد . همسرتان کنار شما راضی و خوشحال است اما مرگ کسی که زمانی او را دوست داشته ، موضوع فراموش شدنی نیست .

برای تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۲۱۶۱۰۰ تماس حاصل فرمایید و یا برای نوبت دهی آنلاین کلیک کنید

این نکته را به یاد داشته باشید . زن بیوه یا مطلقه ، مرد بیوه یا جدا شده از همسرش نیز مانند تمام افراد دیگر ، حق داشتن زندگی مشترکی شاد و پر از آرامش را دارند . اما این افراد آسیب دیده اند و تجربه هایی را از سر گذرانده اند که افراد معمولی نداشته اند  . آن ها در صورت ناکامی این ازدواج ، بیش از شما که اولین ازدواج تان است ، شکست می خورند . به همین دلیل ، شما باید از یک مشاوره ی ازدواج و خانواده کمک بگیرید . مشکلات ازدواج با زن بیوه ، پیچیده است . برای خودتان ، زنی که برای ازدواج انتخاب کرده اید و زندگی ای که دوست دارید شروع کنید ، ارزش قائل باشید . و اجازه دهید یک متخصص زناشویی به شما در تصمیم گیری کمک کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *