به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است

دیدن فیلم های مبتذل در سنین نوجوانی می تواند طبیعی باشد. نوجوانان در این سن، کنجکاو هستند. آن ها خود را در آستانه داشتن روابط و بزرگسالی می بینند و می خواهند با موضوع روابط جنسی آشناتر شوند. اما دیدن فیلم های مبتذل در این سنین، می تواند به یک اعتیاد، الگوهای رفتاری مخرب و ذهنیت های اشتباه در ارتباط با رابطه جنسی شود. مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، کمک می کند تا فرزندمان را از این آثار مخرب در امان نگه داریم. در این مقاله به روش های برخورد با این نوجوانان اشاره شده است:

مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است

فیلم های مبتذل گسترده هستند و دسترسی به آن ها بسیار آسان است، اما با مهارت های مناسب قابل اجتناب است. اگر مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، به درستی صورت نگیرد، به سرعت می تواند به یک اعتیاد تبدیل شود. در ادامه به روش هایی برای برخورد و کنترل نوجوان در زمینه دیدن فیلم های مبتذل اشاره شده است:

 • به نوجوان خود بیاموزید که چگونه استرس را مدیریت کند

مردم برای مقابله با استرس خود به مراکز مخرب مراجعه می کنند. و برای نوجوانان نیز فرقی ندارند. در صورت آموختن، نوجوانان مهارت لازم برای اداره استرس های روبرو را دارند.

 • به عنوان یک والدین، ​​از خود بپرسید که چگونه الگوی مدیریت استرس هستید.
 • آیا شما نسبت به تعادل در روابط و کار، از خود مراقبتی خوبی دارید؟
 • آیا شما حاشیه کافی در زندگی خود باقی می گذارید؟

مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

در مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده  است، برای نوجوان خود، این تمرینات را امتحان کنید:

 • مواردی که موجب تجدید خاطر او می شوند، (مانند دوچرخه سواری، خواندن، موسیقی) را لیست کنید و اولویت بندی کنید.
 • روابط مهم برای او را لیست کنید.
 • به او کمک کنید تا یاد بگیرد که چه زمانی “نه” بگوید و چه موقع به مطالبات خود “بله” بگوید.

زندگی استرس زا خواهد بود، و نوجوانی که می آموزد چگونه استرس را به روش های سالم مدیریت کند، در واقع رشد می کند. این موضوع در مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، کمک می کند که او در مواقع پریشانی به دنبال فیلم های نامناسب برای آرامش نباشد.

 • برای وسایل تکنولوژی محدودیت قرار دهید

فناوری به خودی خود بد نیست، اما استفاده بدون محدودیت عواقب واقعی دارد. همانطور که در حال تصمیم گیری برای مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، هستید این را به خاطر داشته باشید: هر زمان که به فناوری جدیدی را وارد خانه خود کنید، به لیست مسئولیت هایتان اضافه می کنید.

داشتن فیلترها، محدودیت ها و محدوده ها برای دستیابی به فناوری در خانه بسیار مهم است.

محدودیت در زمان استفاده از فناوری

خانه ها باید برای زمان استفاده از رایانه، بازی های ویدیویی، تلویزیون، فیلم، موسیقی و تلفن محدودیت هایی داشته باشند. وقتی اجازه می دهید یک فناوری یا دستگاه جدید بخشی از زندگی فرزند شما باشد، عاقلانه و با دقت انتخاب کنید.

تحقیقات به طور مداوم این واقعیت را تقویت می کنند که فن آوری می تواند اعتیاد آور باشد و می تواند یک پیام تأثیرگذار مداوم را در درک مردم داشته باشد. در مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، در گام اول با توافق با نوجوان، زمان استفاده از وسایل را محدود کنید.

