به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره گفتار درمانی

مشاوره تلفنی گفتار درمانی

امروزه به دلیل حجم بالای مشغله ها و گرفتاری های گوناگون افراد معمولا ذهن و روان آن ها دچار اختلال می شود و ممکن است رفتارهای عجیبی از آن ها سربزند که حتی خودشان را متعجب سازد . به طور مثال فردی که شخصیت آرام و متینی دارد ممکن است پس از پشت سر گذاشتن چالش های زندگی روزانه خود دچار ضعف اعصاب شده و نتواند خود را کنترل کند و عصبانیت خود را به یکی از عزیزان خود انتقال دهد و کمی بعد از کار خود نادم و پشیمان شود . مشاوره تلفنی گفتار درمانی یک راهکار و ایده بسیار خوب و مناسبی برای این گونه افراد است تا به کمک این مشاوره بتوانند بسیاری از مشکلات خود را که حتی شاید منشا آن ها را ندانند حل کنند . در ادامه مطلب به بحث و بررسی مشاوره تلفنی گفتار درمانی خواهیم پرداخت ، لذا از شما می خواهیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید .

برای بررسی مشاوره تلفنی گفتار درمانی ابتدا به تعریف آن می پردازیم و سپس تاثیر آن در زندگی افراد را بررسی می کنیم .

گفتار درمانی چیست ؟

به حل کردن مشکلات از طریق گفت و گو و مکالمه و استفاده درست از کلمات گفتار درمانی می گویند . گفتار درمانی یک شیوه مناسب برای حل کردن بسیاری از مشکلات است که ظاهری پیچیده و بزرگ دارند اما به وسیله گفتار درمانی به راحتی قابل حل می باشند .

مشاوره تلفنی گفتار درمانی

مشاوره گفتار درمانی چیست ؟

به مشورت کردن و استفاده از دانش و تجربه یک فرد متخصص در زمینه گفتار درمانی ، مشاوره گفتار درمانی می گویند . هنگامی که شما در مورد مشکلات و پیشامده های ناگوار و دردناک زندگی خود در مشاوره تلفنی گفتار درمانی با یک مشاور خبره صحبت می کنید ، مشاور با بهره گیری از دانش و تجربه خود به نکات خوب و مثبتی در صحبت های شما اشاره می کند و به شما کمک می کند تا در برابر این مشکلات پیروز شوید . بنابراین در می یابیم که مشاوره تلفنی گفتار درمانی می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی افراد داشته باشد . برای درک بهتر این مطلب با ذکر مثال شما را همراهی خواهیم کرد .

گفتار درمانی چه تاثیری در زندگی افراد دارد ؟

برای بررسی تاثیر مشاوره تلفنی گفتار درمانی ، به ذکر چند مثال می پردازیم .

مثال 1 :

فرض کنید فردی از بیماری وسواس رنج می برد و نسبت به موضوع و مسئله ای وسواس دارد . این وسواسی می تواند شامل هر چیزی بشود . حال این فرد تصمیم می گیرد تا از مشاوره تلفنی گفتار درمانی برای حل این مشکل خود بهره بگیرد . در این مشاوره ، فرد مشاور با ارائه راه کار خوب و منطقی به او مطالبی را تلقین می کند تا بتواند با مشکلی که از وجود آن رنج می برد به خوبی تا کند و در نهایت به این مشکل خاتمه دهد .

همان طور که در مثال بالا دیدید این مشکل بسیار پیچیده که ممکن است آرام و قرار را از فرد مبتلا به آن سلب کند ، به کمک مشاوره تلفنی گفتار درمانی به آسانی قابل حل خواهد بود . در چنین مشاوره ای ، دانش و تجربه فرد مشاوره دهنده موجب حل این مشکل به ظاهر پیچیده می شود . بنابراین با توجه به مثال می توانیم نتیجه بگیریم مشاوره تلفنی گفتار درمانی یک راه مناسب برای حل بسیاری از مشکلات روانشناسی از جمله وسواسی به حساب می آید .

این مقاله هم بخوانید  عبور از شکست عشقی [بهترین راهکار ها]

در مثال بالا تاثیر مشاوره تلفنی گفتار درمانی را بر زندگی فردی که دچار وسواسی هست دیدیم اکنون توجه شما را به مثال بعدی جلب می کنم .

مثال 2 :

فرض کنید فردی دچار استرس بسیار بالا باشد به گونه ای که کوچکترین اتفاقات و جزئی ترین حوادث می تواند استرس را در این فرد افزایش دهد . حال فرض کنید که این فرد برای رفع و بهبود این مشکل خود از مشاوره تلفنی گفتار درمانی استفاده کند . در این مشاوره ، فرد مشاوره دهنده با استفاده از متد مناسب برای بهبود و برطرف کردن مشکل این فرد اقدام می کند . مثلا از واژه هایی استفاده می کند که به فرد آرامش روان بدهد و بتواند استرس را از وی دور کند .

با توجه به مثال بالا می بینیم که دانش و تجربه یک روان شناس متخصص می تواند منجر به کاهش و یا رفع مشکل استرس داشتن فرد شود . بنابراین همان طور که در مثال اول دیدیم مشاوره تلفنی گفتار درمانی می تواند یک راه حل خوب و مناسب و کم دردسر برای حل بسیاری از مشکلات روانشناسی شود .

در مثال فوق تاثیر مشاوره گفتار درمانی برای فردی که از استرس شدید رنج می برد را دیدیم . اکنون توجه شما را به مثال بعدی جلب می کنیم .

مثال 3 :

فرض کنید فردی از مشکل بداخلاقی و پرخاشگری رنج می برد و این مشکل وی مشکلاتی را برای سایر اعضای خانواده به وجود آورده است مثل سردی در برقراری ارتباط و یا به وجود آمدن کشمکش های خانوادگی . حال این فرد برای رفع مشکل خود از مشاوره تلفنی گفتار درمانی استفاده می کند . در این مشاوره فرد مشاوره دهنده با بهره گیری از روش هایی که منجر به کاهش خشونت در فرد می شود و می تواند به کنترل خشم در فرد کمک کند بهره می گیرد و در نهایت این مشکل را در فرد تقلیل و یا از بین می برد .

همان طور که در مثال بالا دیدید مشاوره گفتار درمانی منجر به از بین رفتن بداخلاقی و خشونت فرد می شود . بنابراین با توجه به دو مثال قبل از این مثال هم این نتیجه حاصل می شود که مشاوره تلفنی گفتار درمانی می تواند بسیاری از مشکلات روان شناسی را حل و فصل کند .

در مثال های بالا تاثیر مشاوره تلفنی گفتار درمانی بر زندگی افراد را دیدیم . اکنون و در انتها به شما یک مرکز مشاوره ای را معرفی می کنیم که در آن می توانید از بهترین مشاوران بهره ببرید و مشکلات و مسائل خود را با متخصصین این مرکز در میان بگذارید .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران ، آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید مسائل و مشکلاتی را که با آن ها دست و پنجه نرم می کنید ، با متخصصین ما در میان بگذارید و از راهنمایی ها و توصیه های آن ها در جهت رفع مشکلات خود استفاده کنید . بدین منظور می توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید .

 

 

4.4/5 - (12 امتیاز)
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 9 شب

phone 02188216100 formرزرو وقت