به راحتی وقت مشاوره بگیرید

همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.

مشاوره شناخت قبل از ازدواج

مشاوره شناخت قبل از ازدواج

مشاوره شناخت قبل از ازدواج | مشاوره آشنایی قبل از ازدواج

مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، نوع خاصی از مشاوره است که به زوجین کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند . با مشارکت در مشاوره قبل از ازدواج ، زوجین می توانند شروع به ایجاد یک رابطه سالم و قوی کنند که به ایجاد یک پایه سالم تر برای زندگی مشترک ، کمک می کند . علاوه بر این ، مشاوره می تواند در بعضی از موارد در آینده از تشدید مسائل کوچک و نگرانی های جدی جلوگیری کند .

مشاوره آشنایی قبل از ازدواج ، همچنین به زوجین کمک می کند تا انتظارات خود را برای ازدواج مشخص کنند و اختلافات مهمی را که ممکن است داشته باشند برطرف کنند .

اهداف مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

در طول فرایند مشاوره پیش از ازدواج ، مشاور به شما کمک می کند تا رابطه را به شکلی عینی تر بررسی کنید و همچنین یاد بگیرید که چگونه تعامل خود را درک کنید .

درک کنید که چگونه مسائل فرهنگی بر یک رابطه تأثیر می گذارد :

خانواده ، منشأ عقاید فرهنگی هر شخصی است که بر چگونگی درک افراد از همه روابط در زندگی تأثیر می گذارد . همچنین بر رفتارهای روزمره مانند خوردن ، کار کردن و مدیریت پول تأثیر می گذارد . تفاوت در انتظارات فرهنگی می تواند باعث ایجاد مشکل در رابطه شود . هرچه زودتر زوج یاد بگیرند که این اختلافات را شناسایی و مدیریت کنند ، بهتر می شوند . یک مشاور می تواند به آشکار کردن این مشکلات کمک کند و به زوج آموزش دهد که چگونه از هنر سازش استفاده کنند.

از بین بردن رفتارهای ناسازگار توسط مشاوره پیش از ازدواج :

مشاوره آشنایی قبل از ازدواج ، به زوجین کمک می کند تا رفتارهای ناسازگارانه را شناسایی و تصحیح کنند .

بهبود ارتباطات :

ارتباط موثر یکی از مهمترین عوامل ایجاد یک رابطه سالم است . یک درمانگر با مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه با هم صحبت کنند و افکار و احساسات خود را به شکلی سالم بیان کنند .

نقاط قوت را شناسایی کنید :

یک مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، می تواند به زوج کمک کند تا نقاط قوت در رابطه را شناسایی کنند . درک کامل از جنبه های قوی تر رابطه ، به ایجاد انعطاف پذیری و پایه و اساس محکم برای ایجاد ازدواج کمک می کند .

کاهش انزوا و دوری عاطفی :

بسیاری از افراد در بیان احساسات خود مشکل دارند ، بنابراین برخی از شرکا به سادگی از انجام این کار خودداری می کنند . این نوع انزوا تقریباً همیشه به مشکلات جدی در روابط منجر می شود .با مشاوره پیش از ازدواج یک درمانگر قبل از ازدواج به زوج کمک می کند تا یاد بگیرند چگونه احساسات خود را به روشی بیان کنند که آن ها را به هم نزدیک کند نه اینکه از هم جدا شوند .

 

موضوعات مشترک در مشاوره شناخت قبل از ازدواج :

مشاوره قبل از ازدواج طیف گسترده ای از موضوعات ، از جمله موضوعات زیر را مورد توجه قرار می دهد :

حل تعارض :

هر شریک چگونه تعارضات را حل می کند ؟ درک آن ها از مسائل چگونه مطابقت دارد ؟ چگونه آن ها می توانند توانایی خود را در زمینه سازگاری با مسائلی که در آن اختلاف نظر دارند ، بهبود بخشند ؟ با مشاوره شناخت قبل از ازدواج زوجین یاد می گیرند که چگونه به حل تعارضات بپردازند.

ارتباطات :

چگونه ارتباط برقرار می شود ؟ آیا آن ها در حال حاضر روشی سازگار یا ناسازگار برای بحث در مورد موضوعات مهم دارند ؟ مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، بررسی می کند که چگونه یک زوج می تواند توانایی ارتباط خود را ارتقا بخشد .

تعریف انتظارات و عقاید زناشویی :

مشاوره آشنایی قبل از ازدواج ، بررسی می کند که هر شریک از رابطه چه انتظاری دارد ؟ بعضی اوقات افراد با توقعات متفاوت در رابطه با ازدواج موفقیت آمیز ، رابطه برقرار می کنند . آن ها غالباً آگاه نیستند که انتظاراتشان تا قبل از ازدواج متفاوت بوده است ، و همین تفاوت انتظارات و توقعات می تواند منجر به بروز مشکلات جدی شود . یک درمانگر قبل از ازدواج هر شریک را به بحث در مورد انتظارات خود ترغیب می کند ، پس از آن زوج می توانند در جستجوی راه های سازش تلاش کنند .بدین ترتیب مشاوره پیش از ازدواج می تواند تصور صحیحی از آینده زندگی زناشویی به زوجین ازائه دهد.

بررسی ارزش های شخصی :

آیا شرکاء ارزش های شخصی مشابهی دارند ؟ تحقیقات نشان می دهد كه ارزش های مشترك مهمتر از علایق مشترك هستند و زوجین با همان ارزش ها شانس بهتری برای ماندن در كنار هم دارند .با مشاوره شناخت پیش از ازدواج می توان تا حد زیادی از ارزش های شخصی یکدیگر آگاه شده و در زندگی مشترک دچار آسیب های کمتری شوند.

امور مالی :

یک مشاور در مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، توجه می کند که آیا زوج می توانند در مورد مسائل مالی صحبت کنند ؟ بسیاری از افراد هنگام بحث در مورد امور مالی شخصی ناراحت هستند و مسائل مربوط به هزینه و بودجه اغلب درگیری در ازدواج ایجاد می کند . مشاور به هر شریک کمک می کند تا مسائل مالی خود را تعیین کند و سپس در حل این مسائل با زوج همکاری می کند .با مشاوره شناخت پیش از ازدواج می توان دیدگاه های زوجین درباره این مسئله را مشخص کرد و طرفین با دید بازتری برای زندگی با طرف مقابل تصمیم گیری می کنند.

خانواده :

آیا هر دو شریک می خواهند فرزندان داشته باشند ؟ اگر چنین است ، هر شریک چند کودک می خواهد ؟ هر طرف چه زمانی را برای بزرگتر کردن خانواده و بچه دار شدن ، انتخاب کرده اند ؟ با توجه به آمار اختلاف های زناشویی بر سر مسئله فرزندآوری مشاوره شناخت قبل از ازدواج می تواند در این مسئله بسیار کمک کننده باشد.

رابطه جنسی و صمیمیت :

آیا هر دو شریک در بحث و گفتگو درباره رابطه جنسی راحت هستند ؟ انتظار هر شریک از نظر صمیمیت و یک رابطه جنسی چیست ؟ زن و شوهرها باید صادقانه و علناً در مورد رابطه جنسی با یکدیگر صحبت کنند . مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، به آن ها کمک می کند تا در ارتباط با رابطه جنسی به آگاهی و تفاهم برسند . بسیاری از افراد پس از شروع زندگی مشترک ، درمی یابند که به لحاظ جنسی نمی توانند با شریک خود راحت باشند .

کاهش ترس طولانی بودن ازدواج :

شواهد آماری ثابت می کند که بسیاری از ازدواج ها هر روز به پایان می رسد ، زیرا بسیاری از افراد پیش از ازدواج به طولانی بودن زندگی مشترک فکر نکرده اند و پس از شروع زندگی ، دچار ترس از همیشگی شدن این رابطه شده اند . مشاوره آشنایی قبل از ازدواج به زوج کمک می کند تا ترس از شکل گیری و حفظ رابطه موفق را شناسایی و با آن مقابله کنند .

 

ازدواج یکی از مهمترین نقاط عطف در زندگی ما است . بسیاری از افراد تصور می کنند “مشاوره” فقط برای افرادی است که از قبل درگیر چالش ها هستند . همیشه اینگونه نیست. مشارکت در مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، به شما و همسرتان کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه مسائل را شناسایی کرده و چالش هایی که ممکن است در مسیر ازدواج شما اتفاق بیفتد را حل کنید

مشاوره شناخت قبل از ازدواج برای زوجین در مرحله نامزدی بسیار توصیه می شود . مشاوره قبل از ازدواج نوعی از خانواده درمانی است که برای کمک به زوجین در مواقع بحران است . این شکل رایج مشاوره زوجین ، یک زن و شوهر آینده را با استراتژی های حل و فصل تعارض آماده می کند . هدف از این استراتژی مشاوره پیشگیرانه ، جلوگیری از درگیر شدن زوجین به رفتارهای منفی است که اغلب باعث شکست ازدواج ها می شود .