محدودیت فناوری

 • مرزها را مشخص کنید

به عنوان والدین، ​​وظیفه ما این نیست که فرزندانمان را خوشحال کنیم، بلکه این است که آن ها را پرورش دهیم. راهنمایی، هدایت، عشق، احترام، فراهم آوردن و آموزش مهارت های تصمیم گیری خوب، مشاوره  نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، به بهترین شکل در یک محیط باز و پاسخگویی درست انجام می شود.

این مقاله هم بخوانید  ۲۰ دلیل شکست رابطه عاطفی شما [+ پیشگیری از آن]

برای مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، یک قانون خانگی در نظر بگیرید و به موارد زیر توجه کنید:

 • سایت هایی که فرزند شما اجازه بازدید دارد.
 • آن ها چند بار در روز می توانند به وب دسترسی پیدا کنند.
 • مدت زمان مجاز آنلاین بودن آن ها، مهم است.
 • عواقب مناسب برای شکستن قوانین (یعنی از دست دادن امتیاز تلفن)
 • امتیازات پیروی از قوانین (به عنوان مثال ، طولانی شدن زمان تفریح با دوستان یا افزایش سایر آزادی ها)

وقتی قرارداد کامل شد، آن را  به همراه نوجوانتان امضا کنید و آن را در یک منطقه قرار دهید.

 • تفاوت بین خواسته ها و نیازها را بیاموزید

با نوجوان خود کار کنید تا تفاوت بین نیازها و خواسته ها را تشخیص دهد. نیازها در واقع مبانی بقا هستند: هوا، غذا، آب، پناهگاه، لباس و روابط و رضایت جنسی یک خواست است.

پورنوگرافی باعث گرسنگی جنسی می شود که تا هنگام برطرف کردن آن، احساس اضطراب ایجاد می کند. بنابراین آن ها نمی توانند به چیزهای مهم تری بپردازند. چیزهایی مانند روابط، سرگرمی ها و فعالیت های خارج از برنامه.

بینش یک رابطه عاشقانه و جنسی سالم در آینده می تواند به هدف گرفتن عدم رضایت فوری جنسی کمک کند.

در برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، بفهمید که سلامت جنسی در ذهن فرزند شما چیست و چرا یک نوجوان می خواهد آن را داشته باشد؟ چهار زمینه از رابطه جنسی را که می توانید برای هدایت مکالمات با بچه های خود استفاده کنید، می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • میل جنسی ( اثر منفی: پورنوگرافی آن را مصرف می کند)
 • برانگیختگی جنسی (اثر منفی:‌ پورنوگرافی آن را تحریف می کند)
 • رفتارهای جنسی (اثر منفی: پورنوگرافی آن را کنترل می کند)
 • عملکرد جنسی (اثر منفی: پورنوگرافی اختلال عملکردی ایجاد می کند)

مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده

به نوجوان خود بیاموزید

 • فیلم مبتذل، میل جنسی را به سمت یک توهم سوق می دهد تا یک فرد ذهنیت مصرف کننده را ایجاد می کند و به جای ایجاد روابط، از تصاویر و مردم استفاده می کند.
 • پورنوگرافی یک ذهنیت مصرف کننده را تشکیل می دهد تا یک ذهنیت دوست داشتنی.
 • پورنوگرافی بردگی ذهنی و جسمی: برانگیختگی جنسی به راحتی وابسته به تصاویر صریح یا فیلم است. در مشاوره و برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، به او یادآوری کنید که در غیاب چنین مطالب و فیلم هایی، نوجوانان معتاد به پورنوگرافی برای رسیدن به برانگیختن به داروها وابسته می شوند.
 • به نوجوان خود در زمینه ریسک پذیری و تصمیم گیری علاقانه کمک کنید

نوجوانان به طور طبیعی مستعد تصمیم گیری در معرض خطر و ضربه هستند. این نحوه شخصیت آن ها در این دوران است. این به معنای خوب یا بد بودن نیست، بلکه این بدان معنی است که نوجوانان به نحوه مدیریت عاقلانه در این فصل از زندگی نیاز دارند.  تصمیمات درست نه تنها در برخورد با نوجوانی که فیلم مبتذل دیده است، کمک می کند، بلکه به نوجوان در تمام مراحل نوجوانی و بزرگسالی اش کمک خواهد کرد.

 

4.6/5 - (55 امتیاز)
24 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ها بیشتر رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
ایران ایرانی
11 روز قبل

سلام از اینکه انقدر وقت گذاشتین و تمام مدت فقط نوشتین از مشاوره کمک بگیرید یا با مرکز آرام تماس بگیرین کمال تشکر دارم آخه ما خودمون نمیفهمیم لازم بود بهمون بگین این همه آدم ارتون کمک خواستن متاسفم براتون

تیم محتوا روان آرام
3 ساعت قبل

سلام دوست عزیز؛ سایت روان آرام یک سایت تخصصی روانشناسی هست و این پاسخگویی ها که توسط کارشناس ارشد روانشناسی صورت میگیره، به این دلیل هست که قصد نداریم راهنمایی غیر تخصصی و غیر حرفه ای ارائه بشه و بدون بررسی کامل جوانب شخصیتی و خانوادگی و شرایط جسمی و روانی هر فرد، و میزان و شدت مشکلات موجود، نمیشه برای افراد نسخه پیچید. وقتی با روان یا روابط افراد سرکار داشته باشید باید متوجه پیچیدگی و حساسیت جزییات هم باشید. پس دقت و انجام مصاحبه بالینی و آزمونهای روانی جزو ضروریات تشخیص مشکل هست. بعداز تشخیص، بررسی امکانات، توانمندی و ظرفیت روانی هر فرد برای ارایه درمان مختص به هر فرد لازم و ضروری هست.
امیدوارم متوجه شده باشید که چرا برای مشکلی که در دو، سه خط عنوان شده و هیچ اطلاعات کاملی از شرایط وجود نداره،نباید نسخه دقیق پیچید.

م ی چه جوری مطمعن بشم اونجا کس دیگه بجزشمانمیبینه
1 ماه قبل

با سلام پسرسیزده ساله ام معتاد فیلم مبتذل شده وخیلی هم حموم میره تایک ساعت ونیم هم توحمام میمونه وخیلی هم کرم موبر استفاده میکنه ویکی دوبارهم ازخاهرش میخاسته سواستفاده کنه یه هفته ی پیش هم به دخترخالهاش پیشنهاد داده خودش هم خیلی بداخلاق پرخاشگروبهانه گیره وتقریبایه سال میشه این فیلما رامیبینه ازشما عاجزانه راهنمای میخام رومنم خیلی تاثیربدی گذاشته احساس میکنم بایدباهمه قطع رابطه کنم
گوشی راهم خیلی براش محدودکردیم فقط روزانه نیم ساعت حق داره استفاده کنه به باباش هم زیاددراین موردتوضیح نداده ام وباخودش هم زیادحرف نزده ام غیرمستقیم فهموندهام که من می دونم این فیلما رامیبینی اونمیگه پسرخاله ام وپسردایی ام هم میبینن دیگه

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز؛ توصیه میکنم حتما از روانشناس متخصص نوجوانان کمک بگیرید. نوجوانان تو این سن درباره این مسایل خیلی کنجکاوی میکنند اگه کنجکاویشون از یک منبع مورد اعتماد و محدود برطرف نشه سراغ منابع بی حد و مرز و نادرست میرند و اطلاعات نادرستی از این نیازشون میگیرند که در آینده مشکلات زیادی براشون ایجاد میکنه. سعی کنید با کمک روانشناس ایشون رو به سمت منابع صحیح هدایت کنید.

