به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی یکی از مسائلی است که ممکن است که خیلی از ما با آن در ارتباط باشیم . بنابراین در این مطلب قصد داریم تا مشاوره مشکلات زناشویی را مورد بررسی قرار دهیم . برای بررسی مشاوره مشکلات زناشویی ابتدا در مورد روابط زناشویی بحث و بررسی می کنیم و سپس مشکلات این نوع رابطه را بررسی می کنیم و در نهایت تاثیر مشاوره در رفع این مشکلات را بررسی می کنیم .

رابطه زناشویی چیست ؟

به روابطی که میان یک زوج پس از ازدواج آن ها شکل می گیرد ، رابطه زناشویی می گویند . از این روابط می توان به رابطه عاطفی ، رابطه جنسی و مشاجرات و کشمکش های زن و شوهری اشاره کرد .

در زیر به توضیح هر یک از این رابطه ها می پردازیم :

 

مشاوره مشکلات زناشویی

رابطه عاطفی :

به احساسات و عواطفی که میان یک زن و شوهر وجود رابطه عاطفی می گویند . رابطه عاطفی یکی از مباحثی است که میان زن و شوهر می بایست وجود داشته باشد و زیرمجموعه رابطه زناشویی می باشد . اگر این احساسات و عواطف که میان زن و شوهر است ضعیف باشد یا اصلا وجود نداشته باشد ، ممکن است در درازمدت باعث تزلزل بنیان خانواده آن ها شود .

بنابراین کمبود ابراز احساسات به هر نحوی در زندگی زناشویی موجب آسیب زدن به بنیان خانواده می شود . مشاور رابطه زناشویی با ارائه راهکار درست و موثر به زن و شوهر می تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند .

رابطه جنسی :

رابطه جنسی یکی از نیازهای طبیعی بدن انسان محسوب می شود . بنابراین پاسخ درست به این نیاز طبیعی بدن می تواند در تقویت پایه های زندگی مشترک زن و شوهر مفید و موثر واقع شود . رابطه جنسی نیز همچون رابطه عاطفی زیرمجموعه رابطه زناشویی محسوب می شود .

با توجه به توضیحات داده شده در مورد رابطه جنسی می فهمیم که در صورتی که این رابطه را جدی نگیریم به یکی از نیازهای بدن پاسخ درستی ندادیم و در درازمدت ممکن است موجب اختلاف میان زن و شوهر شود . یک مشاور کاردرست و باتجربه به کمک دانش و تجربه خود می تواند باعث تشویق و تحریک زوجین به داشتن این رابطه به طور درست و صحیح شود . اگر برقراری نادرست رابطه جنسی و نارضایتی زوجین از رابطه جنسی خود را یک مشکل از مشکلات رابطه زناشویی تلقی کنیم ، مشاوره مشکلات زناشویی می تواند یک راهکار خوب و مناسب به این مشکل باشد .

مشاجرات و کشمکش های میان زن و شوهر :

شاید این ضرب المثل معروف رو شما هم شنیده باشین که می گوید : زن و شوهر دعوا کنند ، ابلهان باور کنند .

در این ضرب المثل دو نکته قابل استنتاج است و آن دو نکته را در زیر بیان می کنیم .

  1. نکته اول اینست که وجود کشمکش ها و مشاجرات میان زوجین امری طبیعی است و ممکن است به وفور شاهد آن باشیم . برای کسانی که در جستجوی علت این امر هستند هم باید بگویم که دلیل آن می تواند تفاوت در طرز فکر و خلق و خوی زن و شوهر باشد .
  2. نکته دوم هم این است که مشاجرات میان زوجین اعتبار چندان زیادی ندارد و با کمی دانش و آگاهی می توان به راحتی آتش کینه حاصل از مشاجرات را خاموش کرد و دلیل آن هم می تواند وجود عشق و محبت و علاقه میان زوجین باشد .

همانطور که ملاحطه می کنید وجود دعوا و جنجال میان زن و شوهر امر بدیهی است . اصولا دعوا و کشمکش در هر زمینه ای یک مشکل محسوب می شود . بنابراین دعوا و مشاجره زن و شوهر را نیز می توان در زمره مشکلات زناشویی قرار داد . اگر بخواهیم به دنبال یک راه حل خوب و مناسب برای حل این مسئله باشیم می توانیم از مشاوره مشکلات زناشویی در حل این مشکل بهره ببریم . زیرا در این مشاوره ، از دانش و تجربه یک مشاور خبره استفاده می شود که می تواند برای زوجین مفید واقع شود .

اکنون که پیرامون رابطه زناشویی بحث و بررسی حاصل شد به سراغ مشکلاتی که در این نوع رابطه ممکن است به وجود بیاید می رویم و آن ها را بررسی می کنیم .

دعوای زن و شوهر :

به طور قطع یکی از مشکلات زناشویی را می توان دعوای زن و مرد تلقی کرد ، زیرا تداوم و تکرار دعوا میان زن و شوهر موجب تزلزل رابطه زناشویی آن ها می شود . در مشاوره مشکلات زناشویی مشاور با ارائه راهکارهای منطقی این دید را به زن و شوهر می دهد تا بتوانند از عواملی که می توان با رعایت آن ها از ایجاد دعوا و مشاجره بینشان جلوگیری کرد .

عدم ابراز احساسات میان زوجین :

هر کدام از زن و مرد متناسب با جنسیتشان نیاز به ابراز احساسات و تایید از جنس مخالفش را دارد . به طور مثال زن ها تمایل دارند تا دوست داشته بشوند و به طور مداوم به آن ها محبت شود و این انتظار را دارند تا همسرشان این تمایل آن ها را در نظر داشته باشد و همینطور مردان تمایل دارند تا غرورشان حفظ شود و به طور مداوم کارهایشان تایید شود و این انتظار را از همسر خود دارند تا به این مسئله توجه کند .

حال اگر هریک از زوجین به اینگونه احساسات پاسخ درستی ندهد ممکن است در دراز مدت پیامدهای خوبی به دنبال نداشته باشد . مشاوره مشکلات زناشویی به زن و شوهر این امکان را می دهد تا با کسب آگاهی در زمینه احساسات و عواطف هر یک از زن و مرد به طور صحیح به این نیازها در همسر خود پاسخ دهند .

بنابراین از مطالب بالا نتیجه می گیریم یکی دیگر از مشکلات زناشویی عدم ابراز احساسات میان زن و شوهر می باشد که این مسئله ممکن است پایه های زندگی مشترک آن ها را دچار تزلزل کند .

نارضایتی زن یا مرد یا هردوی آنها از رابطه جنسی :

یکی دیگر از مشکلات زناشویی ، نارضایتی جنسی هریک از زن و شوهر می باشد . به این صورت که از داشتن رابطه جنسی لذت لازمه را نمی برند و چه بسا رابطه جنسی موجب آزار و اذیت زن یا مرد یا هردوی آن ها می شود .

داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح و رعایت نکات و اصول این رابطه می تواند رضایت زن و شوهر را در رابطه جنسی جلب کند . مشاوره مشکلات زناشویی به زوجین کمک می کند تا با آشنایی بیشتر با مسائل مربوط به رابطه جنسی به این مهم دست یابند .

همانطور که در توضیحات بالا می بینید می توان نتیجه گرفت که مشاوره مشکلات زناشویی می تواند در حل مشکلاتی که میان زن و شوهر در طول زندگی مشترکشان به وجود می آید موثر و مفید باشد و یا حداقل در بهبود روابط زن و شوهر کارساز باشد .

سولات رایج:

1.چگونه رابطه ی عاطفی خود را با همسر صمیمی کنیم؟

با شناخت کامل ویژگی های یکدیگر می توانید روابط عاطفی خود را بهبود ببخشید.

2.عدم ابراز احساسات میان زوجین چه پیامدهایی دارد؟

باعث سردی طرفین رابطه میشود.

3.برای کم تر شدن مشاجرات بین زن و شوهر چه کارکنیم؟

بادرک واقعی از نیاز های یکدیگر می توانید به بهبود روابطتان کمک کنید.

 

 

 

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 صبح الی 12 شب

phone تماس با ما form نوبت دهی سریع