 

نمونه های دیگر از موضوعاتی که در جلسات مشاوره آشنایی قبل از ازدواج مورد بحث قرار می گیرد عبارتند از :

  • امور مالی فردی و مشترک
  • سبک های والدین
  • سبک های ارتباطی
  • استراتژی های حل تعارض
  • سبک های تصمیم گیری
  • نقش های جنسیتی در ازدواج
  • خانواده درمانی

کلیدهای ازدواج سالم

آمارها نشان می دهد که زوجین در ازدواج های امروز قصد طلاق ندارند . در حقیقت ، حداقل 93 درصد از آمریکایی ها فکر می کنند که یک ازدواج سالم یکی از مهمترین اهداف زندگی است . با این حال ، ما حداقل چند نفر را می شناسیم که طلاق را پشت سر گذاشته اند . اگرچه اکثر زوجین رابطه خود را با بهترین اهداف آغاز می کنند ، واقعیت این است که ، گاهی اوقات زندگی چالش های پیش بینی نشده ای را به وجود می آورد . شرکت در مشاوره شناخت قبل از ازدواج یا خانواده درمانی ، می تواند به شما در دستیابی به مشارکت پایدار و محقق کمک کند .

تحقیقات نشان می دهد که وقتی زوج ها در مشاوره خصوصی شرکت می کنند ، احتمال ازدواج موفق 30 درصد افزایش می یابد . در اصل ، مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوید .

 

برقراری رابطه سالم یکی از بهترین کارهایی است که شما و همسرتان می توانید انجام دهید تا ازدواج شما دوام داشته باشد ، و همچنین از سلامت روان فردی شما نیز محافظت می کند . مشاوره شناخت قبل از ازدواج با زوج درمانگر می تواند به زوجینی که در مورد مسائل مشترک مانند کارهای خانگی و امور مالی مشاجره کرده اند ، کمک کند . استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج به زوجین كمك می كند نقاط ضعف بالقوه در روابط شما را شناسایی كنند كه می تواند منجر به مشكلات یا حتی عدم موفقیت ازدواج شود .

 

سبک های مشاوره قبل از ازدواج

بسته به پیشینه مذهبی ، دلایل شما برای مشاوره قبل از ازدواج و شخصیت شما و شریک زندگی شما ، انواع مختلفی از مشاوره آشنایی قبل از ازدواج وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید . انتخاب نوع صحیح مشاوره حرفه ای برای شما می تواند اثربخشی آن و فایده ای که از آن به دست می آورید را به شدت افزایش دهد .

 

مشاوره قبل از ازدواج دینی :

در بسیاری از خانواده ها که مذهبی هستند و مشترکات دینی در ازدواج برای آن ها اهمیت دارد ، مشاوره قبل از ازدواج دینی می تواند برای رسیدن به تفاهمات بسیار سازنده باشد .

 

دوره های مشاوره آنلاین قبل از ازدواج :

اگر شما و شریک زندگی خود یک تجربه خصوصی تر را ترجیح می دهید ، دوره های آنلاین مشاوره شناخت قبل از ازدواج وجود دارد که می تواند برای رسیدن به اهداف مرتبط با ازدواج خود به شما کمک کنند . دوره های آنلاین به طور کلی بیش از نیمی از روز طول نمی کشد و به تسهیل بحث و گفتگو با شما و شریک زندگی شما کمک می کند . هنگامی که به صورت آنلاین در جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت می کنید ، اطلاعات متفکرانه در مورد چگونگی پیش بینی و پاسخ مثبت به مناقشه های ازدواج خود دریافت می کنید .

 

مشاوره حرفه ای یک به یک :

این سنتی ترین روش مشاوره شناخت قبل از ازدواج است . جلسات مشاوره یک به یک روشی است که مشاوران پیش از ازدواج برای ایجاد پایه های روابط استفاده می کردند . جلسات مشاوره آشنایی قبل از ازدواج ، چگونگی مقابله با موضوعات مشترک مربوط به تعهد بلند مدت را به شما یاد می دهد . مسائل کوچک مانند تصمیم گیری در مورد غذا و نوشیدنی یا کارهای خانگی این امکان را دارد که در صورت عدم بررسی ، در آینده مشکلات زناشویی ایجاد کند . هنگام ملاقات با یک مشاور حرفه ای می دانید که جلسات شما کاملاً محرمانه است. محرمانه بودن حتی در صورت ملاقات حضوری با یک مشاور یا درمانگر یا مجوز بصورت آنلاین تضمین می شود .پس با اطمینان کامل مشاوره آشنایی قبل از ازدواج را انجام دهید تا از زندگی زناشویی سالم تری برخوردار شوید.