مادر
1 ماه قبل

سلام من یک پسر سیزده ساله دارم که دیروز متوجه شدم که فیلم مبتذل دیده و مطمعن هستم که اولین باره
میشه راهنمایی کنید که چطور باپسرم برخورد کنم واین ی دختر نه ساله هم دارم که از آینده شون میترسم خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون میشم

تیم محتوا روان آرام
1 ماه قبل
پاسخ به  مادر

سلام دوست عزیز؛ فرزند شما درحال ورود به مرحله جدیدی از رشد هست که نسبت به مسایل جنسی کنجکاو خواهد شد. توصیه میکنم حتما با روانشناس نوجوان صحبت کنید و به کمک ایشون مساله رو دقیقا برسی کنید(میزان اطلاعاتش در این زمینه و منابع دسترسی و حدود کنجکاویش) ضرورت داره که حتما در این زمینه آگاهی های لازم رو کسب کنید.

یک پسر
1 ماه قبل

سلام مادر من گوشی ام را چک کرده و کلی نفرین ام کرده از مادر ها خواهش میکنم همچین کاری نکنید پسر ها نهایتا از 6 اوم دبستان ب بلوغ جنسی میرسند و در همه ی نو جوون های پسر این ها عادیه . شما اگر گوشی فرزند اتون را چک کنید بدونید ب خود فرزند خیلی آسیب زدید این ب این معنا ه ک اون هنوز بزرگ نشده و ضربه ی روحی ی بدی میخوره

نگران
2 ماه قبل

سلام کاش حداقل به یه نفر جواب میدادین، اینجا مشکل همه تقریبا شبیه، 😥😩

Last edited 2 ماه قبل by نگران
تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  نگران

سلام دوست عزیز؛ کامنت مشابه که سوال شما بود پاسخ داده شد.

علی اکبر
2 ماه قبل

سلام باجوانی که فیلم ها مپتذل داره یانگاه می کنه چطوربرخوردکنیم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
Awaiting for approval
پاسخ به  علی اکبر

سلام دوست عزیز؛ تماشا کردن فیلم و عکسهای مبتذل یا پورن در نوجوانان بدلیل حس کنجکاوی و کشف دوران جدید شایع هست، اما اینکه والدین چه برخوردی باید داشته باشند به عوامل قابل بررسی بستگی داره.اینکه نوجوان در چه سنی و با چه شرایط خلقی و از چه طریقی به این فیلم ها دسترسی داره؟ نوجوان در چه ساختار خانوادگی و تحت چه شیوه و سبک های فرزندپروری داره زندگی میکنه؟ طیف همسالان و دوستانش چه تیپی هستند و ارتباط نوجوان با دوستانش به چه کیفیتیه؟ برای بررسی کامل همه جوانب و انتخاب بهترین عکس العمل با کاهش آسیب های احتمالی و ارتباط گرفتن صحیح با نوجوان، توصیه میشه از روانشناس متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

بابایی
2 ماه قبل

سلام
پسری دارم 11 ساله چند روزه متوجه شدم در گوگل تصاویر مستهجن دیده راه حل می خوام لطفا که چطور باهاش حرف بزنم و آیا این تصاویر تو ذهنش می مونه. خیلی نگرانشم. لطفا راهنمایی کنید.

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  بابایی

سلام دوست عزیز؛ درمورد اینکه چطور و با چه کیفیتی با فرزندتون صحبت کنید توصیه میشه از روانشناس متخصص در زمینه نوجوانان کمک بگیرید که با بررسی دقیق شرایط و خلق و خو و روابط خانوادگی و همسالانش بهترین راه حل رو اتخاذ کنید.

سحر
2 ماه قبل

سلام من یک دختر ۱۱ ساله دارم که متاسفانه متوجه شدم عکس و فیلم مبتذل میبیند در اولین برخورد نتونستم به او چیزی بگویم الان از شما تقاضامندم منو راهنمایی کنید چگونه برخورد کنم و چه حرفایی با او بزنم

تیم محتوا روان آرام
2 ماه قبل
پاسخ به  سحر

سلام دوست عزیز؛ متوجه نگرانی و ناراحتی شما والد محترم هستم، اما اینکه چطور و با چه بیان و چه کیفیتی با فرزندتون صحبت کنید، به خیلی عوامل مثل:ساختار خانواده، کیفیت رابطه شما با ایشون و خلق و خو و شخصیت فرزندتون بستگی داره.توصیه میشه که حتما با یک روانشناس کودک و نوجوان یا مشاور والد فرزند بصورت تلفنی و یا حضوری صحبت کنید.

یک مادر نگران
4 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
پسر ۱۶ ساله ای دارم تک فرزنده و حدودا دوسالی هست که میبینم که فیلم یاعکس مبتذل تو گوشیش میبینه بارها به طور غیر مستقیم هم من وهم پدرش بهش تذکر دادیم ولی بازم به کارش ادامه میده نمیخام سرخورده بشه وپرده حیا و شرم بینمون ازبین بره لطفا بگید چه کار کنیم وچه رفتاری داشته باشیم ممنون از پاسخگوییتون

تیم محتوا روان آرام
3 ماه قبل

سلام دوست عزیز امیدوارم که حالتون خوب باشه پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه حتماً به مشاوره خانواده مراجعه کنید مشاوره خانواده با بررسی نوجوان شما و عوامل مختلف می تونه به شما بهترین راهکارها را ارائه کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

ففف
28 روز قبل

سلام کاش یک کمی به صورت کلی وبا توجه به فرهنگ جامعه اسلامی راهنمایی میکردین

یک مادر
7 ماه قبل

سلام یه دخترم 12ساله دارم در سن 9سالگی یک بار در گوشی همسرم عکس و فیلم دیده الان 1ماهه براش گوشی خریدیم در گوگل دنبال فیلم مستهجن میگرده چطور برخورد کنم خیلی استرس دارم لطفا راهنمایی کنید 😖

Last edited 7 ماه قبل by یک مادر
تیم محتوا روان آرام
6 ماه قبل
پاسخ به  یک مادر

سلام دوست عزیز پیشنهاد میشه از اپلیکیشن های محدود کننده که سایت های مستهجن رو فیلتر میکنه استفاده کنید.

ر الف ر
8 ماه قبل

باسلام
مادری هستم که العان چهرپنج ساله شاهد هستم پسرم فیلمهای مبتذل از طریق گوشی میبینه وامروز متوجه شدم سیگارمیکشه وگاها هم با گوشی با یه دختر چت میکنه
ترس از روبه رو شدن باهاش وفهمیدن کاراش توسط پدرش ،باعث شد دم نزنم بگین چه کنم سپاس

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  ر الف ر

سلام دوست عزیز مهمه که پسرتون چند سالشه اگر زیر ۱۸ سال هست بهتره با یک مشاور فردی در این زمینه صحبت کنید اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیر حضوری وقت بگیرید

خانم سامن
9 ماه قبل

سلام ببخشید پسرم ۱۴ سال سن داره ۶ ماه هستش گوشی موبایل خرید ه اطلاع نداشتم که ازطریق گوشی با دخترا چت میکنه وازطریق تلگرام فیلمهای مبتذل وسکس دیده تازامشب متوجه شدم ولی نمیدونم باهاش رودرو شدم چه رفتاری انجام بدم

تیم محتوا روان آرام
8 ماه قبل
پاسخ به  خانم سامن

حالتون خوب باشه پسر شما در اوایل بلوغ قرار گرفته و مواردی که متوجه شدید مواردی هستش که در سن بلوغ برای بچه های این سنین اتفاق می‌افته و گاها طبیعی هستش اما برای این که چه جوری رفتار بکنید و چه واکنشی را از خودتون نشون بدید پیشنهاد میشه به مشاوره کودک و نوجوان مراجعه کنید مشاور کودک و نوجوان با بررسی دقیق تر بهترین راهکارها رو در این زمینه به شما ارائه می کند اگر مایل باشید می توانید با مشاورین کلینیک روان آرام به صورت حضوری و غیرحضوری وقت بگیرید

پاسخگوی شما 9 الی 21

02188216100 نوبت‌دهی مشاوره