مشاوره رابطه قبل از ازدواج

مشاوره رابطه قبل از ازدواج

مشاوره رابطه قبل از ازدواج

متاسفانه یک مسئله بسیار مهم و اساسی که در جامعه امروزی رواج زیادی داشته است رابطه دختر و پسر خارج از بستر ازدواج می باشد . این نوع رابطه علی رغم نیاز طبیعی که انسان ها به جنس مخالف دارند بدیهی می باشد . خب ممکن است این سوال پیش بیاید که اگر این مسئله اجتناب ناپذیر است پس اشکال برقراری این قبیل روابط در چیست مگر نه این که این مسئله نیازی طبیعی برای انسان ها به شمار می رود پس تاسف خوردن من باب این موضوع چه معنی می دهد ؟ در پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت درست است هر انسانی پیرو سیر تکاملی خود نیاز به برقراری ارتباط با جنس مخالف را دارد . او از این طریق می تواند به نیازهای خود نظیر نیاز عاطفی نیاز جنسی و غیره پاسخ دهد و آن ها را برطرف سازد و از این جهت این امر ، امری بدیهی می باشد اما نکته حائز اهمیت این موضوع برقراری این نوع روابط خارج از بستر ازدواج می باشد . قطعا این مسئله عواقب ناگواری به دنبال خواهد داشت که در ادامه به آن ها می پردازیم و خواهیم گفت که این گونه روابط به طور معمول عواقب خوبی به همراه نخواهند داشت و همچنین تاثیر مشاوره رابطه قبل از ازدواج را بررسی می کنیم . لذا شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنم .

بیشتر بخوانید

برای رسیدگی به عواقب ناشی از ارتباط دو جنس مخالف با یکدیگر خارج از بستر ازدواج ابتدا این رابطه را تعریف و سپس اهمیت مشاوره رابطه قبل از ازدواج را گوشزد خواهیم کرد .

 

رابطه قبل از ازدواج چیست و مشاوره رابطه قبل از ازدواج چه اهمیتی دارد ؟

وقتی دو فرد با جنسیت مخالف با یکدیگر وارد یک رابطه می شوند و از قبل هیچ قصدی برای ازدواج نداشته و رابطه آن ها صرفا خارج از بستر ازدواج باشد ، رابطه قبل از ازدواج تلفی می شود . در مورد اهمیت مشاوره رابطه قبل از ازدواج هم باید گفت اصولا کار و اهمیت استفاده از مشاوره در هر زمینه ای کمک و راهنمایی گرفتن از یک متخصص در آن زمینه می باشد . بدین منظور اگر شما قبل از برقراری چنین رابطه ای مسئله را با یک مشاور کارکشته در میان بگذارید می توانید دید وسیع تری نسبت به این مسئله داشته باشید زیرا در مشاوره رابطه قبل از ازدواج ، مشاور به کمک دانش و تجربه خودش شما را نسبت به این مسئله آگاه تر می سازد . بنابراین شما می توانید به کمک مشاوره رابطه قبل از ازدواج تصمیمات بهتری نسبت به این مسئله اتخاذ نمایید .

حال که به بررسی رابطه قبل از ازدواج پرداختیم و اهمیت مشاوره رابطه قبل از ازدواج را بررسی کردیم به سراغ ذکر پیامدهای برقراری این نوع رابطه می پردازیم .

رابطه قبل از ازدواج چه پیامدهایی به دنبال خواهد داشت ؟

افت تحصیلی در نوجوانان و جوانان :

وقتی نوجوان مدرسه ای یا جوان دانشگاهی خارج از بستر ازدواج وارد یک رابطه دوستی با جنس مخالف می شود ، به دنبال اثراتی که این نوع رابطه بر روی فکر و ذکر و روان آن ها می گذارد ممکن است دچار افت تحصیلی شوند . افت تحصیلی موجب بی رغبتی آن ها نسبت به تحصیل شده و در نتیجه ممکن است به آینده آن ها لطمه سنگینی وارد سازد . یک مشاور خبره در مشاوره رابطه قبل از ازدواج به این افراد وقوع چنین اتفاقی را گوشزد خواهد کرد و آن ها را نسبت به آینده ای که پیش رویشان می باشد مطلع می سازد و همچنین به کمک دانش و تجربه خود به شخص کمک می کند تا بتواند این مسئله را کنترل کند . بنابراین می توانید به کمک مشاوره رابطه قبل از ازدواج از افت تحصیلی در امان بمانید .

کاهش اعتماد به نفس در صورت شکست خوردن این رابطه :

وقتی فردی اعم از دختر و پسر در انتهای رابطه خود بنا به هر دلیلی دچار شکست شود ، به روحیات او لطمه وارد می شود و اعتماد به نفسش کاهش می یابد . یک روان شناس خوب این پیشامد را برای مراجعه کننده خود اخطار می دهد و او را نسبت به عاقبت چنین وضعیتی آگاه می کند و به شخص کمک می کند تا تصمیم درستی نسبت به این وضعیت اتخاذ نماید . بنابراین مشاوره رابطه قبل از ازدواج می تواند موجب عدم کاهش اعتماد به نفس در فرد شود .

ایجاد وابستگی و فراهم نبودن شرایط ازدواج برای یکی یا هردوی آن ها :

وقتی دختر و پسری خارج از بستر ازدواج وارد یک رابطه با یکدیگر می شوند ممکن است در اثر گذر زمان نسبت به یکدیگر احساس وابستگی کنند و در اصطلاح عاشق یکدیگر شوند اما شرایط آن ها یا یکی از آن ها به گونه ای باشد که امکان ازدواج برای آن ها فراهم نباشد شرایط سخت روحی برای آن ها به وجود می آید و ممکن است دچار اختلالاتی در زندگی روزمره خود شوند . یک روان شناس متخصص زوایای پنهان این مسئله را می داند و مراجعه  کننده خود را نسبت به آن آگاه و مطلع می سازد تا گرفتار عواقب ناشی از وابستگی در صورتی که شرایط ازدواج مهیا نیست نشوند . بنابراین یکی از فواید و اهمیت استفاده از مشاوره رابطه قبل از ازدواج مطلع شدن از عواقب ناشی از وابستگی میان دختر و پسری است که شرایط ازدواج برای یکی یا هر دوی آن ها فراهم نیست .

اکنون شما با پیامدهایی که ممکن است از برقراری رابطه میان دختر و پسر قبل از ازدواج و خارج از این بستر صورت می گیرد آشنا شدید و دانستید که مشاوره رابطه قبل از ازدواج می تواند دید وسیع تری به شما نسبت به این موضوع بدهد . حال می خواهیم یک مرکز مشاوره که در آن خدمات مشاوره ای صورت می پذیرد را به شما معرفی کنیم تا مسائل و مشکلات خود را با متخصصین آن مرکز در میان بگذارید و از راهنمایی ها و توصیه های آن ها در جهت بهبود وضعیت خود استفاده نمایید .

کلینیک روان شناسی روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد . شما می توانید برای در میان گذاشتن مشکلات خود با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید و از توصیه های آن ها در جهت حل مشکلات خود بهره بگیرید . برای این منظور می توانید از طریق زیر با ما ارتباط برقرار کنید :

راه های ارتباطی مرکز

تلفن:

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

برای خواندن مطالب بیشتر می توانید از لینک های زیر استفاده کنید :

درمان شکست عشقی

روانشناسی مشکلات زناشویی

بهترین مشاوره ازدواج در تهران

روانشناس روابط زن و شوهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *