مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی یکی از مسائلی است که ممکن است که خیلی از ما با آن در ارتباط باشیم . بنابراین در این مطلب قصد داریم تا مشاوره مشکلات زناشویی را مورد بررسی قرار دهیم . برای بررسی مشاوره مشکلات زناشویی ابتدا در مورد روابط زناشویی بحث و بررسی می کنیم و سپس مشکلات این نوع رابطه را بررسی می کنیم و در نهایت تاثیر مشاوره در رفع این مشکلات را بررسی می کنیم .

رابطه زناشویی چیست ؟

به روابطی که میان یک زوج پس از ازدواج آن ها شکل می گیرد ، رابطه زناشویی می گویند . از این روابط می توان به رابطه عاطفی ، رابطه جنسی و مشاجرات و کشمکش های زن و شوهری اشاره کرد .

در زیر به توضیح هر یک از این رابطه ها می پردازیم :

بیشتر بخوانید

مشاوره مشکلات زناشویی

رابطه عاطفی :

به احساسات و عواطفی که میان یک زن و شوهر وجود رابطه عاطفی می گویند . رابطه عاطفی یکی از مباحثی است که میان زن و شوهر می بایست وجود داشته باشد و زیرمجموعه رابطه زناشویی می باشد . اگر این احساسات و عواطف که میان زن و شوهر است ضعیف باشد یا اصلا وجود نداشته باشد ، ممکن است در درازمدت باعث تزلزل بنیان خانواده آن ها شود .

بنابراین کمبود ابراز احساسات به هر نحوی در زندگی زناشویی موجب آسیب زدن به بنیان خانواده می شود . مشاور رابطه زناشویی با ارائه راهکار درست و موثر به زن و شوهر می تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند .

رابطه جنسی :

رابطه جنسی یکی از نیازهای طبیعی بدن انسان محسوب می شود . بنابراین پاسخ درست به این نیاز طبیعی بدن می تواند در تقویت پایه های زندگی مشترک زن و شوهر مفید و موثر واقع شود . رابطه جنسی نیز همچون رابطه عاطفی زیرمجموعه رابطه زناشویی محسوب می شود .

با توجه به توضیحات داده شده در مورد رابطه جنسی می فهمیم که در صورتی که این رابطه را جدی نگیریم به یکی از نیازهای بدن پاسخ درستی ندادیم و در درازمدت ممکن است موجب اختلاف میان زن و شوهر شود . یک مشاور کاردرست و باتجربه به کمک دانش و تجربه خود می تواند باعث تشویق و تحریک زوجین به داشتن این رابطه به طور درست و صحیح شود . اگر برقراری نادرست رابطه جنسی و نارضایتی زوجین از رابطه جنسی خود را یک مشکل از مشکلات رابطه زناشویی تلقی کنیم ، مشاوره مشکلات زناشویی می تواند یک راهکار خوب و مناسب به این مشکل باشد .

مشاجرات و کشمکش های میان زن و شوهر :

شاید این ضرب المثل معروف رو شما هم شنیده باشین که می گوید : زن و شوهر دعوا کنند ، ابلهان باور کنند .

در این ضرب المثل دو نکته قابل استنتاج است و آن دو نکته را در زیر بیان می کنیم .

  1. نکته اول اینست که وجود کشمکش ها و مشاجرات میان زوجین امری طبیعی است و ممکن است به وفور شاهد آن باشیم . برای کسانی که در جستجوی علت این امر هستند هم باید بگویم که دلیل آن می تواند تفاوت در طرز فکر و خلق و خوی زن و شوهر باشد .
  2. نکته دوم هم این است که مشاجرات میان زوجین اعتبار چندان زیادی ندارد و با کمی دانش و آگاهی می توان به راحتی آتش کینه حاصل از مشاجرات را خاموش کرد و دلیل آن هم می تواند وجود عشق و محبت و علاقه میان زوجین باشد .

همانطور که ملاحطه می کنید وجود دعوا و جنجال میان زن و شوهر امر بدیهی است . اصولا دعوا و کشمکش در هر زمینه ای یک مشکل محسوب می شود . بنابراین دعوا و مشاجره زن و شوهر را نیز می توان در زمره مشکلات زناشویی قرار داد . اگر بخواهیم به دنبال یک راه حل خوب و مناسب برای حل این مسئله باشیم می توانیم از مشاوره مشکلات زناشویی در حل این مشکل بهره ببریم . زیرا در این مشاوره ، از دانش و تجربه یک مشاور خبره استفاده می شود که می تواند برای زوجین مفید واقع شود .

اکنون که پیرامون رابطه زناشویی بحث و بررسی حاصل شد به سراغ مشکلاتی که در این نوع رابطه ممکن است به وجود بیاید می رویم و آن ها را بررسی می کنیم .

دعوای زن و شوهر :

به طور قطع یکی از مشکلات زناشویی را می توان دعوای زن و مرد تلقی کرد ، زیرا تداوم و تکرار دعوا میان زن و شوهر موجب تزلزل رابطه زناشویی آن ها می شود . در مشاوره مشکلات زناشویی مشاور با ارائه راهکارهای منطقی این دید را به زن و شوهر می دهد تا بتوانند از عواملی که می توان با رعایت آن ها از ایجاد دعوا و مشاجره بینشان جلوگیری کرد .

عدم ابراز احساسات میان زوجین :

هر کدام از زن و مرد متناسب با جنسیتشان نیاز به ابراز احساسات و تایید از جنس مخالفش را دارد . به طور مثال زن ها تمایل دارند تا دوست داشته بشوند و به طور مداوم به آن ها محبت شود و این انتظار را دارند تا همسرشان این تمایل آن ها را در نظر داشته باشد و همینطور مردان تمایل دارند تا غرورشان حفظ شود و به طور مداوم کارهایشان تایید شود و این انتظار را از همسر خود دارند تا به این مسئله توجه کند .

حال اگر هریک از زوجین به اینگونه احساسات پاسخ درستی ندهد ممکن است در دراز مدت پیامدهای خوبی به دنبال نداشته باشد . مشاوره مشکلات زناشویی به زن و شوهر این امکان را می دهد تا با کسب آگاهی در زمینه احساسات و عواطف هر یک از زن و مرد به طور صحیح به این نیازها در همسر خود پاسخ دهند .

بنابراین از مطالب بالا نتیجه می گیریم یکی دیگر از مشکلات زناشویی عدم ابراز احساسات میان زن و شوهر می باشد که این مسئله ممکن است پایه های زندگی مشترک آن ها را دچار تزلزل کند .

نارضایتی زن یا مرد یا هردوی آنها از رابطه جنسی :

یکی دیگر از مشکلات زناشویی ، نارضایتی جنسی هریک از زن و شوهر می باشد . به این صورت که از داشتن رابطه جنسی لذت لازمه را نمی برند و چه بسا رابطه جنسی موجب آزار و اذیت زن یا مرد یا هردوی آن ها می شود .

داشتن یک رابطه جنسی درست و صحیح و رعایت نکات و اصول این رابطه می تواند رضایت زن و شوهر را در رابطه جنسی جلب کند . مشاوره مشکلات زناشویی به زوجین کمک می کند تا با آشنایی بیشتر با مسائل مربوط به رابطه جنسی به این مهم دست یابند .

همانطور که در توضیحات بالا می بینید می توان نتیجه گرفت که مشاوره مشکلات زناشویی می تواند در حل مشکلاتی که میان زن و شوهر در طول زندگی مشترکشان به وجود می آید موثر و مفید باشد و یا حداقل در بهبود روابط زن و شوهر کارساز باشد .

کلینیک روانشناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید برای بهره گیری از یک مشاوره خوب از مشاوران ما استفاده کنید . برای این منظور می توانید از طریق زیر با ما ارتباط برقرار کنید :

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

برای خواندن مطالب بیشتر می توانید از لینک های زیر استفاده کنید :

نشانه رابطه عاطفی سالم

بهترین مشاوره ازدواج در تهران

مشاوره روابط زناشویی

عشق در زندگی مشترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *