به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره گفتار درمانی

مشاوره تلفنی گفتار درمانی

امروزه به دلیل حجم بالای مشغله ها و گرفتاری های گوناگون افراد معمولا ذهن و روان آن ها دچار اختلال می شود و ممکن است رفتارهای عجیبی از آن ها سربزند که حتی خودشان را متعجب سازد . به طور مثال فردی که شخصیت آرام و متینی دارد ممکن است پس از پشت سر گذاشتن چالش های زندگی روزانه خود دچار ضعف اعصاب شده و نتواند خود را کنترل کند و عصبانیت خود را به یکی از عزیزان خود انتقال دهد و کمی بعد از کار خود نادم و پشیمان شود . مشاوره تلفنی گفتار درمانی یک راهکار و ایده بسیار خوب و مناسبی برای این گونه افراد است تا به کمک این مشاوره بتوانند بسیاری از مشکلات خود را که حتی شاید منشا آن ها را ندانند حل کنند . در ادامه مطلب به بحث و بررسی مشاوره تلفنی گفتار درمانی خواهیم پرداخت ، لذا از شما می خواهیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید .

برای بررسی مشاوره تلفنی گفتار درمانی ابتدا به تعریف آن می پردازیم و سپس تاثیر آن در زندگی افراد را بررسی می کنیم .

گفتار درمانی چیست ؟

به حل کردن مشکلات از طریق گفت و گو و مکالمه و استفاده درست از کلمات گفتار درمانی می گویند . گفتار درمانی یک شیوه مناسب برای حل کردن بسیاری از مشکلات است که ظاهری پیچیده و بزرگ دارند اما به وسیله گفتار درمانی به راحتی قابل حل می باشند .

مشاوره تلفنی گفتار درمانی

مشاوره گفتار درمانی چیست ؟

به مشورت کردن و استفاده از دانش و تجربه یک فرد متخصص در زمینه گفتار درمانی ، مشاوره گفتار درمانی می گویند . هنگامی که شما در مورد مشکلات و پیشامده های ناگوار و دردناک زندگی خود در مشاوره تلفنی گفتار درمانی با یک مشاور خبره صحبت می کنید ، مشاور با بهره گیری از دانش و تجربه خود به نکات خوب و مثبتی در صحبت های شما اشاره می کند و به شما کمک می کند تا در برابر این مشکلات پیروز شوید . بنابراین در می یابیم که مشاوره تلفنی گفتار درمانی می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی افراد داشته باشد . برای درک بهتر این مطلب با ذکر مثال شما را همراهی خواهیم کرد .

گفتار درمانی چه تاثیری در زندگی افراد دارد ؟

برای بررسی تاثیر مشاوره تلفنی گفتار درمانی ، به ذکر چند مثال می پردازیم .

مثال 1 :

فرض کنید فردی از بیماری وسواس رنج می برد و نسبت به موضوع و مسئله ای وسواس دارد . این وسواسی می تواند شامل هر چیزی بشود . حال این فرد تصمیم می گیرد تا از مشاوره تلفنی گفتار درمانی برای حل این مشکل خود بهره بگیرد . در این مشاوره ، فرد مشاور با ارائه راه کار خوب و منطقی به او مطالبی را تلقین می کند تا بتواند با مشکلی که از وجود آن رنج می برد به خوبی تا کند و در نهایت به این مشکل خاتمه دهد .

همان طور که در مثال بالا دیدید این مشکل بسیار پیچیده که ممکن است آرام و قرار را از فرد مبتلا به آن سلب کند ، به کمک مشاوره تلفنی گفتار درمانی به آسانی قابل حل خواهد بود . در چنین مشاوره ای ، دانش و تجربه فرد مشاوره دهنده موجب حل این مشکل به ظاهر پیچیده می شود . بنابراین با توجه به مثال می توانیم نتیجه بگیریم مشاوره تلفنی گفتار درمانی یک راه مناسب برای حل بسیاری از مشکلات روانشناسی از جمله وسواسی به حساب می آید .

این مقاله هم بخوانید  مشاوره رابطه دوستی

در مثال بالا تاثیر مشاوره تلفنی گفتار درمانی را بر زندگی فردی که دچار وسواسی هست دیدیم اکنون توجه شما را به مثال بعدی جلب می کنم .

مثال 2 :

فرض کنید فردی دچار استرس بسیار بالا باشد به گونه ای که کوچکترین اتفاقات و جزئی ترین حوادث می تواند استرس را در این فرد افزایش دهد . حال فرض کنید که این فرد برای رفع و بهبود این مشکل خود از مشاوره تلفنی گفتار درمانی استفاده کند . در این مشاوره ، فرد مشاوره دهنده با استفاده از متد مناسب برای بهبود و برطرف کردن مشکل این فرد اقدام می کند . مثلا از واژه هایی استفاده می کند که به فرد آرامش روان بدهد و بتواند استرس را از وی دور کند .

با توجه به مثال بالا می بینیم که دانش و تجربه یک روان شناس متخصص می تواند منجر به کاهش و یا رفع مشکل استرس داشتن فرد شود . بنابراین همان طور که در مثال اول دیدیم مشاوره تلفنی گفتار درمانی می تواند یک راه حل خوب و مناسب و کم دردسر برای حل بسیاری از مشکلات روانشناسی شود .

در مثال فوق تاثیر مشاوره گفتار درمانی برای فردی که از استرس شدید رنج می برد را دیدیم . اکنون توجه شما را به مثال بعدی جلب می کنیم .

مثال 3 :

فرض کنید فردی از مشکل بداخلاقی و پرخاشگری رنج می برد و این مشکل وی مشکلاتی را برای سایر اعضای خانواده به وجود آورده است مثل سردی در برقراری ارتباط و یا به وجود آمدن کشمکش های خانوادگی . حال این فرد برای رفع مشکل خود از مشاوره تلفنی گفتار درمانی استفاده می کند . در این مشاوره فرد مشاوره دهنده با بهره گیری از روش هایی که منجر به کاهش خشونت در فرد می شود و می تواند به کنترل خشم در فرد کمک کند بهره می گیرد و در نهایت این مشکل را در فرد تقلیل و یا از بین می برد .

همان طور که در مثال بالا دیدید مشاوره گفتار درمانی منجر به از بین رفتن بداخلاقی و خشونت فرد می شود . بنابراین با توجه به دو مثال قبل از این مثال هم این نتیجه حاصل می شود که مشاوره تلفنی گفتار درمانی می تواند بسیاری از مشکلات روان شناسی را حل و فصل کند .

در مثال های بالا تاثیر مشاوره تلفنی گفتار درمانی بر زندگی افراد را دیدیم . اکنون و در انتها به شما یک مرکز مشاوره ای را معرفی می کنیم که در آن می توانید از بهترین مشاوران بهره ببرید و مشکلات و مسائل خود را با متخصصین این مرکز در میان بگذارید .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران ، آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید مسائل و مشکلاتی را که با آن ها دست و پنجه نرم می کنید ، با متخصصین ما در میان بگذارید و از راهنمایی ها و توصیه های آن ها در جهت رفع مشکلات خود استفاده کنید . بدین منظور می توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید .

 

 

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما formنوبت دهی سریع