به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به حرف زدن و مشاوره گرفتن از فردی که بتواند ما را درک کند داریم.

مشاوره کودک

مشاوره کودک

مشاوره کودک


چه زمانی باید به یک مشاوره کودک مراجعه کرد؟ چرا کودکان نیاز به درمان دارد؟

پاسخ به این سوالات می تواند برای تمام والدینی که دغدغه ی رشد مناسب و سلامتی فرزندان خود را دارند می تواند مفید باشد. دلایل مختلفی برای مداخله روان درمانی کودکان وجود دارد. بی شک هرگاه افراد با مشکلاتی بر روی کودکان خود مواجه می شوند بهترین راه حل این مشکل مداخله بر روی خانواده است و برای حل مشکلات کودکان می توان بر روی هر یک اعضای خانواده و ارتباط والدین و کودکان تمرکز شد .

در مجموع باید گفت مشکلات روان شناختی کودک می تواند شامل ریشه های مختلف و بسیاری نظیر ایجاد مشکل در مدرسه ،مشکلات اضطرابی ،ضعف در رابطه با هم سن و سالانشان و یا مشکلات درسی باشد که باعث بوجود آمدن اختلالات رفتاری نظیر پرخاشگری، لجبازی و یا در مواردی گوشه گیری و مسایلی از این دست می گردد.

بسیاری از والدین هنگام مراجعه و حضور در کلینیک مشاوره کودک از اینکه قرار کودکشان تحت درمان و معالجه قرار گیرند احساس ناخوشایندی دارند اما توجه و کسب آگاهی در این زمینه برای والدین بسیار لازم است. والدین باید به این مساله توجه داشته باشند که یک روانشناس کودک خوب، می تواند به کودک شان کمک های بسیاری را در زمینه های مختلف داشته باشد. یک روانشناس حرفه ای خوب می تواند ارتباط بسیار خوب و گرمی را با کودک برقرار کرده و مشکلات او را عمیقا درک کرده آنها را شناسایی کند و در ادامه بتواند مداخله درمانی خوبی را داشته باشد.

کلینیک روانشناسی شرق تهران
بخوانید

پس نوجه به این موضوع که شما بتوانید بررسی خوبی را در مورد روانشناس خود داشته باشید تا بتوانید روانشناس مناسب کودک خود را پیدا کنید.ممکن است بسیاری از والدین نسبت درمان کودک خود نگاه ترسناکی را داشته باشند اما برای حفظ سلامت روان فرزندانشان می بایست این نگاه را در ذهن خود کمی تعدیل کنند زیرا این اتفاق برعکس ذهنیت آنها می تواند اتفاقی فوق العادی مثبتی برای کودکانشان باشد.

مشاوره برای کودک

درمان کودکان توسط یک مشاوره کودک مجرب می تواند تاثیرات مثبت و مطلوبی را در ارتباط بین اعضای خانواده بوجود آورده و باعث شود روابط شاد و سالم بین والدین و کودک ایجاد شود.

در اینجا باید گفت که پس از کسب آگاهی والدین از فواید مراجعه به یک مشاوره کودک سوالی که برای والدین بوجود می آید این است که معمولا مشاوره کودک در چه بازه ی زمانی نتایجی مطلوب را رقم خواهد زد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پیش بینی اینکه کودک شما در چه بازه ی زمانی می تواند به شرایط آرمانی خود برسد بسیار سخت است زیرا طول درمان در این موارد به مسایل مختلفی بستگی دارد. اما باید گفت بطور کلی مشکلاتی که بسیار شدید هستند به زمان بیشتر برای درمان نیاز دارند.

در این بازه ی زمانی روانشناس به فرصتی نیاز داد که شرایطی را فراهم سازد تا کودک شما بتواند خود را با فرآیند درمانی تطبیق دهد. اینجاست که روانشناس فرصت این را خواهد داشت تا متوجه شود چه استراتژی هایی در این درمان موثرتر خواهد بود. بی شک اگر روش های شناخته شده آسان باشد حتی می تواند پروسه درمان از طریق والدین و در محیط منزل صورت پذیرد.

بهترین مشاوره کودک
بخوانید

معمولا جلسات مشاوره در 12 هفته تدوین می گردد اما ممکن است کمتر یا بیشتر شود که این مساله به پیچیدگی شرایط درمان بستگی دارد.اما باید به جرات گفت بسیاری از موارد در طی همین 12 جلسه می تواند منجر حل تمامی مشکلات و رسیدن کودک به شرایط آرمانی گردد. اما توجه به این مساله حایز اهمیت است که سیر درمانی کودک بطور معمول بصورت خطی پیش نمی رود یعنی ممکن است در هفته های آغازین پروسه درمان سرعت زیادی پیش رفته و در ادامه کمی از روند بهبود و پیشرفت کاسته شود که این امری است طبیعی و جای هیچگونه نگرانی نیست.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره و روانشناسی کودک و نوجوان با مشاورین و متخصصان مجرب کلینیک روان آرام در تماس باشید.

سایر مطالب :
روانشناسی ازدواج
مشاوره ازدواج
مواجهه با شکست عشقی 
مشاوره درمان افسردگی 
روانشناسی خانواده 
مشاوره خانواده 
دکتر مشاوره خانواده 
مشاوره زندگی مشترک 

مشاوره کودک

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

 

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

7663
7662
مشاوره کودک |

avatar
جدیدترین ها قدیمی ها بیشتر رای
نازنین
مهمان
نازنین

سلام خواهرزاده ام شیش سالشه و حودو چن ماه پیش گوشی باباشو تو دست میگیره و تو گوشی باباش از واتش فیلم های ۱۸+براش میادودان میشه و فیلمارو یواشکی نگا میکنه ک مامانش میفه حالا بعد از چن ماه ب مامانش گفته ک بعدازاون فیلما همش چیزای بدمیاد تو ذهنم و هی بخدا قول میدم فکر نکنم بهش و دوباره ڌهنم درگیرش میشه از مامانشم هم حتی کمک خواسته خیلی نگرانشیم نمیدونیم چیکار باید بکنیم تورو خدا کمکم کنین

نیلا
مهمان
نیلا

سلام من دختر یک ونیم ساله دارم که خیلی لجباز شده بجز من پیش هیچکس نمیمونه بغل هیچکی نمیره اصلا غذا نمیخوره وفقط شیرمنو میخوره ک باعث ضعفم میشه روزی یکی دوبار بهش غذا هایی ک تمایل بیشتری نسبت بهش داره رو میدم ولی همین ک غذا رو میبینه جیغ میزنه گریه میکنه بزور بخوردش میدم عین دارو غذا نخوردنش خیلی آزارم میده از هر راهی استفاده کردم ولی کلا غذا و میوه و حتی نوشیدنی هم نمیخوره دیگ نمیدونم چیکار کنم دکترم بردم میگن اگ نمیخوره زورش نکن منم امتحان کردم چهار روز کلا هیچینخورد راهنماییم کنین لطفا

تماس با ما نوبت دهی سریع