.

 

آزمون های سازگاری یا پرسشنامه ها :

این تست های شخصیتی در مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، مناطقی را شناسایی می کنند که ممکن است به محض ازدواج رسمی ، روابط شما را تهدید کنند . این ارزیابی ها باید به عنوان منبعی مورد استفاده قرار گیرد که به شما در تسهیل رشد فردی و توانایی ارائه پشتیبانی مناسب از شریک زندگی خود در طول دوره ازدواج کمک کند .

 

دوره های گروهی و بحث و گفتگو :

در مشاوره آشنایی قبل از ازدواج می توان گفتگوهای گروهی بزرگتری با زوجین درگیر و زوج های متاهل انجام داد . برای یادگیری دیدگاه ها و ایده های مختلف . شما و شریک زندگی تان استراتژی های جدید حل و فصل تعارض را یاد خواهید گرفت .

 

در دوران مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، برای به دست آوردن چه مهارت هایی باید تلاش کرد ؟

اهداف و تصمیمات متقابل را برای ازدواج خود ایجاد کنید .

شما و شریک زندگی تان ممکن است ایده های مختلفی در مورد یک ازدواج شاد و موفق داشته باشید . پیش از ازدواج با همسر خود چند تفاهم نامه را تعیین کنید که ترکیبی از آنچه شما هر دو می خواهید ، باشد . این به شما اهداف مشترک می دهد تا در جهت دستیابی به آن تلاش کنید .

 

سبک های ارتباطی را بفهمید ، سازگار شوید و بهبود ببخشید :

با مشاوره آشنایی قبل از ازدواج می توانید سبک های ارتباطی را بفهمید و سازگار شوید و بهبود ببخشید و این به شما کمک می کند که بدانید که چگونه با نقاط ضعف یکدیگر سازگار شوید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید به جای نادیده گرفتن آن ها یا بحث در مورد آن ها ، با یکدیگر صحبت کنید .

 

قبل از بروز مشكلات ، اختلافات احتمالی را برطرف كنید :

آیا می دانید كه در پس انداز كردن مشكل دارید و این باعث می شود با شریک زندگی خود به مشکل بخورید ؟ در مشاوره شناخت قبل از ازدواج ، غالباً زوج ها از صحبت درمورد موضوعاتی که با یکدیگر اختلاف دارند ، خودداری می کنند و تصمیم می گیرند باور کنند که با شروع زندگی مشترک ، اختلاف آن ها از بین می رود . این دقیقاً برعکس تنظیم خود برای ازدواج موفق است . مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک خواهد کرد که اکنون روی این مسائل کار کنید و به شما کمک می کند درک کنید که اختلافات شما نیازی به مشکلات بزرگتر ندارد .

 

اضطراب ازدواج را رد كنید :

برای بعضی از افراد مهم نیست كه چقدر عاشق باشند ، فکر تعهد مادام العمر هنوز هم می تواند زمینه ساز اضطراب باشد . اگر شما یا شریک زندگی خود با این اضطراب سر و کار دارید ، مشاوره قبل از ازدواج گزینه عالی برای شما است . در طول جلسات مشاوره خود می توانید با علل احتمالی اضطراب و کار کردن روی آن ، با این ترس مقابله کنید . روبرو شدن با مشکلات کمک می کند تا شما و شریک زندگی خود اطمینان داشته باشید که ازدواج قدم مثبت بعدی برای رابطه شما است .

 

استراتژی های موفقیت در مشاوره قبل از ازدواج :

اگر شما و همسرتان تصمیم گرفتید که مشاوره آشنایی قبل از ازدواج داشته باشید ، روش هایی وجود دارد که می تواند به شما اطمینان دهد که بیشترین بهره را از این تجربه کسب خواهید کرد . این روش ها شامل :

 

درک کنید که چالش برانگیز خواهد بود . جلسات مشاوره باعث می شود که شما در مورد برخی موارد بحث کنید و با آنها روبرو شوید ، مسائلی که شاید ترجیح می دهید با آن ها روبرو نشوید . این مسائل کمک می کند که شما و همسرتان و در حقیقت رابطه تان رشد کنید .

