به راحتی وقت مشاوره بگیرید همه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند.
مشاوران حرفه‌ای و با تجربه
بازگشت وجه در صورت نارضایتی
مشاوره حضوری،آنلاین و تلفنی
انتخاب بهترین مشاور برای شما

مشاوره زودانزالی

مشاور زودانزالی چیست؟ مشاور ازدواج مدت زمان انزال استاندارد آقایان چقدر است؟ مرکز مشاوره آشنایی با مرکز مشاوره ما سرویس ها سوالات متداول

آیا مشاوره زودانزالی ، زودانزالی را درمان خواهد کرد؟ در جلسات مشاوره زودانزالی باید زوجین حضور داشته باشند یا مرد کافی است؟ در چه مقطعی باید برای مشاوره زودانزالی اقدام کرد؟

اختلال زود انزالی چیست؟

اختلال زودانزالی چیست؟

اختلال زودانزالی(Premature Ejaculation) از جمله اختلالات انزال شایع در مردان است. به طور متوسط از هر سه مرد یک نفر مبتلا به زودانزالی است.

عارضه زودانزالی به این معناست که انزال در مرد بسیار زودتر از انتظار خود یا شریک جنسی‌اش اتفاق بی‌افتد(تقریبا کمتر از دو دقیقه). هر مرد در مقاطعی یا مقطعی از زندگی‌اش ممکن است دچار این عارضه شود و این مسئله‎ای ندارد.

عارضه زودانزالی زمانی تبدیل به اختلال زود انزالی خواهد شد که زودانزالی یه طور مکرر و یا در بازه‌ی زمانی طولانی از زندگی اتفاق بیفتد.

آیا افراد زودانزال توانایی ارضا همسرشان را دارند؟

آیا افراد زودانزال توانایی ارضا همسرشان را دارند؟

متاسفانه اشخاص زودانزال توانایی ارضاء همسرشان را ندارند زیرا بعد از نعوظ کامل و بالافاصله بعد از شروع رابطه جنسی(نزدیکی) با شریک جنسی‌اش، به ارگاسم و انزال می‌رسد. در نتیجه فرصتی برای به ارگاسم رسیدن شریک جنسی باقی نمی‌ماند.

زودانرالی در مردان سبب افسردگی، اضطراب و سرخوردگی همچنین افزایش احساس نارضایتی بین زوجین می‌شود.

مدت زمان نرمال انزال در آقایان چند دقیقه است؟

مدت زمان نرمال انزال در آقایان چند دقیقه است؟

در جلسات مشاوره زودانزالی سوالی که بسیار پرسیده می‎شود این است که مدت استاندارد انزال آقایان چقدر است. در جلسات مشاوره زود انزالی مشار حتما موارد زیر را برای شما بازگو خواهد کرد؛

رابطه‌ی جنسی رابطه‌ای دو طرفه است و باید اتفاقاتی که در آن می‌افتد رضایت هر دو طرف را جلب کند. مدت زمان انزال در مرد فاکتورهای زیادی دارد؛ ازین جهت این مدت زمان در هر فرد متفاوت است.

نمیتوان مدتی مشخص را به عنوان مدت انزال استاندارد در نظر گرفت و همه را بر حسب آن سنجید اما طبق تحقیقات انجام شده این بازه زمانی بین 5 تا 10 دقیقه است. همچنین انزال کمتر از 2 دقیقه و بیشتر از 20 دقیقه را به ترتیب زودانزالی و دیرانزالی می‌نامند.

دلیل زودانزالی مردان

دلیل زودانزالی مردان

در جلسات مشاوره زودانزالی عوامل زودانزالی را در مرد بررسی می‌کنند و معمولا علت زودانزالی مرد یکی از موارد زیر است؛

فرد زودانزال می‌تواندهمسرش را ارضا کند؟

خیر؛ زیرا مرد بعد از نعوظ کامل، بلافاصله پس از شروع نزدیکی جنسی و دخول، به ارگاسم و انزال می‌رسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می‌دهد.

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

نشانه‌های زودانزالی آقایان؟

نشانه‌های زودانزالی آقایان؟

همه‌ی مردان ممکن است در مقطعی یا مقاطعی از زندگی با عارضه زودانزالی مواجه شوند. در برخی موارد مشاهده شده است که هر چند وقت یکبار زودانزالی را تجربه می‌کنند.

یه یاد داشته باشید عارضه زودانزالی تنها زمانی نگران‌ کننده است و به عنوان اختلال زودانزالی شناخته می‌شود که به طور پیاپی یا برای مدتی طولانی اتفاق بیفتد. در این زمان است که فرد به مشاوره زودانزالی احتیاج دارد.

از مهم‌ترین علائم زودانزالی (PE) مردان می‌توان، کوتاه بودن زمان رابطه جنسی(نزدیکی) را نام برد. در اثر این اختلال بازه زمانی رابطه جنسی از آغاز تا انزال ممکن است بین یک تا سه دقیقه یا حتی کم‌تر طول بکشد.

آیا برای درمان زودانزالی به پزشک مراجعه کنیم؟

آیا برای درمان زودانزالی به پزشک مراجعه کنیم؟

از صحبت‌های زوجین در جلسات مشاوره زودانزالی می‌توان متوجه شد که زود انزالی می‌تواند در روابط عاطفی و خانوادگی اختلال ایجاد کند و مشکلات روحی و روانی زیادی را به دنبال داشته باشد. پس در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های زیر  هر چه سریع‌تر برای مشاوره زودانزالی اقدام کنید و حتما از مشاوره جنسی بهره  بگیرید.

درمان و مشاوره زودانزالی مردان

درمان زودانزالی مردان

راه‌های زیادی برای افزایش مدت رابطه جنسی‌ وجود دارد. یکسری محصولات بهداشتی، تمرینات ورزشی و کارهای خاص هستند که می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

آیا اسپری تاخیری زودانزالی را درمان می‌کند؟

اسپری تاخیری در به تاخیر انداختن انزال متمرکز است. مکانیزم اسپری‌ها به این صورت است که با استفاده از بی حس کننده موضعی بر آلت تناسلی کار می‌کند، تا فرد احساسات عشق بازی و مقاربت را با شدت کمتری حس کند.

طبق تحقیقات انجام شده اگر  ۵ دقیقه قبل از رابطه جنسی از اسپری تاخیری منجر استفاده کنید، کنترل بهتری روی انزال داشته و  رضایت جنسی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

تجربه سکس طولانی با قرص تاخیری

قرص‌های زیادی جهت بالا بردن مدت زمان انزال وجود دارد. طبق نظر medicalnewstoday داروهای زیر می‌توانند نقش قرص تاخیری را ایفا کنند:

پیش از استفاده از هر نوع قرص تاخیری باید با یک دکتر داروساز مشورت کنید. زیرا این داروها در کنار مزایایی که دارند، عوارض جانبی هم به همراه دارند.

کاندوم مناسب جلوگیری از زودانزالی

کاندوم انواع مختلفی دارد که حاوی مواد تاخیری هستند و قادر هستند شما در مدیریت زمان مطلوب رابطه جنسی‌تان یاری کنند. بر اساس نظر Healthline  کاندوم‌های تاخیری به شرح زیر می‌باشند:

ورزش کگل و پیشگیری از زودانزالی

ورزش ماهیچه‌های کف لگن که آن را با نام مستعار کگل می‌شناسند در افزایش مدت سکس نقش مهمی دارد. در واقع عضلات کف لگن به حمایت از مثانه و افزایش مدت انزال و سکس کمک می‌کنند. ورزش‌هایی که برای تقویت این گروه عضلانی در نظر گرفته شده‌‍اندمی‌توانند به بهبود توانایی شما در به تاخیر انداختن ارگاسم کمک کنند.

تمرینات کگل به هر دو جنس(مرد و زن) پیشنهاد می‌شود زیرا همانطور که می‌توانند به مردان کمک کنند، به زنان نیز می‌توانند کمک کنند. نکته قابل توجه در  این رابطه این است که برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، باید در انجام این تمرینات استمرار و تعهد داشته باشید.

آیا میتوان با معاشقه قبل از سکس از زودانزالی جلوگیری کرد؟

خیر. معاشقه و پیش نوازی قبل از سکس سبب لذا جنسی در شما می‌شود و ممکن است به محض شروع نزدیکی یا دخول به اوج لذت جنسی برسید، به همین دلیل ارضا زودتر از حد مدنظر شما اتفاق می‌افتد.

پوزیشن مناسب جلوگیری از زود انزالی

بعضی پوزیشن‌ها در جهت افزایش مدت انزال هستند. در طول رابطه جنسی استفاده  از پوزیشن‌هایی که نیاز به تحریک کمتر دارند در این شرایط مناسب هستند.

به عنوان مثال پوزیشن حالت نشسته روی صندلی باعث افزایش مدت انزال و سکس طولانی خواهد شد. در این پوزیشن، مرد باید بر روی یک صندلی بنشیند و زوج او وظیفه بالا و پایین رفتن را بر عهده بگیرد.

در مقابل پوزیشن‌هایی مثل داگی استایل که احتیاج به فعالیت بیشتری دارند سبب کاهش مدت رابطه جنسی می‌شوند.

 

 

مرکز مشاوره و روانشناسی روان آرام، دارای مجوز رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده و توسط سرکار خانم دکتر آزیتا امین الرعایا تاسیس گردیده است. کادر کلینیک روان آرام را مشاورانی خبره، اساتید دانشگاهی و روان درمانگران به نام تشکیل داده اند. حوزه فعالیت این کلینیک روانشناسی را می‌توان حوزه فعالیتی وسیعی دانست چرا که خدمات ارائه شده در این مرکز مشاوره مشکلات روان شناختی، روان پزشکی، کودک و نوجوان، بزرگسالان، فردی، زوج درمانی، خانواده و حتی مشاوره های گروهی را نیز پوشش می‌دهد

مشاوره زودانزالی

مشاوره زودانزالی

همانطور که به آن اشاره شد زود انزالی مشکلی رایج است که 30 تا 40 درصد مردان را تحت تاثیر قرار داده است. هر خانم و آقایی برای برقراری رابطه زناشویی احتیاج به آگاهی کافی و اطلاعات به روز از رابطه و روانشناسی زن و مرد دارند، ازین جهت لازم است پیش از ارتباطات جنسی خود ، آموزش هایی را از سکس تراپیست دریافت کنند تا بتوانند به کمک یکدیگر مشکلاتی از این دست را حل کنند.

بپیوندید
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها

پاسخگوی شما 9 الی 21

88216100 نوبت‌دهی مشاوره