 

سعی نکنید نقش بازی کنید یا خودتان را خنثی نشان دهید تا به نظر برسد که شما شخصی کاملاً سازگار هستند یا بیش از آن چه که در واقعیت هستید ، تفاهم دارید . این نکته کاملاً اهداف مثبت مشاوره شناخت قبل از ازدواج را از بین می برد .

 

ایده “برنده” و “بازنده” را کنار بگذارید . قبول کنید که هر دو در زمین بازی برابر هستید .

 

آنچه را که در جلسات مشاوره شناخت قبل از ازدواج در مورد آن صحبت می کنید ، با نزدیکترین دوستان و اعضای خانواده خود نیز در میان نگذارید . این مسئله فقط اعتماد را از بین خواهد برد .

 

چه زمانی باید مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنید؟

شما باید به محض در نظر گرفتن ازدواج ، خانواده و روابط طولانی مدت ، مشاوره شناخت قبل از ازدواج را شروع کنید .

مشاوره قبل از ازدواج چه مدت باید ادامه داشته باشد ؟

برای تعیین مدت مشاوره قبل از ازدواج ، قانونی وجود ندارد .  مدت زمان مشاوره را مشاور می تواند پیشبینی کند . همچنین بهتر است جلسات مشاوره را در طول زندگی مشترک نیز ادامه دهید تا در رویارویی با چالش های بزرگ زندگی ، قادر به گرفتن تصمیمات بهتری باشید .

آیا مشاوره قبل از ازدواج میزان طلاق را کاهش می دهد ؟

تحقیقات نشان داده است که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا با پرداختن به مشکلات زناشویی ، میزان طلاق را کاهش دهند . زوج هایی که تصمیم می گیرند در مشاوره شناخت قبل از ازدواج  ، با آماده سازی از پیش برای زندگی زناشویی ، احتمال طلاق را در زندگی خود کاهش می دهند .

آیا زوج های مجرد می توانند به مشاوره شناخت قبل از ازدواج بروند ؟

بلی . زوج های مجردی که به فکر آینده هستند ، می توانند به مشاوره بروند . یادگیری چگونگی برقراری ارتباط با همسر و آنچه در ازدواج باید انتظار داشته باشتد می تواند به شکل گیری جهت روابط کمک کند .

چگونه می دانم ازدواج درست است؟

فقط شما می دانید که در یک شریک زندگی و رابطه چه می خواهید . وقتی شریکی پیدا کردید که نیازهای شما را برآورده کند و برعکس ، ممکن است ازدواج را در نظر بگیرید . شرکت در جلسات مشاوره شناخت قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا در مورد نیازهای خود و شریک خود بیشتر بدانید . موضوعات مشترک برای رسیدگی در جلسات مشاوره قبل از ازدواج شامل نیازهای جسمی ، نیازهای عاطفی ، نیازهای مالی ، ترجیحات جنسی ، مذهب و فرزندآوری است .

 

بسیاری از افراد که در یک رابطه عاشقانه هستند و تصمیم برای ازدواج می گیرند ، از این موضوع ترس دارند که در مشاوره آشنایی قبل از ازدواج ، موفق نشوند یا درمانگر تشخیص دهد که آن ها برای زندگی مشترک ، مناسب یکدیگر نیستند . این ترس طبیعی است . هیچ کس دوست ندارد از کسی که عاشق اوست جدا شود . اما مشاوران ازدواج ، تا جایی که ممکن است به رشد و افزایش مهارت های زوجین می پردازند تا آن ها بتوانند ازدواج موفقی داشته باشند و در موارد پیچیده ای ( برای مثال : یکی از طرفین دچار اختلال روانی است ) ممکن است توصیه کنند که ازدواج صورت نگیرد . در این صورت ، بهتر است با تصمیمی خلاف میل قلبی ، برای آینده خود واقع بینانه عمل کنید .بدون شک مشاوره آشنایی قبل از ازدواج به شما کمک می کند در صورتی که موفق به ازدواج شدید با مشکلات کمتری روبرو شده و در صورتی که به دلیل اختلال روانی طرف مقابل از ازدواج خودداری کنید از بروز فاجعه جلوگیری کرده اید.

تماس با ما نوبت دهی سریع